Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza Winner_hun (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem.
-14es lencsét hord, és utálja a szemüveget, mert életlenebbül lát vele.

Visszatérve a szemüvegekre: ne hagyjátok magatokat rábeszélni erősebb lencsére, csak ha tényleg tényleg nagyon muszáj :( Nekem sajnos így rontották le frankón a szemem:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) Integra válasza ngabor2 (#42) üzenetére


Integra
titán

na majd legközelebb.
most várom az új szemcsóm hogy megérkezzen, maradt sima fehér lencsés.
ha beválik a napszemüvegembe is valószínű ilyen lencsét csináltatok majd.
nekem sajnos nagyon nem jött be a sötétedő lencse, így szemüvegcserézek általábban, már ha mindkettő nálam van:)
mert fényérzékeny vagyok, hála egy fasza sztk orvosnak...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53) Winner_hun válasza szatocs (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehhhh, hozod itt elő belőlem, hogy mi is volt, rossz is visszagondolni. Írtam, hogy elhagytam. Na előtte egy hónappal az előző szemüvegem, amit elhagytam, annak eltörött a keretje. Új keretet kellett csináltatni, mert olyan szerencsétlenül tört el, hogy nem lehetett megforrasztani. Az volt 10k. 1 hónapig:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#54) szatocs válasza Integra (#49) üzenetére


szatocs
őstag

:))
Mondjuk egyeseknek olyan tévhitei vannak, hogy aki számítógépes szakember, vagy programozó, vagy akármi köze is van a géphez, annak szemüvege van.

=== Szatocs ===

(#55) ngabor2 válasza Integra (#49) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sian asszem nem, legalábbis nem láttam eddig rajta :D meg van még pár okos tag, akik legjobb tudomásom szerint sasszeműek.

(#56) Winner_hun válasza szatocs (#35) üzenetére


Winner_hun
félisten

Engem nem támadnak be ilyen kérdésekkel:R Vagyis még nem fárasztottak ilyenekkel

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#57) szatocs válasza Winner_hun (#53) üzenetére


szatocs
őstag

Én törésállót - vagyis inkább úgy mondom, hogy nem azt a szilárdat, hanem a rugalmasabbat szoktam venni keretből. Persze nem maradandóan deformálódik, csak egy kicsit hajlákonyabb, ha valami fizikai behatás éri. Nekem még nem tört el szemüvegem - persze nem is szeretném (kopp-kopp-kopp)

=== Szatocs ===

(#58) Winner_hun válasza ngabor2 (#42) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha. De akkor sem értem. Elfordítod a fejed és fekete lesz a szemüveg? Mert ezt írtad, vagyis nekem ez jött le

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59) Integra válasza szatocs (#57) üzenetére


Integra
titán

én lassan 8-9 éve hordom ugyanazt a keretet. ez már mindenen átment, lerepült, csattant, görbült, verekedett nem is keveset és kutya baja:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#60) Cathfaern válasza szatocs (#54) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően a szem, az örökletes dolgokat leszámítva, attól tud romlani, ha nagyon sokáig és rendszeresen egy távolságba fókuszál. Ilyenkor az izmok ''elsorvadnak''. És igen, a gépezés ezt elősegíti. Szóval tévhit, de mint minden tévhitnek, van igazság alapja :)

(#61) fasyrt válasza Cathfaern (#48) üzenetére


fasyrt
őstag

Hmm, holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok!
Meg azt gondolom, hogy az új szemüvegem is ilyen erős fényre sötétedős lesz, csak eléggé drága. Egy ilyen sötétedő lencse UV-szűrő bevonattal olyan lehet mint egy automatikus lencse. :))

Egyébként mennyit érhetnek ezek a lencse felszínére felhordott mindenféle szűrők? :U

(#62) Winner_hun válasza Cathfaern (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

Műanyag lencsém van. Karcállóval, vagy mivel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63) ngabor2 válasza Winner_hun (#58) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, elfordítom a fejem, rajta a polárszűrős előtétes szemüveg, és akkor az lcd-monitorból semmit nem látok.

fasyrt: ha üveg a lencse, akkor az uv-t eleve szűri. a tükrözésgátló réteg az egy jó dolog. a foncsor esetleg még jó valamire, de az statikus, mindig ugyan olyan sötét.

