Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Drizzt válasza nyunyu (#650) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor most vegyem úgy, hogy átb*sztak? :)
Vagy van esetleg gyártók között is különbség? Ez valami magyar gyártmánynak tűnik elsőre. Lehet írok a lencsegyártónak, hogy 1.6-os hmc+emi-s lencséjük az ilyen széles-e ekkora hossz/dioptria mellett, vagy a keretbe szerelők kicserélték esetleg.
Amúgy a szemüveg jelentős részét a munkahely fizette, így aztán túl nagy választék nem volt, helyben lehett válogatni.

I am having fun staying poor.

(#652) athomi válasza athomi (#645) üzenetére


athomi
veterán

Képzeljétek, találtam egy üzletet ahol hajlandóak voltak javítani. :)
Ahol vettem, ott meg gyorsan rávágták, hogy nem javítható és új kereteket kezdtek el ajánlgatni. Csak 65k-t hagytam tavaly ott, mekkora görények. :(((
Azt nem mondom, hogy olyan állapotban van, mint az origi, de használható. Az egyik szár kicsit nehezebben nyílik, és a nyitás végén nem nyitódik ki automatikusan teljesen, így kézzel kicsit rá kell segíteni.

Drezzt, nyunyu:
Annyira nem értek a szemüvegekhez, de enyém -2.0-es és 4 mm vastagságú. Németországban gyártották.

[ Szerkesztve ]

(#653) athomi válasza athomi (#652) üzenetére


athomi
veterán

Már a szélén, a legvastagabb pontján 4 mm. :)

(#654) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Ma voltam sportorvosnál és mivel a szemeim 4.5 és 5 dioptriásak, nem javasolták a labdarúgást, mert egy erősebb szemet érő ütéstől akár meg is vakulhatok.

Én már több éve focizom itt-ott, de egyesületi szinten csak most kezdtem.
Érdekelne, ha valamelyikőtök hallott már hasonlóról, vagy képbe van ezzel kapcsolatban, az homályosítson már fel, mert szeretnék fellebezni, csak kérdés, hogy ez mennyire komoly veszély.

Köszi

(#655) nofi


nofi
őstag

Üdv!

Pár napja járom az optikai üzleteket és keresek vastagabb keretű szemüveget. Az Optic Worldben végre találtam egy minden szempontból passzoló Quiksilver keretet, de mielőtt megvenném szeretnék bővebb infot kapni róla (egyébként mennyibe kerül, stb - vagy legalább egy képet találni amit meg tudok mutatni az ismerősöknek a vétel előtt). A hivatalos QS oldalon csak napszemüvegek vannak, meg úgy kereső találatok között is csak azok, optikai keretekről sehol nem találok semmit.
Valakinek volna ötlete hol tudok utánanézni a Quiksilver optikai kereteknek?

Xbox GT: nozsolt

(#656) athomi válasza Beerwolf (#654) üzenetére


athomi
veterán

Nem tudom, szerintem ez hülyeség. Én kispályás IV osztályban játszok, a szemem -2.0-es, akkor ha szemen lőnek elromlik -4.0-esre? :D Szvsz az, hogy valaki gyengén látó, attól még nem fog megvakulni ha arcon lövik. Különben meg nem sürjen lövik pofán az embert.

(#657) nofi


nofi
őstag

Ha valaki tudja hol lehet Bp-n Levi's kereteket kapni, legyen szíves ossza meg velem. Nem merek webshopból rendelni anélkül, hogy felpróbáltam volna :F

Xbox GT: nozsolt

(#658) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

hy!

nemrég beruháztam egy új szemüvegbe, mert a régi már asszem 3-4 éves és kopott is. Vision Express Árkád a helyszín, a keret: Emporio Armani EA9514 003, lencsék: Essilor (felületkeményített + anti-reflex vagy mi a halál. :)) ).

a keretet már másodszorra kell cserélni, mert a második is festékhibás. és ráadásul nincs raktáron belőle. gondolom akkor ezt a hibás cseredarabot is valamelyik visionből túrták elő a polcról. lehet hogy a kövit is valamelyik boltjuk polcáról fogják előkaparni. nem hiszem hogy nincs valahol egy új keretük ebben a k*rva országban. nem létezik!!! :W

