Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) kiszpista900 válasza sNk77 (#1099) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

ASRock válogatott chipes ha jól tudom, szerintem még nincs ennél a szérianal

(#1102) kiszpista900 válasza gaben88 (#1100) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Szerintem csak is xtx ,red devil :))

(#1103) palfitom válasza gaben88 (#1100) üzenetére


palfitom
félisten

Így van.
Új cucc, én még nem találkoztam vele. Nézni kell róla a neten teszteket!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1104) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Nem jártam erre mostanában, szeretnék érdeklődni a 7900XTX tulajoktól, hogy a megjelenés óta driver szinten történt-e előrelépés akár stabilitásban vagy teljesítményben, még mindig nem tettem le az XTX vásárlásról csak gondoltam várok egy kicsit.
:R

¯\_(ツ)_/¯

(#1105) BeZol válasza pRoject22 (#1104) üzenetére


BeZol
őstag

Sztem 7900 XTX vs 4080/4090 vonalon az Nvidia behúzta a győzelmet, és jobban jársz a zöldekkel. (nálam 4090 és 7900 XTX is járt)

- magasabb idle fogyasztás sokHz-es (144+Hz) kijelzővel és több sokHz-es kijelzővel is
- Ray Tracing esetén sokkal jobb az Nvidia
- Ray Tracing OFF esetén ár/teljesítményben jól állnak a mutatók, ha éppen adott játéknál rendben vannak a driverek (pl. PUBG-ra pocsék)
- ha ár/teljesítmény és driver-ügy is rendben van, akkor még mindig elvérzik fogyasztás/teljesítmény vonalon a 7900 XTX (igen, lehet alulfeszelni, de az nvidiakat is...)

Tehát aki
- nem akar annyit bosszankodni a drivereken xy játék esetén
- szeretne Ray Tracing-et használni
- 18W-os gpu-fogyit akar látni mikor csak megy a gép és nem csinál semmit (88W helyett)
- legjobb fogyasztás/teljesítmény-t szeretné megkapni játékok alatt
az messziről kerülje a 7900 XTX-eket :K

Részemről pedig AMD elmehet a búsba, hogy MorePowerTool lehetőségét ellehetetlenítették jelen állás szerint... Erre bezzeg volt idejük, hogy ezt agyonkorlátozzák.

(#1106) palfitom válasza BeZol (#1105) üzenetére


palfitom
félisten

"Részemről pedig AMD elmehet a búsba, hogy MorePowerTool lehetőségét ellehetetlenítették ... Erre bezzeg volt idejük" - Egyetértek :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1107) fatal` válasza pRoject22 (#1104) üzenetére


fatal`
titán

VR-hoz felejtsd el :)

(#1108) Norb79 válasza BeZol (#1105) üzenetére


Norb79
őstag

Én ezt az idle fogyasztást nem értem egyedül, hogy ez kinek és hol szempont?
Mármint egy integrált gpu is elég ahhoz, hogy a desktopot nézd, de szerintem viszonylag kevesen veszünk azért 0,5-1 millás gpu-t, hogy aztán azt jól ne használjuk semmire.
Szóval vagy használjuk, és akkor ugye nem releváns az idle fogyasztás, mert ugye használat közben nem idle… vagy sokat szeretjük üresben járatni a gépet, mert nyilván nem tudjuk hogy kell használni a shut down gombot, vagy nem tudjuk normálisan beállítani a sleepet, vagy mert azzal fűtünk?! Vagy miért is?
Első kettő személyes diszfunkciónkról nem az AMD tehet, ha meg a fűtés rásegítés miatt hagyja az ember járni üresen a gépet tartósan, akkor meg sajna nincs igazad, mert akkor a 7900XTX a jobb választás, azzal hamarabb bemelegedik a kecó, ha több wattot vesz fel! :DDD

(#1109) BeZol válasza Norb79 (#1108) üzenetére


BeZol
őstag

:DDD

Nálam 10+ éve 0-24 fut minden gép, még a laptopok is.
Előtte gari lejárta után mindig kinyiffant vmi alkatrész (sanszosan a ki/bekapcsolgatások hatására), azóta viszont nem történt ilyen soha velem.

