Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) PuMbA válasza gaben88 (#1794) üzenetére


PuMbA
titán

Jelenleg csak MS DX RT van PC-n :) Az NV RT-je teljesen szabványos és az MS DX RT-t használja. Az AMD is ezt használja. Az AMD fejleszt külön RT megoldást PC-re. A konzolokon nem MS DX RT van, hanem a rájuk szabott egyedi megoldás, így az nem biztos, hogy jelzés értékű lesz, hogy mi történik a PC-s RT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1802) Jacek válasza fatal` (#1799) üzenetére


Jacek
veterán

:DDD

(#1803) Bib


Bib
őstag

Sziasztok! Aki mostanában rendelt alzáról játék kuponnal vga-t kapott valamit az alza fiókba vagy hasonló módon? Hívtam őket de semmi konkrétat nem tudtak mondani. :((

(#1804) tusi_ válasza mvkly (#1800) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, amennyiben ezt nevezhetjuk UV profilnak.
1080 mv es ennyi, semmi mast nem valtoztattam. (Venti profilt kiveve, MCT-t hasznalok)
Szemelyszerint semmi valtozast nem latok alulfeszelesnel sem es memory tuning eseten sem.

Ami erdekes, hogy most jatek alatt kiment 2700-2800 Mhz ig is, korabban defaulton csak az elso hetekben, aztan mar nem igazan.
Szerintem reszeltek rajta vmit, esetleg XFX ajanlasa alapjan megteptek a csavarokat.

Csak annyit irtak, hogy nemtudtak reprodukalni a jelentett hibat...
Sosem tudjuk meg.
Ha igy marad, akkor en happy vagyok, szuperul mukodik..

Szerk: nekem furcsak a jelentett homersekletek. A Mem Junction 20 fokkal kevesebb, mint vasarlas utan es a GPU edge is sokkal alacsonyabb, mint korabban volt.
Persze mindig masik verzot hasznaltam, ahogy kijott az uj hwinfo, msi ab mindig ujrainstallaltam. Lehet nem mernek egyforman :F

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1805) mvkly válasza tusi_ (#1804) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha játék alatti hő/ventizaj zavar, részemről csak a korábban emlegetett -10%PL-t tudom javasolni. Az alufesz, egyebek előbbiekben nekem se hoztak semmit, csak teljesítményben egy keveset.

Még az is lehet, hogy a félrement gyári padokat suttyomban cserélték, így a jó hírük se csorbul. A lényeg hogy flottul megy a VGA.

Egy pro majd kiigazít, de szerintem nem jelent 20°C különséget egy pár hónappal korábbi hwinfo verzió.

(#1806) mmdms válasza Bib (#1803) üzenetére


mmdms
addikt

Ha kosarba tetted a vgat mar akkor megjelent meg egy vasarlasi tetelkent, fizetes elott, nem kerul semmilyen fiokba se. A vasarlas utan a visszaigazolo mailbe van a link, kod, leiras h hogy kell aktivalni a kodot az amdnel. Kicsusztal belole valszeg

Ez az osztrak posta..penteken adtak fel a vga-m, meg nem sikerult kiszallitaniuk. botrany milyen lassu.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1807) mvkly válasza Bib (#1803) üzenetére


mvkly
senior tag

Itt esetleg nézted, hátha csak az email nem ment ki?

szerk.:
Elvileg meghosszabbították, nem csúszhattál ki belőle: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1808) Bib válasza mvkly (#1807) üzenetére


Bib
őstag

Én ezt látom ott:

(#1809) mvkly válasza Bib (#1808) üzenetére


mvkly
senior tag

Mikor anno az 570-eshez adták a promót, tényleg volt benne egy körömnyi méretű matrica, rajta egy rövid kóddal. Legalábbis úgy emlékszem, fu de rég volt. Esetleg a blokkon (ha adták vele) nincs kód? Vagy a dobozon, kártyán?

De ezzel már csak tudnak mit kezdeni az alzások, ha nem lesz meg a kód. Hisz ott a képmentésen a jogosultságod, számla, miazmás...

