Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ngabor2 válasza viharhozo (#150) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja, hogy a 4-5 év... az alatt valóban nem tértül meg. az ember szeme az izmok fáradása miatt elindul + irányba. emiatt a kis eltéréseket lehet, hogy nem érdemes műttetni, mert egy darabig nem kell szemüveg, aztán megint. míg ha nem műtteti, akkor egy darabig kell szemüveg, aztán nem :D kinek mi fontosabb. nomeg én nem szeretem, ha ''túrkálnak a szememben'', inkább elviselem a szemüveget. néha még jó is, hogy szemüveges vagyok.

(#152) tildy válasza viharhozo (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem majdnem minden évben új szemcsi kellett. Kedvesnek 27 évesen kezdett romlani szeme, tavaly lett cisnáltatva neki szemüveg, msot meg már ,megint új kéne. Nekem is egy-kéztévente kellett új szemüveg annak idején, legalábbis dokik szerint...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#153) tildy válasza tildy (#152) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont igaz, hogy utána 4-5 év kontaktlencsézésnél meg mindig jó volt az előző lencse...
Na egyébként viharhozónak igaza van, normális ütemben egy szemüveg legalább 3 évig kitart...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#154) fasyrt válasza viharhozo (#147) üzenetére


fasyrt
őstag

A csereperiódus nagyban függ az illető életkorától is.
Pl.: Egy 13 éves lányka keretét nem teheted rá egy 17 éves lányra, neki már nőiesebb keret kell... A lencsékről gyerekeknél meg ne is beszéljünk. :) Kiesik, elhagyja, összekarcolja, megváltozik a szeme (ált. erősebb lencse). Fiúk jól elverekednek egymással, :) táborban sérül. Szal' gyerekkorban már az egy év is jónak számít.
Haverom 19, pár hónapja kapott új szemüveget. Erre múlt héten meg nem összetörte? :P Gokart alatt felvette sisak alá. Keret reménytelen, lencsék maradhatnak.

Nekem 2 éves teljes csereperiódusom van... Keret néha sajnos hamarabb... Habár a mostani jól bírja. :)

Egyébként receptre mennyivel olcsóbb a lencse? Keret nem érdekel, mert ahogy az kinéz... :D Odaadom nagyapámnak. :D

(#155) Xantomas


Xantomas
őstag

Este, mikor beleolvastam a topicba, azt hittem, hogy reggelre zárva lesz. Szerencsére tévedtem.

Ahogy látom, elég sok itt a szemüveges. Móny'uk 6 éves korom óta nekem is kell hordanom sajna (távollátó vagyok, nem írom ki hogy mínuszos). Akkor 0,5d-vel kezdtem, most lassan 20 éves kormra eljutottam a 6,25 ill 5.75d-s méretig. De ez csak amit a szemvizsgálaton állapítottak meg. Szerencsére lekopogom, majdnem 2,5 éve stagnál, sőt az utóbbi mérés óta javult is 0,25 dipotriát mint a kettő. Maga a szemüveg a szokásos 0,5 dioptriával gyengébb, mint amien a szemem, annak ellenére majdnem tökéletesen látok a 2db 2 éves szemüvegeimmel is, bár a napszemüvegem, az 1d-vel gyengébb, tehát 5,25-4,75, és alig észrevehető a változás amikor átveszem, mert a szemnek egyből kell alkalmazkodni a gyengébb szemüveghez, illetve a megváltozott fényviszonyokhoz.

