Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) ferkoboy válasza joysefke (#1000) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

1. A mért érték egy refraktométer által kidobott eredmény, a többi sorban meg az van, amivel a próbakeretben jól látott. Ez utóbbi a fontos! E miatt ne aggódjatok!

2. Sajnos az Ofot. elég egyedi fantázianeveket használ. Ebből kiidnulni elég nehéz.
Sajnos lehet ez a lencse egy olcsó-kínai lencse is.
Mihez tartás végett, egy alap- tükröződéscsökkentő réteggel ellátott 1,60-os Hoya lencse árakb. 9200 Ft/db. Garanciakártyát is kapsz hozzá...
Egy jobb réteggel (SuperHiVision) már 14060 [3x karcállóbb mint a sima], a legjobb rétegükkel meg kb. 17000/db [5x karcállóbb mint a normál].
Az hogy átvertek az nem mondható el, de tény, hogy kaphattál volna jobbat, jobb áron.

3. Ezeken a lencséken egy normál felületkeményítés van. Viszonylag gyorsan karcolódik, ha nem vigyáz rá az ember.

4. Ha a festék nem sérült, elméletileg a lakk nagy odafigyeléssel javítható, de lehet nem a legszebben. Sajnos gyári nagyon nehezen lehet (gyak. soha), de egy-két helyen talán tudnak kisebb csodát tenni. (Ilyen hely kb. 100ból ha 1-2 van.)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1002) joysefke válasza ferkoboy (#1001) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Köszi a gyors választ!

2
Tehát azt mondod, hogy máshol egy pár hoya lencsét 2x 9200 = 18400-ért megkapott volna? Ebben benne van a cilindrikus dioptria esetleges felára is?

Nos ha ez így van, akkor 34000 Ft elkérni 18400 helyett egy kvázi ugyanolyan termékért átbaszás. Az hogy ráadásul kis túlzással szétbarmolják a keretet majd nem ismerik el, nem hajlandóak javítani pedig minden csak nem megfelelő hozzáállás.

Engem az is zavar, hogy semmilyen papírt nem kapott a lencséhez, csak a számlát, de az nem tartalmaz technikai információt, ennyi erővel bármit berakhattak..
Nekem is van egy hoya lencsés szemüvegem, ahhoz kaptam egy kis kártyát, legalább rajta van, mit adtak el nekem.

Köszönjük 112-es Ofotért, IV Ker, István út

3
Lehet utólag felvitetni újabb felületkeményítést?

4
Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam, de a festék meg van sértve (nálam Lakk=festék) fémig van karcolva. Van ötleted, hogy hol lehetne ezt javítani. Nem baj ha nem lessz eredeti az állapot, de kerüljön egy viszonylag tartós nagyon jasonló színű festék arra a pár négyzet-milliméterre...

[ Szerkesztve ]

(#1003) ferkoboy válasza joysefke (#1002) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Nem állítanám, hogy nem rosszabb minőségű lencse került bele mint amit máshol kb.19e-ért megkapnátok.

Sajnos ez az üzletpolitikájuk, hogy mindent saját fedőnevük alatt adnak el, ezért van ez a számlán. És ezért nem jár hozzá külön gar.kártya sem.
Van amelyik nagyobb szü. gyártó ad külön gar.kártyát, van amelyik nem. Ez lehet marketing-fogás is, de azért megnyugtatóbb a vásárlónak...

Ofó nem ilyen. Pont.

Utólag semmiféle réteget nem lehet felvinni a már meglévő szü.lencsékre!

Lakk: ha az festék is, akkor gyak. keresztet vethetsz rá (bocsi a kifejezésért). Gyári festése soha sem lesz. Színben sem fog sehogy sem stimmelni 100%-ban, tartósságban meg még úgy se.

Ha valahol úgy lefestenék neked.. akkor
-az egészet kellene festeni, lakkozni, polírozni ....
- és többe is kerülne szinte, mint az új keret.

Próbálkozni lehet (kell), de nem sok sikert remélhetsz!

