Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11351) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Sziasztok

Annyi gondom lenne hogy agyon szaggatnak (felbontástól függetlenül) a youtube videók. Pluginek között az Adobe Shockwave Player van engedélyezve. Mi lehet a gond?

(#11352) korcsi válasza KingBradley (#11351) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen böngésző?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11353) KingBradley válasza korcsi (#11352) üzenetére


KingBradley
csendes tag

Chrome

(#11354) korcsi válasza KingBradley (#11353) üzenetére


korcsi
veterán

Nálam így néz ki, és működik:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11355) Digger válasza syler123 (#11346) üzenetére


Digger
senior tag

Akkor sima tv nézés közben miért nem csinálja?
Mikor hazajöttem a melóból most is filmet néztek a kölkök. Még én is megnéztem egy két órásat és nem jött elő a pillanatra történő kikapcsolás! Akkor mi csinálhatta tegnap? Ha hűtési gondja lenne, most is elő kellett volna jönni!
Mondjuk tegnap nagyon távolról, alig hallhatóan dörgött az ég. Lehet, hogy attól kapcsolgatott a tv? A világításon nem vettem észre, hogy pislogott volna.

(#11356) syler123 válasza Digger (#11355) üzenetére


syler123
veterán

Lehetett a vihar, ugye a tv több áramot vesz fel, érzékenyebb az áramingadozásra. A melegedés nem csinál ilyet, vagy kikapcsol, vagy proci órajelét csökkentené, bár ezt már nem tudom hova csökkentené :)

Azért a hőfokot meglesheted, hogy rendben van-e, miután a gyerekek megnéztek egy filmet nézd meg milyen hőfokokat produkál, mondjuk aida 64-el. Itt akár terhelheted is. Olyan 65-68 alatt még teljesen rendben van.

(#11357) raidx


raidx
őstag

Olvasom, hogy a Dropbox olyan tárhelyszolgáltatáson dolgozik amivel kiváltható a winchester.
Legalább nem kell fáradozni az amerikaiaknak a lehallgatással, átadunk nekik mindent magunktól.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11358) radi8tor válasza raidx (#11357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint nem csak engem foglalkoztat mostanában ez a téma.
Na igen, kemény világnak nézünk elébe.

⭐ Stella

(#11359) raidx válasza radi8tor (#11358) üzenetére


raidx
őstag

Mint tesztelő kaptam 100 Giga helyet a Tresorittól Az egy magyar csapat és még a gépemen van titkosítva az anyag mielőtt elmegy a tárhelyre. Ha elfelejtem a jelszót oda az összes adatom. Ugyan adhatok meg új jelszót de az a régivel titkosított fájlokat nem hozza vissza csak ismét tudom használni a tárhelyet. Mondjuk azt nem tudom, helyileg hol vannak a szerverek de őket hiába akarná kötelezni az amerikai törvényhozás akkor sem tudnák csak a titkosított adatokat kiadni. Én a felhős tárhelyek esetében olyan klienst tudnék elképzelni ami még nálam titkosít és a szolgáltató csak a titkosított adatokhoz fér hozzá. Igaz, nem folytatok semmi illegális törvénybe ütköző tevékenységet de gyűlölöm a kiszolgáltatottságot. Az MS anno adott ki egy könyvtártitkosító programocskát ami túl jól sikerült ezért hamar elérhetetlenné tették de legalább nem cserélték le hátsó ajtósra.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11360) radi8tor válasza raidx (#11359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TrueCrypt-nél nincs jobb. Haver egy teljes partíciót titkosított vele, nem volt helyreállító lemeze így fújhatja. :)

⭐ Stella

(#11361) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Csak egy gyors kérdés:
Adott egy Asrock E35LM1 lap, kíváncsi lennék van-e tapasztalatotok vele?
Stabilitás, hőmérséklet, ilyesmi.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#11362) albinolynx


albinolynx
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy az asrock E350M1 és társainak érdemben milyen alternatívája van?
ATOM-os rendszerek csak és a kabini soc apu-s lapok (majd)?

