Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nyunyu válasza tartlev (#599) üzenetére


nyunyu
félisten

Jaja, furt kerethez eselytelen a sima muanyag lencse, jo esellyel mar akkor roncsolodik, amikor furni probaljak, mert nem eleg kemeny.
Vagy ha megis sikerul, akkor lehet, hogy ugy jarsz vele, mint a lokott hugom, hogy feleven belul 2 furt szemuvegre is rault, es mindkettonel kettetort a lencse :Y

Damilos keretnel mindegy, ott a damil osszefogja a lencse peremet, nem engedi hajlani/torni.

En Airwear Transitions V-ot hordok 4 eve, Crizal Alize reteggel, emlegettem mar parszor a topikban.

Multkor csodalkozott az egyik optikus, hogy milyen jo allapotban van, alig karcos annak ellenere, hogy mar 4 eves, durva karc egyaltalan nincs rajta, csak kisebb szabad szemmel alig lathato karcolasokat sikerult osszeszednem, igy mar nem teljesen sima a lencse felulete, megall rajta a kosz, nehezebb lett takaritani. :(
Ezert szeretnem lassan cserelni, bar az en extra igenyeimet ismerve lehet, hogy 10 even belul megterulne egy szemmutet. :))

Viz/por/zsir/egyeb taszitas: retegfuggo.

Eredeti Crizal reteg csak vizlepergetot tudott, Crizal Alize a zsirt+port is taszitja, eggyel ujabb Crizal 2-ot, legujabb Crizal Forte-t nem ismerem, nem tudom, mivel tudhat tobbet.

Mindenesetre mar az Alize is sokkal tartosabb volt, mint az elozo Zeiss lencsem hiperszuperextramittudomenmilyendejodraga retege, ami 1 ev utan vizlepergetest mar nyomokban sem tudott felmutatni. :W
(Egyik Zeiss lencsem UV szurest sem :O )

Alize kb. 2 evig teljesen jo volt, torlokendo elso suhintasara lejott az ujjlenyomat a lencse feluleterol.

Airwear-t most Alize-vel vagy Forte-val lehet kapni, nyilvan az ujabb dragabb, bar nem tudom, megeri-e azt a parezer felarat. Nekem bevalt az Alize.

Masik pozitivuma meg, hogy laposabb az Airwear, mint a hagyomanyos lencsek.
Nemreg egy masik optikus aszferikusnak nezte a lencsemet ;] , mire kozoltem vele, hogy 4 eve meg nem gyartottak aszferikus Airwear-t. :DDD
(azota olyan is letezik, dragabban.)

Par negativuma azert az Airwear-nek is akad:
-eleg nagy a kromatikus aberracioja, sokkal erosebben szetvalik a feher feny az alkotoreszeire, mint mas lencseknel.
Annyira azert nem zavaro, lehet hogy eszre sem veszed, ha nem direkt ezt figyeled.
Mittudomen, szemed sarkaval nezed villamoson a feher kapaszkodot, akkor a bal ele narancssarga, jobb ele kek szinunek latszik.

-fenyatereszto kepessege valamivel rosszabb, mint a hagyomanyos torheto/szanaszetkarcolhato lencseke

-Elozobol kovetkezoen a Transitions sem sotetedik rajta annyira/olyan gyorsan, mint sima muanyag lencseken.

Ar: en 11e/db-ra emlekeztem az optikusoknal latott Essilor katalogusokbol a raktarrol azonnal rendelhezo Airwear+Alize arara. (-5D-ig van akcioban, katalogus elejen van valahol.)
29e/par az valoszinuleg a rendelesre keszulo Airwear+Forte nem akcios ara lesz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#602) nyunyu válasza ferkoboy (#600) üzenetére


nyunyu
félisten

Vehetsz hasonló rátegekkel ellátott lencsét Hoyánál is.
pl. Hoya Hilux PNX 1,53 Super Hi-Vision - kb.9500/db.

Airwear 1.59-es, igy valamivel vekonyabb nala.
Ez komoly szempont lehet erosen rovidlatoknal...

