Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11201) bigdady válasza iMaverick (#11199) üzenetére


bigdady
nagyúr

a 2.0-át hol is?

(#11202) iMaverick válasza MiZY (#11200) üzenetére


iMaverick
addikt

Varazsszo: Google.

Ez azért mókás, mert az egyik Linux guru pont ezt vágta az arcomba, hogy ez a Google-s dolog a Win felhasználókat sújtja. Jó ennek a inverzét olvasni egy Linux-os billentyűzetéből!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11203) iMaverick válasza bigdady (#11201) üzenetére


iMaverick
addikt

A képen látnod kellene hogy hol... Az output-ot 2.0-ra. MPC HC/"o" billentyű/belső szűrők/dekódoló szűrők. Ott kipippantod és a képen látható dolgokat kellene látnod.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11204) bigdady válasza iMaverick (#11203) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor lehet máshol néztem bos, ezek nálam is be vannak kapcsolva és stereo-ra is vannak állitva :U

(#11205) sysrq válasza bigdady (#11164) üzenetére


sysrq
őstag

Ha HD tartalom megy akkor sokszor az effektek hangosabbak a beszédek meg halkabbak. Mit kéne átállítanom és hol hogy jó legyen? köszi

Tehát egy hdmi kábel megy a TV-be, más nincs? Biosba (UEFI) tiltsd le a hangkártyát ha még nincs, úgy kiküldi a lejátszott fájl hangsávját, a többit elintézi a TV. Valószínűleg 5.1-van beállítva, és a beszédet ilyenkor a center próbálná kiadni, de hát az nincs.

Nem találom, remélem nem Linux, mert ott nem ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#11206) bigdady válasza sysrq (#11205) üzenetére


bigdady
nagyúr

Letiltotta a hang kártyát és megis lesz hang? Ez új. Kipróbálom. Köszi
Igen egy hdmi.

(#11207) iMaverick válasza bigdady (#11206) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem már fáradt lehetett. (szerk: hajnali 2-kor írta a hsz-t)

A Win amúgyis az alapértelmezett kártyára küldi a hangot (gondolom nálad ez az Ati VGA HDMI kimenete lesz). Viszont azért sem hiszem, hogy ez lenne a baj, hisz azt te magad is írtad, hogy végülis a hang megjelenik a TV-n, tehát a hangkimenet az OK, csak valahogy erre a 5.1->2.0 downmix-re kellene rávenni.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11208) MiZY válasza iMaverick (#11202) üzenetére


MiZY
tag

Nem kell mindent tudni, csak azt, hogy hol keresd! :)

(#11209) sysrq válasza iMaverick (#11207) üzenetére


sysrq
őstag

Rosszul esik ez a bizalmatlanság ;)
Nálam a gép - hdmi - erösitő - hdmi - tv a vonal.
Amikor be volt kapcsolva az integrált hang akkor észlelte hogy 5.1 (ez csak egy példa) és felbontotta 5.1-é, átküldte az erősítőbe, az érzékelte hogy feldolgozott jel jön, kiírta hogy PCM és szólt.
Az MPC-HC-ban meg lehet adni hogy ne dolgozza fel a jelet, kiküldi az erősítőbe, ő feldolgozza és kiírja hogy DTS, DD, vagy stereo.
De rájöttem hogy ha le van tiltva a hang akkor is működik. Ki megy a hang a HDMI-n. De nem működnek a jack és az optikai kimenetek.

Ha neki csak a HDMI van használatban akkor gyorsabb lehet letiltani mint megtalálni a beállítást a programban.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#11210) bigdady válasza sysrq (#11209) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kipróbálom, köszi

(#11211) iMaverick válasza sysrq (#11209) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam a gép - hdmi - erösitő - hdmi - tv a vonal.

Nálam is! Ezért sem tudok érdemben mit javasolni erre a PC - HDMI - TV játékra.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11212) fenergie84


fenergie84
addikt

Na, csak megvettem az Asus C60M1-I + 4gb DDR3 kombót ismerőstől, még nem volt időm kipróbálni tüzetesen (csak OpenElec-et néztem SSD-ről).
Kíváncsi vagyok mit fog mutatni...:)

[ Szerkesztve ]

(#11213) ruan


ruan
tag

Sziasztok,

Egy barátom Asus K53U (AMD E350 1,6 Ghz) laptopja kicsit gyengén muzsikál, ArchiCAD tekintetében, főleg.

Kérdésem az lenne, hogy egy kis plusz teljesítmény reményében, mit érdemes,
a proci órajelét, vagy RAM/FSB-t magasabbra állítani, vannak gyakorlati tapasztalatok?
(Cpu limit lenne, vagy lehet hogy a RAM tuning vállna be?)

Szerencsére alig melegszik, így szerintem nem menne az élettartam rovására sem.

