Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) KrAt válasza nyunyu (#550) üzenetére


KrAt
veterán

Nem ofotért volt, hanem egy másik bolt (nem jut eszembe a neve :( ) és azért ott vettem, mert maradt üdülési csekk, és ott elfogadták :)

(#552) KrAt válasza KrAt (#551) üzenetére


KrAt
veterán

Optirex volt, eszembe jutott :)

(#553) kew


kew
senior tag

Nekemis kellene lassan egy új szemüveg. Ofotértnél van most 5000-es utalvány, amire adnak még 5k kedvezményt, így mondjuk kérek egy ilyet karácsonyra, és akkor alapból -10k. Meg elvileg a 23% kedvezmény is rájön a korom miatt, legalább is remélem összevonható a két kedvezmény... :)

Kb mennyibe kerül most ott egy átlagos szemüveg lencse? Csak itthon hordom, napközben kontakt lencsézek, így nem kell csúcsszuper. Felületkeményítés mindenképp kellene rá, hogy ne karcolódjon szét fél év alatt. Érdemes még valamit kérni rá?

Árakat az ofotért oldalon sehol se találok.. De jó lenne tudni, hogy a kereten kívül mennyit kellene ráfizetnem a lencsékre :U

No és egy szemvizsgálat is kellene mellé, mert az is már 1-1,5 éve volt utoljára.. Ez is kérdéses, hogy mennyi lehet az ofotértnél?

[ Szerkesztve ]

(#554) nyunyu


nyunyu
félisten

Tudtok Pesten mondani valami optikust, aki turheto dijazasert hozott anyagbol osszerakja a hemuveget?

Multkor kineztem a sarki optikusnal egy szep olasz keretet, 40k. 'nyad.
Ugyanaz a keret masik optikusnal 29k, alakul.

Angliabol hazhozszallitva kijon 20k-bol...

A lencsere meg durvabb arkulonbseg jon ki, itthon eddig az 1.6-os Essilor Ormix Transitiont, meg a Hoya Eynoa Nulux Transitiont nezegettem, mert az fer bele a budzsebe, ~30k/db.

Betevedtem egy webshopba, 250$ egy par 1.67-es Essilor Stylis Transition, USAbol postakoltseggel egyutt 289$, ez most 55k.
Meg ha le is vesznek a vamon +afara, akkor is csak 66k, mig itthon ennek a lencsenek 45k darabja. :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#555) concret_hp


concret_hp
addikt

hülye kérdés, hol csináltassak szemüveget? ofotértnél volt ilyen ingyenes szemvizsgálat eksön, adtak egy papírt, amin van egy jó adag szám :)

mire figyeljek és hova menjek? (az 1. szemüvegemet nyűvöm úgyhogy nem nagyon vágom a dolgokat :U)
ilyen fényre sötétedős lencséről konkrét tapasztalat?

egyébként van valami leírás valahol arról, hogy mi mit jelent (sph, cyl (ezt még kb. tudom is) , ax (ezt is) , cor min max átl) ?

eléggé szíven rugott amikor mondták, hogy 30-40 ill 60-70%os a látásélességem :Y :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#556) nyunyu válasza concret_hp (#555) üzenetére


nyunyu
félisten

hülye kérdés, hol csináltassak szemüveget?

Nezz szet egy rakas optikusnal, szinte minden sarkon van egy, aztan ott, ahol szimpatikus, meg turhetoek az arak.

Ofotert eleg szep felarral adja az Essilor lencseket (mashol 30k/db, naluk 80/par a nekem tetszo kivitel), ugyhogy eleg hamar kiesik.
VisionExpressnek meg lukas a kinalata, mindenfele olcso tomegcikk kaphato, de altalam meg megfizetheto felso kozep kategoria nem. Megszokott extraimmal (vizlepergeto, ujjlenyomat taszito, 1.5-nel vekonyabb...) csak felso kategorias lencsejuk van, ahhoz tartozo arral...

ilyen fényre sötétedős lencséről konkrét tapasztalat?

Minimum Transitions V reteg legyen rajta.
Nem mondom, hogy tokeletes, de fenyevekkel jobb, mint az olcsobb/korabbi fenyre sotetedok.

(Reszemrol inkabb megvarom, amig itthon is kaphato lesz a Transitions VI, mert az melegben is jol sotetul. Mondjuk nekem nem surgos a szemuveg, mivel a regivel is latok.)

Egyebkent milyen dioptria kene?

