Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) raidx válasza radi8tor (#12549) üzenetére


raidx
őstag

Jelen pillanatban két biztonsági vizsgálat is folyik amik eddig mindent rendben találtak. A fejlesztők meg azt mondják, súlyos biztonsági hiba van a szoftverbe, ne használd! Kiadtak egy tartalmazó frissítést amivel már újabb titkosítás nem eszközölhető csak a meglévőket tudod megnyitni. Erősen ajánlják a Win beépített titkosítását.

"A közösségi indításra és finanszírozással beindult független audit találhatott valamilyen súlyos biztonsági problémát - lehetne a másik magyarázat. A két neves kriptográfus professzor által végzett módszeres felmérés azonban egyelőre semmit nem talált, az audit első köre, a bootloader komponens elemzése sikeresen lezárult, néhány apróbb hibát talált a szoftverben, de semmi súlyos nem bukkant elő. A második kör, a formális kriptanalízis jelenleg is folyik, Matthew Green, az egyik auditor szerint ebben sem találtak egyelőre semmilyen hibát.

A bejelentés okához valószínűleg azok az az elmélet járhat a legközelebb, amely szerint a szoftver készítőit titkos (és titoktartást követelő) bírósági határozattal kötelezhette együttműködésre valamilyen hatósági szerv. Ebben az esetben a készítők azt sem fedhetik fel, hogy kényszer alatt cselekednek, így az egyetlen kiskapu a buta ürüggyel végrehajtott leállás - a működés folytatását ugyanis nem követelheti a bíróság. Jelenleg ez a forgatókönyv tűnik legvalószínűbbnek, a buta ürügy (XP támogatásának megszűnése), a látványosan egyszerű weboldal és a kommunikáció stílusa is arra utalhat, hogy a készítők szándékosan figyelmet akartak kelteni."
Azt hiszem ez kicsit több mint az én agyrémem!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12552) raidx


raidx
őstag

Korábban volt szó erről a cir vevőről:

Megkértek, rakjak össze egy E350M1 lapos gépet és bütyköljek egy ilyen infrás kütyüt hozzá. Eddig rendben is van de a távirányító milyen kell hozzá?

Korábban valakik írták, hogy megcsinálták ezt a kütyüt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12553) canniball válasza raidx (#12552) üzenetére


canniball
nagyúr

"...távirányító milyen kell hozzá?"
Infrás! :D
Komolyra fordírva: gondolom minden infra jelet fog, aztán hogy az alapján mi történik az attól függ mit rendelsz hozzá szoftveresen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12554) raidx válasza canniball (#12553) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag a Win médiacenter kütyüjével kompatibilis az Asrock Cir-je de mindegyikkel? Utálok másnak vásárolni. :((

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12555) canniball válasza raidx (#12554) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy így érted! Azt nem tudtam hogy elve van amivel barátok. De IR-kezelő sw-rel (Girder és tsai.) biztosan tanítható, ha jól emlékszem aki linkelte korábban ezt a megoldást az is így használja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12556) raidx válasza canniball (#12555) üzenetére


raidx
őstag

Eredetileg ilyet adnak hozzá.

Lehet megpróbálok ilyet beszerezni neki és az usbs kütyüjét bebütykölöm a házba. Valahol láttam is a közelmúltba ötezer alatti áron.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12557) canniball válasza raidx (#12556) üzenetére


canniball
nagyúr

Bütykölsz fillérekért egy vevőt, majd ~5k-ért veszel hozzá távirányítót, amikor ebayről 1k-ért, az apróról 2k-ért lehet venni usb-s vevőt távirányítóval együtt...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12558) raidx


raidx
őstag

Nem akarja, hogy kilógjon valami a gépből mert a 3 éves kisgyerek szeret szerelni. ;] Na meg ezt látta valahol és ez tetszik neki. Amúgy meg a keresztfiam legidősebb gyereke. Különben elhajtottam volna. Nem foglalkozom már csak a család gépeivel de csak, ha nagyon muszáj. Vén fejjel nincs kedvem már naprakésznek lenni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12559) canniball válasza raidx (#12558) üzenetére


canniball
nagyúr

Kisgyerek elől olyan magasra kell rakni ahol nem éri el, ennél tutibb védelem nincs, ha megtetszik neki akkor is meg fogja szerelni ha semmi nem lóg ki belőle. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12560) raidx


raidx
őstag

Az IOBit DriverBoster progija jól megszívatott. Leszedett nekem olyan drivereket amivel nem működött a rendszer. Jött a rendszerhejreállítás az is csak telepítőről működött mert valami hardverváltozásról karattyolt. Na a Catalist update is betette a kaput. 1280*720 és más felbontásnál nem működött. Ismét rendszer visszaállítás Pedig az amddriverdownloader szedte le a legújabb Catalist progit nem én kerestem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12561) rastawicc


rastawicc
tag

Sziasztok!

