Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12801) syler123


syler123
veterán

Azt nem értem miért akartok erre a szerencsétlen Brazosra WIn10-et? Próbáltam én már mindent, de ami a legjobban bejött az a Linux Mint 17.2 xfce. Nem pörgeti a procit feleslegesen, totál ingyenes és még gyors is. Sőt megbízható, nem is igazán jellemző a vírus erre a rendszerre. Ha valakinek kedve támad és valami nem okés nála szóljon és segítek. Annyi hogy nekem volt egy felesleges 2gb-os pendrive-om, arra meg feltettem az Openelec-et, mert filmlejátszásra az a legjobb. Linux Mint pedig minden másra, torrent, net stb...

(#12802) zodes válasza iMaverick (#12800) üzenetére


zodes
aktív tag

Én azért reménykedem, mert egyébként a win10 is nagyon klasszul elfutkorászik rajta. :-)
Böngészésre, apróbb dolgokra, HTPC-nek kiváló és felesleges egy erőgépbe beruházni, ha így is vidáman teljesít. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12803) zodes válasza syler123 (#12801) üzenetére


zodes
aktív tag

Az az igazság, hogy Én már nagyon régen láttam Linuxot és akkor még szörnyű volt :DDD

Most, hogy váltanom kéne megpróbálnám.... de, még mindig annyira kell finombeállítani mint régen, vagy pik-pakk felinstallálom oszt jónapot?

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12804) zodes válasza syler123 (#12801) üzenetére


zodes
aktív tag

Írtam mélt! :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12805) syler123 válasza zodes (#12803) üzenetére


syler123
veterán

Annál picit hosszabb, de Windows sem annyi hogy felrakjuk :)

Ha lesz rá igény és más Brazosos is Linuxra váltana bemásolom ide a mail tartalmát, egy jó induló lépés Linuxra.

(#12806) canniball válasza syler123 (#12805) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem az utókornak érdemes lehet megőrizni; szóval ha közkinccsé tennéd nyugodtan jöhet! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12807) syler123


syler123
veterán

canniball: Okés :)

Innen tudod letölteni magát a rendszert.
Link

A legkisebb gépigénnyel az xfce verzió rendelkezik, én azt javaslom.
Link

Konkrétan pl Rufussal ráteszed a telepítőt, mint Windows esetén és bootolsz róla. Elindul egy live linux, itt még csak nem is kötelező feltenned, kipróbálhatod hogy tetszik, mennyire átlátható és milyen a sebesség.

A particionálást itt leírja rendesen.
Link

Kb nálam is ugyanígy van, csak annyi hogy swap partíciónak ne adj annyi helyet, mint a videóban, elég 2048mb (cserehely-nek lesz fordítva). A többi maradhat.

Vírusírtó-ra nincs szükség, tűzfal-ra igen. Van egy szoftverletöltő linux-ban, abba beírod hogy gufw. Letöltöd, telepíted, elindítod, bekapcsolod és kész. Tűzfal alapból van, ez a gui hozzá.

Gyári videó driver nekem nem volt jó egyik Amd kártyával sem.

Így kell feltenni a vga drivert.

Beírod ezt a parancsot, másolás, jobb klikk beillesztés a terminálba.
1. parancs

sudo apt-get install --install-recommends libglapi-mesa-lts-vivid libgl1-mesa-glx-lts-vivid xserver-xorg-lts-vivid xserver-xorg-input-all-lts-vivid xserver-xorg-video-all-lts-vivid libgl1-mesa-dri-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-dri-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-glx-lts-vivid:i386 libgles2-mesa-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid mesa-vdpau-drivers-lts-vivid xserver-xorg-dev-lts-vivid mesa-common-dev-lts-vivid libgles2-mesa-dev-lts-vivid libgles1-mesa-dev-lts-vivid libgl1-mesa-dev-lts-vivid libegl1-mesa-dev-lts-vivid libglew-dev

Köv parancs létrehoz egy mappát.
sudo mkdir /etc/X11/xorg.conf.d
Ez a parancs létrehoz és szerkeszt egy szöveges file-t
gksu gedit /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf

Ezeket a sorokat pedig bemásolod a létrehozott file-ba azután mented.

Section "Device"
Identifier "My Graphics Card"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on"
Option "EXAPixmaps" "on"
Option "AccelDFS" "on"
EndSection

Kodi telepítése:
Link

Csak beírod a sorokat terminal-ba és kész, persze várd meg míg lefutnak :D

Frissítéskezelő ott van a tálca jobb oldalán, érdemes feltenni a frissítéseket.