Elozo, 1.5-os lencsem 6mm vastag a szelen, nagyjabol ugyanakkora keretbe rakott Airwear lencse csak 4mm.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#603) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na 10 ev utan uj szemuvegem van, mivel a jaguar-essilor paros eddig is bevalt igy asztan maradtam itt: jaguar 3378-314 es essilor 6os sorozatu fenyre sotetedo hatarozttan teccik a mai nap utan:- )

udv

neduddki

p.s. es meglepo modonsokkal rosszabb arra szamitotam;- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#604) nyunyu válasza neduddki (#603) üzenetére


nyunyu
félisten

Par honapja en is nezegettem valami modernebb fazonu Jaguar keretet (asszem ez lehetett), csak amint meglattam az arcedulat (65k), raktam is vissza a vitrinbe :DDD

Ha a 65k-t veszem iranyarnak, meg asszem 22k/darabja a legolcsobb Tr VI-os lencseknek, boven 100k korul hagyhattal ott az optikusnal. :(

Altalam igenyelt konfiguracio mar boven 120k lett volna. :W

Csak tudnam, mitol kerul itthon minden keret 2x annyiba, mint az angol webshopokban. :O

Na jo, kivetel a Police 8148, itthon sem dragabb (32-35k, persze lattam ugyanazt 48k-ert is :W ), mint kulfoldon (100-110GBP).

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#605) neduddki válasza nyunyu (#604) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

107k volt a vege cuzammen az egeszek egeszen elviselheto, ebben benne volt a 15eves kapcsolatunk is, az elzo essiloromat is egy szo nelkul cseretle garban mert bug volt vele, mondom neki velem mint torzsvasarloval jo racseszik: 2-3 havonta ingyentisztitja csereli az ornyerget fel-1 evente /nem fogad el erte pizt:- )/ aszongya O hosszu tavra gondolkodik es nem a casarlok kifosztasa az elsodlegs celja, szo se rola oleg sok szemuveget csinalt a csaldnak az elmut evekben:- )
ugy kezdodot ez a mostnai szemuveg: leultuk mondom szeretnek sok pizt itthagyni, aszogya rendbe kihozott egy rakas jaguart, vegul; is ez lett a nyero, 46k koryeken listaar:

lencsevel meg nem is tokoltuk a tapasztaltok alapjan egybol a legjobban nyitottunk /mintha 43k lett volna darbja? szinten lista/, az ellenebn tenyleg nagyon igaz, hogy a masikhozkepest pokoli gyors a szinvaltasa es a setit is folottebb setit meg igy 1 naposan is, pedig ha jol tevedek ennek napfeny kell a bereshez/leglabbsi az eolozmnek bisztos igy volt/

sz oavl elgedett vagyok:- ))) remel ez s kihuzza addig mint a masik /de jo is lenne, mert akkor a szemem nem romlana.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#606) _az válasza Integra (#597) üzenetére


_az
senior tag

ennél már olcsóbbak!
30-40 között is kapni kereteket. mofo.hu vagy mi a manón láttam!

egyébként nemrég egy barátomnak segítettem keretet választani, vagy 6-8 optikát megjártunk. az árakat és a kereteket elnézve egyet állapítottam meg. az oakley OLCSÓ.
KIFEJEZETTEN OLCSÓ. és a legtöbb sz*rnál ezerszer jobb viselet. nem is értem :W

bakker nekem is érik már egy ellenőrzés, lehet h a mostani keretből napszemüveget csináltatok és mellé egy simát is...

[ Szerkesztve ]

az

(#607) ferkoboy válasza nyunyu (#602) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Tényleg köszi, hogy felvilágosítassz. Ez jó.
Igen, valóban 1,59-es a törésmutatója az Airwear-nek, de mintha oda irtam volna azt is, hogy Dptr függő.
Egyébként gyártónként változik, hogy ki-milyen középvastagságokkal dolgozik (ennek föleg minuszos(-) (concav) lencséknél van/lehet jelentösége.

1,60 törésmutatójú lencse nagyságrendekkel vékonyabb lesz, mint azt az 1,59 és az 1,60 törésmutató közötti eltérés indokolná.

