Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) t.zolka válasza syler123 (#12348) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Akkor vegyen Noiseblocker-t, nekem 8! Elmondtam, hogy én hogyan jártam vele, ennyi! És hidd el nem azért melegedett, mert elmozdult a borda. Visszatettem a régit, most jó, cserébe hallani, hogy zúg.

(#12352) syler123 válasza t.zolka (#12351) üzenetére


syler123
veterán

Semmi gond, az a jó ha más is megosztja a tapasztalatát, csak egy tipp volt a borda, mivel én pont így jártam, ugye két pöcök fogja csak átlósan, ha az elmozdul, miközben csavarod a bordába a csavart (jobb ha előtte levesszük a bordát, felcsavarjuk a ventit és egybe tesszük a helyére), akkor rögtön ilyen 70-80 fokokat fog produkálni. Amúgy a legjobb megoldás a 8cm Coolink swif 2801, ennek hogy semmi hangja nincs és még hűti is 45-50 fokra az a nemsemmi.

(#12353) t.zolka válasza syler123 (#12352) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Amikor még nagy házban volt a lap, (Codegen MX-31) akkor egy 8 centis, PWM-s Arctic-ot használtam, csendes volt és nem is volt meleg. De amióta belezsúfoltam mindent egy tönkrement HDX 1000-s dobozába, azóta egy kicsit izzadnak az alkatrészek. Nem nagyon, de volt már, hogy elérte a proci a 67 fokot is!
Most alapjáraton, 3 darab 4 centis ventivel, 51 körül, hajtva 61-63 °C. De szerintem az openELEC/XBMC a bios-hoz képest egy kicsit csal felfele, 4-5 °C kb.

Fejjel lefelé van fotózva, összerakva nem látszanak a lukak. :D

[ Szerkesztve ]

(#12354) zsola32 válasza canniball (#12350) üzenetére


zsola32
őstag

több vinyó van a gépben
az egyikben 4, a másikban 5
2 silverstone lc 20-as házban vannak, ide azért fér venti

a második gép egy amd fm2-es masina, és hozzá nem nagyon ideális a ház, szóval igencsak dolgoznak a ventik...

(#12355) radi8tor válasza t.zolka (#12353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szegény házikó, jól szét furkáltad. :Y :C

⭐ Stella

(#12356) canniball válasza zsola32 (#12354) üzenetére


canniball
nagyúr

De ekkora házba miért ilyen apró ventiket raktál? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12357) zsola32 válasza canniball (#12356) üzenetére


zsola32
őstag

4 cm-es csak 2 van benne
a többi 80 illetve 92-es

(#12358) canniball válasza zsola32 (#12357) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem 6db 4cm-s ventid van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12359) syler123 válasza t.zolka (#12353) üzenetére


syler123
veterán

Nagyon komoly ebben a kuckóban. Amúgy 67 fokkal sem lesz semmi baj, nem állandóan megy annyin. Nálam 45-55 környékén mozog Openelec alatt, szintén zsúfolt házban (viaLAN EPC3). A Coolink swif 2-vel, de szerintem ide is be kell hogy férjen, akkor a 2 kicsi helyett, miért nem teszel 1 8cm-est? Vagy egy 12cm-est.

[ Szerkesztve ]

(#12360) t.zolka válasza syler123 (#12359) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Nem fért bele, mert egy SSD foglalta a helyet. De kivettem, felesleges, kapott egy microSD helyette. Erről is elmegy, igaz picit lassabban. Majd hétvégén mókolom még egy kicsit, egy 8 centis Arctic biztos belefér. :D

(#12361) szuszinho


szuszinho
őstag

Úgy döntöttem, hogy a penes openelecet leváltom. HDD-t felosztom 2 részre, és arra megy a rendszer is. Mit javasoltok, openelec, vagy valamilyen linux distro? Egy disztronak mekkora hely szokott kelleni?