Lenne kedves valaki belinkelni az E450-es brazos-hoz való AMD SOFTVERPAKKOT?!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

La Mastre.

(#12562) rastawicc


rastawicc
tag

Sorry, meglett!

La Mastre.

(#12563) raidx


raidx
őstag

Újabban az MPC-HC szívat. Eltűnik a hardveres gyorsítás és CPU erőből dolgozna ha bírna. Legtöbbször akadozva megy a játszás. Azóta csinálja mióta engedtem, hogy frissítse magát 1.6.2.xx től 1.7.2.xx-re.
Újabban mindég megszívom a frissítésekkel! :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12564) pmheros válasza raidx (#12563) üzenetére


pmheros
senior tag

Mi a jelenség? Nálam olyan van, hogy szép folyamatos a kép, majd egyszercsak elkezd akadni. Ha visszatekerek 20-30 mp -et, akkor az előbbi akadozós jelenet már vaj sima. Legújabb MPC-HC.

nem vagyok tökéletes

(#12565) syler123


syler123
veterán

Érdemes lenne feltenni a Brazosra az Openelec legfrissebb generic verziót? A 4.05-re gondolok. A legacy szekcióban, Fusion Build-ből csak 3.2.4-es van, ez van nekem most fent. A generic az lényegében olyan, hogy minden rendszerhez szükséges drivert tartalmaz? Akinek van tapasztalata erről a friss verzióról Brazoson, az ne tartsa magában :)

(#12566) raidx válasza pmheros (#12564) üzenetére


raidx
őstag

Megy pár másodpercet simán majd diavetítés, sima, diavetítés és 100% CPU terhelés. Letöltöttem manuálisan az oldalukról az 1.7.5.xx fájlt és jelenleg minden rendben.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12567) raidx


raidx
őstag

Egy ismerősöm mutatta tegnap a Brazos laptopját, pontos típust nem jegyeztem meg. Betölt a Win 7 majd a továbbiakban nincs kép. A Win ugyan fut a háttérbe de fekete képernyőn nem lehet semmit sem csinálni. A Win eredeti, legalább is számla szerint! Bővebben nem búvárkodtam. Ha kamu a Win 7 akkor nem kiírja, hogy hamisítás áldozata lett, vagy valami hasonló? Esetleg valami kártevő csinálhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12568) radi8tor válasza raidx (#12567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néha nálam is csinál ilyet a laptop (nem Brazos). Ilyenkor Ctrl+Alt+Del majd kijelentkezés. Aztán vissza és jó.
Nem jöttem rá miért van ez.

⭐ Stella

(#12569) iMaverick válasza raidx (#12567) üzenetére


iMaverick
addikt

Kiírja. ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12570) raidx


raidx
őstag

Egy friss telepítésű Windowsra ráengedtem a WsussOffline által készített ISO-t (kb. 2 hetes). Eldolgozgatott majd három órahosszat. Nézem a Windows update-t és 86 frissítést szed le és ebbe még az Office nincs benne! Nem hiszem, hogy két hét alatt a Win 7 86 frissítést kapott volna. Akkor ez a WsusOfline sara, hogy sokat elhagy. A gép teljesen olyan mint az enyém, én vásároltam, pakoltam össze tehát az miatt nem lehet különbség. A Windows is az én telepítőmről lett felrakva csak a kód az övé. Ha összeadom a két időt nem igen vagyok előbbre és még az ISO-t is meg kellett gyártani.

