Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) S W A T válasza tildy (#398) üzenetére


S W A T
senior tag

Csak tipp volt ilyet nem tudok szemmel felbecvsülni a látásom miatt...... a keret tutu van 1 centi vastag. És azt kitölti a lencse még ki is lóg 1-2-3 mm-t. Másnak is feltörte a szemüveg szára a fülét :F Nekem igen :U

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#402) Mawyx válasza S W A T (#401) üzenetére


Mawyx
senior tag

Persze, meg az orrom is :U szokni kell

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#403) S W A T válasza Finwe (#400) üzenetére


S W A T
senior tag

Én csináltatnék mivel tudom milyen az ha rendesen lát az ember..... Bár én az a típus vagyok akit nem érdekel ha mutogatnak rá mer szemüveges. (rám nem mutogattak sőt azt mondják csinosabb a fejem de akkor se izgatna max azt mondanám annak aki mutogat hogy kösse be a szemét azt rájön miaz ha nem lát....) Az enyém ilyen vastag. (jobb képet csak napos időbe tudok kreálni. )

Azér v-mennyíre látszik.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#404) S W A T válasza Mawyx (#402) üzenetére


S W A T
senior tag

Most lehet ez h*lye kérdés volt de mint montam nekem eddig nem volt és ezt pl senki nem mondta előtte hogy feltörheti a fülemet mint mondjuk egy cipő a lábat.... no mindegy maj mexokom a nózimat amúgy nem csezteti. :C erős kis orrom van. :DDD

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#405) Parkerov válasza S W A T (#404) üzenetére


Parkerov
csendes tag

Én általános 3. óta szemüveges vagyok. Ezalatt a 15 év alatt amióta viselem, a szemüveg szárainak a vége igen érdekes barázdát kreált a két fülem mögött.

[ Szerkesztve ]

(#406) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok, nekem is volt szemműtétem, és mindenkit csak bátorítani tudok, mert a műtét utáni tökéletes látás kárpótol mindenért. Most voltam 3 hónapos, mindkét szemem 125%-os lett, kopp-kopp, remélem így is marad. A legfélelmetesebb talán, amikor bevisznek a lézergéphez, és tudod, hogy innen már nincs visszaút, végig kell csinálni, de ez a félelem egyből szertefoszlott, ahogy kijöttem a műtőből. Kijöttem, és már akkor gyönyörködtem, soha nem felejtem el, a váró túloldalán lévő pult kockás mintázatát tisztán láttam messziről azonnal. Fantasztikus érzés. Kellemetlen volt az első három nap, a harmadik nap végén éjszaka sétáltunk egy kicsit, és a full sötétben még napszemüveggel is zavartak a fények. 4. napra, mintha elvágták volna, fájdalom megszűnt, már csak a közellátásnak kellett korrigálódnia, nálam ez kb 7-8 nap volt.
Prk-m volt, igaz csak 1,5-1,75 dioptria volt, de ezekkel a tapasztalatokkal, ha kellene , bármikor nekiugranék megint.

(#407) S W A T válasza Parkerov (#405) üzenetére


S W A T
senior tag

Én most vagyok 20-on túl de ez az első. Szal tényleg azér kérdezek néha amatőrnek tűnö dolgokat. Ezzel mit lehet kezdeni :F :F Mer tegnap pl már le kellett vennem a szemüveget annyíra kínozta a kidörzsölt részt a fülemen. Egy idő után megszokja a fülem hogy az ott van :F

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#408) Soja válasza tildy (#398) üzenetére


Soja
aktív tag

Tildy, neked meg külön köszönöm, hogy annó még elkezdtél egy részletes leírást a műtétről, hogy neked hogy alakulnak a dolgaid. Nekem talán a te írásod adta meg az első lökést ahhoz, hogy komolyan elgondolkodjak a lehetőségeken, a műtéten. Azóta persze utánaolvastam nagyon sok helyen, informálódtam, de végülis megcsináltattam, és nem bántam meg. :R

(#409) S W A T válasza Soja (#408) üzenetére


S W A T
senior tag

Nem félsz hogy vissza áll :F :F :F :F

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#410) tbs válasza S W A T (#409) üzenetére


tbs
addikt

Mitől állna vissza..? Ha már elég idős (25+), és már évek óta nem változott a szeme, semmi indok nincs a "visszaállásra". Szvsz.