Mi túllépjük a kedvezményes áramkeretet, mert kb. havi 400-500kWh áram fogy el, ezért igenis számít az idle fogyi, de most a 7900 XTX miatt újra el kezdtem kikapcsolgatni a gépet... (és amúgy igen, érezni h befűt mert idle +1 fokot csinál a szobában, használat közben pedig +3-4-et)
A +60W idle fogyasztás kb. havi +3ezer Ft többletteher.
Mivel játékokban is többet eszik a kártya, ezért a kb napi 4 óra kockulás esetén is van játéktól függően +100-150W fogyasztás, hétvégente mostanság kevésbé kockulok 4 óránál többet, de kvázi minél többet kockul az ember egy AMD kártyával, annál kevésbé megérős hosszú távon.

Ha a "minimális" anyagiaktól el is tekintek a kártya árához képest (bár sok kicsi sokra megy elvet vallok), akkor is irritál a dolog és rágja az agyamat a 88W idle fogyi, de csak mert 4K 144Hz-en vagy 1440p 240Hz-en, vagy multi-monitor sokHz-es setup-on vagyok (akár csak capture card-ként mint 2. kijelző).

A lényeg, hogy nem a fogyasztáson fogunk összeveszni, ez számomra már csak hab a tortán.

Engem sokkal jobban zavar az, hogy mennyivel jobb és hatékonyabb egy 4080/4090, mellé még ott van DLSS 3 frame generation, és driver-para sincsen játékok miatt, én legalábbis még soha nem futottam bele egybe sem nvidia-val (pedig elvileg létezik itt is), amd-vel meg többször is, de ugye ez egyedi use-case lehet, biztos csak én vagyok peches :U

Ezért is írtam, hogy ezt a csatát az Nvidia nyerte, itt csak nagyobb árelőnnyel versenyképes az AMD, mert pl. sztem +10-20% felár mellett is inkább 4080-ast vennék 7900 XTX-hez képest, de igazából azt se venném, hanem továbbnyújtóznék egy 4090-esig aztán 2 évre hátra dőlnék ;]
Annyi, h a 800ezer Ft környéki árcédula már azért nah, nem kevés, ahogy ezek a fél milla körüli árak sem annyira barátiak, de ezt egyénileg mindenki maga tudja, h szán-e rá ennyit, megéri-e neki, megbékél-e vele :DDD

(#1110) pRoject22 válasza BeZol (#1105) üzenetére


pRoject22
őstag

Megjelenés óta nem nagyon követtem az AMD GPU híreket, de akkor nem úgy volt, hogy a ref. kártyákkal van probléma és az AIB modellek azok jók?

Tehát akkor megjelenés óta driverekkel sem történt semmi fejlődés?

¯\_(ツ)_/¯

(#1111) Cyberboy42 válasza pRoject22 (#1110) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nincs semmi bajuk driver szinten. Januárban jött driver utoljára, és most február közepén már esedékes. Szerintem ha van is valami bug azt biztosan javítják most, csakúgy mint az idle fogyasztáson is, eddig minden amd vga normálisan fogyasztott idle-ben, ezzel sem lesz gond, fölösleges ezen parázni. ÉS amúgy igen, a ref kártyákban lehetnek gyengébb hűtésűek, inkább el kell kerülni azokat.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#1112) Norb79 válasza pRoject22 (#1110) üzenetére


Norb79
őstag

Egy bizonyos széria ref kártyával, úgy pontos ez.
Nekem is az van, nekem pl jót dobott a ref kártya hűtés lottó és nem melegszik túl. De ez lottó, szóval ja, inkább aib.

(#1113) pRoject22 válasza Norb79 (#1112) üzenetére


pRoject22
őstag

Milyen felbontáson használod? VR-ban próbáltad már?

¯\_(ツ)_/¯

(#1114) Norb79 válasza BeZol (#1109) üzenetére


Norb79
őstag

Megértelek, nekem az nvidia volt sokáig partvonalra rakva a 9800gx2 tapasztalatok miatt (szintén melegedés), és ez olyan trauma volt, hogy azóta is, ha van közel azonos szinten AMD, akkor inkább az. :D
Volt 970, 1080, 1080ti kártyám, mert AMD sehol se volt és nem volt alternatíva, de azóta 6900xt ultra és 7900xtx, mert meccsben vannak ismét.
Amiket te írsz azok személy preferenciák, nekem egy sima 4k@60as monitor van, egy darab, napi 3-4 órát megy a gép, amikor van időm kicsit játszani és arra pl kiválóan alkalmas, hogy maxra húzva mindent (kivéve RT) elvézhessem a natív 4K géminget, nem FHD-t felskálázva (dlss), hanem a maga 4K részletességgel, stabil 60al.
Szóval kinek mire kell, ugye. :)