Valakinek van ezzel tapasztalata? Vagy én csináltam valamit rosszul?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12571) raidx válasza raidx (#12570) üzenetére


raidx
őstag

Utána még 23-at leszedett. Most telepítem az Officot vissza és kezdjük elölről

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12572) raidx


raidx
őstag

Úgy bizony! Kezdhettem elölről a Win telepítéssel. Valami nagyon összekavarodott.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12573) raidx


raidx
őstag

Még más gépével bajlódtam az enyém is megkergült:

Ez mi a fene lenne? El sem tudom tüntetni csak akkor ha kilövöm a Catalistot. Ráadásul a natív felbontást sem tudom beállítani. 1920x1080 helyett csak 1600x1200 van meg 800x600. Már harmadik Catalistot próbálom de a hiba rövid időn belül előjön.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12574) raidx


raidx
őstag

Ez egyre érdekesebb! A frissen telepített gép meg ezt produkálja:

Állítólag az IE 8-al van összefüggésbe a hasonló hiba. Azt meg nem is használom. Vagy az lehet a baj, hogy kikapcsoltam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12575) raidx


raidx
őstag

Igen az volt a hiba. Beszéltünk MS-el és azt mondták, hogy a kikapcsolás esetén a frissítés nem megfelelően megy végbe és az okozta a galibát. Frissítés idejére kapcsoljuk vissza az IE-t, főleg friss telepítés után! Úgy tettem és minden hiba nélkül zajlik az élet, sőt maga a frissítés is mintha gyorsabb lenne. Nagyon be van az IE drótozva a Winbe. :F Na meg javasolták a 8.1-re áttérést mert ott nincs sok frissítés még.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12576) iMaverick válasza raidx (#12575) üzenetére


iMaverick
addikt

Az Explorer szerves része a Win-nek.

Proxy-s környezetben pl. az Explorer-nek beállított proxy kiszolgálót használja alapértelmezetten minden program. (Kivéve, ha kézzel be lehet állítani neki másikat.)

(Pl. a Firefox is, ha az van bejelölve neki, hogy a "rendszerbeállítások használata".)

Melóba már szívtam párszor ilyen miatt.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12577) radi8tor válasza raidx (#12570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a téma itt erősen OFF, kérlek valamelyik Windowsos topicban beszéld meg, ha még lenne nyitott kérdés! :R

⭐ Stella

(#12578) MZperX75 válasza raidx (#12574) üzenetére


MZperX75
addikt

A windos bejelentkezésénél nekem is csinált hasonlóan érdekes dolgot ,az az fekete képernyőt .
De mivel 2 megjelenítőt használok hozzá más felbontásokban (1024x768 projektor és FHD 24" monitor)
Win gomb+p jobbra nyil -enter .

Bár LIanóm van most ,de ez is azt csinálja .

(Dedikált VGA HD6670+HD6650D) Catalist frissítéssel feltett egy 4.5 Famenetwork-öt széthullt az egész win.
Alaplapról USB3 eltűnt,majd fagyott random videó lejátszásnál is játékoknál is .
Dual graphisc s letiltva ugyan az.
Most azzal van javítva a dolog,hogy bios letiltott IGP engedélyezett dVGA ,nem fagy szépen működik ,kivéve az USB 3 de leszarom.

radi8tor1
Brazossal Kapcsolatos Win lehülyülés is Brazos téma,nem? bár lehet igazad van :R

[ Szerkesztve ]

(#12579) csubi8


csubi8
csendes tag

sziasztok,

már vagy 1,5 éve használom a kis brazost (Asrock E350M1), most már csak leginkább LANra viszem magammal a kicsi mérete miatt (egy ilyen apró házban van). persze LANon csak régebbi játékokkal nyomultunk (pl. far cry), de kérdés:

van-e valamilyen értelmes alternatíva, hogy milyen VGA-t lenne érdemes tenni a PCI Express sínbe?

az világos, hogy a PCI Express sín csak csökkentett módban megy (x4), eleve az is behatárolja a dolgokat, hogy CSAK low profile/egy kártya vastagságú kártya mehet bele (a ház miatt).

az is érthető, hogy a gép teljesítményéhez kell nézni a kártyát, azaz nincs értelme 2 gigás DDR5-ös szörnyet tenni bele, ha úgysem hajtja ki a gép.

nagyon sok helyen mondják/írják, hogy az integrált HD6310 elég telitalálat és fullra passzol a Brazoshoz, de játékhoz szeretnék még egy kis kakaót (Codmw2, Codmw3, rainbow six vegas, dead island) és úgy gondolom egy külön VGA kártya tehermentesítené a processzort is. (vagy ez hülyeség?)