Mellesleg PNX-nek sokkal jobb az ABBE-száma, mint az Airwearnek.
Ráadáskánt megmunkálásukból/gyártásból adódóan a polycarbonát lencsék feszültségesek. Erre van alternativa polycarbonáton belül is, pl. Sola lencsék esetén 4G fantázianévre hallgat. (n=1,59) Csak feszültségmentesítő hőkezelést kap a 4G...

Szerk:
Ha már fúrt keretről, s erősebb myopiáról beszélünk (erősebb konkáv lencsével korrigálható fénytörési hiba), akkor nyugodtan nézegethetünk fúrt keretbe is 1,60-os, 1,67-es, 1,70-es törésmutatójú lencséket is. (Essilornál 1,70 nincs, 1,74 van...)

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#608) tartlev válasza nyunyu (#601) üzenetére


tartlev
csendes tag

Köszi az infót.

Sajnos úgy néz ki, hogy a 29e HUF az a legalapabb Airwear lencse lesz, Trionak van nevezve, legalábbis emlékezetből ezt mondta az optikus, nem tudta megnézni a papírját, de azt mondta, hogy mivel nagyon árérzékény voltam, szerinte ezt ajánlotta, mert a a többi kétszer annyiba kerülne... (azaz 2x = Alize, 4x = Forte). Rendelésre gyártott, vastagságban egymáshoz igazított lencsék lesznek, ez drága?

Pár üzletben voltam hétvégén, és mindenhol Hoya katalógust néztek, olyan 15e/pár körül mondtak olyan lencsét, ami jó lenne, feleáron annyival szarabb lencsét is kapnék, maradjak az Airwearnél?

Azért jó kérdés, mert céges 2x4e huf menne a lencsére, tehát így 21e lenne, de ha kapok ugyanennyiért (20 körül) máshol nem rosszabbat, akkor lehet, hogy inkább az lenne, mert ugye a cégeset vissza kell fizetni, ha esetleg elmegyek...

(#609) ferkoboy válasza tartlev (#608) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!
Válaszoltam a kérdésedre.
Ha tudsz pontos dptr-t mondani, akkor mondok neked konkrét lencsejavaslatot (persze ehhez a keretet is jó lenne tudni, hogy pontosan milyen keret -gondolok itt arra, hogy Hídméret, kaliberméret, illetve a te PD-d...) De mindezek nélkül, egy nagyságrendileg megfelelö lencsét már lehet ajánlani.
29e -ért egy Airwear Trio lencsepár - na ezt nem nevezném olcsónak, ugyanis ennek meglelö - ha Hoyánál maradhatok - Hoya Hilux PNX HVA -> 5500 Ft /db (11e/pár)
HVA hoyánál (Hi-Vision Aqua rövidítése) kb ua. mint Trió Essilornál.
Vagy Sola 1,60 HMC is nagyjábol hasonló. Csak vékonyabb (HMC réteg kb. olyan mint Essilornál a Trió), és kicsit gyengébb a szakitószilárdsága. De cserébe jobb az ABBÉ száma...

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#610) tartlev válasza ferkoboy (#609) üzenetére


tartlev
csendes tag

Igazad van, ez kimaradt és fontos is, mert -0.25 és -2.5, tehát a két lencsét egymáshoz kell vékonyítani/vastagítani a fúrt keret miatt, szeritnem ez okozhatja, hogy 29e. Ebből még lejön 8e HUF támogatás, vagyis nekem végülis 21e-be kerül. Így kerek a történet, bocs. Ugyanakkor elég régen vettem szemüveget, hogy elsőre megrémüljek a számoktól, ez is igaz :)

Másik kérdésem az lenne, hogy patentos fúrt kerettel kapcsolatban hallottam rossz tapasztalatot és jót is, miszerint sokkal tartósabb, mint a csavaros, mert nem csavarodik szét, másik fél szerint sokkal könnyebben szétpattan és csak optikus tudja szerelni drágán (ez nem tudom mennyi). Kinek mi a tapasztalata?

(#611) ferkoboy válasza tartlev (#610) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Patent?

Müanyag stiftes megoldásra gondolsz?

