Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) Csarlee válasza MZperX75 (#12648) üzenetére


Csarlee
tag

Na, most már eleget tudok... Szerintem hamarosan nekem is lesz egy Brazos alapú gépem!!!

[ Szerkesztve ]

(#12652) zoltanz válasza toM517 (#12647) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Böngészőből 480p fölé nem tudsz menni. XBMC -hez telepítsd (menüből) a Youtube Add-ons-t. Nálam 720p esetén így (DXVA-val) 25% a CPU terhelés.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12653) canniball válasza zoltanz (#12652) üzenetére


canniball
nagyúr

Emlékeim szerint a fHD YT videóknak is mennie kell. De neki az offline anyagokkal is problémája van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12654) zoltanz válasza canniball (#12653) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam az offline is simán megy, de az 1080p Youtube valamiért nem megy HD6320-on. Másik gépen simán megy az XBMC-vel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12655) canniball válasza zoltanz (#12654) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet rosszul emlékszem, majd valaki megerősíti vagy cáfolja. (A Brazos nálam már HTPC, azon pedig ahogy írtad is XBMC-vel megy a 1080 is.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12656) toM517 válasza canniball (#12649) üzenetére


toM517
aktív tag

Pontosan mire gondolsz kepbizergalok alatt? Ezt simán a Catalyst control panelbol lehet elérni?

iMaverick, köszönöm a Te segitseged is!

(#12657) canniball válasza toM517 (#12656) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, abban vannak a Videó alatt mindenféle "képjavítók", azokat kapcsold ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12658) zoltanz válasza zoltanz (#12654) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gugli változtatott a Youtube-on, de lehet lesz az XBMC -hez szervízcsomag...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12659) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Asus E35M1-M laphoz tudtok friss drivereket vagy csak a gyártó oldalán lévők vannak? Tetű lassan jönnek le és elég régiek, esetleg külön-külön nem érdemes leszedni pl: realtek vagy amd oldaláról az egyes egységek drivereit?
Amúgy ez E-series APU?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#12660) korcsi válasza Dj Sügi (#12659) üzenetére


korcsi
veterán

Amd oldaláról lehet szedni a java részét (vga illetve csipszet), illetve hangártya és hálókártya drivert realtektől, ha az van benne.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12661) Dj Sügi válasza korcsi (#12660) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Aha, csak a realtek oldala nekem elég kusza, semmi típusmegjelölés vagy valami. Mindenből csak 1 féle(pl:hang driver) van és ennyi, az jó az össze általuk gyártott cucchoz? AMD oldala is elég gáz lett, chipset részt egyáltalán nem találok drivers részben csak a VGA-ét...

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#12662) korcsi válasza Dj Sügi (#12661) üzenetére


korcsi
veterán

Most nézegettem, csipszet driver valószínűleg egybe van gyúrva catalyst-al.

Lan:

Audio:

Ezek elég lassúak. Milyen operációs rendszer? Win7 elég sok mindent támogat, lehet erre nem is lesz szükség.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12663) korcsi válasza korcsi (#12662) üzenetére


korcsi
veterán

Lan

Audio

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12664) Dj Sügi válasza korcsi (#12663) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Köszi! :R

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#12665) raidx


raidx
őstag

Próbálta már valaki a Windows 10-et?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12666) maláj válasza raidx (#12665) üzenetére


maláj
őstag

(#12667) raidx


raidx
őstag

VmW alatt kipróbáltam, van ami tetszik van ami nem. Lehet holnap felrakom a parkolópályán lévő Intel atomos kis masinára. Érdekes módon valamiért az IE nem települt. Nem tetszik, a felhős bejelentkezés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12668) raidx válasza maláj (#12666) üzenetére


raidx
őstag

Amúgy legálisan letölthető az MS-től a szokásos regisztráció után. A régi msn fiók is jó hozzá, én azzal töltöttem le.

http://www.hwsw.hu/hirek/52943/microsoft-windows-10-server-system-center-configuration-manager-preview.html

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12669) syler123


syler123
veterán

A linux Mint-el mi a helyzet? Valaki próbálta Brazoson? Ati drivert tudok feltenni rá? Konkrétan a rendszert kipróbáltam egy meglehetősen lassú laptopon és Windows 7-8 hoz képest meglepően gyors volt a rendszer, ráadásul szerethető. Lehet be kellene próbálni Brazoson.

