Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kiszpista900 válasza Sontir Fel (#848) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Én is ilyet néztem ki ,igaz sima xt... Hát ez jó ár :Y ha megrendelem mennyi plusz mehet rá? Valaki németben nem szokott vásárolni? Honnan érdemes? ( Személyesen)

(#852) DroiDMester válasza flexxx2 (#850) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az a gond ha lenne is a polcon, az is még a hibás szériából lenne, szóval elég nagy az esély rá hogy a hibásat egy másik hibásra cserélnék! :((

De amúgyse látom értelmét a ref kártyáknak mivel közel 80-100.e el drágábbak(itthon) mint pl egy DEVIL, vagy ASRock Phantom

(#853) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Na el is vittek a nitro+ t. Remelem egyszer visszaterek a pirosakhoz. Talan kovi szerianal.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#854) flexxx2 válasza DroiDMester (#852) üzenetére


flexxx2
őstag

azt is írták hogy nem mind hibás, kb 11%

(#855) Aljasvip válasza kiszpista900 (#851) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha nincs kint ismerős, akkor a Mailboxde.com lesz a te barátod.

(#856) trek81 válasza DroiDMester (#849) üzenetére


trek81
senior tag

time is ok :)februar 15

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#857) kiszpista900 válasza Aljasvip (#855) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Én kint vagyok :)) csak boltból nem szoktam vásárolni

(#858) Kvg válasza hadogabi1 (#853) üzenetére


Kvg
senior tag

Melyik tápegységet vegyem? Ide nézz be mindenképpen! FONTOS!

[ Szerkesztve ]

(#859) M.T. válasza DroiDMester (#847) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem az összes hibás, enyémnek például semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#860) DroiDMester válasza M.T. (#859) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem azt mondtam hogy mind hibás! Hanem azt hogy nagy esély van rá hogy a csere darab is az lesz! :)

(#861) M.T. válasza DroiDMester (#860) üzenetére


M.T.
senior tag

Valahol azt olvastam hogy kb 3% hibás itt valaki írta hogy kb 10% 1 videóban meg hogy az összes raktáron lévőt visszahívták. Szóval vegyesek az infók ed legalább gariban cserélik ha újra hibás azt is.
Igaz kinek hiányzik ez a macera.

(#862) Emcski válasza M.T. (#859) üzenetére


Emcski
lelkes újonc

Nem ajánlom senkinek sem a ref xtx-et! Itt jóval nagyobb lehet a meghibásodás aránya ebben a fórumban is még velem együtt másnak is volt baja a vchamberrel! Ne ringassátok magatokat illúziókba. A gyártó sz@rik a fejére az embernek, felvettem velük a kontaktot. Totál nem érdekli őket hogy mi kerül ki a piacra, ha az iqc tech részlegük rendben lenne ilyen gázos termék sosem kerül ki a piacra! Azt se tudják melyik batch a hibás megadtam minden széria számot, de olyat kérnek ami nincs is a kártyán. :C Totális zürzavar fejetlenség uralkodik náluk! Nyilván nem kockáztattam meg hogy akár ne legyen gariztatva a kártya, ismerjük a magyar kereskedőket ugye. Akinek gázos a kártya szerintem éljen a 14 nappal! A nagyobb gond nem kötelező megmondani a miértet, miért lett visszaküldve a kártya! EZEK nem fognak kikopni csak nagy nehezen mert a bolt újra fogja értékesiteni a HIBÁS kártyát! A red devil hibátlan teszi a dolgát, 3 ghz fölé boostol a kedvenc autós játékomban stabilan. Mindezt a gyári bios kapcsolós állással és nem fullra elengedett power limites biossal. :C Driverben 3045 mhz van max gpu frekinek adva, a vram alapon van de fast timingel, plusz 15% power limit és jóval az xfx merc 7900 xtx felett teljesit alulfesszel ami 1,100 mv.

[ Szerkesztve ]

(#863) DroiDMester válasza Emcski (#862) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

énis pontosan így gondolom!

Ezért is mondtam hogy még fél évig biztosan nem érdemes venni ref kártyát, addig talán kikopnak a hibás szériák!

Kinek van arra ideje és idegzete hogy, 2-3-4.alkalommal vissza küldözgetni hogy majd talán a következő hibátlan lesz!

a 14napos buli se mindenkinek opció, ugye ha vissza küldöd 2-3.hétig ülnek a pénzeden, és ha nincs újabb 500-600.e-red, nem tudsz venni másik VGA-t tehát 1.hónapig bámulhatod a falat

és itthon már ott tartunk hogy a custom hűtős olcsóbb jóval mint a referencia, tehát semmi értelme ref verziót venni!

