Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) sNk77 válasza eszakas (#949) üzenetére


sNk77
aktív tag

Most nézem át, de szerintem minden jó. Nyomok egy resetet is addig.

nádpálca

(#952) BeZol válasza sNk77 (#948) üzenetére


BeZol
őstag

Oh nálam ilyen mennyiszer volt a 8700K konfigommal, sosem vette be primary graphics adapternek a pci-express graphics cardot és csak teljes bios-reset oldotta meg h észhez térjen :U
(én úgy szoktam ha nincs bios reset gomb az alaplapon, hogy tápkábel kihúz, táp kikapcs, alaplapi elem kiszed, táp bekapcs kábel nélkül, gépbekapcs gombot nyomkodom 3-5ször h tutira kimenjen a maradék áram is a gépből, ezzel kész is a bios reset, mehet vissza minden, oh és igen, asrock alaplap volt az is ;] )

[ Szerkesztve ]

(#953) sNk77 válasza DroiDMester (#950) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ezt nem tudom, leszedtem az utolsó nem bétát majd ezt írta ki amikor frissíteni akartam, mi ez?

nádpálca

(#954) sNk77


sNk77
aktív tag

Egyébként ez már teljesen nem normális szerintem, hogy nem látja. De szó szerint sehol. Nvidiánál ilyen miért nem volt velem egyszer sem?.. Továbbra is az ASRock Phantom 7900 XT-ről van szó. Az alaplap lehet a ludas esetleg? Volt reset is, a kébelek jók, a vga a helyén ül bent szépen. Mindjárt kiderítem melyik bios van fent, de valószínűleg nem a legújabb. Meg, hogy mit ír amikor frissíteni szeretném.

nádpálca

(#955) Aljasvip válasza sNk77 (#954) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Egy pár lépést tegyünk már visszafelé!
Írd le pontosan milyen gépbe megy a kártya, mik az alkatrészek, mit csináltál eddig. Extraként jöhet pár kép is, mert már volt olyanra is példa, hogy rossz PCI Slot-ban volt a kártya.

(#956) eszakas válasza sNk77 (#954) üzenetére


eszakas
senior tag

Alaplapi kártyát ha letiltod? A 7900XT bios kapcsolót ha átválltod?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#957) sNk77 válasza Aljasvip (#955) üzenetére


sNk77
aktív tag

Alaplap: ASRock B650 PG Lightning
Proci: 7700(nem x)
Ramok: DDR5 KINGSTON FURY BEAST 6000MHz 16GB - KF560C40BBK2-16
Táp: NZXT C850
VGA: ASRock 7900XT Phantom OC
Gépház: Phanteks P400A

Összeraktam a gépet, minden csati a helyén, ramok bent, proci bent. Windows elindult mert a háttértárak ugyanazok voltak mint előtte, de már újraraktam a windows-t közben. Felraktam a drivereket amiket ilyenkor szokás, plusz az AMD drivert is. A bios frissítésen kívül minden kész szerintem, azt pedig nem tudom folytathatom-e. Fogalmam sincs mit ír. Ott egy kép róla ha esetleg valaki tudja.

[kép]

Ebből olyan elállás lesz már érzem. :DDD

nádpálca

(#958) sNk77 válasza eszakas (#956) üzenetére


sNk77
aktív tag

Gondoltam rá én is, és akkor majd nem lesz semmi még a végén véletlenül. Most ennek is örülök egyelőre, hogy nem kell laptopoznom. :)

Ezen van ilyen kapcsoló? Nem láttam rajta, egy kapcsolót találtam ami a világítást kapcsolja ki-be. Amire reagál egyébként.

nádpálca

(#959) krepp válasza sNk77 (#954) üzenetére


krepp
tag

7900XTX el szívtam, gyári hiba, kedvenc játékok fagyogatasa után, 4090...
És nem kell végtelen Google loopokban keresgélni a megoldást, csak gèmelni...

Amúgy a 4080 már egy árban van az xtx-el...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#960) sNk77 válasza krepp (#959) üzenetére


sNk77
aktív tag

Hát valószínű nézek egy 3-as NV-t. De még alszok rá egyet... már az adrenalint se látja a rendszer ez egyre jobb. :DDD

Szerk.: Ja meg melegszik a backplate, csak úgy. :D

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#961) Aljasvip válasza sNk77 (#957) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A BIOS frissítésnél azt kéri, hogyha van bitlocker bekapcsolva, akkor írd le a frissítés előtt a visszaállításhoz szükséges kódot. Ha nincs bitlocker, akkor ez az üzenet ignorálható.

