Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) koxminator


koxminator
senior tag

Én csatlakozom a klubhoz egy Powercolor Red Devil XTX-szel, sikerült jó áron szert tennem egyre (mármint a többi helyhez képest). :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1552) trek81 válasza gaben88 (#1549) üzenetére


trek81
senior tag

jó ár:_? a 6900xt felett 35e max :)1hónap és 80eel olcsóbb lesz ha nem 100al :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1553) DroiDMester válasza gaben88 (#1549) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az annyival többet is ér!

egy gagyi Pulse sehol nincs a Nitróhoz képest!

(#1554) apollo12


apollo12
veterán

Nah le cseréltem refet egy PULSE ra, ref 7900xtx át került a másik gépbe :DDD
első benyomásra halkabb, 0 coil whine, könnyebb mint a ref ,és a kicsit a bajom vele semmi világitás nincs rajta, legalább a sapphire feliratot megcsinálhatták volna,
sajnos nitro nem fér volna el a gépházba :

game beállítás :

(#1555) trek81 válasza apollo12 (#1554) üzenetére


trek81
senior tag

nem jelent semmit ,,sajnos 1hó 100e bukó :(olcsósítanak a kevés eladás miatt

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1556) apollo12 válasza trek81 (#1555) üzenetére


apollo12
veterán

vicc az egész , előző xfx 6900xt tök jól ki volt világítva felirat még a ref 7900xtx be is van rgb csík

(#1557) gaben88 válasza trek81 (#1552) üzenetére


gaben88
őstag

A jó árat az eddigi XTX árakhoz értettem (500e+), amúgy persze k*rva drága még így is. :DDD

#1553DroiDMester: Nekem volt 6800-ból Pulse-om, az tök jó volt és XT esetén se panaszkodnak rá. De ahogy látom apollo12 is pont most dobott be egy Pulse-t és nagyon jó eredményt kapott szerintem tök jó hőfokokkal. Sőt, 25k+-os Super Postion eredményt 7900 XTX-től még nem is láttam. :F

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1558) trek81 válasza gaben88 (#1557) üzenetére


trek81
senior tag

olcsóbb lesz majd sípoltok - :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1559) Pug válasza trek81 (#1558) üzenetére


Pug
veterán

Elobb-utobb minden uj szeria olcsobb lesz, neked ugy latszik ez most a mantrad ;]

Sokan nem "befekteteskent" vesznek hardware-t, hanem hasznalati targykent ;)

[ Szerkesztve ]

(#1560) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Btw, aquatuningon osszes alphacool blokkra eppen 20%os akcio van. Szoval ha valakinek kell 150 euro alatt blokk a 7900 xt(x)re, akkor ez egy jo pillanat behuzni.

Szallitasi ido sajnos van ahol magas. Mondjuk a ref nem lett rossz, junius elott meg ugysincs idom szerelni :)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1561) DroiDMester válasza gaben88 (#1557) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az összes custom hűtős 7900XTX ből a Pulse a leg szarabb, leg gyengébb, de ezt már ha ránézel akkor is látod mivel csak 2,5slot vastag, a többi kártya kivétel nélkül mind 3. 3,5. 3,8. vastag!

lehet hogy jó a Pulse egy kacat REF hűtőhöz képest, de a többi custom hűtőshöz képest harmat gyenge!

ugyan azt a hőfokot lényegesen nagyobb zajjal és venti fordulattal tudja csak tartani, a TDP limitje is jóval kisebb a többitől ezáltal ha valaki OC-zni is szeret jóval gyengébb teljesítmény várható és még az is irtó nagy zajjal!

Szóval ne akard a NITRO vagy RED Devil árához és tudásukhoz hasonlítani az árát sem, pont annyit ér mint amibe kerül!

[ Szerkesztve ]

(#1562) gaben88 válasza DroiDMester (#1561) üzenetére


gaben88
őstag

Pedig a ref kartyak se gagyik a XTX-ek eseten a kis hotspot fiaskot leszamitva… Na, de a klasszikus Vapor-X nev nem birt nyugodni hagyni, berendeltem egyet XTX-bol, egesz jo lehetoseget kihasznalva, ha minden jol megy, holnap at is veszem! :-)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1563) DroiDMester válasza gaben88 (#1562) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem rossz a ref ha gyári ~2500MHz en használod és alap 360W TDP-vel, de még úgy is 80.fok a GPU

a DEVIL-em ~3000.en jár, és szinte hagtalanul 52.fokos GPU-val

[ Szerkesztve ]

(#1564) arnoldito válasza DroiDMester (#1563) üzenetére


arnoldito
senior tag

Helló!
Egy 100% GPU használat mellett tudnál csinálni légyszi tesztet. Kívancsi lennék akkor milyen hőfokokat dob. Így most ha jól látom 80% teker csak a GPU?