Gondolkozok egy kis gépen, de nem szeretnék e350 köré építeni. Semmi bajom vele, csak már volt egy komplett gépem. Új alapot szeretnék az esetleges gépnek.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#11363) pmheros válasza albinolynx (#11362) üzenetére


pmheros
senior tag

milyen szempontból van milyen alternatívája ?

ha a fogyasztás a lényeg, akkor egy i3-3220T egy b75 -össel már közel járhat, persze 2-3 szoros áron. (és akkor még az a grafikus képesség nincs meg)

nem vagyok tökéletes

(#11364) albinolynx válasza pmheros (#11363) üzenetére


albinolynx
őstag

"Egybealaplap" szempontból, hasonló árfekvésben.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#11365) iMaverick válasza albinolynx (#11364) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem a Kabini lesz nálad a nyerő. Mondjuk a Brazos-sal nekem semmi gondom a mai napig. (Csak helyén kell tudni kezelni a teljesítményét.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11366) albinolynx válasza iMaverick (#11365) üzenetére


albinolynx
őstag

Nekem sincs vele semmi gondom, csak újdonságot keresek helyette. Sejtettem, hogy be kell várni a kabini-t majd. Persze kérdés még, hogy milyen áron vágják majd az emberhez. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#11367) MC Pite válasza KingBradley (#11351) üzenetére


MC Pite
veterán

Hasonló a felállás, E240. :U
Ha más nem basztatja a rendszert, akkor a fhd is folyamatos, de az a jellemző inkább hogy a 360p is szaggat ...

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11368) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki közületek Asrock E350M1 lappal Samsung SSD 840 120GB (MZ-7TD120BW) meghajtót (ez nem a Pro hanem a TLC -s olcsóbb változat)?

(#11369) zolikaDB válasza kp59 (#11368) üzenetére


zolikaDB
veterán

Intel 330-al. Hasonlo sebessegu, es SSD :D

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11370) kp59 válasza zolikaDB (#11369) üzenetére


kp59
aktív tag

Úgy vettem észre hogy a Windows telepítő által felrakott AHCI drivert érdemes használni mert az E350-hez leszedhető AHCI meghajtóval nem tudja hozni az SSD a gyári teljesítmény értékeit. Az első telepítés kísérletezései után újra kellett telepítenem a rendszert hogy ez a probléma megoldódjon. Érdekelt volna hogy másnak esetleg vannak-e hasonló tapasztalatai ilyen lap+ssd összeállításban. Az érdekelne még hogy a BIOS-ban érdemes bekapcsolni a S.M.A.R.T. funkciót? Régebbi tapasztalataim alapján a merevlemezek nem nagyon szerették ha be volt kapcsolva.

(#11371) zolikaDB válasza kp59 (#11370) üzenetére


zolikaDB
veterán

De konkrétan mi a kérdésed E350 + SSD-vel kapcsolatban? AHCI-t nem piszkáltam, és hozta a gyári értékeket!
Az én E350-es eredményeim

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11372) kp59 válasza zolikaDB (#11371) üzenetére


kp59
aktív tag

Nem tudtam például a Windows frissítéseket leszedni mert a telepítéskor állandóan hibát írt ki (ilyennel eddig még nem találkoztam HDD használatnál - ez az első SSD meghajtóm). Ez a probléma azóta megoldódott a rendszer újratelepítésével.

(#11373) radi8tor válasza kp59 (#11372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen hibának nincs köze SSD + Brazos témához. Sokan használnak SSD-t Brazossal (köztük én is) és sosem volt bajom Winupdate-el.
Bátorkodom megkérdezni eredeti az a Windows? ;]

⭐ Stella

(#11374) iMaverick válasza radi8tor (#11373) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha nem is eredeti, akkor is megoldódott a problémája a reinstall és az MS-es Ahci driver használatával. (Mint a példa mutatja.)

Amúgy gondolom Te eredeti Win-t használsz, azért nem tudod, hogy bizony frissülnek a khm, "black" Windows-ok is, csak ismerni kell azt a pár frissítést, amit nem szabad felrakni... De ez már warez category, így nem részletezném. :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11375) radi8tor válasza iMaverick (#11374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy értettem, ha valami gond van a Windows Update-el, akkor ott valami mókolás van (mondjuk frissítések blokkolása).
:R

⭐ Stella

(#11376) Digger


Digger
senior tag

Az első HTPC-nek épített Brazos-t lenyúlta a nejem, asztali gépnek. Azóta raktam bele én is egy SSD-t, és maximálisan meg vagyok elégedve vele! Eszméletlen gyors lett a W7 vele! Netezésre, levelezésre, Word-re és Excel-re van használva. A munkakönyvtár egy D-link NAS-on van, a Thunderbird adatbázissal egyetemben.

(#11377) zolikaDB válasza Digger (#11376) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én azt vettem észre, h az 5400-as 2.5-es HDD WIN8-al kb olyan gyors, vagy picit gyorsabb volt, mint az SSD WIN7-el.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11378) albinolynx válasza zolikaDB (#11377) üzenetére


albinolynx
őstag

Igaz nem brazos, de szinte 5.400-as hdd es szinten win 7 -> win 8 valtas. Gyorsulas erezheto volt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#11379) pmheros


pmheros
senior tag

Volt kisebb gondom AsRock E350M1/USB3 lapommal.
Konkrétan amikor újraindítást nyomtam a win -ben, akkor szépen kilépet, és kezdte volna az újraindulást: a lap még elindította a vinyót, de már a win -t nem tudta betölteni szegénykém. (Hideg indításból mindig fel tudott állni.)