Egyet nem értek: hogy találtátok meg egy saját (de új) kerettel épp az Ofotért nagyvállalatát?
Gondolom nem ott vettétek a keretet, ezért is van a gond (max. akkor nem veszed át, mert festéssérült, s kicserélteted a keretet).
De ha máshol vettétek a keretet, akkor nem lett volna egyszerűbb ott egy pár lencsét beletetetni?
Nem cseszegetésből kérdezem, csak érdekel, hogy miért.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1004) joysefke válasza ferkoboy (#1003) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a hozzászólást!

szétvet az ideg, én mindig mindent megnézek, hogy hol lehet a legjobbat, legolcsóbbat vagy ezek valamely lineáris kombinációját megkapni, erre a barátnőm beleszalad egy ilyen orbitális lehúzásba és a sok pénzért cserébe gány munkába.

úgy sikerült összehozni, hogy sok nézelődés után megtettszett neki valahol egy keret, megvette viszonylag jó áron, majd ez után járt ide-oda (4 helyen összessen, optikák, SZTK stb) hogy mérjék ki a szemét, milyen lencse kell. A négy helyen mind mást mondtak, a negyedik az egyik Ofo üzlet volt, ezt valaki ajánlotta, ide a látás hónapja keretében jött el és itt tényleg behatóan megnézte az optikus a szemét és a felrakott próbalencsékkel jobban, tisztábban látott mint máshol akkor jött az ötlet, hogy itt csináltatja meg a lencséket. Bár ne tette volna...

Egy szó mint száz, kerüljétek a 112-es István úti Ofotértet...
Szétbarmolják a hozott keretet, felelőséget nem vállalnak hozott keretre, és úgy tűnik, hogy dúrván túlszámláznak.

Festék:
Nekem elég lenne, ha valahol rákennének a kérdéses pontra színben nagyjából passzoló festéket, ha egy picit előt az árnyalat néhány négyzet-milliméteren az messziről észrevehetetlen.

Ár:
Árban az nem számító, hogy van-e a lencsében cilinder vagy nincs?

J.

(#1005) ferkoboy válasza joysefke (#1004) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1. Aki a látását ellenőrizte, az -reméljük- nem optikus, hanem optometrista.

2. Mindegyik Ofó tudtommal ugyanazon az áron dolgozik.
3. Helyben nincs sehol műhely, egy központi műhelyben készítik a szemüvegeket.

4. Festék: ha gondolod fotózd le, küldd el nekem, megnézem mit tehetek.

4. Ár: gyakorlatilag +2,00 cyl-ig raktári tartomány (általában), és manapság már elértük azt, hogy nincs ennek felára.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1006) joysefke válasza ferkoboy (#1005) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi az ajánlatot, majd készítek képet.

Aki a látását ellenőrizte, az -reméljük- nem optikus, hanem optometrista.
Mi a különbség?

J.

(#1007) joysefke válasza ferkoboy (#1005) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

volt ez a kérdésem:

1, A szemét (-4,75 +0,5) illetve (-4,25 +0,5) nek mérték, ez a "Mért adatok" sorban van, ahol a második szám a cilindert jelöli.Az elkészítendő szemüveg pedig az adatlap alapján így néz: (-5 +0,5) illetve (-4,5 +0,5) legalábbis ezek az értékek szerepelnek a "Távoli MONO korr.", "Távoli BINO korr" illetve "Távoli szemüveg" sorokban (mindhárom sorban ugyanaz)

Azt írtad, hogy a -4,75/-4,25-t valószínűleg a gép mérte, barátnőm most mondta, hogy a gép egész mást mért (kevesebbet.)

Nem lehet, hogy a -4,75/-4,25-t a próbalencsés módszerrel mérték, és azért kerekítették felfelé, feles értékre, mert az adott lencsetípusból csak feles van, nincs negyedes?

Én minden rosszat kinézek ezekből :))
J.