Szerintem sokkal jobb mint a csavaros megoldás.
De okvetlen ragaszkodsz a furt kerethez?
Itt pont hogy kiemelödik a két szem ammetrópiás különbsége.
Egy damilos (felül keret) keret esetében ez sokkalta szebben összehozható. Teljes (körbe van kerete) keretröl hogy már ne is beszéljünk.

Igen, lehet 29e - ha gyártott lencséröl beszélünk. Ez esetben az egyik lencsét eltérö szélvastagsággal kell megrendelni. (Ez esetben a -0,50 D-s lencsét rendeljük meg vastagabb középvastagsággal, aminek vastagabb szélvastagság lesz az eredménye. -2,50D-s lencséhez nagyon hasonló szélvastagságra törekedve.

Ha stiftes fúrt keret, akkor okvetlen csak minöségi keretböl válassz. Olcsóbb keretek között sajnos a stiftbe befúródó kis pöcök kialakitása olyannyira menssze áll a tökéletestöl, hogy könnyen kilazulhat.
Ha ilyen fúrt kereten gondolkozol, akkor a hagyományos Titán-Flex Silhouette kereteket javasolnám.
Esetleg Adidas kereteit. Ezek árban elég drágák. 30-60e Ft között durván.
Itt maguknak a stifteknek a minösége is kiváló, de főleg a keretek stiftbe befúródó pöckeinek kialakitásán van a fő hangsuly, illetve az is fö szempont legyen, hogy ezen (titán-flex) keretek rugalmasak, igy a lencsét érö feszültséget, mely föleg a keretek le-felvételénél lép fel - nem a lencsének, és a stiftnek kell elnyelnie, hanem ezt jelentösen tehermentesiti a keret rugalmassága.
Ilyen a Silhouette Minimal Art szériája.

Stift egyébként nem olcsó, de hogy mit is értessz az alatt, hogy drága...
Pl. Kb. stiftenként 500Ft, ha annak számit... ennyiért cégemnél vállalom. ;)
4db stift kell általában egy ilyen megoldású fúrt kerethez.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#612) Manitou


Manitou
addikt

Ma voltam optikába, úgy néz ki új szemüveget kell csináltatnom régi már kevés, pedig csak 7 hónapos :(
Nem tudom, kicsit elbizonytalanodtam, hogy érdemes e megint ugyanolyan lencsét vennem mint a mostani. :U
A mostani a számla szerint:

Essilor AS Airwear + Crizal Auze van rajta 20% vékonyítás is. Tavaly 39k volt párja, most ugyanilyen lenne, csak erősebb lenne. ár most is hasonló.
Kérdésem, hogy ez az ár mennyire reális? Illetve Hoyából mennyi lenne hasonló.
Illetve megmondom őszintén hogy elvileg ezen van minden hiper -szuper réteg, mégis nem vagyok tőle elájulva, előtte egy alap tökröződésmentes réteggel ellátott hoya lencsét használtam, az se volt sokkal rosszabb és csak 4k volt darabja :U
Szemem:
bal: -0,75D és 2,50 Cilynder (10°)
jobb: -0,75D és 2,75 Cilynder (10°)

(#613) ferkoboy válasza Manitou (#612) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

"Vákonyítás" - ennek a szónak esküdt ellensége vagyok.
Adott törésmutatóju alapanyagból rendelve , adott dioptriájú (törőerejű) lencsét...
Egyszóval az alapanyag az, ami meghatározza, hogy milyen vastag lesz adott dioptriaérték mellett az adott szemüveglencse.

Nem lehet "vékonyítani".

Más:
Törésmutatók:
Normál műanyag: 1,50
Airwear (=policarbonát): 1,59
PNX(Trivex): 1,53

Létezik még műanyagból:
1,60
1,67
1,70
1,74

Airwear helyett normál 1,60-os törésmutatót javasolnék - bár ha bevállt....

A gond a nálad felirt Cyl. értéke.
Raktári (=olcsóbb) lencsék 2,00 D cilinderrel vannak maximum.
Nálad ez 2,50 és 2,75 Dptr. a jobb illetve a bal oldalon.
Igy ez csak gyártott lencséböl elkészithetö, mely árban jóval drágább.