érdekes, hogy mindig csak a szárai tetején. állítólag porfestett a cucc, és valószínűleg konstrukcióhibás is. kérdem én: normális ez egy 50k-s kerettől? :(

de nem ám "méd in csájná" :D , hanem italy (bár biztos vagyok benne hogy ők is csinálnak sz*rt).

ha a harmadik is sz*r lesz, akkor tényleg nem tudom hogy mit fogok csinálni. :((

(#659) benedekco


benedekco
addikt

hemüveg király

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#660) benedekco válasza Beerwolf (#654) üzenetére


benedekco
addikt

lőttek már úgy pofán, hogy ketté tőrt (a szó szoros értelmében) a hemüm... hát volt sírás, persze a szemem nem változott, ez még általánosban volt, azóta sem rosszabbodott, de nem is javult...
lehet érdemes lenne más szakorvosi véleményt is meghalgatnod, az is leht, hogy valami spec baja van a szemednek és amiatt lehet ilyesmi veszély... kitugggya

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#661) athomi válasza benedekco (#660) üzenetére


athomi
veterán

bajnokságban szemüvegben? :D

(#662) benedekco válasza athomi (#661) üzenetére


benedekco
addikt

általános iskolai kötelező tevékenység, testnevelő órán... amikor tehettem felmentést kértem és kilógtam, gyűlöltem mint a sz@rt :((

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#663) adamné


adamné
újonc

Sziasztok!
Nekem is most készült el az új szemüvegem, mert a régi eltörött. Az új szemüveg a régivel dioptriában teljesen megegyező, mégis az új szemüveggel mindent domborúan látok. Nem tudom megszokni, nem tudom hordani, olyan érzés mintha ittas lennék, minden olyan valótlannak tünik. Visszavittem, de az optikus elküldött a fenébe, szerinte ő nem hibázott, de akkor mit csináljak vele. Ráköltöttem egy csomó pénzt és képtelen vagyok hordani, hova lehet ilyenkor fordulni?

(#664) athomi válasza benedekco (#662) üzenetére


athomi
veterán

pedig a testmozgás kell, akár utálod akár nem :)

(#665) benedekco válasza adamné (#663) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem is van ilyen szemüvegem. A széleknél homályos mint az állat. Optikus végignézte 3* a gépben megnézte rajtam is és arra jutott, hogy ugyanolyan mint az előző. Hát nemtudom mit tehetsz, talán megkérdezni egy másik optikust. Nekem nem sikerült hozzászoknom így inkább nem hordom azt a szemcsit. Szar ügy. :(

re: (#664) athomi
persze, nem is kérdés, de ezt magyaráztad volna el akkor, sztem úgy küldtelek volna a jó büdös.... ahogy lehet :D
amúgy meg, a focit mai napig gyűlölöm, és akkor is gyűlöltem, de a bringa.... hááááát az teljesen más világ... az életem része lett.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#666) adamné


adamné
újonc

próbálgatom az új szemüveget, de nem tudom megszokni hogy mindent domborúnak látok vele, próbálom kitalálni hogy mi lehet az oka, hogy a régivel jól látok és ezzel meg nem, most leragasztottam mindkét lencsének a belső részét ami az orrnyereg felől van, és így el is tűnt a domborúság. akkor most mi a gáz a lencsével??? :F

(#667) Mario88 válasza Blackdeath (#658) üzenetére


Mario88
tag

Lehet, hogy valóban a modell konstrukcióhibás, de nekem van egy másik tippem is:

Vision bevásárlóközpontos boltjaival ilyen szempontból pont ez a probléma. Egyrészt jó, hogy ki van rakva egy csomó keret, ugyanakkor emiatt viszonylag hamar elhasználódnak.