(#1008) ferkoboy válasza joysefke (#1006) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

[itt már írtam a különbséget]
Kb. csak annyi, mint a jogász, és a jogi asszisztens között.

-4,75 és 4,25 pedig nem kerekítendő. Sehogy sem.
Az első adatnak az "objektív" (refraktométeres) (már amennyire objektív a "kopjuteres" vizsgálat... de ebbe ne menjünk bele) vizsgálat mérési eredményének kellene lennie -azt jelölik ott- , míg az utóbbi a szubjektív vizsgálat eredménye. Azaz, hogy a próbakeretbe betéve melyik lencse- vagy lencsekombináció segítségével lehet elérni a legjobb látást.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1009) joysefke válasza ferkoboy (#1008) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

A computeres mérés nem -4,75/-4,25-t hozott ki a barátnőm szerint, hanem valami egésszen mást (ennél is alacsonyabbat), ezért nem értem, hogy pontossan mi ez a 4,75/4,25 illetve hogyan lett belőle 5/4,5

Előre is kösz a válaszodat!
üdv
J

(#1010) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tavaly ilyen kaptam először szemüveget. Amit csak lehetett ráraktak, prizmadioptria, cilinder, "sima" dioptria, szögek. A kettős látásom a és a fejfájások miatt mentem el először.
Nem vált be mert a távoli dolgokat homályosan láttam, akkor mondta az optikusom, hogy valószínűleg rejtett kancsalságom van, ami később be is igazolódott.
Tavasszal kaptam egy újabb szemüveget, amiben már csak cilinder és prizmadioptria volt csak.
Használtam is sokáig, de ebben is homályosak voltak a távoli dolgok, de már nem annyira mint az elsővel. Majd most szeptember végén volt egy erős fejfájásom, majd másnap a bal szememmel homályosan láttam mindent egy napig.
Lassan megyek vissza az optikushoz, csak gondoltam megkérdezem, hogy tapasztalt-e már valaki ilyesmit? Nagyon sok mindent már nem lehet levenni a szemüvegről.
A fejfájás és a kettős látás azóta sem javult.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1011) ferkoboy válasza Speeedfire (#1010) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hol kaptál prizmás szemüveget?
Csak kíváncsi vagyok rá, jöhet privátban is.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1012) Speeedfire válasza ferkoboy (#1011) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tavaly írtam is, Vp. Reider optika. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1013) ferkoboy válasza Speeedfire (#1012) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

A prizmás szemüveg sokszor jó lehet, de azért a kettőslátást és a fejfájást több minden is okozhatja.
Először jó minden mást kizárni, s csak utána - ha más nem segített - felírni hasábos (prizmás) korrekciót.
Semmi változást nem éreztél a prizmás korrekció viselését követően? (Nem volt jobb vele? Pár hét elteltével.)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1014) Speeedfire válasza ferkoboy (#1013) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A prizmás szemüveg sokszor jó lehet, de azért a kettőslátást és a fejfájást több minden is okozhatja.
Azután az 1 napos homályos látás után elmentem egy neurológushoz is, mondom biztos ami biztos. Semmi komoly dolog nincs még, MRI azért elküldött...

Jobbnak éreztem, kevésbé fáradt el a szemem a sok olvasás/netezés után. De a legjobban akkor vettem észre a hasznát ha mondjuk elfelejtettem felvenni és hullafáradtan értem haza, amikor az ember a szemét dörzsöli a fáradtságtól és homályosan lát. Na, akkor ha felvettem a szemüveget, kristály tiszta lett minden, ellenben a nagyon távoli dolgok homályosak maradtak még mindig...
Olvasásra/gép előtt nagyon jó volt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1015) ferkoboy válasza Speeedfire (#1014) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

MRI-n, CT-n, neurológuson jó túllenni.

