Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) trek81 válasza mvkly (#1950) üzenetére


trek81
senior tag

olyan vga kell azoknak,.....amihez adnak :)vagy vesznek 10kért :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1952) Pug válasza trek81 (#1948) üzenetére


Pug
veterán

300 huf a shipping, 20-an rendeltem, holnap erkezik:

Biztos, hogy nem egy felbevagott ceruzaval fogok egy 300K+ HW-t kitamasztani.... :N

[ Szerkesztve ]

(#1953) mvkly válasza trek81 (#1951) üzenetére


mvkly
senior tag

Mindhez adniuk kellene. De pl. Powercolor honlapja szerint a gyári Radeonhoz nem mellékelnek, ez azért elég tréfa. Különben 3-4ezresésrt is lehet venni állíthatót mindenhonnan, az azért nem a világ összes pénze.
Ne érts félre, nem vagyok a sufni ellen, a 6700xt-n a fém hátlap rácsát a Meshify lyuggatott tetejével fűztem össze azzal a burkolt kötegelő fémszállal (valaki árulja el, mi a hiv. neve). Fém oldallap+felül porszűrő, nem láttam a sufnit, de tartott biztonságosan.

(#1954) Bossp válasza Pug (#1952) üzenetére


Bossp
addikt

Elég kicsi az esélye hogy ez eldőljön ha nem rugdosod a gépet... nem a kondiknak kell dönteni az alaplapon aztán kész.

Amit a nitrohoz adnak az megfelelő?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1955) Pug válasza Bossp (#1954) üzenetére


Pug
veterán

Nem eldolesrol van szo, hanem hogy megrottyan a VGA PCB-je a huto sulya miatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#1956) mvkly válasza Bossp (#1954) üzenetére


mvkly
senior tag

Van aki leszólja, de szerintem ez a tuti megoldás. Ha rendesen megtekered, ez nem fog megmozdulni, nem billeg jobbra-balra. Csak a végén a VGA tartó pecket állítsd be jól, hogy ne feszítse vagy engedje lógni a kártyát.

(#1957) xtremist válasza Pug (#1952) üzenetére


xtremist
senior tag

Ez még jobb áron van, és majdnem pont olyan mint amit én javasoltam. Ez is ali?

[ Szerkesztve ]

(#1958) tusi_


tusi_
addikt

XFX-hez ezt adjak, praktikus es stabilan tartja a kartyat.

eat, sleep, play, replay

(#1959) Pug válasza xtremist (#1957) üzenetére


Pug
veterán

Yepp, ez is aliexpress, ha meg a vamkezelesre is el kernek 799 huf-ot, akkor is 2K alatt megvan az egesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#1960) Bossp válasza Pug (#1955) üzenetére


Bossp
addikt

A fém tartóra gondoltam :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1961) M.T.


M.T.
senior tag

Sziasztok most vettem észre hogy részben megjavult az idle fogyasztás 2 monitornál. A legújabb drivert (24.4.3) használva a másodlagos monitorom 60hz en van míg a fő monitorom 144hz -en és böngészés közben rendesen visszaveszi a memória órajelet a kártya. Nálam eddig csak akkor vette vissza az órajelet ha mindkét monitor 60hz en volt.
Viszont amint 120hz et vagy mást állítok be a fő monitoron, azonnal ugrik a memória a max órajelre desktopon.
Tehát ha még nem is tökéletes, de jó látni, hogy azért a háttérben mégiscsak foglalkoznak a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#1962) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

A regi 1070-em mar boven csereerett, es egyre inkabb hajlok az AMD fele (meg kicsit ott motoszkal a 4070TI, de probalom elhesegetni :DDD ). Ahogy nezem az ASRock Phantom Gaming kartyak elegge jo arban vannak 7900 XT es XTX vonalon is, de nem sok tesztet/velemenyt talalok roluk, szoval leginkabb az erdekelne, hogy aki esetleg vett ilyen kartyat, mi a velemeny rola, illetve ha jott ki valami negativum, amire nem akadtam ra, az is erdekelne.
Tudom a ket kartya kozott van azert egy jokora kulonbseg, de meg nem dolt el, melyiket veszem meg... Lehet belefer a nagy, lehet nem, ezert mindenrol is gyujtok infot :)

