Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12301) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

OpenELEC-nél tapasztalta valaki, hogy a lanczos3 filtert használva 3-4 darabra esik a kép?
Olyan, mintha pár pixeles horizontális offset lenne a darabok között, vagy pár pixel hányozna a képrészletek között.

(#12302) clinitron


clinitron
csendes tag

Sziasztok!
Annak kapcsán hogy beszereztem egy ssd-t szeretnék néhány láma kérdést feltenni:
Alaplap egy Asrock E350M1/USB3 megtoldva egy ilyen SATA3 kártyával.
Hová dugjam az ssd-t,a sata 2 vinyót, dvd játékost? Ha az alaplapba dugok mindent nem vesz vissza sata 2-re minden aljzat? SSD alaplapba, sata 2-es dolgok a bővítő kártyába esetleg?
Vissza kéne vennem a lapozó fájlt is (állítólag) tehát ram bővítés néz ki. 2X1 gigáról 4 gigára tervezem.
Melyik jobb ennél a lapnál a 2X2 giga, vagy az 1X4 giga? 1066-os ram már nem sok van,marad a 1333 MHz-es,
de árban ugyan az szinte mint az 1600 MHz-s. Nem jobb az 1600-as bele esetleg rövidebb időzítésekkel?
Valami tapasztalat RAM-okkal kapcsolatban? P.l.: milyet még csak véletlenül sem bele?
Még egyszer bocs,de járatlan vagyok ezekben a dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#12303) stratova válasza clinitron (#12302) üzenetére


stratova
veterán

Brazosnak felesleges 2 modul, mert egy csatornás a memóriavezérlő (64 bit), így jobb választás az 1x4.
Kezdésnek ezt nézd meg.
A lap mind a 4 csatlakozója natív SATA 3-as, miért is venne vissza? Mennyi eszköz lóg ezen a kis gépen ha 4 SATA + eSATA mellé kellett még 3 SATA (ebből egy eSATA) port?

[ Szerkesztve ]

(#12304) clinitron válasza stratova (#12303) üzenetére


clinitron
csendes tag

Köszi!
Csak ez a három dolog (SSD,ODD, adatos HDD) lenne,a bővítő karit anno egy másik lapba vettem.
Amúgy csak két portos,az e-sata közös az egyik belsővel.

(#12305) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

E350m1 tudja a 24p-t? (Tv tudja)

(#12306) radi8tor válasza bigdady (#12305) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. Megfelelő lejátszó program kell hozzá.

⭐ Stella

(#12307) bigdady válasza radi8tor (#12306) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi

Mas: e350m1 usb3 gepre van egy allando kulso hdd rakva amelynek sosem alszik el a ledje. Miert? Nem lesz baja? Vagy csak valami bios bealiitas aram alatt hagyja?

(#12308) bigdady


bigdady
nagyúr

Bd 3d-t nem visz az e350m1 ugye?

(#12309) szuszinho válasza bigdady (#12308) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem.

(#12310) t.zolka válasza zzola (#12297) üzenetére


t.zolka
aktív tag

ASRock E350M1 lap, ki-be kapcsolható nem csak készenléti állapotban! Nem kell hozzá USB-s kütyüt venni! Kell egy régi CD-ROM audio kábel, egy Infra vevő és ezt csak rá kell dugni a CIR vezérlőre és kész! Működik, kipróbáltam, én is így használom.

(#12311) radi8tor válasza t.zolka (#12310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat! :C

⭐ Stella

(#12312) kopidoo válasza t.zolka (#12310) üzenetére


kopidoo
senior tag

És irányítani is tudod ezen keresztül?

(#12313) t.zolka válasza kopidoo (#12312) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Igen! OpenELEC van rajta és tökéletesen működik minden funkció!

(#12314) kopidoo válasza t.zolka (#12313) üzenetére


kopidoo
senior tag

Akkor megérett a One 4 All távirányító beszerzése. :)

(#12315) t.zolka válasza kopidoo (#12314) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Pont ezt nézegetem én is. Ha a projektor távját is helyettesíteni lehetne vele, akkor ezt nekem találták ki! :D
Azt írják tanítható, nekem csak egy bekapcs-kikapcs kéne, remélem ezt képes megjegyezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#12316) longwild válasza t.zolka (#12310) üzenetére


longwild
aktív tag

Van ehhez valami konkrét leírás? Melyik lábat melyik lyukba dugni stb?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12317) raidx válasza longwild (#12316) üzenetére


raidx
őstag

Gugli segít lefordítani: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12318) longwild válasza raidx (#12317) üzenetére


longwild
aktív tag

Köszi!

A lefordításra nincs szükség :)

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12319) kopidoo válasza t.zolka (#12310) üzenetére


kopidoo
senior tag

Milyen távval irányítod a gépet?

