Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) Balinov válasza Real_Necro (#37597) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi sracok, pont ilyen visszajelzest kerestem :R

felulrol vagtam, eleg jol, semmitmondo, tiszta eg volt, gondoltam az csak bezavarna.szandekosan vagtam ilyen panosra, mert eredeti aranyban eleg lapos volt

vond: keszult allo is, de az megsemmitmondobb lett. Tipikus gleccservolgy, egigero sziklakkal, ez egyebkent a hely, par eve mar linkeltem itt fotot rola. egeszen a to jobboldalanal keszult amit most osztottam meg, a kifolyo patak torkolatanal.

Noddy: koszi, a velemenyed is csak megerositette,hogy derek iparosmunka, de semmi tobb.

szerk:
PitLee: igy nem lenne rossz, de nincs nyersanyag amibol igy tudnam vagni. Na mindegy, majd tavasszal ugyis megyunk vissza ugyanoda,meglovom ezt alvanyrol majd alloba,fekvobe, nd1000-el, anelkul,stb.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37602) Real_Necro válasza PitLee (#37600) üzenetére


Real_Necro
veterán

:D Lemaradtak a madarak. :P

Néztem én is így, de akkor meg elég szűknek tűnik nem?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37603) mumk1


mumk1
addikt

Kíváncsi vagyok azért ezekre az autós kép készítésekre.
Van esetleg ötlete/tapasztalata valakinek, hogy mégis milyen hosszú obival érdemes próbálkozni.
Közben találtam még az őszről egy képet, de szerintem ez sem lett az igazi, a téma lehetne élesebb.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37604) Csari93 válasza mumk1 (#37603) üzenetére


Csari93
aktív tag

Szia!
Én szoktam autót fotózni, kitobjektívem, meg 50mm f/1.8 II-m van crop vázon. A fiftyvel szeretek fotózni, viszont autót nem kifejezetten. Ekvivalens 80mm az pont az a gyutáv, ami mindkét oldalról rossz. Kisebb gyújtótávval, és telével is sokszor jó kompókat lehet találni autóhoz, nekem ez a 80mm az elképzelt kompozícióimhoz mindig szűk kicsit.
Ezért is keresek 35mm-es objektívet, az azt hiszem, jobban beválna.

Amit te linkeltél képet, percekig néztem, hogy ez vajon össze lehet vágva, vagy hogy jön össze a levelek mellett éles váltással a bokeh. De aztán rájöttem, hogy valószínűleg valaminek a partja. :D

Pár autós képem, tudom, az első képen CA-s a felni, több zajos is, meg a többi probléma, csak példaként linkelem.

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#37605) PitLee válasza Balinov (#37601) üzenetére


PitLee
őstag

Koca fotós vagyok csak, ez inkább megérzés, első benyomás és nem szakmai tudás.
Ahogy Real Necro a Nessi-vel jelezte a nagy képen nekem is valamiért odahúzza szemem a kép közepére és ott pont nincs "semmi" , azt a nagyobbik követ kellene valahogy bevonni a témába szerintem esetleg a fókuszt oda állítani ? vagy a víztükörrel és a napocskával is játszani ? a lecke nem egyszerű próbálom fejben elképzelni :) a nagyobbik szikla és annak a vízben a tükörképe esetleg? link..link..link..link, ismétlem ez a személyes agyalásom nincs szakmai alapjuk. :DDD

(#37606) Wa2x_ válasza Csari93 (#37604) üzenetére


Wa2x_
veterán

Második BMW-s nem rossz, kicsit még húztam volna a WB-n "torzoba" vagy szaturációba fel. Meg kis élesítés ráférne még a verdára.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#37607) mumk1 válasza Csari93 (#37604) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi! Igen, vízparton áll a versenyző. :D
A második bömös nekem is tetszik, illetve az orosz szörnyeteg is jól néz ki a graffiti háttérrel.
Lehet megnézem én is rövidebbel, igazából van fix 28, 35, 43-am, majd kísérletezek azokkal is.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37608) Csari93 válasza mumk1 (#37607) üzenetére