Akkor valamennyire csak jó volt a prizmás-szü.
Távolra nem éles? Akkor valami hibádzik ott.
Mióta nem éles távolra a látásod? (Vagy sohasem volt az?)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1016) Speeedfire válasza ferkoboy (#1015) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csak szemüveggel nem éles távolra, szemüveg nélkül okés. Pont ez volt a zavaró a szemüvegben. Igazából olvasásra, netezésre volt a legjobb. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1017) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valahogy van egy olyan érzésem hogy nem az igazi ez a szemüveg. Néha úgy érzem hogy nem látok vele elég messze. Azért fura ez mert a bemérésnél az írtó pici számot (vagy betűt, nem tudom már mi volt) láttam. Benzinkút nagy számait meg van hogy hunyorogva látom jól.
Ha rossz a szemüveg akkor az mennyi idő alatt vághatja tönkre a szemet? Már ha van ilyen.
Gép előtt a monitort nézve is sokszor érzem hogy nem olyan mint a másik szemüveggel volt. Bár ezt leírni most nem is tudom, csak annyit hogy nagyon fura:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1018) Bushmann


Bushmann
tag

Halihó! Végre nekem is lett egy szuper szemüvegem, amiben látok is rendesen, mert az első szemüvegem egy csalódás volt, valamit nagyon elnéztek, csóválta is a fejét a mostani szemészem.
1 kérdésem viszont lenne, mert annyira tetszik, hogy nem szeretném, ha gagyi lenne. Amikor leveszem a szemüveget és egy lámpatest felé fordítva belenézek a lencsébe, sok icipici (fantasztikusan apró) pontszerű cucc van a lencsén, vagy lencsében, nem tudom. Nem felületi pötty, nem karc, nem sérülés, de sok pici cuccot látok. Mi lehet az? A réteg tulajdonsága lenne ez, vagy valamit elszúrtak? Mind a kettőn látok ilyeneket. Sőt, az elszúrt szemüvegemen is látni vélek hasonlót, csak kevesebbet. Természetesen a látásban nem zavar, csak érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

(#1019) ferkoboy válasza Bushmann (#1018) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ha jól sejtem PNX lehet a lencse alapanyaga. (esetleg polikarbonát (pl.Airwear))
Ez esetben a megmunkálás utáni alapos tisztítás hiánya a hiba oka.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1020) Bushmann válasza ferkoboy (#1019) üzenetére


Bushmann
tag

Aham. Köszönöm a választ. Akkor már csak egy kérdésem lenne. Érdekeljen ez engem?
Konkrétabban : befolyásol ez valamit látásilag, vagy ne is foglalkozzak vele. Tényleg nem lehet látni őket, csak nagy fénynél

[ Szerkesztve ]

(#1021) ferkoboy válasza Bushmann (#1020) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Engem zavarna, én visszavinném. De ha téged nem zavar...
Te döntessz.

Amúgy lehet magadnak le tudod szedni róla.
Áztasd be a lencsét kézmeleg mosogatószeres vízbe.
Hagyd ázni vagy 1/2 órát. Utána végy elő egy mikroszálas törkőkendőt, és a körmöddel,a kendőn keresztül próbáld meg eltávolítani a csiszoláskor a lencse felszínére ragadt apró kis porszemnyi lencsedarabokat. Bele fog telleni egy pár percbe, míg mondhatni maradéktalanul lejönnek.
Sok sikert hozzá, ha rá szánod magad!

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1022) Bushmann válasza ferkoboy (#1021) üzenetére


Bushmann
tag

Köszönöm!!! Már lubickol.
Aztán, ha nem jön össze, visszaviszem.

(#1023) Bushmann válasza ferkoboy (#1021) üzenetére


Bushmann
tag

Váó, tényleg az volt, amit mondtál. Szépen le is jöttek. Egy pár még maradt rajta, de majd lemennek azok is. Nagyon nagyon köszi a tippet!
Szerinted mikor jut el egy lencse addig, hogy le kell cserélni? Mennyi karc, sérülés miatt kell majd lecserélni, mennyire ijedjek meg egy-két sérülésnél. Igazából azért kérdezem, mert 1 hajszál (tényleg nagyon mikroszkopikus szemmel látható... még jó, hogy rövidlátó vagyok...) már van rajta.

