Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11501) raidx


raidx
őstag

Használ valaki felhős tárhelyet? Most a https://shared.com 100 Gigát ad ingyen. Regisztrálni kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11502) raidx


raidx
őstag

A "sata aggressive link power management" kikapcsolása óta végre rendben működik a hiernálásból való felélesztés. Szervizes gyerek azt mondja, ha hasonló gond van a gép ébresztésénél akkor ezt meg a proci mély energia megtakarítását (C4) kell kiiktatni. Ez a kettő tud gondot okozni a hibernálás és távébresztés esetén, ugyanis nem vár eleget a rendszer, hogy a HDD feléledjen és hibát jelent.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11503) korcsi válasza raidx (#11502) üzenetére


korcsi
veterán

A HDD-nek mi köze a processzor C4 állapotához?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11504) raidx válasza korcsi (#11503) üzenetére


raidx
őstag

Ki írta, hogy köze van!?

Én azt írtam, hogy a szervizes srác azt mondta, ha feléledési gond van hibernációból vagy táv ébresztésnél azt a két beállatást célszerű kikapcsolni.

Hol van írva, hogy köze van a a kettőnek egymáshoz?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11505) bigdady válasza raidx (#11504) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos az sem segített. Feladtam, inkább routeren keresztül ebresztem es kész.
Köszi

(#11506) korcsi válasza raidx (#11504) üzenetére


korcsi
veterán

"Ez a kettő tud gondot okozni a hibernálás és távébresztés esetén, ugyanis nem vár eleget a rendszer, hogy a HDD feléledjen és hibát jelent." de ezek szerint, nincs.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11507) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

AsRock E350M1 lapon szeretnék cpu hűtőt halkítani.

Első gondolatom az volt, hogy házi barkáccsal a két borda lamellái közé csavarozok egy 80 vagy 92 mm-es ventit, ami nagyon alacsony fordulaton megy.
Aztán rájöttem, hog yinkább megtartom a bordákat gyári állapotukban, illetve a nagyon lassan forgó 8cm ventinek nem biztos, hogy elég a légszállítása, mivel csak a negyede éri a bordát.
Legjobb valami tölcséres megoldás lenne, de ilyet még nem pipáltam.

Javasoljatok nekem minél olcsóbb megoldást a dologra!

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11508) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Nem a legjobb helyen, tudom, de talán... XBMC-n belül foglalkozott már valaki távirányító programozásával? Elég sok gomb van az irányítón, amire nem reagál a cucc, pedig nem lenne baj.
Sajnos konkrét XBMC topicot nem találni, ami élő volna. Keresgéltem a témában, találtam is egy xbmc wikiben lévő bejegyzést, de az alapján nem jutottam sehová.

Valaki próbálkozott már ezzel? Esetleg valamilyen addon, amivel ezt meg lehet oldani?

Köszönöm!

(#11509) canniball válasza wopi (#11508) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig van egy pár topikja... De az XBMC leginkább a HTPC topikban téma; és ott ne felejtsd el azt is megemlíteni hogy milyen távirányítóról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11510) raidx válasza Bici (#11507) üzenetére


raidx
őstag

Előző lapom gyári ventije mikor hangoskodni kezdett egy SwiF2-800 került a helyére. Totáli csend és hűvösség volt az eredmény. Igaz esztétikailag nem a legszebb megoldás de hatásos.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11511) iMaverick válasza Bici (#11507) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó lecseréltem azt a gyári viccet egy Alpenföhn Ötzi-re, majd hogy "koncentráljam" a légmozgást a 12cm-es légkavaró felöl, "tákoltam" egy szélcsatornát... ;]

Tudom, hogy nem szép, de működik! A gép belsejét meg nem viszem a modding versenyre... :DD

szerk: árak... Valami 3500Ft volt az Ötzi, a csatorna meg egy cipős doboz kartonjából lett kialakítva (0Ft + szabad idő)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11512) radi8tor válasza iMaverick (#11511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez gyakorlatilag egy BTX konstrukció. :)

⭐ Stella

(#11513) wopi válasza canniball (#11509) üzenetére


wopi
aktív tag

Ilyen távirányítóról van szó.

