Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) fero02


fero02
veterán

Minden EPoX tulajdonosnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok! :R

(#2252) animatrix11 válasza fero02 (#2251) üzenetére


animatrix11
őstag

:R

Jó hogy én is annak mondhatom magam, megtartottam egy int vga-s 8rga-t tesztlapnak :K

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2253) djadji válasza animatrix11 (#2252) üzenetére


djadji
senior tag

Én már nem... :O
Akkor ki is vagyok innen rúgva? :O

Mellesleg ha kell valakinek valami az lapról.. szóljn.. emgdumáljuk... (9PNPA+SLI)

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#2254) fero02 válasza djadji (#2253) üzenetére


fero02
veterán

Az egészért cakli-pakli mennyit kérnél? :U :DDD Sokat ne mondj...

Meg ha eldöntötted a ram sorsát, akkor arról is tárgyalhatunk. ;)

animatrix: Jól tetted! ;) :K

(#2255) djadji válasza fero02 (#2254) üzenetére


djadji
senior tag

Mármint iért cakli pakli? az alaplapért? Nem tom. mondasz egy összeget és megegyeztünk.. (+ posta neked.. :DDD )
A RAMot még nem tudom.. az asszony gépébe is kellene.. ha kapok 939es lapot... de még nem tom.. Van 2x1 GB és 2X512.. egyszerre ugyse megy bele... :-D

http://djadji.fw.hu

(#2256) fero02 válasza djadji (#2255) üzenetére


fero02
veterán

Igen, a lapra gondoltam(+ doboz, kábelek, cd, hátlap, manual). De ha én mondok Neked árat, akkor az lehet nem fog tetszeni... :DDD

A ramot meg majd gondold át, én itt leszek...szólj ha eldöntötted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2257) fero02


fero02
veterán

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :R

(#2258) fero02 válasza djadji (#2255) üzenetére


fero02
veterán

Ram ügyben nem sikerült még döntést hozni? :U

(#2259) djadji válasza fero02 (#2258) üzenetére


djadji
senior tag

Valszeg marad a ram meg a VGA meg minden, mert a cuccokhoz szerzek mégis egy 939es lapot és az asszony gépébe teszem bele. ÉS ami abból kijön.. nos azt majd elcserélem egy üveg sörre.. (kb)
van /lesz 1 GB RAM. Nemtom milyen.. DDR1.. az tuti, de nem tom milyen.. elvileg új és garis.. (egyik haver vette, de a gépébe nem megy.. és az én 2*512met elcserélem vele az 1*1GBért, ami új)
Ha esetleg az érdekel.... (még nincs nálam.. nem tudom milyen .. de kb 3 ghete vette Szegeden egy komplett vagyonért.. asszem az 1 GB 12K volt.. :Y a marha...)
Bár lehet hoyg valakinek kell kompletten a régi alaplap ram vga egybe... na majd meglátjuk..

Egyébként ez a 775 lap meg CPU nem is olyan rossz... Szépen megyeget...

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#2260) fero02 válasza djadji (#2259) üzenetére


fero02
veterán

Hát engem csak 2*1 gb érdekelne...mellesleg itt felénk 11k. Drága, mint a fene, dehát ez van.

(#2261) djadji válasza fero02 (#2260) üzenetére


djadji
senior tag

na jó.. de itt lehet venni 8Kért is... Ugyértem a PHn...

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#2262) fero02 válasza djadji (#2261) üzenetére


fero02
veterán

Jah, így már értem.

Néztem én is itt, de nemnagyon találtam. :( Sztem én is újonnan fogok venni. :O

(#2263) Joltee


Joltee
aktív tag

Akinek van egy polcon porosodó Epox EP-58MVP3C-M lapja (jó régi, Socket370-es lap), az küldjön egy privit!