Számoljunk egy nap csak 10 próbával, akkor is az egy hónap alatt ugye már 300, és ha fél évig ott áll kirakva, közel 2000 alkalommal fogdossák, teszik fel-veszik le, ütik oda, esetleg ejtik le a keretet. A rajtuk lévő idióta, bumfordi csipogókról nem is beszélve, ami egy idő után mindnek kikezdi a szárát és sokat normálisan felpróbálni sem lehet tőlük. :(

Tippem: hívd fel a vevőszolgálatot, a keret pontos adatai alapján a srác rögtön megmondja neked, hogy melyik üzletükben van belőle (ha számlád van róla, akkor elég az egyedi azonosító is). Ezután legjobb, ha személyesen ellátogatsz az egységbe és érdeklődsz a keret után. Szerencsés esetben még nem rakták ki és ott hever a bolt raktárában érintetlenül. :))

Én már vettem így akciósan, az egyik helyen "szétült-széttaposott", a másikon teljesen új állapotban volt. Ugyanannyiért, mert nem az adott darabot, hanem a modellt árazzák, központilag. :D

[ Szerkesztve ]

(#668) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
TFT monitorhoz is érdemes "monitorszűrő" bevonatot kérni a lencsére?

(#669) Lángvirág válasza Drizzt (#651) üzenetére


Lángvirág
újonc

Hogy átb@sztak-e? Nem biztos. Neked legalább nem hazudtak márkát. Most inkább az a divat, hogy hogy pl:Hoya-nak adják ki a gagyit. Hogy ez hogy megy? Az optikai üzleteket is vállalkozók üzemeltetik, a vállalkozó pedig olyan ember aki bárminek ellenáll, a kísértést kivéve. Kísértés pedig van. Lehet venni olcsón szemüveglencsét, persze nem márkásat és el lehet adni drágán, mintha márkás lenne. Ugyan ki jön rá?

Hogy ez csalás? Igen csalás.

Létezik egy cég Magyarországon: AOT Lens Kft, amely olcsón árul jó minőségű lencséket Lengyelországból. Azt nem tudom ott gyártják-e, vagy Kínából importálják, de azért nem az a minőség amit a nagyok kínálnak. http://aotlens.uw.hu/termekeink.htm
Üzletpolitikájuk szerint megkeresik a látszerészeket és felajánlják a lencséket jó áron nagy kedvezménnyel és egyedi bónuszrendszerrel. Jelenleg az egyébként is olcsó mínuszos lencséket 50% kedvezménnyel adják október eleje óta. Természetesen segítenek a látszerésznek rájönni, hogy a lencséjük nagyon hasonlít pl: a Hoya lencsékre.

Az átverés úgy működik, hogy bemegy a vevő az üzletbe, keret ok. Látszerész előveszi a Hoya katalógust, vevő választ, hiszen azt ajánlják. Az átvételi papíron a Hoya szó nem szerepel, de még a HVA, VP vagy SHV sem. Helyette pl: az 1,6 HMC. Utána a látszerész rendel az AOT-től, következő napon megkapja. Látszerész becsiszolja, vevő fizet. Hoyát. Átvett: AOT-t. Ritkán derül ki. A papíron 1,6 HMC van, az pedig az AOT jelzése.

A lencse tasakot hiába kéred, azt kidobták. Nagyon gyanús esetben persze eredetit rendelnek.

A különbözet a vállalkozóé, az AOT pedig eladja az egyébként nem keresett lencséit. Mindenki jól jár, kivéve a vevőt.

Hát csak óvatosan

(#670) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Nemsokára le kell cserélnem a mostani szemüvegem s egyuttal a keretet is cserélném.
Ilyesmi érdekelne, csak lehetőleg nem annyiért amennyiért ezeket árulják.
Ha valaki tudja, hogy hol és mennyiért lehetne hasonlót venni, esetleg egy linket is dobna azt megköszönném.

Amúgy van valakinek tapasztalata ezekkel a Silhouette szemüvegekkel?
Megérik az árukat?

(#671) birno válasza birno (#670) üzenetére


birno
addikt

Senkinek semmi tippje, esetleg tapasztalata ezzel a márkával?