(#1115) pRoject22 válasza Cyberboy42 (#1111) üzenetére


pRoject22
őstag

Én most egyelőre csak próbálok informálódni első kézből, így 1-2 hónap használat után akinek van mit tapasztalt stb

¯\_(ツ)_/¯

(#1116) gaben88 válasza fatal` (#1107) üzenetére


gaben88
őstag

Miert?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1117) pRoject22 válasza gaben88 (#1116) üzenetére


pRoject22
őstag


Ezért kérdeztem, hogy driverrel jött-e már vmi perftuning.

Ez a teszt nyílván az XTX megjelenéskor készült valszeg az akkori béta driverrel, gondolom ,hogy valami driver probléma lehet ha a 6900XT jobban megy néhol VR-ban

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1118) Cyberboy42 válasza pRoject22 (#1117) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát ez az, hogy még nincs új driver, pedig mindenki már várja mint Reszkető Sanyi az első felest hétfőn reggel!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#1119) pRoject22 válasza Cyberboy42 (#1118) üzenetére


pRoject22
őstag

Elviekben tudnak a VR-t érintő problémáról

Known Issues

High idle power has situationally been observed when using select high resolution and high refresh rate displays.Intermittent app crashes or driver timeout may occur when using Radeon Super Resolution with some extended display configurations.
Video stuttering or performance drop may be observed during gameplay plus video playback with some extended display configurations.
Stuttering may be observed in UNCHARTED™ 4: A Thief’s End during the opening game sequence.
Some virtual reality games or apps may experience lower than expected performance.

¯\_(ツ)_/¯

(#1120) gaben88 válasza pRoject22 (#1119) üzenetére


gaben88
őstag

Most februárban csak jön valami új driver, mert az is vicc, hogy az Arc A770 RT-ben megveri a 7900-eket az új HP játékban! De szerintem ez csak javulni fog, én szívesebben vennék pirosat, mint zöldet. A kék meg kíváncsiságból érdekel most picit... :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1121) pRoject22 válasza gaben88 (#1120) üzenetére


pRoject22
őstag

Már rég megvettem volna a 7900XTX-et ha nem lenne vele gáz VR-ban :))

¯\_(ツ)_/¯

(#1122) Aljasvip válasza BeZol (#1105) üzenetére


Aljasvip
senior tag

4090-ből találtál végül olyat, ahol nem visít a coil?

Nálam 7900XT vagy 4080 van tervben, majd az év második felében.
Addigra remélem kikupálják a drivereket, és az árak is jó irányba alakulnak, főképp a zöld oldalon, mert 8 év piros oldal után végre kipróbálnám az RTX-et.
(Meg tudnám venni most is, de nem akarok ennyit fizetni érte...)

(#1123) Jacek válasza Aljasvip (#1122) üzenetére


Jacek
veterán

KFA2 jó volt nálameg az Inno is, nálam a Palit faca.

(#1124) kiszpista900 válasza BeZol (#1109) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Ebben egyetertek ,kit érdekel az idle fogyasztás, ( van a gépen egy kikapcsolo gomb) :DDD ár teljesítmény meg vicc ... azért a 4090 szerintem nem egy kategória..majdnem 2x annyi..hogy is lehetne összehasonlítani ..4080 meg veri néhol és egyszínt és olcsóbb ..nem lett ez rossz kártya szerintem! Pl warzone a 4090 is veri :C tudom egy játék de nálam pont ezért veszek gépet úgyhogy kuka az Nvidia,hozzá teszem 10 évig csak nvidiam volt és nem voltam elajulva :)driver gond sincs nálam amióta amds kártyám van ,ezt se értem ..rtx nem kérdés Nvidia további dolgokban nyerő ..előrébb van az Nvidia de ez mindig így volt de hozzá kell tenni ott se tökéletesen minden

[ Szerkesztve ]