[ Szerkesztve ]

(#12362) syler123 válasza szuszinho (#12361) üzenetére


syler123
veterán

Openelec miatt biztosan nem osztanám több részre a hdd-t, arra tökéletes a pendrive is, sőt..

(#12363) iMaverick válasza szuszinho (#12361) üzenetére


iMaverick
addikt

Linux-ban otthon vagy? Csak azért kérdem, mert az OpenElec és egy "natív" Linux azért nem ua...

Párszor már gondolkodtam én is a "váltáson", de mindig elriadtam. (Az évek folyamán mindig azt mondtam, hogy magától a Linuxnak a beállításától félek, de szép lassan rájöttem, hogy talán inkább a Windows vonalon megszokott programjaim hiánya tart vissza. Oké-oké, tudom, hogy a Lin alatt is mindenre van progi, de a megszokás nagy úr.)

A partíciós kérdésedre: szerintem adsz a System-nek 15GB-t, az bőven elég lesz még a frissítésekkel együtt is. Swap partíció ügyben majd a nálam tapasztaltabbak írnak valamit (szerintem ha van elég memó a gépben, akkor felesleges csinálni. Minek?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12364) szuszinho


szuszinho
őstag

Nem nagyon akarok wint, és a linux sem annyira idegen. 4 giga ram van a gépben. Csak mozizásra, torrentre van használva.

(#12365) syler123 válasza szuszinho (#12364) üzenetére


syler123
veterán

Erre tökéletes az Openelec is, nálam is ugyanez a cél és teljesen jó erre az Openelec Pendrive-on. Feleslegesen ne bontsd meg a hdd-t több partícióra.

(#12366) korcsi válasza szuszinho (#12364) üzenetére


korcsi
veterán

Fájlrendszer 1K-blokk Fogl. Szabad Fo.% Csatol. pont
/dev/sda2 10079084 2347440 7219644 25% /
/dev/sda3 10079084 6297636 3269448 66% /home

Ubuntu minimal 12.10 + rtorrent rutorrenttel + XBMC

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12367) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Win élményindex is azért elárul valamit a +2 mag előnyeiről.
Ugyanaz a RAM és SSD volt a gépekben. Még lehetne gyorsítani rajta 1600MHz-es RAM-al, az áprilisig várat magára.
Szürkével Brazos E-450, frissen Athlon 5350.

Azért dobtam be ide, hátha valaki gondolkodik Brazos leváltásában. Sokkal fürgébb a gép Brazos után.

⭐ Stella

(#12368) iMaverick válasza radi8tor (#12367) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy a másik topicban is írtam: teszteket kérünk!! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12369) radi8tor válasza iMaverick (#12368) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én pedig egy kis segítséget, hogy milyet. :)

⭐ Stella

(#12370) canniball válasza radi8tor (#12369) üzenetére


canniball
nagyúr

Valami ilyesmit. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12371) radi8tor válasza canniball (#12370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, csak ez elég szubjektív teszt, de megcsinálom. Most 3DMark11 indításával kűzdök. Steam-es demo változat nem akar indulni.

⭐ Stella

(#12372) zsolt501 válasza radi8tor (#12367) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fogyasztásban kb mennyit változott?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12373) radi8tor válasza zsolt501 (#12372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mértem fogyasztást az előző gépen így nem tudom összehasonlítani azzal, de majd lehet elkérem apám mérőjét.

Elvileg ilyen értékei vannak: [link]
Én most egy notebook 19V adapterével hajtom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12374) canniball válasza radi8tor (#12371) üzenetére


canniball
nagyúr

"Jaja, csak ez elég szubjektív teszt, de megcsinálom."
Ha van olyan szintetikus teszt ami ezt "életszerűen" szimulálja nekem az is jó (akkor legalább más konfigokhoz is tudjuk hasonlítani), csak valaki mondjon egy ilyet. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12375) zsolt501 válasza radi8tor (#12373) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem rossz, főleg, hogy lényegesen hűvösebb a proci.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12376) iMaverick válasza radi8tor (#12369) üzenetére


iMaverick
addikt

Először egy kis "élménybeszámolóra" gondoltam... Ua. a háttértár és memó. Pöpec! Sebesség? Érzetre!