Köszönöm a válaszokat.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#11214) iMaverick válasza ruan (#11213) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia!

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a Brazos platformot gyakorlatilag tartalomfogyasztásra csinálták (net, HD videók), már játékokra is igencsak korlátozottan alkalmas (nem túl új címek, viszonylag szolid felbontásban). Ezek után az ArchiCAD-re nem tudom, hogy tud-e itt neked bármi érdembelit írni... :F

Azt már párszor megállapítottuk, hogy a tuning nem hoz gyakorlatilag semmit a konyhára (mármint a Brazos-nál).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11215) raidx válasza ruan (#11213) üzenetére


raidx
őstag

Ezt mondják gépigénynek.

64-bit processor is required. Intel® Core 2 Duo and later.
4 GB RAM is required, 8 GB RAM or more is recommended for complex models.
Hard Drive: 5 GB free disk space required for a full installation of ArchiCAD.
Additional 10 GB hard disk space required per project for work with complex models and 3D visualization.
Display: Resolution of 1024 x 768 is required. Resolution of 1280 x 1024 or higher is recommended.
Video Card: OpenGL 2.0 compatible graphics card with on-board memory of 256 MB is required, 512 MB or more is recommended to fully exploit hardware acceleration capabilities.

Ebből kiindulva a proci a szűk keresztmetszete a Brazosnak és arra értelmes tuning nincs!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11216) BaliJack válasza iMaverick (#11196) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Szia!

Nem beleszólásképpen, de ebben a hsz-ben linkeltem egy leírást Ubuntu mini/Lubuntu/Xubuntu telepítésről, amiben lépésről-lépésre leírnak mindent.

Ha nulláról telepítem, akkor maximum 1,5 óra az egész, de legyen 2 :).
Továbbá az XBMC fórumban összeraktak egy automata telepítőt Ubuntu minihez, amivel XBMC-t is felteszi és kész is - ez utóbbit nem teszteltem :).

Lubuntut tettem fel majd a fenti leírás alapján tettem "fölé" az XBMC-t.
Mindkét rendszer jól megy, csak a tömörített állományok könyvtárba (library) rendezésekor indul újra az XBMC - ezt majd rar-talanítással megoldom.
A bootidő elhanyagolható sima WD RED vinyót használva :).

Egyszóval, nekem nagyon tetszik ez a Brazos, feleségem is könnyen tudja használni - linuxot nem szereti, mert Win-hez van szokva :).

(#11217) iMaverick válasza BaliJack (#11216) üzenetére


iMaverick
addikt

Hi!

Azért annyit hozzátennék, hogy gondolom neked van már gyakorlatod Linux téren. Így el is hiszem, hogy max. 2 óra alatt feldobsz egy ilyet. Nekem jóval kevesebb tapasztalatom van ezen a téren, így lehet rámenne a napom...

Amúgy jó kis leírásnak tűnik! (Megj: azt furálom, hogy pár hónapja, amikor rászántam magamat és próbálgattam egy Intel-es PC+HD5450-es kártyán az Ubuntu-t, akkor olyasmit olvastam, hogy az Ati driver-e nem tud mit kezdeni a HDMI-s hang kiadásával. A linkelt leírásban nem látom nyomát, hogy ilyen jellegű baj lenne. ?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11218) BaliJack válasza iMaverick (#11217) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Igen, van egy kevés gyakorlatom, kipróbáltam és használtam is pár linux disztribúciót (OpenSuse, Ubuntu, LinuxMint) :).
DE!

A mostani verziók messze felülmúlják a korábbiakat, pláne ha Ubuntu alapú kiadást használ az ember: ezeknél nulla utóállítás kell az azonnali használathoz.
A 2 órában benne van az a 25-30 perc is, amíg a telepítés lefut.
Telepítés alatt a legnagyobb időt a partícionálás teszi ki: mindig 3db partíciót hozok létre (rendszer, swap, home), és ez eltart egy ideig (míg kitalálom ;) ).

Nem tudom, hogy a HD5450-el mi a helyzet, mert a leírás Brazosra vonatkozik.
De lehet, hogy találsz azon az oldalon leírást dedikált kártyához is.

Használatról csak annyit, hogy amióta újra feltettem a Lubuntut, a (teljesítményben) nagyobb gépet egyszer kapcsoltam be.
Office, netezés megy alóla, és ha átváltok XBMC-re, akkor meg filmek.

Ja, és a végére a legfontosabb: ha rászánod magad (vagy bárki más), biztosan akad valaki, aki szívesen segít :).

(#11219) syler123 válasza BaliJack (#11218) üzenetére


syler123
veterán

Használtál előtte win7, vagy win8 rendszert a Brazoson? Ha igen, akkor ubuntuval gyorsult a géped? Az általános használatra gondolok, betöltés ideje, böngészés stb.. Mert igazándiból másra nem használom a rendszert, akkor lehet váltanék én is ubuntura.