(#1565) apollo12 válasza arnoldito (#1564) üzenetére


apollo12
veterán

én is pont azt lesem nekem sehogy se sikerült 100% mellet 2.9ghz üzemeltetni a vgat mert tdp limitbe bele esett :DDD 420w nál is

(#1566) DroiDMester válasza arnoldito (#1564) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

első kép egy Renderelt bejátszás ott tényleg 80% csak, de a második és harmadik képen láthatod hogy 98-100% on megy a gpu!

de akkor itt van másik 2 kép a VGA gyilkos Hogwarts Legacy-ból

íme 3000.MHz felett teker

***********************************************************************************
apollo12 : Mondtam már neked hogy kell neki az UV, mert a gyári 1,150V al hamar kifut a TDP-ből!

[ Szerkesztve ]

(#1567) apollo12 válasza DroiDMester (#1566) üzenetére


apollo12
veterán

Ref-et 1110mv lett stabil, az új pulse1075mv stabil, sajnos red devil meg a nitro nem fér el a gépemben :(

[ Szerkesztve ]

(#1568) DroiDMester válasza apollo12 (#1567) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tessék venni normális méretű házat, és akkor a VGA is meg hálálja ha nem fojtod meg őt ebbe az egérlyukba, és elfér a DEVIL/NITRO is benne kényelmesen! :K

(#1569) arnoldito válasza DroiDMester (#1566) üzenetére


arnoldito
senior tag

Gondolom ez FrontEndClock nem? Amúgy látom ott már 73% teker a venti, kell is mert 1800RPM mellett jobban melegszik.

(#1570) apollo12 válasza DroiDMester (#1568) üzenetére


apollo12
veterán

Kinek mi, szeretem a kihivást :DDD 2700mhz 1075mv 370w tdp limitel 62 fokon uzemel nekem ez tökéletes, de holnap rá lesek 3000mhz 420w tdp limittel

(#1571) DroiDMester válasza arnoldito (#1569) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem FrontEndClock mert az majdnem ~3300MHz volt :DD

MSI AB sz.tem a Shader órajelét monitorozza, mert az volt 3000MHz körül
És igen egyedi venti profil van mert gyárilag nagyon csendben akarja tartani még 90fok felett is!
De lassan kapható már végre az AlphaCool FC blokk a DEVIL-re és akkor nyugalom lesz és max 40.fokos GPU :DD

[ Szerkesztve ]

(#1572) arnoldito válasza DroiDMester (#1571) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na jó csak a 2500RPM azért nem épp a halk kategória, volt nálam pár RedDevil és kb 18-1900 ami csendes utána meg szépen kezd hangos lenni, legalábbis az én gépházamban már zavaró. :) De kinek mi az ingerküszöbje ugye. Ami engem zavar az mást nem. Mint a CW, engem pont nem zavar egy határig, mást meg ugyan az már nagyon
Nálad ezekhez pontosan mennyi fesz van beállítva? Mert az nem teljesen világos, hogy leviszem 1100mV-ra akkor kb. 0.985mV ad neki HWinfo64 szerint max. Látom nálad 1065mV kap HWinfo64 szerint, akkor mi a beallított érték driverben?

(#1573) DroiDMester válasza arnoldito (#1572) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mint mondtam a Hogwarts Legacy az VGA gyilkos, egyik játéknál sem melegszik ennyire, azért mutattam azt hogy még annál a játéknál is tudom tartani a 3000MHz-et!

amint látod a korábbi képeken a The Last of Us. Part 1 alatt ugyan úgy 3000.körül járt a gpu és ott csak 1500-1600.on tekert a venti ott még szinte néma :)

nem driverban állítom hanem MCT-ben

Hogwarts Legacy ezzel a profillal ment.

De általában csak így járatom a többi játéknál

[ Szerkesztve ]

(#1574) arnoldito válasza DroiDMester (#1573) üzenetére


arnoldito
senior tag

Értem, hogy mit mondasz, de nekem akkor sem teljesen világos. Fogod HWinfo64 képet beraksz, látom 2500rpm járatod a ventiket, meg kapja a feszt rendesen, de pont a hőfokok maradnak le, pl. HotSpot. :F Azért kíváncsi lettem volna ott mit alkot, mert így nem lettem annyival bentebb. Nem kötöszködni akarok, de fogja az ember 5 perc game maxra elengedve az FPS pl Cyberpunknál, közben megy a HWinfo64, ott ki tudsz tenni órajel, hőfok, fesz diagrammot és lehet nézegetni. Ezek így másoknak, akik olvassák a fórumot lehet fél infók, vagy nem annyira egyértelműek, csak azt látják, hogy beraksz pár képet nálad így megy, ezen MCT beállítással aztán úgy össze f*sa magát fél perc játéktól a kártya, hogy öröm nézni, vagy a másik, hogy 2700Mhz ketyeg végig és nem érti neki miért nem 3000Mhz ketyeg ugyan azon beállításokkal mint neked...

