Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

9NPA+Sli -s alaplapom van...

Az lenne a gondom, hogy most húztam fel rá Vista ultimate- t és nem látja a mikrofont...

Miért van ez, driver fent van, beállitás meg sehol :F

:R

(#2202) dferee


dferee
tag

Azt nem tudjátok hogy 8RDA+ -ba belemegy-e DDRII RAM?
erről nem találtam infót sehol.
Köszi!

(#2203) Savage5 válasza dferee (#2202) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem megy bele.
8RDA+

...

(#2204) dferee válasza Savage5 (#2203) üzenetére


dferee
tag

Igen közben megtaláltam THX!

(#2205) animatrix11 válasza HoReSz1975 (#2201) üzenetére


animatrix11
őstag

a vista még eléggé kiforratlan sztem ez a baja, persze ha az xp alatt müxik, ha nem akkor más a baja

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2206) animatrix11 válasza donathi (#2195) üzenetére


animatrix11
őstag

nincs 5letem :(

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2207) Rawulf válasza HoReSz1975 (#2201) üzenetére


Rawulf
őstag

Kedves HoReSz1975!

Talán nem jó drivert próbáltál feltenni a VISTA-hoz.
Az alábbi három link közül, valamelyikkel töltsd le a VISTA drivert:
ftp://202.65.194.211/pc/audio/6251_Vista_APO.zip
ftp://202.65.194.212/pc/audio/6251_Vista_APO.zip
ftp://209.216.61.149/pc/audio/6251_Vista_APO.zip
Ha lejött, akkor csomagold ki, mivel ZIP-pelve van.
Telepítsd fel, o'szt jónapot! :D

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2208) fero02


fero02
veterán

UP! :B

(#2209) Rawulf


Rawulf
őstag

Tudom nem Epox, de fél szemmel pislantgatok a J&W alaplapokra... :)
[link]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2210) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Vona egy problémám!
Vettem a minap egy Galaxy 7300GT 256MB DDR3 1.2ns Zalmanos VGA-t. Beleraktam az Epox 9NPA ULTRA lapomba és nem megy. El sem indul vele a lap(még a VGA BIOSa sem jelenik meg, csak villog a moncsi ledje. Viszont egy Gigabyte P35-ös lapban kipróbálva tökéletesen megy a kari.
Azt nem tudom, hogy vajon ez a lapkám hibája lehet(nem szereti a 7300GT-t) vagy valami beállítási problem?
Köszönöm a segítséget!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2211) fero02 válasza Rawulf (#2209) üzenetére


fero02
veterán

Kíváncsian várom a további fejleményeket...

Kano: sztem csak a Galaxy-t nem csípi vmiért...

(#2212) Savage5 válasza kano (#2210) üzenetére


Savage5
senior tag

Előtte milyen kártya volt a deszkában?

...

(#2213) kano válasza fero02 (#2211) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!
Előtte egy S3 Trio PCI-os. :B
Felvittem a volt barinőmhöz a gépemet és az ottani ugyan ilyen karival(csak nem Zalmanos és 1.4ns-os RAMok vannak rajta) pöccre ment.
Erre beletettem még1x a volt barátnőm gépébe a VGA-mat és az is újrabootolgatott. Valszeg a kari nem stabil.
Itt vettem a PH!-n és nagyon korrekt az eladó mivel 3 nap cseregariban állapodtunk meg és így visszaveszi. :R
Azthiszem elmegyek egy boltba és veszek egy karit, mert a nem bolti karikkal nincs szerencsém. Az előző lapomba vettem egy ATI9600pro-t és az sem volt tökéletes. :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2214) Rawulf


Rawulf
őstag

Tegnap előtt mit össze nem szívtam egy MSI P35 Platinum Combo alaplappal.
Sosem lesz MSI alaplapom, az tuti...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2215) Savage5 válasza kano (#2213) üzenetére