(#1125) BeZol válasza Aljasvip (#1122) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam ténylegesen videókártya-ügyileg csak az MSI Suprim Liquid X 4090-es visított, a többi esetben (Inno3D X3 OC, Gainward Phantom GS, KFA2, Gigabyte Gaming OC) csak a tápom visított (de a Nitro+ 7900 XTX-nél is visít a tápom), annyi h az eddigiek alapján a KFA2-vel és ezzel a Nitro+-al visít a legkevésbé a tápom, de majd nézek egyszer egy másik tápot sztem, mert 4ből 4 EVGA G+ tápom visít sajna, csak még lusta voltam rávenni magam a tápcserére :U

pRoject2HUN:
ja igen, most hogy voltak twitch-en droppok a Hogwart's Legacy-hoz, gondoltam játék alatt háttérben elfityeghet (4090-essel is ezt csináltam előtte levő nap, ott minden rendben volt).
Aha..., 5-20percen belül fixen megállt a játék mert crashelt a driver és 1 percig bámultam a megfagyott képernyőt mire észhez tért újra a driver :W
Játékot lehetett folytatni egyből, de a chrome-ot teljesen újra kellett röffenteni mert zöld képet mutatott a videók helyén. Szóval gyakorlatilag játék alatt nem mehet háttérben semmilyen videós cucc, legalábbis sokHz-es kijelzővel + 23.1.1 driverrel biztosan nem...

De pontosan az ilyen sok kis apróság miatt is mondom h felejtős ez a széria, mindig eszi az ember a kefét vmivel. Lehet x hónap múlva jobb lesz, de ha most aktuális egy játék, most van felhypeolva, nem hónapok/évek múlva akarod problémamentesen futtatni... És igen, PUBG-ben konkrétan 160fps körül voltam ott ahol a 4090 250-300 között rodeózott, pedig semmi Ray Tracing, semmi DLSS, csak szimplán a driverek...

(#1126) pRoject22 válasza BeZol (#1125) üzenetére


pRoject22
őstag

Mondjuk jelenleg 3080Ti-on ülök és a Warzone 2.0 az instant fagy ha a grafikát high-ról ultrára csavarom, ezen kívül viszont NV-vel tényleg stabil minden.
Ahogy nézegetem VR-ban nagyon kuka az XTX, így egyelőre várok a 4080Ti-ra.

¯\_(ツ)_/¯

(#1127) fatal` válasza Norb79 (#1108) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom te elképzelni sem tudod, hogy van, aki nem egész nap játszik, hanem esetleg dolgozik is a gépén, ami nem feltétlen jelent nagy terhelést.

Persze, ha te szereted fizetni a villanyszámlát a nagy semmire, akkor hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

(#1128) BeZol


BeZol
őstag

Itt a Hogwart's Legacy-s fehér kisfás/bokros "bug":

(#1129) Norb79 válasza fatal` (#1127) üzenetére


Norb79
őstag

Idleben nem dolgozik, ugye, pont ez a lényeg. Olyankor üresen nézed a desktopot, bekapcsolod, belépsz, se egy böngésző, se semmi csak nézed az asztalon az ikonokat és a háttérképed. Órákon át. Ez gyakori? Nemhinném.

(#1130) fatal` válasza Norb79 (#1129) üzenetére


fatal`
titán

Az IDLE ebben az esetben sima CPU rendert is jelenthet. De egy normális kártya ennek az idle fogyasztását még filmnézésnél se éri el, közel sem.

A 3080-am munka (fejlesztés, RDP) közben 2 db 144hz-es QHD monitorral 30-40W-t fogyaszt. Filmnézés közben is hasonló. A 7900-ak meg 100-at, akkor is, ha szó szerint semmit nem csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#1131) M.T. válasza fatal` (#1127) üzenetére


M.T.
senior tag

Mondjuk munkara eleg a 60hz is kb es akkor csak 18w Ettől függetlenül remélem javítva lessz.

(#1132) fatal` válasza M.T. (#1131) üzenetére


fatal`
titán

Két kijelzőnél 60hz-en is magas a fogyasztás az új kártyákkal, legalábbis a tesztek szerint.

És ha hozzá vagyok szokva a 144hz-hez, akkor desktopon is zavaró a 60 (persze meg lehet újra szokni).

Viszont lehetett olvasni, hogy ezen nincs mit javítani, mert by design ilyen.