A megoldás az lett, hogy a ram sebességét 1333 -ról vissza kellett vennem 1066 -ra (1600Hz -es 1,5V -os ram). Korábban emeltem 1,6 -ra a feszt, de nálam nem vált be.

ezzel a kis hibájával is szerettem, most még jobban a szívem csücske

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#11380) raidx


raidx
őstag

Sikerült kiküszöbölni a hibernálásból visszatérési hibát amit a nagy kapacitású HDD okozott, most meg időnként memória hibával ébred. Azt írja megváltozott a memória állítsam vissza az eredeti állapotot vagy töröljem a helyreállítási adatokat és hidegindítást csináljak. A tesztek nem találtak memória hibát! A régi lapommal semmi gondom nem volt kár hogy besült a BIOS frissítés és ez miatt kicserélték a lapot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11381) pmheros válasza raidx (#11380) üzenetére


pmheros
senior tag

ha a tesztek alatt a Memtest valamelyik verzióját érted, akkor az már nem jelenti a biztos eredményt. Sajnos az utóbbi években több hibás memóriát is stabilnak jelzett nálam.

Viszont valahogy én ezen hibaüzenetek alapján nem a ram -ra gyanakodnék. A RAM ha hibázik akkor, kékül a win, újraindul a gép, nem igazán jönnek ilyen hibaüzenetek.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#11382) raidx válasza pmheros (#11381) üzenetére


raidx
őstag

Ezek az üzenetek csak hibernálásból visszatéréskor jönnek!

Már arra is gondoltam, hogy a PicoPSU lassabban éri el a működési szintet mint a rendszer kívánná az ébredéshez. Végül is eléggé össze esik időbe a zajos táp cseréje PicoPSU-ra majd alaplap csere egy BIOS Downgrade miatt ami után behalt a lap. Így utólag végiggondolva, nem csoda, hogy behalt a BIOS a Downgrade után. A legutóbbi BIOS olyan részt is felül írt amit a többi soha és erre raktam vissza egy korábbi verziót.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11383) raidx


raidx
őstag

Olyat kérdeztek, hogy 2 Giga RAM-mal hogyan muzsikál az E350M1.

Egy ismerős szeretne egyet de szerinte neki elég lenne a 2 Giga RAM sokallja az árát :F.
Nincs hangulatom kibelezni a gépemet, hogy teszteljem. Valakinek esetleg tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11384) radi8tor válasza raidx (#11383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felhasználástól függ.
Ha nem nyit meg egyszerre sok ablakot a böngészőben, stb, akkor elég lesz.
SSD is javít a használhatóságon.

⭐ Stella

(#11385) raidx válasza radi8tor (#11384) üzenetére


raidx
őstag

Wörd, e-mail, böngészés (2-3 oldal max), skype, kb. ennyi az igénye de azt nem tudom, hogy a webcam miatt elég e?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11386) radi8tor válasza raidx (#11385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem elégnek kell lennie. Ha nem elég a RAM, akkor majd lapozófájlt használja a rendszer.

⭐ Stella

(#11387) xedos


xedos
addikt

Openelec-es kérdésben tud valaki segíteni? HTPC-nek használom az ASROCK E350-et.
HDMI-n megy a kép a TV-re. Változó időközönként a TV-n a film képe átmegy zöldbe...
Nem számít, hogy 480p, 720p vagy 1080p-s film megy...
Próbáltam másik kábelel, a tv másik HDMI csatijában stb.
Ugyanakkor van hogy pillanatokon belül visszaáll a film eredeti színe, van hogy nem.
Ilyenkor a TV-t más jelforrásra majd vissza állítom, akkor rendbejön a kép.
TV hiba lenne? korábban WD TV LIVE-al nem volt ilyen probléma

(#11388) syler123 válasza xedos (#11387) üzenetére


syler123
veterán

Először is tedd 1gb-osra a vga kártyát és úgy próbáld, írja is indításkor, hogy nagyobb memórát kell neki állítani. Amúgy elég valószínű, hogy a tv haldoklik, vagy magával a pc-vel van baj hardware szinten, mert az Openelec nem igényel beállítást ezen felül, hogy a videó ramot maxra tegyük... Ha más jelforrásnál is baj a tv-vel, akkor annak van baja, ha nem, akkor a pc-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11389) iMaverick válasza xedos (#11387) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is volna egy (majdnem) hasonló problémám, hátha valaki tapasztaltabb nálam a kérdéskörben:

Az eredeti felállás: Brazos gép HDMI-n a Samsung TV-re csatlakoztatva, a hang analóg forrásként egy Sony analóg erősítőre kiküldve (3x 3,5 Jack) Ez működött is.