A fogyasztás az alap, hogy (ua-zal a) fogyasztásmérővel rámérsz, mennyit vesz ki a konnektorból. (Gondolom ez már nem fog összejönni...) Mindenesetre a tényleges fogyasztás egy igencsak fontos pont lenne. (Mondjuk felboot-olt Win7 vagy 8 és így a 3DMark. De nem a pontszám miatt, hanem a terhelés végett. Értsd: maximum terhelés.)

Aztán persze jöhetnek pontszámok is, de egy ilyen kütyőnél a 3DMark-nak nem tudom, van-e értelme? Ez egy HTPC-s platform, mint a Brazos is... :K

Azért a tesztet előre is köszönjük! (Ha nem akarsz nagy "feneket" keríteni neki, szerintem egy hosszabb lélegzetvételű hozzászólást sem vesz zokon senki, vagy egy Logout-os bejegyzést. Nem kell feltétlenül címlapos írás. :R )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12377) radi8tor válasza iMaverick (#12376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Első Brazos E-450 vs Athlon 5350 összehasonlításom

Brazos E-450:

Athlon 5350:

3DMark alatt CPU 48 fokig ment csak, GPU 30 fokot írt (nem tudom ez mennyire valós - szerintem hibás)

XBMC úgy indul mint a villám, böngészés is érezhetően gyorsabb (nem friss Windows, hanem az előző telepített Win7 van most alatta - majd ha meg lesz a 8GB 1600MHz-es RAM, akkor újra teszem a gépet).

Fogyasztási adatokkal még várnotok kell. Jelenleg 90W-os 19V-os notebook adapterrel hajtom, szerintem olyan 50-60% terheléssel.

Brazossal még az volt a bajom, hogy nem tudtam szaggatás mentesen lejátszani az Apple.com HD filmelőzeteseit. Ezzel végre az is megy. :C
Példa a terhelésre (link a filmhez):

Index.hu oldalt megnyitva már max 10mp után simán görgethető, csak betöltés közben akad picit.

Kérdezzetek még bátran. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12378) Rick4 válasza radi8tor (#12377) üzenetére


Rick4
félisten

Melléteszem az enyémet, bár nem gondoltam volna, hogy több lesz

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12379) radi8tor válasza Rick4 (#12378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dual channel RAM? Hány MHz-en mennek?

Azért ne csodálkozz, a te CPU-d 3.4GHz-en, az enyém 2GHz-en ketyeg. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12380) Rick4 válasza radi8tor (#12379) üzenetére


Rick4
félisten

XMP 1600-on. Néztem én is, talán még többre is számítottam, de nem ennyivel.. :U
Dual DDR3-1600, 9-9-9-27 CR1

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12381) stratova válasza radi8tor (#12379) üzenetére


stratova
veterán

Dual channel és 1600-on ahogy látom.

Rick4 Szerintem ez nem meglepő, i3 egy platformmal feljebb játszik. Kabini Bay Trail-D konkurens.
A markáns CPU előny borítékolható volt a GPU pedig: 601 vs. 764

[ Szerkesztve ]

(#12382) radi8tor válasza Rick4 (#12380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez single channelt tud csak és most 1333-as RAM van benne.
Meglátjuk mennyit gyorsul az 1600-ossal. ;]

stratova: GPU eredményen is nagy javulást várok a gyorsabb RAM-al.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12383) Rick4 válasza radi8tor (#12382) üzenetére