Steam Deck | PC | PS5

(#1963) Bossp válasza agaron (#1962) üzenetére


Bossp
addikt

VRam keves lesz. Mar most is az. Keress egy XT-t inkabb.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1964) Bossp


Bossp
addikt

Na meg is van az xtx nitro. Minimal CW. Last of us shaderrel teszteltem. Egy másodperc után beállt 65 C hotspot 81 C 403 watt 2750 mhz és ezt 10 perc után is tartotta én meg eljöttem edzeni :D. Venti 35 % on porog. Esetleg arra calami otlet hogy az rtb-t hogy allitsam a trixx szoftver nelkul es az alaplapra sem szeretnem rakotni :D. Hetvegeig nem bantom akkor majd megnezem mit tud. Szerintem nyugodtan nelovom +15% ra a tdpt . Majd kinyigom a villanyt valahogy :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1965) gaben88 válasza Bossp (#1964) üzenetére


gaben88
őstag

Ha se Trixx, se alaplapra nem kötöd rá, akkor szerintem maximum a szigetelőszalag segít! :DDD Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy ha lapra kötöd, akkor az OpenRGB kezeli-e.

Én is letoltam a TLOU-t a Nitro XTX-el és ezzel a beállítással, 4K-n kb végig fix 60 fps volt, ott limitáltam (1-es BIOS-sal, és gyári AMD UV-val, ami 1250mV-t jelentett). Nagyon ritkán esett be 60 alá és akkor is max 56-ig. A játék meg bitang jó még mindig, rég volt már, hogy PS3-on toltam... A hőmérséklet pedig ahogy mondod, kb nekem is ott tetőzött. Nagyon rendben van. CW nekem azért volt, nem túl hangosan, de volt kb végig 90%-os VGA terhelés fölött, fps-től függetlenül. De agyalok egy táp cserén, aztán majd meglátom... :F

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1966) proci985 válasza agaron (#1962) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kb 14-20% kulonbseg van a ket kartya kozott legrosszabb esetben. szoval azert nem olyan hatalmas.

igazabol az arazas ami erdekes: 7900XT neha 830 eur kornyekere is befigyel, XTX maradt ilyen 1000 euro korul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1967) agaron válasza proci985 (#1966) üzenetére


agaron
tag

Koszi!
Es magukrol az ASRock Phantom Gaming kartyakrol van esetleg valakinek valami tapasztalata?

Steam Deck | PC | PS5

(#1968) proci985 válasza agaron (#1967) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

topikban keress ra, paran leirtak a tapasztalataikat

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1969) Bossp válasza gaben88 (#1965) üzenetére


Bossp
addikt

Ha a Trixx-et feltolom es csak az rgb-t állítom statikus pirosra. Utána ez a progi nem fog belekavarni az esetleges oc-ba? Etc.. Utalom ezeket a 3. Party progikat :U

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1970) arnoldito válasza Bossp (#1969) üzenetére


arnoldito
senior tag

Visszább írtam, hogy 5 nitro+ XTX-ből 4 CW-ik. :) Tedd fel a Trixxet aztán ahogy belőtted az RGB-t le is szedhető, úgy marad.

(#1971) Bossp válasza arnoldito (#1970) üzenetére


Bossp
addikt

Nagy fesz. Nagy teljesitmeny nagyobb cw ez mindig igy volt. De nem veszes. Kb olyan mint a 6900xt m volt alul feszelve. Na az tudott nagy fps nel futyulni alapon :D
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1972) mmdms válasza M.T. (#1961) üzenetére


mmdms
addikt

Dettó. Remélem ezt hamar javítják, azért nagyon nem mindegy a nyugalmi 55 vs 88 W fogyasztás a semmire.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1973) arnoldito


arnoldito
senior tag

Dobok be egy kis tesztet, ha érdekel valakit egy ASRock Taichi 7900XT. Egy full default és egy UV OC.