[ Szerkesztve ]

(#1810) tusi_ válasza mvkly (#1805) üzenetére


tusi_
addikt

Hasznaltam ugy is, de a hotspoton sokat nem valtoztat az sem.
Akarmenniyre forgatom a ventit, a HS kb mindig annyi terheles alatt.
Nemtom mi ez, de nem is erdekel, amig rendesen megy...

Azert gondolom hogy vmi meresei hiba, mert egy driver cserenel az overlayben vhogy a junction Temp lett monitorozva, nem a hotspot.
Mind1. Menjen azt kesz.

eat, sleep, play, replay

(#1811) gaben88 válasza PuMbA (#1801) üzenetére


gaben88
őstag

Ezt nem vagtam, koszi az infot! Azt hittem az Nv-nek erre kulon megoldasa van, ami nyilvan az o kartyajukon fut a legjobban. Ennek ellenere, ha mind MS DX RT, akkor miert van az, hogy egyik jatekban alig marad el RT-ben az AMD, mig masik NV szponzoralt jatekban meg nagyon?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1812) mmdms


mmdms
addikt

Végre kézhez kaptam a 7900xt-t, de az normális h egy 4k film fut a tűzrókán kívül, az is megállítva, és 61 fok idle, 66 hotspot? Furán magas értékek.
Terhelés alatt 67 illetve hotspot 78-9, ez szerintem igencsak jó (egy órányi ACC után, 100fps korláttal). Minden tök default értéken van, szerintem nem is piszkálom, tök felesleges, 2480-2550 MHz körül mozog. Viszont a gépházat rendesen felfűti, a procira egy laza 14 fokot, az ssd-re ami közvetlen felette van meg 20 fokot dobott rá. Ezt orvosolnom kell.
Összességében nagyon elégedett vagyok, pontosan azt tudja amit vártam tőle, és meglepően halk is. Driverben van valami fícsör amit érdemes használni/bekapcsolni? Az ez előtti radeonom egy hd7850 volt, avval tized ennyi opció se volt az adrenalinba. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1813) tusi_ válasza mmdms (#1812) üzenetére


tusi_
addikt

Gratula es sok kellemes orat vele.

Nezd meg, hogy a zero fan be van-e klikkelve - biztos, mert ez a defaultja - azt vedd ki, ha zavar a magas idle temp.

eat, sleep, play, replay

(#1814) fisi


fisi
senior tag

Üdv mindekinek!

Tanácsot szeretnék kérni mert már agyfaszt kapok ettől a géptől mostanság.. Történik az hogy elindítom a gépet betölt a win rendesen, majd elkezd villogni néha finoman egy ezred másodpercre a kép, egér mutató akadgat, ezután teljesen elmegy a kép a gépen, a gép a háttérben megy tovább de a monitoron semmi sem látszik, majd ha újra indítom a masinát betölt a win a kezdőképrnyőnél érezhetően tovább tököl 10- 15 mp- ig majd bejön a rendszer és már minden normális végig órákig stb. Majd leállítom és másnap stb kezdődik minden előlről, mindig rest újra indul a rendszer és minden normális, win probléma? Sokadjára nem akarom újrarakni a wint állandóan.
Ha tudtok megoldást, ne tartsátok magatokban... Köszi :R
Kari stock 7900 xtx stressz teszten nem dobott hibát anno.

[ Szerkesztve ]

(#1815) Shkiz0 válasza fisi (#1814) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Riser van?
Illetve próbáltad másik kábellal? (akár DP akár HDMI)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1816) fisi válasza Shkiz0 (#1815) üzenetére


fisi
senior tag

Riser van de zsír új ráadásul eredeti cooler master. Előtte egy 3090 volt a gépben azzal nem csinálta, illetve eleinte ezzel sem. Másik kábelem nincs, de ha ezekkel lenne baj akkor másodjára már miért jó minden és utána már nem jelentkezik probléma?

(#1817) Pug válasza fisi (#1816) üzenetére


Pug
veterán

Ki kell probalni riser nelkul es meglatod, hogy az okozza-e problemat...

(#1818) Aljasvip válasza fisi (#1814) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Mielőtt szerelni kezdesz, egy alaplap BIOS frissítésre próbálj rá.

