Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) fero02


fero02
veterán

Na, ilyenkor mi van? :DDD

(#2102) Rawulf


Rawulf
őstag

Év végéig legalább 3 alaplapgyártó bedobja majd a törölközőt...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2103) fero02 válasza Rawulf (#2102) üzenetére


fero02
veterán

Melyik gyártót?

(#2104) fero02


fero02
veterán

No effect... :F

(#2105) Rawulf válasza fero02 (#2104) üzenetére


Rawulf
őstag

A nagyobbak közül legalább egy, a kisebbekből meg kettő! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2106) fero02


fero02
veterán

:U

(#2107) Misi75


Misi75
csendes tag

asztok,

beszámolnék a 8RDA+ alaplapom körüli tortúráról, remélem hasznos lesz Számotokra:
A vásárlás után kb 3 évvel néhány hete nekem is elojött a sokak által emlegetett hiba:
- bekapcsolás után fekete képernyo, gép nem indul
- ha elindult akkor megáll a BIOS betöltésénél és figyelmeztet, hogy:
''Warning! CPU has been changed or Overclock fail.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit!''

- A BIOS default értékkel indul el (órajel, szorzó, egyéb..)
- ''C1'' hibakód az alaplapon
- felpuffadt ELKO kondik, kifolyt elektrolittal

Felvettem a kapcsolatot az EPOX Support-tal és a következo javaslatokat kaptam, összesítem:
1., Ellenőrizd és cseréld ki az elemet az alaplapban (megtettem, nem segített)
2., Töröld a CMOSt és töltsd be az ''Optimalizált értékeket'' a BIOSba, frissitsd BIOSt ha szukséges, majd ismételd az első két lépést (megtettem, nem segített)
3., Látsz felpuffadt és kifolyt kondikat a lapon? Ha igen akkor cseréltesd ki őket.

Ez volt a kritikus pont. Valsz ők is tudnak valamit a hiba jellegéről, de csak a 3ik levélváltásnál derült ki.
Nagy nehezen találtam egy PC szervízt ahol végeznek ilyen jellegű munkát, kicseréltettem a kondikat és azóta hiba nélkül megy a gép!
Fontos, hogy szakértő végezze a cserét mert nem mindegy milyen kondival helyettesíted a rosszakat.
Ez a WEB oldal sokat segített nekem:
http://www.aoaforums.com/frontpage/content/view/441/25/
Nem elég, hogy azonos a kapacitás/feszültség hanem alacsony ESR paraméterű kondi kell, hogy minél jobban birja az impulzus üzemet.
A légyen az, hogy MENTHETŐ AZ ALAPLAP! Ne dobjátok ki néhány ezer Ft kiadással reméhetőleg újra hosszú évekig szolgálhat.
Üdv
Gábor

(#2108) Misi75 válasza Misi75 (#2107) üzenetére


Misi75
csendes tag

még annyi hozzáfűznivaló, hogy a szervíz szerint a kondik tönkremenetelének alapvető oka nem a ''nagy'' hőmérséklet (az adatlapok szerint általában -4o-től + 105 fokig üzemképes), lásd:
[link]
hanem a rossz minőségű, erősen ingadozó hálózati tápfeszültség (230 V) miatt van.
Ezt a PC táp nagy részben korrigálja de a legjobb megoldás egy kis méretű szünetmentes lenne.

üdv
G

(#2109) fero02 válasza Misi75 (#2108) üzenetére


fero02
veterán

Nem kötöszködni akarok, de ezek nem újak és (legalábbis nekem) nem mondtál újat. :R

MOD: viszont a link, amit dobtál, az nem rossz! ;)

[Szerkesztve]

(#2110) Rawulf


Rawulf
őstag

Hja... régebben ecseteltem, hogy a földelés hiányában az MSI lapok meghalnak! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2111) fero02 válasza Rawulf (#2110) üzenetére


fero02
veterán

De az sz@r MSI. Nem is várhat többet az ember tőle.