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#2264) Pinya007


Pinya007
tag

Mostanában elkezdett sietni az óra a rendszeremen. Lehet merül az elem, az alaplapban? Vagy mi egyéb okozhatja a problémát?
Egy Epox 8RDA3I-m van, 4 éves múlt a lap.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2265) Savage5 válasza Pinya007 (#2264) üzenetére


Savage5
senior tag

Akkor az a 4 év elég arra, hogy cserélj benne elemet. Pár száz forint egy 3V-os alaplapi elem (CR2032), mindegyik normálisabb számítástechnikai boltban kapsz. Ennyi idő után ha kicseréled benne, nem fogsz ártani ezzel a lapnak.

...

(#2266) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Az lenne a kérdésem, mitől fagy ki minden játék, úgy hogy megmerevedik a kép és erős búgás, vagy recsegés van a fejhallgatóba :F

Rengeteg mindent kiprobáltam, végigment a 3dmark 06, letöröltem az összes drivert és újjakat kerestem, amúgy Vista Ultimate van fenn....

Nem tudom mi lehet a gáz, a táp új Hyper 530W, új a videókari INNO 8800GT 512MB...

EPOX 9NPA Sli lap, AMD Dual Core 4600+ X2 proci, 2*1GB Hynix 400MHz....

Mit tegyek :F

(#2267) fero02 válasza HoReSz1975 (#2266) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ezek szerint mégsem adtad el a 3 cuccot?! :U :F

(#2268) Rawulf válasza HoReSz1975 (#2266) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha jól feltételezem, akkor az integrált hangkártyát használod. Tiltsd le a francba és nézd meg, hogy lefagy-e hang nélkül... Ha nem, akkor vegyél példát rólam és felejtsd el az integrált AC97-et, mert az a gyengéje ennek a lapnak. Ph! mindig van "bele való" eladó hangkártya! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2269) HoReSz1975 válasza fero02 (#2267) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem de most visszarakom az XP -t, mert ez a vista nem jó nekem, nem találok rendes drivereket a cucchoz és valószínű, hogy ezért szar, ma megcsinálom este, ha hazaérek a melóból...

(#2270) HoReSz1975 válasza Rawulf (#2268) üzenetére


HoReSz1975
őstag

ezt is kiprobáltam, drivercseréket is, átmásoltam a játékot egy másik wincsire, úgy sem volt jó, tehát a wincsik jók, memteszt jó lett nem talált semmit, 3Dmark végigmegy...

mindent leteszteltem, nem talált semmit...

szerintem a vista kifingott...

[ Szerkesztve ]

(#2271) HoReSz1975 válasza fero02 (#2267) üzenetére


HoReSz1975
őstag

februárban eladom őket....

(#2272) Rawulf válasza HoReSz1975 (#2271) üzenetére


Rawulf
őstag

Egy kérdés... ugye az nforce driver telepítésnél a hálózati csomag kezelőt nem tetted fel, ugye?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2273) HoReSz1975 válasza Rawulf (#2272) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem szoktam

(#2274) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

most már srácok tényleg az agyvérzés határán állok...

ma elvittem haverhoz a gépet, megnéztük a videokarimat az ő gépébe semmi gond nem volt, az ővét az enyémbe, rendesen ment, utána visszaraktuk a saját karimat 8800GT.

rendesen futott a játék, csak azt beszéltük, hogfy újrapasztázom a prockot, mert melegecske volt, megcsináltam, hazajöttem, bedugtam a gépet és ugyanaz a hiba jött ki megint, ez lehetetlen, a havernál meg minden jó volt :F

:O :O :O

mi a ki**** ku***** fa***** beleverem már az egészbe, ez már tényleg lehetetelen...

az elosztó lesz, vagy mi a franc....

holnap azt is veszek... pedig a proci már csak 42 fok lett, nem 60 akármennyi, nála pedig minden jó volt :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#2275) Rawulf válasza HoReSz1975 (#2274) üzenetére


Rawulf
őstag

Két kérdés:
- Milyen tápod van?
- Van szünetmentes tápegységed?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2276) fero02 válasza Rawulf (#2275) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ezek szerint mégsem annyira fontos és bosszantó HoReSz1975-nek ez a dolog...