Csari93
aktív tag

Köszi nektek, engem zavar a belógó fa (annyira viszont sosem zavart, hogy megpróbáljam máshogy megvágni, vagy leszedni photoshoppal.. :D ). A másikon viszont nekem tetszik a biciklis csimóta, meg az egy fokkal részletesebb.
Orosz szörnyem nekem is van (ezek a baráti társaságom autói a golf, a bmw meg a lada, az enyémet valamiért nem szeretem/tudom fotózni, biztos mert magas), a photostreamben láthatsz még pár képet mindről. :)

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#37609) Fotonhámozó válasza Balinov (#37596) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nincs igazi témája, ráadásul jobbról kicsit kusza is. Ránézel és nincs, ami vezesse valahonnan valahová a tekintetet. Végül feladod, aztán megrekedsz középen... aztán jön a felismerés: de hát ott nincs semmi.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#37610) Fotonhámozó válasza mumk1 (#37603) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Helyszíntől, rendelkezésre álló helytől és (mozgó)témától függ. Nincs szerintem kitüntetett gyutáv, kivéve, hogy (ultra)nagylátóval készített autós képek rendkívül hamar unalmassá tudnak válni. Ha csak 1-2 képet készítesz UWA-val, az egy sorozaton belül jól mutat (és jól is lehet vele kreatívkodni - kihasználni közelfényképezésnél a torzítását vagy távolabbról lőve negatív terezni), de egyébként felejtős. Kiállításon vagy szűkebb térben az ekv. 35-50 mm közötti tartomány kellemes. Nyílt helyen telével is jól lehet autót fényképezni. Versenypályán,mozgó jármű esetén szinte kötelező a tele. Ami lényeges: CPL erősen ajánlott.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#37611) mumk1 válasza Fotonhámozó (#37610) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi!
Igen, ezt éreztem, hogy állandó recept nem lesz. Az UWA valahogy még eszembe sem jutott ilyen célokra. :) Valójában kültérben gondolkodnék, beállított alanyokkal, a háttérből amennyire csak lehet kiemelni a témát, ezért nekem valahogy a 85-100-135 tűnik megfelelőnek ilyen célra, esetleg még nagyobb telével.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37612) Fotonhámozó válasza mumk1 (#37611) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Jó móka nagylátóval járműveket kattintgatni. Érdemes a képdöntést is kipróbálni (sorozatnál szintén csak pár kép erejéig), dinamikát visz a képbe. Ennél a képnél elbíbelődtem egy darabig, míg megtaláltam a nekem tetsző nézőpontot:
[link]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#37613) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Nem vagyok egy nagy fotós, de azért néha lövöldözök (sajnos többnyire a végeredmény is olyan).
Ezt a képet hogy vágnátok? Telefonos szar minőség, de itt engem inkább a kompozíció érdekelne, abból tanulnék, azt tudom, hogy a d5200-al jobb lett volna.
Érdemes beforgatni a horizontot vízszintbe, és levágni a bal oldali horgászt, valamint az előtérből a lapátig?

Köszi

(#37614) m3ss válasza mumk1 (#37611) üzenetére


m3ss
veterán

akkor elegge megorultel, grat :D hoban vagy esoben ennyi nyomatekkal vicces gyorsitani, nem? :DDD

latoszog...szerintem ugyanannyira nem lehet ezt megmondani, mint mondjuk egy kornyezeti portrenal. attol fugg, hogy mondjuk mennyit akarsz az eloterbol lattatni, mennyire akarod osszetomoriteni a hatteret, mennyi helyed van mozogni, mennyire akarod tomoriteni vagy nyujtani a teret..
sztem 15-300-ig barmi hasznalhato lehet :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37615) mumk1 válasza m3ss (#37614) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi! Ááá, minden rendben van velem, a hangok is megmondták. :D :DDD Meglepően kezes egyébként, simán alkalmas napi használatra. Persze jól jön a kipörgésgátló meg a téli gumi. :)