Savage5
senior tag

Én azt vettem észre eddig az összes Epoxnál, hogy amikor nem ad képet, vagy csak a bootig jut el, akkor arra érzékeny a lap, hogy előtte milyen kártya volt benne. Szóval ha előtte ATi volt beletéve, akkor NVIDIA be, nem működik, ATi vissza, Load Defaults a BIOS-ban, NVIDIA vissza és megy rendesen. Vagy természetesen fordítva, ha nV volt előbb benne, stb... Én így oldottam meg, amikor nálam sem adtak képet a deszkák, de ez a feltételezésem teljesen alaptalan, nem is értem, hogy miért van ez a jelenség, mindenesetre így fogadta az összes VGA-t az a lap, amelyik emiatt nem ment... Egy próbát talán nálad is megér az a fáradtság, hogy szerezz egy ATi-t az nV mellé és cserélgesd... Meg ha belement az eladó a cseregariba, no para...

...

(#2216) Savage5 válasza Rawulf (#2214) üzenetére


Savage5
senior tag

Hát még én a K8N Neo2 Platinummal meg az X2 4200+-ossal... Én is ezt mondtam akkor, hogy többet soha. :B

...

(#2217) Rawulf válasza Savage5 (#2216) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem is magamnak raktam össze, de akkor is mekkora f*s, hogy bekapcsoláskor elindul a gép, aztán kikapcsol és pár másodperc múlva kapcsol be igazán. A gyártó szerint meg ez a normális, pffff....

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2218) fero02 válasza Rawulf (#2217) üzenetére


fero02
veterán

Én AsRock-nál tapasztaltam hasonlót...

(#2219) djadji


djadji
senior tag

Vettem egy HD3870-et, de valamiért nem akar menni... beindult,.. aztán gey bekapcsoláskor nem idult... Most keresem a hibát... Remélem nem ment el a alaplap (9NPA+SLI) mert akkor megvadulok ha azt is vennem kell meg CPUt is...

MIndenesetre remélem csak valami kicsuszott.. vagy tudom is én.. Bootolás közben leáll.. a monitoron semmi nem jelenik meg..!

Mindenki tudta azt, hogy az SLI lapokban nem lehet CF és fordítva? én azthittem hogy az mindegy..
:B

http://djadji.fw.hu

(#2220) Savage5 válasza djadji (#2219) üzenetére


Savage5
senior tag

Jah, láttam másik topikban, hogy valamiért nem stimmel az Epoxodban a 3870.
Első körben: tápod milyen?

SLI meg CF mindegy is, nem fizikailag van korlátozva egyes lapokban a két mód valamelyike, inkább a BIOS és a driverek szabják meg a gátat.

...

(#2221) djadji válasza Savage5 (#2220) üzenetére


djadji
senior tag

Tápom egy FSC Blue Storm.. asszem 480W-os. HA jól tudom elég korrekt táp (az ára mindenképpen az volt) ugyhogy nem hiszem hoyg az a bibi...
Első körben ha hazaérek egy BIOS resetet csinálok, mert azt még nem próbáltam... Aztán kiderül.. (remélem ott a hiba..)

Ez most azt jelenti, hoyg ha találok jó drivert akkor használhatok 2 ATI-t a 9NPA-SLI lapomban is? valami moddolt BIOS-szal?

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#2222) Savage5 válasza djadji (#2221) üzenetére


Savage5
senior tag

FSP lesz az és az egyik legkorrektebb táp, tehát szinte kizárva, hogy az lenne a gond.
BIOS reset jó ötlet, sőt, a frissítés mégjobb lenne, ha meg nem szűnt azóta a teljes support az Epoxra (itt még van valami, de ez is 2006-os csak :(), vagy esetleg ilyen problémára is gondolhatsz: [link]. Ez legyen a 2. nekifutás, harmadiknak a gonosz lelkem azt fogja tanácsolni, hogy ide azzal a 3870-essel. ;]

