Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12101) raidx válasza bigdady (#12098) üzenetére


raidx
őstag

A kütyü sebességével nincs gond, de szerintem ez csak a bootkor gyorsítana én meg ritkán indítom újra a rendszert.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12102) Ta`uri


Ta`uri
csendes tag

Használ itt valaki xbmcbuntut e350 -el? Pendriveról próbálom pendrivera telepíteni de mindig elszáll a telepítés közepén ezzel:

[Errno 5] Input/output error

This is often due to a faulty CD/DVD disk or drive, or a faulty hard disk. It may help to clean the CD/DVD, to burn the CD/DVD at a lower speed, to clean the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers), to check whether the hard disk is old and in need of a replacement, or to move the system to a cooler environment.

xbmcbuntu-12.2.Intel-AMD.iso ezt a verziót szedtem le, nemtalálok leírást hogy pontosan melyik verzió kellene brazoshoz. (asus e350m1-i deluxe lapom van)

Ha valakinek van ötlete ne kíméljen.

(#12103) Ta`uri válasza Ta`uri (#12102) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

Közben sikerült felraknom ezt a verziót: xbmcbuntu-12.00-RC3.AMD.iso
Viszont telepítés után nem indul el az xbmc csak a desktopra tudok bejelentkezni... :W

(#12104) canniball válasza Ta`uri (#12103) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak házimozi lesz akkor próbáld inkább az OpenElec-et.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12105) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyiket vegyem?

1. Asrock E350M1
2. Sapphire E350D
3. Gigabyte E350N

szerk:
4. Asus E35-M1

vagy van esetleg mostanában a piacon jobb vagy olcsóbb ajánlat?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12106) canniball válasza longwild (#12105) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt ugye láttad hogy az Asus az mATX?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12107) Ta`uri válasza canniball (#12104) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

próbáltam mindkettőt, de normális torrentklienst nemtaláltam egyikhez sem, igy maradok a winnél.

(#12108) wopi válasza Ta`uri (#12107) üzenetére


wopi
aktív tag

Fura, hogy ezt írod, mert én Openelecet használok már kb másfél éve. Ment rajta kb egy évig Transmission, illetve most az rtorrent, minden gond nélkül. Teljesen rendben teszi a dolgát. Mit nem sikerült ezekke beállítani? Vagy csak a felület nem volt szimpatikus?

(#12109) longwild válasza canniball (#12106) üzenetére


longwild
aktív tag

Ez alapján miniITX
asus honlapja

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12110) Ta`uri válasza wopi (#12108) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

Az openelec tetszett igazából de nemtudtam beállítani a régi torrenteket. utorrenthez vagyok szokva ahol egyszerű belőni mit hová szedjen. Sajna transmissionbe és rtorrentbe is az zavar hogy egy fix letöltési hely van, nekem meg van 5 winyó a gépben és 150torrent hozzáadásához nem akarok egyenként állitgatni letöltési helyet. Van ötleted hogy lehetne egyszerűen berakni a régieket?

(#12111) canniball válasza longwild (#12109) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocsi, elnéztem, az E35M1-M a mATX. :B
Akkor viszont szinte ugyanazt tudják a lapok néhány apróság kivételével, ezekben az apróságokban kell megtalálnod azt ami neked fontosabb és ami alapján te tudod eldönteni melyikre van szükséged.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12112) wopi válasza Ta`uri (#12110) üzenetére


wopi
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak, akkor ehhez az kell, hogy a célmappába kell betenni az adatállományt, és ha bejelölsz egy watchdirt, oda a .torrent fájlokat, és ellenőrzés után rögtön seedeli is. Ha így nem, akkor passz...

(#12113) Monos84 válasza longwild (#12105) üzenetére


Monos84
tag

Hali!

Én is pont ezt a 3 fajta alaplapot néztem. De végül az Asrock mellett döntöttem.
És hogy miért? Leírom :)

Elsőnek a Giga volt célkeresztben, méretesebb hűtője miatt. DE az összes neten fellehető képen az összes kondi olyan régi "nedves" kondi ami egy idő után kiszárad, felpúposodik stb... Ergo tönkre megy. Jó nem fél év alatt, de ha Non-Stop megy akkor idő előtt az biztos.

