Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Bib válasza Vadasz1 (#6999) üzenetére


Bib
őstag

Fastbootot kapcsold ki mert az rebootnál nem de sima bootnál dolgozik.

(#7002) mvkly válasza Exodion (#6987) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha majd időd engedi, tudnál csinálni egy szintetikust UV/OC nélkül? Superposi vagy bármelyik 3DMark megteszi, hogy a HWinFO GCD/MCD értékei is látszódjanak? Köszi :)
Pont tegnap csináltam egy TS-t, hogy mennyire mászott el a delta 3 hónap alatt [kép]. Egyelőre szépen tartja magát, de nem esett jól olvasni, amit írtál a PTMről.

[ Szerkesztve ]

(#7003) poli27 válasza deadwing (#7000) üzenetére


poli27
veterán

Ezek fordított ventik, a montech csinált ilyet, hogy ne a matricát nézeges :)

(#7004) Exodion válasza mvkly (#7002) üzenetére


Exodion
aktív tag

Tessek, Teljesen gyarira visszaallitva, ettol azert jobb az egyedi profilommal, de nem sokkal.

TS Extreme 81c:

PortRoyal 85c:

GCD, hat ez varhato is volt. HA visszanezed az eredeti kepet amit felraktam rola:
- Az eredeti paszta is a GCD kozeperol nyomodott ki, de ott mar 92c volt a HS
- Azon is baccintottam el a PTM-et, volt egy legbuborek alatta

De barhonnan is nezem, azert igy ennyi ido elteltevel a HS csak felmaszott. Szet kene szedni megnezni hogy mikeppen festenek a dolgok, de nemsok kedvem van, es mar csak Gelid Extreme pasztam van itthon. Bar arra is eszkusznek viszonylag sokan, hamarosan meg ugyis megkapja a vizet.
Ha megjon az amazontol a Sabrent SSD-m akkor ugyis ki kell szednem, ha lesz kedvem (valoszinuleg lesz) akkor szetveszem es rakok fel kepet a PTM allapotarol. Arra az idore talan a Gelid is megteszi :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#7005) poli27


poli27
veterán

Mi a fenéért pörög fel a venti a windowsba random a 7800xt karin? Hőfok nem indolkolja...

(#7006) Bib válasza poli27 (#7005) üzenetére


Bib
őstag

Attól függ, melyik hőfok.A hotspot mennyi olyankor? Egyébként a 24.1.1 drivernél többen panaszkodnak ilyesmire.

(#7007) mvkly válasza Exodion (#7004) üzenetére


mvkly
senior tag

Pedig szerintem jobb lett pár hónap alatt, mint felrakás után. Ahogy több poszt is írja, a PTM 1-2 hónap alatt "rúgja be" magát.
Ugyanannyi TBP, kisebb venti RPM, magasabb órajelek a tegnapi tesztjeidnél, mint a novemberieknél [link] :
Vagy valamit rosszul nézek?

TS extreme, nov-feb
PR, nov-feb

[ Szerkesztve ]

(#7008) Exodion válasza mvkly (#7007) üzenetére


Exodion
aktív tag

De be am :DD . A tegnapi kep az egy sima mezei bench run. Amit linkeltel meg egy 20koros "stress" teszt :DDD . A novemberin volt egy oc+uv+10-15%-al alacsonyabb venti fordulat a mostanihoz kepest.
Sokkal jobb mint a barmelyik paszta amit kiprobaltam, de ez is vesztett azert a hovezeto kepessegebol(tippre a legbuvorek miatt). Kryosheet nem olvados, odarakod ottmarad. Viszont vezeti a pilacsot.

A PTM-et felrakod, bekapcsolod a gepet, inditassz egy jol futo torture tesztet, jol megmelegited hagy olvadjon. Aztan felporgeted a ventiket 100% hogy hutse vissza amire a ptm visszadermed. Ezt eljatszod 4-5x este majd ejszakara kikapcsolod. Masnapra kesz. Ez olyan 20-30p+amig alszol, de nem hetek vagy honapok kerdese.

[ Szerkesztve ]

(#7009) mvkly válasza Exodion (#7008) üzenetére


mvkly
senior tag

Pedig azt hittem megfogtalak :D
1-2 hónap egyszerű felhasználóknál (nálam), meg aztán vannak a mások. ;]

Nincs Önök közt valaki, aki tud repülőgépet vezetni? Nem szeretnél majd egy hasonló 20 köröst például egy TS extremmel a napokban? Csak hogy legyen alma-alma összehasonlítás is.

(#7010) Exodion válasza mvkly (#7009) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ha hazaerek csinalok egyet :) .