(#12670) korcsi válasza syler123 (#12669) üzenetére


korcsi
veterán

Vagy használod a kernellel szállított nyílt forrású meghajtót vagy az AMD zártforrású fglrx nevü csodáját, az igényeknek megfelelően.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12671) raidx


raidx
őstag

Tegnap a Windows 10 próbához egy 15 gigás pendrive-ra csináltam telepítőlemezt majd este rápakoltam még pár cuccot amit ráakartam tenni a másik gépre. Este már nem foglalkoztam vele de a pendrive benne maradt a Brazos gépbe. Reggel tök üres volt a kütyü mikor bekapcsoltam a gépet. A Win 7 automatikus frissítését mindig kikapcsolom, reggel még is frissítéseket telepített a Win. A másfél éve bekapcsolatlan atomos gép tápja meg megadta magát és nem indult el a gép. Teli van a hócipőm! :((

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12672) sysrq válasza raidx (#12671) üzenetére


sysrq
őstag

Ez most nagyon misztikusra sikerült, a pendrivon volt a 10-es telepítője, reggeli bekapcsolásnál meg üres lett de telepítette a frissítéseket pedig tiltva volt? Életre kelt a skynet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12673) raidx válasza sysrq (#12672) üzenetére


raidx
őstag

Ezt én sem értem, Elküldtem hibernálásba este a gépet. Reggel vacakolt ezért újra indítottam és csodálkozva látom, hogy frissítéseket telepít pedig ki van kapcsolva az automatikus frissítés. Napközbe még egyszer eljátszotta és telepített valamit. Mérgembe csináltam egy rendszerhejreállítást képfajból, azóta béke van. Miután egyszer már volt gondom egy éjszakai vihar miatt azóta áramtalanítok vagyis kikapcsolom az elosztót éjszakára.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12674) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Adott egy AMD C50-es netbook. Az lenne a problémám, hogy az RTL Most-on és TV2-őn mikor visszanézek valamit, akkor igen-igen, be-be szaggat. Kevésnek érzem a CPU-t. Mozilla Firefox böngészőt használok. Nem lehetséges úgy megoldani, hogy a GPU végezze a nagyobb terhet? Egyébként az asztali gépemben lévő CPU-t is igencsak terheli, pedig az nem egy gyenge példány: X6 1045t. 3 magot azért nem soványan terhel.

(#12675) iMaverick válasza Zsocó (#12674) üzenetére


iMaverick
addikt

Ugyan én nem élek ilyesmivel, de nem lehet, hogy Silverlight-ot használnak? A Brazos ha jól tudom, csak a Flash-t gyorsítja... Lehet itt van a kutya elásva.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12676) Zsocó válasza iMaverick (#12675) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Igen, Silverlight :(((

(#12677) raidx


raidx
őstag

Szomszédom megkért, hogy egy rakat netről leszedett videót írjak már ki lemezre mert neki nem sikerült. Többségében mp4-es filmek és itt van a kuty elásva. A többségüknél nem működik a hardveres gyorsítás, de sok olyan is akad köztük, hogy a Win pláyere le sem játssza. Az mpchc meg lassítva proci erőből játssza a többséget.:F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12678) iMaverick válasza raidx (#12677) üzenetére


iMaverick
addikt

Sz@rul vannak kódolva... Annó, amikor elkezdtem foglalkozni ilyen 1080p-s MKV BluRay biztonsági másolatokkal, ott is ebbe szaladtam bele: nem mindegyikkel működött a DXVA... Azóta sokat fejlődött ez a téma (az Ati-AMD kártyák sem olyan finnyásak már), nem is nagyon találkozom ilyesmivel. (Leginkább egyáltalán nem.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12679) raidx válasza iMaverick (#12678) üzenetére


raidx
őstag

Az elején én is találkoztam ilyenekkel de manapság már nem.