(#11220) MiZY válasza syler123 (#11219) üzenetére


MiZY
tag

Felhasznaloi felulettol fugg. XFCE4 vagy inkabb LXDE gyorsithat valamennyit a rendszeren. En XFCE4et pakoltam fel Arch Linuxra, mindenfele plusz sallang nelkul, es egesz hasznalhato. :) Ubuntunal az jelenthet plusz pontot, hogy a Unity a Compizra epul, es az meg a videokartyat terheli az ablakok es effektek rajzolasakor. Persze gyakorlatilag barmelyik disztribucional megoldhato... es persze a Windowsnal az Aero is hasonlo modon mukodik.
Egyebkent nem kerul semmibe kiprobalni, mert Wubival felrakod az Ubuntut a Windowsra, es megnezed, hogy milyen sebesseget produkal. Jo esellyel az Ubuntu gyorsabb lesz, mint a Windows.

(#11221) BaliJack válasza syler123 (#11219) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Nem, mert nem akartam venni még egy Win8at ehhez a géphez :).
Kipróbálni sem próbáltam :).
Egyből linux-al kezdtem, ez volt a célom úgyis.

Ubuntut nem próbáltam, mert azt ismerem, az kemény dió lenne a Brazosnak a Unity nevű kezelőfelület effektjei miatt.
Ezért válsztottam a Lubuntut, ami az LXDE asztali környezetet használja, de az Ubuntu-n alapszik.
Az LXDE egy minimalista és kevés erőforrást igénylő felület, így ez is tökéletes Brazosra.
(Amit fentebb a kolléga említett, az XFCE4 egy másik asztali környezet)

Win mellé telepítve is jó bármelyik, de amikor rendesen fel van telepítve (akár úgy is, hogy megmarad a Win és egy boot-menüből indítható marad), akkor mutatja meg valójában az igazi sebességét.

Szerk.: azért választottam a Lubuntut a Xubuntu helyett (utóbbi használja az XFCE4-et), mert picivel kisebb a gépigénye, legalábbis a leírások szerint :).

[ Szerkesztve ]

(#11222) korcsi válasza iMaverick (#11217) üzenetére


korcsi
veterán

Komolyan mondom, ez katasztrófa, így keletkeznek a városi legendák! :)

Az AMD linuxos drivere a HD hangokat nem támogatja jelenleg (pl.:Dolby TrueHD)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11223) iMaverick válasza korcsi (#11222) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor csak jól rémlett, hogy a hanggal van valami gáz! Köszönöm a korrekciót! :R

szerk: mondjuk az más kérdés, hogy gondolom ez nem sok embert érint.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11224) syler123


syler123
veterán

Elvileg S/PDIF-en nem küldi ki win alatt sem a hd hangokat vagy igen? Legalábbis az erősítőm még soha nem írta ki, hogy hd dts meg hasonló :D csak annyit, hogy dts, meg dolby digital. Hang hd dts alatt is van, szóval nem tudom, hogy az tényleg hd-e, vagy az csak dhmi-n keresztül lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#11225) bigdady válasza bigdady (#11210) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tényleg letiltottam az onboard audio-t az uefi-ben és csak az onboard hdmi audio-t hgytam bekapcsolva és még mindig van hang a tv-n :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#11226) iMaverick válasza bigdady (#11225) üzenetére


iMaverick
addikt

? Amit onboard audio-nak hívsz, az az alaplapra integrált csoda Realtek hangkari. A HDMI sound out meg a 6310-es Radeon "hangkimenete". Természetes hogy a TV-n továbbra is van (lesz) hangja a filmeknek.

Nálad az a baj, hogy valamiért nem 2.0-ra konvertálva küldi ki. Az 5.1-gyel érthető okokból a TV-d nem tud mit kezdeni, lévén 2.0-s "hangrendszer".

szerk: egész pontosan Realtek ALC892 Audio Codec van (legalábbis az Asrock-on) rajt. Ezen viszont már annó behaltam: Premium Blu-ray audio support. Whoaaa! (Amúgy Michael Knight-osan. Úristen de öreg vagyok. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11227) sysrq válasza bigdady (#11225) üzenetére


sysrq
őstag

Engem már csak két dolog érdekel.
Van még anomália a beszédhangokkal?
Mit módosított radi8tor1? :P

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#11228) radi8tor válasza sysrq (#11227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Káromkodást. ;)

⭐ Stella

(#11229) bigdady válasza radi8tor (#11228) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csúnya beszéd inkább ;)
Anomáliát holnap próbálom

[ Szerkesztve ]

(#11230) canniball válasza syler123 (#11224) üzenetére


canniball
nagyúr

Az spdif sávszélessége nem elég a hd hangokhoz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11231) Brogyi


Brogyi
senior tag

Fiúk itt az első fecske. Még nem olvastam végig.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11232) radi8tor válasza Brogyi (#11231) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak szebb fecskék is: [link]
Szerk: ja már linkeltél többet is. :)

Nekem Sapphire alaplapja tetszik eddig a legjobban. De ASUS thin-ITX lapja sem rossz, csak gyengébb APU-t kapott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11233) Brogyi válasza Brogyi (#11231) üzenetére


Brogyi
senior tag

Bocsi lejárt az idő, de látom nálam az Asrock a nyerő.