Kész.

Ezek után egész pörgős lesz a Brazos, persze ssd nem árt pl már pendrive-on is gyorsabb a rendszer, mint 2,5"-os hdd-n :) De a procit nem fogja irreálisan pörgetni, mint ami Windows 7 stb alatt előfordul.

Alapból benne van minden ami kellhet a hétköznapokon, Office, Torrent kliens, teljesen jó a Transmission, én is azt használom, Firefox etc...

[ Szerkesztve ]

(#12808) zodes válasza syler123 (#12807) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm a mélt és a gyors választ, kipróbálom, most úgysem veszthetek semmit.
Az Ópen Elek -nek mennyi helyre van szüksége a pendriveon?
Kell hozzá valami boot menü?
Ezt a pendriveos Openelecet hogyan kell megkreálni?
Szerintem ezt is írhatod ide, legalább ebből is tanulunk picit. :)
Ja és majfnem elfelejtettem Chrome nem megy linuxon?
Google drive? OneDrive?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12809) syler123 válasza zodes (#12808) üzenetére


syler123
veterán

Az a lényeg hogy az Openelec-el kell kezdeni, mert nagyon mocsok a telepítője, legyalul minden vinyót, ami a gépre van kötve (úgy is jó ha lehúzod a vinyókat és csak a 2 pendrive van a gépben). Tárhelyigénye körülbelül 130mb, szóval kicsi pendrive is elég neki. Ugyanúgy kell neki telepítő pendrive, tehát kell 1 amivel telepítesz egy másikra, de megéri, filmezni attól jobb nincs ez egészen biztos.
A stabil verziót használd, tehát a [Stable] OpenELEC 5.0.8 (x86_64) Disk image.

Igen van Chrome Linux-ra, a többit nem használom, nem tudom.

Rufus-al teheted rá az linux és az Openelec telepítőt is a Pendrive-ra. Openelec megkavarhatja a Pendrive-on a partíciókat, nekem ezt tette, lehet a rufus miatt, ezt nem tudom, de ezzel a progival tudsz wipe-olni particiókat, utána pedig jobb klikk a számítógép ikonon, kezelés és hozhatsz létre egy ugyanolyan fat32 partíciót, ami korábban rajta volt. Kicsit macerásnak tűnik, de csak egyszer kell megcsinálni, a Pendrive meg már nem drága mulatság, 3000ft környékén van az usb 3.0 32gb-os pendrive, egy 2gb-os meg fillére összeg és van egy médialejátszónk.

Maga a telepítés nagyon egyszerű, boot-olsz róla, lesz olyan azt hiszem hogy install openelec, kiválasztod a másik pendrive-ot és ennyi felteszi magát, szóval nem kell partíciókat létrehozni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#12810) D.Tibor válasza syler123 (#12807) üzenetére


D.Tibor
csendes tag

Linux mint-nél a hardveres gyorsítás működik a böngészőkben?
(Én pl. sehogy sem tudtam életre kelteni.)

(#12811) syler123 válasza D.Tibor (#12810) üzenetére


syler123
veterán

Hogyan tudom tesztelni, pl youtube?

(#12812) D.Tibor válasza syler123 (#12811) üzenetére


D.Tibor
csendes tag

Megnyitsz egy videót,jobb egérgombbal kattintasz rajta,felugrik egy ablak.
Kiválasztod a "stats for nerds" sort.Ismét felugrik egy ablak,ahol van egy sorban olyan,hogy
"video rendering,video decoding" teljes képernyőn mind a kettőnek hardveresnek kell lennie.
Ablakban az egyik hardveres a másik szoftveres.De egyébként is észreveszed,mert gyorsítás nélkül
a full hd már eldobálja a képkockák nagy részét.

(#12813) zodes válasza syler123 (#12801) üzenetére


zodes
aktív tag

Na visszaraktam a Win 8.1-et. A proci 38-44%-on pörög csak, működik a hardveres gyorsítás. Most, hogy mindent legyalultam, kipróbálok több verziót. Sajnos csak egy vinyóm van, valószínűleg sokkal jobb lenne, ha a C egy SSD lenne.....

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12814) syler123 válasza zodes (#12813) üzenetére


syler123
veterán

Végül Linuxot nem is próbáltad?

Filmek alatt van hardware gyorsítás, mert 1080p film alatt 10-12% a cpu használat. Youtube alatt nincs. Most fogom kipróbálni a Chrome-ot hátha ott menne.
Azért látszik a különbség Chrome és WIn között. Ezt a "38-44%"-os proci használatod hol mérted, netezés közben?