@Fotonhámozó
Jól néz ki, már csak valami jó helyszín kellene, mert nagyralátóval azért kell a szép háttér ahogy nálad is. Fényerős UWA-m nincs és egy darabig nem is lesz.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37616) Real_Necro válasza Grillo (#37613) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezzel a képpel kb annyit tennék, hogy betenném a többi családi kép közé és nem próbálnék javítani rajta, mert már a kompozíció sem jó, de emléknek számodra gondolom kedves. (azaz míg itt írogattam kicsit megvágtam(lásd lent), bár a képarány így nem túl előnyös szerintem)

Én ha kisgyerkőcről készítek képet, az esetek többségében úgy fotózom, hogy a szemmagasságunk kb egyenlő legyen. Érdemes ügyelni arra, mit hagysz benne a képben és mit nem. Itt nem csak a horgászokra gondolok, hanem a piros vödörre jobb oldalon alul. Továbbá a pecabot "átszúrja" szegényt, ami szerintem megint csak nem előnyös, nem beszélve a partvonalról.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37617) Grillo válasza Real_Necro (#37616) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi. Igazából egy valamire használom ezt a képet, a telefonom háttere. Meg persze családi fotó.
Ezekre voltam kíváncsi, nekem sajnos elég szárazak a fotós szakkönyvek, de a példákból elég jól tudok tanulni.

(#37618) copass válasza Grillo (#37613) üzenetére


copass
veterán

eleve rossz a szög, gyerkőcöt vagy a saját szemmagasságából szokás fotózni. le kell menni a szintjükre.ottálltamlefotóztamkép. gugolni kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37619) Grillo válasza copass (#37618) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, erre figyelni fogok, csak térdelni vagy pucsítani ne kelljen. :DDD

(#37620) Lassú Víz válasza Grillo (#37619) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lehet guggolni is :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37621) jjeahh válasza Grillo (#37619) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amíg nem volt kihajtható kijelzős gépem, gombafotózás közben órákig hasaltam a tehénsz*rban, szal... egy jó fotóért mindent! :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37622) Real_Necro válasza jjeahh (#37621) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nézd a jó oldalát, ha még friss, nem fázol addig sem... :D

Egyébként gyakorlottabbak leterítik az esővédő huzatot, esetleg visznek magukkal mosható pelenkázófeltétet. ;) :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37623) vihartigris válasza jjeahh (#37621) üzenetére


vihartigris
őstag

Még jó, hogy nem léptél bele :-)

bármi reciproka a semmi

(#37624) jjeahh válasza Real_Necro (#37622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Á nem vagyok kényes, bár a kullancsokat azért nem szeretem, a nyáron is 5 kullancs csípésem volt a gombafotózás miatt :N Amúgy mindíg kevés cuccot viszek magammal, általában még az állványt is itthon hagyom, amikor kánikulában mászkálok még a nyakpánt is éget :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37625) Balinov válasza Fotonhámozó (#37609) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi neked is, Fotonhámozó, tenyleg nem tobb, mint egy turistafoto.

Nadeviszont! :) hogy hozzak valami ujat is...kivetelesen emberek is vannak rajta. Koraesti fenyek, ugyanaz a helszin, a vizen + vibrance/szaturacion nincs semmi csuszka tologatas.

Tudom, kozepre nem szerencses, de valamiert itt szerintem jol all, hogy kozepen van a par, a kozepso molon.

Johet hideg, meleg, koszi elore is

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37626) Lassú Víz válasza Balinov (#37625) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem jön be az a nézőpont ahonnan fotóztad. Olyan gáton/parton sétálós, kukkolós érzelemvilága van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37627) Balinov válasza Lassú Víz (#37626) üzenetére


Balinov
félisten

Ertem es koszi.

Igazabol pont a parton setaltunk, candid foto lett volna egy hotidegen parrol :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37628) copass válasza Balinov (#37625) üzenetére


copass
veterán

háát ez így elég katyvasz, pláne 1:1-be. 3:2-be állóra, fekvőre is jobban meg lehet vágni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37629) PitLee válasza Balinov (#37625) üzenetére


PitLee
őstag

Ha az alakokat középre helyezed ?