A találokon van a hangsúly. Jelen tényállás szerint Intel a dupla PCI-E-s csatolójú lapjain csak és kizárólag a CrossFiret támogatja, tehát 2 darab nVIDIA kártya nem mehet benne SLI üzemmódban. nVIDIÁéknál egyértelmű, hogy csak SLI megy. Hivatalos drivert ne is próbálj keresni hozzá, mert nem valószínű, hogy találni fogsz olyat, ami mind a két módot támogatná egyazon lapon, de fellelhetők okos és türelmes programozók által módosított BIOS-ok és meghajtók, amik támogatnak egyéb ficsőröket. Logouton láttam is egy srác írását, amiben Intel lapban megcsinálta az SLI-t.
Mod: ez az.

[ Szerkesztve ]

...

(#2223) djadji válasza Savage5 (#2222) üzenetére


djadji
senior tag

JAjaj.. Bios frissítés nekem si eszebe jutott, de mióta a Epox is ment a levesbe.. azóta nem bízom benne.. (no meg el sem tudom idítani a gépet.. és ugy nehéz biost frissíteni..)
De ha menni fog, azért azt a Bios refresher progit kiprószálom..
A VGAmról le is mondhatsz.. ha soha nem tudom használni akkro is ezzel fogok aludni 1 évig.... ;] ;]

A legnagyobb baj az, ha alap ugroott, akkor vennem kell lapot is meg CPUt is, elvégre nagy marhaság lenne most venni 939-es lapot... mégha nemrégen vettem is a X2-t bele...
az meg elég sok lenne (lap + CPU) főleg így ez után az olcsó VGA után...

http://djadji.fw.hu

(#2224) fero02 válasza djadji (#2223) üzenetére


fero02
veterán

És akkor a ramról el is felejtkeztél...

(#2225) fero02 válasza fero02 (#2224) üzenetére


fero02
veterán

Mondjuk én a gépcsere helyett elgondolkoznék pl. ezen a DFI-n. Hiába olcsó az AM2-es proci meg a DDR2 ram, egy vmire való alaplap azoknál is itt kezdődik. És akkor még arról nem is beszéltünk, h ez egy DFI, az meg vmi gyengébb típus. ;)

Ezt nézd mit találtam :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2226) djadji válasza fero02 (#2225) üzenetére


djadji
senior tag

hát ez az.. akkor már nem veszek 939es lapot. INkább 775st és akkor bele egy valami intelt... és ha lehet akkor már CFet vennék.. ha már ATIm van..

Mellesleg ezen segíts ha tudsz:
A gpet bekapcsolom akkor elindul, venti felpörög, és lelassul, megy... de a monitoron se kép se hang, se semmi. A lapoona kijelző a a C1-et mutatja és nem halad tovább (az valami memoria felismerés dolog). HA kiveszem a VAG karit, akkor is ezt csinálja, ha kiveszem a RAMokat is AKKOR IS ugyanezt csinálja. mikor a BIOS-t resetelném AKKOR IS EZT TESZI MIKOR BEKAPCSOLOM, pedig ugy emléxem a ha bekapcsolom a BIos reset jumpert akkor a gép nem indul el.. ne az elindul de csak ennyire...

1000% hogy találkoztam már ezzel hibával, de nem tudom már mi volt a megoldása a dolognak

KÉne segítség és ötletek, ha van valakinek, mert ha mégis a VGA a hibás, akkor jó lene miélőbb kicseréltetni..

mellesleg miért mondod a RAM cserét? DDR3-es RAMos alaplapok is vannak már? nem is tudtam... Vagy miért mondtad?

http://djadji.fw.hu

(#2227) fero02 válasza djadji (#2226) üzenetére


fero02
veterán

Próbáld meg, h csak egy sima PCI-os VGA-t raksz bele és az Insert gombos megoldással kösd össze. Meg ha van másik ramod, akkor cseréld ki azt is míg próbálkozol.

