Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Toomy: FOXPOST régen jó volt, de ma már jobban jársz ha elfelejted.
- bambano: Bambanő háza tája
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
Elsőre anno nekem is az volt, pont azért, mert tele a net rossz doksival. Miután kész vagy, átgondolod, rájössz: pofonegyszerű.
1. A LIRC moduljait nem lehet automatikusan betölteni, mert az eszközei többnyire nem autodetektálhatók. Sőt, a soros portra csatlakozó eszközök többnyire házibarkácsok.
2. A LIRC csomag több száz távirányító adatait tartalmazza. De ennél jóval több van forgalomban - nem lehet mindet megcsinálni, kézzel kell elkészíteni a gombkiosztást.
3. A folyamat egyszerű: lirc modult betöltöd, létrejön a lirc-eszköz, amit a lircd daemonnal figyeltetsz. Ez detektálja a gombnyomást és visszaadja, mit nyomtál meg vagy engedtél fel.
4. Ezt az eseményt a programoknak átadod. Többnyire ez sem mehet automatikusan, mert a távirányítók eltérőek. Nálam pl. nincsenek fel-le-bal-jobb gombok. Ha az mplayerbe beledrótozták volna ezeket is, nem tudnám irányítani.
5. A natív LIRC-alkalmazásokkal nem szokott gond lenni. Az MPlaer, Mythtv, Freevo saját maga kezeli, saját konfigja van, nem zavar be semmibe. Ha elindítod a Freevo-t, saját beállításai alapján kezeli az infrát. Ezekhez a lircrc sem kötelező - ha nem csinálod meg, akkor minden programnak külön fájlban kell megadni az irányítás adatait.
Annyiban kényelmes a lircrc, hogy egy helyen lesz minden program minden adata.Gond akkor van, ha a program nem ismeri a LIRC-et, ekkor a külső irexec programmal kell irányítani. Ehhez meg már kell a lircrc, és némi trükk. Ezek is dokumentálva vannak itt-ott, nem bonyolult, csak elsőre nehéz átlátni, mert a lircrc-be egymásba ágyazott blokkokat kell írni.
A mai Gentoo-mon már nem kell semmi barkács, a telepításnél megadtam, melyik modult fordítsa, ehhez automatikusan létrejöttek a modult leíró fájlok. Csak a lircd.conf-ot kellett megcsinálni, de a Hauppauge-hoz már van előre elkészített conf, szóval az sem kellett.
A serial annyiban macerás, hogy a soros porton lévő infra-eszköz fizikailag egy soros port, semmi több. Ezért persze, hogy a serial driver kezdi kezelni. Neked kell megadni, hogy bocs, de ez nem az, és rádumálni, hogy engedje át a terepet a lirc-serialnak.
Ennél még mókásabb a soros portként funkcionáló IrDA eszköz, amit Lirc-cel akarok hajtani... Ott két drivert kellett ledumálnom arról, hogy kezelje.
Sipi
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- PC Game Pass előfizetés
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- Eladó igazi ritkaság! LG G7 Thinq 4/64GB / 12 hónap jótállással!
- 100/100 - 0Perc - WD BLACK SN850P 1TB - Playstation 5
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4031
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