(#37630) Balinov válasza PitLee (#37629) üzenetére


Balinov
félisten

copass-nak es neked is igazatok van, marha szarul sikerult a crop :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37631) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi, van itt néhány képem amikkel nem tudom mit kezdjek... van amelyik vállalható? Esetleg más vágással? Vagy kuka az összes?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37632) Wa2x_ válasza jjeahh (#37631) üzenetére


Wa2x_
veterán

Első és utolsó az sztem, amivel foglalkozz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#37633) vond válasza jjeahh (#37631) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem ez tetszik, de alul többet hagynék (úgy, hogy középen legyen a városrészlet), meg arra figyelj, hogy ne legyen ferde (a templomtornyon nagyon látszik).

Meg ez, de itt meg felül kellene még egy pici.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#37634) jjeahh válasza Wa2x_ (#37632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi!

vond: Kösz! Sajnos a templomosnál csak úgy tudom max megoldani, ha levágom a tetejét, mivel ennyi az alja eredetiben is... A dőléssel nem tudom mit csináljak, mert előre a templomtorony alapján forgattam be, de akkor az oszlopok dőltek :DDD Az erdős panoráma tetejéből is sajnos ez a max :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37635) vond válasza jjeahh (#37634) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor kicsit más vágásokkal: ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#37636) jjeahh válasza vond (#37635) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R Elsőt én is pont így vágtam meg közben, már akartam linkelni, hogy jó lesz-e :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37637) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van egy Olympus E-PL5-ös készülékem. Nagyon szépen fotóz, de a kültéri képek borzasztó sötétek. Nem értem, hogy miért. Beltéren teljesen jók, illetve vakunál is. Csatolok egyet, ez is verőfényes napsütésben készült.

Valami tipp, hogy mit kellene állítani?

Köszi,
Ádám

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37638) jjeahh válasza adamssss (#37637) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha lennének exif adatok a képben... Esetleg ha valahogy el tudod küldeni pl. felhő segítségével, mint a dropbox, box, google drive, skydrive stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37639) adamssss válasza jjeahh (#37638) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Itt van a drive link: [link]

P üzemmódban csináltam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37640) faki_ válasza adamssss (#37639) üzenetére


faki_
senior tag

-1.7 (-1 2/3) expókorrekció van beállítva, ez 0 legyen.

(#37641) jjeahh válasza adamssss (#37639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen az expókorrekciót húzd fel, azt az értéket, ami ezen a képen 0.0-án van. E-pl5-ön nem tudom mivel lehet állítani, anno e-p1-en erre nálam külön tárcsa volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37642) copass válasza adamssss (#37639) üzenetére


copass
veterán

f11 1/1250 meg ugye a -1,7 is betett.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37643) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm Sárcok!

Lehet, hogy véletlenül állítottam el és úgy fotóztam végig az utat... Jó nagy birka vagyok. Mondjuk szoftveresen utána tudok nyúlni csak hát az nem az igazi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37644) torzo


torzo
Ármester

(#37645) Fandango válasza torzo (#37644) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez ilyen street portré akar lenni, vagy minek szántad?

(#37646) Real_Necro válasza torzo (#37644) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kép címe lemaradt:

"A Keresztapa és a nagy gyerekrablás" :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37647) Studi válasza faki_ (#37640) üzenetére


Studi
addikt

Ez jutott eazembe erről. :DDD

A téma még talán pozitív expokorrekciót is elbírt volna. :( Ha meg van a RAW, talán még gyógyítható.

(#37648) grigo válasza torzo (#37644) üzenetére


grigo
őstag

Nagyonződ. ;-)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#37649) torzo válasza Real_Necro (#37646) üzenetére


torzo
Ármester

Igen, pontosan ez a címe. :DDD

@Fandango: Csak ténferegtem a trágya sienai utcákon, aztán szembejött nagypapi. Nem bírtam megállni. :D

(#37650) Fotonhámozó válasza Studi (#37647) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Sírok :DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.