(#672) Mario88 válasza birno (#670) üzenetére


Mario88
tag

Szia!

Minőségi termékek, ennek megfelelően az áruk is felsőkategóriás.
Optiris forgalmazza, náluk biztosan találsz.

http://www.optiris.hu/index.php?kat=forg&nid=3

(#673) Mario88 válasza Lángvirág (#669) üzenetére


Mario88
tag

Hát nem szép dolog az ilyesmi. Merem remélni, hogy kevesen alkalmazzák ezt a módszert.
Kérni kell a garanciakártyát és akkor egyértelmű a helyzet.

(#674) Ariadne válasza Mario88 (#673) üzenetére


Ariadne
őstag

Vagy feljelentést tenni a rendőrségen csalás miatt (= aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz), 20k alatt szabálysértés, afelett bűncselekmény lesz... :U A számlán szereplő összeg alapján egyértelmű lesz, hogy egy márkásért fizet, és az is egyértelmű, hogy a nála lévő üveg pedig nem az, ezeken szokott lenni azonosító jel.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#675) birno válasza Mario88 (#672) üzenetére


birno
addikt

Köszi, de nem teljesen ez volt a kérdés. :)
Amúgy van tényleges tapasztalatod vagy csak hallottad, hogy minőségi?

[ Szerkesztve ]

(#676) nyunyu válasza Ariadne (#674) üzenetére


nyunyu
félisten

Zeissen kivul meg egy lencsen sem lattam marka azonositojelet, pedig volt mar par Essilor lencsem, meg egyszer Hoya is.

Zeissnek a feluletebe bele van gravirozva egy Z betu, ha feny fele forditod, akkor halvanyan latszik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#677) Mario88 válasza birno (#675) üzenetére


Mario88
tag

Az elsőre úgy gondolom használható kezdőtippet adtam.

Személyes tapasztalatom nincs, mivel még nem volt ilyen keretem, így a konkrét modell tulajdonságait sem ismerem, de a márka elterjedtségéből és elismertségéből valószínűsítem, hogy összességében a brand ott lehet a legjobbak között.

Az ára meg hogy megéri-e? Hát az attól függ, mennyiért adják. :D
Szemüvegfronton manapság eléggé nagy a káosz nálunk: mindenhol összevissza akcióznak, ezért sokszor nem könnyű megállapítani, mennyire reális az eredeti teljes ár. Azt ajánlom nézd meg több külföldi webshopban, és azokhoz mérten kutakodj itthon!
Sok sikert! :)

(#678) birno válasza Mario88 (#677) üzenetére


birno
addikt

Köszi!
Az ára valóban eléggé húzos, szinte mindenütt, de minél többet nézem annál jobban tetszik azegyszerű, letisztult stílusa s ha mondjuk évekig semmi gondom nem lenne vele akkor lehet megérné.

(#679) nyunyu válasza birno (#678) üzenetére


nyunyu
félisten

Sajnos a titan kereteket nem adjak olcsoert, minimum 30k. (legalabbis annyiert lattam utoljara az elozo Benetton keretemet)

Azt viszont nem ertem, hogy egy ilyen furt keretert, amiben feleannyi fem sincs, mint egy teljes keretben, miert kernek masfelszer annyit. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#680) birno válasza nyunyu (#679) üzenetére


birno
addikt

A márka miatt, mint minden más terméknél is. :)

(#681) Mario88 válasza birno (#678) üzenetére


Mario88
tag

Szívesen!
Igen, ők leginkább a "Minimal Art" kategóriában nyomulnak, fúrt keretek terén meg biztos dobogós helyen vannak.
Ha még nem volt fúrtad, azért tudnod kell, hogy ez a konstrukció sokkal nagyobb odafigyelést igényel, kialakításánál fogva a lencsék is könnyebben sérülhetnek, és pl. a félkezes levételeket is el kell felejteni. Cserébe viszont szinte súlytalan, észrevehetetlen az arcon.