Egyébként én is BIOS frissítésre gyanakodnék első közben, ha a VGA kihúz-bedug körön már túl vagyunk.

sNk77 #960
Ez az Adrenalin "nemlátás" sajnos Windows hiba is lehet. Imádja frissíteni vagy régebbi verzióval felülírni a driver-t, és ráadásul a csupasz verziót rakja fel, ahol nincs Adrenalin.
A gépen megmarad maga a SW, de nem fog működni többé. Nálam ki van kapcsolva ez a frissítés, mégis egyszer csak gondolt egyet és telepítette a butított újabb driver-t... :W

Ha működne a kártya, akkor annyira tényleg nem fogsz mellé vele, de a nyugalmat preferáló ismerősöknek én is nV-t ajánlok inkább. /sorry

(#962) Shkiz0 válasza sNk77 (#960) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És kipróbáltad már a kártyát másik környezetbe, hogy kiderüljön valóban a kari szar e?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#963) BeZol válasza sNk77 (#960) üzenetére


BeZol
őstag

Nekem már csak pár ötletem maradt:

HDMI / Displayport kábelt átdugtad alaplapi kivezetésből a videókártyába? Találkoztam olyannal aki alaplapiban hagyta és csodálkozott h nincs kép :DDD (+ megfelelő forrásjel kiválasztása kijelzőn, meg adni neki annyi időt amíg windows betöltene és ott észleli)

Videókártyába vezető tápkábelek jól vannak bedugva a videókártyába ÉS a tápegységbe?
Lehet, hogy nincs teljesen bepattintva a helyére pl. a tápegységnél, vagy esetleg cpu-részre dugtad be hátul a pci-e kábelt. (tápfüggő h lehet-e ilyet, de van ahol lehet, ezért érdemes ránézni erre is)

Ha a fentiek után sem jó, akkor megnézném másik videókártyával, simán lehet h rossz a pci-e slotod, mert volt akinél pl. a legfelső slotban nem ment a videókártya, igaz az intel konfig volt, alaplapcsere oldotta meg.
Ha másik kártyával megy a legfelső slotban, akkor a kártya lehet a ludas, egyébként a fentiek után alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#964) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

No RDNA 3 Update for More Power Tool, Says Developer

"[When it comes to power play tables], pretty much everything is double and triple secured," one of the More Power Tools developers wrote, reports CapFrameX. "[To make things work,] we would have to rewrite firmware and drivers, and we cannot do that. Not even under Linux. So, there will be no MPT for RDNA3. AMD really screwed it up this time."

https://utdetailing.hu/

(#965) sNk77 válasza Aljasvip (#961) üzenetére


sNk77
aktív tag

Frissítettem 1.11-re 1.09-ről (nem release dates) és nem bíztam benne, hogy ettől lenne jó. Nem is lett jó. Felraktam megint az Adrenalin-t mert sehol nem látta. Mintha soha nem is lett volna fent. Most látja, de gondolom attól még látnia kéne a kártyát, hogy ez nincs fent.

nádpálca

(#966) sNk77 válasza Shkiz0 (#962) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nincs rá lehetőség. Egy ötletem van, veszek valakitől egy NV-t aprón akitől a héten megérkezik a kártya és kiderül, hogy a kártya a szar-e. 3070 TI-okat nézegetem, 3080-akat. De sokat nem szeretnék bukni... Amire jelenleg vennék kártyát azok is kielégítik az igényeimet szerintem, de azért jó lett volna ha ez minden gond nélkül működik.

Nem tudtok valakit aki küldene teszt kártyát esetleg?

nádpálca

(#967) sNk77 válasza BeZol (#963) üzenetére


sNk77
aktív tag

Persze próbáltam már ezeket. Az, hogy a tápnál az a kis pattanós bizbasz gyenge és anélkül tudom kihúzni, hogy nagyon lekéne nyomni nemhiszem, hogy gond. Koppra be van tolva és fogja is az a kis fog valamennyire. 3 PCI-E hely van és 2 CPU, a helyükön vannak. Van még egy kábel esetleg, de nagyon kétlem, hogy azok közül lenne gond valamelyikkel. Két lehetőség van még így a tápnál, megnézem a harmadik kivezetéssel meg a jelen kettő felcserélésével.