A mostani felállás: lecseréltem a Sony erősítőt egy Pioneer digitálisra... Nem is lenne baj, de néha sz@p@t a drágám! Nevezetesen azzal, hogy ugye most Brazos -> HDMI ->Pioneer erősítő ->HDMI ->TV és néha nem akar összejönni valahogy a TV az erősítővel... "Nem támogatott felbontás" című mese. A Brazos nem hiszem, hogy más felbontást/frissítést küldene az erősítő felé... (Legalábbis nincs állítgatva.) Egyszerűen nem értem, mi a baja? (Tudom, ez inkább tűnik az erősítő problémájának, de hátha a Brazos-on kell valamit szoftveresen okosítani.)

Amúgy Win7 64bit + legutolsó Catalyst.

Egyszerűen dühítő, hogy egy ilyen "alap" dolog nem működik zökkenő mentesen...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11390) korcsi válasza iMaverick (#11389) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem hdmi/hdcp handshake probléma.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11391) iMaverick válasza korcsi (#11390) üzenetére


iMaverick
addikt

Én is erre hajlok a neten olvasott dolgok alapján, de nem lehet ezt valahogy eltüntetni? :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11392) korcsi válasza iMaverick (#11391) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem nem sikerült pedig sima PC-TV kapcsolat volt (G41-es alaplap) összedug, minden szép TV input el majd visszavált, kép sehol. Másik PC-vel jó volt, és most sincs vele gond, nekem úgy tűnik, bizonyos kombinációkban fordul elő, az erősítők pedig nagy probléma okozók.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11393) xedos válasza syler123 (#11388) üzenetére


xedos
addikt

TV kb 3éves, soha nem volt gondom vele. Más jelforrásnál nem jön elő...
Van Bluray lejátszó is...
pc hardver hiba? Ha a tv-t oda vissza kapcsolom -helyre jön?
Nekem misztikus - de idegesítő.
Ha lesz időm kipróbálom Win7-el is...

(#11394) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Asrock e350m1 chipset hűtőbordáját lecserélném egy olyanra, ami ugyanolyan magas mint a cpu bordája , vagy alacsonyabb. Tudtok ilyet ajánlani?

(#11395) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szeretnék Brazos HTPC-t építeni.
Érdemes használtat venni pl. az E350M1-ből? Mennyire hosszú élettartamú ez a típus?
Esetleg mást?
Azért gondoltam használtra, mert ha önmagában a lapot nem is lehet sokkal olcsóbban megkapni, de rammal esetleg táppal, winyóval együtt már lehet vele spórolni.

Létezik esetleg jó áron E2-1800, vagy E2-2000-es integrált lap? Gugli nem segített túl sokat ez ügyben.

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11396) korcsi válasza Bici (#11395) üzenetére


korcsi
veterán

Érdemes, pláne ha van rá garancia.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11397) iMaverick válasza Bici (#11395) üzenetére


iMaverick
addikt

Én annó használtan vettem az Asrock-omat. (Igaz, 6 hónapos volt akkor.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11398) Bici


Bici
félisten

Okés, köszi!

Akkor vadászok egyet.

Másik kérdés, hogy milyen hűtőt érdemes rá rakni a gyári helyett, illetve milyen tápot javasoltok?
PicoPSU lenne alegjobb a hatásfoka miatt, de eddig kettőt láttam életemben, és mindkettő ciripelt magas hangon, ami nagyon zavarna.
Létezik valami normális táp, ami 20-40W terhelésnél is jó hatásfokú?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11399) syler123 válasza Bici (#11398) üzenetére


syler123
veterán

Nekem paneltáp van amit az EPC3 házhoz adtak, 120wattos. Ehhez vettem 60w-os adaptert.

Még annyi, hogy jobban jössz ki ha házzal együtt veszed, szerintem nagyon fain kuckó és csak 3000ft ráfizetés a tápra.

Gyári hűtés helyett, ha nem akarsz nagyobbat és maradnál a 4cm-nél, akkor a NoiseBlockert javaslom. Ha mehet nagyobb, akkor pedig Coolink.
Ebben van 8cm-es is, amelyiket akarod. Nekem 2 hdd van ebben a pici házban, így maradtam a 4cm-es ventinél, mert más nem férne el.

[ Szerkesztve ]

(#11400) canniball válasza Bici (#11398) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem van két picoPSU-m és egyik sem ciripel...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.