Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) DroiDMester válasza Aljasvip (#1399) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

milyen tesztre vagy kíváncsi?

épp tegnap tettem be egy SP tesztet a DEVIL.ről! :D

(#1402) Sontir Fel válasza Aljasvip (#1399) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem hiszem, hogy bármelyikkel is mellé lőnél.
Nálam még befutó lehet a VaporX, illetve a TUF se lenne rossz, csak az 2 milliméterrel hosszabb mint a hely a házamban 😅

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1403) kiszpista900 válasza Sontir Fel (#1402) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Simán lecsiszolod :DDD

(#1404) Aljasvip válasza DroiDMester (#1401) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ezt valamiért nem láttam. A hőfokok és a fogyasztás kérdéseimre ezzel választ is kaptam.
Köszi!

Ami érdekelne még: Mennyire hangos a kártya hűtése? Van coil whine?
Ha jól rémlik, nálad sok kártya megfordult már, így talán van összehasonlítás alapod.

A Red Devil most csábítóan olcsó, de nem sajnálom a pénzt rá ha a Taichi jobb (?).

Sontir Fel #1402
A TUF design nekem nagyon nem bejövős, ahogy a Nitro+ kenyérpirító designja sem.
A gépembe is valami fekete / sötétszürke kártyát akarok építeni, így az XTX az ezüst hátlappal és a visító ventikkel már az első ránézésre kiesett.

(#1405) DroiDMester válasza Aljasvip (#1404) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a tegnapi tesztem azért annyira nem mérvadó, mert ott azért már egy extrém OC/UV volt!

ha elég a gyári órajel akkor -100W al tudsz számolni, és játékok alatt sem eszik 430W.ot inkább csak 330.at vagy még kevesebbet, így a ventinek sem kell ennyire pörögni!

gyárilag nagyon csendesre van szabályozva a venti, még a performance bios állásban is!

mérek majd neked 1et gyári órajeleken ha hazaértem melóból

CW.nagyon minimális volt, de 1hónap használat után szinte teljesen eltűnt és csak több 100FPS.nél hallani picit, de ott ugye MINDEGYIK VGA csinálja már!

(#1407) Norb79 válasza ScomComputer (#1406) üzenetére


Norb79
őstag

(#1408) DroiDMester válasza Aljasvip (#1404) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

no alapon ilyen!

semmi CW nincs így, és a ventit sem hallani hogy megy! :Y

326W-ig ment fel max a fogyasztás, ahogy mondtam -100W az extrém OC hoz képest!

[ Szerkesztve ]

(#1409) mvkly


mvkly
senior tag

A promókódot validálás után mikor küldi meg szerintetek az AMD? A játék megjelenésének napján vagy ez attól független?
Az oldal annyit ír, küldik, amint rendelkezésre áll.

(#1410) turistakolbi válasza mvkly (#1409) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

megjelenés napján lehet claimelni.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1411) mvkly válasza turistakolbi (#1410) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszönöm!

(#1412) Sontir Fel válasza kiszpista900 (#1403) üzenetére


Sontir Fel
őstag

vagy vagok neki helyet a hazban ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1413) koxminator


koxminator
senior tag

Erre #1382 esetleg tudtok mondani valamit?

Illetve továbbmennék: ÁK szerint most ez a "legolcsóbban" kapható a 7900 XTX-ek közül. Van-e ellenjavaslat, illetve ha figyelembe vesszük a tapasztalataitokat, van-e olyan model ezen kívül, amit minimálisan ajánlotok coil-whine és hangosság nemléte, egyebek tekintetében? Szeretnék jó döntést hozni, ha már ennyi pénzt fizetek érte.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1414) fisi válasza DroiDMester (#1408) üzenetére


fisi
senior tag

Durva hogy nekem az alap 7900xtx 22 300 at tud azt hiszem, ez azért jóval több, valamilyen tuning nincs rajta pluszban? :)

(#1415) DroiDMester válasza fisi (#1414) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nincs semmi OC.rajta, nézd meg apollo12 képén a hwinfo.t, nála még magasabb órajelen is járt a referencia vga mint nálam és neki is közel 1000pontal kevesebbet hozott.

ennyit számít a jó hűtés hogy folyamatosan magas órajelen tudja tartani magát a gpu, a referencia kártyáknak elég gyenguska a hűtésük, a Devilem ugye majdnem 4 slott vastag :U