Váltás meg meggondolandó, mert nagyon bukós a dolog.(mint sokminden manapság) Arra próbáltam célozni, h ha veszel egy 775-ös vagy AM2-es lapot, akkor az ott van árban, mint pl egy használt 939-es lap. De neked venned kell még procit és ramot is, viszont a mostani eladásával sokat buknál. Ramból értelem szerűen csak a DDR2 jó neked, proci az meg defaultból csere. DDR3 létezik már, csak nincs hozzá normális lap, meg drága.
Viszont ha maradsz a 939-nél, akkor csak lapcsere és viszonltátás...mehet tovább évekig a konfigod.

(#2228) djadji válasza fero02 (#2227) üzenetére


djadji
senior tag

Sajna nincs PCIos VGA-m... Gyanus hogy az alaplap a szar, mert a ha a VGA lenne a vacak, akkor azt jelezni kellene hanggal , ha meg a RAM rossz, akkor is.. (bár láttunk már ezt-azt..) De ez nem jelez semmit.. csa megáll..
az is fura, hoyg ha nincs benne se RAM se VGA akkor is csak megáll, mint a kuka... Ram nélkül pedig kéne neki csipogni erősen...

most kivettem az elemet a alpból, hátha... De tartok tőle hogy ez is ugrott.... De akkor lesz 1-2 szavam az égiekhez.. minden most megy tönkre ... egyszerre.... ez azért már feltűnő...

Értem a konfog csere lóvés dolgo lesz... de a 939es lappal csak addig mehet a konfig amig bírja a mostani 42 X2es CPU.. mer ugye ehhez nem lesz már új proci... (bár erre se vennék mérget.. :D

No de nem adom fel.. próbálkozom.. míg tönkre nem vágom az új VGAT is.. és akkor aztán teljes lesz a gyönyör... :Y

http://djadji.fw.hu

(#2229) Savage5 válasza djadji (#2228) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha C1, akkor végigpróbálhatod mindet:
- a már említett Insert gombot elkezded nyomogatni, miután bekapcsoltad a gépet
- cserélgeted a DIMM-ekben a memóriákat
- kipróbálod új RAM-okkal is a gépet, amik biztosan jók
- CMOS reset, esetleg BIOS flash (eggyel régebbi verzióra, majd vissza a legújabbra).
A sorrend se mindegy, mert mióta nincs support, lehet, én is csak vállvonogatva frissítenék BIOS-t.

"próbálkozom.. míg tönkre nem vágom az új VGAT is.. és akkor aztán teljes lesz a gyönyör... " ÁÁÁ :W :U

...

(#2230) djadji válasza Savage5 (#2229) üzenetére


djadji
senior tag

Azt nem tudod nekem megmobdani hogy melyik led világít akkor is ha ki van kapcsolva a gép és áram alatt van?
Ha jól emléxem 1-2 led akkor is világított, amikor agép ki volt kapcsolva, de áramot kapott. Most nem világít egyik se... Hátha az segítene belőni a hiba okát...

http://djadji.fw.hu

(#2231) Savage5 válasza djadji (#2230) üzenetére


Savage5
senior tag

Passz, Epoxnál nem emlékszem a Ledre, Abitnál volt olyan, hogy ki volt kapcsolva és áram alatt világított egyik Led. De ha a POST Led C1-et ír, az valamilyet RAM-hiba lesz, manual is ezt írja.
Ha kiveszed a memóriákat a lapból és csupaszon elindítod, akkor is C1-et ír?
Próbáld meg még azt, hogy csak egyetlen egy RAM-ot teszel bele és azt cserélgeted mind a 4 DIMM-ben.

...

(#2232) fero02 válasza djadji (#2230) üzenetére


fero02
veterán

Nekem egyik LED sem világít kikapcsolt állapotban...