Aztán jött a Shapphire. Itt már csak a hangkártya körül vannak ilyen "nedves" kondik. Ugyan úgy mint az Asrock esetében. Ezeken viszont már csak kicsike bordák, kicsike 4 centis ventikel vannak ellátva. DE legalább a kondik 90%-a strapabíróbb száraz kondik...

Ámde! A képeket jobban megnézve arra jutottam, hogy a Sapphire lapon mindkét borda fix! Ragasztva van. Cserélhető ugyan, de nehézkes. Feszegesd fel, aztán találj valami ragasztót ami hű átadó... Macera...

Az Asrock viszont le van fogatva, mint egy sztenderd chipset hűtő. Könnyebb a hűtő újra pasztázása, esetleg egy értelmesebbre való cseréje :)

No Én ezért maradtam az Asrock-nál. És hacsak nem lesz valami értelmesebb mire eljutok addig, hogy cseréljem a házi kis szerverem, akkor ezt fogom megvenni! :)

(#12114) longwild válasza Monos84 (#12113) üzenetére


longwild
aktív tag

Koszi a valaszt!

Akkor marad asrock. Azonban epp a kondikrol irtatok korabban, hogy a szaraz kondik csak az usb3 verzioban talalhatoak meg... a normal is biztosan ilyen?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12115) csomi1977 válasza longwild (#12114) üzenetére


csomi1977
tag

az ASUS lapján 6 db SATA csati van,az ASrockon meg csak 4.Inkább ASUS

(#12116) longwild válasza csomi1977 (#12115) üzenetére


longwild
aktív tag

A SATA port nem igazán számít, mert csak egy SSD lesz rajta...

Inkább másfelől közelítem meg: minél csendesebb működést szeretnék. Azonban nem tudom, hogy az ASUS alatt nem fő a proci? Nem baj, hogy nincs ventije?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12117) Yodafon


Yodafon
senior tag

Na nekem is megjött ez a csodám. De bevallom őszintén kissé csalódott vagyok. :/ A laptopom ami egy T2390-es ősrégi 1.9ghz-es csoda, nem volt ilyen rossz a performance. A neten igencsak érezhető h lassú. 2 giga ram van rajta de elég gyorsan elfogy pedig csak az XBMC egy chrome és egy utorrent van rajta. XBMC-t akarok rajta használni arra gondoltam h XBMCLive for ubuntu lenne rajta (most Win 7 pro van ahogy próbáltam letiltottam néhány servicest) és így minimalizálnám az erőforrás használatot, de ahogy néztem nincs rajta böngésző ami viszont kéne.
Vagy rosszul gondolom?

Amúgy a videólejátszás nem rossz rajta a killa sample-t is simán viszi O.o

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#12118) radi8tor válasza Yodafon (#12117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

XBMC nem lesz jobb tőle, ha Windows nélkülit rakod fel. Cserébe ugrik a böngésző.
Brazos ilyen. Netezni kicsit lassú, de HTPC-nek ideális.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12119) Yodafon válasza Yodafon (#12117) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ja igen azt kihagytam hogy néha egész furcsán működik a lap. Pl. hibernálom és a bill. ami PS/2-n van rá kötve a ledjei égve maradnak és be se kapcsol csak miután áramtalanítom. Vagy hogy csak szimplán nem indul újra hanem sötét képernyővel csak pörög a hűtő de se kép se hang... Bios 2.0 van rajta. Mit rontok el? :F

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#12120) radi8tor válasza Yodafon (#12119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre esetleg a Suspend mode lehet a megoldás. Próbáld átkapcsolni egy másik beállításra (S1 vagy S3).

⭐ Stella

(#12121) kopidoo válasza radi8tor (#12118) üzenetére


kopidoo
senior tag

OpenELEC-ben van opera, így nem kell lemondani a böngészésről.

