Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12251) Paci. válasza iMaverick (#12250) üzenetére


Paci.
tag

Rá van írva, hogy "handmade sample" nem tudsz olvasni? ;]

Amúgy Revoltec Pipe Tower néven fut, de már nem kapható. Nekem is a kiállított darabokat sikerült csak megvenni.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#12252) raidx válasza Paci. (#12251) üzenetére


raidx
őstag

Érdemes ott szétnézni kicsit jobban: [link] és a hasonló termékek opció alatt sok jó dolog van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12253) Yodafon


Yodafon
senior tag

Lehetséges annyira alulfeszelni egy 12cm< ventit hogy olyan lassú sebességgel pörögjön mint a filmekben a mennyezeti ventillátor? :D Illetve passzív hűtéssel érne valamit egy zárt házban de résekkel az oldalán?

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#12254) zsolt501 válasza Yodafon (#12253) üzenetére


zsolt501
nagyúr

PWM-es ventilátorral meg lehet oldani, de ahhoz neked kell vezérlő elektronikát szerezned, vagy csinálnod.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12255) MZperX75 válasza Yodafon (#12253) üzenetére


MZperX75
addikt

Szerintem nem 12V-os venti minimum 5-6V-on még elindul,de lejjebb már nem ,bár potmétereset kell venni azt hagyj szóljon!

(#12256) Paci. válasza raidx (#12252) üzenetére


Paci.
tag

Nézegettem én serényen, a terv egy Ötzi volt ahogy iMaverick is csinálta csak sajna nem férne el. Ezt a Panorámát amit linkeltél mondjuk lehet megpróbálnám belefaragni, de akkor oda terv hogy a táp ventije húzza róla a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#12257) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Asrock E350m támogatja-e a WOL-t? Mindenhol azt olvastam igen, de a biosban különösebb beállítást nem találtam rá. Valaki ébresztett már fel ilyet WOL-ban? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12258) wopi válasza McSzaby (#12257) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Igen, teljesen jól működik. Routerbe bejelentkezve ébresztettem fel WOL-al.

(#12259) canniball válasza McSzaby (#12257) üzenetére


canniball
nagyúr

Gugli, első találat, Asrock FAQ
Question (Q&A-09|46): How could I use Wake on LAN function?(7/9/2003)
Answer:All of ASRock motherboards support Wake on LAN. Please enable the "PCI Device Power On" in the Power menu of BIOS. After saving the changes and exit the BIOS, please boot into the Windows OS then shut down the system.
Now, the system is ready to be woken up through LAN by other computers.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12260) McSzaby válasza canniball (#12259) üzenetére


McSzaby
őstag

Szia,

Köszi, ezt olvastam, csak én nem windowst használok és Debian alatt sehogy se jött össze. Gondolom akkor ez volt a gond, utána nézek otthon. :) Köszi!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12261) canniball válasza McSzaby (#12260) üzenetére


canniball
nagyúr

No de maga a fícsör a BIOS-ban van, hogy utána milyen OS következik az nem hiszem hogy bármit is jelentene. Hogy a szövegben épp Win szerepel az gondolom a nagy számok törvényének köszönhető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12262) wopi válasza McSzaby (#12260) üzenetére


wopi
aktív tag

A 1043ND routeremen is linux alapú rendszer fut, és tökéletesen működött. Bár úgy tudom, hogy a WOL nem is platformfüggő szolgáltatás.

(#12263) McSzaby


McSzaby
őstag

Ezzel egyetértek, hogy nem platform függő, de sehogy se akart menni a kicsike. Openwrt-ről akarom felébreszteni egy TP-LINK WDR3600-sról. Na majd ha hazaértem...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12264) bigdady válasza wopi (#12258) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is csak routerből tudom ébreszteni pedig minden mást megpróbáltam.

(#12265) raidx


raidx
őstag

A hálózati adapter beállításainál engedélyezve van az ébresztés Magic Packettre és Ébresztés egyező mintára?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12266) bigdady válasza raidx (#12265) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem az sem segitett. Kiürül állitolag a gép pár perc után az arp táblából.

(#12267) McSzaby


McSzaby
őstag

...és ti hogy ébresztitek? Van valaki openwrt alól?