(#682) Mario88 válasza nyunyu (#679) üzenetére


Mario88
tag

Egy bizonyos szint után már csak a névért fizetünk, és ez a márka elsősorban a fúrt kereteiről híres. Mondjuk ha ránézek, néha tényleg röhejes, hogy micsoda összegeket kérnek egy mm-es titándarabért. Ez még az űriparban is húzós lenne :D

(#683) Ariadne válasza birno (#680) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát a márka sem minden. Egy nem túl olcsó Police keretem van most, két év alatt az egyik szárát már garban cserélték, és most elkezdett lekopni róla a festék... Az egész szemüveg kb. 80k volt, szóval ez így nem túl jó játék. Bepipultam és bejelentkeztem lézeres szemműtétre, szóval januártól a szemüvegipar részemről elmehet a búsba, ilyen áraknál hamar megtérül. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#684) nyunyu válasza Mario88 (#681) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha még nem volt fúrtad, azért tudnod kell, hogy ez a konstrukció sokkal nagyobb odafigyelést igényel, kialakításánál fogva a lencsék is könnyebben sérülhetnek, és pl. a félkezes levételeket is el kell felejteni.

Keret hianyaban minden terhelest a lencse visel, muanyag lencsek meg tul puhak ehhez, nincs tartasuk, konnyen csorbulnak.
Hugom eleg hamar leamortizalt 2 furt szemuveget is azzal, hogy veletlenul rafekudt/rault, mindketszer kettetort a lencse. :(

Torhetetlen polikarbonat lencsek meg annyira nem olcsoak.

Cserébe viszont szinte súlytalan, észrevehetetlen az arcon.

Eszre sem veszed azt a kereten megsporolt 2 dekat, ha vastag lencsed van.

Police kereteket en is nezegettem, 30-35k darabja, ez meg turheto ar, pl. egy Zegna vagy Armani 50-60k-jahoz kepest :DDD

Mutetben meg egyetertek. Ha lesz penzem, akkor mutet+napszemuveg.
Nincs kedvem 3-4 evente eltolni egy szazast sotetedo szemuvegre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#685) Ariadne válasza nyunyu (#684) üzenetére


Ariadne
őstag

Na hát már azt fogják mondani, hogy reklámozom, de önkéntes egészségpénztárral sokkal olcsóbb, van belőlük vagy egy tucat, szerintem az általuk levont működési költség % alapján érdemes választani közülük.
Egy PRK műtét (az olcsóbbik, de nem kevésbé hatásos) két szemű egyéneknek :D 260k, egészségpénztárral 182k... Egészségpénztári számlára átutalom a teljes összeget (+6%, ennyi a működési költség), arról kártyával fizetek a műtét előtt, és a befizetett összeg 30%-át következő májusban adóbevallás után visszakapom az egészségpénztári számlámra. Vagyis a 30% újra elkölthető még mindig elég sok dologra saját vagy közeli hozzátartozók részére. Kb. 5 éve van ilyenem, nagyon sokszor jól jött már. De egyébként szemüveget meg kontaktlencsét is erre szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#686) nyunyu válasza Ariadne (#685) üzenetére


nyunyu
félisten

Egeszsegpenztaron mar gondolkoztam, most allasinterju kapcsan felmerult, hogy cafeteriat lehet arra is kerni, szerintem az lesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#687) Ariadne válasza nyunyu (#686) üzenetére


Ariadne
őstag

Anélkül is lehet, ezt a legtöbben nem ismerik. Én is úgy vagyok tag, hogy fogtam magam és beléptem, ilyenkor jár a 30% adókedvezmény. Az egy egészen más eset, ha a munkáltatód fizeti, olyankor neked nem jár adókedvezmény utána, az a munkáltatónak jó.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#688) birno válasza Mario88 (#681) üzenetére


birno
addikt

Még nem volt ilyen szemüvegem, de 1-2 hónap alatt biztos meglehetne szokni, hogy jobban odafigyeljen az ember.
Igazából az miatt érdekelne, mert talán kevésbé zavaró mint egy keretes szemüveg, idegesít, hogy behatárolja a keret a látásomat.