(#64) Winner_hun válasza szatocs (#50) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha. Szal mindig hordod és ha szemüveget kell takarítani, akkor gatya le...:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65) szatocs válasza Integra (#59) üzenetére


szatocs
őstag

Én olyan 3 évenként cserélem, mert a lencsék is kb. addig bírják, utána már nagyon hamar zsírosodnak meg koszolódnak, gondolom a mikrokarcok miatt. Az enyém persze verekedni sem szokott:))

=== Szatocs ===

(#66) Cathfaern válasza Winner_hun (#58) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem. Polárszűrős napszemüvegfeltét van hozzá. És mivel a TFT monitorokban is van egy polárszűrő, ezért elsötétedik a monitor képe (ha megfelelő szögben állnak egymáshoz képest, ezért kell a fejforgatás :))

(#67) szatocs válasza Winner_hun (#64) üzenetére


szatocs
őstag

Ha más nincs..., nem-nem, azért nem ilyen extrém a helyzet:))

=== Szatocs ===

(#68) Winner_hun válasza tildy (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm ok

Engem úgy beszélt le a szemész, hogy nem kell erősebb szemüveg, pedig kértem, mert úgy érzem, hogy nem látok vele 100%:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#69) Integra válasza szatocs (#65) üzenetére


Integra
titán

jó keretet kell venni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#70) szatocs válasza Cathfaern (#66) üzenetére


szatocs
őstag

Jó dúrva lehet:U

=== Szatocs ===

(#71) Winner_hun válasza szatocs (#57) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elfáradt az anyag:( És pont muterom kezébe esett szét, szal nem volt para:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72) szatocs válasza Winner_hun (#68) üzenetére


szatocs
őstag

Hát az biztos, hogy csak olyat szabad felvenni, amilyen kell, mert ha attól eltér, az csak rontja a szemed.

=== Szatocs ===

(#73) Integra válasza Cathfaern (#66) üzenetére


Integra
titán

elképzelem ahogy a monitort nézed, mint a quasimodo:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#74) Integra válasza Winner_hun (#71) üzenetére


Integra
titán

milyen csodaszemüveg márka ez ami széthullik?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#75) Winner_hun válasza ngabor2 (#63) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szóval csak egyenesen tudsz kinézni a szemüvegből?

Asszem #66-ból leesett, hogy mi is van.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#76) Cathfaern válasza Winner_hun (#62) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A víz + szappanos módszer mehet, csak ne papírral töröld meg, az csak arra vonatkozott :)

Az ilyen szűrő és egyebek:
Nem olyan rég csináltattam utoljára szemüveget, és felsoroltak nekem vagy 200 féle réteget és szűrőt...nem számoltam össze, de ha mindent ráraraktja az ember az vagy 30-40ezer Ft-al biztos megdobja az árat...szerintem a 99%-nak nincs sok értelme, de ez csak magánvélemény (pl. műanyag lencse - karcállónak van, de attól sem szabad csodát várni (volt műanyag lencsém is))

(#77) ngabor2 válasza Integra (#73) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én néztem, és 45°-ban kellett oldalra hajtani a fejem.

(#78) szatocs válasza Integra (#74) üzenetére


szatocs
őstag

Azt tom, hogy nekem mindig ''People'' van. Nincs is velük gondom.

=== Szatocs ===

(#79) ngabor2 válasza Winner_hun (#75) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nem polárszűrős felület előtt vagyok, akkor nem kell erre fogyelni.

(#80) Cathfaern válasza Winner_hun (#75) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem láttál még soha polárszűrőt? Ha van egy elromlott számológéped, kvarcórád, bármid aminek digitális kijelzője van (24''-os TFT monitor is jó :D), kapd szét. Fogsz találni a kijelző előtt egy vékony átlátszó műanyag lapot (kicsit sötét, de teljesen átlátszó). Ezt tedd egy tft monitor elé, és kezd el forgatni. Akkor majd megérted mit és hogyan lát :)

(#81) Winner_hun válasza Integra (#74) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nemtom, rég lett véve és lehet néha kicsit meg is lett feszegetve:B Most Diesel van. 20k csak a keret:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#82) szatocs válasza Cathfaern (#76) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem olyan műanyag karcálló van - nem látszik rajta a karc, de olyan 3 évenként szerintem már érdemes cserélni, na nem mintha nem lehetne rajta átlátni, de sztem akkor már vannak rajta olyan láthatatlan karcok, amelyikekben az egyéb szennyeződés, és zsírréteg megmarad.

=== Szatocs ===

(#83) Winner_hun válasza Cathfaern (#76) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem karcálló és tükröződés ellen van rajta vmi réteg, ami nagyon hasznos:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#84) Winner_hun válasza Cathfaern (#80) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm keresek kösz:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#85) Integra válasza ngabor2 (#77) üzenetére


Integra
titán

mert polár és polárszűrő egymáson:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#86) Winner_hun válasza szatocs (#82) üzenetére


Winner_hun
félisten

Télelg, az új szemüveg helyett nem lehet azt megcsinálni, hogy egy új réteget rárakni?

mod: jeeee, topik végére értem:P

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#87) Obi-1


Obi-1
őstag

9 éves korom óta van szemüvegem, mindig is gyűlöltem. Mostanra kontaktlencsézek, meg aránylag felnőttem (27), de azért marhára rühellem a dolgot. Dolgozni szemüvegben járok, mert monitor előtt könnyen kiszárad a szem, szabadidőben csak lencse.