Most tcpdumpolom a szervert és közben folyamatosan küldöm neki a magic packetet routerről de semmit nem kap meg a gép. Nem értem... Csak alvó gép kapja meg a csomagot, vagy az aktív gépnek is meg kéne kapnia?? Szerintem meg kéne kapnia annak is, max. droppolja.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12268) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

csak érdekességként kérdezem, semmi ilyen tervem nincs, de valaki próbált már játszani a brazoson kicsit komolyabb gépigényű gémmel? Gondolok itt Fifa 14-re. Na persze nem a beépített GPU-val, hanem dedikált VGA + a kis brazos. Érdekelne a téma szórakozás, tesztelés szintjén. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12269) iMaverick válasza McSzaby (#12268) üzenetére


iMaverick
addikt

Régebben tesztelgették itt COD-dal, ilyesmivel...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12270) MZperX75 válasza McSzaby (#12268) üzenetére


MZperX75
addikt

Fifa14 nem fog menni, Half Life szintű gamek még elindulnak alacsony részletesség mellett
sok játék használt Half Life motort. Cs-zni lehet vele.
cod sorozat 1-2 MW-MW2 játszató,még a multiplayer is.
1024x768low Cod MW2 25-35 Fps.

(#12271) szuszinho


szuszinho
őstag

160W Pico PSU-hoz mehet 60W-os adapter? 1 max 2 vinyó lesz a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#12272) zsolt501 válasza szuszinho (#12271) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az adaptert meg akarod főzni akkor arra jó lesz, egyébként, elvinné, de eléggé a határon lenne hajtva, és ez hosszabb, rövidebb távon semminek nem használ, főleg, hogy ha a folyamatosan a határán van valami hajtva az egy idő után tönkre megy, és magával ránthat mást is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12273) szuszinho válasza zsolt501 (#12272) üzenetére


szuszinho
őstag

Mekkora kell akkor? 90W már elég?

(#12274) zsolt501 válasza szuszinho (#12273) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az már inkább, arra azt mondanám, hogy bírná.
Arra azért figyelj, hogy ha nagyon melegszik akkor az is a határán van járatva, mert ezeknek a hő a legnagyobb ellenségük, és a hálózati hibák.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12275) McSzaby válasza MZperX75 (#12270) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezt értem, de dedikált VGA-val sem lehet kihozni belőle komolyabbat?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12276) iMaverick válasza szuszinho (#12271) üzenetére


iMaverick
addikt

Pont fordítva szokták csinálni: a kisebb picoPSU-hoz mehet nagyobb teljesítményű adapter... Amúgy a 60 W elegendő: nálam is 60-as pico van: Brazos + 2TB WD RED. (Korábban volt benne egy Soundblaster X-Fi Titanium is. Az is megdobta a fogyasztást, nem is kicsit.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12277) zsolt501 válasza iMaverick (#12276) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, de ő 2 HDD-t akar beletenni, ami azért többet fogyaszt mint egy Soundblaster, és azért ha hosszú távra tervezne nem igazán érdemes a határán hajtani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12278) iMaverick válasza zsolt501 (#12277) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem azért a 20 fillérért, de amikor bedobtam a kártyát, valami 5W-tal ugrott meg a fogyasztás. (A konnektorból mérve.)

Egy HDD-re 7-8W-ot szoktak megadni "seekelés" közbenre... Szerintem fedi egymást a két dolog.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12279) syler123 válasza zsolt501 (#12272) üzenetére


syler123
veterán

Megfőzni? Na ne vicceljünk. Én a Brazos kezdete óra 60W-os adapterrel vagyok és 2 hdd volt rajta, meg wifi adapter stb. Ez így még messze van a határtól. Olyan 35W fogyasztással számolhat max, ehhez ne kelljen már 120w-os adapter :) Az adapter amúgy sem fogja megfőzni a gépet, az a táp feladata :DD

[ Szerkesztve ]

(#12280) szuszinho válasza syler123 (#12279) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor elegendő a 60W? Jelenleg egy terrás RED van benne, openelec penről megy. Viszont van egy 2 gigás vinyóm is dokkolóban, amit lehet beleteszek, de az is lehet, hogy nem. Bár ezek szerint simán mehet bele.