A piszkos anyagiak... ilyen méretekben sajna a a lencse simán vetekszik egy páncálozott kamion szélvédőjének a üvegvastagságával. Nem akarok hülyeséget mondani, nem tudom, hogy milyen márkájú lencse van benne, de a sima, ami napi használatra van, az egy ''extra vékonyított'' lencse. Állítólag 75%-kal vékonyabb mint a normál, de inkább maradjunk meg az 50-nél, de mindenesetre tényleg vékonyabb, és nem elsősorban könnyebb. Maga a keret volt 12E és a lencse, ha minden igaz 45E 2éve a V betüs ''gyorsszemüvegkészítőnél''. (ebből természetesen lejöttek a diák, illetve minden más kedvezmények) Mivel a keret kb fél évenként elpattan, ugyanott a bal ornyereg fellett, így a keret amortizációja sem olyan vészes, mert garanciában egyből cserélik.
A másik szemüvegem egy mezei optikusnál készült, egy sima 6e Forintos kerettel, és hagyományos lencsével. Jó vastag az biztos. Inkább amolyan pót szemüveg arra az esetre, ha valami baj van a másikkal.
A napszemüveg is a ''gyorszemüvegkészítőnél'' lett csináltatva, valami akció keretében az első szemüveg paramétereivel, csak színezett lencsével, meg dupla UVszűrő tulajdonsággal, az elsőhöz képest potom összegért.

Azt vettem észre, ahogy gyengyült a szemem, egyre érzékenyebb is lettem a fényre. Manapság egy átlagos (nem olyan mint pl. ma) nyári-tavaszi napon, amellett, hogy hunyorgok is mint valami távolkeleti túrista, fájnak is a szemgolyóim a naptól, ha nincs rajtam a napszemüveg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#156) Xantomas válasza Xantomas (#155) üzenetére


Xantomas
őstag

Új hsz, mod helyett, mert lassan olyan hosszú lesz hsz, mint valami viccrovatos tőbbstófás monológ.

Cumiskoromban, nagy, ronda, vastag SZTK keretem volt, mert eleinte hetente törtem a fémkereteseket (volt mikor 24 órát sem bírt), verekedés, játszótérbalesetek alkalmával. Egyszer törték el a szemüvegem szándékosan, a ''nagy komoly nyolcadikosok'' egy összeszólás alkalmával. Az a tipikus filmbeillő jelenet, mikor leveszi a fejedről, ledobja és rálép. Utánna ki akartak rugni a suliból, szóval képzelhetitek mi volt utánna.
Attól függetlenül mostanában újra tetszenek azok a keretek, amiknek vastag peremük van. Minap láttam egy keretet, fel is próbáltam, és teljesen jól illett a fejemhez. Amolyan Woody Alenes keret volt, csak egy kicsit elnyúltabb, és mint később kiderült magnéziumból volt. Egyedül az árával volt baj. 47E Forintot ki ad ki egy keretért?

A cylinder, meg ugye szép szavakkal, a belső kancsalság. Ha jól emlékszem folyamatosan csókkent. Mostmár nincs is Cyl értéke a lencséimnek.

Egyenlőre úgy tűnik, hogy ki fogom húzni még egy évig ezzel a garnitúrával, mert különösebben nem zavar, hogy gyengébb, sőt, egy erősebb lencsétől már fáj a fejem. Egyedül csak azzal van baj, hogy most sem mint ékszerrel bánok a szemüvegeimmel, szóval kapnak hideget, ill meleget. Viszont mindenki morog, hogy tiszta dzsuva a lencse, és hogy nem hiszik el hogy nem zavar. Hiába mondom nekik, hogy pedig nem, sőt néha jobban is látok vele, mikor kis könnypöttyök vannak rajta.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#157) Integra válasza viharhozo (#148) üzenetére


Integra
titán

mi van a szemével? itt ez a lényeg számomra a garancia vállalás alatt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#158) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Akkor bővítem a klubtagok számát :(

Feltűnt a topicban, hogy mindenki 20-30 eFt-os szemüvegeről beszél. Az enyém 70 eFt volt. Hogy sikerült nektek ennyiből kihozni egy normális szemüveget? Vagy ez a fajta ami nekem van, az kerül ennyivel többe, mint egy normál szemüveg?

Mindkét szemem -1,5, a balon 3,5 a jobbon 1,5 a cilinder.

Én tavaly ősszel keret nélkülit csináltattam magamnak, elvileg van rajta karcálló, meg uv szűrő meg csillogásgátló bevonat.

Zeiss lencsék, és szerintem egész jó minőségűek. Karcolódni tényleg nem karcolódik, bár nappal a fejemen van, este pedig a szekrényen. Tokba nem rakom be. Az UV szűrő tényleg működik, UV fénynél árnyékot vet, és a kitakart felületen nem látszanak a pénzeken lévő biztonsági jelzések.

