Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12751) Tanisz válasza Tanisz (#12750) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ja igen, és viszonylag "nagy" kuckóban van a rendszer: Codegen MX-31.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12752) iMaverick válasza Tanisz (#12751) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó amikor Brazos-os voltam, nem ilyen volt rajt.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12753) Tanisz válasza iMaverick (#12752) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Most egy láma kérdés következik? :)
Most tudatosult bennem, hogy felfogatni hűtőbordát nem is lehet rá, csak "ragasztani", vagy milyen módon lehet ráhelyezni :)

Anno VGA-ra RAM-ra raktam hűtőbordákat, ott simán öntapadósok voltak, itt is ez a helyzet?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12754) iMaverick válasza Tanisz (#12753) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kell azt ragasztani! LINK

A képeken, az Ötzi szélén (az alaplap magasságában) látható fehér pöckök mentek át az alaplap megfelelő furatán. ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12755) Tanisz válasza iMaverick (#12754) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát ez nagyon jópofa :)

Szerencsére a házban van két darab 14 cm-es ventilátor, ami pont átszellőzteti a házat kereszt irányba.
Mekkora különbség volt a gyári hűtés(borda+ventilátor) és az Ötzi között? Emlékszel még rá?:)

Viszont meg kell néznem, hogy a 9 cm-es borda elfér-e a házban, mert pont a proci fölé esik az egyik merevlemez tartó :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12756) Tanisz válasza Tanisz (#12755) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na már meg is találtam a választ egy korábbi hardverapro-s hirdetésben :)

Bárcsak az én házamban is ilyen szép kábel kötegelés lenne mint ebben :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12757) iMaverick válasza Tanisz (#12755) üzenetére


iMaverick
addikt

Hőfokban nem rémlik nagy eltérés, viszont a hang az más téma volt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12758) Tanisz válasza iMaverick (#12757) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi! :) :R

:C

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12759) zodes válasza syler123 (#12732) üzenetére


zodes
aktív tag

Lassan 4 éve használom a brazosom, mint HTPC-t XBMC-vel. Soha nem találtam olyan filmet amit nem tudott volna rendesen lejátszani! Egy Sony 106 centis TV-m van és általában 1080p-s filmeket nézek rajta. Sokszor nem sajnálom a tárhelyet, ha jónak ígérkezik a film, akár 30-40 gigásat is letöltök. Semmi döccenés, akadás. Sosem értettem a laptopról és TV-ről közvetlenül mozizást......

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12760) iMaverick válasza zodes (#12759) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem is fogod. Szerintem ez már amolyan "hitvilágbeli" kérdéskör... A kolléganőm pl. a HTPC-s "mániámat" nem tudja megérteni: rádugja a TV-re az USB-s winyót és a beépített lejátszó úgyis lejátsza... Minek ehhez gép? ;]

Már letettem róla, hogy megmagyarázzam neki. Nekik így jó, nekem meg a Kabini-vel. (Korábban meg a Brazos volt.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12761) canniball válasza iMaverick (#12760) üzenetére


canniball
nagyúr

Adj a kolléganőnek egy olyan felvételt, amin csak DTS hangsáv van és egyből érteni fogja ő is. ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12762) zsolt501 válasza canniball (#12761) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az új Samsung Tv-k már lejátsszák, és hang sávot is enged váltani, igaz a régebbi szériák még ezt nem tudták.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12763) canniball válasza zsolt501 (#12762) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nem tudtam...de azért nem tartok tőle hogy mindenkinek új Samu figyel a nappaliban. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12764) zsolt501 válasza canniball (#12763) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annyira azért nem új az enyém UE40F6400 és ez is kezeli a DTS-t és hang sávot is tud váltani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12765) iMaverick válasza zsolt501 (#12764) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem felvágásképp, de mostanában rákaptam a DTS-HD Master audiós és Dolby TrueHD-s Bluray mentésekre... Ilyenekkel mit tud csinálni a beépített lejátszó?

