Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) keneseig


keneseig
tag

Sziasztok!

Ezek az 5- 7.1-es fejhallgatók milyen elven működnek?Vagy hogy érik el a térhangzást bennük?Láttam 1 fül részt amiben 3 hangszóró van,de azok annyira közel is vannak egymáshoz,hogy kb egy is elég lenne.Fülről verődnek a hanghullámok ,vagy hogy?

(#5252) tilla23 válasza keneseig (#5251) üzenetére


tilla23
csendes tag

Szögbe vannak állítva. Ha meghosszabítod a képzeletbeli vonalat olyan mintha lenne egy rendes 5.1-es vagy 7.1-es hangfalrendszered. 5.1-nél 4 hangszóró van benne egyébként. Persze mivel közel vannak egymáshoz nem ugyanaz a hatás, de van hatás. Játékosok véleményét olvastam rengeteget mostanság. Sokan azt mondják, hogy nagyon jók. Persze függ sok mindentől (anyagminőség, összeszerelés stb.).

Van virtuális megoldás mikor sima sztereó fejhallgató van, de különféle algoritmusokkal elérik, hogy úgy érezd mintha 5.1-es hangrendszered lenne.

Írások alapján a virtuális azért jó, mert a sztereó hangpár jó minőségű általában 50 cm-es elemkből áll (nincs elaprózódva). Így zenére jobb, mint egy igazi. Habár még jobb megoldásnak tartják egy jó hangkártya és egy sima sztereó párost hisz a drágább hangkártyák is tudnak virtuálisan előálltani 5.1, 7.1-et. Még előny, hogy nem olyan nehezek, mint a valódi 5.1-esek. A virtualizáció pedig jó visszaadja az irányokat, viszont a mélységet nem. Ehhez egy valódi 5.1, 7.1 fejhallgató szükséges. Hangminőségről még annyit, hogy szerintem csak annak érdemes elgondolkodni ezen aki tényleg foglalkozik is vele. Pl. én még a 10Khz-es hangokat se hallom már tehát nem hiszem, hogy nagy különbséget vennék észre egy sztereó és egy 5.1 hangminőség között. Térérzékelést viszont érezni fogom ezért nézegettem a valódiakat.

Vélemények alapján ez most egy egész jó valódi 5.1-es: CM Sirus
Strapabíró és jó a hangja. De nem is olcsó az már biztos. Ennél már csak a razer tiaamt 7.1 a drágább, de az valódi 7.1 fülenként 5 hangfallal. Vélemények nem nagyon vannak még róla.

Jónak mondják még a Roccat Kave-t (5.1). Ki erre ki a másikra esküszik, de a roccat-nál a forgó résznél töréshiba jelentkezett sok embernél. De gondolom ha nem forgatja az ember be a füleket állandóan akkor nem törik. A CM-nél nincs is ilyen beforgatási lehetőség.

Remélem tudtam segíteni.

(#5253) BoB


BoB
veterán

sziasztok a Plantronics Gamecom 780-ról milyen vélemények vannak? Illetve kényelmes?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5254) zserbox


zserbox
őstag

hol érdemes venni fülest?(nagy választék, jó árak)

(#5255) Tsebacsi válasza BoB (#5253) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én olvasgattam mostanában teszteket, főleg külföldiek vannak róla. De alig maradt meg bennem valami, szerintem valahol a középmezőny körül lehet.

zserbox: hangbarlang vagy mi, esetleg pixel.hu, venni meg a legolcsóbb, de még megbízható netes boltból.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5256) Kecuhun válasza tilla23 (#5252) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Szépen összefoglaltad. :R

(#5257) hEngi válasza tilla23 (#5252) üzenetére


hEngi
tag

Egy dolog még. Ilyen árba vétel előtt kötelező kipróbálni :) Semmit ne vegyetek meg netes tesztek alapján :)

(#5258) tilla23 válasza Kecuhun (#5256) üzenetére


tilla23
csendes tag

Köszönöm.

hEngi: Teljesen igazad van. Az lenne a legjobb. Pláne, hogy vannak szintén jól értékelt olcsóbb cuccok. Persze azt nehéz kitalálni, hogy árhoz képest vagy tényleg jók. Pl. a fentebb már említett Medusa 5.1 . A drágábbak nekem kényelmesebbnek tűnnek mindazonáltal, de a legjobb a próba lenne. Viszont nem igazán van erre lehetőség.

(#5259) BoB válasza tilla23 (#5258) üzenetére


BoB
veterán

Na ez ez. Hova lehet menni felpróbálgatni őket? Legtöbb helyen csak rendelésre hoznak egyáltalán.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5260) Tsebacsi válasza BoB (#5259) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pixel.hu bolt mint írtam szokott tartani készleten be mutatódarabokat. Egy e-mail és közelebb vagy.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5261) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan .../ .... hallgatót, ami a következőket tudná teljesíteni?