(#2233) Rawulf válasza djadji (#2228) üzenetére


Rawulf
őstag

Műszaki Pince, Tisza Lajos Krt. (Ló faránál)

VARTA CR2032 alaplapi elem! :K

(Ha az nincs, akkor Maxell CR2032) :P

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2234) djadji válasza Rawulf (#2233) üzenetére


djadji
senior tag

Nem létezik hogy az alaplapi elem miatt csinálja... Anélkül el kellene indulnia.. nem? Régen nem merült le alaplap elemem de ugy emléxem hoyg a folyamatos időelfelejtés meg 1-2 apróág (HDD, stb.. felismerése) mellett azért elindult...
De azért kipróbálom az elemet...

RAMot is próbálgattamminden slotba... mindig ugyanaza hiba.. RAM nélkül is ugyanaz a hiba... C1.. Manula RAMot ír.. de nem hiszem hogy hirtelen elszállt volna mind2 ram...

AZ elem beleillene a képbe, mert sok logika nincs benne... és lehet hyg az elem csinál ekkora marhaságokat... (talán..)

http://djadji.fw.hu

(#2235) Rawulf válasza djadji (#2234) üzenetére


Rawulf
őstag

Rossz alaplapi elemmel a Tomato lapok V693 lapok el sem indultak.
Mellékesen én már akkor kicseréltem az elemet, amikor megvettem a lapot...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2236) djadji válasza Rawulf (#2235) üzenetére


djadji
senior tag

Hát ez nem elem... Haver gépéből kivettem (mer nem kaptam a környéken) de akkor sem idult el. Akármit raktam az én gépembe az nemment, és a másik gépbe akármit tettem át, az mindig ment (ugyan USB billentyűzetem nem volt.. de elindult és a programok is indultak..)
ugyanott, ugyanúgy áll le az epox (C1 hiba) és nem mozdul tovább, nem csinál semmit..
ugyhogy holnap mehetek bvenni egy 939es alaplapot, amit aztán monnyuk 1 év múlva dobhatok el procival, mindennel együtt, mer ugye erősebb CPUt nem kapok bele... Nagyon remek.. Fasza... Nem is jöhetett volna jobbkor...
arról ugye nem is beszélve, hogy valszeg nem is a VGA ment tönkre, hanem a lap miatt volt szar a VGA is... TEhát laza 60Kt költöttem fölösbe...

És az élet szép!!!!
HA valakinek van ötlete.. szóljon.. de ekem nincs..
lehet hogy csak a BIOSt kellene ujra beírni 8hátha az ment szét) de ha egyzser nem indul el a gép akkor hogya fenébe...??

http://djadji.fw.hu

(#2237) Savage5 válasza Rawulf (#2233) üzenetére


Savage5
senior tag

Elemcsere megoldaná ezt? Ha az nem adna elég kraftot a lapnak, akkor csak max. elveszti a BIOS a beállításokat és mindig defaulttal indul. Persze, benne van a pakliban, egy elemcserével nem ronthat a helyzeten. :U

djadji: "Akármit raktam az én gépembe az nemment, és a másik gépbe akármit tettem át, az mindig ment..."

Tehát megpróbáltad a memóriáidat is a másik gépben, és fordítva, haverodét is a tiédben?
Másra már tényleg nem nagyon tudok gondolni, szinte felsoroltunk mindent. :(

[ Szerkesztve ]

...

(#2238) Rawulf válasza djadji (#2236) üzenetére


Rawulf
őstag

Én csak azt nem értem, hogy más alaplapban nem is próbáltátok ki a VGA kártyát?
Egyébként a hűtés babrálásakor, ha nem elég az NFORCE4 chip hűtése, akkor bizony megsül, mint az MSI lapomnál is ahogy történt...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2239) djadji válasza Rawulf (#2238) üzenetére


djadji
senior tag

De,.. kipróbáltam másik gépben a VGAt is.. (igaz a régit.. az ment.. a enyémbe meg nem ment ...) A hűtés most az eredeti (Kivéve a procit.. csak azon maradt a víz). egyébként minden meleg ICn volt borda, és a hát oldalában előbb 1 , most meg 2 12CMes venti nyomja befelé a levegőt... Sztem nem kellene hogy hűtési gondja legyen...
Bár nem néztem végig, de ugye egy időben beszéltük hoyg az Epoxokon néha felpuposodnak a kondik... lehet hogy ezen is. elvégre 2 éve megvan... (asszem).
De mindjárt végignézem.. hátha látszik ilyen...
Holnap délelőtt bemegyek a vároba és keresek valami 939es lapot.. valahol.. mi még nyitva van... és lehet kapni.. valami vacakot... :O sok-sok pénzért...
NO mindehgy... azért kösz a segítséget mindenkitől.. így jártam...

