Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11852) raidx


raidx
őstag

Majdnem rendszert telepítettem szent karácsony napján! ;]

Most jött rá, hogy frissítse a catalystot meg valami Windows frissítés is volt, ilyenkor szoktam egy rendszermentést csinálni ami nem sikerült. Hiába próbálkoztam bár mivel csak nem jött össze. Végül eszembe jutott, hogy régebben is volt hasonló gondom és akkor a megoldás az volt, hogy a tizedes jelet vesszőről pontra kellett változtatni a beállításoknál. Ez most is működött. Csak azt nem értem, mi a franc írja át mikor nem telepítek semmit! :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11853) bigdady


bigdady
nagyúr

20 gigás 1080p bray remux-os filmet viszi a e350m1 Xbmc-vel?

(#11854) canniball válasza bigdady (#11853) üzenetére


canniball
nagyúr

Viszi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11855) bigdady válasza canniball (#11854) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Akkor leszedem. Bd25 meg bd50 már sok neki mi?

(#11856) canniball válasza bigdady (#11855) üzenetére


canniball
nagyúr

25-t néztem, azt vitte; 50-nel még nem próbálkoztam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11857) hm15 válasza sysrq (#11825) üzenetére


hm15
senior tag

Jó ötlet volt, így gyorsabb és usb feszültség nélkül kapcsol ki.

(#11855) bigdady:

B50 XBMC-vel 15-40% cpu hazsnálat mellett röhögve játssza.

(#11858) radi8tor válasza bigdady (#11855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sok neki egyáltalán, csak normális lejátszóval kell lejátszani. :K

⭐ Stella

(#11859) bigdady


bigdady
nagyúr

Kosz. Mert legutóbb próbáltam wmhc alatt szaggatott. Meglátjuk win alól indított xbmc mit kezd vele :)

[ Szerkesztve ]

(#11860) radi8tor válasza bigdady (#11859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Röhögve fogja vinni. ;)

⭐ Stella

(#11861) iMaverick válasza bigdady (#11855) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor leszedem.

Azért óvatosan írogass ilyeneket, mert a moderátorok nem örülnek az ilyen, kicsit sem félreérthető kommenteknek. :N

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11862) radi8tor válasza iMaverick (#11861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leszedi a lemezről. ;]
Ma még karácsony van, de valóban nem kéne ilyeneket írni (nekem fel sem tűnt hirtelen).

⭐ Stella

(#11863) bigdady válasza iMaverick (#11861) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez egy sample, nem illegális.
Amúgy meg a magán célra letöltött tartalmak nem törvénybe ütközőek Mo-on vagy rosszul tudom?

(#11864) radi8tor válasza bigdady (#11863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de az oldal egy kicsit szigorúbb a törvényeknél, valamint a warezben segítség nyújtás sem engedélyezett.

⭐ Stella

(#11865) iMaverick válasza bigdady (#11863) üzenetére


iMaverick
addikt

20GB-os sample??? :DD

Amúgy meg maga a letöltés még nem illegális, de jellemzően P2P (torrent) dolgokról van itt szó, így viszont már képbe kerül a megosztás is, ami viszont igenis illegális.

Programot (szoftvert) meg még letölteni is illegális.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11866) bigdady válasza iMaverick (#11865) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jó minőség nagy fájl méret :)

[ Szerkesztve ]

(#11867) iMaverick válasza bigdady (#11866) üzenetére


iMaverick
addikt

;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11868) raidx


raidx
őstag

Ez érdekes. Mik függnek össze a Windowsba.

Korában nem tudtam billentyűzetről felébreszteni a gépet ami csak úgy egyik pillanatról a másikra következett be. Majd jött a rendszermentési probléma amit a beállításoknál a tizedes vessző átírása pontra megoldott (MS javaslat) viszont azóta a billentyűzetről ébresztés is szintén működik. :F
Ugyan azt is írja az MS okosítás, hogy a tizedes jelet bizonyos programok telepítéskor átírják de én nem telepítettem semmit, akkor mi írta át? Na meg ez mi mindennel függ még össze? :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11869) maláj válasza raidx (#11868) üzenetére


maláj
őstag

én + 1 ideje altatni nem bírom a gépet mert utána random időközönként felébred :DDD

(#11870) radi8tor válasza maláj (#11869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Suspend mode-ot célszerű ilyenkor változtatni. (BIOS-ban)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11871) raidx válasza maláj (#11869) üzenetére


raidx
őstag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése, Alvó állapot, Felélesztési időközök engedélyezése, Beállítás = Letiltás.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11872) bigdady


bigdady
nagyúr

Plex Home Theather-t próbálta valaki már?