(#411) tildy válasza Soja (#408) üzenetére


tildy
nagyúr

Orulok, hogy segithettem. :D
Tbs, te mikor mesz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#412) Soja válasza S W A T (#409) üzenetére


Soja
aktív tag

23 és fél évesen csináltattam meg, pont akkor , amikor már lehet, vagy érdemes, remélem, hogy nem áll vissza. Nagyjából 2 éve nem változott korábban a szemem, ezért mertem megcsináltatni. Ha netán mégis romlana, szerintem az eredeti állapotot akkor sem éri el, pár tizeddioptria még bele is férne, mondjuk nem szeretném. Hülyén hangzik, de ha mégis romlana, esetleg olyan sokat, hogy ismét szemüveg kelljen, akkor gondolkodás nélkül megcsináltatnám mégegyszer.

(#413) tildy válasza Soja (#412) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, én is pont akkr:U Najó, már majdnem 24 voltam:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#414) S W A T válasza tbs (#410) üzenetére


S W A T
senior tag

Nem vagyok szemészorvos :U

más: mint montam nekem ez az első így n incsenek tapasztalataim . A kérdésem ha a szemüveg bármien okból károsodik és másik kell ugyanúgy meg kell csinálni 1 szemvizsgálatot vagy elég bemenni egy üzletbe és csináltatni másikat :F (ha nem érthető arra célzok kell e recept amit szemész ad vagy megcsinálják e csak úgy ha odamegyek és azt mondom hogy kell egy -5-ös szemüveg )

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#415) 7 válasza S W A T (#414) üzenetére


7
addikt

Abban az esetben, ha TB-kedvezmenyt kersz ra, kell a recept (de ugye a kedvezmenynel meg ugy van, hogy 2 evig kedvezmenyre nem kerhetsz ugyanolyan erossegu szemuveget, mint amilyet vettel kedvezmennyel). Amennyiben nem, ugy valoszinuleg eleg, ha azt mondod, hogy ilyet es ilyet kersz.

[ Szerkesztve ]

(#416) S W A T válasza 7 (#415) üzenetére


S W A T
senior tag

Közbe kiderült van valamien papírom amire a doki írta milyen ókulárém van és elég azt megmutatni üzletbe.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#417) Hakudoshi válasza tbs (#410) üzenetére


Hakudoshi
tag

Két esetben állhat vissza.

Ha:

a) a műtétet követő 6 hónapban nem visel napszemüveget kültéren és ha
b) a műtétet követő 6 hónapban nem használja a felírt szemcseppeket előírás szerint.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#418) tbs válasza Hakudoshi (#417) üzenetére


tbs
addikt

Ez butaság. Ez 2 olyan ok, ami az emberi "butaságon" múlik. Amiket említettem az viszont az ember "fejlődéséből". Ne keverjük má' a dolgokat. :(((

(#419) Hakudoshi válasza tbs (#418) üzenetére


Hakudoshi
tag

Igen, a "fejlődés" az teljesen más tészta. Ezt én is vágtam. :K

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#420) tbs válasza Hakudoshi (#419) üzenetére


tbs
addikt

:K jójó ;)

(#421) Hakudoshi válasza tbs (#420) üzenetére


Hakudoshi
tag

Konnichiwa tbs-san, megvolt a műtét annak rendje és módja szerint? :DDD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#422) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nekem is megvan az új szemüvegem, bár már 6-án ki lett nézve, meg kifizetve, de csak most voltam azóta otthon. Keretválogatással elég sokat csesződtem megint, nem tetszett egyik se, végül ami a legkevésbé nem tetszett, az lett(mondjuk ez a "fantázianeve" alapján lehet női, mind1, késő bánat, a helyszínen nem volt net, hogy típusszám alapján névre keressen az ember :D, eddig nem szólt be senki, hogy "nőfejed lett". :DDD). Igazából az a fura, hogy ez az első olyan szemüvegem, ami oldalt homályosabb, ha olyan szögben nézek oldalra, gondolom ez azért lehet, mert talán kevésbé hajlik oldalt a lencse, lehet ez a keret formája miatt van benne így. Vagy lehet szimplán valamit az eladók csesztek el, s vigyem vissza? Olyan 80%-áig a lencsének oldalra is élesen látok, de azon túl homályosan elégggé. Mondjuk valami nagyon vékony a lencse. -3.25 dioptria mellett sacc. 3 mm átlagban, legszélén meg lehet 4.5 körül.