valami ötlet, ajánlat? Nvidia, vagy ATI? (mondjuk egy Geforce GT200-ra gondoltam)
nagyon köszi :R

http://lanparty.blog.hu

(#12580) raidx válasza csubi8 (#12579) üzenetére


raidx
őstag

Nem hozná meg az elvárt eredményt. Volt már korábban aki próbálta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12581) pmheros válasza csubi8 (#12579) üzenetére


pmheros
senior tag

Szerintem az apu cpu része gyenge a gpu részhez. Ha ezt nem tudja kellően kihajtani, akkor egy nagyobb vga -t sem fog.

nem vagyok tökéletes

(#12582) csubi8 válasza pmheros (#12581) üzenetére


csubi8
csendes tag

Rendben, akkor végső soron azt mondjátok, hogy teljesen feleslegesen van rajta a PCI Express foglalat? :D (persze nem ez lenne az első/utolsó parasztvakítás)

http://lanparty.blog.hu

(#12583) canniball válasza csubi8 (#12582) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, a PCIe-be csak videókártyát lehet tenni...? ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12584) csubi8 válasza canniball (#12583) üzenetére


csubi8
csendes tag

Ott a pötty, bár én még csak videókártyát láttam PCI Express 2.0 x16 slotban. :U

http://lanparty.blog.hu

(#12585) iMaverick válasza csubi8 (#12584) üzenetére


iMaverick
addikt

X1-es tv-tunerkártyát már toltam X16-ba, mert csak ott volt hely... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12586) pmheros válasza iMaverick (#12585) üzenetére


pmheros
senior tag

Az enyémbe is tuner volt, most egy Xonar DX lakik ott

nem vagyok tökéletes

(#12587) raidx


raidx
őstag

Elnézést az offért!

Adott egy Lenovo 3000 N100 gép aminek a kijelzője állandóan lekapcsol. Érzésem az, hogy a grafikus egység védi magát a hősokktól. Nem tudom ez a masina eleve tartalmazott e ventit vagy passzív hűtésű? A masinát egyszer elejtették és kb. fél év múlva kezdődött az elfeketedés. De most már egy másodperc üzem után is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12588) csubi8 válasza iMaverick (#12585) üzenetére


csubi8
csendes tag

sziasztok,

No, kiváncsiságom nem hagyott, ezért az Asrock E350M1 minigéphez beszereztem egy PCI Express-es videókártyát (Sapphire Radeon HD 6570 2GB DDR3), hogy kipróbáljam.

Előljáróban annyit, hogy az integrált kártya (HD 6310) teljesítménye nem rossz (az új BIOS-al már 1 GB memóriát is adhatunk a VGAnak), több régebbi játék is fut (Far Cry, Cod2, CS 1.6), de aztán az időben ezután következő játékok alaposan megizzasztják a gépet (Rainbow Six Vegas 2, Operation Flashpoint Dragon Rising, Battlefield 2). Játszhatóak, de azért kéne egy kis plusz kakaó.

Itt jött a képbe (és a gépbe) egy külön VGA kártya és kiváncsi voltam az eredményekre. FRAPS-al néztem és teszteltem a játékokat és minden játék gyorsult valamennyit, de tény, hogy 1024x768-nál nagyobb felbontásban nem lehet játszani, szinte minden beállítás LOW körül és még így is sanszos, tehát hiába a külön kártya, nem sokat profitál belőle a gép. Jobb lett, de nem annyival, mint az ember azt várná.

Régen ez nem így volt, mert az alaplapi VGA a legnagyobb jóindulattal is csak egy nagy kalap ló-szar-díniás szendvics volt és csodákat tudott művelni egy külön bepattintott VGA kártya. Az Asrock E350M1-ben viszont nem dísz az integrált VGA, pont ehhez az összeállításhoz lett tervezve, ami egyébként a mérnököket dicséri.

Persze, most mosthatjátok azt, hogy ez a gép nem játékra való, de a MiniITX méret miatt (a ház is ilyen kicsi), nagyon kényelmes LAN partikra vinni, azonban játék terén kompromisszumot kell kötni (azaz régebbi játékokkal érdemes csak játszani).

Másra használható a gép (játékon kívül)?
Ha a tanácsomra vagytok kiváncsiak, vegyetek valami mást!