(#12815) zodes válasza syler123 (#12814) üzenetére


zodes
aktív tag

Még nem próbáltam, mert vasárnap szüret volt és fogyott az Óbor rendesen! :D
Mivel most már minden szűz, minden lehetséges konfigot kipróbálok, persze az ésszerűség határán belül. De csak vinyó, pendrive tekintetében (nincs SSD sajna).
A procihasználatot a Kodiban mértem úgy, hogy miközben ment a 1080p film megnyomtam az "O" betűt. Így közben kiír mindent. A win10-nél stabilan 100% volt, tehát soha nem is ment 100% alá.
A Youtube-nál Én is szerettem volna megnézni, letesztelni, de a leírtak alapján nálam nem írja ki, nem látom.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12816) zodes válasza D.Tibor (#12812) üzenetére


zodes
aktív tag

Megnyitottam, rákattintottam és ezt látom:

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12817) D.Tibor válasza zodes (#12816) üzenetére


D.Tibor
csendes tag

Bocsi,hogy nem voltam egészen konkrét.A válaszom syler123 kollégának szólt,mert ő Linuxot használ és ott még a Youtube-on a Flash működik. Win alatt már html5 lejátszó van itt nem mutatja a hardveres gyorsítást.
És azt hiszem,hogy talán a Brazos nem is támogatja.De nálad biztos,hogy nem működik ha a 720p videó is eldobálja a képkockák 20%-át.

[ Szerkesztve ]

(#12818) zodes válasza D.Tibor (#12817) üzenetére


zodes
aktív tag

Értem. Mondjuk ezt a benti gépemen csináltam, az meg egy őskori iMac. Még csak nem is PC. :)
De itthon is ez a kép fogad. De így már értem.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12820) szilagj válasza raidx (#12785) üzenetére


szilagj
csendes tag

Win 10 nekem is ezt csinálta.7-tel hibátlan minden.

(#12821) Yodafon


Yodafon
senior tag

Brazosnál most mi a mai modernebb apu AMD/INTEL platformokon? Olyan ami magasabb órajelen fele ennyit fogyaszt. Egy Intel J1900hoz hasonló valamik?

I'm gangsta!

(#12822) canniball válasza Yodafon (#12821) üzenetére


canniball
nagyúr

Intel vonalon a Bay Trail és az utód Braswell, AMD-nél az AM1.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12823) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Felmerült bennem hogy kéne egy letöltőgépet és multimédia gépet csinálni. Ami relatíve olcsó. Na most én eredetileg 775-öt akartam volna mivel ahoz van itthon pár cucc így 10k-ból kijöttem volna. De az ötletet el kellett napolnom mivel a BIOS nem kezeli a 3TB-s HDD-t. Mivel a gépben az lenne adatnak. És egy 320GB-os laptop HDD rendszernek.

Találtam egy olyan lapot ami az alábbi névre hallgat. ASRock E350M1

Sajna őt nem úszom meg 10k-ból mert annyi maga a lap. És akkor mellé még 2GB ram meg egy paneltáp is jó lenne. Házat építek magam hozzá az nem baj.

A kérdésem az volna hogy nagyon hangos a gyári venit? Lényegébe a gép az nem lenne használva csak letöltésre és hálózaton keresztül elérésre ugyanis pl arról futna a film, stb... A gép maga nem is lenne monitorra sem kötve ha szükség van benne (a rendszerben) turkálni mert van egy nagyon faja progi amivel Offline tudom kezelni a gépet böngészőből helyi hálózaton. Vagy neten keresztül akár Miami-ból. :DDD

A gép így állna fel hardverileg:
- ASRock E350M1
- 1x2GB DDR3 ram (szerintem 1333MHz)
- 1x HGST 320GB 2.5 Sata2 HDD (System)
- 1x WD Purple 3TB Sata3 HDD (Data)
- Paneltáp
- Barkácsolt fa ház szépen

Érdemes lecserélni ezek fényében a ventit vagy nem érdemes vele szórakozni mert nem hangos?

Köszönöm előre is mindenkinek a választ! :R

Smoke some weed nigga!

(#12824) prmcsk válasza Wiz Khalifa (#12823) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha már saját házat faragsz, mindenképpen érdemes egy 12cm-es kis fordulatú hűtést tenned a tetejére a kicsi helyett. Mindent hűt és teljesen hangtalan lesz.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12825) korcsi válasza Wiz Khalifa (#12823) üzenetére


korcsi
veterán

Privát ment.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12826) Wiz Khalifa válasza prmcsk (#12824) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na valszeg nem lesz egyenlőre barkácsolt ház. Mert ha minden igaz bele fog férni egy kis házba a gép. És akkor nem barkácsolgatok.