Alacsony dioptriahoz eleg a sima 1.5-os toresmutatoju lencse, nem lesz tul vastag, 4-5-tol felfele/damilos/furt kerethez inkabb 1.6, vagy afolottiben gondolkodnek, csak azok dragak...

1.67 itthon aranyarban van, kulfoldon alig dragabb, mint az 1.6 :O
1.7, 1.74-et meg tenyleg csak a milliomosok tudjak megfizetni.

Markara Hoya, Essilor, nagyjabol egy arban vannak ha epp nem akcioznak, 28-35k/db egy 1.6-os muanyag fenyre sotetedo Transition V-tel, szferikus/aszferikus kialakitastol, extra retegektol fuggoen.
Ha nem kell fenyre sotetedo, akkor kb. feleannyi.

Zeiss erosen felejtos, de ezt korabban mar kifejtettem miert.

Azt gondolom nem kell emlegetni, hogy muanyag lencsere nem art a karcmentesito reteg, ne ezen a lencsenkent 1-2-3k-n akarj sporolni.

(Tegnap nezegettem az alapbol torhetetlen+karcallo Airwear Transitions lencsemet, eddig meg nem tunt fel, de valahogy sikerult megkarcolni :Y De az is lehet, hogy csak az antireflex reteg serult csak, feny fele tartva egy csikban vilagosabb a lencse.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#557) concret_hp válasza nyunyu (#556) üzenetére


concret_hp
addikt

thx a választ

mondjuk azért kérdeztem hova menjek, mert nem akarok elmenni 20 helyre :)

optikus azt mondta főleg a cilinder a sok, 2 ill 3. igazából hogy hány dioptria vagy ilyesmi arról kb. fogalmam sincs :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#558) nyunyu válasza nyunyu (#556) üzenetére


nyunyu
félisten

Ma Bartokon bementem az Optirexbe, feltenni a szokasos fogos ravasz kerdesemet, 42k/db-ert akartak ramsozni az 1.6-os Essilor Ormix Transitiont.

Amikor kozoltem az eladoval, hogy ez mashol atlagosan 30-32k/db, akkor eleg erdekes kepet vagott, en meg fordultam is ki az ajton. :))

Pedig tokugyanolyan Essilor katalogusa volt, mint a tobbinek, konkret lencsenel egyekkent 35k volt arnak irva, nem tudom honnan veszi, hogy arra meg rajon az afa.

Szoval nem olcsoak, hiaba szoktak akciozni, hogy minusz az eletkorod szazalek kedvezmeny...
Birkak persze beveszik az ilyen kamu akciokat. :(

Utana beneztem a szomszed VisionExpressbe, tobbi optikahoz kepest nem is veszelyesek.
Csak az a bajom, hogy a VE nem arul kozepesen penztarcabarat 1.6-os lencseket.

Van 1.5-os olcso fenyresotetedovel paronkent 20k/-ert, 1.5-os Transitions-szel 40k-ert, vagy 1.67-es fullextras 80k-ert :(

(1.67-es Essilor AS Stylis Transitions-on dohogtam tegnap, hogy mindenhol 42-45k/db, USAbol postazva meg itt van 66k-bol egy par. :Y )

Egyebkent most vasarnapig akcioznak, hogy ha vekonyitott lencset veszel, akkor 15k arengedmenyt adnak az ott vett keretre.

Khm, de akarmelyik _komoly_ fem keretet neztem magamnak, szokas szerint 40k.
25k-ert csak turhetoek voltak, muanyag gagyiert meg adok 15-20k-t.

15k arengedmeny termeszetesen nem jar, ha en akarom adni a keretet...

Komolyan, elmegyek szemorvoshoz, iratok egy reszletes receptet, aztan bepotyogom az adataimat a multkor belinkelt angol webshopba, valami 199+7 fontbol kijonne hazhozszallitva a kedvenc keretem 1.67-es lencsekkel, szurkere sotetedo Transitions-szel, minden extraval.
Ez tegnapi 285-os arfolyamon szamolva cakli-pakli 59k...
Ma 275-tel mar csak 56.6k :))

De ha hozzacsapok 40 fontot, akkor mar 1.74-es hiperextravekony lencset raknanak bele. (246 font=68k)

Emlekeztetoul VE-nel az eggyel vastagabb lencse parja kerul 80k-ba keret nelkul... (vagy mostani akciosan olcso kerettel egyutt.)
Sima optikusoknal a kettovel vastagabb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#559) concret_hp válasza concret_hp (#557) üzenetére


concret_hp
addikt

na szóval azér még mindi gnem tudtam meg hova menjek és hova ne :)
annyit vágtam le, hogy kerüljem az ofotértet me' drága?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#560) kew válasza concret_hp (#559) üzenetére


kew
senior tag

én most voltam ofotértnél, szvsz nem vészes az ára :)

- a normális keretek olyan 10-15 körül kezdődnek, de vannak olcsóbban is.
- a legalapabb lencse 7ezer ft /pár, ezen csak karcolás védő bevonat van, 9k-ért már raknak rá tükröződés gátlót is - persze vannak aztán drágábbak is, azokat nem néztem.
- szemvizsgálat ingyenes (gondolom ha veszel vele együtt szemüveget is).