(#864) Norb79 válasza Emcski (#862) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem egy hónapja megvan lassan, de még érdemben nem volt időm foglalkozni vele (bocs, ScomComputer, nem felejtettem, csak időm nincs), de a híreket olvasva egyre inkább arra gondolok, hogy rádobok egy ilyesmit, ha lesz rávaló.
[link]
Osztkész. Meg a gyerek 6900xt ultrájára is gondolkozok, hogy rárakok egy ilyet, mert eléggé befűti a szobáját, az ő szobája nincs annyi légköbméter, mint a nappali. :D

(#865) flexxx2 válasza Norb79 (#864) üzenetére


flexxx2
őstag

ugyanannyi hőtermelésed lesz vizes blokkal is, ez is be fog fűteni

[ Szerkesztve ]

(#866) ScomComputer válasza Norb79 (#864) üzenetére


ScomComputer
veterán

Semmi gond, én már igen... :D
Meg azóta már utána jártam...javítva lett.. :K

(#867) Norb79 válasza flexxx2 (#865) üzenetére


Norb79
őstag

Léghűtés azonnal átadja a környezetnek a vga/cpu által termelt hőt, a víz hosszabb időtávon amennyire én tudom, de sose próbáltam még, csak amit fizikából tanultunk anno, abból próbálom kilogikázni mi lehet a jobb.
Szóval legalábbis én azt gondolom, hogy ha hosszabb időtávon adja át, akkor kevésbé érződik a hatása. Lehet rosszul.

(#868) BeZol válasza Norb79 (#867) üzenetére


BeZol
őstag

A hő az hő.
Nálam járt MSI Suprim Liquid X 4090-es, ami 530W-ot próbált 240es radikon leadni. Konkrétan mintha forró radiátor (lakás radiátora) fölé tetted volna a kezed annyira jött róla a meleg.

Az amit írsz, hogy milyen időtávon adja le az az, amikor megindul a hőtermelés mert 100%ra terheled a videókártyát, és a vízmennyiségednek kicsit több idő kell h igazán átmelegedjen, mint egy léghűtéses verziónak, DE x percen belül ugyanolyan forró lesz mindkettő, a hőtermelés ugyanaz eleve, tehát azt a kis szobát akkor fogod jobban lehűteni, ha beklímázod, vagy olyan videókártyát teszel be ami keveset fogyaszt, de ez ugye lehet úgy is, hogy alulfeszeled a mostanit.

(#869) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Off: a legtöbb AIO-t ott rontják el (szándékosan) hogy vékony a radiátor. Nézzétek meg az Aric vízhűtését... dupla olyan vastag a radiátor (azaz 2x annyi a hőleadó felület is.) egyszerű fizika.
A hővezetés az megint egy másik dolog,

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#870) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A többi kártya mikor jön? Milyen árak várhatóak?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#871) IzI


IzI
senior tag

Alzán picit elírták szerintem.
msi 7900xt 557e [link]
msi 7900xtx 461e [link]

Előrendelést,csak telefonon keresztül lehet ?

(#872) DroiDMester válasza ƵøŁĭ (#870) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

miért? milyet szeretnél?

a 2.legjobb(NITRO és DEVIL) már kapható, attól csak szarabbak lesznek! :C

(#873) IzI válasza DroiDMester (#872) üzenetére


IzI
senior tag

Asrock taichi állítólag legjobb vrm rendelkezik.

(#874) IzI válasza IzI (#873) üzenetére


IzI
senior tag

[link] 4 aib models

(#875) DroiDMester válasza IzI (#873) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itt tudsz venni belőle!

amúgy sz.tem a kistesó PHANTOM is ugyan az a PCB, csak a hűtés gyengébb rajta, mivel ugyan az a FC blokk kell a 2.modellre! :)

amúgy meg nem kell jobb VRM(attól hogy 22.fázis van az ASRock-on nem lesz jobb tőle) mint ami a DEVIL és NITRO.n van! :N

És sz.tem a Taichi-nak jóval gyengébb a hűtése, mint a DEVIL és NITRO-nak, szóval én max akkor venném ha menne rá az FC blokk!

[ Szerkesztve ]

(#876) IzI válasza DroiDMester (#875) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi,de még várom az új 3D,hát ha lejjebb tolja 5800x3d árát és hát ha addig tovább csökken az ára gpu-nak.Legallábbis külföldön lassan,de csökken.

(#877) kiszpista900 válasza DroiDMester (#872) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Pl egy Asus tuf vagy strix :DDD

(#878) kiszpista900 válasza IzI (#876) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Lehet itt venni már 800 euroert is láttam használtan xt-t :)) csak nagyon kevés van hasznát piacon

[ Szerkesztve ]

(#879) IzI válasza IzI (#871) üzenetére


IzI
senior tag

Javítottak is,xt 461,xtx megszűnt.Van baj :U

(#880) ƵøŁĭ válasza DroiDMester (#872) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

7700XT. Nem a csúcsot.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#881) ScomComputer válasza ƵøŁĭ (#880) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs semmi infó róla,keress rá a TPU adatbázisban..de az se 100%-os.. ;)

(#882) DroiDMester válasza kiszpista900 (#877) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát azok max azoknak lesznek jók akik fülessel játszanak!