Kaptam hozzá tokot, meg egy törlőkendőt, azzal szoktam tisztítani. Mivel egész kerek fejem van, ezért oldalt a szára sajna felfexik a fejemre, és nem a fülem tartja, emiatt kicsit lecsúszik.

Mivel nincsen kerete, csak 3 ''drót'', meg a lencsék, ezért kevés esik ki a látómezőből. Ez az előző szemüvegemnél borzasztóan zavart. Nem is hordtam rendesen.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#159) Xantomas válasza Drótszamár (#158) üzenetére


Xantomas
őstag

Drótszamár, drótkerettel. Ez tetszik :D

Fiatal korban szerintem nem az az elsődleges szempont, hogy mennyire strapabíró. Úgyis szétmegy, vagy kinövi az illető idejekorán.

Most, hogy mondod, tényleg klafa az UV szűrő, nekem is van rajtuk, és hajonlóan viselkednek. Viszont van az enyémen Monix réteg (nem szőke, mutatós lánykák, hanem úgynevezett monitor néző réteg) Nem tudommár hogy miben merül ki, de biztos jó, mert azóta nem könnyezik a szemem a monitor elött ülve.

Olyat ti nem vettetek észre, hogy főként autó üvegeket nézve milyen foltos minták vannak? Különböző szemüveggel általában más színben látom.
Nektek milyen színben szokott tükröződni a lencséről a megtört fény? Olyan mintha árnyékkép lenne, kicsit más síkban. Én úgy vettem észre, hogy általában lila, kék, illetve zöld színben tükröződnek, de a belső oldalán alig, vagy semennyire nem látni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#160) Integra válasza Drótszamár (#158) üzenetére


Integra
titán

vegyél oakley-t, érdemes

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#161) Winner_hun válasza Xantomas (#159) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a színes tükröződés valszeg a tükröződés elleni bevonat színe

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#162) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ebben a polárszűrős cuccban a buszablak is szépen mutat :D tiszta pókháló, világos és sötét foltok. anélkül is látszik valamelyest, de vele sokkal erősebben.
nagy előnye még, hogy a víz nem csillog, a visszaverődő (polarizált) sugarakat elnyeli. ezért vizes úton, vagy erős napsütésben kifejezetten előnyös.
az enyém mágneses felfogatású, de létezik egyszerű csíptetős előtét is.

(#163) Totyi


Totyi
őstag

Ide illő vicc:
Öreg papa feljön pestre és nekimegy egy szemüvegbolt kirakatának.Az ott dolgozók behívják;hogy próbáljon fel egyet.
-Mi ez,tessékmondani?-kérdezi az öreg
-Pápaszem,vegye csak föl!-válaszol az eladó.
Az öreg felveszi,azonnal kiélesedik a látása és megszólal:
-Nahát;úgy látok mint fiatal koromban-örvendezik az öreg-...pápaf@sz nincs? :)

(#164) tildy válasza Drótszamár (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem oódzkodsz nagyon a kontaktlencsétől, keresd fel a szemészeti klinikát, neked sztkra jár a lencse, és alöttyi is hozzá, a cilindered miatt...
Valószínűleg ezért is volt iylen drága a szemüveged, elvileg nem is nagyona dhatnának ekkroa nagy különbségre szemüveget, ugyanis annak a 2 cilinder különbségnek bizony súlya is van, magyarán ha nem jól csinálják meg, csálén állhat rajtad. Legalábbis én így tudom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#165) Drótszamár válasza tildy (#164) üzenetére


Drótszamár
őstag

Eddig egyik szemész doki sem ajánlotta a kontaklencsét, pont a cilinder miatt. Egyébként az egész szemüveg olyan 200 g körül van. A lencsék olyan 1-2mm vastagak, és a kevés cilinderes a vastagabb. Hogy miért azt nem tudom.