Vagy elszállt a gépe. :DDD

(#2277) Rawulf válasza fero02 (#2276) üzenetére


Rawulf
őstag

Lüke haverom (is) sikeresen kinyiffantotta a Linksys WRT54G routere után a Gigabyte P35 DS3 lapját is... Csak tudnám miért nem sól, mielőtt bűvészkedik a flash-eléssel... pfff
Én pl. nem értek az autóm "bios frissítéséhez", ezért a szakszervizet kértem meg rá! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2278) fero02 válasza Rawulf (#2277) üzenetére


fero02
veterán

Jobb helyeken pedig ez default dolog... :D

(#2279) ditroit


ditroit
csendes tag

Sziasztok!

Én a következő jelenségre keresnék választ egy EP-8RDA+ alaplap esetében:

A számitógépem az inditástól számitott kb 2 percen belül lefagy (biosba is) és ha újraindítom semmi nem jelenik meg a képernyőn. Kisérletezgetéseim során eljutottam addig, hogy ha kiveszem az elemet és áramtalanitom a gépet 1-2 nap mulva ismét bekapcsolom elindul, illetve csak úgy tölti tovább a Windowst ha a Biosba a Load Optimized Defaults -ot aktiválom. És ha eddig még nem fagyott volna le akkor amint betölti a Windowst rá 1-2 percre biztos, hogy lefagy... és kezdődhet előlről...elem kivesz stb...

Próbálkoztam tápcsrével, memóriacserével de semmi.

Elékpzelhető, hogy a Bios újrairás segithet rajta?

Már nincs elképzelésem, mit ajánlotok...

(#2280) Rawulf válasza ditroit (#2279) üzenetére


Rawulf
őstag

Talán érdemes lenne bemenned egy "normális" műszaki boltba és egy VARTA vagy MAXELL alaplapi elemet venned (CR2032) első körben.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2281) ditroit válasza Rawulf (#2280) üzenetére


ditroit
csendes tag

Az ellem új, igaz nem Varta vagy Maxell, nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

(#2282) fero02 válasza Rawulf (#2280) üzenetére


fero02
veterán

Megvettem és felraktam a JTS hűtőt... :DDD

Jó stuff! ;)

(#2283) fero02 válasza fero02 (#2282) üzenetére


fero02
veterán

Itt van róla pár kép...

(#2284) drivert


drivert
csendes tag

Sziasztok!
Van 1 EPOX 9NPA+Ultra(nem sli) alaplapom és egy olyan problémám van vele, hogy tuningolva a buszsebességet a videokártya is alapból jobban melegszik, holott van 1 fix beállítása a biosban aminek szerintem nem szabadna változnia.Vagy rosszul tudom?A proci most 11x238-on megy így a videokártya terheletlenül 60fokos ha feljebb rakom 240-re akkor felmegy 70-re is.Légyszives segítsetek ha van valami ötletetek a megoldásra. :R
Köszönöm!

DriVer

(#2285) Rawulf válasza drivert (#2284) üzenetére


Rawulf
őstag

Mivel "csupán" 10 fok eltérésről és egy NForce4 alapú cuccról van szó, ezért tuningnál az alaplapi chip-készlet jobban melegszik és ezért rontja a vga kártya hő leadását.
Kíváncsi lennék rá, hogy milyen a ház szellőzése (mostanában a nagy "pc-forróság" miatt kezd elterjedni az elöl és hátul is 1-1db 12cm ház ventillátor).
[link]
Azt az Epox feliratú alaplapi hűtőt valami komolyabbra kéne kicserélni. Ha a VGA kártya nem takarja el felülről azt a ventillátort, akkor javaslom egy Thermalright chip-hűtő torony rápasszintását: [link]
tts-nél kapsz ilyet:
[link]
Halkabb is lenne a géped és ha jó a ház szellőzése, akkor passzívan még jobban is hűt a gyárinál!
9NPA+ Ultra lapnál pont az a jó, hogy nincs egy vonalban a vga kártya foglalattal, ezért nagyobb hűtést lehet rátenni az Nforce 4 Ultra chip-re. A gyári Epox hűtőt meg felejtsd el...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2286) drivert válasza Rawulf (#2285) üzenetére