(#1819) Bib


Bib
őstag

Sziasztok! Csütörtök óta barátkozok a PC ref 7900xt-vel, de vegyesek az érzéseim. Egyrészt brutál teljesítménye van, jó hőfokokkal. De ezzel együtt fogyasztása is, ha ugyanolyan beállításokat használok ugyanúgy fix 144 fps-en 60-100 wattal többet kajál a 6700xt-nél. Ezt még nem is nehezményezem, hisz más cucc. Viszont ami igazán bánt, hogy van cw és 120 fps felett mindig, teljesítmény korlátra reagál, ahogy melegszik kissé halkul. A tápom corsair cx650M, az előző vga-m is kicsitt cincogott vele de csak 144 felett. Érdemes lenne cserélni tápot pl corsair RM750x- re, vagy küldjem vissza a vga-t?

(#1820) xtremist válasza Bib (#1819) üzenetére


xtremist
senior tag

Eddig szerintem itt mindenki azt írta a sajátjáról hogy teljesen cw mentes, az enyém is az, úgyhogy lehet hogy ha ki tudnád próbálni egy másik táppal akkor előbb azt kéne.

(#1821) Shkiz0 válasza fisi (#1816) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Riser eseten amig 3.0 volt addig fixalni kellett a biosban gen3-ra kulonben anomaliaim voltak

Miota 4.0 van mar nem kell.
Probald ki.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1822) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Sziasztok,

A héten jön a Ufóktól ez a jó árú powercolor Ref kártya. Ha jól látom kb édes mindegy hogy PCI Gen3 vagy Gen4 lapba tesszük. Csak ezért nem akarok cserélni alaplapot.
X470 Taichi van 5800X3D-vel.

:R

(#1824) xtremist válasza Szeszkazán (#1822) üzenetére


xtremist
senior tag

Semmi gond nem lesz azzal a lappal.

(#1825) fisi válasza Shkiz0 (#1821) üzenetére


fisi
senior tag

Ez a kábel 4.0 alapból. Legújabb bios van fent. Majd kábel nélkül is kiptobalom :B

(#1826) yarsley válasza ScomComputer (#1823) üzenetére


yarsley
aktív tag

Esetleg nincs némi 7700, 7800 pletykád elfekvőben? Mert így elég vicces lesz ha az alsó (alsó közép?) kategória hamarabb lesz kiadva mint a közép...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1827) ScomComputer válasza yarsley (#1826) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs..de van aki már vizionált ilyet is,aztán felébredt... :DDD
Amúgy a forrás említi miért nem jönnek... [link] :)
.....
#1828Szeszkazán...ööö, lehet megérte volna valami 850W-at venni ha már új vga is lesz...de majd elválik...ha nem bírja akkor lekapcsol újraindul a gép...kíváncsi vagyok lesz e CW vele... :D

[ Szerkesztve ]

(#1828) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Ha minden igaz holnap érkezik a 7900XT ref model.
Adott egy 2013-ban vásárolt FSP Aurum Gold 80+ 750W táp.
Jelenleg a 2080+5800X3Dt szolgálja ki, szerintetek aggódnom kéne a vénség miatt ? :D

(#1829) PuMbA válasza gaben88 (#1811) üzenetére


PuMbA
titán

Ahol nagyon elmarad, ott látványosabb és komplexebb az RT és mivel az NVIDIA-nak egy nagyobb hardveres részegysége van erre, ezért gyorsabb lesz. Az AMD VGA-kban több az általános feldolgozó egység, az RT egység a GPU egy kisebb része. Van szoftveres RT, ami ugye az általános egységeket használja, ebben egy szinten van a két gyártó pl. Fortnite-ban. A kérdés az lesz, hogy melyik irány lesz a nyerő. A hardveres RT valamivel pontosabb, de nagyon számításigényes és erős célegység kell hozzá.

(#1830) Szeszkazán válasza ScomComputer (#1827) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Hát ja, eléggé motoszkál bennem a dolog, de érted a 2080is 230W, most az a 70-80W +-ba csak nem számít már a vén rókának :D

[ Szerkesztve ]

(#1831) gaben88 válasza PuMbA (#1829) üzenetére


gaben88
őstag

Nagyon köszi! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1832) yarsley válasza ScomComputer (#1827) üzenetére


yarsley
aktív tag

Igen azt olvastam. Nvidia 295mm2-es 4070 -el kaszál, de amd 350mm2es csippel már bukó lesz? ráadásul 150mm2 abból a 350-ből nem is a legdrágább 5n node-on fog készülni...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1833) Pug válasza yarsley (#1832) üzenetére


Pug
veterán

Pont az, hogy a 4070-re alacsony a kereslet, igy az nV inkabb visszafogta gyartast...