Rick4
félisten

Kíváncsi vagyok, mert AMD-nek elég sokat szímít. A régi A10-5700-asom jó volt videoügyileg, de ennél az i3-nál nem volt jobb 4 maggal sem, ezért cserélődött. az Athlon 18K-s ára nagyon csábító, nézhetnénk superpi-t is, mert a video rész az csak egy dolog, nálam a filmezés annyiban kimerül, hogy a jobb alsó ablakban streamelem magamnak valameiyik tv műsort, és VLC-n nézem....
Ha a tied jól nyomja, cserélem az i3-at. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12384) stratova válasza radi8tor (#12382) üzenetére


stratova
veterán

Már most 601-es, de várjuk! :D

Rick4: nincs mit tenni ezek a penyák ilyenek repesztenek két maggal, nem viccből javasolnak a notis témában is sima mezei Ivy penyát böngészős irodai használatra. Mert arra untig elég még az is. Ha haverom nem tudja gariztatni a kis E350-es Asrock lapját, felmerül majd a kérdés mire használja elsősorban, ha még mindig csak filmezgetni, akkor versenyben marad Kabini.

[ Szerkesztve ]

(#12385) Rick4 válasza stratova (#12381) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy 1155-ös platformos G2020-asom lappal, az meg árban lejjebb van, kíváncsi lennék, az mit tud ehhez képest, de gyanítom az árazás során elég körültekintően cselekednek, nehogy megérje az egyiket jobban megvenni, mint a másikat. :D AMD-nél annyi szerencse van, hogy a grafikus rész erősebb, sajnos olyan alternatíva nincs, mint az i3-nál, erős proci, gyengébb VGA. Bár nálam a cél az lenne, hogy ha van egyáltalán, találjak alternatívás az i3-nak, kevés grafikus használat mellett nem lesz tökéletes választás az AMD. Az A10-5700-zal is ez volt, a 4 mag hasított, a VGA rész nálam szinte mindig 2D-ben ment, és ennyi, egy 13.5K-s G2020 tönkrevágta sebességben, és itt sima rendszerbetöltés, böngészés, stb, nem kell komolyabbra gondolni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12386) ST05 válasza radi8tor (#12377) üzenetére


ST05
őstag

E-350 Notimba single channel ram van, ez mennyire lassít véleményed szerint?
Azért egy ssd jóval többet dobna a dolgon nekem igaz? :R

(#12387) radi8tor válasza Rick4 (#12383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Íme (hosszabbakat most nem volt kedvem kivárni):

ST05: Brazos nem is tud dual channelben menni, de gyorsabb egy Intel a dual channel miatt.
SSD pedig szintén tud lendíteni egy Brazos tempóján, de azért csodákat nem kell várni, ha már betöltött ugyanolyan lassú marad. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12388) Bici válasza radi8tor (#12377) üzenetére


Bici
félisten

10mp az index.hu? NEm sok egy picit?
Nekem E350-en chakra linuxon Operával 4mp után görgethető, 5mp-nél pedig már folyamatosan görgethető (5900rpm Seagate winyóval).
Win újratelepítés után kiváncsi lennék rá.
Van valami vírusírtó a gépen?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12389) zsolt501 válasza radi8tor (#12387) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha jól értem akkor az új géped sem dual channel-es, mert ha nem az egy elég fájó pont, az eléggé visszafogja a gépet, a Brazos-t is az fogja meg leginkább.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12390) syler123 válasza zsolt501 (#12389) üzenetére


syler123
veterán

Nem olyan sokat hoz ám a dual channel, mint gondolnánk, ilyen 10-20%-ot csak. Amd-nél mindig az a baj hogy kicsi az egyszálas teljesítmény, nem tud procit csinálni, de az apu-kkal szerencséje van, mert vga-t azt tud.