A másik: régen a beépített szoftver igencsak háklis volt a képre... High Profile 4.1-től eltérő anyaggal nem tudott mit kezdeni. Ezt javították már?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12766) zsolt501 válasza iMaverick (#12765) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom mire képes, és mire nem, eddig jó ha 2x játszottam le filmet a TV beépített média lejátszójával, az egyik próba volt, hogy egyáltalán működik e, a másik a DTS hang miatt történt, igaz az itt található x264_killa_sample.mkv-val is teszteltem, és azt is vitte, szóval a magas bitrátával nem volt baja.
Az azért hozzátartozik, hogy ez a TV már 2 magos procival rendelkezik, szóval észrevehetően több benne az erő mint az 1 magos TV-k ben. Amúgy én egy Popcorn A300-at nyúzok.

Mostmár az offolást én abbahagyom, ha van még kérdés akkor ne itt ;)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12768) raidx


raidx
őstag

Nagy szívás!

Szomszéd túl sűrűn kért meg vírusirtásra, mondom miért nem használja a Sandboxie-t. Mondja használná de nem működik. Nem akartam elhinni és kipróbáltam, bár ne tettem volna. Utoljára a klondvd-t akarta telepíteni természetesen nem a megvásároltat. Elindítom sandbox alatt, közli, sandbox alatt nem telepíthető de már ezer szemetet telepít élesbe a C: meghajtóra. Még szerencse, pár nappal előtte készítettem friss rendszermentést és már indítottam is a visszaállítást. Eddig, ha valami gyanús progit akartam megnézni mindég a Sandboxie-t használtam és rendesen működött a dolog. Úgy látszik ennek most vége. A gazemberek előrébb járnak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12769) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok, Bocsi az off-ért. Hátha valaki képben van használt árakkal kapcsolatban. Költözés miatt eladnám asrock e350m1 usb3 lapomat, 4GB lp rammal, paneltáppal, a ház egy kisméretű LC (pontos tipus nincs fejben) oldallap nélkül van használva a tv mögé betéve. Utött-kopott, reset gomb nem megy. Tv mögé hibátlan. 120-as venti leszabályozva hangtalanra. Kb 1 éve pasztáztam újra. Kiválóan teljesíti a szolgálatát. Logitech mk 220 bill+egér. Mennyiért lehet ezt kb eladni?

Köszi előre is a válaszokért.

(#12770) canniball válasza oldbone'76 (#12769) üzenetére


canniball
nagyúr

A beárazós topikban biztos tudnak rá mondani valamit. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12771) oldbone'76 válasza canniball (#12770) üzenetére


oldbone'76
tag

Köszi, teszek egy próbát.

(#12772) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

ASRock E350M1 lapon szeretnék proci bordát cserélni.
Valami méretesebb darabot szeretnék, ami még befér az ITX házba.
Az Alpenföhn Ötzi sajna pont kilóg, és mivel merőleges alapra, nem is tudnám jól hűteni.

Valami egyszerű méretes chipset borda lenne jó szereintem.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12773) canniball válasza Bici (#12772) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól emlékszem volt aki a kék Zalman bordát (NB47) tette rá (de nem emlékszem az milyen magas).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12774) Bici válasza canniball (#12773) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, arra én is gondoltam, de végül elhatároztam, hogy kipróbálom a gyári bordával, és feléjük rakok egy nagyobb ventit, hátha elég az is.

Egy E350 procinak hány fokosnak kell lennie alapon, és terhelve?

A másik dolog, amire felfigyeltem, hogy az alaplapi chipkészlet bordája eléggé lazán mozog azon a pici kis chip-en, nem vagyok biztos, hogy jól vezeti el a hőt. Az AIDA64 mégis 36-37 fokot mond alaplap hőmérsékletnek. Kérdés, hogy az alaplap hőmérséklete ennek a chip-nek a hőfokát jelenti-e.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12775) zolikaDB válasza Bici (#12772) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó olvasgatni az E350-ről újra :) Kár, h nincs már meg!