Raktáriból amugy 1,60-ost tudnék viszonylag alapabb antireflex réteggel kb. 7300/db áron. (de sajnos az csak 2 cilinderig rendelhetö).

Ha megkeresel, holnap igyekszem megnézni neked, hogy gyártottból miböl-mennyiért lenne elkészithetö.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#614) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Ez félig-meddig off, de nincs valakinek egy ilyen táblája csak nagyobban? Balszememen van 0,5 dió, aztán jövőre felvételinél nem akarok gondot.

(#615) Manitou válasza ferkoboy (#613) üzenetére


Manitou
addikt

:R Köszönöm az infót. Kicsit megkésve válaszolok. Ha nem lennél olyan messze, akkor akár tőled is vehettem volna. Sajna tényleg ez van, elég drága lett a lencse.

(#616) neduddki válasza neduddki (#605) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naszoval metanatam crizal a lencse

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#617) ferkoboy válasza Manitou (#615) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Igazán nincsmit, nagyon szivesen segítek, ha tudok.
Ha szükséged van valamire, nyugodtan megkereshetsz bármikor privátban.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#618) golyani


golyani
addikt

sikerült megkarcolni a napszemcsim (leesett). kérdés hogy ezt optikusok kitudják polírozni vagy vehetek új pár lencsét?

(#619) ferkoboy válasza golyani (#618) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Opció: uj lencse rendelése a szemüveghez.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#620) golyani válasza ferkoboy (#619) üzenetére


golyani
addikt

igen ezzel a tisztában vagyok, csak reméltem h optikusnál olcsóbban kapok egy pár napszemüveg lencsét mint 12 ezer forint:) de hát nem tudják megcsinálni, így marad a gyári lencse.

(#621) Mario88


Mario88
tag

Sziasztok!

Kérdés: fúrt keretnél kérhető szélvastagítás?
Ahhoz, hogy a közepe szép legyen (+), kis átmérővel kellene elkészíteni, ekkor viszont a szélei már túl vékonyak lennének. Anno még egy korábbi damilos keretemnél külön volt erre egy opció, "damilszél" néven. Nem tudom, hogy fúrtnál megoldható-e ez ?
Előre is köszönöm!

(#622) ferkoboy válasza Mario88 (#621) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Megoldható!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#623) Mario88 válasza ferkoboy (#622) üzenetére


Mario88
tag

Nekem azt mondták az egyik helyen, hogy ilyet nem lehet csinálni, mert akkor megváltozna a dioptriaérték a szélein. :F

(#624) ferkoboy válasza Mario88 (#623) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet kérni.
Ez esetben Damilos keretnél is "megváltozna".
Általában ezt ugy érik el, hogy a középvastagságot is megnövelik, így a szélvastagság is megnő - közben pedig az elsö felszín- és a hátsó felszín görbületének aránya nem változik, tehát a Dprt. sem fog megváltozni.

Üdv!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#625) nyunyu


nyunyu
félisten

Mashol is raketafokozatba kapcsoltak a lencsek arai?

Par honap kihagyas utan hetvegen bementem par optikushoz nezelodni, meglepve tapasztaltam, hogy a tavaszi Essilor katalogusban meg 26.5k/db akcios, 32k/db nem akcios aron irt Airwear Transitions VI lencse mar 37k/db-ba kerul :Y

Amikor ezt sokallottam, egybol nekialltak ajanlani a legegyszerubb 1.6-os Hoya lencset csupaszon 30k-ert, extra retegekkel egyutt 32-33k-ert.
Ha jol emlekszem, az a tavaly oktoberi akcioban volt 22k/db, akcio nelkul 27k, a legkomolyabb retegekkel EGYUTT.

1.67-es lencseknel 45k/db -> 52k/db, de hat arra eddig sem volt penzem.
Lassan 1.6-ra sem. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#626) neduddki válasza nyunyu (#625) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lila kodom sincs, csak azt tom, hogy mikor en rendelem akkor promocijo vot azert kaptam meg "ennyire ocson:- )"

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#627) lorcsi válasza nyunyu (#625) üzenetére


lorcsi
veterán

éves lencsém nincs ennyi lötyivel együtt..pedig nem a legrosszabbat válaszom

(#628) nyunyu válasza lorcsi (#627) üzenetére


nyunyu
félisten

éves lencsém nincs ennyi lötyivel együtt.