(#1133) kiszpista900 válasza fatal` (#1132) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Téged ez zavar ,nvidiat kell venni,van akit nem, engem konkrétan nem érdekel azért számold ki mennyi is annyi 0-24ben is egy évre a különbözet :R :Plo.....Sz :DDD
De amúgy jogos a felvetés nem indokolja semmi a fogyasztást ebben igazad van

[ Szerkesztve ]

(#1134) fatal` válasza kiszpista900 (#1133) üzenetére


fatal`
titán

mennyi is annyi 0-24ben is egy évre a különbözet

30 vs 100 watt esetén, ha 0-24-ben megy valakinél a gép, akkor napi 1,5kw. Évente 613kW, tehát 70 forinttal számolva évente 43 ezret dobsz ki az ablakon (nálam nem ennyi lenne, nem megy 0-24). Nem sok, de nem indokolja semmi. Viszont engem nem ez zavar főként, hanem a felesleges a hőtermelés és zaj, mivel emiatt 2D-ben nem tudnak passzívba menni a kártyák.

Nv-m van, a következő is az lesz, de ennek több köze van az encoderhez és a VR teljesítményhez. Ha a fogyasztás lenne a fő szempont, akkor nem felső kategóriás kártyám lenne.

(#1135) kiszpista900 válasza fatal` (#1134) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Teljesen jól megválaszoltad a végén :R

(#1136) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,
azt lehet tudni, hogy a kisebb 7xxx-es kártyák mikor jelennek meg? (7700, 7600)
Köszi!

(#1137) M.T. válasza fatal` (#1132) üzenetére


M.T.
senior tag

Várjunk csak nekem 2 kijelzonel 60hz en 18w, valamit rosszul csinalok akkor...

(#1138) kvarc


kvarc
tag

Kijött az új driver: 23.2.1
Közös driver nem kell külön a 7900 szeriához.

(#1139) BeZol válasza kvarc (#1138) üzenetére


BeZol
őstag

Nagyon kiraly driver, miutan ujrainditast kert azota nem tolt be a windows :C
Eljut diagnosztikara de nem tudja megoldani es ujraindul kesobb.
Na majd este ujra ranezek.
Vicc az egesz :(

(#1140) kvarc válasza BeZol (#1139) üzenetére


kvarc
tag

Mielőtt írtam természetesen felraktam a saját gépemre. Nálam nem jelentkezett probléma. Minden gond nélkül települt.

(#1141) M.T. válasza fatal` (#1132) üzenetére


M.T.
senior tag

(#1142) fatal` válasza M.T. (#1141) üzenetére


fatal`
titán

Nem minden kijelzővel szar.

(#1143) M.T. válasza fatal` (#1142) üzenetére


M.T.
senior tag

ha 60 hz fölé állítom akkor nálam is 90-100w egyenlőre játék előtt a display changerrel állítom a magasabb frissítést, de én is remélem javitva lessz ez.

(#1144) FragMaster válasza BeZol (#1139) üzenetére


FragMaster
addikt

Úgy olvastam a fast boot tesz be neki.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1145) babcehh válasza FragMaster (#1144) üzenetére

Az Nvidiánál is tud problémát okozni, nálam a 3090 fast boottal nem indul el, boot loopba kerülök anélkül :D

(#1146) thomasx76


thomasx76
csendes tag

Olvasgatom itt a topicot. Mutassatok már Radeon driver hibát mert van itthon vagy 10 nagyon régi és újabb grafikus kártya az “ATI”-tól de én még hírből sem találkoztam eggyel sem. 9700 pro val kezdve(mai napig hibátlan).20 éves kártya. 5650,6670;rx580,+nitro,rx6800. Nekem minden megy tökéletesen. :C Viszont a GeForce kártyák kivétel nélkül 6-7 db mind csíkozva lehelték ki a lelküket. :O

(#1147) Jacek válasza BeZol (#1139) üzenetére


Jacek
veterán

Pedig beremegett a szemöldököm itt a Proshopnál vissza küldtek egy Red Devil XTX-et, 380e nettóért :)

(#1148) torma1981 válasza Jacek (#1147) üzenetére


torma1981
veterán

Itthon is 420 a netto. :) És nem is visszaküldött.

[ Szerkesztve ]

(#1149) Jacek válasza torma1981 (#1148) üzenetére


Jacek
veterán

Azért vissza köldött mert kevés :D

(#1150) Norb79 válasza Jacek (#1149) üzenetére


Norb79
őstag

Mi kevés? Az idle fogyasztása? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.