(#1024) ferkoboy válasza Bushmann (#1023) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szívesen!

Akkor érdemes cserélni, amikor felvéve zavarja a látásodat a karcossága.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1025) pohár


pohár
félisten

üdv srácok

az érdekelne, hogy van-e itt valaki I. Scriptionös szemüvege, és ha van, milyen? egy hozzávetőleges ár is érdekelne, meg a Zeiss lencsék mostani állapota

még mindig sok a baj velük?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1026) Bushmann


Bushmann
tag

Ilyen a keretem. Hallottatok már jót, rosszat erről a márkáról? Nekem nagyon bejön. Az egyik szára kicsit könnyebben nyitódik, csukódik mint a másik, szerintetek meghúzhatom én is? Illetve csukott, vagy nyitott helyzetben húzzam meg, vagy kell-e tudni valamit ezzel kapcsolatban? :B

(#1027) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1028) ferkoboy válasza Bushmann (#1026) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem ismerem ezt a márkájú keretet.

Meghúzás: nem szabad túlhúzni. Látni kellene azonban, hogy rugós szárú e a keret, vagy sima.
Az hogy nyitott, vagy zárt állapotában húznám meg, az attól is függhet, hogy melyik szárnál.
Ugyanis mindkét szárban normál jobb-menetes csavar lesz. Ez meg azt fogja jelenteni, hogy az egyik nyitásnál szorosabbá válik, míg a másik szár pont a behajtásnál.

...hogy valaki más is odafigyel e ezekre...azt meg nem mondom neked (szerintem 100 helyből 95nem fog ezzel törődni).Engem érdekel, nem csak látszerként, hanem szemüvegviselőként is.

*viszont lehet nem a lazábbat húznám meg, hanem a szorosabban lazítanék.... de ehhez látni kellene. (nincs e túlhúzva a szorosabb)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1029) ferkoboy válasza lorcsi (#1027) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem rossz a cikk, de azért nem tudok vele 100%-ban egyetérteni.
Sok helyen egyértelmű önsztárolás.
Az hogy csak a Zeiss iScription lencséje szemüveglencse, a többi sz@r... ez olyan mintha azt mondanám, hogy csak a Heineken a sör, vagy csak a Flex gyárt sarokköszörűt. Ami mégis hasonlítana ezekhez, az szerinte közel sem lehet olyan...

A trágár stílusával akarja meggyőzni az igazáról a cikk olvasóit, illetve a riportert.

Attól hogy valaki túlkiabál másokat, még nem lesz igaza.

Alapvetően megfogalmazza/kimondja a szakmát érintő veszélyeket, problémákat. Sajnos eléggé elk**vul(t) a szemüveggel kereskedők köre, csak nyereségvágy hajt sokakat. Kevés szakmáját szerető és értő személy van, aki ezt a hivatást műveli.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1030) #27441408


#27441408
törölt tag

Helló tegnap kaptam 1 fejhallgatót, és ugye a szemcsi nem fér a fülemre, csak a párnára tudom tenni a szárát Ettől picit előre dől kukker, szerintetek ez árt a szememnek ? (nem vettem észre hogy fáradna stb...)

[ Szerkesztve ]

(#1031) nyunyu válasza #27441408 (#1030) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamit rosszul csinalsz.

Nem a szemuveg szarat kell a fejhallgatora tenni, hanem a fejhallgatot kell a mar szemuveges fejre felvenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1032) #27441408 válasza nyunyu (#1031) üzenetére


#27441408
törölt tag

Zajszűrős a füles és a gumibélés kipaszírozza a szemüveg szárat :) Az előző fejhallgató csak rendes volt ott el is fért rendesen a szemüveg szár is nélkül, hogy nyomott volna. :) de itt nem.a

[ Szerkesztve ]

(#1033) #27441408 válasza nyunyu (#1031) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ilyenem van a vastag gumi szigeteléstől nem fér el a látószerszámom szára, csak ha magára a gumira teszem a szárat.