Én 14k-ért választottam egy keretet, bele 9k-ért egy lencsét, szerintem korrekt. Mondjuk én csak itthon viselem, így nem is kell nagyon "profi" szemüveg, napközben kontaktlencsézek.

[ Szerkesztve ]

(#561) concret_hp


concret_hp
addikt

nah időközben betévedtem egy ofotértbe. eladócajszival való beszélgetés utána 20K-ért ajánlott ilyet hogy rodenstock lencse ebből a legalapabb: "cosmolit 1.5" ez 20K meg 5K ért raknak rá ilyen monitor réteget.

igazából nemtom ez sok-e vagy kevés ?

bár lehet elbeszéltünk a csajszival így utólag belegondolva, mert mondtam neki, hogy sph 4 meg cyl 2 ill 3 van ráírva a papírra amit szemvizsgálatkor adtak, mondt,a hoyg akkor nem igazán látnék szemüveg nélkül, pedig tényleg annyi van rajta és mégis látok.

már at is megtudtam, hoyg az 1.5 meg 1.6 meg ilyenek az a törésmutatót jelöli :D namost a kérdésem az, hogy ha végonyabb a lencse, akkor az így viselet szempontjából mit jelent? könnyebb, de az, hogy nemtom hány grammal kevesebb az nem hiszem, hogy nagyon befolyásol. másegyéb? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#562) hanee válasza concret_hp (#561) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

A súlyról szólva.. szerintem számít, ha egész nap hordod a szemüveget. Ha nehéz a szemüveg (kézzel megemelve alig érzed a különbséget), akkor kényelmetlenebb lehet (nem feltétlenül). 3-as dioptriától felfelé általában már érdemes vékonyíttatni szerintem :)

hanee

(#563) nyunyu válasza concret_hp (#561) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek az ertekek pozitivok, vagy negativok?

Pozitiv dioptria: tavollato vagy, olvasashoz kell szemuveg.
Par meter felett meg boven elesen latsz ilyen dioptriaval szemuveg nelkul is.

Negativ: rovidlato, tavolra total homaly szemuveg nelkul.

6/7-es dioptrianal mar az 1.6-os lencse is kelloen vastag tud lenni, csodalkozom, hogy 1.5-os szodasszifont ajanlott az optikus.
(lencse kozepe sph dioptriaju, szele viszont sph+cyl dioptria!!!)

Bar ha tavollato vagy, akkor nem olyan veszes, mivel azoknak a lencseknek a kozepe vastag (ott nalad "csak" +4D), szele keskenyebb.

Optikus nem mutatott kulonbozo mintakat, hogy milyen vastag az adott dioptriaju lencse?

Nalam -5D-nel az elozo 1.5-os lencsem 6mm vastag a szelein, mig a mostani 1.59-es "csak" 4mm.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#564) concret_hp válasza nyunyu (#563) üzenetére


concret_hp
addikt

nincs odaírva, hogy - ugyhogy gondolom plusz. igazából se közelre se távolra nem látok tűélesen a cilinder miatt ha jól értettem amit magyarázott a szemvizsgálat során a hölgy (azt mondta igazából a főbb probléma a cilinder). viszont a dioptria értékhez képest sztem tök frankón látok :U simán elvagyok szemüveg nélkül is, kb. 2.5 éve van szemüvegem, bár már egy ideje éreztem , hogy mintha egyre nehezebben látnám ami messzebb van ill olvasni is közelebbről olvasok mint kéne. totál homály az egyenlőre szerencsére nincs :) és remélem nem is lesz :U

az lehet, hogy számít, hogy ugye szemvizsgálatnál van 100% feletti sor is és úgy állították be, hogy a 120%ot totál élesen láttam? szóval a 100%-hoz valszeg kevesebb dioptria kéne ha jól gondolom, de ez lehet hoyg totál hülyeség nem értek ehhez.

majd asszem a papírral együtt megyek be valahova aztán jól elmagyaráztatok mindent mi miért hogyan :D hú de fognak örülni nekem ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#565) nyunyu válasza concret_hp (#564) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt kezdem nem erteni :DDD

Ha egyre kozelebb kell rakni az olvasnivalot a szemedhez, az a rovidlatas tunete, nem a tavollatase, vagyis kisebb dioptriaju pluszos, vagy nagyobb dioptriaju minuszos kell, mint amit eddig hordtal.