I am having fun staying poor.

(#423) Anthony28


Anthony28
őstag

Uraim!
Lenne egy eladó Oakley Plate Silver/Black iridium szemüvegem eladó kifogástalan állapotban...akit érdekel keressen meg pü-ben. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#424) nyunyu válasza Drizzt (#422) üzenetére


nyunyu
félisten

Igazából az a fura, hogy ez az első olyan szemüvegem, ami oldalt homályosabb, ha olyan szögben nézek oldalra,

Idealis esetben a tavolba meredve mert pupillatavolsagnal 1-2mm-mel kisebb tavolsagra szoktak rakni a lencsek kozepet, mert altalaban az ember rovidebb tavolsagokra szokott fokuszalni.
Ha nem esik egybe az ember szemevel a lencse optikai tengelye, akkor nem ad optimalis kepet a szemuveg, torzit. Minel kijjebb nezed eles szogben a lencset, annal jobban.

Egyszer csinaltattam "olvasoszemuveget" szamitogephez, ami egy dioptriaval gyengebb volt, mint a rendes -5/-5.
Optikus meg jol elcseszte, jobb szemmel egesz jol lattam vele kb. 5m-ig, ballal talan 2-ig, utana total homalyos volt a bal szemem, annyira, hogy fel-egy ora hasznalat utan allandoan megfajdult a fejem tole.
Mint kiderult, az optikus valahogy 3mm-rel kijjebb faragta be a bal lencset, mint ahogy kellett volna, igy a lencse nem esett egybe a szememmel.
Reklamaltam, kicserelte a bal lencset, sokkal jobb lett.

Persze az is lehet, hogy csak a nyerget kene jol beallitani.
Bar az csak akkor segit, ha csak a lencse aljaval, vagy tetejevel latsz elesen, masik felevel tompabban.

De, most, hogy feltettem az elozo, sima vekonyitott (asszem 1.6-os), szemuvegemet, feltunt, hogy tenyleg joval kevesbe torzit a szeleinel, mint a mostani 1.67-es toresmutatoju.
Mondjuk a mostani alig 5mm vastag a legszelen, a regebbi 6.5.
Normal lencse -5-nel boven centi folott lenne.

De ha az egyik lencse jobban torzit, akkor tuti az optikus sara, vidd vissza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#425) nyunyu válasza Finwe (#368) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha neked megfelel a zsepi használd egészséggel, én tuti többet nem emelek zsepit a szemüvegemre. Többször maszatolta és karcolta már meg... Jah, és úgy is, hogy az én szemüvegem minden elképzelhető réteg rajta van ;)
Igy jar, aki Zeiss lencset hasznal.

Azokrol ugyanis 1 ev alatt total lekopik a tukrozesgatlo+karcmentesito+viztaszito reteg, aztan utana ugyanannyit tud, mint egy harmadannyiba kerulo noname lencse.

Volt zoldre sotetedo Zeiss Clarlet Transition III lencsem, minden elkepzelheto reteggel, de annyira csapnivalo volt, ugyhogy utoljara ismet a jol bevalt Essilort vettem.
Mondjuk ennek a Crizal retegenek sem megy mar annyira 2.5 eves koraban az ingujjal egy mozdulattal lehuzom az ujjlenyomatot mutatvany, mint uj koraban, de messze nem maszatolodik ugy, mint a Zeiss.

De legalabb ebben nem kell esoben 5 percenkent szelvedot takaritani ;]
Oreg Zeissen ugyanis megallt a viz, nem csorgott le rola. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#426) Drizzt válasza nyunyu (#424) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mindkét lencse ugyanúgy torzít, s a két külső szélen, kb. a lencse 15%-án, csak mire megint Nyíregyházára jutok... Tehát 85%-ig mindkét lencseteljesen éles(illetve lehetne picit élesebb, dedirekt akartam a picit gyengébet, mint a picit erősebbet, amikor erősebbet használok, akkor mindig gyorsan romlik a szemem.).