Ha majd ez a szemcsi már nem lesz jó, lehet hogy elgondolkodok a kontaktlencsén. (ősz óta a cilinder szerintem tovább romlott. max 1-1,5 évet adok ennek a szemüvegnek. Már csúszik szét függőlegesen a kép, igaz még csak minimálisan :O )

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#166) ngabor2


ngabor2
nagyúr

én is gondolkodtam ilyen ''3 drót meg a lencse'' típusú szemüvegen, de rajtam meglehetősen hülyén mutatna. másrészt a meló miatt nem biztos, hogy a damilos rögzítés túl tartós lenne, elég sok oldószergőz és egyéb vegyszer rohangál ott a levegőben. harmadrészt teljesne megszoktam ezt az előtét-dolgot, bár egyesek furcsálják, ha úgyis fényre sötétedik a lencse, akkor minek ''napszemüveg előtét''?

(#167) lorcsi válasza ngabor2 (#166) üzenetére


lorcsi
veterán

Egy barátomnak volt ilyen damil megoldású szmüvege, eléggé gyenge szerintem, és az övéhez speciális csavar is kellett
Én is fogok mostanság vmi normális keretet venni, kíváncsi leszek milyenek vannak, rég néztem már őket
a lencse meg nem lehet állandóan rajtam, jobb a váltogatás

(#168) ngabor2 válasza lorcsi (#167) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van, aki nem is bírja a lencsét viselni. én pl. vagy 2 hónapig kontaktlencsés voltam, de a végére már fájt a szemem. ekkor visszaváltottam szemüvegre.

(#169) Drótszamár válasza ngabor2 (#166) üzenetére


Drótszamár
őstag

Milyen az a damilos rögzítés? Nekem a lencsébe van belefúrva a szemüveg szára (a drót) és a két lencsét is beléjük fúrt drót tartja össze. Az optikus szerint titánium, de azért én ezt fentartásokkal kezelem :)

Holnap ha lesz fényképezőm, mutatok képet. Kb olyan mint a Djurcsányé, csak más alakúra lett formálva a lencse.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#170) lorcsi válasza Drótszamár (#169) üzenetére


lorcsi
veterán

alul vagy/és felül a szár és a orrnyereg között egy damillal van összetartva ( a lencsébe méllyítve)

(#171) Esmein


Esmein
nagyúr

Én baromira örülök hogy a 12 éves korom óta minden nap számítógép előtt eltöltött 3-15 óra ellenére is tökéletes a látásom. Meg is kergülnék egy szemüvegtől szerintem...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#172) NoLF


NoLF
addikt

én vmikor 94 táján kaptam az első szemüvegem, akkor -1,5/-1,5 volt a kezdő. megváltás volt, nemtom előbb hogy nem jöttem rá hogy nem látok... feltűnt hogy hunyorognom kell emrt nem látom a táblát, valamint sűrűn fájt a fejem.
azóta amíg nőttem, folyamatosan romlott, végül megállt -5,5/-5,5nél, jelenleg is ez van. tö9bbnyire kontaktlencsét hordok napközben, mert kényelmesebb, nap végén/itthon meg szemüvegben nyomulok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#173) tildy válasza Drótszamár (#165) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert a sima lágy lencse nem képes korrigálni a cilinderes szemet. (nekem sima lágytól pl 2 dioptriát rmlott... )Ahhoz tórikus lágy lencse kel, hogy jó legyen.Vagy félkemény, vagy kemény... Ha gondolod privben leírok mindent ezzel kapcsolatban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#174) Drótszamár válasza tildy (#173) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi, de ne fáradj. Ha már ennyi pénzt ráköltöttem akkor tuti viselni fogom, amíg jó. Ha aktuális lesz a szemüvegcsere, akkor megkereslek majd jó?

Ha esetleg van egy oldal ahol leírják ezeket, azt szívesen veszem, de e miatt ne gépelj sokat.

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#175) viharhozo válasza Integra (#157) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem lett tokeletes, tovabbra is szemuveget kell hordania. A dioptria kisebb lett. Viszont honapokig tartott a hercehurca.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#176) tildy válasza viharhozo (#175) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem inkább két dolog érdekel:
-alapból mennyi dioptria lett neki ígérve
-ténylegesen mennyi maradt

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#177) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Én idestova 28 éve hordok szemüveget, már megszoktam, beletörődtem.