- vezeték nélküli kivitel
- alkalmas legyen elsősorban skype beszélgetésre / game (total war széria)
- a keret rá, max: 20-25k

Köszönöm!

Ha nem megfelelő topicban vagyok, elnézést, akkor nyugodtan zavarjatok át a megfelelő helyre, csak akkor adjátok meg, hogy hová menjek:)

Köszi:
a

(#5262) MarcZ válasza anytime (#5261) üzenetére


MarcZ
senior tag

Miért vezeték nélküli?

A man's got to do what a man's got to do.

(#5263) anytime válasza MarcZ (#5262) üzenetére


anytime
őstag

Azért, mert egy kicsit bonyolult itt az asztal alól felhozni a kábeleket és bizony sokszor van, hogy a munka közben rohangálok itt, az irodában, egyszóval kellene ez a kényelmi funkció!!!

(#5264) Freezbeee


Freezbeee
csendes tag

Tudnátok ajánlani gamer headsetet 20k alatt? A lényeg hogy (már amit ilyen áron lehet kapni) könnyü legyen , és persze a hangzása is jó legyen de ez egyértelmü. :R

(#5265) Tsebacsi válasza Freezbeee (#5264) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ma rendeltem meg a Creative Tactic3D Rage fülesem, és postaköltséggel együtt 18300 Ft. Előtte Sound Blaster Arena-m volt, és imádtam a hangzását, ráadásul könnyű is volt. Anyagfáradással el is tört 2 év után valszeg pont emiatt :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5266) anytime válasza Tsebacsi (#5265) üzenetére


anytime
őstag

Jól látom, ennek van wireless kivitele is???

(#5267) Tsebacsi válasza anytime (#5266) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jól látod! Az olyan 4-5ezer Ft-al szokott drágább lenni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5268) anytime válasza Tsebacsi (#5267) üzenetére


anytime
őstag

Nem vagyok jartas benne, ezert kerdem:
1. Kell kulon hangkkartya?
2. A game mellett skype-ra is tudom hasznalni? Gondolom igen, ha multi gamre megy.
Koszi!

(#5269) Tsebacsi válasza anytime (#5268) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amit én néztem ki, annak 2 kábele is van, usb-n vagy jackdugón keresztül is működik. Az előbbinél az usb-csatlakozójába van építve egy kis hangkártya, így minden usb-s gépen működni fog, és ugynaúgy fog szólni. A jack pedig használható bármilyen jackdugós eszközhöz, legyen az telefon, notebook, stb. Utóbbinál természetesen a microfon nem fog menni (vagy lehet csak akkor, ha egyesített dugóba megy, de ezt nemtudom) A wireless szerintem csak simán usb-s, de ha kéred, belinkelem neked a hivatalos oldalról a leírást, illetve kereshetsz google-n tesztet, én is találtam párat, sőt. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5270) hEngi


hEngi
tag

CM Storm Serius 5.1 ről van valakinek tapasztalata?

(#5271) anytime válasza hEngi (#5270) üzenetére


anytime
őstag

Engem is érdekelne. Ma reggel olvasgattam a honlapjukat és mit mondjak, igen tetszetős volt:)

(#5272) Tsebacsi válasza anytime (#5271) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kerestem nektek 3 tesztet:
Első, Második, Harmadik.

Az elsőt mondanám az egyik legmegbízhatóbb tesztnek, bár a második se rossz. Az elsőben a Corsairt is jó helyre teszi, arról is csupa jót olvastam.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5273) Freezbeee válasza Tsebacsi (#5265) üzenetére


Freezbeee
csendes tag

Köszönöm :C . De azért lehet még ajánlani. :D

(#5274) Tsebacsi válasza Freezbeee (#5273) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A fenti első tesztben vannak jó fülesek, illetve ajánlották feljebb a Superlux HMD660E-t, illetve én is nagyon jókat olvastam a Beyerdynamic mmx2-ről. Most így hirtelen ennyi :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5275) hEngi válasza Tsebacsi (#5272) üzenetére


hEngi
tag

Engem meggyőztek :)

(#5276) hann válasza hEngi (#5270) üzenetére


hann
tag

Egy borzalom, volt 2 is, egyiket próbálgattam egy darabig, de valami mindig rossz volt. Visszaküldtem, kaptam egy újat.. ugyanolyan szar. Utána írtam egy levelet a CM-nek a hibákról és visszaadták a pénzt, amit levásárolhattam a boltban. A hibákról tudnak, mert a forum tele van velük, de nem foglalkoznak vele.

