Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Sontir Fel válasza eszakas (#898) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Össze kell pattintani egy kellemes utazással a dolgot... vagy megrendelni kintről :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#902) trek81 válasza kiszpista900 (#900) üzenetére


trek81
senior tag

bmi lehet ,háboru,covid,krypto mine,3x árak 3ad árak ingyen konyha műanyag tányérral sorba állás
márciusba nyár mint 2012ben,marsra költözés ,holdon élés
meg lehet nem lesz semmi gameover :) :DDD :DDD :DDD

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#903) sNk77


sNk77
aktív tag

Rendeltem egy ilyet, kíváncsian várom milyen lesz az AMD mert eddig csak Nv kártyáim voltak. :) Mondhatni az Nvidiának köszönhető az új csatlakozó miatt. Ha minden jól megy jövő héten megjön minden a géphez, köztük ez is.

Kis érdekesség, ez a kártya 2x8 pines és 750 wattos tápot javasolnak hozzá kis gyári OC-val. Addig az MSI GAMING TRIO CLASSIC 3x8 pin-t kér és teljesen gyári ref értékekkel ugyanúgy 750 wattos javasolt táppal, mintha ref kártyát vennél más hűtéssel.

nádpálca

(#904) ScomComputer válasza sNk77 (#903) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na milyen ügyes lettél,látom a tápos topikban már jól kioktattak..szuper ! :P :D
...
Na kíváncsi leszek a Asrock 7900XT-re majd toljál nekünk normális mérési eredményeket légy szíves + hwinfo,hogy lássuk a hőfokokat és órajeleket...ilyesmire gondolok és így: [link]
Köszi..

[ Szerkesztve ]

(#905) sNk77 válasza ScomComputer (#904) üzenetére


sNk77
aktív tag

Jó majd lehet megnézem nem garantálom, viszont nekem 1080P-s a monitorom 280hz-el, vagy 4K tv 120hz. Vagy ez lényegtelen? Csak mert a képen 1440P-s a kijelző.

nádpálca

(#906) ScomComputer válasza sNk77 (#905) üzenetére


ScomComputer
veterán

A 4K 120hz tökéletes lesz,csak azért jók ezek mert ha akar valaki ilyet venni látja,hogy kb. hőfok és egyéb ügyileg mire számíthat..de ha nem vágod mit ,hogy kell,akkor írj és segítünk itt a topikban... :K

(#907) DroiDMester válasza sNk77 (#903) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No erre én is kíváncsi leszek! :R

talán te leszel itt az első 7900XT tulaj! Szóval sokan várjuk a teszteket :R

(#908) gaben88 válasza sNk77 (#903) üzenetére


gaben88
őstag

Nem ref 7900XT-ben agyalok én is, kíváncsi leszek nagyon a kártyádra, jöjjön róla minden infó! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#909) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

:DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#910) koldus312 válasza DroiDMester (#907) üzenetére


koldus312
csendes tag


Az első biztos nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#911) DroiDMester válasza koldus312 (#910) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1, eddig nem írtál ide be semmit! Szóval a létezésedről sem tudott senki, nem azt hogy neked ilyen(7900XT) kártyád van!

2, de ezek szerint követed a fórumot, és olvasod, így láthatod hogyan szokás belépni ide egy friss VGA-val!

egy ilyen tesztet kérünk!(mert amit betettél abból semmi nem derül ki)

[ Szerkesztve ]

(#912) koldus312 válasza DroiDMester (#911) üzenetére


koldus312
csendes tag

Valóban nem szoktam írogatni, csak olvasgatok. Nem vagyok tuning hivő sem, és tesztet se csinálok. Csak olvasgatok :)Mások szokásai nem érdekelnek, van sajátom :)DDR5 gondomra kerestem megoldást, és most ide is benéztem, ennyi. :)Gyanítom, más már tett fel hasonló gépről tesztet, igy az eredmény is kb ua. Amit kitettem, abból pont az derül ki, hogy az első nem ő lesz :)

Asus b650
Ryzen 7700x (150w Be quiet! hűtő)
16gb DDR5 6000mhz (csak ép nem akar azon menni, pedig benne van a kompatibilitási listában)
XFX 7900xt speedster

[ Szerkesztve ]

(#913) DroiDMester válasza koldus312 (#912) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ilyen hozzá állással kb SEMMI értelme nem volt ide beírnod hogy van ilyen VGA-d!