Kontaklencsém sajna nem lehet, a próbalencse viselése után közölte az optikus, hogy nekem soha nem lesz ilyenem, mert nem bírja a szemem...

Nekem is volt fényre sötétedő (fotokromatikus) lencsém és mikor vettem azt tanácsolták, hogy ''ki kell égetni''...

A rendszeres használat előtt többször el kell vele játszani azt, hogy ki a a fényre (fullra besötétedik) aztán hirtelen be a töksötétbe (teljesen kivilágosodik), ezt párszor megismétled és aztán rendesen fognak szuperálni a lencsék...

Tisztítani meg clin + papírtörlő comboval szoktam...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#178) viharhozo válasza tildy (#176) üzenetére


viharhozo
addikt

Az igeret egyertelmuen az volt, h nem kell majd neki szemuveg. Lovesem nincs, hany dioptrias szemuveget hord most, az tuti, h nem lat rendesen nelkule. Valszeg a mutetnel csesztek el vmit, mert altalaban 2-3 nappal a beavatkozas utan helyrerazodik az ember, viszont o meg egy hettel kesobb is alig tudta kinyitni a szemet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#179) tildy válasza viharhozo (#178) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, mikor én ott voltam, midnenkinek megmondták, hogy benne van a pakliban, hogy gyenge szemüveg esetleg kellhet, akármi miatt is, pl. jobban dolgoznak a helyreállítósejtek (bár ezt cseppekkel lehet korrigálni, stb..)
Nem tudom, hogyan műtötték, az is egy érdeke skérdés. Egyébkétn az a 2-3 nap leginkább 4-5 nap, és még akkor is elég fényérzékeny a szem.
Mivel egy klinikáról tudo , amelyik garit vállal (OM) , ezért gondolom ott műthették...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) azbest


azbest
félisten

hát a szemészhez csak akkor megyek, ha már tényelg nagyon muszáj... eddig mindig úgy volt, hogy emelés után per pill jobban láttam... utánna meg rohamosan ugyanolyanra romlott... így nem sok értelmét láttom az emelésnek...

ha jól emlékszem ált isk 5ödikes ('91 körül tipp) korom környékén tűnt fel egyik tanáromnak, hogy éredekesen nézek a táblára :D (akkoriban állandóan könyveket olvastam, manapság meg gép előtt ülök)
Utánna nézettük meg... talán 0.75 lehetett az első... aztán fokozatosan emeltek minden alkalommal. Már nem tudom hány lépésben de most már úgy 3 éve használom a 3-asat (távolra nem látok, ez a - os?). Jah előtte 2.5 és 3 as volt (ne emeljünk olyan gyorsan címszóval 2.5ösökről), de eléggé zavart... sokkal hamarább fáradtak a szemeim mert különbözőképp kellett fókuszálnia a szemeimnek.
Jah és ezt a 3asat csak 1 évvel a felírása után kezdtem valóban használni... mert elég jól láttam még a régebbivel is...(szal most 4 éves, de még 1-2 évig szerintem nem cseréltetem, mert jól tartja magát... valahogy ez most nem karcosodik be, pedig csak ''antireflex'' ilyen kékes csillogású réteg van rajta)

Gép előtt ülök egész nap... jah és az a titka a szem kímélésének, hogy a fényerő és a kontraszt 50%on van csak... szobatársam meg csodálkozott hogy miért fáj a szeme egy óra gépezés után (maxra vett kontraszt és magas fényerő miatt... ehh). Mostanában talán fáradtabbak a szemeim... de ez valószínűleg az utóbbi 4 hónap napi 12 óra körüli monitornézésének tudható be :B )