(#1416) pandagabor


pandagabor
csendes tag


Halihó!
Meglett a "my dream" GPU, Sapphire Nitro+ 7900XTX, tapasztalatok:
Zseniális hűtés, stock beállításoknál is 75-78 fok hotspot, nálam nulla coil whine, bitang teljesítmény.
Személy szerint már a 6000-es kártyáknál sem használtam az Adrenalin szoftvert egyéb okok miatt, ennél a kártyánál is csak driver only telepítés volt és Afterburner kezeli az OC-t illetve ventilátorgörbét, hibátlan és betonstabil a képen látható beállításokkal. Viszont akinél rezsi para van otthon vagy a tápegység teljesítménnyel egyensúlyozik nem ajánlom semmiképp, a gyárilag megadott adataihoz képest Benchmark alatt 430-460W TDP, pl Atomic Heart vagy Cyberpunk alatt ray tracing mellett ez hamar 530W is lehet. ;)
Viszont aki AMD erőművet keres és nem érdekli a fogyasztás csak az hogy legyen hűvös a kártya és mindent préseljen ki magából amit jelenleg tud a 7000es sorozat(nem a vizesek természetesen), csak ajánlani tudom, talán hamarosan már az ára is normálisabb Lesz valamivel :D

(#1417) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megjott a referencia 7900XT. XFX dobozban, de az egyetlen papirt meg a kulso papirjat jelentette.

coil whine nincs. idle csend van es 40 fok, 500 rpmig (!) leveszi a venti tempojat.

ugy nez ki olyan 2900ig elboostol, de 308Won probaltja tartani a board powert. a fan curve szep lassan megy fel, a hutes pedig eleg jonak nez ki, bar cyberpunk bench alatt lattam 70 fokos GPUt 84es junctionnal, mikozben a kartya meg mindig 2000rpm alatt csendben tette a dolgat.

cyberpunk benchmarkban kb 2.5* gyorsabb 1440p / ~ultran egy fullcover blokkos 5700XThez kepest. ez nagyon jo. raytraycing psycho hozza az 5700XT (RT nelkuli) tempojat, lehuzva ultrara mar gyorsabb. RTn nelkul ultran 100 fps megvan.

ketmonitoros fogyasztas mar alakul.

negativum: 300+W, szoval terheles alatt oldaliranyba szo szerint dol belole a forrosag. ez nekem valahol uj, a 970 es a 290X a kartya fole okadta a meleget, az 5700XT meg kifele.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1418) DroiDMester válasza pandagabor (#1416) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

+15% ra kitolt Power Limittel MAX 468W-ot tud fogyasztani a Nitro+, szóval valamit nagyon benéztél ezzel a 530W-al!

HWinfó tud hülyeségeket mutatni a GPU Power részben azt ne vedd alapul!

a Total Board Power a lényeg, ott nézd a fogyasztást!

(#1419) Piszmaty76 válasza pandagabor (#1416) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Köszi szépen az infót, ezzel szemezgetek mostanság.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1420) pandagabor válasza DroiDMester (#1418) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Lehet hogy ezt az infót nem tudja a kártya :D Hirtelen csak ezt a képet találtam de este készítek Neked 500 felettit is szívesen, nyilván peak értékre gondoltam, nem arra hogy game alatt 500W a fogyasztás. De egyébként külföldi teszteknél is röhögve hozott 500W feletti értékeket, ez nem csak nálam van így.

(#1421) pandagabor válasza Piszmaty76 (#1419) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Szívesen, ne nagyon agyalj mert időszakosan van csak, most épp kb mindenhol lehet kapni de hamar fordulnak a dolgok :D

(#1422) DroiDMester válasza pandagabor (#1420) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

vagy inkább a GPU-Z nem elég részletesen mér :C

mint mondtam, HWinfo és ott Total Board Power a mérvadó a többivel nem érdemes foglalkozni!

egy ilyet kérek, mint amit most csináltam!

(#1423) pandagabor válasza DroiDMester (#1422) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Nos az hogy te mit mondasz nekem nem mérvadó, illetve az “ilyet kérek” részt majd gondold újra pl, nem a 15-18 éves réteget képviselem, akiknek tudsz idolja lenni(talán). Erről ennyit, és most a GPU-ról:
elhiszem hogy a HWinfo-benchmark kombó számodra hihető, nincs ezzel semmi baj, ha megnyugtató amit ott látsz akkor no problem.
Ha nem haragszol meg nem fogok olyan szoftvert futtatni a kedvedért amire 13ezer bejelentés érkezett hogy futtatása során átvariálta a GPU-k idle power limit-jét illetve egyéb okosságokat kezdeményezett.
Személyesen teszteld kérlek a Nitro+-t, dőlj majd hátra elégedetten hogy maximum 468 wattot kért el a tápegységedtől. Közben pedig meg is fogalmazhatod a világ vezető tech szaklapjainak a felháborodásod hogy miért nem HWinfo-val mérik a peak powert, illetve fejezd ki nyugodtan nemtetszésed annak a nem kevés vásárlónak akiknél a 850W PSU-val azt mondta a gép hogy restart…
Hinni természetesen lehet szabadon bármiben de a hülyeséget ne oszd a fórumban senkinek mert még elhiszik mert fiatalok és szerepel a nicknevedben a “mester” szó.
Köszönöm.