Veszek gyorsan egy használt NV-t és kiderítem.. mert nincs lehetőség másik környezetben kipróbálni, másik kártyám pedig nincs. Eladtam még mielőtt ezt megvettem, nem gondoltam volna, hogy ilyen előfordul. Nem ehhez vagyok szokva. :D A másik slotba be sem fér, vagyis nem fér oda mert majdnem 3 slotos a kártya, 2,8 azt hiszem és a gépház kialakítása miatt nem fér oda. :)

nádpálca

(#968) DroiDMester válasza sNk77 (#965) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASRock alaplapnál, nálam is volt hogy csak úgy látta a VGA.t ha az integráltat biosba letiltottam, lehet nálad is csak ennyi a gond!

Tiltsd le az integráltat! Nem kell félned ha úgysem lesz jó egy BIOS resttel vissza áll az integrált!

(#969) sNk77 válasza DroiDMester (#968) üzenetére


sNk77
aktív tag

De az teljesen normális, hogy nem látja semmi azért mert az integrált nincs letiltva? :D Valahogy ez nekem nem logikus, és abban sem vagyok teljesen biztos, hogy tudok resetelni. Úgy csináltam ahogy írták ezelőtt. De megnézem.. ebből baj lesz. :)

nádpálca

(#970) tibcsi0407 válasza sNk77 (#969) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért ne tudnál resetelni?

https://utdetailing.hu/

(#971) sNk77 válasza tibcsi0407 (#970) üzenetére


sNk77
aktív tag

Közben egy barátomtól kölcsön kértem a 1060 as kártyáját. Nem sokára kiderül mi van itt(legalábbis, hogy a kártyával van e gond), csak kocsikázok egyet..

Közben nézegettem még a pcie link speedet biosban auto n van, esetleg azt beállítani.

A letiltást nem találtam biosban.

nádpálca

(#972) tibcsi0407 válasza sNk77 (#971) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Próbáld meg kézzel PCIE 4.0 X16-ra fixálni.
A letiltással kapcsolatban AMD-s topikban tuti hamarabb kapsz választ. De valahol az integrated peripherials-nál keresném.

https://utdetailing.hu/

(#973) sNk77


sNk77
aktív tag

1060nal működik minden ahogy kell. :D Csak az van bedugva, HDMI vel és egyből ad képet. Először vettem AMD-t, de szerintem utoljára is.

[kép] [kép] [kép]

Alig várom mennyibe kerül félmilliós értékbiztosítással visszaküldeni. :W

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#974) tibcsi0407 válasza sNk77 (#973) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Radeont kipróbáltátok másik gépben?

https://utdetailing.hu/

(#975) krepp válasza sNk77 (#973) üzenetére


krepp
tag

Én is így küldtem vissza, ~10000ft volt...
Dhl-t javaslom...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#976) sNk77 válasza tibcsi0407 (#974) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nem, nincs rá lehetőség. Megy vissza elállással…

Pár embernek ugyanez: [link]

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#977) tibcsi0407 válasza sNk77 (#976) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Úgy látom mindegyik konfig AMD. Valami furcsa rossz együttállása lehet itt a dolgoknak a háttérben.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#978) BeZol válasza sNk77 (#973) üzenetére


BeZol
őstag

és miután visszaért várhatsz 14napot a pénzedre :(

Viszont vhogy jelezned kéne h dead on arrival, és h kvázi egyből küldjenek egy csere-darabot.

(#979) sNk77 válasza BeZol (#978) üzenetére


sNk77
aktív tag

Cseregarancia van a boltnál amennyiben rendelésnél kifizeted akkor cserélik ilyen esetben szó nélkül, de én ezt nem fizettem ki. Én nem tudom, ha elmondom nekik, hogy rossz és elállok valószínűleg gariba rakják aztán nézelődhetek hetekig hónapokig. Ha csak simán elállok szó nélkül akkor igen sajnos valaki megveszi ugyanígy… Másikra lenne pénz még, de ezek után csak azért vegyek még1et, hogy az hátha jó? Mert szeretnék egyébként full AMD-t, de a bizalmam már oda.