En meg ~3 evente veszek szemuveget, bar a mostani mar a negyet is betoltotte.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#629) tibi666


tibi666
senior tag

egy optikusnak megfelel úgy a cilinder érték, hogy -0.25D tg1?
mert fok nincsen írva a leletre, csak hogy tg1.

(#630) Mario88 válasza ferkoboy (#624) üzenetére


Mario88
tag

Akkor ez nem más, minthogy elkészítik nagyobb átmérővel. Pont ez a gond! :(
Ezek szerint a damilszél, mint kérhető opció is tulajdonképpen egy sima átmérőnövelést jelent?

(#631) Mario88 válasza nyunyu (#625) üzenetére


Mario88
tag

Teljes áron csillagászati összegekbe kerülnek, de mindig van valahol -20-30% :) Igaz, még így is elég borsos. :((

(#632) SP!T


SP!T
addikt

Hi!

Valaki Pesten tud mondani valami realatíve olcsó boltot, ahol tudok szemüveget csináltatni? Sürgősen kéne új, mert a régi eltört. (bogár repült a fejemre cangázás közbe én meg odakaptam és repült is el! :D )

Visionexpressben láttam egy egész olcsó keretet 15k-ért. Olyan 40-50 körül ki jönne a szemcsi ráadásul kapok még egy ajándék szemüveget ingyen, amit elpasszolok rokonnak. Tehát kettönknek csináltatnak ennyiért. Ennél jobban járhatok máshol? :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#633) Mario88 válasza SP!T (#632) üzenetére


Mario88
tag

Olvasd el az akciós szabályzatot is, abban leírják pontosan, hogy alakul az a bizonyos "ingyen" szemüveg. :Y Főleg a lencse része kiábrándító!
Ezzel most nem azt mondom, hogy azonos összegből máshol jobban jársz, csak a meglepetés elkerülése végett. :D

(#634) SP!T válasza Mario88 (#633) üzenetére


SP!T
addikt

Már voltam bent személyesen! Egy trükk van benne, hogy csak XY szemcsikeretből lehet választani a másodikat.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#635) neduddki válasza lorcsi (#627) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az elzo jag+essuilor kombo 10+ evig szolgalt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#636) nyunyu válasza neduddki (#635) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy a francba birta ki massziv karcolodas nelkul 10 evig???

Mostani Airwear kifejezetten jol birja 4 evesen, de mar ezen is kezdenek latszodni az apro karcok.
Zeiss lencse 1 ev utan ocsmanyabbul nezett ki :))

Mar sejtem, honnan ismeros a mostani Jag kereted, hasonlo fazon volt 3 eve a MEEI-s Koczka Urnak, akinel vizsgaztattuk a penztargep rendszert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#637) neduddki válasza nyunyu (#636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az utobbi par evebn mar latvanyosan szaporodtak a karcok, de csak a legutolso fel evben kerultek ra vesszejesen nagyok
egy zold szinu fojekonyfertotlenitos izevel mosom es puha poloval, zsebkendovel, pelemkaval(a regi!! a titkos favorit amibe meg az en korosztajjom csavartak:- ) ) torlom, amugy a regi essilor meg a mostani is irtozatosan haklis a torlesre

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#638) ferkoboy válasza Mario88 (#630) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Esélyes.... :(

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#639) ferkoboy válasza SP!T (#632) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Milyen szemüveget szeretnél?
Talán tudok segíteni.
Küldj egy privit.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#640) zero72


zero72
csendes tag

Hello!

Kb 3 hete vásároltam az új szemüvegemet Transitions lencsékkel (barna), de a jobboldali lencse állandóan befoltosodik, csak úgy magától. Most cseréltettem ki 4. alkalommal, most másik gyártótól, de ugyanez a helyzet. A szemüvegesnél még megnéztem hogy foltos-e, de ott tiszta volt. Amikor hazaértem és kivilágosodott a lencse egyből megjelent rajta 1-2 folt. Ezt a foltot nem tudom eltüntetni sehogy, kezdek kételkedni hogy ezek a transitions lencsék olyan nagyon jók lennének :(( . Akinek van valami ötlete hogy mi lehet ez, írja le plíz. A keret egyébként Cube márkájú (ha esetleg segít). Köszönöm!