Rendben, megértettem. Azért gondoltam, mivel a keresési találatok közt lévő topicok egyike sem tűnik túl aktívnak. Itt pedig legalább pörögnek az események, és mivel a brazos általában HTPC alapanyag, hátha más is jár(t) hasonló cipőben. Elnézést! :)

(#11514) wopi válasza iMaverick (#11511) üzenetére


wopi
aktív tag

Szerintem szép! :)

A ventivel befelé tolod a hideg levegőt, vagy kifelé húzod a meleget?

(#11515) iMaverick válasza wopi (#11514) üzenetére


iMaverick
addikt

Először kifelé húztam a meleget, de az nem volt eléggé hatékony. Ventilátor fordítás: most befelé tolja a hideget. :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11516) Bici válasza iMaverick (#11511) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, nem is rossz tipp. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11517) canniball válasza wopi (#11513) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugyan már, nincs miért elnézést kérni! Pont azért javasoltam azt a topikot mivel az XBMC kvázi hw-független HTPC-progi, ott szinte mindenki azt használja és szinte mindenki valamilyen távirányítóval, így ott valószínűleg hamarabb jön a segítség. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11518) pakriksz


pakriksz
őstag

Az asrock e350m1-en csak dísznek van az uefiben a lan power on (wake on lan) kapcsoló? Mert rohadtul nem működik, sehogy sem marad aktív kikapcsolt állapotban a LAN port.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#11519) bigdady válasza pakriksz (#11518) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 napig szenvedtem én is vele, pocketra nem ébredt akármit csináltam. Routerből tudom ébreszteni úgy viszont működik.

[ Szerkesztve ]

(#11520) pakriksz válasza bigdady (#11519) üzenetére


pakriksz
őstag

Mit jelent az hogy routerből?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#11521) bigdady válasza pakriksz (#11520) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van benne wol funkció.

(#11522) raidx válasza pakriksz (#11518) üzenetére


raidx
őstag

Nem lehet, hogy Win energiagazdálkodása felülírja?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11523) pakriksz


pakriksz
őstag

nem, mert linux fut rajta. De most elindul valamiért egy fórumon azt írták hogy shutdown -h now paranccsal kell leállítani, sima shutdown now helyett, és most felébred.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#11524) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv Urak!
Rég jártam erre, gondoltam benézek, s kérdezek! Ha ráakasztanék a Brazosra egy Sapphire Radeon 4850 512MB 256bit VGA-t, érzékelhető lenne filmezés, HD-s youtube-ozás közben némi változás? Szóval kellene ezek után is mókolni a flash driver-rel meg ilyenekkel?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#11525) apatyas válasza zolikaDB (#11524) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ugyanazokat a driveres-szoftveres beállításokat kellene elvégezned mint anélkül. Valamelyik UVD motort működésre kell bírnod ígyis-úgyis.
És ráadásul a 4850-ben szerintem régebbi a video motor.
VGA limites játékokban éreznél pozitív változást.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11526) zolikaDB válasza apatyas (#11525) üzenetére


zolikaDB
veterán

UVD motor? Az mi?
Akkor ha VGA, akkor melyik?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#11527) syler123 válasza zolikaDB (#11526) üzenetére


syler123
veterán

Hagyd a gyárit, felesleges rákötnöd egy vga-t, ami ráadásul a többszörösét fogyasztja az egész rendszernek.

(#11528) raidx


raidx
őstag

Ma volt a Win7-nek egy kék halála de akár hogy néztem a kiírtakat nem lettem okosabb. Telepíteni nem telepítettem semmit, Operából léptem ki mikor történt, és javasolta, nézzem át a drivereket (mind a legfrissebb), szedjem le a most telepített programot (nincs olyan), ellenőrizzem a HDD-ket. Semmi hibát nem találtam a HDD-k ellenőrzésekor. Még töredezettség mentesíteni sem kellett. Ilyet utoljára az XP-nél tapasztaltam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11529) raidx


raidx
őstag

AMD 13.9 WHQL driver elérhető: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11530) raidx


raidx
őstag

Van valami progi amivel a memóriákat lelehet tesztelni és nem csap be?