Azt szeretné a szomszéd, ha átkódolnám neki a filmeket. Mondtam, a kis Brazoson kizárt dolog! Na meg azt sem tudom mivel lehetne (ha lehet) javítani. Már nem foglalkozom ilyenekkel pár éve.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12680) iMaverick válasza raidx (#12679) üzenetére


iMaverick
addikt

1, ugye a Brazos nem a procierőről híres, szóval valszeg rámenne a "fél életed" (érted: Half-Life :DDD ) a tömörítésre...
2, mivel veszteséges tömörítésről beszélünk, így csak tovább romlana a filmek minősége... = sok értelme nincs a dolognak.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12681) raidx


raidx
őstag

Teli van a hócipőm a gépemmel. Egy program eltávolítása után hibásan működött a rendszer. Rá szántam magam a Win újrahúzására és azóta csak a frissítéseket telepíti a rendszer. Nyilván ezzel akarja az Ms kikényszeríteni a Win 8-ra váltást. Nyilván az Office-t vissza sem teszem mert az is vagy két napig frissül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#12682) longwild válasza raidx (#12681) üzenetére


longwild
aktív tag

Vagy csak a gépeddel nem stimmel valami... memória, vinyó, ssd környékén, de lehet döglődő egyéb hardver is ami durva lassulást okozhat. Pl alaplap, bios stb

Én egyszer 5 órát telepítettem a winxp-t és épp alaplap és vinyó hiba állt a dolog hátterében...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#12683) iMaverick válasza raidx (#12681) üzenetére


iMaverick
addikt

és azóta csak a frissítéseket telepíti a rendszer.

Lehet ám a megfelelő forrásokból ilyen "update" integrált telepítőket lehúzni...

Mondjuk mivel nekem nem kell túl sűrűn újrahúzni a Win7-et, így nem zavar a dolog. (Pont a múlt héten kellett a Kabini-s gépen a 8-ról visszaállni a 7-re.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12684) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Ubuntut telepítettem az Asrock E350-M1 alapú gépemre. Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen drivert kell telepítenem, hogy a hardveres gyorsítás rendben működjön? Az Ati drivere? Vagy fglrx? Esetleg egy howto-t tudtok mellékelni?

Köszönöm szépen!

(#12685) korcsi válasza wopi (#12684) üzenetére


korcsi
veterán

Xbmc-hez nem kell igazán semmi extra.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12686) wopi válasza korcsi (#12685) üzenetére


wopi
aktív tag

FullHD lejátszás akadozik, hiába van engedélyezve a hardveres gyorsítás. A proci is 60% körül pörög, és azt kaptam másik topicban, hogy valószínűleg mégsem megy a hardveres gyorsítás. Hmm? :)

(#12687) korcsi válasza wopi (#12686) üzenetére


korcsi
veterán

VDPAU bekapcsolva? A többi lehetőség meg ki?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12688) wopi válasza korcsi (#12687) üzenetére


wopi
aktív tag

Hardveres gyorsítás engedélyezése (VDPAU) igen, VDPAU Videókeverő preferálása igen, Hardveres gyorsítás engedélyezése (VAAPI) nem.

Sajnos ezekkel továbbra is tapasztalható a dolog. :(

(#12689) korcsi válasza wopi (#12688) üzenetére


korcsi
veterán

Lejátszás közben "o" gomb, felül megjelenik pár sor, ott miket ír?
14.04-es ubuntu?
Igp-nek megosztott memória uefi-be mennyire van állítva?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12690) wopi válasza korcsi (#12689) üzenetére


wopi
aktív tag

A következőket írja:

D(Audio: dts (DTS), 48000 Hz, 5.1(side), fltp, 1536 kb/s)
P(aq: 3%, Kb/s: 1200, att: -422.9 dB)