(#12320) Yodafon


Yodafon
senior tag

Nem tudom hova tartozik ez a probléma mert 3 komponensem van:
Samu f6400
Amd Brazos + Win 7
XBMC lejátszó

Szóval a problémám: A Brazos optikai kábelen csatlakozik a hangrendszeremhez és HDMI-n a tv-hez. Mikor megpróbálok lejátszani egy filmet 24p-vel a hang egy ici-picit (olyan kb. 100ms-el) előbb jön mint a kép (pl. szájmozgásnál) és ez rendkívül zavaró. Ha kilépek az XBMC menüjébe, akkor ugyebár visszavált 60Hz-re és a háttérben mutatja tovább a filmet. Ilyenkor viszont a hang és kép tökéletesen illeszkedik. Mit rontottam el? Vagy ez mindenkinél ilyen? Kicsit ideg vagyok mert a TV 180k-ba fájt és csúnya lenne ha így kéne néznem filmeket...

I'm gangsta!

(#12321) zsolt501 válasza Yodafon (#12320) üzenetére


zsolt501
nagyúr

a késleltetés beállítható a programban, de ne kérdezd merre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12322) Yodafon válasza zsolt501 (#12321) üzenetére


Yodafon
senior tag

Oké én értem, de akkor ez ilyen globális jelenség? :F

I'm gangsta!

(#12323) syler123 válasza Yodafon (#12322) üzenetére


syler123
veterán

Nálam nem késik a hang 24hz-en. Samsung 40f6670 és Brazos párossal. Szintén optikán megy ki a hang.

(#12324) zsolt501 válasza Yodafon (#12322) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet globális, ez készülék függő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12325) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok,

Ma reggel kikapcsolva találtam a brazost és bekapcsolásra sem reagál. Ilyen házban csücsül ezzel a paneltáppal. Próbáltam egy régebbi laptophoz való paneltáppal is, de semmi, a led sem világít. Mit gondoltok, mi lehet a gond? Ha garis probléma és esetleg az alaplapot is kiütötte, azt tudom pl gariztatni, vagy a boltok egymásra mutogatnak?

Köszönöm

(#12326) zsolt501 válasza AirBundy1 (#12325) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem a táp ment tönkre, próbáld meg egy normál táppal el indul e.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12327) AirBundy1 válasza zsolt501 (#12326) üzenetére


AirBundy1
tag

Közben keverem a szezont a fazonnal. Szóval a hálózati adapterből próbáltam másikkal. Akkor egy sima atx-es gép tápjával megpróbálom majd, hátha.

(#12328) iMaverick


iMaverick
addikt

EZ volt már?

(Asrock E350M1-hez)

2.10 3/11/2014 Instant Flash 2.06MB Modify VGA card detect function.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12329) raidx válasza iMaverick (#12328) üzenetére


raidx
őstag

Már megint beleestem a Sata-Ide anomáliába! Mindég elfelejtem, hogy alapból IDE van beállítva én meg SATA módba telepítettem. Jött is a kék halál ahogy illik. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12330) zsolt501 válasza iMaverick (#12328) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még nem volt, mi lehet ez?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12331) iMaverick válasza raidx (#12329) üzenetére


iMaverick
addikt

Ugye-ugye... Jó hogy mindig leírod, mert így már nem szoktam elfelejteni... :R

(#12330) zsolt501: új BIOS, csak az a nagy kérdés, hogy érint-e minket ez a VGA detektálós hibajavítás? (Szerintem nem sokan használnak itt a fórumon dedikált videjókártyát a Brazos-ban.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12332) raidx


raidx
őstag

AMD Dual-Core Processor E350/E350D Ez a "D" jelzésű mi lenne? nem igen találok róla semmit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12333) szabieable


szabieable
aktív tag

Sziasztok!
E350ről szeretnék váltani egy kicsit erősebb gépre, hasonló igényekkel. Sajnos a dvb-chrome-youtube már megfogja a gépet és oda a felhasználói élmény. Aki esetleg hasonló konfigról cserélt, mit tudna ajánlani? Szeretnék maradni az integrált mini-itx rendszernél.

(#12334) Yodafon


Yodafon
senior tag

Asrock E350M1 támogatja a HDMI-CEC-t?

I'm gangsta!