Alap

UV@OC

(#1974) M.T. válasza mmdms (#1972) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekrm nyugalomban 16-18w a fogyasztás youtube videozaskor 38-42w.

(#1975) gaben88 válasza M.T. (#1974) üzenetére


gaben88
őstag

Nekem 50W alatt nem látni a fogyit, pedig nincs multi monitor se, csak 4K 144hz. De böngészés közben, inkább 65-70W, ami nem kevés! :B

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1976) M.T. válasza gaben88 (#1975) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem is csinálta ezt mikor nem vette vissza a memória órajelet, és a legutóbbi driver előtt pedig csak akkor esett a fogyasztás ha mindkét monitor 60hz en ment.

(#1977) mmdms válasza gaben88 (#1975) üzenetére


mmdms
addikt

Nalam is 4k 144, 120-on is csinalja, 100 on neha nem, de h mitol marad magasan meg nem jottem ra. 60hzen jo, filmnezeshez elegendo boven.

Viszont a visszavett orajel is magas,900 mhz. Korabban alacsonyabb volt, gondolom innen a tobblet fogyi

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1978) gaben88 válasza mmdms (#1977) üzenetére


gaben88
őstag

Ja, most átraktam a monitort 60Hz-re és bakker a memória 900-ról bezuhant 17-ig is és a fogyasztás 13W körülire is. Na ez már nem rossz! Lehet az lesz, hogy így használom, aztán ha játszanék, akkor előtte átrakom 144-re a monitort... :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1979) Bossp válasza arnoldito (#1973) üzenetére


Bossp
addikt

Én rámentem volna a Taichira ha lehetne itthon kapni xtx et nitro aranak kornyeken. A paszta miatt :D. Nem akarok megint bele szaladni egy korai kiszaradasba :D. Van itt aki már megjelenés óta használ nitro-t?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1980) Bossp válasza gaben88 (#1978) üzenetére


Bossp
addikt

Nem kell átraknod. Szinte minden játékban lehet külön állítani fullscreen módban. Vagy exclusive fs-ben. Ha nem zavar win közben a 60 hagyjad. Engem zavar marad a 4k 120 így 55-60 at eszik :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1981) Bossp válasza Bossp (#1980) üzenetére


Bossp
addikt

Futtattam én is egy két timespy-t. Alapon 30300 kitolt tdp vel 31800. De azt nem tudom hova rakni hogy hw info szerint 550W volt a max fogyasztás és a max gpu temp zárt házban 26C-os szobahú mellett 69C volt és a max hot spot 87 :D hát ez parádésa jó. Főleg hogy alapon ahol 400 watt volt csak 1-2 C-al volt hidegebb. rutál ez a hűtés. :R Dbhatnátok pár bevált guide-ot UV/OC-hoz.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1982) Pug válasza Bossp (#1981) üzenetére


Pug
veterán

Az 550W-es max az csak spike, nem kell aggodni :N

(#1983) Bossp válasza Pug (#1982) üzenetére


Bossp
addikt

Az 1200 wattos dark power pro-m azt mondja nem aggódik :C

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1984) M.T. válasza gaben88 (#1978) üzenetére


M.T.
senior tag

Én a Display changer progit használom/tam csak kell 2 parancsikon desktopra, és játék előtt duppla kattintással váltottam felbontást bár most, hogy már jó nincs rá szükség de amíg ez a javítás nem officiális addig megtartom.
A Shortcut targetbe ezek a parancsok kellettek ha valakit érdekel értelemszerűen csak frissités cseréhez pl a 2 es monitoron:
144Hz re:
\Display changer\dccmd.exe" -monitor="\\.\DISPLAY2" -refresh=144
60ra:
\Display changer\dccmd.exe" -monitor="\\.\DISPLAY2" -refresh=60"
Még tud pár dolgot ez a progi, nekem csak ez kellett.