Cilinder ott jon a kepbe, hogy a periferialis latasod meg rosszabb, mint ahova egyenesen nezel, ezert a lencse szelenek maskepp kell tornie a fenyt, hogy ezt korrigalja.

120%: passz, ilyen szinten nem vagom.

Altalaban szokott lenni egy vonal a szemorvos a tablajan, gondolom az lehet a 100%, mivel az alatta levo aprobetut mar nem szoktak kerni.
Egyebkent meg az a "megsporolhato" fel/negyed dioptria mar nem oszt/szoroz semmit, plane, hogy fel dioptriankent van csak szemuveg.

1 egesz dioptrianyi kulonbseggel mar boven nem latsz elesen...
(legalabbis nalam anno a -4-es szamitogepezos szemuveggel kb. 3m-ig volt jo, utana mar kezdett homaly lenni, ugyhogy amit nyertem volna azon, hogy nem eroltetem meg a szememet a monitorral/olvasassal, azt boven elvesztettem ha messzebb neztem.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#566) concret_hp válasza nyunyu (#565) üzenetére


concret_hp
addikt

nem , nem kell most egyre közelebb raknom, konstans ugyanúgy látok sztem jóideje.

igazából én se értem, úgyhogy tényleg nagyon fognak nekem örülni sztem :DD

na még van ilyen ax is az 10 ill 170 ez ha jól vágom azt jelenti, hogy 10-10 fokkal megtörik a fény, ez jól látható a szemüvegen is, hogy egy egyenes tárgy (pl. cső) a szemüvegen át messzebbről nézve (mármint a szemüveg a szememtől messzebb van) nem egyenes, hanem "megtörik".

tényleg örülni fognak nekem, mire mindent megértek mi hogyan van :D

na pl. noti kijelzőjén olyan 60 centiről (normálisan ülve a kezem a bill-en) ha nem is tökéletesen, de azért látom elolvasni a dolgokat, a távolira nemtok jó példát, de mondjuk kombínón mindig van olyan ledsor amit el tudok olvasni :DDD szóval ennek fényében tűnik nekem is soknak a 4es sph de majd jól kiokítanak :D

nem tábla volt, hanem ilyen kivetített cucc, és mellé voltak írva a %ok ill. ilyen 0.5 0.6 formában. (azt megkérdeztem , hogy micsoda :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#567) kew


kew
senior tag

Nem kell valakinek egy 5000 Ft-os Ofotért vásárlási utalvány? Úgy alakult, hogy nem váltottam be, viszont az ismerősök között most nem kell senkinek így el kellene adnom.

Most a névértékén felül +5000 Ft-ot ér jan. 25-ig.

[ Szerkesztve ]

(#568) concret_hp válasza kew (#567) üzenetére


concret_hp
addikt

még az is lehet hogy kéne :)
írok privátot, ha aktuális lesz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#569) kew válasza concret_hp (#568) üzenetére


kew
senior tag

oksa, csak szólj :)

(#570) concret_hp válasza concret_hp (#566) üzenetére


concret_hp
addikt

ma voltam egy ilyen kis optikusüzletben, az ott dolgozó hölgy felvilágosított, hogy a papíron szereplő lencse 8K meg 2 vagy 3K-ért raknak rá ilyen monitor meg nemtom milyen réteget. ehhez képest ofotértben azt mondják 20ért adnak lencsét meg 5ért raknak rá réteget. mivel vékonyított lencse nem jöhet szóba így ilyenekből nem adódhat különbség. akkor viszont mi indokolja a 2.5szörös árkülönbséget? mondjuk biztos durva pénzekbe kerülhet az ofotértnek egy csomó nagy üzletet fenttartani meg stbstb, de ennyire? ill. ha semmi spéci lencse nem kell, akkor lehet vajon különbség lencse és lencse közt? (jó az hoyg mondjuk mittomén milyen törésálló az nem érdekel, mert nem dobálom ki az ablakon :D)

mint kiderült minusz 1.5 ill minusz 1.25 sph, 1.25 ill 1.00 cylinderrel lencsék kellenek, amiket írtam az a számítógépes mérés eredménye (mondjuk azt nem tudom miért van különbség a 2 közt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#571) nyunyu válasza concret_hp (#570) üzenetére


nyunyu
félisten

Ofotert egy par lencsere ad arat, mig az optikusok jellemzoen darabra.