Mert SEMMIRE NEM MEGYÜNK VELED! :C

Szépen kértünk hogy csinálj egy tök 1szerű tesztet, erre az a válasz hogy nem csinálsz, akkor kár volt beírnod hogy neked van 7900XT-d!

a ramos problémádra meg a megfelelő helyen keresd a választ, mivel te sem voltál hajlandó egy 5.perces tesztet csinálni így én sem segítek mert minek!?

[ Szerkesztve ]

(#914) ScomComputer válasza DroiDMester (#913) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Ménem", láttunk egy szép aida cpuid-t...azért az ssd dógokat hiányolom,az is szokás... :DDD
Nem ért hozzá na,csak nem mondja..ennyi... :K

(#915) kiszpista900 válasza DroiDMester (#913) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Ne legyél rosszindulatú :DDD :C

(#916) sNk77 válasza ScomComputer (#904) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ez kinek a képe? A tied? 2921-ig boostol ha jól értelmezem? O.O Meg max 56 fokos volt, kemény. A 3060 TI-om volt 60-70 fokos.

nádpálca

(#917) sNk77 válasza DroiDMester (#907) üzenetére


sNk77
aktív tag

+#908gaben88
Jól van már engem is izgat a dolog. Biztos, hogy csinálni fogok teszteket. :D Mert ma vettem át a procit és már raknám össze, tesztelgetnék. Meg persze érdekel, hogy a táp mennyire acélos. De papíron bőven kereten belül vagyok szuflában.

Még lehetek első, ha neki nem ilyen ASRock van!! :DDD De akartam is írni, hogy biztos van már itt másnak is csak nem ír. Ha ilyen ha ref.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#918) DroiDMester válasza sNk77 (#916) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az a kép az enyém, DEVIL 7900XTX-em full gyári állapotban!

de tettem be vele egy kis UV-OC.t is

(#919) ScomComputer válasza sNk77 (#916) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja úgy ahogy DM. írja (#918), csak példaként tettem be,hogy hogy kell neki kinéznie... ;) :K

(#920) M.T.


M.T.
senior tag

Én azt próbálom kitesztelni hol lehet a sweet spot a fogyasztás és teljesítmény között. Jelenleg 2500Mhz Core clock 700mv undervoltal ilyesmit tud a gép.

(#921) KAMELOT válasza koldus312 (#910) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi ez a triálos kép, meg hol a vga-ról az infó?
SP teszt, HWinfo adatok?
Rántott hús már a háttérben látható, méghozzá paradicsommal! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#922) sNk77 válasza DroiDMester (#918) üzenetére


sNk77
aktív tag

Komoly cucc, + egy százas lenne durván. Egy pillanatra elgondolkodtam rajta. De őszintén nekem már az XT is túlzás lesz, gyorsan lebeszéltem magam az XTX Devilről. Főként 1080P-n játszok és oda már nincs igazán jó kártya, talán a proci már többet nyom azon a felbontáson. Én jobb szeretem a magas FPS/HZ-t, hogy minél inkább folyékonyabb legyen. De tervben van egy 1440P-s monitor story játékokhoz.

És fogalmam sincs mit jelent az UV-OC. Ez komolyan gyári hűtéssel 48 fokos? Klíma meg dübörög 16 fokra állítva. Bár most elég huzatot csinálni. :DDD Ez egy hosszabb 2-3-4 óra játszás alatt is ilyen? Hát kíváncsi leszek a Phantom mit tud majd, hány fokon tartja. Persze az nem XTX.

nádpálca

(#923) DroiDMester válasza sNk77 (#922) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

21.fokos szobában készül az összes tesztem, nálam mindég ennyi van! :)

ahogy most is!

UV= Under Volt, tehát a gyári feszültségnél kisebbre véve 1080mV on használom a gyári 1150 helyett

OC= Over Clock, tehát nem gyári órajelen és TDP limiten hanem tuningolva

több óra játék alatt természetesen nem 48.fok, és nem is FIX66% on jár a venti mint ott a tesztek alatt!

itt van egy 2,5.órás Forza Horizon játék utáni érték!

55.fok volt a max GPU, de az átlag még a 47.et sem érte el! mondjuk itt nem is volt annyira terhelve mert csak 300W-ot evett!

[ Szerkesztve ]

(#924) Freddy S válasza DroiDMester (#923) üzenetére


Freddy S
tag

Nagyon klassz droid mester. Mi lett a 3090-eseddel?