Több, mint 1 évig használtam a kis gépet és a következőket tudom mondani:
- az áramszámlám nem lett kisebb az állítólagos 40W-os fogyasztás ellenére, pedig piszok sokat ment,
- zajtalannak nem mondanám, a processzorhűtő 4 centis légkavaróját pár hónap elteltével cseréltem egy 8 centisre (alacsonyabb fordulaton),
- hiába a 2 magos proci, a 4 GB RAM és az SSD, a mai netes alkalmázasok és már maga a böngésző is (Firefox, Chrome) is csak "vánszorogtak", a videókat kis HDben (720) volt érdemes nézni, hogy ne szaggasson; érdekes hogy néhány év alatt az internet is mennyire megváltozott (vicces, de erősebb hardver kell hozzá),
- sűrűn vágtam videót is (Pinnacle Studioval), de az utóbbi időben már inkább azt se, mert izzadság-szagot éreztem a gépházból,
- a BIOSban semmilyen tuning lehetőség nincs, amivel a processzort tudnánk piszkálni.

Feleségem kérte, hogy térjünk vissza a nagy géphez (addig az volt a játékos gép: C2Q8300, 8 GB RAM, SSD szintén), mert szeretne gyorsabban netezni/dolgozni, szóval nyugdíjazom a kis Brazost, bármennyire is nagy örömmel vetettem bele magam kb. 1,5 éve.

(Bocs a hosszú írásért)

http://lanparty.blog.hu

(#12589) raidx válasza csubi8 (#12588) üzenetére


raidx
őstag

Teljesen felesleges volt amit tettél. Ha elolvasod a fórum elejét és hallgatsz a válaszokra amit kaptál nem vacakolsz a plusz VGA berakással. Amúgy egy jól beállított rendszer alatt a filmek nem szaggatnak! Itt a többség szinte házimozirendszernek használja. Időről időre jön egy ifjú titán aki nem képes elfogadni, hogy ez nem játékra alkalmas lapocska. Mini-ITX tartományba vannak arra alkalmas lapok is, igaz áruk is annak megfelelő.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12590) zsola32 válasza csubi8 (#12588) üzenetére


zsola32
őstag

AM1 Kabini-t kell venni, az mérföldekkel gyorsabb a Brazosnál.
nekem mindkettőből van egy, a Brazos marad még egy darabig, sok a vinyóm, ezeket hajtja...
egy A10 Trinity-ről váltottam a Kabinire, nekem elég.

egyébként jó a Brazos is, az enyém két éves, mint egy óramű, semmi gondom nincsen vele

(#12591) oldbone'76 válasza csubi8 (#12588) üzenetére


oldbone'76
tag

Tökéletes HTPC, teljesen hangtalanra lassított 12-es ventivel. Zene, netezés, Full HD tartalmak, filmek, akár dts hd hanggal. Sok-sok tabbal megnyitott böngésző. Gondolom word és excell, illetve alternatíváik is gond nélkül elmuzsikálnak rajta.

Ez a gép erre való. Nem erőforrás igényes feladatokra.

Még jó, hogy nem 3D renderelni akartál vele... Bár egy közepes, vagy nagyobb GTX GPU-val lehet, hogy még arra is jó Blender cycles-sel.

Egy 32-es SSD-vel és 4 GB RAM-mal win 8.1-el "lóg" egy nagy tv-n, egy erősítőn és egy lankábelen.

Egyszerűen: Pörfekt ;)

[ Szerkesztve ]

(#12592) raidx


raidx
őstag

Kis Mp4 lejátszóm alaposan lemerült, Meglepve tapasztaltam, hogy az Asrock lapocska kikapcsolt állapotban is töltötte. Korábban telepíteni kellett az AppCharger progit hozzá. Igaz, már nagyon régen használtam a kütyüt, azóta alaplapcsere is volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12593) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv mindenkinek!