(#1034) nyunyu válasza #27441408 (#1033) üzenetére


nyunyu
félisten

Vekony szaru szemuvegkeret, vagy kontaktlencse :DDD

Vagy olyan fules, ami nem tehenkedik az ember fulere.
Esetleg normalisan beallitani a fejpantot, hogy ne szoritson annyira. (Idovel ugyis lazul.)

Nalam anno boooven elfert a szemuveg fem szara a K242HD sokkal nagyobb parnai alatt, egyaltalan nem nyomott sehol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1035) #27441408 válasza nyunyu (#1034) üzenetére


#27441408
törölt tag

Fizeted a keretet ? naugye, az nem csak úgy megy hogy hopp cseréljük főleg ha jól funkcionál :)

Füles se lesz másik mivel tv-hez csak ilyen fejpántos van állitólag. :U (nekem jobb az agybadugós füles,,,)

Csak a méretét engedi áééitani, olyan rtészt ahol a szoritást engedné nem láttam rajra.

Jó az a cucc :C

ha már neked is volt ilyened megkérdezném , hogy a párna bírja a kiképzést? Ttudod fejes fell szrmüveg betol stb.

[ Szerkesztve ]

(#1036) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Arra gondoltam, csináltatni kéne egy dioptriás napszemüveget, aztán ma a rádióban hallottam egy ofotért reklámot, hogy vagy egy hónapig minden szemüveglencsét 50% kedvezménnyel adnak. Na most az a helyzet, hogy az én lencséim elég drágák szoktak lenni, már vagy 15 éve 1.9-es Zeiss Lantal van a rendes szemüvegemben, úgyhogy nem hinném, hogy egy műanyaglencséből bejönne a maximális 1.74-es törésmutató alatti, ami ugye szintén nem olcsó, ezért fogott meg ez a reklám, mert még ha drága is az ofotért, így 50%-on esetleg lehet értelme hozzájuk fordulni.

Ami a kérdésem lenne, hogy egyáltalán milyen lencsét (gyártó) árul az ofotért? Meg az, hogy kb mennyivel lehetnek drágábbak :) Szóval szerintetek érdemes kezdeni velük, vagy menjek a szimpatikus optikushoz, aki a szemüvegemet csinálta?

(#1037) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Számtornát űzi itt valaki? Hatásos? Próbálgattam, csak sose tudtam rendszeresíteni, mindig elfelejtettem. :(( Hogy a "tornázásnak" köszönhetően vagy se, de néha amikor huzamosabb ideig bámultam valamit, ha percekre is, de mintha rátudott volna fókuszálni a szemem és normálisan láttam. Pár pislogást követően elmúlik ez az állapot. Továbbá olyan, mintha a szemem ki lenne kicsit száradva, néha dörzsölgetem is (pláne így a tavasz közeledtével hála az allergiának), de amikor bekönnyesedek szintén olyan érzés fog el, mintha egy fokkal jobban látnék :DDD

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1038) Drizzt


Drizzt
nagyúr

-3.5 dioptriás szeüvegnél lehet valamit csinálni, hogy szemből nézve "ne kicsinyítsen\torzítson annyira". Ezen vékonyítással, vagy egyébbel lehet valamit kezdeni?

I am having fun staying poor.

(#1039) ferkoboy válasza Drizzt (#1038) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Magasabb törésmutatójú szemüveglencsével, ami még aszférikus felületkialakítású is, orvosolható bizonyos mértékben a problémád.
Továbbá válassz olyan szemüvegkeretet, ami úgy fekszik fel, hogy minél közelebb legyen az arcodhoz ( értem ez alatt azt, hogy a szemüvegkeretben lévő lencse minél közelebb legyen a szemeidhez).

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1040) ferkoboy válasza GP-Sz (#1036) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én a jól bevált ismerős optikus variációt javasolnám.