Ez az xbmc elég fapados, nem mindig tűnik el az egér, külső távirányítót is néha rosszul érzékeli, no meg ez a hülye távoli elérés kapcsolat miatti fullscreen probléma :W

(#11873) canniball válasza bigdady (#11872) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott erős user error lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11874) bigdady válasza canniball (#11873) üzenetére


bigdady
nagyúr

Próbáltad már fullsrenben futó xbmc-re ránézni teamviewerrel vagy vnc-vel?

[ Szerkesztve ]

(#11875) Garold válasza bigdady (#11874) üzenetére


Garold
senior tag

Teljesen fekete lesz a kép...én ilyenkor "ű" betűvel ablakba rakom és lehet birizgálni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11876) canniball válasza bigdady (#11874) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszembe sem jutna ilyet tenni, semmi értelmét nem látom.

De fapadosnak semmiképp sem nevezném és ilyen problémák nálam nincsenek: "nem mindig tűnik el az egér, külső távirányítót is néha rosszul érzékeli".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11877) bigdady válasza canniball (#11876) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én sem értem, se most le is töröltem és újra kalibrálom immáron a 12.3-at, mert ez a plex szaggat mint a rosszseb, viszont pofás :)

[ Szerkesztve ]

(#11878) maláj válasza raidx (#11871) üzenetére


maláj
őstag

ez stimmel :K

radi8tor1: ezt + megvizuálom mindjárt ...

(#11881) szabieable


szabieable
aktív tag

Sziasztok!
Próbálkozott valaki mindigTV-vel e350-en keresztül? Bírja az m1hd-t egy ilyen usb-s tunerrel vagy inkább felejtős?

(#11882) maláj válasza radi8tor (#11870) üzenetére


maláj
őstag

ha jót néztem így kora hajnalban akkor nálam csak S3 van és nincs más opció :U

(#11883) radi8tor válasza maláj (#11882) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvileg az az. Akkor BIOS-ban nem tudsz állítani semmit.

⭐ Stella

(#11884) raidx válasza maláj (#11882) üzenetére


raidx
őstag

Még esetleg a hálókártya beállításoknál szintén az energiagazdálkodásnál töröld az eszköz felébresztheti a számítógépet. Ezt csak akkor, ha távoli ébresztést nem használsz. Akkor meg legyen bepipálva a csak magic csomag ébresztheti fel.... Ha ez sem segít kifogytam az ötletekből. Lehet valami progi vagy akármi randalírozik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11885) bigdady


bigdady
nagyúr

Ti feltettétek már a catalyst "új" verzióját? 13-12? Nálam azóta azt irja a brazos-ra (e350m1)hogy amd hdmi hang nincs bedugva és valóban hang sincs. Másnál nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#11886) iMaverick válasza bigdady (#11885) üzenetére


iMaverick
addikt

Elvileg (?) felraktam és nincs baj.

(Azért elvileg, mert a múltkorjában törölgettem a Win7-ből kicsit és valószínűleg letöröltem olyasmit is, amit nem kellett volna: azóta nem tudok normálisan feltelepíteni olyan programot, ami már korábban is fent volt. Gondolom a régi fájlokat keresné, de nem találja, így nem fut le normálisan a telepítő... Amivel eddig szívtam: LibreOffice és most az új Catalyst. A vicc az egészben az az, hogy voltaképp a Catalyst felment: legalábbis az Eszközkezelőben a decemberi driver-t írja és a Control Central is az új változat.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11887) bigdady válasza iMaverick (#11886) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam azt irja amd hdmi output nincs csatlakoztatva. Úgy látom nem vagyok egyedül: [link] Bravó AMD

[ Szerkesztve ]

(#11888) iMaverick válasza bigdady (#11887) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt nézted, hogy a 12.4-es Catalyst-ról van szó több helyen. (Másiknál meg a dátum: 2013. szeptember...)

Amúgy az Ati-nak mindig is a driverek voltak a gyenge pontjai. Akárcsak a Creative Soundblaster hangkártyáinak... (Azért az szégyen volt, hogy az Audigy 2-semhez annó egy koreai srác sufni driver-ét kellett használnom. A végén meg még a Creative-nak állt feljebb, hogy a gyerek mókolja a drágalátos driver-üket. Pofám szakadt le. A másik vicc: a mostani X-Fi Titanium-nak is a PAX driver-t használom, a gyárit meg sem próbáltam a korábbi rossz tapasztalatok miatt.)

szerk: gondolom olyan alap dolgokat már próbáltál, hogy erősítő ki-be kapcsol, Brazos volt-e már újraindítva azóta. Ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11889) bigdady válasza iMaverick (#11888) üzenetére


bigdady
nagyúr

irnak itt mnden féle verziót, úgy látom mindig felbukkan ez a probléma

(#11890) syler123


syler123
veterán

Nekem az Openelec játssza azt hogy nem ad ki hangot az erősítőn, optikai kimeneten. Windows alatt jó volt, csak sajna elszállt egy hdd és még nem vettem másikat, megvárom az ünnepek végét. Openelec ugye elfért pendrive-ra, de így használhatatlan.