A műtétet nem tartom megoldásnak, a saját tökéletlenségem zavar, ez a rút paca az életemben. Ha ez nem lenne, akkor persze az elálló füleim, a göthös alakom, a kezelhetetlen hajam, vagy a szétálló fogaim zavarnának. :)

Nem szoktam erről beszélni, mert félek, hogy bevisznek.

Only a Sith deals in absolutes.

(#88) Integra válasza Winner_hun (#81) üzenetére


Integra
titán

igen, az nem kevés:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#89) Integra válasza Obi-1 (#87) üzenetére


Integra
titán

hát figy, még az olyan istenek is, mint te, vagy én, mi sem lehetünk tökéletesek.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#90) szatocs válasza Winner_hun (#86) üzenetére


szatocs
őstag

Nem tom, nem hiszem - vagy nem érdemes. Jó inkább cserélni sztem. Ilyenkor úgyis lesz egy másik (régebbi) szemüvegem is, amelyikben lehet focizni, meg minden ilyet csinálni, az újat meg csak alap körülmények között hordom.

=== Szatocs ===

(#91) jasszer válasza fasyrt (#7) üzenetére


jasszer
senior tag

Kb. 8 éve vagyok szemüveges. Ált. azzal törlöm ami kézügybe esik, időközönként szappanos vízzel mosom, mint sokan mások.

Na tudodkit harmincozzále'?! ;] :DDD

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#92) Bubu79


Bubu79
addikt

Üdv mindenkinek :)

Én az első pektámat 13 évesen kaptam, az 0,5-ös volt. Rá egy évre jött a 1,5, majd úgy 1,5 évre rá a 4,5... Sajna itt még nem állt meg, mert nagyjából 3 évre rá eljutottam a 6,75-7,25-re - per pillant is ez van... ( mindegyik ''-''-os, tehát rövidlátó vagyok... )

Gondolkodtam a szemműtéten, mivel úgy tűnik megállt a romlás, de egy teszt után azt mondta a doki, hogy nem valószínű, hogy 0-ra ki tudják hozni, akkor meg nem dobok ki rá egy valag pénzt - meg persze ott van a kockázat is ( ami állítólag nem túl nagy, de mégis... )

A tísztítást én is szappanos vízzel oldom meg, és egy puha ronggyal szoktam áttörölni - eddig jól bevált.

Alighanem cserélni fogom a mostani optikát valami újabbra, mert a mostani már kicsit avittos... Lehet, hogy én is benevezek egy ilyen automatikusan sötétedőre...

A mostani vékonyított lencsével van szerelve ( annak idején 15k volt darabja ), első ránézésre nem olyan vastag, de azért a hiányát erősen észreveszem :DDD

Ja, és a korom - 27 múltam...

Szerk.: holmi helyesírási hibák.. remélem már nincs :U

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#93) szatocs válasza Integra (#89) üzenetére


szatocs
őstag

Így is van, ennyi kell...

=== Szatocs ===

(#94) szatocs válasza Bubu79 (#92) üzenetére


szatocs
őstag

Észrevettem, hogy a rövidlátóknak sokkal hamarabb, vagyis gyorsabb ütemben romlik a szemük, és ez szinte egyik pillanatról a másikra történik. Nem tudja valaki, hogy miért?

=== Szatocs ===

(#95) Viktor0610 válasza Bubu79 (#92) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért fuss csak neki a műtétnek...
Volt angol tanárom, ''szódásüveg'' szemüvegével benevezett egy ilyenre és sokkal esztétikusabb volt a műtét után a vékonyabb lencse az ahhoz illő kerettel.

Samsung Galaxy A54

(#96) Winner_hun válasza Bubu79 (#92) üzenetére


Winner_hun
félisten

a +-os a távollátás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#97) szatocs válasza Viktor0610 (#95) üzenetére


szatocs
őstag

Mennyiben van egy ilyen műtét? Azt hallottam, hogy ez csak a rövidlátóknak segít, igaz ez?

=== Szatocs ===

(#98) szatocs válasza Winner_hun (#96) üzenetére


szatocs
őstag

Ja.

=== Szatocs ===

(#99) Bubu79 válasza szatocs (#94) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem annyit mondott a doki, hogy a gyors romlás egyik oka lehet az is, hogy kamasz korban az ember teste nem azonos arányban nől mindenhol.
Nálam arra tippelt, hogy a koponyaüreg, amiben a szemeim nyugszanak, lassabban és kevésbé nőtt, mint a szemgolyóim, emiatt kicsit deformált maga a gömbforma is...

De ezt csak úgy mellékesen, mintegy találgatva mondta...

Winner_hun: Igen, a + a távollátás. ;)

Viktor0610: Hidd el az összképen nem sokat ront a pekta, képet nem linkelek, mert megbénulna az egész NET :D
Maradjunk annyiban, hogy az avatarom nagyon hasonlít rám ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#100) Winner_hun válasza szatocs (#94) üzenetére


Winner_hun
félisten

Általánosban mondta matektanárom, hogy Ő anno gyorsan nőtt és azért romlott a szeme.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.