I am having fun staying poor.

(#427) S W A T válasza Drizzt (#426) üzenetére


S W A T
senior tag

És más optikai üzletbe nem csinálják meg :F

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#428) klepto


klepto
addikt

Sziasztok

Már régóta volt problémám a szememmel, de ez tavaly nyáron vált elviselhetetlenné. Ha a sötét lakásból kimentem a napra, szúró, nyilalló fájdalmat éreztem. Csak pár hete, mikor már minden este vörös volt a szemem, mentem el orvoshoz. Ő 2 különböző antibiotikumot adott, és az utolsó kontrolon, amikor is közöltem, hogy már jobb, de nem tökéletes, komolyabban megvizsgálta a látásom. Ott derült ki, hogy asztigmiám, vagyis szaruhártya rendellenességem van. Dioptria korrekcióra csak minimális mértékben szorulok (1 dioptria alatt), és az is meghatározott beesési szögnél szükséges csak. A doktornő azt mondta, most még nem életbevágóan fontos a szemüveg, de öt éven belül már nem fogok látni nélküle. Nekem még soha nem volt szemüvegem, ezért kissé ódzkodok tőle, és meglehetősen drága is. Valóban szükséges egy cilinderes szemüveg elkészítése, és rendszeres hordása? Tüneteim már régóta vannak, fejfájás, főleg lakásban az erős lámpafénynél, szemfáradság, bizonyos időközönként látáshomályosodás akkor is ha nagyon figyelek valamit, de néha arra eszmélek, hogy „elbambultam” ami utcán elég kellemetlen, vezetés közben meg pláne, stb. Ez valóban betegség, és szemüveggel korrigálható, vagy ezek a tünetek szemüveg mellett is megmaradhatnak, és a szemüveg csak kidobott pénz? Van közöttetek valaki, akinek szintén hasonló probléma miatt kellett szemüveg?
Egy picit más:
Valaki tudna valamit mondani a Vesus Versace szemüvegkeretekről? Ha Versace, akkor miért Versus a fő neve, és mi köze van hozzá a Versace-nek?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#429) klepto válasza klepto (#428) üzenetére


klepto
addikt

Megnéztem mégegyszer a nekem tetsző keretet, nem Versus Versace, hanem Vicenti, a típusa pedig 110220, de erről semmit nem találok a neten!
Valaki ismeri ezt a Vicenti márkát? Márka ez egyáltalán, vagy valami kínai bóvli?
Az előző hsz-re is válaszoljatok plase :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#430) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Focira használható szemüveget nem tudjátok hol lehet venni? Nemrég olvastam, hogy ha megfelelő szemüvege van az embernek, az használható hivatalos meccseken. Csak az érdekelne, hogy hol és mennyiért van ilyen?

I am having fun staying poor.

(#431) Drizzt válasza klepto (#428) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, gondolom sztk-s orvosnál voltál. Mivel nem köteleező ott váltanod szemüveget, ezért attól nem kell tartanod, hogy anyagi érdekei miatt akar rábeszélni a szemüvegre, tehát ha szemész azt mondja, hogy kell, akkor sajnos valószínűleg tényleg szükséges.
Én láttam Armani keretet is, de 50K volt! :D:Y:D Természetesen nem azt vettem. :D

I am having fun staying poor.

(#432) norbert0002


norbert0002
csendes tag

Sziasztok. 18 évesen megkaptam életem első szemüvegét. A bal :-0,5 a jobb:-0,75-ős.
Megcsináltattam a szemüveget, de nem tudom hogy mikor hordjam, állandóan vagy csak tévé számítógép, olvasáshoz, vezetéshez. Nagyon félek hogy tovább romlik a szemem, és kicsit ugy érzem hogy a szemüveg tovább ronthatja. Mit tegyek? hordajm ne hordjam? vagy mikor jó ha viselem? Mi lenne a legjobb? Javulásra gondolom nem sok esély... :(

(#433) fasyrt válasza norbert0002 (#432) üzenetére


fasyrt
őstag

Reggel felkelés után egyből vedd fel, este közvetlenül lefekvés előtt vedd le. Néha illik megpucolni, valami tiszta pamut textília a legjobb rá. Romlani a szemed valószínű tovább fog 23-25 éves korodig. Vigasztaljon az, hogy nem kell majd időskori olvasószemüveg "nekünk" soha. ;)