Új nast akarok építeni.. A fő szempont hogy legyen az alaplapon pci-e x16-os szlot + egy mini pci-e szlot
Három configon gondolkodom:
1. AMD Athlon 5150 + AM1H-ITX
+jó ár/érték arány
+ erős cpu
- nem integrált cpu
- a többi confighoz képest magas tdp

2. ASROCK QC5000-ITX/WiFi
+ viszonylag alacsony fogyasztás
+ integrált cpu
- csak fél hosszú mini pci-e slot :O

3. ECS KBN-I/2100
+ naggyon alacsony fogyasztás
+ 2 db mini pci-e slot
- itthon nem kapható, külföldről venni meg drága....
- ez nyújtja a leggyengébb teljesítményt

A legjobb nekem 2. alaplap lenne, de sajnos probléma a félhosszú mini pci-e slot.

Itt látható, hogy az usb kábel mini része túl hosszú...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12594) radi8tor válasza Honkydoo (#12593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ezt pont a Brazos topicban?

Inkább mini-ITX-be való lenne a kérdésed.
Bár kérdést sem láttam a HSZ-ben. :)

⭐ Stella

(#12595) Honkydoo válasza radi8tor (#12594) üzenetére


Honkydoo
őstag

Őőő, elnézést nem akartam offolni. Ahogy olvastam a topicot itt sok Kabini-s arcot láttam ezért írtam ide.
Átfáradok a másik topciba.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12596) iMaverick válasza Honkydoo (#12595) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, csak az a sok Kabini-s arc már elhagyta a Brazos-t. (Persze időnként még én is visszanézek ide: jó kis gép volt a Brazos, csak kicsit kevés volt benne a kraft.)

Az előző hsz-ra: azért ne az AMD által megadott TDP alapján írd le fogyasztásilag a Kabini-t. Nálam picoPSU-val, az 5350-es APU, 1db 2TB-s WD RED HDD-vel idle-ben 19-20W-ot eszik... Max-ra "kiterhelve" 32W... (Persze ha tolnék bele + winyókat, akkor magasabb lenne ez az érték.)

Namost ha úgy nézem, hogy ez egy "komplett" asztali konfig, Win8-cal... Hová lehetne még levinni a 20W-ot? (A Brazos-t, amikor leakartam cserélni, először egy Synology NAS volt a kiválasztott, a DS113j. Amikor az is tekeri a HDD-t, akkor valami 13W-ot eszik... Szóval ez a 20W szerintem bőven bevállalható kategória.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12597) Honkydoo válasza iMaverick (#12596) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szóval ez a 20W szerintem bőven bevállalható kategória.
Igen, én is gondolkodtam ezen, hogy belefér még.. Másnál is látom, hogy nem integrált CPU-s gépet vett és nagyon jól elvan vele. Őszintén szólva kicsit fázom a nem integrált CPU-s configoktól. Talán mert azt gondolom jobban melegszenek? Vagyis nem lehet őket passzívan hajtani. (?)

Végül aztán lebeszéltek az AM1-es APU-ról mert mindegyik alaplap csak x4-es PCI-E-t támogat.

Hogy mi legyen helyette? Passz.. Talán a maradék 2 pontból valamelyik..

Hogy ON is legyek:
Nézegettem Brazossal szerelt lapokat is. Az ECS csinált olyan alaplapot amin Brazos volt + mini pci-e + PCI-E x16-os sín (később persze láttam, hogy csak x4-es sebességet támogat)

Egyébként ha van még hozzáfűzni valód a témához, gyere át ide.
Nem szeretném összeakasztani a bajszomat a fehér cicával.. :B :Y

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12598) MZperX75 válasza Honkydoo (#12597) üzenetére


MZperX75
addikt

4x PCI-e mire nem elég? dVGA-t nem tennék bele,bár 4X-esen az sem menne annyival rosszabban
,mint a 16x slotban.
A CPU limit úgy is nagyobb limitáló tényező,max HD6570-et ha kihajt akkor sokat mondok,de akkor a fogyasztás meg hello kis fogyi.
Bármi másnak meg elég 4x PCI-e foglalat.

(Persze egy GTX750-essel jobban jár az ember ,de azt meg nemhajcsaki) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12599) >Deego..


>Deego..
senior tag

Giga E350N WIN8 lapba belerakható 1600MHz ram?
Gondolom baja nem lehet, mert ha csak 1333Mhz a támogatott akkor annyira skálázza vissza a lap.

Win 8.1 64-bites oprendszerrel boldogul?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#12600) syler123 válasza >Deego.. (#12599) üzenetére


syler123
veterán

Persze mehet bele 1600mhz-es ram. Win 8.1-et jobban is szereti, mint a win7-et. :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.