(#1575) pandagabor válasza DroiDMester (#1566) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Engem igazából csak az érdekelne hogy végül találkoztál-e Poppyval a Tiltott erdőben? :C

(#1576) DroiDMester válasza arnoldito (#1574) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nincs 2egyforma hardver! de ezt gondolom te is tudod ha már így cserélgeted a HW ket mint más az alsó gatyáját!

nálam lehet megy így, nálad lehet 10.db ból egyik se megy ezen beállításon!

játékok is teljesen eltérőek millió beállítás és variáció van szóval ott sem lehet hasonlítani a másikkal!

Ezért szoktam Time Spy-vel tesztelni ott nincs apelláta, ugyan úgy terhel minden gépen(amég nem vagy CPU limites, ami AMD CPU-kkal elég sűrűn előfordul)

keress rá BeZol tesztjeire, nála AMD 5900X el volt elég erős CPU limit

tettem be rengeteg tesztet keress vissza ott látsz mindent HWinfóba

de itt van olyan mentésem is ahol ott az OSD-n a HotSpot, ami kb ~ +25.fokkal több mint a GPU

[ Szerkesztve ]

(#1577) DroiDMester válasza pandagabor (#1575) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen készült arról is kép ha már ennyire bele vau zol......

(#1578) pandagabor válasza DroiDMester (#1577) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Á, köszi! Jól fut azért a torrent verzió is látom :D

(#1579) pandagabor válasza DroiDMester (#1577) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Na de a lényeg, peace, ne méregess annyit, játssz inkább, erre valók ezek a szarok. Semmivel előbb nem fog elpusztuli a GPU 90 fokon mint 83-n, de akár Guglizás közben is kilehelheti a lelkét simán, ki kell dobni-garanciába cseréltetni és ennyi ;)
Ja, ha már game-ek, nézz rá majd a A Plague Tale Requiem-re, tedd csutkára az összes in-game setting-et, mérj egyet aztán máris csak a 2. leggyilkosabb játék lesz a Howgarts!

(#1580) pandagabor


pandagabor
csendes tag

Az Apollo project ver.2.0

A régebbi setup-hoz képest bekerült a Sapphire Nitro+ 7900XTX, habár baromi szép a kártya de sajnos fel kellett áldozni a projekt érdekében ezért kapott egy fehér színt, matt fehér lakkot az RX 6950XT Pure színkódjával. Hamarosan lesz fent videó a festésről Youtube-on, szerintem sokan ismeritek itt is a jóembert aki elkövette 😃 Atomjaira szétszedtük, a gyári paszta és padok ki lettek dobva belőle, sajnos ott azonnal látszott a spórolás a gyártó részéről(érthetetlen).

Tisztelet a régi embereknek, igazi űrcowboy-ok voltak ők, habár ez egy "régi" AM4 AMD konfig, de ezzel a technikával egyidejűleg kb. 450 holdraszállást tudtak volna levezényelni kompletten a NASA emberei akkortájt. Nagyjából egy zsibpiacos sárgakazettás "Nintendo" jobban matekozik mint az akkori számítógépek Floridában...Durva 🙂






(#1581) proci985 válasza pandagabor (#1580) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyonyoru lett!

nem lesz nagyon melege a kartyanak azon a pici helyen?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1582) DroiDMester válasza pandagabor (#1579) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

azt már rég végig vittem!

az nem volt olyan vészesen gyilkos

(#1583) pandagabor válasza proci985 (#1581) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Köszönöm szépen! A kis helyet mire érted? Elég szellősen van ám a cucc de látszik is talán, az a Lego gyakorlatilag semmit nem fog sehonnan, az emléktábla mögött pedig gyárilag a tápegység van, de így is befér az öklöm a kártya és az alaplap közé.
Ez a Thermaltake hát NAGY ám :)

(#1584) DroiDMester válasza pandagabor (#1583) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hiába nagy egy akvárium az egész SEMMI légáramlat nincs benne, ha felteszed az oldal lapot megfullad a VGA mivel nincs honnan friss levegőt szívni!