Pl. nekem 80k-t mondtak egy parra, ami mashol akcio nelkul ~30k/db.

Masik kerdes, milyen lencset tartalmaz a 8k-s ar.
Mondjuk az Ofotert altal ajanlott Rodenstockot sem ismerem.

Hoya egyebkent meg mindig akciozik, hogy raktaron levo lencseikre kedvezmeny van, csak errol altalaban szeretnek megfeledkezni az optikusok, aztan az egyedileg gyartottakra vonatkozo listaarat mondjak.
Legalabbis ma meglepodtem, amikor 25k/db-t mondtak a Hoya Hilux Eyas Transition-re a masik sarkon levo optikusnal.

Persze megint beigazolodott a keret kinalat vegigprobalasa utan, hogy nekem tetszo, jo minosegu keretet nem lehet idehaza 30k alatt kapni. :O
(Most eppen a Police V8148-at sikerult kiszurnom 33k-ert, bar a 98 fontos angol arahoz kepest nem is sok.)
Lencsekkel egyutt mar megint veri a 85k-t, ha aszferikusat akarok, akkor 91k. :W

Sebaj, ma sikerult sorbanulnom 2 orat a keruleti SZTK szemeszeten, ugyhogy most mar minden adatom megvan almaim szemuvegenek a megrendelesehez. (na, nem mintha nem tudtam volna oket, egyedul a szemtavolsagra nem emlekeztem...)

Csak elotte meg lelevelezem az angol webshoppal, hogy ugyan mar, aruljak el, kifele-mifele 1.74-es lencset hasznalnak, meg milyen fotokromatikus reteget raknak ra.
Ha nem noname, es Transition VI, akkor maris megrendelem :))
(keret+brutal lencse+hazhozszallitas banki atvaltasi sarcokkal egyutt is boven kijon 75k-bol...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#572) concret_hp válasza nyunyu (#571) üzenetére


concret_hp
addikt

párjára mondtak ennyit. lencse és lencse közt mi tud lenni a különbség? a mindenféle rétegeken meg a vastagságon kívül? tényleg nem vágom mi tud mondjuk 140K-ba kerülni egy lencsén, merthogy pl. ofotértes papíron amit elhoztam, ilyen is van :D

jól sejtem, hogy ha 1.74-es lencsét szeretnél akkor az már nem az elvagyok szemüveg nélkül is kategória?

mondjuk visszagondolva emlékeim szerint asszem 2.5 éve volt olyan 30K a szemüvegem aminek kb. a fele volt a keret.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#573) nyunyu válasza concret_hp (#572) üzenetére


nyunyu
félisten

Amit neztem webshopot, 60 font (~17k) a difi az 1.6 meg az 1.74 lencse parja kozott.
Itthon az 1.6 meg 1.67 kozott van 25k...

Egyebkent barmi jo, ami legalabb 1.6-os.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#574) tomka19


tomka19
csendes tag

Hi!
Most találtam ide, tök érdekeseket írtok.
Nekem mindig volt szemüvegem, ami jelenleg -7,5 -8
Egyébként nincs vele gondom, mivel mindig is hordanom kellett, ezért sosem zavart. De biztosan számít, hogy jól el legyen találva.
Nekem kb. 2 évente volt cserélve, de mindig olyanra, hogy tökéletes volt.
Egyébként tényleg mindig hordom, ahogy kelek, az az első hogy veszem is fel, és csak közvetlenül lefekvés előtt szoktam levenni.
A lencse nekem is extra vékonyított, meg a keret is izléses, úgyhogy tényleg nincs vele bajom.

(#575) AMD Power


AMD Power
titán

Hol lehet venni olcsó napszemüveget? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#576) tomka19


tomka19
csendes tag

Jaa, amúgy a törölgetést én sem viszem túlzásba, mindig a haverom szól rám, hogy nézzem már meg hogy néz ki. :)
Reggelenként pedig eltörölgetem általában, csak estére csupa mocsok lesz mindig...