(#689) nyunyu válasza birno (#688) üzenetére


nyunyu
félisten

Igazából az miatt érdekelne, mert talán kevésbé zavaró mint egy keretes szemüveg, idegesít, hogy behatárolja a keret a látásomat.

Furtnal meg a lencse szele fogja behatarolni a latasodat. :DDD
Ugyanis addig eles a kep, ott komoly tores, azutan meg homaly.

Kell egy kis ido ahhoz, hogy megszokd, hogy oldalra nezeshez nem eleg a szemeidet forgatni, hanem az egesz fejedet kell.
Utana mar nem tunik fel a lencse szele vagy a keret altal lehatarolt latomezo.

Esetleg kompromisszumkent damilos keret?
Azoknal csak felul van "keret", alulrol szabadon van a lencse szele, a lencsebe mart horonyba feszitett damil tartja a helyen.

Joval merevebb konstrukcio, mint a furt, nem kenyes a korabban leirt kezelesi hibakra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#690) Ariadne válasza birno (#688) üzenetére


Ariadne
őstag

Még egy szavazat a damilosra és a fúrt ellen, ilyen damilosom van, és a damiljával legalábbis sosem volt gond, pedig nem vagyok óvatos vele. Az optikusomhoz tizenéve járok már, és abszolút nem ajánlotta a fúrtat, mert amellett, hogy drágább a keret és a lencse is, tényleg sokkal gyakrabban megy tönkre, csak egész kis dioptriánál és nagyon óvatosan kezelve érdemes használni.

Ha még nem voltál szemüveges, és ezért gondolod, hogy zavarna a keret, akkor ne aggódj, nagyon hamar megszokod és nem fogod látni. Emiatt még bármilyen típusút választhatsz, ami csak tetszik és illik a fejformádhoz, arcodhoz. :K

mod: Vagy ha zavar a keret, próbáld meg a kontaktlencsét, már ha egyébként alkalmas rá a szemed.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#691) nyunyu válasza Ariadne (#690) üzenetére


nyunyu
félisten

Formailag ez sem rossz keret, csak a szaraval nem birnek kibekulni :DDD

Nem ertem, miert jott divatba par eve ez a vastag bumszli.

Reszemrol maradnek inkabb a hagyomanyos fem szaraknal.
Bajban is vannak az optikusok, amikor betevedek nezelodni, es modern ferfi keretet keresek, DE vekony szarral. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#692) Ariadne válasza nyunyu (#691) üzenetére


Ariadne
őstag

Ad egyfajta karaktert, hangsúlyosan ott van az arcodon, hát divattárgy végülis a szemüveg is. :) Nem akartam ilyet egyébként, amikor vettem, de nem igazán volt más típusú normális keret, ami tetszett volna és elég stabil lett volna vastag lencséhez. Aztán idővel megkedveltem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#693) birno


birno
addikt

Csúnyák ezek a damilos keretek az a baj, egyik sem tetszik.
Jelenleg is szemüveges vagyok, azért tudom, hogy zavar a keret, boltban ahogy próbálgattam a furtakat sokkal jobbnak tűnt, valóban homályosabb ahogy véget ér a lencse, de nem olyan élesen válik el mint keretnél, olyan mint amikor távolba néz az ember és elhomályosodnak a távoli tárgyak, nekem jobbnak tűnt elsőre.
Kontaklencsét meg azért nem javasolták, mert nagyon drága lenne, ugyanis cilinderes mindkét szemem, amúgy kb. 0.5-ös a dioptria, csak a cilinder az egyiken 3-as a másikon meg 1.5 s azt mondta a szemész, hogy ez miatt nem lenne olcsó mulatság, meg annyira azért nem írtózom a szemüvegtől, ha meg egyszer nem romlik tovább lehet műtetni is fogom.

(#694) nyunyu válasza Ariadne (#692) üzenetére


nyunyu
félisten

Tied meg egy relative szolid dizajn, tudnak azok extremebbeket is tervezni, mint pl. Police 2976, 8151 :DDD

Csúnyák ezek a damilos keretek az a baj, egyik sem tetszik.