http://djadji.fw.hu

(#2240) djadji


djadji
senior tag

Ha jól látom csak Asrock van.. remek.. legalább olcsó.. még ha nemis gyors...

http://djadji.fw.hu

(#2241) fero02 válasza djadji (#2239) üzenetére


fero02
veterán

Nekem 3 éve van meg a lapom és nyoma sincs kondi púposodásnak...pedig tuning ezzel is volt és bevallom a hűtés ratyi volt. :B

Mellesleg nem tudom mi bajod az ASRock-kal...olcsó és stabil lapok. :K

[ Szerkesztve ]

(#2242) Rawulf válasza djadji (#2239) üzenetére


Rawulf
őstag

1. lépés: Az ATI kártyát ki kell próbálnod, hogy jó-e.
2. lépés: Ha jó az ATI kártya, akkor www.hs2000.hu ... menj oda. István barátom a két ünnep között is ott lesz és biztos tud neked segíteni. Az ATI kártyádat szerintem ő is megnézi neked szívesen, ha máshol nem tudod.

Megjegyzés: Jól értem, hogy leszedted, majd visszaraktad a régi chipset hűtőt?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2243) djadji válasza Rawulf (#2242) üzenetére


djadji
senior tag

Az ATI kártyát per pill leszarom... A Gforce 6800-t próbáltam haver gépébe.. simn ment, indult.. Betetettem az enyémbe.. nem indult .. ugyanúgy mint eddig.
Aztám másik RAMot tettem az enyémbe. nem ment... Én RAMomat tettem másik gépbe ment.
A másik gép VGAját (valami x1300) tettem az enyémbe.. nem ment... visszatettem másikba ment... uGyhogy akárjó az ATI akár nem.. egy jó VGA sem indul el benne... Valahol máshol lesz a bibi..

Szval akármit tettem az enyémbe, az nem indult el... És bármit tettem a másik 2 gépbe az simán ment... Ugyhogy csak a alaplap lehet a hunyó..

Rawulf: Ja... a chipset-en is vízhűtés volt egészen eddig. De a HD3870 miatt nem fért el a vízesblokk , ezért most tettem vissza a erdeti chipset hűtést... Lehet hoyg kevés volt neki.. lehet hogy szar volt eddig is... a fene se tudja...
A mostani gondom az, hogy a picsába kapok 939es lapot (amit tudom fölösleges megvenni, mert a köv fejlesztésnél ugyse kapok bele CPUt.. de vagy ez.. vagy marad a gép működésképtelen..) Neten nézegetve egyik bolt se tart már 939-t...

A szutyok megdöglött cuccok miatt már a második hatéridős melóról maradok le és persze elesik a lóvé is... Ugyhogy valami jó lenne ha működne végre.

Asrock: nekem is volt és tetszett is... egyetlen gondom vele, hogy ha beleteszek egy X2-t meg egy 3870-t, akkor azokat ki tudja e szolgálni egy Asrock... Pedig ugy fest más nincs a kínálatba... Ha ez is van egyáltalán..