(#12391) canniball válasza zsolt501 (#12389) üzenetére


canniball
nagyúr

Sajna jól érted. Pedig CPU-ban egész korrekt. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12392) ST05 válasza syler123 (#12390) üzenetére


ST05
őstag

mennyi brazos-od volt? :DDD :N Igenis képzeld fájó pontja a 3-4ezres Mb irás olvasások :U
Mindamellett notiba azért szeretem, mert készenlétbe 6-8óra üzemidő, de láttam már 10órát is kiírva :K (13" eepc)

(#12393) zsolt501 válasza syler123 (#12390) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a 10-20 % bizony elég sokat nyomhat a latba, már csak azért is jó lett volna a Dual memória vezérlés, mert a videó rész is azt használja memóriának, és ha minden azt használja akkor bizony nagyon gyorsan el tud fogyni a sávszélesség, és jön a szaggatás, vagy a lassú betöltés.
Lásd az intel atomos gépeit azokból is létezett 1 csatornás és 2 csatornás memóriavezérlővel ellátott verzió, és bizony ég és föld a kettő teljesítménye.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12394) syler123 válasza ST05 (#12392) üzenetére


syler123
veterán

1 Brazos van, ez meg miféle kérdés?

Még valami, mert kifutottam a szerkesztésből.
Lehet én is elgondolkozom a váltáson, mert a Brazos még Openelec alatt is ingadozó teljesítményt mutat. Ha beteszek Transmissionba egy 50gb-os torrentet, akkor a proci 60-70% között ingázik, ilyenkor a torrent sebbessége borzasztó ingadozó, 1.2mb/sec helyett, kb 200kb/sec az átlag, szóval napokban mérhető míg lejön. Ilyenkor a fogyasztás, a magas terhelés miatt legyen mondjuk 30w. Most tettem be ugyanezt a torrentet I5-ös gépen, de nem Openelec, hanem Win 8.1. Processzor használat 1%. A proci ilyenkor 800mhz-en megy, a fogyasztás 35W-ra tehető. 11 órát ír az utorrent arra hogy kész lesz, stabil 1.1mb/sec. Tehát fogyasztásban jobban jövök ki, ha I5-el töltöm. Este kapcsoltam ki a fenébe a Brazost, nehogy hetekig szedjem már azt a vackot. 70%-nál kapcsoltam ki, de még így is gyorsabb az elejéről asztalival. De lehet hogy a Pendrive az oka, nem tudom, azon van az openelec, de minden gyorsítótár hdd-n van, szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#12395) ST05 válasza syler123 (#12394) üzenetére


ST05
őstag

letöltési sebességnek semmi köze a procihoz...
i5 rendszer is tud 30w fogyasztani valóban, de a brazos sem fog többet fogyasztani :N

(#12396) syler123 válasza ST05 (#12395) üzenetére


syler123
veterán

Akkor mi lehet az oka? Ha 7-8gb-os torrentet teszek be, akkor okés, megy szépen a letöltés, ha nagyot akkor meghal az egész, magas a procihasználat, lassú letöltési sebesség.

(#12397) zsolt501 válasza syler123 (#12394) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No látod ez az 1 csatornás memória vezérlő átka, nem tudja ellátni a feladatot, mert megtelik a sávszélesség, ezáltal a procinak folyamatosan kell pörögni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12398) radi8tor válasza syler123 (#12396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

uTorrentel nincs ilyen gond. Ott lehet adni mondjuk 1GB-ot lemez cache-nek, aztán lemezre szépen egyenletesen írja ki az adatot.

Bici: ez Windows.

⭐ Stella

(#12399) syler123 válasza radi8tor (#12398) üzenetére


syler123
veterán

Utorrent gondolom nincs Openelec alá. Lehet az lesz hogy megy vissza a win7. Ha csak filmre használom a Home Premiumot, akkor 30gb-nak elégnek kell lennie igaz? Valamit ki kell találnom, mert ez így nem okés, pont arra nem tudom használni a Brazost, amire vettem.

(#12400) szuszinho válasza syler123 (#12399) üzenetére


szuszinho
őstag

Penen van az openelec, sosem volt gondom torrenttel! Transmissiont használok.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.