Amikor írtad, h egy nagy gyár és két kicsi...tudod...remélem az MSI lesz a ''nagy'', aki lehúzza a rolót :DDD :B

(#2112) Savage5 válasza Misi75 (#2107) üzenetére


Savage5
senior tag

Ez hasznos infó azoknak, akik nem értenek hozzá és pánikba esve kutatnak minden leírást, fórumot. Nekem is hasonló eset volt a 8K9AI-mmal, a fele elko állomány megadta magát. Annyiból úsztam olcsón meg, hogy ismerős villanyszerelő és csak a pár forintos kondenzátorokat kellett fizetnem. Azt én sem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy nem érdemes a tápegységen spórolni, viszont azt mondom, hogy a hűtés sem utolsó szempont. Egy-két légkavaró elfér szerintem a legótvarabb házban is, vagy egy kis mod sem a világ vége, 1-2 furat sem annyira megterhelő befektetés. Nem csak a kondenzátorok miatt, hanem a többi komponens se melegszik annyira, nem kell óriási hűtésben gondolkodni, elég csak az a kis légáramlat, amit pl. 1-2 8 cm-es ventilátor csinál.
Annyit azért szeretnék megkérdezni, hogy ezt a tortúrát neked mennyiért csinálták meg boltban? Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyit kérnek el, de jöhet privátban is a válasz, ha nem szeretnéd publikálni.

fero02: ''Nem kötöszködni akarok, de ezek nem újak és (legalábbis nekem) nem mondtál újat.''

Attól, hogy valakik megjárták ezt az utat vagy felvilágosultabbak, még nem biztos, hogy mindenki ért hozzá. Amint mondtam, nagyon hasznos egy ilyen beszámoló azoknak, akik először találkoznak ilyennel és fogalmuk sincs, hogy mit tegyenek.

...

(#2113) fero02 válasza Savage5 (#2112) üzenetére


fero02
veterán

Nem véletlen írtam a zárójelbe, amit írtam. És azt is mondtam, h a link is jó. ;)

Ennyire nem érthetően fogalmaztam, vagy csak Te nem értetted meg? :U

(#2114) Savage5 válasza fero02 (#2113) üzenetére


Savage5
senior tag

Én sem kötözködni akarok, megérteni megértettem, de ott a hangsúly, hogy ''(legalábbis nekem)''. Ha neked nem mondott újat, attól még lehet nagy segítség a többi fórumozónak, nem muszáj minden hozzászólást lereagálni :U.

...

(#2115) fero02 válasza Savage5 (#2114) üzenetére


fero02
veterán

Azt, h mit reagálok le, azt hadd döntsem el én ;)

(#2116) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Az én 8RDA3I alaplapom novemberben lesz 4 éves, eddig gond nélkül üzemelt! :)
Eleinte egy Codegen táppal használtam, de volt mellette egy MAXX áramköröm. Úgy 2,5-3 éve meg már egy Chieftec táppal hasnzálom, UPS-el és minden eszköz ami számítógéphez van csatlakoztatva, egy túlfeszvédős elosztóból kapja áramot. Ház hűtéséből is kihoztam a maximumot, át van szellőztetve rendesen.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2117) DZs


DZs
senior tag

Létezik olyan progi, ami a procit nyúzza operációs rendszer nélkül, mint a ramokat a Memtest?

Köszi a segítséget!

(#2118) Savage5 válasza DZs (#2117) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem tudok ilyenről, de a Prime95 szerintem kiváló erre, csak ne fusson sok alkalmazás közben, akkor 95-100% terheli a processzort.

...

(#2119) Rawulf válasza DZs (#2117) üzenetére


Rawulf
őstag

Hiren's BOOTCD 9.1-en biztos akad olyan is! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2120) fero02 válasza DZs (#2117) üzenetére


fero02
veterán

Miért olyan fontos, h ne op.rendszer alól csinálja?

(#2121) Rawulf válasza fero02 (#2120) üzenetére


Rawulf
őstag

Szoftveres bugok kizárva! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2122) fero02 válasza Rawulf (#2121) üzenetére


fero02
veterán

Nálad a pont! ;)

És ezt a tesztet nem lehetne esetleg vmi live cd-ről megejteni? Pl a Hirens boot cd-ről...

(#2123) Rawulf válasza fero02 (#2122) üzenetére


Rawulf
őstag

[link]

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2124) fero02 válasza Rawulf (#2123) üzenetére


fero02
veterán

Értem én! Erre is gondoltam, részben.

