Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) raziel01 válasza kopidoo (#5000) üzenetére


raziel01
veterán

Nem igazán. Max 5-10 ezer. Szerintem ha lesz is inkább régi kártyákra például RTX3060 stb.

(#5002) Alogonomus válasza kopidoo (#5000) üzenetére


Alogonomus
őstag

Alzánál már most is fut a Black Friday, de a 7800 XT leárazás nélkül is rendesen fogy, szóval nincs értelme leárazni, vagy legfeljebb egy - jogszabályok miatt - még szeptemberben felemelt árat csökkenthetnek vissza, hogy papíron árengedménnyel is a pénzüknél legyenek.

(#5003) xtremist válasza kopidoo (#5000) üzenetére


xtremist
senior tag

Esetleg kifoghatsz egy újracsomagoltat, nem szokott velük gond lenni. Volt nitro 210-ért, kb fél óráig volt meg.

(#5004) kopidoo válasza Alogonomus (#5002) üzenetére


kopidoo
senior tag

Köszi Urak,
Akkor körülnézek az aprón, hátha ott még jó áron hozzá jutok egyhez.

(#5005) raziel01 válasza kopidoo (#5000) üzenetére


raziel01
veterán

[link] Esetleg
SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7900 XT 20G
Felbontott, 3 év gari. 306 690 Ft

[ Szerkesztve ]

(#5006) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nézd már milyen fehér szépség...INFO ! :DDD

(#5007) kopidoo válasza raziel01 (#5005) üzenetére


kopidoo
senior tag

Egész jó ajánlat, de maradok 300eHUF és 300W alatt :R
7800 XT a cél.

(#5008) Gebriel válasza ScomComputer (#5006) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem rossz, de szerintem Pure jobban néz ki.

(#5009) xtremist válasza ScomComputer (#5006) üzenetére


xtremist
senior tag

Erről az átlátszó műanyagról mindig az olcsó kínai játékok ugranak be, mintha az érintéstől szilánkokra tudna törni. Szerintem is ízlésesebb a Pure.

(#5010) Bossp válasza ScomComputer (#5006) üzenetére


Bossp
addikt

Ez inkább HeavenHound nem? :DD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5011) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Igen, igazatok van......nekem is jobban bejön a Pure...de ez se csúnya... :)
...
#5010Bossp...igazság...white angel... :DDD

(#5012) KAMELOT válasza ScomComputer (#5011) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem te Angela White hölgyre gondoltál ;]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5013) ÁdiBá válasza Anax (#4987) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Monitor bios frissitése jó hatással volt rá, azóta nem csinálja az anomániákat.
A kikapcsolsos probléma is megoldodott. :B
Szerencsére úgy nézki a tápegység még birja. 1200W Seasonic belsős CoolerMaster V1200 van benne.
Hajtottam vele a vizezet OC RTX4090-est is, azzal se jött zavarba.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5014) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#5015) KAMELOT válasza ScomComputer (#5014) üzenetére


KAMELOT
titán

Komoly teszt. Szép fehér a kártya mindenhol :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5016) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#5017) arabus


arabus
addikt

Szépen javitották a magas idle fogyasztást.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5018) Pakmara válasza arabus (#5017) üzenetére


Pakmara
őstag

Csak az a baj h a tesztekben nem valószínű hogy frissítik...

(#5019) arabus válasza Pakmara (#5018) üzenetére


arabus
addikt

Tesztekben már biztos nem,de azért ez igy frappáns fogyi egy ilyen bőröndnagyságú szörnyetegtől.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5020) Pakmara válasza arabus (#5019) üzenetére


Pakmara
őstag

Teljesen jó igen, de sztem kicsit elkések vele. NV startra hozza ezeket a számokat. Ahol lehet is vele villogni. Az hogy x idő múlva rendberakják sokkal kevesebbeket érdekel. Fps limittel milyenek a fogyasztasi adatok game alatt?

(#5021) Bossp válasza Pakmara (#5020) üzenetére


Bossp
addikt

NV--nél is fent áll ugyan ez a probléma... Kijelző függő. 3080-al is volt magas idle fogyasztásom.
A második kérdésedre senki nem tud válaszolni. Milyen játék? Milyen felbontás ? Mennyi fps? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5022) Pakmara válasza Bossp (#5021) üzenetére


Pakmara
őstag

Igazaból mind1. :) Annyi érdekel hogy egy játéknál mennyi a fogyi fps limittel és limit nélkül. TP tesztek között vannak ilyen mérések (ha jól rémlik CP 77 alatt). Ott a startkor készült teszteknél az volt a jellemző hogy NV nagyon jól reagál az fps limitre, nagyot esik a fogyasztas. AmD-nél kevésbé. Kíváncsi vagyok h ebben is közeledtek-e.