(#11891) iMaverick válasza syler123 (#11890) üzenetére


iMaverick
addikt

Én folyamatosan játszom a gondolattal, hogy lecserélem a Win7-et egy ilyen Linux alapú játékra, csak két bajom van:
1, egy normális Linux disztrót nem merek bevállalni, mert nem vagyok annyira jártas Linux ügyben. (Ugye-ugye Ati driver... és társai.)
2, Openelec... Még talán ez lenne a leginkább megfelelő (van Fusion-ra out of the box verzió), csakhogy erre meg hogy teszek VNC-t... Azt láttam, hogy Transmission az van rá.)

Tényleg, azt már megoldották, hogy a DTS-HD és a többi ilyen magas minőségű hangot kiadja a HDMI-n Linux alatt? (Ha jól rémlik, akkor ez volt még utóljára egy probléma.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11892) syler123 válasza iMaverick (#11891) üzenetére


syler123
veterán

Nekem az Openelec 3-as verzió semmilyen hangot nem küld ki erősítőre. Csak valami generic hangtovábbítót lehet választani, optical output-on nem ad ki hangot. Ha az analog kimenetet választom, akkor ad ki hangot, de csak a tv-n. Pedig az is hdmi-vel kapcsolódik. Ez így nekem nem jó egyáltalán. Torrentre ott a Transmission. Felteszed kiegészítőként és másik gépen vezérelheted egy webes felületen. A 2.0-ás verzióval még jó volt a hang, szóval nem értem mit rontottak el.

(#11893) iMaverick válasza syler123 (#11892) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondoltam rápróbálok az Openelec-re... Be sem boot-ol a pendrive, amit csinálok vele... :F (create_livestick.bat)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11894) Brogyi válasza iMaverick (#11893) üzenetére


Brogyi
senior tag

Win-en az [unetbootin] egész jó. Biztos lesz működő pendrive.

(#11895) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Volt már valaki köztetek, aki tesztelte az asrock e350 optikai illetve hdmi hang közti különbséget?
Lehet, hogy a denon 4310-em egy nem hdmi-s processzor végfok párosra cserélem és nem tudom, mire számíthatok... mennyivel lehet gyengébb az optikai hang, ha egyáltalán gyengébb...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#11896) raidx válasza bigdady (#11887) üzenetére


raidx
őstag

A legutóbbi végles verzió:13.12 2013.12.18. és semmi gond vele. Van 13.11 is le kell cserélni! Valószínűleg az a bugos.

A 14 az még erősen BÉTA verzió! Azzal még mindenfélék előfordulnak.

Win 7. 64 bites: [link]

Valamiért most csak az Autodetect tölti le: [link]

Letölt, futtat, vár és telepít.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11897) iMaverick válasza mandju (#11895) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem semmivel sem lesz gyengébb a minősége.

#11894 Brogyi: Félreértetted! Nem az OpenElec nem akar bebootolni, hanem már maga a telepítője sem!

Leszedtem a Fusiom 64bites változatot. Kicsomagoltam egy mappába és a create_livestick.bat-tal készítettem egy elméletileg bootolos pendrive-ot. Gondolom erről kellene még magát az OpenElec-et telepíteni vagy egy másik pendrive-ra, vagy HDD-re...

Namost 2 gépben is próbáltam, de egyikben sem boot-olt. (Igaz, az egyik Intel-es, de a telepítőnek azért csak illene elindulnia, nem?)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11898) bigdady válasza raidx (#11896) üzenetére


bigdady
nagyúr

Auto update-tel frissitettem 13-9 rol 13-12-re ami miatt elment a hdmi hang output. Hidd el van baj vele (nalam) (Beta sosem volt fent). Ugyanaz a problema jott elo mint amit anno 12-4-nél :W
Ujra kellett rakonom miatta a wint mert nem lehetett sehogy visszahozni a hangot. Az uj winre pedig 13-12-öt eszem agaban nem volt felrakni. Ment vissza a 13-9. Most ujra tokeletes, de rament fel napom

[ Szerkesztve ]

(#11899) canniball válasza iMaverick (#11897) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamit rosszul csináltál, nekem ez alapján elsőre sikerült.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11900) syler123 válasza iMaverick (#11897) üzenetére


syler123
veterán

Hogy érted hogy nem bootol be? 2 pendrive kell. Egy amivel telepíted, egy meg amire teszed. Működnie kell. Viszont a telepítő alatt húzd ki a többi hdd-t, mert legyalulja ami rajta van, ezt már egyszer megszívtam.
Lehet jobban jársz a 2.0-ával, lehet én is bepróbálom. Azzal nem voltak hangproblémák.

Másnak kiküldi optikán a hangot az Openelec 3.x??

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.