Ami egy ilyen cd-n van Win, arról bebootolsz és utána futtatod a tesztet az op.rendszer alól. Egy ilyennél mennyire jönne ki egy szoftveres bug?

(#2125) Rawulf válasza fero02 (#2124) üzenetére


Rawulf
őstag

Kissé fogalomzavaros mondatod pöttyet cizellálta gondolataimat, hogy értelmezni tudjam, de a lényeg, hogy ha a hardvered stabilitását akarod vizsgálni, akkor első lépésben felejtsd el a Microsoft-ot!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2126) RpPRO


RpPRO
őstag

Szerintetek az Epox 8rda3+ deszkanak hol van a homersekleti erzekeloje? Az aktivan hutott eszaki hid alatt vagy mashol?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2127) fero02 válasza RpPRO (#2126) üzenetére


fero02
veterán

Sztem a proci foglalatán belül az alaplapon...

(#2128) RpPRO válasza fero02 (#2127) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem a CPU erzekelore gondoltam.

Everestben megnezheted az erzekeloknel ebben a sorrendben allnak: alaplap, cpu, gpu, stb.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2129) fero02 válasza RpPRO (#2128) üzenetére


fero02
veterán

Jah! Akkor nem tudom. Nekem kivezetés van a panelon és adták zacsiba a termisztort.

(#2130) RpPRO válasza fero02 (#2129) üzenetére


RpPRO
őstag

Azert kerdem, mert kezdek arra gyanakodni, h a VGA-m X2-es hutoje miatt fagyok ki TDU-ban, ha a szobamban legalabb 25 fok van, mivel az a deli hidra fujja a gpu hojet. :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2131) fero02 válasza RpPRO (#2130) üzenetére


fero02
veterán

Próbáld ki azt, h beteszel még egy ventit a problémás felületre irányítva. Akkor biztos nem lesz olyan magas a hőmérséklet, mint most.

Aztán majd kiderül, h ez volt-ea baj forrása.

(#2132) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link]
epox - supox :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#2133) animatrix11


animatrix11
őstag

nem tudjátok mikortól lehet majd kapni itthon supox lapokat? csak mert haverom ilyet akar ha már epox nincs...

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2134) fero02 válasza animatrix11 (#2133) üzenetére


fero02
veterán

Sztem a közeljövőben tuti nem :( :((

(#2135) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha látok Supox-ot, akkor szólni fogok, de szerintem is gáz dolog kiépíteni (újra) a semmiből a dealer hálózatot (megint).
Egyébként ma rendeltem egy AMD ATHLON 64 X2 4200 Socket939 (tálcás) procit az Epox-omba.
Ha érdekel valakit, a jelenleg általam használt 3500+ Venice eladó sorba kerül (kinn lesz ph!-n is majd), de csak akkor ha megjött helyette az új! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2136) animatrix11 válasza Rawulf (#2135) üzenetére


animatrix11
őstag

de szerintem is gáz dolog kiépíteni (újra) a semmiből a dealer hálózatot (megint)
na azért gndolom az epoxosoknak megvannak a kapcsolataik, bár elég gáz mert pl a expretben ami egy időben a epox disztribútor volt mondták hogy már a megszünés előtt abbahagyták a kereskedést a márkával mert nem vitték és gondolom több helyen ez a helyzet igy ténleg nehéz lesz :(

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2137) Rawulf válasza animatrix11 (#2136) üzenetére