3080-nál? Érdekes, erről nem olvastam. Kösz az infót, ránézek.

(#5023) Bossp válasza Pakmara (#5022) üzenetére


Bossp
addikt

Anno 1080 ti-al is belefutottam hogy maxon pörgette a vram-ot bizonyos Hz-nél.

Teljesen jól működik az "fps" limit. Most spider man remasteredet tolom. 3840*1600-as felbontás mellett 117-es fps korláttal. 220-380 W között mozog a fogyasztás.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5024) arabus válasza Pakmara (#5020) üzenetére


arabus
addikt

Nem néztem még meg ott még nem tartok ideiglenesen egy 12100f van az pedig nem hajtja meg ezt.
Holnap lesz procim hozzá.
Time Spy Extreme alatt igy fogyaszt.
Félek procival meg a sub zeroval kevés lesz az 1.25Kw-os táp.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5026) Exodion


Exodion
aktív tag

Megerkezett a PTM7950, folrakva es vegleges eredmeny holnap mert hagyni kell pihenni de par azert van.

A kezdoallapot hogy ujra lett pasztazva Kryonaut-al ~2hete 93c HS miatt. Port Royal bench (sajnos nem keszitettem hwinfo kepeket) 86c 2hetes kryonaut-al.


Ez a ne is nagyon csodalkozzunk rajta ott kozepen kipaszirozodott minden is.


Egy kis alkoholos tisztitas, egy meres.... eeeeeeeees rendkivul orulok hogy dupla PTM-et rendeltem :U . Elneztem a videokat, hutsd be konyebb vele banni de ugy remegett emberunk keze mintha elvonasi tunetei lettek volna. Majd en megoldom!
Na az elso PTM lapka kuka ;] .


A masodik mar legalabb rament. Ezt simopgattam mint az orult hogy ne legyen alatta legbuborek, de rarakod a chipre es leragad. Ha megprobalod folszedni szetszakad (hat nem hiaba lett kuka az elso...). Szoval ez megszivatott rendesen, de vegulis itt ugy gondoltam hogy jo lesz!


Nem lett, pont a kozepen puff legbuborek, de mar csak akkor lattam amikor leszedtem rola azt a kekes izet. Hat mivel masik nem volt megette a fene, osszeraktam.

1. PR: 93c
2. PR: 83c
3. PR: 81c
menetek kozott 100% ventivel lehutve.
Adtam neki egy TS Extreme Stressz tesztet: 83c maxon megallt.

Most hagyom holnapig pihenni, aztan szolgalok egy hwinfo keppel, remelem roszabb nem lesz ;] . A vizesblokk mar megvan ra de a tobbi cokmokra meg varni kell egy par honapocskat mire osszeszedek mindent :U .

[ Szerkesztve ]

(#5027) ScomComputer válasza Exodion (#5026) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ok..szuper....kiv.leszek mit hoz... :K

(#5028) Vertexis


Vertexis
lelkes újonc

Sziasztok. Pure 7800XT-ről van tapasztalat? Érdemes vétel lehet? Láttam egy videót miszerint a 60 fokot sem érte el a kártya, ez lehetséges? Köszönöm! :R

(#5029) arabus válasza ScomComputer (#5027) üzenetére


arabus
addikt

Semmit az a proci nem hajtja ki. :(

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5030) Pug válasza arabus (#5029) üzenetére


Pug
veterán

A VGA hofokokat nem hajtja ki? Minden rendben? :U

[ Szerkesztve ]

(#5031) Bossp válasza arabus (#5029) üzenetére


Bossp
addikt

5600X? Mindent is! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5032) Exodion válasza ScomComputer (#5027) üzenetére


Exodion
aktív tag

TS Extreme:

PR:

ha ez nem romlik mint a kryo vagy a gyari tokeletes lesz, februar kornyeken meg ugyis vizet kap.

arabus: Gondolod hogy egy szintetikus bench nem emeli fel a hofokokat egi magassagokba? :U

Bossp: Van benne igazsag. 3440x1440-en eleg sok jatekban bottleneck a 5600x meg PBO-val is. 75%-on szlalomozik a VGA a legtobb esetben. Tervben van a csere egy 7800x3d-re.

(#5033) ScomComputer válasza Exodion (#5032) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi az infót...ha így marad , már pedig így fog, az rx 6*** topikba is csinálták ezt a PTM7950-s dolgot és ott is bevált, már több hónapja... :K

(#5034) vtomi2 válasza Exodion (#5032) üzenetére


vtomi2
őstag

Hmm, így is elég nagyok a különbségek, lehet mégse kísérletezek még a pasztázással. Jóll látom, hogy semmit nem változtak a hőmérsékleteid?