(#12122) raidx válasza Yodafon (#12119) üzenetére


raidx
őstag

Windows energiagazdálkodásnál tiltsd le a hibrid alvást, Alvó állapot, Hibrid alvás, Hibernálás, Felébresztési időköz, mind legyen kikapcsolva. Nekem bár melyik bezavar és nem ébred hibernálásból csak áramtalanítás után.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12123) korcsi válasza Yodafon (#12117) üzenetére


korcsi
veterán

2gb ram windows 7-el és chrome-al szerintem elég kevés.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12124) Yodafon válasza korcsi (#12123) üzenetére


Yodafon
senior tag

Azért egy alap net+torrent+videolejátszó kombót még el kéne bírnia :P
Am azt vettem észre hogy hibernálás után olyan 1-2 perc múlva a gép VISSZAKAPCSOL!! O.o Ez meg hogy és mit? :O A hibrid alvás ofc ki van kapcsolva.

I'm gangsta!

(#12125) longwild válasza Yodafon (#12124) üzenetére


longwild
aktív tag

Nem ide tartozik, de milyen házban van?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12126) Yodafon válasza longwild (#12125) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ilyenben :D

A táp része egy LC Power Case-1320MI Mini-ITX házból lett kiszedve ami 75W-on üzemel.

I'm gangsta!

(#12127) iMaverick válasza Yodafon (#12126) üzenetére


iMaverick
addikt

Más színben is van? :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12128) longwild válasza Yodafon (#12126) üzenetére


longwild
aktív tag

zsír :D De a TV alá nem tenném be így...

Első USB mennyire lehet fontos egy HTPC-n? Pl a távirányítók milyenek? Bluetooth vagy IR alapúak?

meg a korábbi kérdésem: ASUS passzív hűtéssel milyen a gép?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12129) Yodafon válasza longwild (#12128) üzenetére


Yodafon
senior tag

Majd egy nagyon igényes kis fa dobozkába fogom belerakni ;) Fincsi LCD kijelzővel az elején yoiggényesen :D A távirányítós kérdést nem vágom nekem nincs, mert Logi k400-at veszek majd hozzá, viszont láttam az alaplapon ilyen infra csatlakozási pontot. Ezt még használja valami?

I'm gangsta!

(#12130) canniball válasza longwild (#12128) üzenetére


canniball
nagyúr

IR.
A passzív lapnak is kell a hűtés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12131) longwild válasza canniball (#12130) üzenetére


longwild
aktív tag

IR esetén a csatiját USB-n keresztül oldják meg?

A hűtés a ház szellőztetésére értendő?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12132) canniball válasza longwild (#12131) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, tudomásom szerint az esetek többségében USB-s; az enyém tuti olyan.

Ha jól szellőzik a ház valószínűleg az is elég lehet. Nekem a mATX verzió volt korábban az Asus lapból, ahhoz kaptam ventit és ha emlékeim nem csalnak írta mánüel hogy legyen felszerelve de nem volt rá szükség. Tapizással el lehet döteni kell-e.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12133) raidx válasza Yodafon (#12124) üzenetére


raidx
őstag

Korábban írtam neked, hogy miket tiltsál le az energiagazdálkodásnál! Akkor megszűnik az ébreztgetés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12134) Yodafon válasza raidx (#12133) üzenetére


Yodafon
senior tag

Igen:
Windows energiagazdálkodásnál tiltsd le a hibrid alvást, Alvó állapot, Hibrid alvás, Hibernálás, Felébresztési időköz, mind legyen kikapcsolva.

És akkor mégis hogy fogom lehibernálni? :U

I'm gangsta!

(#12135) longwild válasza canniball (#12132) üzenetére


longwild
aktív tag

Szia!

Találtam egy nagy tesztet. Az alapján az Asrock 31C körül megy, míg az Asus közel 60C-on.
Nagy Brazos teszt

Nem tudok dönteni, hogy melyik legyen :) Asus vagy Asrock... Egyetlen dologra lesz használva: XBMC, OPenElec és slussz.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12136) longwild


longwild
aktív tag

Csak hogy utókornak is meglegyen:

Asrock E350M1 lapon van IR port, de az IrDa és nem CIR.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12137) Pool_ válasza longwild (#12136) üzenetére


Pool_
tag

Csak hogy az utókornak akkor már helyesen legyen meg, az bizony CIR és nem irda. :)
E350M1 Manual, 46. oldal.