(#1424) Piszmaty76 válasza pandagabor (#1423) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Az számomra eléggé pozitív, hogy 7900XTX Nitro+ (jóval) nagyobb teljesítmény mellett (jóval) kisebb spike-okat nyom a jelenlegi 6900XT Nitro+-omhoz képest. Azt elbírta tuning nélkül a 750-es Seasonic Prime platinumos akármis tápom. :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1425) DroiDMester válasza pandagabor (#1423) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No elmész te a tudod hová...............!

1, napos csibe vagy te a 4.éves regisztrációddal, és a 5.db szakmai hozzá szólásoddal! ami = a nullával, én 16.éve itt vagyok azt oldalon és 11.ezer feletti HSZ-el!

Szóval jó lenne ha nem minősítenél le olyan embereket akikről fingod sincs hogy mihez és mennyit ért!

2, aztán ahoz sincs baromira semmi közöd hogy ki mennyi idős, de megsúgom egy 21.éves fiam és egy 19.éves lányom van, könnyen ki matekozhatod hogy kb mennyi idős vagyok! :C

a belinkelt képeidből is látni hogy mennyire nem értesz a témához!

beteszel ide olyan képet amin a teljes gép fogyasztása 629Watt meg olyat amin van egy 20ms os 569W os fogyasztás, amit csak labor körülmények között tudsz mérni oszcilloszkópal :C

Én valós használatról beszéltem és sz.ted a gyártók is hülyék hogy megadnak egy MAXIMUM TDP keretet mondjuk 470W ra és közben meg 600W okat fog fogyasztani a VGA mert te ennyit láttál egy bugos programban!

Ezen meg nem tudom hogy sírjak vagy röhögjek hogy valaki ennyire balfék....

ezt hol a jó istenbe olvastad?

"nem fogok olyan szoftvert futtatni a kedvedért amire 13ezer bejelentés érkezett hogy futtatása során átvariálta a GPU-k idle power limit-jét illetve egyéb okosságokat kezdeményezett"

max egy óvodás elhiszi ezt, de más nem igen! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1426) KAMELOT válasza pandagabor (#1423) üzenetére


KAMELOT
titán

570W peak és 450-475W realis fogyasztás. Ez rendben van!
Ahogy Droid is írja, azért a Full system meg a VGA fogyija két különböző dolog és ha már betetted illendő lett volna odaírni milyen HW-k is voltak a kártya mellett.
Továbbá le sem írtad, hogy a 850W PSU-k amik restartoltak, milyenek is voltak?!
Egy statisztikai adatot megnéznék Milyen PSU / darab !!!

Kérjük itt tőled, hogy ha nem ismersz itt emebreket, akkor ne minősítsük a másikat! Köszi!

Piszmaty76: 100W a kilengés úgy mint 4090 esetén.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1427) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pls ne személyeskedjünk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1428) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok!

Sikerült megcsípnem egy 7900xt red devilt "egész emberi áron" (403k).
Érdemes piszkálni rajta valamit szerintetek vagy csak használjam és kész? :F :R

(#1429) turistakolbi válasza sutyerák007 (#1428) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Várjuk a tapasztalataid.
Egy minimális UV nem árthat neki. ugyanazért az áramért több teljesítményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1430) apollo12


apollo12
veterán

UV-ni ennyire sikerült 2.6ghz tartósan tudja mindenhol, hőfokok is lejjebb mentek kicsit és halkabb is lett, ref hűtés egész jóra sikeredett az amd nek
sajnos 1.1volt alá sehogy se sikerült menni random eldobja amd-t,

(#1431) palfitom válasza pandagabor (#1423) üzenetére


palfitom
félisten

DroiD stílusa valóban hagy némi kívánnivalót maga után (főleg a tapsikolós ikon használatát csökkenthetné), de általában nem mond hülyeséget.
Ráadásul az "egy ilyet kérek" felszólítás mögött tiszta segítő szándék volt, csak mivel te nem olvasod rendszeresen az ő által is látogatott topikokat, ezért rögtön "támadásnak" vetted. Kár, a PH! általában nem az egymás "kóstolgatásáról" szól! :N

Részemről igazából édes mindegy, hogy kinek, kiknek hiszel, csak ez kikívánkozott...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1432) Pug válasza ScomComputer (#1406) üzenetére


Pug
veterán

Ehh, egyik se jó a ref XT-re... fasza... :(

(#1433) proci985 válasza Pug (#1432) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] ez kell neked

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1435) Pug válasza proci985 (#1433) üzenetére


Pug
veterán

Danke-danke (Norb79 neked is). :R

Ahogy nézem ez egészen emberi áron (az eredeti EUR árhor viszonyítva) van Merlinnél.