(#577) Eagle16


Eagle16
addikt

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a mostani szemüvegemet, ezért nézelődtem a neten keretek után.
Az Oakley keretek nagyon tetszenek, itt találtam is párat, de nincs oda írva az ár.
Esetleg akinek Oakley kerete van, az megmondaná hol vette? A többi márkához képest mennyire lehet drága?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#578) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok

Érdekelne, hogy mennyibe kerül most egy alap illetve egy karc- és tükröződés mentesített lencse és egy normálisabb keret (semmi flanc).

Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#579) tomka19 válasza Carpio (#578) üzenetére


tomka19
csendes tag

Milyen erős a szemcsid? Mert ez is sokat számít.
Meg úgy jobban tudunk rá reagálni is tapasztalatból.

(#580) nyunyu válasza Eagle16 (#577) üzenetére


nyunyu
félisten

Haaat, az Oakley tuti nem lesz meg 40k alatt.

Talaltam egy olasz webshopot, legolcsobb Oakley keretuk 180$.
Altalam multkor kinezett Police V8148 viszont "csak" 135$, ez kerul itthon 32k-ba...

Hmm, most nezem, Essilor lencseket forgalmaznak Transition VI-tal :R Csak hat dragabbak, mint a korabban kinezett angol webshop, akiktol meg mindig varom a vegleges arajanlatot Ormix Transitions VI+Crizal2-re.

Ja, magyar optikusokra jellemzo, hogy ok a kereten felul szamoljak a lencset, mig a webshopos arakban mar eleve benne van egy alap 1.5-os lencse...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#581) Winner_hun válasza AMD Power (#575) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kínai piacon:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#582) kew válasza tomka19 (#579) üzenetére


kew
senior tag

#560-ba leírtam az ofotértes árakat. abból épp valami kedvezmény is lejött, így 17k körül jött ki a tükröződés és karcmentes bevonattal ellátott lencse pár, illetve egy normálisabb keret, nem a legolcsóbb kategóriából.

Annyi, hogy nem vékonyított a lencse, mivel csak esténként hordom itthon, így az a plusz 10k körül ár nem érte meg nekem. De egésznapos viselésnél ajánlott szerintem, nekem -2, -2,5-ös dioptriáknál már zavaró lehet a vastagsága. Bár még épp tűrhető szerintem.

(#583) tomka19


tomka19
csendes tag

Szerintem is 3 felett már érdemes tükrözésmentes és vékonyított lencse.
Bár nálam (-8) a tükrözésmentes sem tökéletes, pl. hóesésben így is színjátszik rendesen...

(#584) Eagle16 válasza nyunyu (#580) üzenetére


Eagle16
addikt

Szóval drága...mondjuk ezt sejtettem, én is nézegettem külföldi oldalakon én átszámolva 35-40k-ra jött ki az összeg.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#585) concret_hp válasza concret_hp (#572) üzenetére


concret_hp
addikt

nah végülis hoya lencse lett igazából 2 helyen is ilyen volt, akkor gondolom annyira gagyi nem lehet, bár nemtom mitől gagyi vagy nem gagyi egy lencse. mindenféle réteggel 15000 volt a pár, 1.6os , a keret viszont kicsit több lett :)

a sötétedős bevonatról meg meggyőztek, hogy nekem olyan nem kell :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#586) nyunyu válasza concret_hp (#585) üzenetére


nyunyu
félisten

a sötétedős bevonatról meg meggyőztek, hogy nekem olyan nem kell :D

Gondolom nem volt nehez, eleg ha csak azt kozik, hogy abbol a leggagyibb is 10k-val dobta volna meg a ket lencse arat, plane, ha Transitions-ot akarsz, ami lencsenkent 15k :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#587) tomka19 válasza nyunyu (#586) üzenetére


tomka19
csendes tag

Én tegnap leejtettem az enyémet. :(
Este zuhanyozáskor a mosdó szélére tettem és onnan esett le kőre...
Az egyik lencse kiesett, de nem lehetett úgy visszarakni, ahogy eredetileg volt, így megragasztottam. :)
Muszáj volt, mert reggel suliba kellett mennem korán, így nem volt más választásom.
Egyébként tök jó így is, bár tudom, hogy már nem javítható, de majd úgy is nemsokára nekem is fog kelleni újat csináltatni!