(#181) viharhozo válasza tildy (#179) üzenetére


viharhozo
addikt

Passzolom az intezmeny nevet, tobb eve volt. Kontrollra vittem en is, a Becsi ut kornyekere kellett menni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#182) tildy válasza viharhozo (#181) üzenetére


tildy
nagyúr

Az az OM. Ahol nekem is csinálták.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#183) azbest


azbest
félisten

jut eszembe... tudtok olyan oldalt ahol rizsa nélkül le van írva valami szemtornáztatás?
Azt hiszem sokat javíthatna egy kis szemizom kondiztatás nekem ;)

Tildy: régebben én is tapasztaltam olyat hogy nem csak homályosan hanem 4-6xosan eltolódva láttam a kontúrokat.. de azt hiszem most nincs ilyen...
Mondjuk ebbe a hosszú szempilláim is belezavarhatnak... szemüvegnél is zavaró hogy hozzáérnek sokszor a lencséhez... jah és nem lány vagyok :D

(#184) Xantomas válasza azbest (#183) üzenetére


Xantomas
őstag

Ajh, ez nem egyedi. Nekem is hosszú szempilláim vannak, és szintúgy hozzáérnek a lencséhez, ha normálisan fel van téve a fejemre a keret. Főként akkor zavar, mikor a naptól hunyorgok, vagy oislogok. De kontúreltolódást még szerencsére nem tapasztalam. Mindenesetre a szempilláimat vagy lazán kitépkedem, vagy körömvágó ollóval visszavágok belőle.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#185) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kipróbáltam ezt a szappanos csodamosást. Király:D
Szerencsére nem kellett törölni, alig maradt víz a lencséken, ami meg maradt, azt lefújtam:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#186) pemete2


pemete2
csendes tag

A SZELÉN-tabletta javítja a szemet.Úgy tudom.

[Szerkesztve]

(#187) fasyrt válasza Winner_hun (#185) üzenetére


fasyrt
őstag

Váá, jah, nemtudommiért, de eddig eszembe nem jutott szappannal szó szerint megmosni a szemüvegemet... :D
A következő fázis a mosógép lesz, csak valami centrifuga nélkuli programot kell keresni. :)

(#188) Integra válasza viharhozo (#175) üzenetére


Integra
titán

azért ilyen műtétnél nevetséges a garancia szó..
egy autónál még értem a garanciát, itt inkább kártérítés fizetés lenne a helyes szó
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#189) pemete2 válasza Integra (#188) üzenetére


pemete2
csendes tag

A keresztlányom alig múlt 2éves,amikor meg kellett műtemi a szemét,mert gyenge volt a szemizma.Azóta is szemüveget kell hordania,mert az a szemének a mankó,anélkül fokozatosan romlana a szeme.De legalább lát!Most 9 éves,talán kinövi.

(#190) macilaci78


macilaci78
nagyúr

16 éve vagyok szemüveges, B/L -0.5/-0,5-ről kezdtem, már 8 éve -3,0/-3,0, úgyhogy megááltam. Nemsokára jön az öregkori távollátás, majd meglássuk, mi lesz. :DDD

Szeged és Békéscsaba az, ahova én optikushoz járok. Fényre sötétedő, UV-szűrős, karc-mentes és páramentes rétegekkel kezelt lencséket használok, így kiváltok egy napszemüveget is. :DD

Műtét iszonyúan zavarna, kontaktlencse szintúgy, engem már szemüvegben fognak elföldelni.

Volt egyszer, hogy az egyik lkencse eltörött, elmentem hát az SZTK-ba, inygen vény, kedvezmény a lencsére... A nő egyből leültetett a számítógépes műszer elé, és aszondta, hogy B/J: -4,5/-4,5D. Mondom, az nem lehet, lesz szíves megvizsgálni a hagyományos módon, betettem vele a 3-as lencséket és elolvastam a tábla legeslegalsó sorát. Több kérdése nem volt, kiírta nekem a lencséket.

Ami a tanulság! Mindenki saját felelősségére bízzon a számítógépes, ingyenes szemvizsgálatokban!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#191) Integra válasza pemete2 (#189) üzenetére


Integra
titán

olvasson sokat úgy hogy egyszer egyik, máskor a másik szemét takarjátok le.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#192) pemete2 válasza Integra (#191) üzenetére


pemete2
csendes tag

Volt már takarva sokat,mindig betartják az orvos utasítását.Jelenleg nem kell takarni.olvas,márcsak az iskola miatt is.