üdv: zero

(#641) ferkoboy válasza zero72 (#640) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Milyen jellegű a folt?
Bepárásodik a jobb oldali lencse?
Vagy foltokban nem világosodik ki?
Esetleg a felszínén látsz valami foltot?

Ha felszíni, akkor próbáld meg folyó csapvíz alatt megmosni, mosogatószerrel. (kezedben a mosogatószert felhabozod, s kezedben-kezeddel átmosod a szemüveget).

Ha bepárásodik, akkor az lehet a keret helytelen beállításának is az oka.

Ha foltokban nem nyeri vissza eredeti alapszínét, akkor pedig a lencse a hibás. Nekem is van egy Transitions barna lencsés szemüvegem - semmi gondom nem volt még vele.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#642) zero72 válasza ferkoboy (#641) üzenetére


zero72
csendes tag

Hello!

Teljesen kivilágosodik, nem is párásodik be. A felszínén van valami olyasmi mintha valami hozzáért volna és ilyen csíkos foltot hagyna. Már próbáltam mindennel átmosni, hűtőbe is betettem (optikus mondta hogy próbáljam meg azt is). Bár most ezen a 4. lencsén nem zavaró a folt, mert csak akkor látni ha a fény bizonyos szögben éri. Köszi a segítséget!

üdv: zero

(#643) ferkoboy válasza zero72 (#642) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nincsmit. Látni kellene, igy nehéz. Esetleg ha meg tudod fogni egy fényképpel, akkor feltehetnéd.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#644) neduddki válasza nyunyu (#636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na cskmegtabatan:- ) szoval meg ez is vot kozbe, manap raktak bele vissza az uveget:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#645) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Tegnap este ráestem a szemüvegemre. A lencsék épek maradtak, a keret sem tört el, viszont eléggé meghajlott, elcsaravarodott. A szár és a keret között a behajtós vas is meghajlott.
Ma bementem a boltba ahol a szemüveget vásároltam és azt mondták nem tudják javítani, vegyek újat. Gondoltam a keretből tudnak egy újat rendelni, de azt sem.
Mit lehet most tenni? Kuka a 60-70k-s szemüvegem? :S
Szemüvegkeretem típusa: Dunlop DU536N

Segítségeteket előrt is köszönöm!

Üdv,
athomi

(#646) athomi válasza athomi (#645) üzenetére


athomi
veterán

kihalt ez a topik :( pedig biztos van szemüveges bőven :DDD

[ Szerkesztve ]

(#647) lorcsi válasza athomi (#646) üzenetére


lorcsi
veterán

vagyunk bizony, de inkábba lencse a komfortosabb :)

(#648) Mario88 válasza athomi (#645) üzenetére


Mario88
tag

Kérdezz rá máshol is, ahol forgalmaznak ilyet, hogy rendelhető-e még az adott típus? Ha nem túl régi modell, talán van rá esély.
A lencséket akár át is lehet tenni másik keretbe, csak találni kell egy ilyen szempontból kompatibilis darabot.

(#649) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most lett új szemüvegem, damilos. -3.5 dioptria. Elképzelhető, hogy így a lencse fél centi a szélén 1.6-os, hmc+emi esetén? Nekem elsőre eléggé szélesnek tűnik, korábbi lencsém mondjuk 1.66-os volt, -3.25-sel, de azért legalább 1 mm-rel vkonyabb, plsu mivel az nem dmailos keteen van, s a széle csiszolva volt, kevésbé látszik. Fura.

I am having fun staying poor.

(#650) nyunyu válasza Drizzt (#649) üzenetére


nyunyu
félisten

Sok lesz az, nekem a -5-os Airwear lencse (1.59-es) ~4.8mm a szelen, szinten damilos keretben.
Elozo szemuvegemben az 1.5-os lencse ~6mm vastag a szelen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.