Amúgy egy 9cm-es Arctic F9 fért be ide. És szerintem ez se hangos.

Smoke some weed nigga!

(#12827) tzimash


tzimash
őstag

üdv,

Egy AsRock C70M1 jó lehet 4gb rammal + SSD-vel netezős gépnek?
Ez a lap mennyire tuningbarát? 2ghz-t elérni mennyire reális cél egy ilyennel?

(#12828) canniball válasza tzimash (#12827) üzenetére


canniball
nagyúr

Netezős gépnek akár jó lehet (ha nincsenek túl nagy igényeid). A tuning viszont ebben a szegmensben kb. felejtős.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12829) syler123 válasza tzimash (#12827) üzenetére


syler123
veterán

Netezésre nem javaslom, gyenge a proci, inkább egy pentium gépet tegyél össze, arra alkalmasabb, meg úgy általában bármelyik Intel procis gép.

(#12830) szilagj válasza tzimash (#12827) üzenetére


szilagj
csendes tag

inkább am1.Nagyon olcsó,full win 10 támogatás.És gyors is.

(#12831) tzimash


tzimash
őstag

Köszi mindenkinek, akkor lemondok erről a vonalról... :(

(#12832) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Van egy AMD E350M1/USB3 alaplapom.Eredetileg HTPC célokra vásároltam, de eddig más okokból kifolyólag nas4free futott rajta. De most már nem kell.
Így gondoltam, akkor most lesz belőle HTPC.
Szerintetek van még értelme elindulni a lappal?
Videó lejátszás, torrent, "nas" funkciókra használnám.
Mindenképpen Windows alapaokon szeretném. Elég volt a négy év freebsd, most darabig nem vágyon linuxra, vagy ilyesmire. :)

Én így érzem még lenne értelme foglalkoznom vele. Szerintetek?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12833) Wiz Khalifa válasza misimagaki (#12832) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem egy ASRock E350M1-es lapom van. 2GB rammal. Én torrent, és fájlmegosztásra használom. Windows Think PC van rajta. De 2GB rammal nagyon lassú. 4GB-al már okés. Szóval úgy számolj hogy egy ATM-be szánt rendszer ami le van butítva meg én még grafikailag még butítottam eléggé lassú 2GB rammal. Bár a 4GB-al se annyira gyors. Inkább szerintem a proci kevéske ide.

Smoke some weed nigga!

(#12834) canniball válasza misimagaki (#12832) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nincsenek extra igényeid (4K, csillió torrent stb.) akkor akár jó is lehet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12835) morist válasza misimagaki (#12832) üzenetére


morist
csendes tag

Helló!

Nálam egy ilyen lap teszi a dolgát 8G RAM-mal, NAS-ról médialejátszás Openelec alatt.
Windows alá kell RAM, és lehetőleg vmilyen kis erőforrásigényű változat (esetleg Windows ThinPC jó lehet). Ezen a konfigon ment W8.1 is, de nekem nem tetszett, így maradt az Openelec.

(#12836) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
4 GB RAM van benne, nem mintha a nas4free kérte volna, de akkor épp olcsó volt. :)

Most a nas4free 400-450 torrentet kezel, ebből általában 10-15 aktív. Videonál 4K nem érdekel, max fullHD. amitől kicsit tartok az a youtube videók. Feleségem gyakran néz teljes filmeket youtube-ról, egy sem HD, általában régebbi máshol nem található anyagokat szokott, talán azokkal nem lesz gond.

Milyen szoftverrel lehet, ha lehet dinamikusan csökkenteni a proci órajelét? A nas4free szépen levette a frekvenciát, torrentnek nem nagyon kellett a kraft, ha meg valai kérte, akkor megemelte. Van valami ilyesmi winre is?

Torrent kliensre a Delugara gondoltam, mert tetszik a cimkézési lehetőség, vagy transmission QT-re.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12837) misimagaki válasza morist (#12835) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Helló!

Nem akarok még egy NAS-t is beüzemelni, nem látom két eszköz működtetésnek értelmét, ha kis kompromisszummal megoldja egy eszköz...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12838) canniball válasza misimagaki (#12836) üzenetére


canniball
nagyúr

Igaz teljes filmet sosem néztem YT-on, de a Kodi+YT kieg. eddig mindent vitt gond nélkül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12839) misimagaki válasza canniball (#12838) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igazából ha 5 percig elviszi, akkor 120 percig is...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12840) morist válasza misimagaki (#12836) üzenetére


morist
csendes tag

Tudtommal az alaplap kezeli a processzor órajelének dinamikus változtatását!