(#7011) mvkly válasza Exodion (#7010) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszi :R

(#7012) PuMbA válasza poli27 (#7005) üzenetére


PuMbA
titán

Steam-et kapcsold le, ha fut a háttérben. Ha nem ez az oka, akkor pedig valószínűleg azért, mert Gigabyte :) Én is ezért utáltam meg őket anno, ahogy már írtam, mert a venti / ventivezérlésük nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7013) Angie™ válasza PuMbA (#7012) üzenetére


Angie™
addikt

Jó de van hozzá applikációjuk, ahol szépen lehet állítani a ventiket. Tudom, kicsit macerásabb, 5perc meló az egész.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7014) rup1u5 válasza poli27 (#6985) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Unrecord is hasonló. Én azt várom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7015) Speedy007 válasza poli27 (#7005) üzenetére


Speedy007
őstag

Driverben van valami elszarva nekem a 7900XT Vapor-X csinálja ugyanezt a korábbi driver az az a tavalyi esetén nem volt ilyen

(#7016) deadwing válasza poli27 (#7003) üzenetére


deadwing
addikt

Aztamindenit. Ez komoly. Ma is tanultam valamit :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7017) palfitom válasza deadwing (#7016) üzenetére


palfitom
félisten

Már egy ideje kaphatók ilyen, "fordított" ventik.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7018) arnoldito válasza deadwing (#7016) üzenetére


arnoldito
senior tag

Lian Li-nal "Revesre Blade"-nek hívják.

(#7019) Mclovin válasza Angie™ (#7013) üzenetére


Mclovin
senior tag

Mondjuk semmivel sem lehet többet állítani mint az AMD szoftverben. Tehát nem tudom beállítani, hogy mikor kapcsoljon a venti és 20% a minimum fordulat (~800 rpm).

(#7020) joysefke válasza poli27 (#7005) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A bekapcsoló és alapjáraton túl hangos ventivezérlés problémájára 6700XT Red Devil-en roppan egyszerű megoldásom van:

Saját felelőségre lehúztam a VGA ventik csatlakozóját a VGA NYÁK-ról és egy adapter kábelen keresztül az alaplap egyik venti csatlakozójára dugtam és egy FanControl nevü kis progival vezérlem a VGA ventijeit.

Ez nem éppen egy életbiztosítás a VGA-nak, de itt tényleg én mondom meg, mikor mennyitre pörögjön a venti

(#7021) laskr99 válasza arnoldito (#7018) üzenetére


laskr99
addikt

Évente hányszor takarítod,hogy ilyen tiszta? :DDD

(#7022) Vadasz1 válasza laskr99 (#7021) üzenetére


Vadasz1
tag

Sziasztok a problémám még fen áll,már mindent kipróbáltam amit itt leirtak ,de még rosszabb lett ,ma pl már a monitorom se kapcsolt be ma reggel,csak ha át dugtam az alaplapira,már nem tudom hogy mit csináljak.
kB 1 hét alatt vagy 10-szer telepitettem a windost

[ Szerkesztve ]

(#7023) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Milyen kártya támasztékot használtok? A hűtő végén lévő szabvány furatok felhasználásával gyártanak ilyet (nekem adná egyből a dolog) - elvégre csak biztosabb ez a rögzítési mód, mint pl. az oszlopos.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#7024) Exodion válasza mvkly (#7011) üzenetére


Exodion
aktív tag

Vegulis, tudod mit? Valamit igencsak benezhettem, mert annyival nem rosszabb mint volt :DDD . A VGA szamokat nem irtam fol csak a RAM timingokat :U .

Sot a jo RAM OC-vel 98.9%-ra nott a frame rate stability. Akkor viszont nem szedem szet, csak ha megkapja a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#7025) gulupeti válasza Zsmester89 (#7023) üzenetére


gulupeti
senior tag

Mi ad okot a bizonytalanságra az oszlopos rögzítés esetében? Szoktad hurcibálni a gépedet vagy miért nem bízol abban? Szerintem meg pont az a tutibb. :)
Én egy ilyet használtam korábban, a 7800 XT alá igaz már nem fért be, de nem volt vele semmi gond, egyszerű, nagyszerű.

(#7026) rup1u5 válasza Zsmester89 (#7023) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az van bent ami a kártyával jött.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7027) mvkly válasza Exodion (#7024) üzenetére


mvkly
senior tag

Ez zene füleimnek. Látod, még a RAM-ra is jó hatással van :D Köszi a tesztet :R
Az egy picit fura nekem, hogy még PTM-el sem tud 20°C alá becsúszni a delta a Taichin sima bench-nél sem. Gondolom nem az O11 Evo-n múlna.

(#7028) rup1u5 válasza rup1u5 (#7014) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bodycam is elég jól néz ki! :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7029) beers válasza Zsmester89 (#7023) üzenetére


beers
addikt

Kötegelő! Magyarok vagyunk vagy mi.....

M&N

(#7030) Exodion válasza mvkly (#7027) üzenetére


Exodion
aktív tag

Rosszul is van felrakva, ez ne legyen mervado :U .

(#7031) torma1981 válasza gulupeti (#7025) üzenetére


torma1981
veterán

Ilyet honnal lehet normál áron? Tetszik. :)

(#7032) Gebriel válasza Vadasz1 (#7022) üzenetére


Gebriel
veterán

Milyen progikat telepítesz fel a vga-hoz?