Rawulf
őstag

1. Az Epox a hülyesége miatt elvesztette a kiépített hálózatát és ez tény. El tudom képzelni, ahogy az a bizonyos nagyokos, aki kitalálta, hogy ócsójános legyen Epox-ból, ott sír.
2. Egy terméket csak azért nem fognak megvenni, mert felkerül ''egy'' árlistára. A személyes véleményemet meg inkább elfojtom, nehogy Expert-nél megsértődjön valaki. Sajnos bennem még él az a pozitív kép, amikor még Robiék vették fel ott a telefont és teljesen más volt az az Expert akkor. (Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz a költözésük után, hisz sok céget láttam megnyekkeni, amikor költözésre adták a fejüket.) Nem az Epox az egyetlen alaplap márka, ami érdekes (és kérész-életű) pályafutást töltött be náluk.
Nem azt mondom, hogy nagy ''HRP-nap-szerűséget'' tartsanak ők is (ahol unott képpel figyelik a technikai demonstrációkat a jelenlévők túlnyomó többsége, hisz a felét nem izgatja fel egy impozáns hőcső-kupac és alig várják a tápot és a lónyálat), de ha komolyan gondolták volna, akkor talán... Sebaj, már úgyis kinéztem magamnak a Biostar-t és bár Gorun eléggé foghíjasan árulja, de remélem, hogy amcsiból TTS hoz nekem olyat, amit kinéztem... majd... jövőre... Phenom-osat! :D
3. Olyan folyamat indult el minálunk, ami most 2007 Szeptemberében kezd igazán feltűnő lenni, hogy ''minél olcsóbban, minden áron''. Vicc, hogy a forint gyengül, az embereknek nincs pénze, mégis vannak még cégek (és hálózatok), akik tovább farigcsálják az árakat, aminek sajnos a minőség beáldozása lesz az eredménye. Sírni tudnék, amikor a mostani pelenka házakat megnézem és megint egyre több az olcsó tápok gajdulása... és amire számítottam, hogy szépen elkezdtek meghalni a két éves AsRock alaplapok, bravó... a ramokról meg ne is beszéljek... szégyenleném magamat, ha 1K HUF-ot spórolnék és nem vennék GeiL-t!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2138) animatrix11 válasza Rawulf (#2137) üzenetére


animatrix11
őstag

naja a Epoxnál nagyon elcsesztek valamit, ami nagy hiba volt szerintem annó a szar kondik :( mert kb a halálozási arány kb annyi lett volna mint más nevesebb gyártőknál, csak a szar kondik miatt rányomta a bélyeget a epoxra, igy lassan már sokak nem mert epox lapot venni (olyan mint modjuk most a maxtor vinyók, eszem ágában nem lenne venni akármennyivel olcsóbb) ez fatális hiba volt, haverom aszonta felvásároltak egy csomo ilyan kondit, de kérdem én amikor kijött az első szar kondis széria és fél év után keztdek visszajönni a kondihibás lapok tömkelege akkor miért nem nézték meg milyen kondik szarok és b@szták ki az egészet a francba, mivel nem egy széria volt hibás hanem évekig szarok voltak, pl a legutolsó sa-s lapoknál a 8rda3+ rev 1.xes is olyan volt még, na mindegy. Erre nem tudok mit mondani. Pl az abit is tönkre ment de felvárolták, még a nevét is megtartotta és manapság (is) igancsak menő márka, tuningolható és drága, ez epoxot is felkarolhatta volna valaki...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2139) Savage5 válasza animatrix11 (#2138) üzenetére


Savage5
senior tag

Az Abitnak is volt jópár hasonló malőrje, az sem csak úgy ment csődbe. Inkább csak ''jó időben volt jó helyen''. Lehet, hogy ha Epox akkor megy tönkre, mikor az Abit, USI azt karolja fel, de ezek már csak spekulációk maradnak.

Egyébként a 2.0-ás revíziós 8RDA-kon már más kondi lett volna? Nem emlékszem már abszolút rájuk, de mintha nekem úgy rémlene, hogy még azokon is az a sok zöld szar lett volna, ami hajlamos púposodni. Utóbbi időben meg szerintem többel találkoztál, mint én. :)

...

(#2140) animatrix11 válasza Savage5 (#2139) üzenetére


animatrix11
őstag

rda+ra gondoltál nem? abból a 1.x-eken szétment a kondi a 2.x-eken meg jó volt 8rda 2.0r-ól nem tudok de lehet hogy volt olyan is, monjuk az abit mindig elterjedtebb márka volt mint az epox, de mázlija is volt hogy felvásárolták

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2141) Savage5 válasza animatrix11 (#2140) üzenetére


Savage5
senior tag

Igen, + lemaradt a végéről. :B Szerintem én sem fogom elkerülni azt, hogy ne kelljen előbb-utóbb lecserélni a kondiállományt, eddig nincs gond semmivel, de a környezetemben 2 Epoxról is tudok, amik megadták magukat. :F

Más: Supox-szal meg még mindig vannak kétségeim. Hogy az segítség nélkül hogy akarja visszatornászni magát az igényes alaplapok közé. :F
[link] - eddig ennyi ''kézzelfogható'' dolgot találtam Supox-ról, pedig [link] erről is szívesen elolvasnék pár cikket...