drivert
csendes tag

Szia!
Köszönöm a kimerítő választ! :R
A házamban elöl hátul, úgy ahogy írtad van venti, de a chiphűtő az tényleg a gyári.
A videókártya közelsége pedíg tényleg adhatja a melegedés okát.
A kártya passzív hűtése (ami valószínűleg le lesz cserélve egy Zalman VF1000 LED-re vagy 1 Zalman Z-Machine GV1000-re) pont a chip másik oldalán van tehát nem lenne útban."A gyári Epox hűtőt meg felejtsd el..." Erre az ötletre már én is gondoltam, de eddíg nem láttam okát a cserének.Az everest 47fokot mért max az alaplapi hőmérsékletnek, ebbe gondolom beletartozik maga a chipkészlet is.Nem lehet, hogy az fsb húzással nő a kártya fsb-je is?Persze ezt nem mutatja semmi, mert ez volt az első amit megnéztem.
Köszi még1szer!A chiphűtő mindenféleképpen cserélve lesz!
:C :R :DD
Üdv!

DriVer

(#2287) fero02


fero02
veterán

Síri csönd és hullaszag...

(#2288) Daemon09 válasza fero02 (#2287) üzenetére


Daemon09
őstag

Senkinek sincs jó epox lapja? Vagy csak nincs velük gond...

(#2289) fero02 válasza Daemon09 (#2288) üzenetére


fero02
veterán

Inkább a második...

(#2290) Daemon09 válasza fero02 (#2289) üzenetére


Daemon09
őstag

Pedig nagyon jó lapok szvsz. Kár, hogy nem kapni mo-n.

(#2291) fero02 válasza Daemon09 (#2290) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz máshol sem...

(#2292) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy ehez a laphoz létezik e 45nm-es bios : Epox EP-5P965+GLI? 965Chipset után az epox abbahagyta az alaplapgyártást?

(#2293) Savage5 válasza Daemon09 (#2292) üzenetére


Savage5
senior tag

Az Epox fiaként fogható fel a Supox, ugyanis előbbi becsődölt, viszont az utóbbival meg szerintem csak nagyon kevesen találkoztak, vagy még egyáltalán nem idehaza. Ehhez az EP-5P965+GLI-hez meg egyetlen egy BIOS-t adtak ki: [link], amire nálam hibát ír, nem lehet letölteni, de a leírásban ennyi szerepel:
03/03/2007 Bios
Enhancements & Fixes for this beta BIOS release. 1. Solved can't installed O/S under RAID mode issue.
This article applies to:
EP-5P965+GLI

Szerkesztés: itt egy lehetséges BIOS, de a 45 nanós CPU-támogatást nem látom.

[ Szerkesztve ]

...

(#2294) Savage5 válasza Daemon09 (#2292) üzenetére


Savage5
senior tag

59LC7303.exe - ezt akarja letölteni a hivatalos honlap;
59LC7303.zip - de ez néz ki úgy, mint a hivatalos, egyetlen BIOS-verzió.
Az előző hozzászólásbeli link elhamarkodott volt, de egy a lényeg: akkor sincs 45 nm-es támogatása és valószínű, nem is lesz. Viszont egy Q6600-at be tud fogadni. :)

...