(#5035) Bossp válasza Exodion (#5032) üzenetére


Bossp
addikt

Újra kellett pasztázni a tájcsit? :D Na ennyit arról hogy ezt minőségi pasztával szállitják.. :D Úgylátszik tényleg a Nyitro a top tier

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5036) Exodion válasza Bossp (#5035) üzenetére


Exodion
aktív tag

En meg minosegi gyari pasztat nem lattam :DDD . A legolcsobb gyurmat rakjak bele, ugyanez volt az 5700xt-s nitronal. 2honapig jo aztan vagy szetszeded vagy bekuldod gariba. Na ez tok ugyanez. A kryo nem gpu-ra valo, ez egyertelmu (az extreme-rol nemtudok nyilatkozni).

vtomi2: Nem tudtam jol ratenni, ha vissznezed a fotokat, az utolson bekereteztem egy negyzetet. Na ez egy rohadt nagy legbuborek. Ha nem banod hogy 2hetente szet kell szedni es pasztazni akkor a kryo nem rossz 24-26c kozott tartja az edge/hs deltat de kb annyi ido alatt bomlik le ha hasznalod rendesen a kartyat.

(#5037) Bossp válasza Exodion (#5036) üzenetére


Bossp
addikt

Hát valamiért az én nitrom nem akar rosszabb lenni :D nem tudom egy jobb pasztával lehetne e még ennél is jobb... De max nagyon minimálisan.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5038) Exodion válasza Bossp (#5037) üzenetére


Exodion
aktív tag

Orulj neki :) . Az AMD chipekre Northridge/Northwest is rinyalnak mert piszkosul domboruak az NV tarsaikhoz kepest. Itt nem is az a kerdes hogy hogy OC-zik vagy UV-zik a kartya hanem mennyire domboru a csip ;] .
Egyelore en ezzel tok jol elleszek, jovoheten megjon ra az alphacool blokk, meg a corsair feher csovek aztan kell meg egy distro panel, egy cpu blokk, 2 radi, par bitspower fitting, egy uj alaplap proci ram es tok jo lesz. Ha egyszer nagyon kiserletezo kedvemben leszek, akkor raflashelem az Aqua bios-t a CH314A-val. Max elrontom a quiet biost ;] .

(#5039) mvkly válasza Exodion (#5038) üzenetére


mvkly
senior tag

Nem mernék rá megesküdni, de úgy emlékszem az enyémbe szintén Kryonaut ment tavasszal a 40+°C-os delták után. Az ha nem is hozta tökéletesre, de 10-15°C-ot faragott rajta. Meg így persze a venti hangerőn is. Az eredeti paszta ugyanúgy kipréselve, középen már beszáradva volt a chipen, mint nálad.

Ez az újrapasztázás után:

A mai beszélgetésetek után megnéztem, hol tart most. Hátööö...

Term. mindkettő stock adrenalin, a szobahő kicsit magasabb volt a másodiknál. De a delta már karcolja a 40-et. A franc essen bele :U
Kis UV, meg a 60Hz miatt játéknál nem üvölt, nem zavar. Még azt is simán lenyelném, hogy a Pulse hűtése ennyi, meg a biztonságos 105°C(?) alatt vagyok. De ahogy a te példád is mutatja, ez "szerkezeti" hiba, az meg nem túl finom.

Asszem írok majd a srácnak, hogy találjunk ki valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5040) vbbb


vbbb
őstag

Én ezekkel a beállításokkal használom most a 7700XT-t egy netes javaslat alapján. (A kép vágott része felett minden letiltva.)

Nincs letekerve a kártya feszültsége, vagy teljesítménye, sem ventilátor profil csak ezekkel és kész.
Mivel nincs 144MHz-s monitorom nekem nem lényeg a magas FPS. Igazából nem is vettem észre hiányát sem amikor 250MHz-el vagy a jelenlegi fix 60MHz között. Sőt, az előbbinél volt 'micro shuttering/lags', utóbbinál semmi.
1440p-n játszom Ultra beállítások mellett mindent, a kártya mégis jelentősen hűvösebb lett. Annyi még, hogy UEFI-ben nekem a háznál 'Silent' módban volt az összes venti és az M/B-re volt állítva a hőfok követés. Na ez most 'Standard' lett és a CPU-t monitorozza, valószínűleg ez is sokat segített. :R

(#5041) PuMbA válasza vbbb (#5040) üzenetére


PuMbA
titán

"egy netes javaslat alapján"

Ilyeneket inkább nem tanácsolnék :) Szerintem mindenki a saját maga elvárása és tapasztalása után menjen. A neten lévő teljesen ismeretlen embernek totál nem ugyanaz a minőségbeli elvárása vagy ízlése, mint neked. Ő mond valamit, ami számára megfelelő, de mi garantálja, hogy az neked is jó lesz-e.