(#11234) raidx


raidx
őstag

Tetszik az ASUS megoldása, hogy aránylag lapos kuckóba pakolható de az ASROCK szimpibb.
Már csak kedvező árak kellenek. :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11235) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mire is elég ez a proci + vga páros? Azaz ezeknek hol vannak a pontos specifikációi?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11236) raidx válasza zolikaDB (#11235) üzenetére


raidx
őstag

Túl sok infó még nincs: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11237) radi8tor válasza zolikaDB (#11235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég jók lesznek. :K 2x olyan gyors PCMark Vantage alatt, mint Brazos 2.0: [link]
Mindezt 25W TDP mellett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11238) szabi__memo válasza radi8tor (#11237) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kivancsi leszek idle lejebb ment e

(#11239) syler123 válasza radi8tor (#11237) üzenetére


syler123
veterán

Legérdekesebb szerintem a A4-5000 (4 mag) 1,5 GHz, az e350 fogyasztásával dupla akkora teljesítményre képes, játékra mondjuk továbbra is alkalmatlan a tesztek alapján... Viszont netezésre már okés lehet.

(#11240) radi8tor válasza syler123 (#11239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Netezésre E-450 is tökéletesen alkalmas.

⭐ Stella

(#11241) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Netezesre elvileg a C60 is eleg :D

(#11242) syler123


syler123
veterán

Nem elég, ahhoz is lassú... Rendszeres netezésre alkalmatlan, tudom, hiszen én is tulajdonosa vagyok egy e350-nek :) Arra jó hogy pár oldalt megnézzek stb.. Filmnézésre viszont kiváló :) Szóval jó lenne ha az általános teljesítmény növekedne, akkor szerintem lecserélem a Brazost.

(#11243) radi8tor válasza syler123 (#11242) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD-vel használtad/használod?

⭐ Stella

(#11244) szabi__memo válasza syler123 (#11242) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mennyi rammal? Nekem ION van, nem mondom, hogy szaguld de siman oke. E350 sokkal jobb

(#11245) syler123 válasza radi8tor (#11243) üzenetére


syler123
veterán

Nem ssd-vel :) Persze azzal gyorsabb lenne, de a világot nem váltaná meg. Mondjuk lehet hogy a noti hdd lassít sokat a Brazoson. Bár igyekeztem azokból relatíve gyorsat választani, ahol nagy az adatsűrűség. Egyszer letesztelem ssd-vel, hogy milyen az általános használat vele. Az a baj, hogy már így is gyorskötözővel van felfogatva az egyik hdd :D Epc3-ban nem sok hely van.

szabi__memo: 4gb Kingmax 1333mhz.

Amúgy félreértés ne essék, nagyon jó gép szerintem a Brazos, valószínűleg nem is cserélem le, csak ha jó áron túl adhatok rajta, vagyis kevés ráfizetéssel kapom meg az újat, amire kicsi esély van. Amire én használom arra tökéletesen megfelel :)

[ Szerkesztve ]

(#11246) bigdady válasza syler123 (#11245) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nélam sincs ssd és e450-em van de mintha ahogy jönnének a frissitések lassulna... Főleg flash esetén

(#11247) radi8tor válasza bigdady (#11246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Flash úgy sz@r ahogy van. Szívem szerint nem frissíteném én sem, de annyit nyavalyog érte. :W

⭐ Stella

(#11248) raidx válasza radi8tor (#11247) üzenetére


raidx
őstag

Legszívesebben kitiltanám a Flash-t és a javát is a gépemről :Y

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11249) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Sziasztok!

Most raktam össze egy kis HTPC e350 alapon.

Sorra olvastam, hogy a BR és 1080p mkv filmeket viszi gond nélkül.

Nálam is megy de kb 18 Fps sel... lehet ezen valahogy szoftveresen (hardveresen (+6310) gyorsítani?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#11250) syler123 válasza KingBradley (#11249) üzenetére


syler123
veterán

Szedd le a dx web setupot, ez felteszi neked a legfrissebb directx-et. Lejátszónak a media player home cinemát és az xbmc-t javaslom.

Amúgy érdekes ez az akadás. Annó mikor megvettem nálam is akadt minden, pedig minden driver fent volt. Nekem az akadást a windows frissítések okozták, háttérben mentek és lefogták a procit.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.