Ugyebár van hozzá egy tactical console/hangkártya, ami nagyon fasza, csak a driver amit kiadtak hozzá, nem működik túl jól. A driverben ha beállítod az 5.1-et, a játékokba nem lép be, vagy csak több perc töltés után és akkor is van valami a mikrofonnal, hibákat ír ki.

A fő probléma, hogy az oldalán a CM Storm logok led világítása olyan interferenciát okoz, mint amit X évvel ezelőtt az alaplapi hangkártyák produkáltak. Sípol mint az állat. Próbáltam a tactical console-lal, alaplapi hangkártyával, Xonar DS-sel, mindnél ugyanaz.

A füles magam nagyon jó lenne, az ötlet jó, jól összerakták, de a drivert évek óta nem javították, és a ledet meg nem tudod kikapcsolni, voltak még vele gondok csak már nem emlékszem. Emellett játékokban kifejezetten nem teljesített jól.. viszont filmeknél hibátlan volt.

Összességében abszolút nem ajánlom :(

Megtaláltam a levelet amit küldtem jó egy éve..

1. próba

Tactical mixing console 2 usb-t alaplapra rádugom, hozzáadott/letöltött drivert telepítem.
Alapértelmezett lejátszó, alapértelmezett kommunikációs eszköz.
A driverben nem állítok semmit.

Elindítom a Ventrilo-t, beállítom a Sirus-t mint bemeneti/kimeneti eszköz.
Tesztnél a program rövid időre kifagy, de hangot nem játszik le, valamint kommunikálni se lehet.

Elindítom a CS 1.6-ot, szerverre csatlakozásnál ~1 percet kell várni, ami normál esetben 5 mp., majd belépésnél hibát ír ki a kommunikációs eszközre.
A belső kommunikáció nem működik.

2 módon tudtam átmenetileg orvosolni a helyzetet:

1. Letöröltem a drivert,utána majdnem minden működött normálisan. Ventrilon lehetett kommunikálni és CS1.6 is gyorsan csatlakozott, hiba nélkül, viszont ebben az esetben a headset csak a stereo hangzásra volt képes.
Windosban csak stereo és 7.1 között lehetett választani, de 7.1-nél a teszthang lejátszására már hibát írt.

2. Driverben 5.1-ről Quadrophonic-ra állítottam. Mellékesen, ha a surround max mellől kiszedem a pipát, a jobb és bal első hangszórók nem szólnak, 5.1-ben.

-------------------

2. próba

Jack dugók + usb, alaplapi és dedikált hangkártyával is. ( A tactictal mixing console hangminősége számomra megnyerőbb volt )

A programok megfelelően működnek, de sajnos mindhárom hangkártya esetében, amikor nem volt hang lejátszva, erős interferenciára utaló, sípoló hang jelentkezik egérmozgatásra, klikkelésre.

[ Szerkesztve ]

(#5277) hEngi válasza hann (#5276) üzenetére


hEngi
tag

Pedig már azt hittem megtaláltam az igazit :D
Azért köszi szépen a leírást :) Keresem tovább a megfelelőt :(

Valami ötlet 30+ ért keresem kifejezetten játékra. Egy pár +k belefér de azért tiamat 7.1 áráig nem mennék el :)

[ Szerkesztve ]

(#5278) Freezbeee válasza Tsebacsi (#5272) üzenetére


Freezbeee
csendes tag

Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma erről tudsz valamit? :D Mármint azon kivül amit ott leirtak , személyes tapasztalat...

[ Szerkesztve ]

(#5279) Tsebacsi válasza Freezbeee (#5278) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem sajnos, nekem Sound Blaster Arena volt, egy korábbi verzió. Azt imádtam, a hangzása nagyon bejött, a creative progi pedig egyszerűen kezelhető, milliónyi beállítással. Persze ezek nélkül simán az usb-t bedugva is szépen szólt, mind játékra mind zenére.
Azt tudom csak, amit a tesztekben is írnak, hogy nem rossz, kényelmes füles, mert könnyű, viszont emiatt kicsit olcsónak is érződik, gyengébb anyaghasználattal. Viszont a 3D effektusát dícsérik mindenhol.