(#588) jasszer válasza concret_hp (#585) üzenetére


jasszer
senior tag

Nekem van, barnás árnyalatúan sötétedik. Vezetéshez pl. fasza, de mivel
- nem olyan sötét mint egy rendes napszemüveg
- enyhe fényben is sötétedik, télen is
így utcán elég hülyén érzem magam.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#589) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma végre megvizsgáltattam a szemeimet... két éve voltam utoljára ilyen vizsgálaton és a jó hír: nem romlott semmit seem! :DD
Ofotért-es akció -60%, ráadásnak még ep-tagságim miatt is vontak le az árból, a vizsgálat ingyenes volt (számítógépes + lencse-ki-be-tologatós) és még biztosítást is köthettem ami garanciát nyújt 2 évre: ha tönkremegy akár a lencse akár a keret, -75%-os áron újra rendelhetem vagy megjavítják ill. ha elhagynám a szemüveget (ez mondjuk lehetetlen mert nélküle egy lépést se... tudok tenni :DDD ) -50%-os áron rendelhetem újra a régi papírjainak bemutatásával.
Elégedett vagyok :K
Ja és annnyira szép keretet vettem... és csak kb. 200-at próbáltam fel :DDD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#590) nyunyu válasza Cy-clone (#589) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja és annnyira szép keretet vettem... és csak kb. 200-at próbáltam fel :DDD

Ugyan mar, en kb. 6 honapja kergetem az optikusokat, mikor lehet mar vegre Transitions VI-os lencseket kapni (jo hir, februar vege ota idehaza is forgalmazza oket az Essilor)

Ezalatt legalabb 30 optikusnal jartam, van ahol tobbszor is. Atlag 30 keret siman fel lett probalva mindenhol. :DDD

Nagyjabol letisztult a mezony, 3 kedvenc keret van: Linea Roma Brant, Police 8148, Police 8225. (ebbol van (volt?) sima szemuveg is, csak sehol nem talaltam rola kepet)
Persze volt meg par, ami tetszett (valami Rodenstock, meg Jaguar), de azok 60-85k-s kategoriaban mozogtak, nem a kozepesen penztarcabarat 28-35k-ban.

Novaknal tegnapelott pont kiszurtam egy 8148-at 33k-ert, csak nem volt feketeben, mindenaron bordot akartak ramsozni. :(
Nyilvan meg mindig a Brant lenne a legolcsobb, plane webshopbol rendelve, csak az angolok csesznek arajanlatot kuldeni a komplett szemuvegre. :W

De legalabb az Airwear Transitions VI lencse ugyanannyi, mint 4 eve volt Tr V-tel. (26k/db)
Akarhogy szamolom, nem usznam meg 80-85k-bol... :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#591) nyunyu válasza Cy-clone (#589) üzenetére


nyunyu
félisten

Ofotert nem olcso, mennyit gomboltak le rolad?

Garancia?
Szerintem tok felesleges plusz penzt adni erte.
Ha valaki vigyaz a szemuvegere+minosegi lencset tetet bele, akkor boven nem megy tonkre ket ev alatt.
Persze ha valaki olyan szerencsetlen, mint a hugom, aki fel ev alatt 2 szemuvegre is rault, annak persze hogy gyakran torik...

Novaknal nagy keret turkalas kozepette elkerte a mostani szemuvegemet az optikus, berakta valami ultrahangos tisztitoba, aztan nem akarta elhinni, hogy mar 4 eves, annyira keves/enyhe karc van rajta.

Mondjuk eleve strapabiro Airwear lencset vettem anno, meg a retegeken sem sporoltam, igy nem csoda, ha ennyire karcallo.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#592) Cy-clone válasza nyunyu (#591) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

40k lett a vége.
Egyébként minden viszonyítás kérdése - én azért örültem meg az Ofotért-es áraknak mert egyrészt többre számítottam, másrészt pedig az optika ahová eddig jártam jóval magasabb árod dolgozik, így igazából csak ez volt nálam köztudatban.
A szemorvosom a tulaj, valójában emiatt jártam mindig hozzájuk mert kaptam egy tényleg alapos vizsgálatot, családias volt a légkör és megnyugtatott hogy "orvoshoz" járok... Adta magát hogy ott készíttessem a szemüvegem.
Nem vagyok járatos ezen a területen a márkák és minőség világában, tehát most abban sem tudnék vitatkozni hogy lencse szempontjából az ár mennyire tükrözi a minőséget és viszont.
De akinek ezek fontosak azt megértem hogy bármit megtesz azért hogy az elképzeléseinek megfelelőt addig hajtja amíg meg nem kapja valahol... és nem enged a 48-ból :)
Én ebben a témában rábeszélhető vagyok, de biztosan nem így lenne ha már megütöttem volna a bokámat bármely szemüvegemmel.