Most azzal szórakoztat a masina hibernálásból visszatéréskor, hogy a memória megváltozott állítsam vissza az eredeti állapotot vagy töröljem a visszaállítást. Restart, belépek a BIOS-ba kilépek és bótóláskor kitudom választani a visszaállítást vagy törlést de ijenkor már működik a visszaállítás. A memtestet (dosos) és a Win beépítettet futtattam már de semmi bajt nemtaláltak. Esetleg egy kis fesz emelés? A ramok még garanciálisak de csak akkor van értelme, ha tényleg kimutat valami progi valami hibát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11531) bigdady válasza raidx (#11529) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#11532) pmheros válasza raidx (#11530) üzenetére


pmheros
senior tag

a 24 órás memtest86 teszt sajna már engem is viccelt meg (nem jelezte a gondot).

A prime95 -nél a Torture Test -ben a custom -ot bejelölve ad meg neki a legmagasabb szabad memóriát. 7-8 órán belül általában kidobja ha van hiba.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#11533) < CyberBob > válasza raidx (#11530) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A ramok lehetnek jók, de egymással nem mennek rendesen. Az ilyen hibát a Memtest nekem nem írta ki. Betömörítesz egy pár gigás fájlt WinRar-al majd utána ki és ott előjön ha az a baja.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#11534) raidx válasza pmheros (#11532) üzenetére


raidx
őstag

Kösz! Éjszakára kipróbálom.

Amúgy semmilyen más műveletnél-használatnál nem jelentkezik hiba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11535) raidx


raidx
őstag

Nem sikerült hibát produkálni a memóriáknál viszont sikerült úgy ellátni vírussal a gépet,csoda hogy eltudott indulni. Kellet nekem jófiúnak lenni. Ismerős jött, hogy vett egy nagykapacitású HDD-t a külső rackbe és a két kicsiről másoljuk már össze a cuccot a nagyara. Mivel volt egyéb elfoglaltságom így odaengedtem a géphez. Láttam, időnként elindít ezt azt és annyi spyon került a gépemre, hogy jobbnak láttam újratelepíteni. :F

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11536) iMaverick válasza raidx (#11535) üzenetére


iMaverick
addikt

Az igen! Vírusirtó hogy hogy nem fogta meg?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11537) raidx válasza iMaverick (#11536) üzenetére


raidx
őstag

Nem hogy nem fogta meg még meg sen találta. Onnan jöttem rá, hogy valami baj van, mikor odaültem a géphez az Opera böngésző erőszakosan megnyitott a qvo6.com oldalt és akár mit csináltam az mindig visszajött. Rákeresve "Qvo6.com böngésző hijack vírus" találtam de a leírt eltávolítási módszerek nem működtek. Spyhunter ugyan megtalálta de kiírtani a free nem akarta. Nem tudom, ismerősöm mit követett el még másolgatott, ma nem értem el.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11538) < CyberBob > válasza raidx (#11537) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha már úgy is újratelepítés esetleg próbáld meg a Comodo + Malwarebytes párost. Bár még olyat nem láttam amit az előbbi önmagában is ne fogott volna meg.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#11539) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Úgy tűnik meghibásodott az Asrock E350M1/USB3 lapom. Ez már kb 2 hete történt.

A tünet az, hogy USB portokon semmilyen pendrive-ot sem ismer föl.
Olyan mintha nem kapna elég tápfeszültséget az USB port. Ez nálam annyit jelent, hogy be se tudom bootolni a rendszert normál módon, mivel nálam egy minimál OpenSUSE 12.2 oprendszer egy USB3-as pendrive-ról futott.

Parted Magic-et DVD-ról kellett beboot-olnom, hogy egyáltalán valamit lássak. A dmesg-ben látszanak az eszközök, de aztán mindig jön egy hibaüzenet, pl. ilyen:
device descriptor read/64, error -71

Az előzmény annyi, hogy a hiba észrevételének előző napján az Elmű karbantartást végzett a hálózatot és az áram le volt kapcsolva. Előtte sajnos elfelejtettem lekapcsolni a cuccokat. Amikor hazaértem, az egyik automata biztosíték le is volt csapva. A fura az, hogy aznap még elindítottam a gépet, úgy emlékszek nem volt gond, csak másnap.