Sokfele formaban kaphato damilos, szerintem mindenki meg tudja talalni a neki tetszo fazont, ha van egy kialakult izlese.

(Tul) sok optikus kinalatanak atnyalazasa utan bemegyek egy random optikaba, ket perc alatt szemmel vegigmerem a kinalatot, rabokok 2-3 keretre, hogy azokat szeretnem kozelebbrol megnezni.

Ennel mar csak az a kinosabb, ha megnezem az arcetliket, minimum 30k, de mar azon sem lepodok meg ha 50-60k-t latok :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#695) Mawyx válasza Ariadne (#690) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pedig nekem is régi álmom egy keret nélküli, de akkor én pillanatok alatt leamortizálnám. A legolcsóbb márka nélküli kb mennyibe kerül egy normál szemüveg boltban, nem ilyen menő nagy szalonokban?
Nagyon kellene már másik szemüveg, mert ezzel nem látok rendesen, de a keret marad most, csak üveg kellene bele egy olyan, aminek tisztább a képe :P Ódzkodom a szemésztől, nem tudom hol van meg ha tudnám is, csomó idő elmegy vele tuti :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#696) nyunyu válasza Mawyx (#695) üzenetére


nyunyu
félisten

8-10k korul kezdodnek a noname keretek (damilosak, furtak is), ha nincsenek extra igenyeid, akkor 15-20-bol meg lehet uszni egy komplett szemuveget.

Furt keretbe viszont nem jo az olcso lencse.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#697) Mario88


Mario88
tag

Nekem még nem volt konstrukciós problémám a fúrttal, igaz nincs is kitéve nagy megpróbáltatásoknak. Tokban utazós, fel-le kapkodós változatnak tényleg nem megfelelő,de ha valaki tud rá vigyázni, állandó használatra alkalmas.
Ebbe mindenképpen minőségibb lencsét és réteget kell választani, hogy érvényesülhessen a "láthatatlansága" + elsősorban alacsonyabb dioptriákhoz javasolt.
A látótér határain én nemigazán éreztem változást a korábbi teljes és damilos kereteimhez képest, illetve az elején zavart, hogy a külső szélein belelógnak a csavarok, de pár nap múlva már észre sem vettem.

Teljes áron valóban sokszor csillagászati összegeket kérnek egy jobb darabért. :(
Nade ki vásárol teljes áron? :D

(#698) nyunyu válasza nyunyu (#601) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, ma betevedtem egy optikaba, aztan kezembeakadt az egy eve kinezett Linea Roma Brant keret, sotetszurke/gunmetal szinben.

Total nem tetszett, semmi stilusa nincs. :(

Ennyit szamitana, hogy milyen szinu a keret?
Anno pont a fekete verzio hatarozott karaktere fogott meg.

Masik pozitivuma meg, hogy laposabb az Airwear, mint a hagyomanyos lencsek.
Nemreg egy masik optikus aszferikusnak nezte a lencsemet , mire kozoltem vele, hogy 4 eve meg nem gyartottak aszferikus Airwear-t. :DDD

Optikus kezembenyomott egy -5-os Hoya demo tablat, amin a kulonbozo lencseket lehet megnezni, melyik milyen vastag lenne.

Odatettem melle a mostani szemuvegemet, szferikus 1.6-os Hoya joval domborubb nala, inkabb az aszferikushoz hasonlit az Airwear elejenek az ive.

Ennyire mas az egyes gyartok lencseinek kialakitasa?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#699) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Milyen szemüveg tisztítót tudnátok ajánlani, amivel gyorsan és könnyedén eltüntethető minden folt, kosz stb és nem hagy nyomot, nem lesz szöszös tőle a szemüveg?
Nem érdekel, hogy mennyibe kerül csak tényleg megfeleljen ezen nem túl nagy elvárásoknak.

(#700) nyunyu válasza birno (#699) üzenetére


nyunyu
félisten

Szappan+viz+mikroszalas kendo.

Utobbi barmelyik optikusnal kaphato.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.