Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1700) Rawulf válasza animatrix11 (#1698) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha párhuzamot akarsz állítani, akkor a csere kényszerülés az Intelnél nagyobb.
Ne azt nézd, hogy a negyedik 64 bites lap, mert a Socket 754-939-940 után AM2, AM2+ és AM3 váltások vannak (ráadásul az AM foglalatok tudtommal lábkompatibilisek lesznek, ergo olcsó AsRock lapok biztos lesznek, amik DDR2 és DDR3 foglalattal is rendelkezni fognak). Míg Intel vonalon ha időrendbe nézzük, akkor a Socket754 megjelenésekor még a socket478 Prescott kompatibilis lapok dívtak, ráadásul eleve 4 variáció van LGA775-re és még nincs vége az Intel LGA775 fejlesztéseknek...
Nem kell megismételni, hogy Core2 procit vesztek, mert mint már azelőtt írtam, hogy a Core2-nek köszönhető, hogy kapásból rövid idő alatt 10-15k HUF-ot csökkentek a közepes (inkább olcsónak számító) AMD procik árai.
Persze én is nagyon szeretnék egy szép Core2 procit, de a tuninghoz normális lap is kell.
Én egyszerűen csak megnéztem az alaplapok árait és ugyanazzal a szolgáltatással szerinte olcsóbbak az AMD lapok és az AMD proci is olcsóbb.
Ha most vennék gépet és tuningolni is szeretném, akkor egy AM2-es 3600-as X2 AMD proci nagyon jó telj./ár-ban.
Nem értek a tuninghoz, de eléggé egybecsengenek a vélemények, hogy mely lapok jók tuningra és melyek nem. Én még egyszer biztos nem fogom 40-50k-t alaplapra költeni.

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.