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#593) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Műanyag lencse kis ponton való olvadt sérülését ki lehet javítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#594) zaza80 válasza Cy-clone (#592) üzenetére


zaza80
újonc

Hahaha, ofotért és az olcsóság! Bármelyik maszek optikusnál féláron megkapod ugyanazt - ha nem jobbat! Mielőtt bármit vennél, nézz körül min. 2 helyen, az ofotré "akciós áraihoz" képest akár negyed áron is kaphatsz hasonló minőséget! De akár jobbat is. Vicc. hxxp://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=216393

(#596) Integra válasza Kalandor (#595) üzenetére


Integra
titán

anyum transitions félét használ, szereti.
sokkal jobb technológia mint a régiek, nekem is volt sok éve, de az hosszú percek alatt sötétedett illetve világosodott vissza, ez az új azért már valóban használható

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#597) Integra válasza Eagle16 (#577) üzenetére


Integra
titán

az olcsóbb oakley keretek 50-60k..
ha talán kifutó beakciózott modellt találsz, akkor talán kevesebbért is kapsz, de azok az alapok nagyon.
a lencse is 65-70k, szóval a 120ezres szemcsó simán befigyelhet oakley esetén, erre készülj fel, ha ilyet szeretnél.
amúgy legjobb keretek, ezt bátran kimerem jelenteni. :K

egyébként nekem pont ilyen box spring 4.0 rust keretem van, mint a linken amit beírtál, kb 3 éve vettem asszem és akkor volt 63k.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#598) nyunyu válasza Kalandor (#595) üzenetére


nyunyu
félisten

Transitions VI-ot kell venni, az nyaron jobban sotetedik, mint az elozo V. (66% helyett 73%)
Telen, vakito hoban tokeletes az V is. (85% vs 88%)

Belterben mar a Tr V-nek sem nagyon volt alapszine, majdnem ugy nez ki, mint egy rendes lencse.

Zoldre sotetedo Tr III brutalisan sarga volt belterben.

Egyebkent multkor emlegette vmelyik optikus, hogy most akcio van, minden Tr VI lencse melle ad az Essilor egy ugyanolyan dioptriaju napszemuveglencset is, ami jol johet pl. vezetesnel. (Tr nem sotetedik szelvedo mogott, mivel az uveg szuri az UV-t)

Egy bajuk van: draga.
Toresallo Airwear Transitions lencsem meg mindig 26k/db...
Viszont ezen nem mukodik olyan jol a Tr reteg, mint a rendes muanyagokon, picit lassabban reagal a fenyviszonyokra, meg nem sotetedik be annyira.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#599) tartlev


tartlev
csendes tag

Sziasztok,

keret nélküli szemüveghez Essilor Airwear-t ajánlott egy optikus, 29e/pár, ez valóban jó lencse és jó ár? Azt látom, hogy extra törhetetlen, gondolom ez kell a keretnélküliséghez, illetve a karcmentes és tükrözödémentes is van rajta, de vízlepergetést nem látok, pedig azt mondta ezt is tudja, ismeri valaki ezt a típust, hogy valóban tudja vagy sem?

(#600) ferkoboy válasza tartlev (#599) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Dptr függö a dolog.
Vehetsz hasonló rátegekkel ellátott lencsét Hoyánál is.
pl. Hoya Hilux PNX 1,53 Super Hi-Vision - kb.9500/db.
-"páramentestő - vizlepergetö - tükrözödésmentes -karcmentes..."
All-In-One.
Persze ezek a szavak közel sem azt takarják, amit a rétegezett lencse tud.
Karcálló - maradjunk annyiban, hogy átlag - szakszerű használatnál sokkalta ellenálóbb a karcokkal szemben.
Super Hi-Vision 3x ellenállóbb a karcokkal szemben pl. mint egy más normál antireflex-réteg.

Ha valakit érdekel esetleg Transitions lencse, akár ajándék Titánium kerettel... vagy más egyéb, megkereshet.

Most találtam erre a topicra - jó sok tévképzet kialakult itt, pl cylendörtöl kezdve... Mókás volt olvasni, hogy milyen hatással van a cylinderes lencse, vagy annak hiánya a perifériális látásra... Természetesen köze nincs hozzá, de ha valakit érdekel, elmondom.

Szerk:
Airwear egy alapanyag fantázianeve, ez az alapanyag pedig nem más, mint a polycarbonát. Az hogy mit tartalmaz- mennyiért, azt pedig a rajta lévö réteg fantázianeve dönti el.
Pl essilornál - Crizal Alizé, vagy Crizal A2 ....

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.