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#925) DroiDMester válasza Freddy S (#924) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

még megvan az is :)

(#926) koldus312


koldus312
csendes tag

Tessék, minden alapbeállításon .

(#927) DroiDMester válasza koldus312 (#926) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nalátod hogy tudsz te ha akarsz! :K

Köszönjük a többiek nevében is! :R

(#928) koldus312 válasza DroiDMester (#927) üzenetére


koldus312
csendes tag

akart a franc, csinálhattam volna értelmesebb dolgot is ehelyett.

(#929) KAMELOT válasza koldus312 (#926) üzenetére


KAMELOT
titán

Gpu adatok fele lemaradt.
Cpu 100C az is kiváló :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#930) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Egy kis bemelegítős teszt a 7900XTX DEVIL-el! :DDD

Metro Exodus EE 1440p Ultra Quality, 10.kör Benchmark

és egy kép az utolsó kör vége előttről

Tehát ahogy említettem 55.Fok a MAX GPU hőfok, és 80.nál tetőzik a memória és Hot Spot is, 400W TDP-re állítva, a ventiket úgy kalibráltam hogy 60% alatt maradjanak, így kellemes hangon duruzsolnak még! :)

[ Szerkesztve ]

(#931) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#930) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezt vizezni is kár, szép eredmény!

https://utdetailing.hu/

(#932) boogie84 válasza DroiDMester (#930) üzenetére


boogie84
veterán

Játékok hogy futnak? Stabilitással akad probléma? Driverre gondolok...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#933) DroiDMester válasza tibcsi0407 (#931) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen, ezen gondolkodtam én is hogy annyira jól sikerült ennek a Red Devil-nek a hűtése, hogy kár FC-blokkot tenni rá!

Majd akkor válhat esedékessé ha lesz rá működő MPT és kilehet tolni a TDP-t 500-550W-ra mert baromira megy ez a DEVIL de hamar kifutok a 436W os TDP-ből

3000MHz fölé nem nagyon tudom engedni a GPU-t, mert utána már a vRAM órajelét elkezdi visszavenni, mert kifut a TDP-ből :O

(#934) DroiDMester válasza boogie84 (#932) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem soha nem volt driver problémám a 6900XT nél sem, és itt 7900XTX-nél sincs semmi probléma vele! :N

(#935) boogie84 válasza DroiDMester (#934) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi a visszajelzést! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#936) Emcski


Emcski
lelkes újonc

Hát én nem az erkélyre kirakva használom 2 fokban a gépet hanem zárt oldallappal. A 7900 xtx red devilt Masterchase h500-ban. 400w felett/430+w elfogy a hűtés hotspot 95 fok gpu 71 fokos ekkor. Ezzel nem vagyok valami hú de elégedett enyhén szólva. 400w-ig még képes lehűteni mondjuk, callistóban 87 fok a hot spot és 65-66 fok a gpu. Mindezt egy 66% körül járó ventivel érem el. 2500 mhz-en 1,08mv-on jóval kultúráltabb hőfokok vannak. Az enyém megy 3 ghz felett a gpu és a vram bug sincs ahogy irkálják, nem veszi vissza az az órajeleit. Nem tudom mi legyen. Lehet nekem is 4090 kellene... ;] Mondjuk egy full tuningos palit. Copattam magam egy instabil cpu tuning beálltással azt néztem mint a szatyorban mi ez a sok crash de megoldódott. Legalább nem a vga a hibás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#937) trek81 válasza Emcski (#936) üzenetére


trek81
senior tag

Oldalap nyélre fúrva hólapnák jó kb, meg hőfogónak
Ventik meg takaritani valónak :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#938) DroiDMester válasza Emcski (#936) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálad akkor valami nem okés a VGA-val!

amúgy nemtudom mi ez a célozgatás az erkélyre kirakással? :F

nézd meg a HWINFO képemet láthatod a minimum hőfokokat 40-60.foktól indult a VGA a teszt előtt ha kiteszem a hidegbe akkor az nem annyi lenne!
Leírtam világosan 21.fokos szobában készül az összes tesztem, mit nem lehet ezen érteni?

De a kedvedért csináltam egy maximum TDP-s tesztet is 435W al, FIX 60% ventivel!

ezek voltak a beállítások

és szinte minimálisan lett csak több FPS a teszt alatt!

amint látod a max GPU szintén 55.fok, a HotSpot pedig 81, a memória pedig 82.

utolsó kör vége előtti képen is láthatóak ezen értékek!