(#12281) syler123 válasza szuszinho (#12280) üzenetére


syler123
veterán

Még várd meg mások mit írnak, mert én 2 db 2,5"-os hdd-ről hajtottam. Mondjuk a Red nem fogyaszt sokkal többet, viszont ha a rack-et is beteszed az még dob rajta, pláne ha nem ilyen alacsony fogyasztású, mint a Red. Ha találsz 90W-osat, akkor lehet azzal jársz a legjobban, nem sok veszteséggel jár szerintem a 30w-al nagyobb adapter. Én a fogyasztás csökkentés miatt vettem 60w-os adapter, mert nekem a felét sem fogyasztja a gép a 60w-osnak :)

[ Szerkesztve ]

(#12282) zsolt501 válasza syler123 (#12279) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Volt itt aki már megfőzte, no meg azért ne tojásfőzőként használjunk már egy adaptert.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12283) szuszinho válasza syler123 (#12281) üzenetére


szuszinho
őstag

Itt az írja, hogy 3,3 W kell neki.
A Brazosnak, ha 35-40W kell akkor sem tűnik úgy, hogy a határon járna.
Úgy tűnik számomra, hogy egy 8A-os (96W) bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#12284) zsolt501 válasza szuszinho (#12283) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen elegendő.

Amúgy a 2TB-os 4,1W íráskor és olvasáskor, sose a terheletlen állapotot nézd mikor táp ellátást méretezel.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12285) szuszinho válasza zsolt501 (#12284) üzenetére


szuszinho
őstag

Jelenleg 1T RED van benne, azért írtam azt.

(#12286) zsolt501 válasza szuszinho (#12285) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ja hogy úgy :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12287) syler123 válasza zsolt501 (#12282) üzenetére


syler123
veterán

De ha 35-40w-ot fogyaszt a gép, akkor 60%-on megy a 60w-os táp, tehát ideális működési tartományban, tehát optimális lesz a fogyasztás, továbbra sem értem miért főne meg, nem egy 50-60 zabáló gépet kötünk rá.

(#12288) MZperX75 válasza McSzaby (#12275) üzenetére


MZperX75
addikt

Amit próbáltam azok közül a Cod gyorsult a legtöbbet tőle,a többi szinte semmit.

CPU limites általában,nagyobb vagy külön dVGA-val is.
A játékok bb 5-8 évvel ezelőttiek gyorsulhatnak,kivétel a Crysis(2007)

Az a játék aminek egy Pentium3-4 es proci kell azokon szépen teker a Brazos.
(Pentium 4 3Ghz plusz teljesítményét hozza kb) Én jól el voltam vele.

MaxHD 6450,6550,6570 de kár érte ,mert fogyasztásban sokad dob a rendszernek.

Ha egy kis játszást is akarsz akkor nem ez a te platformod,bár ez is hülyeség van egy jó pár régi jó kis játék amit szépen el lehet vele játszani.

Én a brazost egy Llano-ra cseréltem ,kíváncsiság miatt,az sem rossz....

A8-3870K @dual graphics HD6670-1G GDDR5.

Van néhány barátom aki esküszik egy Intel Celeron G2020-as+HD7750-es kombon.
A celeront is alul lehet feszelni van benne IGP amin sok dolog működik,és nagyon keveset fogyaszt olcsóbb a lap is hozzá.

Aki a helyén tudja kezelni a Brazost annak szuper kis ,megbízható rendszerré tud válni.
Én nagyon szerettem.

(#12289) MZperX75 válasza zsolt501 (#12284) üzenetére


MZperX75
addikt

A HDD-k többsége(mind) bekapcsoláskor vesz vel a legtöbb áramot,nem íráskor vagy olvasáskor.
Ha 1 db 1 Terás 3.5" HDD (az enyém) bekapcsoláskor akár 8-11W-os behúzhat,utána beáll egy 1-2 W-os készenléti álapotban íráskor ,vagy olvasáskor elérheti a max 5-6W-is.

Ha egy rendszerben 2-3 4 HDD van annak minimum 10A-es táp szükséges.

Brazos E-350 MSI IS lapban 1DB 1 Terás HDD-vel idle 19.6W load 29-32Wmax fogyasztott.