(#1985) KAMELOT válasza Bossp (#1981) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem képeket raksz be a tesztekről úgy mint arnoldito !?! Azt, hogy itt leírod semmit nem látunk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1986) Bossp válasza KAMELOT (#1985) üzenetére


Bossp
addikt

Lusta voltam. Majd ha belövöm rendesen. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1987) pandagabor


pandagabor
csendes tag

Kedves Fórumtársak!
A "hogyan sz@rjuk tele a konvenciókat" mai adásában:
Így lett szétbombázva az egy hónapos Nitro+-om ;) :D

https://www.youtube.com/watch?v=2pkBoJR62y4

Fogyasszátok szeretettel!

(#1988) Bossp válasza pandagabor (#1987) üzenetére


Bossp
addikt

Az igen! :D Az enyém mehet feketébe akkor! :D :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1989) pandagabor válasza Bossp (#1988) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Csak óvatosan azért, ha szeretnéd hogy maradjon a garancia nem javaslom, én belekalkuláltam hogy a gari ugrik plusz kb eladhatatlan lesz a vas. :)

(#1990) Bossp válasza pandagabor (#1989) üzenetére


Bossp
addikt

Szerintem kapós így is. Mennyi volt ezt megcsináltatni ha nem titok? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1991) pandagabor válasza Bossp (#1990) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Konkrét számokat nem írhatok sajnos együttműködési megállapodások miatt, de fizettem érte természetesen és ha valaki egyedi design-t szeretne profi módon ahhoz képest abszolút "vidéki" árazással lehet számolni :R

(#1992) mvkly válasza pandagabor (#1987) üzenetére


mvkly
senior tag

Akkor tiéd ez a build? Nem semmi! Houston, we have a Ryzen! :Y

Ha publikus Dr.VGA elérhetősége, meg tudod osztani? Ki tudja, mikor lehet rá szüksége egy amatőrnek.

(#1993) KAMELOT válasza pandagabor (#1989) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért ugrik a gari? A kártya meg egyedi, így jobban eladható lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1994) pandagabor válasza KAMELOT (#1993) üzenetére


pandagabor
csendes tag

A Sapphire-ral leleveleztem a dolgot, nagyon jófejek a srácok, tetszik nekik a build és a kártya is, de a hivatalos álláspont az hogy ha bontva van a kártya nincs gyártói garancia. Mivel 2db Nitro+ van jelenleg a világon amit szétbarmoltak és nyilvánosságra került(az OC3D-s Tom Logan fújt le egyet, videó is van róla a YT-on) ezért képlékeny téma ez, ha gond lenne a kártyával valószínűleg segítetnének.
Kétoldalú a dolog mert a Sapphire-nak annyira nem jó ez, mivel többezer komment ment feléjük hogy miért nem gyártják le fehérben, kicsit blama helyzet ez nekik, az AMD viszont imádja, Reddit-en kerestek meg és vitték az összes social platformjukra. Szeretik az emberek az egyedi és szép dolgokat, reméljük enged a Sapphire és jönnek majd más színekben is ezek a kártyák :)

(#1995) pandagabor válasza mvkly (#1992) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Köszi! Instán is nagyot ment a poszt :D
A srácnak fent van a Youtube csatornán az elérhetősége, minden esteben mailben kell felvenni a kapcsolatot vele. Ha nem tűzvész martaléka egy kártya akkor nagy eséllyel megjavítja, félelmetes tudású emberke.

(#1996) palfitom válasza pandagabor (#1987) üzenetére


palfitom
félisten

Nice, gratula!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1997) mvkly válasza pandagabor (#1995) üzenetére


mvkly
senior tag

Meg is van, köszi!

(#1998) trek81 válasza pandagabor (#1987) üzenetére


trek81
senior tag

huuu atya isten...az igen lett :)
de szerintem aki szereti oké,,
én nem áldoztam volna be a gart ,mondjuk ha van kess no gond :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1999) KAMELOT válasza pandagabor (#1994) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényeg, hogy egyedi és szép a vga. Amikor meg eladod, mindegy mennyiért. Lényegtelen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2000) trek81 válasza KAMELOT (#1999) üzenetére


trek81
senior tag

nem hiszem eladja,,vagy megmarad egyedinek ha nem fizetik meg :)
519ért vette....azóta esett sokat,no meg a garja off
egy biztos frankó lett a kari :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.