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#2244) djadji válasza djadji (#2243) üzenetére


djadji
senior tag

Már azon gondolkodom hogy kivágom a fenébe az egészet és veszek egy 775s lapot CPUval.. de akkor ugye a DDR2-400-as ramjaimat is kivághatom a fenébe...
Remek..

http://djadji.fw.hu

(#2245) Rawulf válasza djadji (#2243) üzenetére


Rawulf
őstag

Amikor visszatetted az eredeti hűtőt, akkor kimondottan chipset/vga-hűtéshez való pasztával kellett volna felkenni. Hasonlóan halt meg az MSI lapom is, de ott egyszerűen gyenge volt a csere hűtő a koszolódáskor.
DDR2-400 ram nincs... a tied DDR1-400.
Mondom, hogy menj el a HS-be!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2246) Rawulf válasza djadji (#2244) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd: A procidat és a ramjaidat simán el tudod adni. A legolcsóbban tényleg úgy jársz, ha átmész S775-re. Egyik munkatársam biztos megvenné a procidat, a ramjaidat meg legfeljebb megveszem én tőled. Ha kell segítség, akkor én tudok abban segíteni megint, hogy minél kisebb érvágással lépj ezen túl. Persze AsRock beruházás helyett szerintem mindennel jobban jársz. Ha csak lapot akarsz cserélni, ott a Biostar és persze a DFI-n is gondolkodhatnál, mivel abból van ATI chipes, ahol Crossfire-özhetnél...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2247) fero02 válasza djadji (#2244) üzenetére


fero02
veterán

Ha eldöntötted a csere dolgot és 2*1 gb ram van a gépedben, akkor lehet érdekelne a ram. (persze ha Rawulf nem viszi el.) ;)

(#2248) djadji válasza Rawulf (#2246) üzenetére


djadji
senior tag

Na.. kösz a segítséget.. de belefáradtam a dologba, ugyhogy vettem lapot, cput, ramokat... és miután elfogyasztottam a karácsonyi zsíroskenyeret a híd alatt (csak erre futja) össze is raktam a gépet.
Egy MSI lapot vettem (P35Neo). 3 okból. 1: Nekem az a régi MSI amit tőled vettem Rawulf, nekem az első szopatások után bevált és sokáig jól szolgált. A másik hoyg ez volt a boltba raktáron és árban is egészen jó.. elvileg a 4magosokat tudja majd kezelni.
A harmadik indok, hogy passzív hűtésű, és a blokkok egészen jó helyen vannak.. nekem a vízhűtés miatt ez is szempont... (egyenlőre léghűtéssel keresem a GARI hibát..)
Egy 775ös 4550-es (ha jól emléxem ) Core 2 duo került bele, meg 2 GB rAM. Még tesztelgetem.. egyenlőre müxik (most töltöm a DODot.. :DDD )

A RAmokkal nem tom mi lesz.. ha nem kellenek akkor szólok.. de most ugy fest, hogy a VGAm is rendebe van .. alaplap vol a bűnös végig.. tehát az egész csillagászati összeget a kib***tt alaplap miatt dobtam ki az ablakon...
MIndenesetre ha sikerül valami olcsó BIOSTAR alaplapot kerítenem (vvalaki hirdeti itt a PH-n) akkor lehet hogy az egészet átteszem asszony gépébe.. és ami abban volt.. majd azt ellövöldözöm csúzlival... vagy tavasszal ha megyek íjászjkodni jók lesznek célnak.. :DDD
De ha nem teszem bele szólok itt.. hátha kell valakinek..

És ksöz mindenkinek a segítséget... drága mulattság volt.. :-D

http://djadji.fw.hu

(#2249) Rawulf válasza djadji (#2248) üzenetére


Rawulf
őstag

próbáld meg gariztatni a lapot... ha nem nézik nagyítóval az ******-nél pesten, akkor talán... :)
mondjuk nem is értem, a vga kártyádat hogyan nézted félre...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2250) djadji válasza Rawulf (#2249) üzenetére


djadji
senior tag

ááá.. hol van az a gari már....
Nekem gyanus a VGA továbbra is.. de most működött.. pedig futattam vele vn 4 3d mart-ot egymás után.. Amikor rossz volt, akkor 2 sec alatt kifagyott akármilyen 3D progiban...
No meg a gari érvényesítése inden esetben elvesz 5 évet az életembőll ..-D

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.