D(Video: h264 (High), yuv420p, 1920x1080)
P(fr:23,976, vq: 99%, dc=ff-h264, Mb/s:8,05, drop: 1777, skip:24, pc:none)

C( ad: 0.000, a/v: 8.000, edl:-, dcpu: 1%, acpu: 2%, vxpu:97%, cache: 0 B, 88% )
W( fps: 17.00, CPU0: 100.0%, CPU1: 35.0% )

Kb ennyi... Ubuntu 14.04. Nem hiszem, hogy a megosztott memória mennyiségével lenne a gond, mert openelec alatt csak úgy süvített a fullhd lejátszása.

(#12691) korcsi válasza wopi (#12690) üzenetére


korcsi
veterán

Valamiért nem megy a hardveres dekódolás (ff-264), ez a baj. Más anyaggal is ez van?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12692) wopi válasza korcsi (#12691) üzenetére


wopi
aktív tag

Igen, nem csak ezzel van a gond.

(#12693) korcsi válasza wopi (#12692) üzenetére


korcsi
veterán

Melyik XBMC? Nálam 13.2 van, pontosan ez és megy tökéletesen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12694) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Hi!

Bocs, remélem nem nagy hülyeség, vagy nem valami agyonrágott.
Egy Asrock E350M1 alaplapos gépem van, kizárólag filmlejátszásra (win7, XBMC) megy mint az álom.
Viszont az alaplapra rakott kis ventillátor egyre jobban zavar. Kipróbálta valaki, mennyire muszáj az oda? Elmegy aktív hűtés nélkül?
A házban nincs ventillátor, egy 5cm magas multimédia ház, tökéletesen mint egy CD lejátszó. Viszont pont a megfelelő helyen van felül szellőzőrács, tud levegőzni sehol semmi zsúfoltság.
Jó lenne leszedni a kis ventillátort, vagy tud valaki megoldást egy nagyobb, halkabb feloperálására?

A lejátszás témához: XBMC (13.1 gotham) alatt tökéletes. Én semmi másra nem használom, viszont ugyanez a lap havernél böngészőben nem bírja a jutúbot. Már a 480p is hajlamos akadozni, FF-Flash és Chrome-html5 alatt egyaránt :(

(#12695) syler123 válasza Meglivorn (#12694) üzenetére


syler123
veterán

Venti nélkül nem fog menni, nagyobbat ajánlhatok.

Az enyémen ilyen van leszabályozva, semmi hangja nincs, ajánlom.

(#12696) Meglivorn válasza syler123 (#12695) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Hm. Kösz, akkor keresek valami ventit.
A 8centis jó lenne de hogy rögzítetted a 4es helyére? A házon sajna nincs hely.
Lehet hogy valami minőségibb 4 centis lesz belőle.

(#12697) syler123 válasza Meglivorn (#12696) üzenetére


syler123
veterán

1 csavart becsavartam a bordába, másik oldalt gyors kötözővel kötöttem a házhoz. Ha az alsó lukakon húzod át a gyors kötözőt, akkor azok a venti alatt lesznek, így ráfele húzza a kötöző a procira a ventit, a hőfok alacsonyabb lett és semmi hangja.

(#12698) Garold válasza Meglivorn (#12696) üzenetére


Garold
senior tag

Én a 8 centis ventimet csak a házhoz rögzítettem gumi ventillátor rögítővel.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#12699) szuszinho válasza Meglivorn (#12694) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem ilyen van a gyári helyett.

(#12700) Yodafon


Yodafon
senior tag

Más is tapasztalt már olyat, hogy a PS/2-es billentyűzet XBMCUbuntu alatt kifagy? Konkrétan még a Num lock jelző ledet se lehet változtatni. Egér minden más tökéletesen megy de a bill. csonthideg... Kipróbáltam a 12.0, 12.2, 13 -as verziót is XBMCUbuntuból de totál ua. a hibajelenség. Én csesztem el valamit vagy ez ilyen globális problematikánó?

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.