(#434) norbert0002 válasza fasyrt (#433) üzenetére


norbert0002
csendes tag

:( ez biztos? elég nehéz beletörödni.... Inkább viselnék nyugdíjjas korban, bár ezzel szerintem biztosan sokan igy vannak. Nem egyszerű ez a szemüveg téma, olvastam olyat hogy valakinek javult valakinek romlott, és most szerinted nekem is fog :( Ez a mostani állapot körülbelül 4 év alatt alakult ki, de csak most mentem el orvoshoz. De akkor a szemüveg nem "segít" rá a romlásra. Tehát "kevésbé" romlik szemüveggel mint anélkül?

(#435) norbiphu válasza norbert0002 (#434) üzenetére


norbiphu
senior tag

igen, ha rajtad van a szemüveg kevésbé romlik.

nekem 14 éves koromban lett szemüvegem -0.5, -0.5-tel kezdtem. 16 éves koromban cseréltem -0.25, -0.75-re, két hete pedig (19 vagyok most) -0.75, -0.75-re.
-0.5, -0.75 is elég lett volna, de az előadókban leghátulról akkor nem látnám elég jól táblát :). szóval nekem nem romlott, illetve alig 5 év alatt.

ja és folyamatosan viselem és viseltem is a szemüveget. az elején fura volt, de pár hét és megszoktam.

üdv,
n

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#436) nyunyu válasza fasyrt (#433) üzenetére


nyunyu
félisten

Romlani a szemed valószínű tovább fog 23-25 éves korodig.

Franc se tudja, nekem 18 eves koromban megallt a szemem -5-nel, immaron tiz eve ennyi.
Egyebkent reggel ebredeskor felvesz, este elalvas elott letesz van, mert szemuveg nelkul gyakorlatilag az orromig sem latok el.

Vigasztaljon az, hogy nem kell majd időskori olvasószemüveg "nekünk" soha.

Kelleni fog, de csak kesobb, hiszen ahogy romlik idoskorban a szem, nalunk eleinte pont jo iranyba romlik. :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#437) nyunyu válasza fasyrt (#433) üzenetére


nyunyu
félisten

Néha illik megpucolni, valami tiszta pamut textília a legjobb rá

Regebben szarvasbort javasoltak erre az optikusok, mostanaban inkabb a mikroszalas torlokendore eskusznek, az kimeletesebben+alaposabban torol.
Sima pamut ingujj karcolhatja a muanyag lencseket. (Uveg joval kemenyebb, az nehezebben karcolodik.)

Amire figyelni kell: ne taperold ossze, es akkor nem lesz ujjlenyomatos.
Ha meg megis sikerult, akkor ovatosan a mosogatoszerrel/szappannal, mert nem mindegyik lencse birja oket.
Pl. Zeiss meregdraga vedoreteget roncsolja a szappan, aztan ~1 ev utan mar csak volt reteg. :O

Ezert kertem Crizalt a mostani Essilor lencsemre, azt kifejezetten szappanosvizes mosasra fejlesztettek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#438) nyunyu


nyunyu
félisten

Van valakinek ra otlete, mitol szalltak el ennyire a szemuveg arak?

Utobbi idoben jo par optikusnal erdeklodtem, mindenhol 30k/db folott lenne ugyanaz az Essilor lencse, ami 3 eve meg csak 26k/db volt.

€ arfolyam az utobbi hetek dragulasa ellenere alacsonyabb, mint 3 eve.
Mondjuk, akkor meg csak 15% AFA volt a szemuvegen, most 20%, de ez csak 4% dragulast magyaraz meg, nem 15%-ot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#439) norbert0002 válasza norbiphu (#435) üzenetére


norbert0002
csendes tag

Remélem nem fog romlani. Közeli rokonaim közül senkise rövidlátó, szóval remélem én se leszek "nagyon" az. Nekem is csak néha suliban meg olyan helyen ahol távolabbra kell olvasni van némi problémám vele.

Hát a szemüveg csináltatás nem olcsó, de sosem volt az...