(#7033) szucsinka válasza torma1981 (#7031) üzenetére


szucsinka
őstag

Temu kb 1.5k :D
nekem is ilyen van

[ Szerkesztve ]

(#7034) torma1981 válasza szucsinka (#7033) üzenetére


torma1981
veterán

SZuper. :) Köszönöm szépen.

(#7035) Vadasz1 válasza Gebriel (#7032) üzenetére


Vadasz1
tag

24.1.1-es driver

(#7036) Golyo69 válasza szucsinka (#7033) üzenetére


Golyo69
senior tag

Ali olcsóbb, nekem is ilyen van. 2-3 dollár korul mozog.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#7037) villamos válasza szucsinka (#7033) üzenetére


villamos
őstag

Bármelyik vaskereskedés kb. 300 Ft...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7038) mrzed válasza villamos (#7037) üzenetére


mrzed
senior tag

Ne szórjuk a pénzt kérem....
Veszel egy ilyet és keresel egy hasonlót és pikk-pakk megoldod. :DD

(#7039) mvkly válasza mrzed (#7038) üzenetére


mvkly
senior tag

És ez már ECO, szép munka :K

(#7040) rup1u5 válasza mrzed (#7038) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C LEGO kockák is jól működnek erre.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7041) mvkly válasza Exodion (#7030) üzenetére


mvkly
senior tag

Igaz, a bubi bekavar.

A vizes blokk alá mint szánsz? Teszel egy próbát a KryoSheet-tel?

(#7042) Exodion válasza mvkly (#7041) üzenetére


Exodion
aktív tag

Kryosheet igen. Berendeltem egy 50x50-es lapkat, az kiad 4 probat, illetve egy TG Shield-et a chip korulotti komponensekre. Igy ki tudom probalni meg a vizes blokk elott is akar :D.

Valami eszement nehez az alphacool Core blokkja (gondolom a tobbi is de meg nem szorakoztam epitett vizzel eddig), szoval lehet gyakorolok egy kicsit a sajat blokkjaval. Meg meglatom :U .

(#7043) mvkly válasza Exodion (#7042) üzenetére


mvkly
senior tag

Öreganyám körömlakkja, hogy mik vannak már :DDD
Ezek szerint hiába vágod ki mm pontosan a die méretét a padból, a grafén is olyan "folyékony" lehet, mint a PTM? Kikenheti a die-on kívülre a blokk?

szerk.: Na csak azért kérdezek ennyit erről, mert mennék majd a kövi X3D-re és tetszene egy pados megoldás a paszta helyett. A PTM beszerzése nem garantálja, hogy nem hamisítvány, na meg a felrakása sem egy leányálom, ahogy hallom.

[ Szerkesztve ]

(#7044) poli27 válasza mvkly (#7043) üzenetére


poli27
veterán

ez arra van ha pl folyékony fémet használsz :)

(#7045) Exodion válasza poli27 (#7044) üzenetére


Exodion
aktív tag

vagy ha olyan bena vagy mint en es felsz hogy felrakas kozben elcsuszik es rovidre zar valamit a kornyeken :DDD .
en ugy vagyok vele, hogy jobb felni mint megijedni. ha a kryosheet elmaszik a huto felrakasakor egy 5-6m-t akkor bye-bye vga. CPU-nal nincs ilyen gond, de ott a pump out alapbol nem annyira gaz.

[ Szerkesztve ]

(#7046) poli27 válasza Exodion (#7045) üzenetére


poli27
veterán

picit bekened az egyik sarkát pasztával az odafogja
:D

(#7047) mvkly válasza poli27 (#7044) üzenetére


mvkly
senior tag

Különben jön a spritzmagnet :)

(#7048) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Adott egy Nitro+ -os 7900 XTX (21.1.1 driver), Fortnite alá nem sikerül megfelelő OC beállítást alkalmaznom, állandóan befagy játék közben.

UV-t szinte egyáltalán nem bírja, a driver által javasolt 1.125mV sűrűbben, de 1.140mV-nál is kifagytam már egyszer. A javasolt freki 3015 Mhz vagy az fölé teszi a driver, így szintén sűrűbben fagy. Véleményem szerint így "extrém" 3100-3200 Mhz boost frkeit kapok játék közben, 2800-2900 Mhz -es beállítással szintén fagyott csak kevésbé.

Lekopogom most a 2740 Mhz és a gyári 1,150mV esetén előbb untam meg a játékot, mint kifagyott volna. :) (Így 2900-2910 Mhz boost frekit kapo és olyan 80-82°C-os hotspot hőmérsékletet.

A kártyával a programmal vagy velem van a gond? :)
Ki milyen OC beállításokkal játszik Fortit?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7049) Bib válasza Aby_2014 (#7048) üzenetére


Bib
őstag

Jó lenne valami frissebb driver, mert a 21.1.1 elég régi már 24.1.1 van. :)

(#7050) rup1u5 válasza Aby_2014 (#7048) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Táp? Adatlapodon nics.

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.