(#1834) yarsley válasza Pug (#1833) üzenetére


yarsley
aktív tag

Attól hogy 4070-re most alacsony a kereslet, Nvidia még most iszonyat nagy profittal (kb ilyen 45-55%) árulja ezeket a kártyákat. Legalábbis pár hónappal ezelőtt ezt olvastam

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1835) trek81


trek81
senior tag

hy all :)
valaki nem tudja az amd driver a mentett profilt miért nem tölti be magától?
mindig manuálisan kell,,még 4..5el régebbi drivernél néha betöltötte és azóta semmi

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1836) xtremist válasza trek81 (#1835) üzenetére


xtremist
senior tag

Nekem betölti, max amikor kifagy az adrenalin és újraindul, akkor nem tölti be magától Windows restartig.

(#1837) tusi_ válasza trek81 (#1835) üzenetére


tusi_
addikt

Hello
Melyik BIOS van betoltve?
Allitolag tuning BIOS eseten ignoralja a user setupokat.

eat, sleep, play, replay

(#1838) trek81 válasza xtremist (#1836) üzenetére


trek81
senior tag

nem fagy ki ..semmi gondja ..csak manuálisan kell mindig

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1839) trek81 válasza tusi_ (#1837) üzenetére


trek81
senior tag

nincs tuning ,,alap van a gyári,semmi változtatás,csak venti miatt használom

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1840) beef válasza trek81 (#1839) üzenetére


beef
őstag

Szerintem a kártyán lévő BIOS kapcsolóra gondolt.

(#1841) Aljasvip válasza Szeszkazán (#1828) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én max a táp kora miatt aggódnék.

Nálam 5800X3D és a néha ~400W-ot kajáló 7900XTX simán megy a 2020-ban vásárolt Seasonic Gold 750W táppal. Valahol 550-600W körül lehet a teljes fogyasztás, +100W tüskékkel, amit simán bírni kell egy 750W tápnak.

(Úgy tudom az ATX 2.0 szabványú táp a nominális leadott teljesítmény +20% tüskéket ki kell bírjon, és az ATX 3.0 már +50% tüskéket bír, de ezt az "extra" részt befolyásolja majd a táp kora.)

(#1842) trek81 válasza beef (#1840) üzenetére


trek81
senior tag

Hja köszi, bios oc volt :R silentre át.... Kiderül :)
Sajnos igy sem ez a 0rpmet nem hajlandó kivenni és a venti profilt betölteni csak manuálisan

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1843) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Nincs ötletetek a BIOS-ban a Smart Access Memoryt ( re-bar) miért nem tudom engedélyezni? Ugye X470 Taichi.

[ Szerkesztve ]

(#1844) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Meg van , nevermind, köszi. 85fokos GPU Memory Junctiont láttam eddig max.

(#1845) ScomComputer válasza Szeszkazán (#1843) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam volt egy ilyen lap és felkelett tenni a legújabb biost,mert nem ment RTX 4***-el sem azóta jó...de kérdezz rá az alaplapos vagy procid topikjába !
#1844Szeszkazán..akkor nálad nem kellett bios..oké..

[ Szerkesztve ]

(#1846) Pug válasza Szeszkazán (#1844) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudom milyen kartyad van. XT ref eseten nalam a mem junction volt mar 92 fok is.

(#1847) tusi_ válasza beef (#1840) üzenetére


tusi_
addikt

Pontosan :)

eat, sleep, play, replay

(#1848) Szeszkazán válasza Pug (#1846) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

XT Ref van nekem is :R

(#1849) Pug válasza Szeszkazán (#1848) üzenetére


Pug
veterán

Agresszivebb venti profillal tudod valamelyest leszoritani, nekem igy 90 alatt marad.

(#1850) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Eddig egy gyári Auto Undervolt van be állítva.

Ez jónak számít? Gondolom átlagos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.