(#12335) zsolt501 válasza Yodafon (#12334) üzenetére


zsolt501
nagyúr

NEM

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12336) iMaverick válasza szabieable (#12333) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért kíváncsi vagyok a Kabini-s rendszerek "össz" fogyasztására. A mostani Brazos 25W-ja nekem "feledteti" a felhasználói élményen történő csorbulást. (Nem tudom, milyen idős vagy, de én annó hallgattam úgy MP3-at a 486XD4 100Mhz-es gépen, hogy a zenelejátszás szaggatott. És hol voltak akkor még a videók? Youtube? Az mi? :D )

(A 25W-ot kéretik úgy érteni, hogy a picoPSU-n és a tápon keresztül ennyit "vesz ki" a konnektorból.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12337) szabieable válasza iMaverick (#12336) üzenetére


szabieable
aktív tag

Tiszta sor és értem is a helyzetet, de eljutottam arra a szintre, hogy abban a napi másfél-két órában egyen többet a gép amikor használni szeretném. Igen zavar, hogy nem tudok smooth böngészni :) nehéz visszaváltani munkahelyi i5 után egy e350-re. Ha a fogyasztásra akarok menni akkor pedig bekapcsolom a tabletet :)

(#12338) AirBundy1 válasza zsolt501 (#12326) üzenetére


AirBundy1
tag

Úgy néz ki, tényleg a táp a ludas. Megtartom a házat, de egy megbízható, kompakt beltéri tápegységet raknék bele. Van esetleg ötleted, milyen lehetne jó? 120W, 12V, 5A vagy 10A?

(#12339) iMaverick válasza szabieable (#12337) üzenetére


iMaverick
addikt

Természetesen mások a felhasználói szokások.

Nálam a Brazos NAS-ként is megy, így 0-24-be van hajtva... Ha kell a craft (felhasználói élmény), arra ott a Corei5-ös masina 4.2-ön túlhajtva. Persze a Battlefield 4 eléggé érdekesen futhatna a Brazos-on, így inkább skip-pelem.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12340) zsolt501 válasza AirBundy1 (#12338) üzenetére


zsolt501
nagyúr

120W mindenre elég lesz ebben a házban. és ehhez a géphez.
Lehetőleg valami jó hatásfokút keress.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12341) raidx válasza zsolt501 (#12340) üzenetére


raidx
őstag

Én egy PicoPSU-t javaslok: PicoPSU-120 12V DC-DC ATX tápegység
7.970 Ft + Áfa
(Br . 10.122 Ft)
Gyártó, kiadó
Cikkszám:PicoPSU-120
- DC-DC ATX táp
- Max teljesítmény: 120 Watt
- Bemenet: 12V DC
- Hatásfok: 96%
- Közvetlen ATX csatlakozás
- Intel Core Duo kompatibilis
- DC csatlakozó: 5.5/2.5 mm
- HDD, FDD, SATA HDD tápcsatival

A korábbi paneltáp kockája még jó is lehet hozzá.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12342) canniball válasza raidx (#12341) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem, pont az döglött be neki. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12343) szuszinho


szuszinho
őstag

A 4 centis ventik között van fordulatszám szabályozós? Kelle-e egyáltalán, hogy az legyen? Nézegetem őket, és van 2800, illetve 3500as is. Melyik a jobb?

(#12344) canniball válasza szuszinho (#12343) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a gyári venti helyére gondolod akkor annyi a lényeg hogy 3 eres legyen, a lap meg majd szabályozza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12345) szuszinho válasza canniball (#12344) üzenetére


szuszinho
őstag

Ok, köszi! Akkor a Mini Kaze helyett Noiseblocker BlackSilent XM2 (3800 rpm, az XM1 2800 rpm)lesz a befutó. Halkabb is a spec szerint.
Van egy 8 centis ventim is. Érdemes betenni a házba? (Coolermaster Elite 130 ITX)
Jelenleg 1 db WD RED, és PicoPSU van még benne.

(#12346) canniball válasza szuszinho (#12345) üzenetére


canniball
nagyúr

Ártani sosem árt a plusz légmozgás, de igazából neked kell tudni hogy szükség van-e rá/mennyire zavaró (vagy sem).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12347) t.zolka válasza szuszinho (#12345) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A Noiseblocker BlackSilent-t kihagynám a helyedben! Pár napja vettem 3db 4 centist, és egy NAGY kaki az egész! Oké, hogy baromi halk, DE cserébe nem is "fúj" rendesen! Szinte mintha nem is lenne a hűtőn semmi, melegszik a proci és a vga mint az állat! Kidobott pénz!

(#12348) syler123 válasza t.zolka (#12347) üzenetére


syler123
veterán

Jól hűt a noiseblocker, a hiba nálad van. Sokszor van hogy elmozdul a prociról a borda a gagyi felfogatás miatt, ilyenkor nagyon magasak a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

(#12349) zsola32 válasza syler123 (#12348) üzenetére


zsola32
őstag

szerintem is jó ventik, nálam 6 van belőle

(#12350) canniball válasza zsola32 (#12349) üzenetére


canniball
nagyúr

Mit üzemeltetsz te, helikoptert? :Y :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.