(#193) fasyrt válasza macilaci78 (#190) üzenetére


fasyrt
őstag

Betetettem! ;)

(#194) Xantomas válasza Winner_hun (#185) üzenetére


Xantomas
őstag

Tíz éves korom óta szappannal mosom a szemüvegem. Egyetlen bibi, hogy néha a rész nem szereti, és egyes alkatrészei zöldelni kezdenek mint a moha. Főként az orrnyereg. De azt meg 3 havonta úgyis cserélni érdemes, mert a gumija megkeményedik.

Egyébként szerintem mindenki úgy van vele, hogy hiába lát rosszul 1-1 letakart szemmel, ha egyszerre kell néznie a táblát, mind a két szemével, úgy el tudja olvasni.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#195) Obi-1 válasza azbest (#180) üzenetére


Obi-1
őstag

Aha, ismerem a jelenséget. Szvsz az a gond, hogy közelre is használjuk a szemüveget, pedig ilyen célra kisebb dioptriás is elég lenne.

Szemtornás anyagot elküldöm emailben, ha gondolod, de szvsz ne fűzz hozzá sok reményt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#196) Integra válasza Xantomas (#194) üzenetére


Integra
titán

igen, mert ilyenkor az erősebbik szem átveszi az irányítást és besegít elég rendesen.
csakhogy ilyenkor a gyengébbik szem kevésbé dolgozik és ''satnyul'' ez hosszú távon veszélyes lehet.

amúgy milyen szemüvegeket vesztek?
nálad is azt olvasom, hogy cserélni kell ezt meg azt rajta, ahogy mások 3 évente cserélgetik a szemüvegüket mert kell mert széthullik, nekem ez új :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#197) Winner_hun válasza Xantomas (#194) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem egy gramm réz nincs benne gondolom azt akartad írni:) Alul damil, felül keret. Krómozott a keret, vagyis nekem annak tűnik, de hgy valójában milyen, azt nem tom:F:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#198) Xantomas válasza Winner_hun (#197) üzenetére


Xantomas
őstag

És mi van a króm alatt? Hüm hüm? A ''válaszkérlekszépen'': olyan anyag amiből a pálinkafőző rézüst készül.
(tényleg azt akartam írni)

Integra, ebben a satnyulásban én is úgy hallottam, hogy van valami. Attól függetlenül a gyengébbik szemem kisebb mértékben romlott.
Milyen szemüveget veszünk kérdésre: Hál' Isten nekem még veszik a szemüvegjeimet, és ez nagyban függ a szüleim anyaga helyzetétől, illetve attól, hogy anyámnak tetszik e. A szülői cenzúra már segített a taralyamtól megszabadulni... Márkára teljesen mindegy, csak elég stabilnak, ill. strapabírónak tűnjön.

Mod. A tappancsokat azért kell cserélgetni, mert nem szilikonpárnás orrnyerget használok, hanem a hagyományos gumit. Az viszont a bőr, és az izzadtság savasságától egy idő után bekeményedik, illetve ha jobban izzad az ember orra, akkor még be is zöldül benne a fém. Hogy miért megy tönkre a keret? Sport. Nem szereti a bringázást, a lépcsőzést, se az ember arcának csapódó kézi, ill kosárlabdát, vagy a floorballozás közbeni ''test ütközéses keret lerepüléses földreesést''.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#199) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Áhh, jól be van gyulladva a bal szemem. :( Ez főleg annak tükrében nagyszerű, hogy még el kéne olvasnom ma 50 oldalt, meg tanulni 30-at...

I am having fun staying poor.

(#200) Winner_hun válasza Xantomas (#198) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elhiszem, hogy rézből van.
Viszont biciklizni nem is bírok szemüvegben, csapkod a lég a szemüveg mőgé és sűrű könnyáradat lesz a végén. Amúgy biciklizés közben hogy mehet tönkre a szemüveg?:F A nagy sebességű bogrbecsapódásoktól?:DD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.