2 HDD-vel +DWDRW-vel 42-45W egy 65W-os paneltáppal hajtva ami 2 év alatt megadta magát,pont ezért.

(#12290) McSzaby válasza MZperX75 (#12288) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, hát én nem akarok rajta játszani, szóval nem játékos gépnek akarom használni csak érdekelt a téma, kis teszt. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#12291) zsola32 válasza zsolt501 (#12282) üzenetére


zsola32
őstag

nekem 90 w-os van, és simán visz 5 vinyót.
(igaz, ritkán megy egyszerre az öt)

[ Szerkesztve ]

(#12292) t.zolka


t.zolka
aktív tag

ASRock lap, OpenELEC, szerintetek elég neki 256MB memória, elmenne azzal is probléma nélkül? Most egy 8GB-os van benne, de szeretném visszatenni az asztali pc-be. (a tesói hiányolják) :D

(#12293) t.zolka válasza t.zolka (#12292) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Megnéztem, ez amit itthon találtam nem is DDR3-as 256-os, hanem DDR2-es! :W
Akkor egyenlőre marad, hétfőn veszek bele valami kisebbet.

(#12294) longwild válasza t.zolka (#12292) üzenetére


longwild
aktív tag

Azert min 1G-t rakj bele... 512M a videonak, többi a rendszernek

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12296) raidx válasza ZSZS-CMSC (#12295) üzenetére


raidx
őstag

Elég ám a gyári kis venti is hűtésnek. Akkor érdemes cserélni mikor már hangoskodni kezd.

A Coolink Swif2-800 egy jó választás mert nagyon csendes és alacsony fordulaton is jól teljesít. Hátrányuk a nagyobb ventiknek, hogy csak egy csavarral rögzíthetők de az is megtartja.

Ha melegnek látod a rendszert, érdemes valami jobb fajta pasztával újra pasztázni előtte azt a rágógumi szerű trutyit nagyon óvatosan de le kell kapargatni!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12297) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!
Egy Asrock E350M1 lapot készülök vásárolni. Szeretném távirányítóval ki-be kapcsolni, visszafelé olvastam róla, hogy a CIR vezérlőn keresztül lehetséges ez, de bekapcsolni csak készenléti állapotban tud. Az a kérdésem, hogy el tudom-e érni valahogyan, hogy valamelyik USB-n non-stop legyen feszültség? Mert ha igen, akkor lehet hogy meg lehetne oldani a bekapcsolást kikapcsolt állapotban is. Asztali PC-m is ASRock deszka, ott van egy "AppCharger " driver , ami kikapcsolt állapotban is ad feszültséget az USB-re.
Egy bajom van, ezek mind Windows-ra szólnak, én pedig openELEC-et szeretnék használni.
Valaki próbálkozott már ezen a vonalon, tudna nekem segíteni?
Köszi! :R

(#12298) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Már egy ideje nem játszok, és ezért foglalkoztat egy Brazos energiatakarékos minipc megépítése. Azoknak a tapasztalt fórumtársaknak tennék fel 3 kérdést, akik mindennapi használatból ismerik a rendszer erejét:

1 - Firefox böngészésre a teljesítménye megfelelő-e? Többnyire legalább 5-6 oldal megvan nyitva nálam, mindegyik hemzseg a flash-től, gif-ektől.

2 - 720p filmek nézésére is használnám (semmi kódolás, csak megtekintés), ez úgy olvastam nem jelent gondot, azonban azt már nem tudom, hogy youtube-n 1080p lejátszás gondot okoz-e a rendszernek.

3 - Jól tudom, hogy a memóriát csak "single mód"-ban képes kezelni? (Eredetileg 2x1GB-ot terveztem, de így célszerűbbnek tűnik az 1x2GB)

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#12299) radi8tor válasza hattrickuser (#12298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néhány gondolat:
1. számodra lehet lassú lesz Brazos, mert Flash animációk meg tudják fogni.
2. filmeket simán viszi megfelelő programmal (én XBMC-vel használtam). YouTube tud néha érdekes dolgokat csinálni, főleg töltés alatt szaggatott nekem annak ellenére, hogy SSD-m van.
3. jól tudod, nincs gyorsulás két modullal, de azért ne feledd, hogy legalább 512MB-ot oda kell adnod a beépített GPU-nak, és máris csak 1.5 marad Windowsnak. Én 4GB-ot javasolnék.

⭐ Stella

(#12300) hattrickuser válasza radi8tor (#12299) üzenetére


hattrickuser
tag

Értelek. Sajnos a zavartalan flash-es böngészés számomra alapkövetelmény lenne. Akkor attól tartok ez a platform mégsem megfelelő a céljaimhoz.

Hálás köszönetem a válaszért!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.