...

(#2142) djadji


djadji
senior tag

Lassan-lassan nekem is kellene újítani a gépen, de szeretném elódázni amennyire lehet. Szva a Epox 9NPA lapom mostanában azt csinálja hogy egyszerűen fogja magát és kikapcsol... Mintha áramszünet lenne. Nem meleg (vízhűtés), nincs zárlat... nem tudom mi a baj. A táp egy Bluestorm táp.. sztem elég jó minőség.. nem kéne hogy annak baja legyen...

Sajnos ez egy 939es lap.. és hát ahoz egy vagyon venni X2es CPU-t.. kicserélni a lapot és CPUt meg szintén nem kis összeg (jelenleg nincs rá keret) és nem is tudom milyen CPUt lene érdemes venni (775 vagy AM2 esetleg AM2+).

Szval.. Szerintetek mi lehet a baj vele? (a kikapcsolásra gondolok) (remélem nem a sokat emlegetett kondi...)

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#2143) animatrix11 válasza djadji (#2142) üzenetére


animatrix11
őstag

nos a kondit könnyen meg tudod nézni, ha púpos akkor az , de az új lapokon már nem jellemző a kondi elszaródás, ez tipikusan táphiba effekt, persze lehet a lap is szar, azért próbáld ki egy másik táppal is, ha azzal is rossz akkor nincs 5letem mi lehet...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2144) djadji válasza animatrix11 (#2143) üzenetére


djadji
senior tag

Az a gáz, hogy a hiba rendszertelen. Azaz van hogy előjön.. aztán 1-2-5napig semmi.. aztán egyszer hazajövök és megint nincs bekapcsolva a gép.... Szval nem értem...

Valakinek konkrét ötlete?? :F



[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#2145) Rawulf válasza djadji (#2142) üzenetére


Rawulf
őstag

djadji : Van túlfesz. védelmed? Nem messze tőled behalt egy bluestorm táp az egyik vihar után. A 4200+ X2 nem egy vagyon... :) Egyébként lehet, hogy a tápkábeled lötyög, vagy cserére szorul... :D

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2146) piqla válasza djadji (#2144) üzenetére


piqla
őstag

Foldelt a dugasz, amire a gepet kototted? Nekem nem akart kikapcsolni a gep, allandoan ujraindult, raadasul a fem haz meg razott is :Y

Szereted az állatokat?

(#2147) djadji válasza Rawulf (#2145) üzenetére


djadji
senior tag

Van egy hosszabbító ami elvileg tulfeszvédelmes... A tápkábelt néztem.. de most jut eszembe hog az alaplapcsati is lötyöghet esetleg.. Megnézem azt is...
Hát.. én 3800 X2-t találtam olyan 18K körül.. azt kicsit sokalltam érte... nemtom egy 4200as mennyibe van... a PHn keresgettem egy időben... de elég sokér számolják üket.. eyg AM2-es fele annyi..:(

piqla: ja földelt dugasz.. egy vagyon volt a bekötése, de megcsináltattam, mert nekem is rázotta ház földleetlenbe... Ugyhogy ez is kilőve...


[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#2148) fero02 válasza djadji (#2144) üzenetére


fero02
veterán

Lehet, h anyukád nem szereti h nonstop megy a géped a torrent miatt és Ő lövi ki a gépet :DDD :DD

(#2149) Rawulf válasza djadji (#2147) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha jól számolom, akkor a 18K-t még a 4200 X2 sem éri el, pedig újonnan veszem! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2150) djadji válasza Rawulf (#2149) üzenetére


djadji
senior tag

Honnan veszed? Mer eddig csak drágábban láttam használtakat is..
Én 19Kért láttam újat... Kéne venni egyet.. valami olcsót.. amivel még húzhatom egy kicsit a teljes cserét...

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.