De ez egyre jobb, visszaraktam és integráltról se jött be a kép már. :DDD Majd kivettem és megint van kép. Valamit nagyon tud az AMD.

nádpálca

(#980) eszakas válasza sNk77 (#965) üzenetére


eszakas
senior tag

Most akkor látja vagy nem?

Ja még esetleg másik monitorkábelt néznék meg.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#981) tibcsi0407 válasza eszakas (#980) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha az eszközök között sem látja a kártyát, akkor nem sokra megy másik kábellel.

https://utdetailing.hu/

(#982) sNk77 válasza eszakas (#980) üzenetére


sNk77
aktív tag

Lehet kuszán írkáltam. Tehát az Adrenalin szoftvert nem látta a windows. Semmilyen formában, majd újraraktam és látta, meg is lehet nyitni. Az integráltat írja is, hogy mennyire van használatban stb.

A kártyát viszont továbbra sem látja semmi, sem a windows, egyik progi sem, biosban sincs. Azon kívül, hogy világít meg melegszik nem csinál semmit. A ventillátorai nem tudom, hogy pörögnek-e amikor bekapcsolom a gépet azt majd még megnézem este. Viszont alapból nem pörögnek ha nincs terhelés alatt.

Továbbá megnéztem a biztonság kedvéért mind2 pcie kábellel a 1060-at, hogy mindkettővel jó-e és igen. Szóval ott sem keresendő a hiba.

nádpálca

(#983) trek81 válasza sNk77 (#982) üzenetére


trek81
senior tag

valami alaplapi bios mokus itt a hiba amiért nem látja,,vagy tényleg rosz

érdemes másik gépben megnézni ha ott sem ,,,akkor küldés enter :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#984) M.T.


M.T.
senior tag

Ilyesmi hiba volt anno a riaer kábeleknel azt hiszem pcie gen 3 vs 4 kártya ha jól emlékszem hasonló hiba majd kábelcsere esetleg biosban gen3 only mod stb es ment....

(#985) eszakas válasza sNk77 (#982) üzenetére


eszakas
senior tag

Még egy dolog volna amit nézz meg.
Köss le minden vinyót a vezérlőkről, ha M2 van azt vedd ki. Ne legyen SATA sem USB eszköz csatlakoztatva. Igy csinálj egy BIOS resetet ugy hogy ne legyen benne a kártya. A gép tápkábelt kihúzod, kiveszed az alaplapból az elemet /finoman/ egy fémes eszközzel összekötöd az elem foglalat alsó lemezét az elem foglalat oldalsó lemezével egy pár másodpercre /én csavarhúzóval szoktam/. Visszarakod az elemet beleteszed a kártyát, bedugod a tápkábelt és bekapcsolod.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#986) DroiDMester válasza sNk77 (#979) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha visszaküldöd, 14napos el állással a boltnak, az az első dolga hogy leteszteli, nem e hibásan küldöd vissza!

Ott kiderül a turpisság, ha hibás lesz ott is, nemfogod visszakapni a pénzed, és garanciába fogják csak bevenni!

Erre van a 3napos dolog, ha hibás és átvételtől számított 3napon belül jelzed akkor cserélik, ezután már csak a gari marad ha hibás!

[ Szerkesztve ]

(#987) ScomComputer válasza DroiDMester (#986) üzenetére


ScomComputer
veterán

Pontosan így van, nagyon jól írod,ha már mindent elkövetett és még mindig nem jó akkor azonnal jelezni,mert nagy ObiVan lesz belőle... :K
.....
sNk77...ha már mindent elkövettél és még mindig nem jó,jelezd a boltnak,hogy hibásan jött meg a vga ! Kár itt találgatni tovább ez ügyben... :K