[ Szerkesztve ]

(#440) S W A T válasza norbert0002 (#432) üzenetére


S W A T
senior tag

Hordjad reggeltől estig . Szemüveget nem viccből adnak. ( vagy amit az orvos mondott! ha olvasó szemüveget kaptál egyértelmű hogy ne hord mindig de ha állandót akkor igen ) Szemüvegtől biztos nem romlik sőt javulhat. -ból ki lehet még jönni szemüveggel főleg ilyen kicsinél. (optikus mondta) Sok dioptriánál mint nekem pl nem valószinű hogy elhagyhatom de mindenképp lehet jobb. Barátom - osat hordott ha jól emlékszem másfeleset (de majd megkérdem) 8-adikos koráig hordta katonásan azóta nincs rá szüksége jól lát.

Szóval hordjad.

Nem tudom m ér félsz tőle én kifejezhetten szeretem a szemüvegemet. Nekem pl jobb ábrázatom lett tőle.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#441) S W A T válasza nyunyu (#436) üzenetére


S W A T
senior tag

Nekem is - 5 ös van

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#442) S W A T válasza nyunyu (#437) üzenetére


S W A T
senior tag

A műanyag lencsére óvatosan az oldó szereket....

Amúgy én sima papirzsepivel törlöm m indenféle szer nélkül. ( egy optikus honlapon olvastam hogy olyan puha pézsével ami nem kezdi ki az orrot az első pár fujás után nyugottan lehet a szemüveget is , persze óvatosan .)

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#443) S W A T válasza norbert0002 (#439) üzenetére


S W A T
senior tag

Nem kell ennyire problémázni kimutatás szerint a föld lakosainak több mint a fele szemüveges.

vagy talán csak nem hiu vagy :F :F :U

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#444) Dark Archon válasza S W A T (#441) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát nekem csak -0.5-ös van, de az is rohadtul zavar. Ha -5-ös lenne, tuti megműttetném lézerrel. De -0.5-öt ugye nem vállal be senki...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#445) S W A T válasza Dark Archon (#444) üzenetére


S W A T
senior tag

Én kibaszottul fosnék a szemműtéttől akkor 100szor inkább fogászt (szóba se került nálam a műtét ) Szeretek szemügés lenni. Levenni meg csak este veszem le akkor meg ugye nem nézelődök már. Napközbe meg ugye a lencsén nézek ki ami meg úgy van csinálva hogy jól lássak.

De nekem szerencsém van komolyan mindenki azt mondja jobban nézek ki szemüvegbe.

-0.5-re asszem nem is kötelezhő az állandó szemüveg hordás.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#446) S W A T válasza S W A T (#445) üzenetére


S W A T
senior tag

Meg ki tudja mér de én mindig akartam szemüveget bár kieggyezttem volna egy minusz feleessel. :DDD

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#447) Dark Archon válasza S W A T (#445) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, nem kötelező, csak ha látni akarok :DDD Egyetlen előnye, hogy egyben napszemüveg is az enyém, mivel fényre sötétedik. De napszemüveget sem hordtam anno, meg ez a macera is, hogy elfelejtem hova tettem le, párásodik (hiába a szuper bevonat), esőben vizes lesz, maszatos lesz, ha már fejhallgatót vagy fülest használnék nyomja a fülem, bringázáskor a sisak pántja beleakad, a fejfájásaim felének tuti, hogy ehhez is köze van, sportoláskor nem látok át a tornaterem egyik feléből a másikba tisztán... áhhh... örömmel fizetnék 100 rongyot és vállalnám a szemműtétet, ha tudnám, hogy biztosan megszabadít ettől a bajtól. Maradna elég enélkül is. Nem értem, hogy akarhat valaki szemüveges lenni :F Persze ott a kontaktlencse, mondhatnánk az én bajomra, de én meg attól félek, matatni a szememnél folyton, mindig tisztítani, 3 havonta cserélni...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#448) S W A T válasza Dark Archon (#447) üzenetére


S W A T
senior tag

Én n em csinálok nnyi mindent. ;]

Itt a szemüvegem -5 dioptria. [link][link][link]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#449) S W A T válasza Dark Archon (#447) üzenetére


S W A T
senior tag

Ilyen dolgokhoz lehet én is megcsináltatnám.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#450) eastsider válasza S W A T (#448) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem csak a szélén vastag, mert prizmás lencséim vannak

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.