(#2295) Daemon09 válasza Savage5 (#2293) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, ezt néztem én is. Kár, hogy már nem gyárt lapokat az epox. Köszi a segítséget! :R

(#2296) Rawulf


Rawulf
őstag

9NPA+SLI : és csak megy és megy és megy... és még mindig működik. Ez az eddigi legjobb és legtartósabb alaplapom, ami valaha is volt. Ha év végén fejlesztem, akkor lehet, hogy bekeretezem ezt az alaplapot procival együtt és kiteszem a falra. 40 év múlva muzeális érték lesz. Eladni csak Epox fannak adnám el... Főleg, mert én olcsón akármilyen "noname Pistikének" nem adnám oda. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2297) Savage5 válasza Rawulf (#2296) üzenetére


Savage5
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet: 8RDA3+ PRO a nap 24 órájában egész héten. És még nincs púpos kondija (kopp-kopp). Bár a 6000+ leváltotta fő funkcióját, XP-vel és Debiannal közvetlenül a kábelmodem mögött routernek, "tűzfalnak", letöltőnek el fog menni még egy jódarabig, amíg be nem dobja a törölközőt. De egy echte 3200+-t még szívesen beletennék.

...

(#2298) fero02 válasza Rawulf (#2296) üzenetére


fero02
veterán

Dettó. Hónapok óta megállás nélkül, atom stabilan és hibamentesen fut. :R

Imádom ezt a rendszert. :C

(#2299) wector81


wector81
csendes tag

Üdv Epox-osok!
A napokban lettem Epox 8RDA3+ rev.3.2 tulajdonos! Egy Aopen AK79D-400Max pusztult meg, villámcsapásból kifolyólag (piszok jó lap volt... :O ), és helyette kerestem valami szintén értelmeset. Megleltem ezt az Epox-ot itt az apróban, és bár nincs rajta SoundStorm, amit én nagyon megszoktam, belevágtam. Kapott egy Barton magos Sempron 3000+ procit, mert a régi 2200+ Athlon XP is becsődölt a lappal együtt. A BIOS frissítés már rögtön egy kálvária volt, hogy egyáltalán kezelje a Sempron-t rendesen. Nemlétező oldalakról nehéz bármit letölteni. De nem adtam fel, és megtaláltam a legutolsó bios-t (2004-07-29) egy driver letöltős oldalon. Besütöttem, és végre mennek szépen együtt. Az, hogy az AOpen-en Promise Sata vezérlő volt, ezen meg Sil3112, egyenesen hozta, hogy Win kékhalál induláskor. XP telepít, minden oké, de hogy miért lett az eddigi C: most D: és azon a rendszer, a régi D:-t meg elnevezte C:-re pedig azon csak film meg zene van, azt csak Bill Gates tudhatja... De ezt még elnézem.

Viszont, és itt jön a tulajdonképpeni kérdés: van egy USB-s kártyaolvasóm, beépítve. Előző lapban szépen ment, gond nélkül. Ebben is megy, csak éppen mikor a POST után a WinXP kis kék hurkáinak kéne jönnie, akkor naaagy fekete kép egy bő percig. Aztán szépen betölt. Ha lehúzom a kártyaolvasót a lapról, akkor meg tölt rögtön, várakozás nélkül. Ha valaki futott már bele ilyenbe, írja már meg létszi, hogy miért csinálja ezt?! Mi köze az XP boot-hoz a kártyaolvasónak?! Köszi!

Ja, én nem is tudtam, hogy az Epox így befuccsolt, meg is lepett, hogy nem jön be az oldaluk... Kár érte, ez a lap (is) élő legenda az nForce2 Ultra-400-as körben...

(#2300) Rawulf válasza wector81 (#2299) üzenetére


Rawulf
őstag

1. Amikor felteszed a szűz Windows XP-t, akkor ezt az alaplapi Nforce drivert tedd fel és ELŐSZÖR!
[link]

2. Amikor NForce drivert teszel fel és azt kérdezi, hogy telepíted-e az Nvidia hálózatkezelő csomagot, akkor a válasz: NEM Ha mégis igent kattintasz, akkor ne csodálkozz...

3. Hangkártyának ezt a drivert tedd fel:
[link]

4. A silicon image-hez és a realtek hangkártyához látogasd meg a chip-ek gyártóinak honlapját...
Nem ellenőriztem, de ez kell elméletileg neked:
http://www.siliconimage.com/docs/3x12_x86_13652_logo.zip
Amit nem írtál viszont, hogy SATA merevlemezt használsz? Annál picit bonyisabb a tészta...

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.