És nem tudom te mit varázsolsz hogy megy 3000.felett a GPU-d vagy csak rossz helyen nézed!

Nem a GPU Front End Clock-ot kell nézni, mert ha megnézed a képemet az most nálam is 3121MHz-volt

de ha megnézed a játék közbeni képemet ott 2763MHz látszódik, tehát nem tudta tartani a beállított 2800-2900MHz-et sem nemhogy 3121.et!

és egy kép láthatod hogy még így is vissza veszi a RAM órajelet ha kevés a TDP neki.
2700.helyett 2523 ra esett vissza, ha feljebb tolom a gpu órajelet akkor meg még brutálisabban leveszi a ram órajelét 1000.MHz-re is akár!

tehát ezek a dolgok nálad is így kell hogy legyenek! :K

[ Szerkesztve ]

(#939) KAMELOT válasza trek81 (#937) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért ilyen teljesítmény mellett felrakni az oldalappt?!
Megfullad a gép.
Nekem is le van véve, mert kb. +10C ad minden egyes cuccnak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#940) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#933) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem is tudom van-e szükség 400W fölötti TDP-re bárhol is.

https://utdetailing.hu/

(#941) boogie84 válasza tibcsi0407 (#940) üzenetére


boogie84
veterán

És itt a pont! Nem az lenne technoligiai fejlődés ha nagyobb teljesítmény lenne alacsonyabb fogyasztás mellett?
Mindenki arra veri a nyálát h ilyen bios olyan bios 600W (4090), enyém eszik a legtöbbet.... Ennek komolyan van vmi infó értéke?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#942) trek81 válasza boogie84 (#941) üzenetére


trek81
senior tag

semmi...felesleges e.pé...ennyi...
tény lenne ha 7900xt a 6900xt fogyasztásával :C

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#943) tibcsi0407 válasza boogie84 (#941) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs, ráadásul a teljesítmény-fogyasztás görbe nemlineáris.

https://utdetailing.hu/

(#944) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Öröm olvasni, hogy a szépség oltárán hányan beáldozzák a megfelelő szellőzésű gépházakat. Oldallap nélküli használat meg öngyilkosság. Tiszta por lesz minden... Én még a gépházam elejére raktam extra DustEND G3 porszűrőt, hogy a lehető legkevesebb por menjen be...
https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/cases/masterbox-5-black/ pedig alapból is elég jó a szűrése.
Imádtam olvasni az NZXT háztulajoknak a panaszait, hogy meleg a CPU/VGA :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#945) sNk77 válasza turistakolbi (#944) üzenetére


sNk77
aktív tag

Az, ezek szerint mégsem olyan jó szellőzésűek. A régi házamról én is lepattintottam elől hátul a lapokat, ventiket kidobáltam belőle. :DDD De te magad is írod, hogy az NZXT tulajok panaszkodnak, lehet nekik is megszűnne ez a probléma ha az oldallapok lekerülnének. Persze nem vagyunk egyformák, engem pont nem érdekel, hogy kilóg belőle a motyesz hátul, nem látom. Elől meg azért nem mert az asztal alatt van. De teljes mértékben megértem azokat akik a szépségre mennek minden áron és az asztalon tárolják a gépüket. Nekem ott kell a hely másnak, ez meg elvan a "földön" is szerintem.

nádpálca

(#946) sNk77 válasza boogie84 (#941) üzenetére


sNk77
aktív tag

Az miért nem az ha ugyanakkora fogyasztás mellett nagyobb teljesítmény? Ha a 6000-es szériát nem lehetett kitolni addig akkor az megint csak fejlődés. Hűvösebb is mellé. És még biztos sorolhatnánk.

nádpálca

(#947) boogie84 válasza sNk77 (#946) üzenetére


boogie84
veterán

Természetesen az is jó, pontosan érted miről írtam.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#948) sNk77


sNk77
aktív tag

Összeraktam a gépet a kártya világít mint a karácsonyfa, de nem látja sehol. Valami ötlet? Integráltról ad képet (7700). Sem a bios sem az adrenalin nem látja. Mehet vissza? :D Jó kis AMD.

Szerk.: próbáltam HDMI-vel is DP-vel is, semmi.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#949) eszakas válasza sNk77 (#948) üzenetére


eszakas
senior tag

Alaplapi BIOS reset? Minden tápcsati rendesen bedugva?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#950) DroiDMester válasza sNk77 (#948) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

alaplapon a legfrissebb BIOS van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.