Na már csak egy baráti árban lévő ref 7900 XT kell valahonnan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1436) proci985 válasza Pug (#1435) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

[link] 860 euro barati ar? portugal ceg az elado, de megbizhatoak, enyem is toluk van.

van mindfactorynal is ennyiert, de onnan post forwardolni kell .den kivuli postacimekre.

10 euroval dragabban van merc310 is.

XTXek sajnos meg mindig dragak, merc310 talan a legolcsobb 1160ert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1437) Pug válasza proci985 (#1436) üzenetére


Pug
veterán

Ez nagyon is baráti, shipping-gel együtt 870 :K :R
Ezer hála, nagyon úgy néz ki, hogy akkor én is innen rendelek.

Neked minden gond nélkül megjött, originál termék?

(#1438) DroiDMester válasza Pug (#1437) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

vagy ~25.el drágábban, hazai, MEGBÍZHATÓ BOLTBÓL, hazai garanciával.

sz.tem megéri azt a kis pluszt, ráadásul 1nap alatt a kezedben.

(#1439) Pug válasza DroiDMester (#1438) üzenetére


Pug
veterán

Ez nem 25K plusz, hanem kb 40, ami az amazonos ár több, mint 10%-a pluszban.
Ha korrekt, megbízható az amazon-os seller, akkor 40K-t nem fogok pluszba kifizetni itthon, az az FC block árának 2/3-a. :R

[ Szerkesztve ]

(#1440) fatal` válasza Pug (#1439) üzenetére


fatal`
titán

Az amazonos árra még számolj rá 8%-ot az ÁFA különbözet miatt, ami rájön, amikor a kosárba rakod (ha magyar címre rendelsz) és a drágább szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#1441) Pug válasza fatal` (#1440) üzenetére


Pug
veterán

:N
Shipping 10 EUR,
Magyarországi delivery address-szel 860+10 EUR a teljes ár a check out legvégén. :K

(#1442) fatal` válasza Pug (#1441) üzenetére


fatal`
titán

Jah tényleg, nem az Amazon a szállító, sem az eladó, így rá nem vonatkoznak az áfa szabályok, mert nem éri el a kellő árbevételt.

Ez így risky is lehet, nem tudom XFX gyári gari van-e itthon. :)

(#1443) DroiDMester válasza Pug (#1439) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

374.e volt mikor néztem! AK-n még mindég annyit mutat!

~350 VS 374. az pont 25.e lenne, vagy te hol veszed az eurót ahol 380.ért adják, mert közel 400, most itthon!

(#1444) Pug válasza DroiDMester (#1443) üzenetére


Pug
veterán

Revolut:
870(EUR)*386 HUF=335820 HUF
374K-336K=38K

Ennyi a különbség. :R

[ Szerkesztve ]

(#1445) proci985 válasza fatal` (#1442) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

le van ragasztva matricaval a csavar, szoval ha nem DoA a kartya akkor igazabol ez annyira nem szamit mert hutocserelve lesz.

svedeknel nagyon sokan rendeltek az eladotol, az alapjan oke a hely, plusz ugye ott van az amazon garanciaja is

Pug: normal esetben en is a sved boltokat szoktam tamogatni, de itt egyszeruen meg mindig ott tartanak, hogy nezd 8500SEKert van 3080 10GB es kb 8500-9500SEK korul szorjak a 6900/6950eket. ez meg megallt mindennel 10000bol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1446) fatal` válasza proci985 (#1445) üzenetére


fatal`
titán

Az amazon nem vállal garanciát a marketplacen eladott termékekre. Ahhoz a bolt adja.

De ha cserélitek a hűtőt, akkor mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#1447) proci985 válasza fatal` (#1446) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez igaz, viszont van felulet ha postaval van valami

igazabol viznel a lenyeg, hogy ne legyen DoA

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1448) pszihó


pszihó
aktív tag

Üdv nem illendő kérdés ebben a topikban! De Rtx 4070 Ti tudok cserélni Rx 7900 Xt re, vagy Rx 4080 ra. Melyiket válasszam?
90k kell pluszba 7900xt re, de helyben van és 3 év garis. Rtx 4080
110 k kell pluszba de 370 km oda vissza és csak 1 hó gari van hozzá. Mind 2 bontatlan. 4080 combosabb. 7900 20 GB vram van?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#1449) Sontir Fel válasza pszihó (#1448) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem hiszem, hogy vennék ezen a szinten kártyát 1 hó garanciával. Ha ugyanannyi garancia lenne rajta, akkor nem kérdés, 4080 :K

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1450) xtremist válasza pszihó (#1448) üzenetére


xtremist
senior tag

Szerintem a gari eldönti automatikusan, de a 7900 meg annyi ráfizetéssel nem jó csere.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.