Nem mindegy ugyanis az sem, hogy mennyiből engedik el azt az 50%-ot.
Tudtommal hajlamosak saját lencsét (nem egy Hoya/Zeiss/Essilor) használni, amin még több hasznuk lehet (származási ország: PRC) Vagy adott esetben a fentebbi gyártók valamelyikének adott lencséjét használni, de vastagabb filccel megállapítva az alapárat, amiből már lesznek kegyesek "akár" 50%-ott is engedni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1041) ferkoboy válasza haromegesz14 (#1037) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

"Számtornát". 1,2,3...
Szemtornát - ha fejben képes vagy eldönteni, hogy mennyivel legyen nagyobb a lábad, akkor talán ez is mehetne.
Cinizmust félretéve a szemben lévő izmok nem olyan típusúak, hogy erősíthetőek legyenek, tehát felesleges nekikezdened. Esetleg magad megnyugtatására, ha mindenképp ez a hepped.
Az hogy 2-3 másodpercre ki is tisztul a kép, annak megvan a fizikai magyarázata. A szem egy összetett optikai rendszer. És a szerint is működik.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1042) haromegesz14 válasza ferkoboy (#1041) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Ha megnyugtatásomon múlna, már aktívan űzném a sportot! Köszi a segítséget!
Számtorna ... :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1043) ferkoboy válasza haromegesz14 (#1042) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Elírtad fentebb. Szemtorna helyett számtorna lett.

Szívesen egyébként. Sajnos elég sok tévhit terjed.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1044) haromegesz14 válasza ferkoboy (#1043) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Tudom, észrevettem amint szóvá tetted, csak ezzel ( :U ) a szmájlival próbáltam "számtornát" imitálni.

Ismerősöktől érdeklődtem, csak hát egyikük se űzte folyamatosabb ideig, szakembertől meg nem érdeklődtem, hála az égnek nem sűrűn kell hozzá járnom. No de akkor így nem pazaroltam rá az időmet.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1045) koshmar válasza haromegesz14 (#1037) üzenetére


koshmar
őstag

Két dolog árt nagyon a szemnek (meg még sok más is, persze): A hosszabb ideig tartó közelre nézés (azt hiszem, ez 2 méteren belülre vonatkozik), illetve a huzamosabb ideig egy pontra bámulás (főleg, ha nem pislogsz közben).

Az átmeneti jobb látás a könnyfilm vastagságának megváltozásából adódik.
Pl. ha mész biciklivel, és egy 1,5-2 mp-re nem pislogsz, élesebben látsz, mert a menetszél miatt felgyűlik a könnyfilm, és ez megváltoztatja a fénytörést.
Ahogy pislogsz egyet-kettőt, a könnyfilm egyenletesen eloszlik.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1046) haromegesz14 válasza koshmar (#1045) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi a segítséget és az érthető magyarázatot! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1047) ferkoboy válasza koshmar (#1045) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Azért ez elég pongyola magyarázat!

1. azt sem tudjuk milyen fénytörési hibája van az illetőnek. Jó lenne elsőként ezt megtudni. E nélkül "urban legend" osztogatás minden.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1048) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Voltam szemvizsgálaton,az értékek:
J M01.25 sph cyl:00,00 ax:0 PD:35
B M02,00 sph cyl:00,50 ax:90 PD:35

Az elkészült szemüveg:

J -1,25 sph cyl:nincs ax:nincs
B-1,5 sph cyl:-0.5 ax 180 fok
PD:70

Miből adódnak ezek a számbeli eltérések?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1049) ferkoboy válasza Kezdő vagyok (#1048) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Ugyanaz a kettő. Ne aggódj!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1050) Kezdő vagyok válasza ferkoboy (#1049) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!
Olyannal találkoztál-e már,hogy egy mikroszálas törlőkendő karcolja/károsítsa a szemüveg lencséjét?
Szappannal nagyon ritkán volt mosva a kendő,inkább mosogatószerrel,mindenféle balzsammentessel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.