(#988) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Nyugi a kártyának semmi baja. Én már túl vagyok ezen. Az hogy mennyi idegrendszered van vele szórakozni az pedig a hozzállásodon múlik. Ami a gondot okozza a win 11 alatt lekap a 7000-es ryzenekhez egy vga frissítést és utána már használhatatlan a ryzen 7xxx-es procival a 7xxx-es vga. Nekem ráment mire 2 nap után meguntam és eladtam a vga-t.
7900x-es procim van 7900xtx-el. Teljesen új win11 nél eszközkezelőben nem elég ha letiltod a az alaplapi vga-t hanem még törölnöd is kell eszközkezelőből.
Aztán újra install új adrenalin driver de általában ideig óráig jó csak mivel a win mindig lekapja az új frissítést az alaplapi vgadhoz aztán elbassza a 7900-est. Ami után kb mintha adrenalin nem is lenne a gépeden.
win 10 install megoldotta a gondott ott nem volt semmi ilyesmi anomália vele. Csak pár játéknál nem azt a teljesítményt kaptam mint szerettem volna.
Így inkább nem szórakoztam a visszaküldéssel hanem eladtam 10 ezerrel olcsóbban a vga-t és váltottam rtx 4090-re. Nem itt most nem az a lényeg mire váltottam... Ezzel semmi bajom.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#989) ScomComputer válasza hadogabi1 (#988) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ó én azt hittem az alap mindenkinél,hogy net kapcsolat nélkül telepítünk windowst,
és maga olyan telepítőt is készítünk ami nem kér aktiválást telepítés közben...a net-et csak a driverek telepítése után kapcsoljuk vissza...
A driver update-re meg már régóta alap,hogy tiltani kell... soha nem lesz gondod... [kép]
De erre van nagyon jó windows topik itt ahol segítenek ha kell ! :K

[ Szerkesztve ]

(#990) tibcsi0407 válasza ScomComputer (#989) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Alapvetően az lenne a normális, ha egy WHQL-en átfutó meghajtó nem okozna ilyen galibát. :) AMD ebből sosem jeleskedett..

https://utdetailing.hu/

(#991) hadogabi1 válasza ScomComputer (#989) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Hja értem én kérek elnézést hogy gyári windowst telepítek normálisan eredeti kulccsal nem összerakottat. De biztos az én hibám hogy nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni és windows-ba állítgatni mert az amd lusta ilyenre figyelni...
Na ezért untam meg a kártyát.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#992) trek81 válasza hadogabi1 (#991) üzenetére


trek81
senior tag

Jogos...
Szeretem az ilyet olvasni, sok gond stbi kikerül majd és esik az ára a kártyáknak :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#993) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

És áruljátok már el MI KÖZE? most a Windows.nak meg a Driver.eknek ehez?

Hiszen bekapcsolás után BIOS.ban sincs képe a vga.nak! odáig else jut hogy win induljon, vagy drivert kelljen telepíteni! :C

Ott az alaplappal lesz gond, hiába hogy nV kártyával megy!

(#994) beef válasza hadogabi1 (#991) üzenetére


beef
őstag

BIOS legfrissebb verzió van alaplapon?
Úgy látom az a 1.11.AS03 [Beta]

(#995) sNk77 válasza DroiDMester (#986) üzenetére


sNk77
aktív tag

Felvettem velük a kapcsolatot végül, hogy hibás, kiváncsi leszek a végkifejlettre. Tegnap vettem át szóval még 1 napja se.

Alaplap a hibás, de nv nél nem hibás. Én ehhez lehet kevés vagyok, de akkor nv nél mitől javul meg? :DDD Meg integrálttal is jó a lap..

Az meg, hogy winben kell tiltogatni dolgokat meg varázsolni nekem nem. Nv t betettem és jó volt pont. Nincs itt mese szerintem.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#996) trek81 válasza sNk77 (#995) üzenetére


trek81
senior tag

Az szott megy vissza a feladóhoz :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#997) hadogabi1 válasza beef (#994) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Nem az én lapom. Enyémmel mar nincs gond.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#998) tibcsi0407 válasza sNk77 (#995) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha a BIOS nem látta az eszközök között, akkor az biztosan nincs ott.

https://utdetailing.hu/

(#999) sNk77 válasza tibcsi0407 (#998) üzenetére


sNk77
aktív tag

A bios igazából a ram, procin kívül nást nem mutat. :) Az nv t se mutatta.

trek81: Hogy tessék? :D Megy szerintem igen. Így vagy úgy.

nádpálca

(#1000) KAMELOT válasza sNk77 (#982) üzenetére


KAMELOT
titán

Hibás a vga, küld vissza és jelezd nekik, hogy gond van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.