Aztán majd jössz picsogni, hogy neked nem megy ám 3000.ret, meg nem 55.fokos a GPU hanem 80 :C

(#1585) pandagabor válasza DroiDMester (#1584) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Tudom hogy ezt szeretnéd mert ilyen vagy és elnézésed is kérem érte gyorsan, de:
Brutál airflow van sajnos.
Nem is igazán Neked írom ezt mert te menthetetlen vagy, inkább a többi kedves Fórumtársnak akik netán szemeznek ezzel a házzal. :R

(#1586) proci985 válasza pandagabor (#1583) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt neztem, hogy oldallappal kb 1-2 centi helye van a VGAnak kep alapjan.

egyebkent latom, hogy hazszellozes az rendben van

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1587) pandagabor válasza DroiDMester (#1584) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Szívesen látlak Kecskeméten személyesen, meghívlak egy kávéra, leültetlek a géphez és akár órákon át tesztelheted. Ha nincs pénzed útiköltségre szívesen állom! Felrakott oldallappal betehetsz akár egy infralámpát is a vas elé, ki van ez matekozva testvérem ne aggódj ;)

(#1588) pandagabor válasza proci985 (#1586) üzenetére


pandagabor
csendes tag

4 cm vagyis 38mm pontosan a távolság az üveg és a kártya között :). A Hyte Y60-nál pl kb 8-10 mm ez a táv, de ott sincs para ebből felhasználóknál.

[ Szerkesztve ]

(#1589) pandagabor válasza proci985 (#1586) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Ezen a házon gyári vertical stand van alapból, 6 állítási lehetőség van, lehetne bentebb rakni hogy az alaplaphoz legyen közelebb , kipróbáltam úgy is tavaly, zéró a különbség de inkább az üveghez legyen akkor közelebb mint az M2-khöz.

(#1590) Norb79 válasza pandagabor (#1585) üzenetére


Norb79
őstag

Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy a Lego miatt nem aggódsz e, hogy megolvad, de látom a kommentekből, hogy ki van ez matekozva. :DDD
Szép lett, jó egészséget hozzá! :R

(#1591) pandagabor válasza Norb79 (#1590) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Nagy bajnak kell ott lenni hogy megolvadjon a műanyag! Nem, semmi ilyesmi nincs, hűs szellő jár bent :D Japánoknál pl nagyon megy a pimpelés a gépházban, vattát, ragasztókat, papírból készült cuccokat raknak bele. Itthon még nem nagyon van ennek a látványtuningnak ágyása de nyomatni kell, hadd terjedjen :)

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat! :R

(#1592) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

ASRock Launches Radeon RX 7900 XTX Taichi White 24GB OC

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1593) Aljasvip válasza DroiDMester (#1573) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nem tartom a lépést a hírekkel... Akkor az MCT/MPT páros mégis megy a 7000 szériával?

(#1594) KraX válasza pandagabor (#1580) üzenetére


KraX
őstag

Nagyon szep lett a builded, gratula hozza! Ez egy thermaltake core p8-as haz ha jol tevedek?

For the God Emperor!

(#1595) DroiDMester válasza pandagabor (#1587) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

elég bicska nyitogató stílusod van! :(((

Nem tudom milyen jogon turkálsz másnak a zsebében?! :W
Meg miből veszed amiket írsz(torrentes játékok, meg nincs pénzem útiköltségre, stb...)

A véleményem akkor se fog változni, ha lemegyek és oda ültetsz a gép elé, az a TT P8. ház egy üveg kalitka semmi más 0 légáramlat van benne felül semmi nem távozik a pár mm-es résen elöl is alig jut be levegő oldalt azon a 2.centis nyíláson!

de lássunk tőled egy 15.perces TimeSpy Extreme(mert írtad AM4 ed van, ott a simánál cpu limited lesz mint az állat, így nem fog 100% on tekerni a VGA) Loop tesztet HWinfóval kiegészítve úgy hogy fenn van az oldal lap is.
És nem úgy hogy kiteszed a gépet az erkélyre nyitott oldallappal!

ezen a beállításon(a venti rész is) menjen ezt tudni kell a te kártyádnak is stabilan

[ Szerkesztve ]

(#1596) DroiDMester válasza Aljasvip (#1593) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

MCT miért ne menne az ugyan azt állítja mindha driver-ben állítasz csak egyszerűbben!

MPT sajna nem megy és nem is fog! :O

(#1597) DroiDMester válasza DroiDMester (#1595) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ja azt kimaradt hogy csak a game2 es teszt menjen loop ba!

(#1598) pandagabor válasza KraX (#1594) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Szia! Köszi! Core P6 TG :)

(#1600) trek81 válasza DroiDMester (#1563) üzenetére


trek81
senior tag

filmet megnéztem tegnap sok jelenet ugyan ez :)
nekem tetszett végig toltam a gamet :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.