Hűtés/borda: [link]
[link]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#12777) raidx


raidx
őstag

Kipróbáltam a Windows 10-et és jól megszívtam. Win7-ről készítettem mentést amit a mocsok 10 felülírt! Miután valamiért a kis Asrock lapba nincs elég erő visszaakartam állítani a Win7-et. Most lesz egy tiszta telepítésem. Azt hiszem sokáig marad nekem a hetes verzió. Bár a 10-esről csinált lemezképet elteszem valami biztonságos helyre mert már aktivált.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12778) raidx


raidx
őstag

Úgy látszik a meleg vagy a Windows 10 próba megártott a kis barozosnak. Lassú és nem megy a médialejátszás. Egy zöld függöny takarja a képet, vagy el sem indul! Mit lehet ilyenkor tenni. A Gari nem régen járt le!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12779) zsolt501 válasza raidx (#12778) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos valami nagyon nem az igazi ezekkel a kis gépekkel, mert az ismerősnél is most adta meg magát hasonló probléma miatt ment az örök vadászmezőkre...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12780) iMaverick válasza raidx (#12778) üzenetére


iMaverick
addikt

Lehet láma kérdés: a Win10-hez csinált VGA driver-t feltettétek? Hátha.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12781) raidx


raidx
őstag

Van valakinek régebbi Catalist drivere 64 bites Windows 7 rendszerhez? Valamiért nem tetszik a masinának a 15.7.1 driver. Asrock E350M1 a masina. Felraktam a Windows 10-et és felkerült a 15.7.1-Windows 10 driver, azóta baj van a géppel. Visszaraktam a Windows 7-et de nem oldotta meg a problémát. Még a rendszernősít minősítés sem működik, amit a VGA-hoz ér kiszáll és közli, nem minősíthető a rendszer. Nem valószínű, hogy lap hiba mert ccc nélkül minden ok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12782) zolikaDB válasza raidx (#12781) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak tipp, de ne tedd fel a CCC-t. Elég a driver. Hátha!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#12783) raidx válasza zolikaDB (#12782) üzenetére


raidx
őstag

Lehet, azt kellet volna. Levadásztam egy 12.xx kiadást ami teljesen hazavágott mindent. Vírus rengeteg kéretlen alkalmazás semmi külső eszköz nem bootol, Benne volt a telepítő lemez a meghajtóba és még az is gagyi lett. Végül egy USB-s winyóról sikerül Win 7 x32 vel letörölni a partíciókat és mivel nem volt más vissza került a Wndows 10. Folyamatosan jönnek a frissítések és már a netes filmek többsége megy. Sajna az Mpc Hc-t nem sikerült szóra bírni, Valamiért az mp4 fájlokat nem szereti a Win 10. Alapból települt a legfrissebb ccc és valaki javított valami mert kevesebb a baj.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12784) raidx válasza zolikaDB (#12782) üzenetére


raidx
őstag

Kipróbáltam és az mp4 lejátszás is működött. Sajnos automatikusan visszarakta a Win 10 a ccc-t Azóta a netes filmek többnyire mennek, a többit meg a VLC viszi. Bár ahol nincs hardveres gyorsítás az akadozik meg néha szétesik a kép. Állítólag még ebbe a hónapba jön egy nagyobb javítócsomag hozzá. Hátha megoldja a gondjaimat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12785) raidx


raidx
őstag

Találtam egy mpc klónt ami talán kicsit jobb is, legalább is Windows 10 alatt is működik rendesen. Az mpc hc a hardveres gyorsítás nélküli filmeket úgy játszotta le, hogy időnként csupa zöld maszat volt a kép. Ez képileg jól lejátssza a hang akadozik.

Daum popplayer a neve és https://potplayer.daum.net/ innen tölthatő 31 vagy 64 bites verzióba.

Már azon gondolkodtam, hogy a kis Brazos visszakapja a Windows 7-et mert a háttérbe filmet szoktam lejátszani. Bár néha úgy le megy, hogy rá sem néztem, de kell valami munka közbe. Viszont a '0-es saját lejátszói néha még az avit sem akarják vinni. De az MPC Hc is kifagy. Ez picivel többet tud mint az Mpc és kompatibilis a Win 10-el. Így marad a Brazoson az új Win.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12786) canniball válasza raidx (#12785) üzenetére


canniball
nagyúr

Van olyan is hogy MPC-BE, kiköpött MPC-HC de nálam valahogy mégis jobban muzsikál mint az, ha gondolod ezzel is tehetsz egy próbát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12787) raidx válasza canniball (#12786) üzenetére


raidx
őstag

Próbáltam de sajnos 80% körül az is kifagyott az mp4-ektől, avit azt vitte. Érdekes, a Win médiapláyere még a legtöbb wmv fájlra is kiírta, nem tudja lejátszani. VLC vitt mindent csak a hang akadozott nagyon. Az mpc sem szerette a hardveres gyorsítás nélküli féjlokat Win 7 alatt. Hiába a kis Brazos nem egy erőgép.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12788) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy ASRock E350M1 lapon levo Brazos E350 proci a kovetkezo homersekleteket produkalja:

Ez normalis? Marmint a 73fok a proci magoknal (enyhe terheles). Es miert van ekkora kulonbseg a sima CPU homerseklet es a magok homerseklete kozott?
Sajna a BIOS az alacsonyabbik alapjan allitja a ventit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12789) zsolt501 válasza Bici (#12788) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen házban tartod, mert a többi érték arra utal, hogy nem túl jó a ház szellőzése, és szerintem a helyiség hőmérséklete is magasabb most, ami ugye a gépen is érződik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12790) syler123 válasza Bici (#12788) üzenetére


syler123
veterán

Ez nagyon sok. Tegyél fel egy Coolink 9cm-es ventit, ha nekem befért a Vialan Epc3 házba, akkor bármibe befér :D Nekem max 55 fokos úgy hogy eléggé levettem a fordulatot, és ráadásul nulla hangja van :)

[ Szerkesztve ]

(#12791) Bici válasza zsolt501 (#12789) üzenetére


Bici
félisten

zsolt501, syler123: viaLAN EPC3 házban van a lap. A gyári hűtőbordán egy gyári AM1 hűtő 5cm-es ventije forog alacsony fordulaton.
Annyira azért nem alacsony a fordulat, hogy ne legyen hangja a hűtésnek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12792) zsolt501 válasza Bici (#12791) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt nézd még meg, hogy a hűtő rendesen fekszik e a procin, illetve én amondó vagyok, hogy a házon belül megreked a meleg levegő, és az okozza a problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12793) syler123 válasza Bici (#12791) üzenetére


syler123
veterán

De, a Coolink ventinek alig van hangja. Nálam az erősítő ventije hangosabb :)

(#12794) Bici válasza zsolt501 (#12792) üzenetére


Bici
félisten

A borda jól fekszik, mert eléggé forró.
Valszeg a házban nincs elégg légmozgás. Majd megpróbálok csinálni kábelkötegelővel, és plusz lassan forgó kis ventikkel.

Arra van magyarázat, hogy a sima CPU hőmérséklet miért különbözik ennyire a CPU magokétól?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12795) raidx


raidx
őstag

Búcsúzom a kis Brazostól és a fórumtól. Kabinis lettem.

Asrock QC5000 masina az új.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12796) MZperX75 válasza raidx (#12795) üzenetére


MZperX75
addikt

Fórumtól miért kellene búcsuznod?
Nekem 2 éve nincs meg a Brazos és mégis néha be be nézek ide.

(#12797) iMaverick válasza MZperX75 (#12796) üzenetére


iMaverick
addikt

Dettó. Azért még vissza-vissza lehet nézni... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12798) speeedyyy


speeedyyy
tag

Sziasztok!

Brazos tweakerrel felhúztam az APU-t 550MHz-el. Lefuttattam egy Geekbench tesztet és kevesebb pontot kapott mint alapjáraton. Miért?

(#12799) zodes válasza raidx (#12781) üzenetére


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Azóta van ez a lapom mióta megjelent, gyakorlatilag folyamatosan megy mert ez a HTPC-nk és mi nem nézünk TV-t, csak filmeket. 5 nappal ezelőttig tökéletesen működött a Kodi-val (akkor raktam fel a win10-et). Még a tömörített fálokat sem kellett kibontani, szépen lejátszott mindent. 2 napig tartott mire rájöttem, hogy a hardveres gyorsítással van a gond. Aztán rengeteg külföldi fórumot is olvasva, sajnos rájöttem, hogy a driverrel van a gond. Még olyat is olvastam, hogy az AMD-nél hatalmas létszámleépítés volt és bizony nem a takarítónőt küldték el. Sok volt az "agy" veszteség. Szóval úgy néz ki egyenlőre vissza kell raknom a win 8.1-et, addig jó volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#12800) iMaverick válasza zodes (#12799) üzenetére


iMaverick
addikt

Vagy szimplán direkt csinálják: ha új Win-t akarsz használni, akkor cseréld le a Brazos-t. (Ha lehet, akkor egy újabb AMD-re.) Persze ez csak az én véleményem.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.