Az oprendszer pendrive (Transcend Jetflash 700 8GB) is olyan szinten megdöglött, hogy se kép se hang rajta, más gépen se. Még formázni se tudom.

Ma ellenőriztme, hogy nem esetleg a PicoPSU és/vagy a külső LC Power táp ment-e tönkre, de a lap másik, rendes táppal is ugyanezt a hibát produkálja. Tehát azt a konklúziót hoztam hogy a lap hibásodott meg.

A lapon 1.80-as BIOS van. A gépet 2012.12.12-én vettem, 1 évig semmi gondja nem volt.

1. Valakinek egyéb ötlete, mielőtt szervízve viszem?

2. Az Edigitalnál vettem, akkor az eredeti boltba vigyem vissza, vagy eleve a szervíz helyükre?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#11540) raidx válasza batagy (#11539) üzenetére


raidx
őstag

Van nekik a garancia futár szolgáltatásuk:
A szolgáltatást minden vásárlónk igénybe veheti abban az esetben, ha a meghibásodott termék Extreme Digital, vagy Digital Assistance jótállási jeggyel került értékesítésre, továbbá ha a termékhez a vásárlás során kiállított számla szolgál garancialevélként. Azon termékek esetén, ahol a garancia a gyártó által kibocsátott jótállási jeggyel érvényesíthető, továbbra is a gyártó magyarországi szervizhálózata felé kell eljuttatni a meghibásodott terméket, ezekben az esetekben garanciafutárunk nem tudja vállalni a díjmentes elszállítást.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11541) batagy válasza raidx (#11540) üzenetére


batagy
őstag

Kösz az infókat! :R

(#11542) raidx


raidx
őstag

Egy korábban linuxos HDD-t hoztak, hogy arra cseréljem ki a kütyü kis kapacitású egységét. Neki eresztettem a win formázóját normál (nem gyors) opcióval a 380 Gigás formázása kb fél kilenckor kezdődőtt most 11:18 és 64%-nál tart. Ilyen lassú a normál formázás, vagy gyanús lehet a HDD?.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11543) iMaverick válasza raidx (#11542) üzenetére


iMaverick
addikt

Elvileg még okés is lehet a dolog... (Amikor a 2TB-s winyót formáztam így, akkor éjszakára otthagytam a gépet...)

Amúgy nem hiszem, hogy a korábbi Linux kapcsán gond lenne, ha letörölted róla a partíciót és most csináltál rá egy új Win által is támogatottat.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11544) raidx válasza iMaverick (#11543) üzenetére


raidx
őstag

Minden rendben, fél egyre végzett, a HD Sentinel szerint minden OK. Mostanába a gyorsformázást ajánlják fel alapból a progik és én meg rájuk hagyom. Most kíváncsiságból eresztettem rá a normál formazást és meglepődtem a sebességen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11545) iMaverick válasza raidx (#11544) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig ahogy egyre nagyobbak a HDD-k, egyre tovább tart a formázás... Én annó az 1TB-osnál dobtam egy hátast... Azóta nem lepődök meg rajt. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11547) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mennyit fogyaszthat átlagosan az alábbi htpc szerintetek?

Asrock E-350M1/USB3, 4GB Kingmax 1333, Samsung 830 SSD, Hitachi Touro, EPC2 mini-ITX.

Köszi

(#11548) radi8tor válasza bigdady (#11547) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

60W körül. Talán.

⭐ Stella

(#11549) iMaverick válasza radi8tor (#11548) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem kevesebbet.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11550) radi8tor válasza iMaverick (#11549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocs, én máshonnan közelítettem meg a témát. Azt hittem az érdekli milyen táp kellene hozzá. De, ha villanyszámla miatt kérdezi, akkor tényleg kevesebbet.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.