Például az élesítés. Ha te olyan játékkal játszol, ami alapból tű éles, felesleges driverből még élesíteni rajta, mert ilyenkor előjönnek a túlélesítési anomáliák (színelváltozások, szellemvonalak kontrasztos élek mellett), amik már rontják a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#5042) vbbb válasza PuMbA (#5041) üzenetére


vbbb
őstag

Jogos, de egyenlőre nem vettem észre bármi hátrányt. :B

(#5043) laskr99


laskr99
addikt

Az új driver óta nem tudom megnyitni a vezérlőpultját, erre van valami megoldás? :DDD

(#5044) knoxhu


knoxhu
senior tag

RX 7700XT / 7800XT kártyák esetén melyik gyártókat tudnátok javasolni?

(#5045) Speedy007


Speedy007
őstag

SAPPHIRE NITRO+ RX 7900 XT fejlemény van az ügyben. Hiba nem derült ki hogy miért szállt el a led vezérlés hogy az alaplapról nem lehet vezérelni illetve azt sem tudom hogy csináltak e valamit a tekerccsel. 1 héttel kb. csúsztam ki a 30 napból amíg vissza lehet küldeni a terméket az Alzának. Le írtam a hiba pontos okát nekik ők valahová úgy elküldték hogy még egy hónap után sem jeleztek nekem vissza az Alza sőt nekik sem a szervíz 2.5 nappal a 30 nap lejárata előtt ír az Alza hogy mivel ők is meg vannak lőve így 2 opcióm van vagy vissza kérem a pénzt vagy esetleg levásárolom náluk írtam nekik vissza esetleg ha van 3 opció is akkor ugyanolyan kártyát kérek helyette. Ha nagyon korrektek akartak volna lenni akkor a termék be érkezése után küldhettek volna nyugodtan egy ugyanolyan csere kártyát a többit meg házon belül lemeccselték volna és nem kellet volna ígérgetni hogy maximum 15 nap alatt rendeződik a dolog és elhúzni 30 napig saját hibájukonkívül a dolgot.

(#5046) Alogonomus válasza Speedy007 (#5045) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ha a hibás kártya beérkezése után azonnal küldtek volna egy ugyanolyan cserekártyát, akkor az egész pluszban vásárolható szolgáltatás értelme veszne el. Sőt az szolgáltatás megvásárlói perelhetnének is, mert ők plusz pénzt fizettek ugyanazért a szintért.

(#5047) Speedy007 válasza Alogonomus (#5046) üzenetére


Speedy007
őstag

Elég sok dolog megy az alzánál igazságtalanul vagy erőteljesen megkérdőjelezhetően. Ott hagysz egy kisebb vagyont de a szállítás árát ugyanúgy le gombolják rólad nem vág földhöz de annak tudatában bosszantó hogy a legtöbb Webáruháznál már 20.000 Ft-tól akár ingyenes házhoz szállítás lehet. Itt van az is amit mind a ketten beszélünk minnél drágább a termék annál többet kérnek az azonnali csere esetén ezzel kompenzálják a termék érték vesztését amit javítás be vizsgálás után újra árusítani tudják.

(#5048) Speedy007 válasza Speedy007 (#5045) üzenetére


Speedy007
őstag

Hát úgytűnik hogy Alzánál is van katyvasz délelőtt kapom az üzenet hogy mi a helyzet a VGA-val én írtam vissza nekik egyből hogy én mit szeretnék erre ők 4-kor küldenek sms-t hogy vissza küldik a pénzt. Írok a chat-be nekik hogy zavar van az éterben erre azt írják vissza hogy ezt már így nem tudom felhasználni de tudnak olyat csinálni hogy másolatmegrendelést a termékre, és így úgymond cserélnék akkor most mivan? :W

(#5049) jimpo


jimpo
aktív tag

RX 7800XT + Ryzen 5 7600X | 40 GAMES Benchmarked at 1440P
Van minden mint a búcsúban. :DDD

Stryd Next Gen

(#5050) Speedy007


Speedy007
őstag

Minden 7900XT(X) olyan széles hogy felfekszik a hűtése az alaplapra? Értem ezalatt hogy mikor volt még 7900XT Nitro + Vapor-X kártyám az alaplapra szinte felfeküdt a hűtése és alatta nem fért el "nyomta" az alatta lévő konnektorokra csatlakoztatot periférikákat ventillátor, A-RGB és a pc ki és be kapcsoló konnektorát. Tudom hogy lehet kapni risert amivel 90° el lehet forgatni a VGA-t de én a hagyományos elrendezésnek vagyok a híve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.