Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12925) opr válasza arcsin (#12922) üzenetére


opr
veterán

Nem, a scrum master, a product owner, a team leader, meg a lead developer nagyon nem ugyanaz a munkakor. A leirasuk sokszor hasonlo, illetve gyakori, hogy egy ember egyszerre tobb munkakort tolt be (kulonosen gyakori, hogy a team leader es a lead developer azonos).
Persze, van olyan (foleg multinal), hogy a PO egy olyan ember, aki panikrohamot kap, ha veletlenul kikapcsolja a numlockot, szokott is belole baj lenni. Mondjuk fejlesztokent az ilyen a legkenyelmesebb melohely, mert kis rutinnal azonnal tudod, hogy az egesz projekt el fog huzodni evekig, aztan megy a levesbe, szoval lehet nyugisan melozgatni, ugyse szamit semmit az egesz.
Persze a valamirevalo fejleszto ilyenkor azonnal dobbant es megy mashova, de van, aki a kenyelmes eletet szereti.

Fogadd el ezt a tanacsot/tenyt: Azert tudod magad nulla munkatapasztalattal elkepzeni, mint sikeres PO, mert fogalmad nincs, mit csinal es hogyan egy jo PO. Amikor nagyon junior voltam, meg En is ugy gondoltam, hogy ez egy sima ugy, el tudom kepzelni, hogy csinalom. Aztan megtanultam, valojaban mi az es mivel jar. Valahogy azota nem hianyzik a dolog. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.