Már a 6800-6900XT, is olyan CW-s volt belőlük hogy elviselhetetlen, és a zöld oldalon a 40xx széria is olyan mind 1-1.ig, így borítékolható hogy a RX79xx is olyan lesz belőlük!

Strix amúgyse volt csak 6900XT-be, de azis csak játékvizes verzió! :O

(#883) DroiDMester válasza IzI (#876) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és most hogy jön ide a CPU a VGA-hoz? attól hogy megjelenik a 7800X3D attól miért lenne olcsóbb a VGA? :F

(#884) DroiDMester válasza ƵøŁĭ (#880) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

annak az árából inkább egy új 6900XT-t kell venni, addig amíg kapható a boltokban!

(#885) kiszpista900 válasza DroiDMester (#884) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Az jó,jól le adták
7900xt Ben milyen lehet xfx vagy Sapphire sima nem nitro ... számít az is mennyit jól néz ki , milyen a hűtés és teljesítmény, keretemhez csak ilyet kapnék meg de devil vagy nitro lesz vajon 1000 euro alatt :DDD ( használtan se baj)lehet inkább 6950xt devil , kipróbálnám :))

[ Szerkesztve ]

(#886) IzI válasza DroiDMester (#883) üzenetére


IzI
senior tag

Simán leírtam miért nem veszek gpu most, és mivel elfog telni 1 hónap legalább, mielőtt megjelenik a 3d, ezáltal lejjebb mehet az ára a 7900xtx-nek.

(#887) Shkiz0 válasza IzI (#886) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ilyen alapon akkor az örökkévalóságig lehet várni bármire, mert ha olcsóbb is lenne, akkor majd azon agyalsz, megy e még lejjebb és várj még egy picit, meg még egy picit, aztán mire észhez kapsz itt lesz az új gen :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#888) IzI válasza Shkiz0 (#887) üzenetére


IzI
senior tag

Lehet,2 éve várok a vásárlással :D .Bányász láz alatt,nem igazán lehetett értelmes áron venni.

(#889) kiszpista900 válasza IzI (#888) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Pontosan így van, brutális árak voltak , most jó árban van , még! És lehet bármi még ebből csak ne hogy újra hasonló történjen

(#890) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Aztán most mindenki addig vár, hogy kínában berobban a COvid, mivel feloldották a szigorításokat :d és újabb chip hiány lesz ^^
Lesz itt áremelkedés

https://www.twitch.tv/muerte188

(#891) eszakas válasza turistakolbi (#890) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem addig. Addig várunk amíg a boltokból eltűnnek a visszaküldött referenciakártyák és nem csak a visszaküldött szemetet adják olcsóbban :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#892) Kvg válasza eszakas (#891) üzenetére


Kvg
senior tag

Drága ,de legalább szar. Nem túl jó kombináció ez. :( Bezártak a bányák, de az extra árakat mégis meg akarják tartani. Ezt el is tudják érni azzal hogy visszafogják a kínálatot.

(#893) eszakas válasza Kvg (#892) üzenetére


eszakas
senior tag

Mivel már fogyasztó védelem nincs gyakorlatilag, ezt meg is fogják csinálni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#894) DroiDMester válasza Kvg (#892) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos nem csak a számtek cuccoknál van ez így, hanem a létező összes dologgal, az alapvető tej, kenyér stb.. is több mint dupla áron van mint ~1.éve volt!

Eddig a COVID-ra fogták, most a háborúra, mindég van valami indok! :C

szóval olcsóbb nemigen lesz már semmi! Ha valakinek kell és van rá pénze az vegye meg amég van, arra kár várni hogy majd talán nyáron 20-30.e el olcsóbb lesz pl egy 7900XTX, mert lehet hogy nem olcsóbb lesz 30.al hanem 200.al több!

(#895) kiszpista900 válasza DroiDMester (#894) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Szerintem is ,igazad van, most jó áron mennek
Ne hogy erőre kapjon a kripto aztán megint nem lesz :U

(#896) Sontir Fel válasza kiszpista900 (#895) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem értek egyet. Folyamatosan csökkent az ára a 4080nak és a 7900eseknek is - legalábbis euróban :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#897) kiszpista900 válasza Sontir Fel (#896) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Egyelőre, aztán ki tudja mi lesz mert szerintem senki :))az csak jó ha lemegy :DDD

(#898) eszakas válasza Sontir Fel (#896) üzenetére


eszakas
senior tag

És Európában. Itt nállunk nem nagyon akar :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#899) trek81 válasza kiszpista900 (#895) üzenetére


trek81
senior tag

hiába kap erőre a krypto,turás már ezen a villanyáron nem lesz ...oda valami isteni csoda kell

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#900) kiszpista900 válasza trek81 (#899) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Hát ez igaz , lesz is valami nem mostanában :DDD 3x vissza menne a kryptok ára akkor megérné..de hát tényleg csoda lenne, visszont sose lehet tudni úgye...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.