[ Szerkesztve ]

(#12138) longwild válasza Pool_ (#12137) üzenetére


longwild
aktív tag

öhh

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12139) canniball válasza longwild (#12135) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel az Asust passzívan mérték nem csoda hogy elszaladt.

Mivel kb. egyforma a kettő megértem a problémád, tedd mérlegre az apró eltéréseket és azok alapján tudsz dönteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12140) longwild válasza Pool_ (#12137) üzenetére


longwild
aktív tag

Ha jól értem, ehhez
1. kell egy IR vevő, amik viszont jellemzően normál USB-n keresztül működik, összelőve a hozzá adott távkapccsal
2. front kivezetéses ház kell hozzá

Akkor ennek mi értelme?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12141) longwild válasza canniball (#12139) üzenetére


longwild
aktív tag

De nem veszem észre az apró eltéréseket sem... :p

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12142) canniball válasza longwild (#12141) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogynem: hűtés, gari, csatlakozók száma - ilyesmikre gondoltam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12143) raidx válasza Yodafon (#12134) üzenetére


raidx
őstag

Ez a beállítás a Windowsnak szól és olyankor használja amikor x ideig nem használod a gépet. Ha a klaviatúrádon van sleep vagy hasonló funkciójú gomb vagy a Start, leállítás (nyilacskára) és kiválasztod a hibernálást. Viszont a Windows nem fog önállóan hibernálni és bekapcsolni stb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12144) longwild válasza canniball (#12142) üzenetére


longwild
aktív tag

Na jó csak épp a hűtésre mondtátok, hogy kb ugyanaz...
Gari a boltokban 1 év.
Csatik száma... 1 SATA kell...

Mi a különbség? :)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12145) Pool_ válasza longwild (#12140) üzenetére


Pool_
tag

Annyiban különbözik a sima USB porttól kb, hogy ha olyan infravevőt csatlakoztatsz rá ami ismeri ezt a funkciót, akkor be lehet vele kapcsolni a gépet mindenféle energiatakarékos állítgatásoktól függetlenül, üzembiztosan. Hogy ezt most előlapra csatlakoztatod, vagy olyat szerzel be ami ki sem megy a házból és csak az infra ledet vezeted ki, az már rajtad múlik, de nyilván lehet hátra is, teljesen mindegy.
Hogy mennyi értelme van azt mindenki döntse el maga.

Nekem egy sima ebayes usb-s infravevő van a gépben, az is szétszedve rákötve egy normális alaplapi usb aljzatra, a ház elejére fúrtam egy lednyi lukat, és csak a led lóg ki.
Bekapcsolni be tudtam vele ha jól emlékszem, de csak ha engedélyeztem hogy bármelyik gomb felélesztheti a gépet a billentyűzeten, ami azért nem minden esetben szerencsés. Most meg már nonstop megy, így teljesen mindegy, csak bekapcsolva használom az infrát.

[ Szerkesztve ]

(#12146) longwild válasza Pool_ (#12145) üzenetére


longwild
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Akkor ezek alapján lehet, hogy Asrock lesz...

Valóban be lehet kapcsolni az egész gépet csak a kapcsoló on/off gombjával?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12147) syler123 válasza longwild (#12135) üzenetére


syler123
veterán

+20/25 fok, itt kivonták a szoba hőmérsékletet, a fene tudja hogy minek.

De szép is lenne ha 30 fokon mennének, mondjuk érdekes, hogy az én tuningos i5-öm képes erre gyári ventivel.

(#12148) canniball válasza longwild (#12144) üzenetére


canniball
nagyúr

1 év gari ki van csukva, min. 2 év.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12149) longwild válasza canniball (#12148) üzenetére


longwild
aktív tag

Asrock felé húz a szívem... csakis a taviranyitóval való ki és bekapcsolhatósága miatt...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12150) canniball válasza longwild (#12149) üzenetére


canniball
nagyúr

Az említett porton nem tudom miként működik a dolog, USB-n csak készenlétből megy...és hogy segítsek mindegyik lapon. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.