(#12841) misimagaki válasza morist (#12840) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha így van,akkor jó, mert nálam eddig nagyjából fél passzívan ment a lap, egy 12 cm-es venti lehelte rá a levegőt. :D
Torrent közben azt jelezte ki a nas4free, hogy 100 MHz-en :Y megy a proci:

[link]

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12842) canniball válasza misimagaki (#12839) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is erre tippelek (de személyes tapasztalatom nincs, így tényként nem mertem írni).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12843) misimagaki válasza canniball (#12842) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A nas4free esetében engedélyezni kellett a powerdaemon-t, illetve ezután a Power Mode-nál van olyan opció, hogy: minimun (power saving). Egyébként 1600-on ment a cpu...
Ezért kérdeztem windows esetén hogyan lehet.

Kis finomság, A 4 éves 1 TB WD GREEN HDD elköszönt a freebsd alatt, el sem indítható a rendszer ha rajta van. Már lemondtam róla, amikor kis google keresés után. UFS Explorer nevű programmal most windows alól mentem a vinyót.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12844) canniball válasza misimagaki (#12843) üzenetére


canniball
nagyúr

Win esetében legjobb tudomásom szerint nem kell semmit bütykölni (maximum a uefiben engedélyezni ha van ilyen opció, de az Win-független).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12845) misimagaki válasza canniball (#12844) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Estére talán már tudom a választ! :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12846) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit elhúzódott a dolog.
Feltelepítettem. A procit 800 MHz-re veszi vissza.Kicsit magasnak találom a CPU hőmérsékletét általában 50 fok körül, de nincs semmi a procin csak a borda, és a házban levő 8 cm-es venti fújja rá a levegőt:

Szerintem csinálni kell rá egy kürtőt, és nem lesz gond nyáron sem.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12847) syler123 válasza misimagaki (#12846) üzenetére


syler123
veterán

Az teljesen normális ennél a procinál. Intelnél van ilyen 30fokos idle...

(#12848) misimagaki válasza syler123 (#12847) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Akkor se aggódjam, hogy tél van, és 20 fok a szobában? Igazából nem csinál semmit, csak kiszolgálja a TransmissionQT-t, meg az örült sok frissítést telepíti. :U
Pillanatnyilag nincs még tv rákötve - kicsit csúszik a projekt, de nyáron már szeretném ha szolgálná a mulatásunk... :-)
Akkor már inkább előfordul a 26-27 fok is...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12849) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Azzal mennyire foglalkozzak, hogy a rendszer egy WD Red 1 TB-os HDD-n van, és a maradékra tölt a torrent. Így a rendszer is "rángatja" a vinyót, meg a torrent is. Ésszerű volna a rendszert és a torrentet szétválasztani merevlemez szinten?
Arra gondoltam, hogy veszek egy 64 GB-os SSD-t, de amikor jobban végig gondoltam arra jutottam, hogy nem sokat nyernék az SSD sebességével. Ezért egy 2,5-es HDD-re gondoltam inkább, mondjuk egy 320-as, vagy 500-asra. Árban kb az SSD szintjén van, viszont nyernék vele 220 vagy 400 GB szabad helyet, ami jól jönne arra, hogy szétválasszam a média tartalmakat.

Ráadásul: Pillanatnyilag egy 90 W-os paneltáp egy 120 W-os külső tápegységről megy az egész szerkezet, ami az alaplap, 2 RAM, 2 HDD és egy DVD ROM.

Mennyire feszegetném ezt mondjuk egy 3,5-ös vinyóval? (Bár a házba már nem lenne egyszerű bele aplikálni még egy 3,5-ös vinyót, ezért is gondolkozom 2,5-ös irányban.)

http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=105_120&products_id=369[90 W-os paneltáp egy 120 W-os külső tápegységről]

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12850) raidx válasza misimagaki (#12849) üzenetére


raidx
őstag

Anno még Brazost használtam: 120W Vide Picopsu 90W kockatáp, 2 db 3,5' HDD, 1 ODD, 2 Giga ram. Néha USB-ről harmadik HDD de a tápot a rendszer adta. Gondom nem volt. Most a táp egy Kabinis masinába van SSD, a 2 db. HDD, 4 Giga ram. Helyhiány miatt az ODD kimaradt

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.