Véleményem szerint bele kell csapni, abba ami a legjobban tetszik és még belefér a büdzsébe, nagyon mellélőni nem lehet, vagyis nagyon ritka. Ha meg mégse jön be, kis veszteséggel túl lehet adni rajta, vagy ha olyan a hiba, levásárolni. :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5280) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

XBOX360-hoz kellene nekem egy 5.1-es (vagy nagyobb) gamer füles, elfogadható áron. (max 20-25 ezer)
Tudnátok ajánlani megfelelőt? Full xbox360 kompatibilitás kell, tehát a játékhangok és a chat is működjön.. Előre is köszönöm a válaszokat..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5281) Kaszika


Kaszika
tag

Sziasztok, van egy siberia v2-es fülesem, ami usb nélküli, SteelSeries Siberia 5H V2 USB 7.1 Soundcard 5hv2 Surround sound <-- Ez megfelelő ahhoz hogy 7.1-et adjon? fontos lenne!

(#5282) Tsebacsi válasza tutis (#5280) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Helló!

A saitek tritton ilyesmi füles, és mintha a creative-nak is lenne hasonlója. Illetve a steelseriesnek is, de az már 30k körül alakul.
Plusz turtle beach, dehát ez nekem tök noname :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5283) Kaszika válasza Tsebacsi (#5282) üzenetére


Kaszika
tag

Javítanám, a steelseriesnek 30ért 7.1 :D

(#5284) tutis


tutis
őstag

A tritton detonator, trigger, ax180 közül melyik a legjobb?
Ezekkel szemben a Sharkoon X-Tatic SP Plus?
Illetve egy másik kihívó: turtle beach PX3?
Olcsóbb kategóriában: : Ozone Onda 3HX?
Kinek milyen tapasztalata van a felsorolt fülesekkel?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5285) BoB válasza Kaszika (#5281) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom más hogy van vele, de én nem igazán értem mit akarsz. Ha választ szeretnél egy kérdésre, vedd a fáradtságot és fogalmazz meg egy épkézláb mondatot.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5286) jaffa 2843 válasza Kaszika (#5281) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Inkább vegyél hozzá egy Asus Xonar DG hankarit és tessék, ott az 5.1/7.1-ed, és hangilag is jobban kijössz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5287) Tsebacsi válasza tutis (#5284) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Emlékeim szerint ilyenje itt nincs senkinek, max esetleg találkoztak velük véletlen. Én azt javasolnám neked, hogy a neten minden fellelhető tesztet olvass el róluk, összegezz, majd ár/érték arányban a legkedvezőbbet vedd meg. A felesleges csicsa annyira ne mozgason, mert az csak parasztvakítás, néha a legjobban szóló/legtartósabb fülesek a leghétköznapibbak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5288) cskamacska válasza jaffa 2843 (#5286) üzenetére


cskamacska
addikt

Na jó, de annak van gamer approved ajánlása a gamer sajtóban? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5289) tutis


tutis
őstag

Sziasztok, újra kérdésem lenne. Még mindig az xbox360 fülesével szenvedek, egyszerűen nem tudom milyet vegyek. a sztereó fülesektől félek, mert játék közben nem adják vissza a térhatást, az 5.1-esek viszont baromi drágák (10-15ezer Ft viszonítva a 40-50 ezer FT-hoz)
Ilyen többlet áron is érdemes lenne 5.1-et vennem játékhoz? Vagy egy jó minőségű sztereó is ér valamit játékban? A hangkártya ugye az xbox360 beépített cucca..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5290) GERIlla83


GERIlla83
tag

Üdv mindenkinek!

Sikerült hozzájutnom egy Asus Xonar DG hangkártyához és egy Roccat Kave 5.1 headsethez.
Segítséget kérnék mert sehogy sem tudom beállítani. BF3-al játszok de olyan az egész mintha egy dobozba lennék zárva és kívülről hallanám a hangokat.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#5291) Kecuhun válasza GERIlla83 (#5290) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Ugyan ilyen problémám volt nekem is a Kave-vel. Akárhogy próbáltam beállítani nem sikerült. Másnap küldtem is vissza a boltba és kértem vissza a pénzemet.

(#5292) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok!
Erről a fülesről van esetleg tapasztalata valakinek? Elsősorban játékra használnám! 12k lenne postával együtt, ennyiért nem hinném, hogy találok jobbat, vagy mégis?
Speed-Link Medusa NX 5.1 Surround Headset

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5293) GERIlla83


GERIlla83
tag

Erről a Steelseries 4H Audio-ról van valakinek tapasztalata?

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#5294) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, fejhallgató vásárlás előtt állok és keresem a számomra megfelelőt ,nem nagyon értek hozzájuk.Szóval a kérdés a következő .A lényeg hogy zárt legyen.
Melyik a legjobb USB-s 5.1 - 7.1 ,miért a legjobb ,ár?
Melyik a legjobb analóg csatlakozású 5.1 - 7.1 ,miért a legjobb ,ár?
Eddig Logitech G35 néztem ki magamnak kb 20k ért kapni használtan, analóg csatlakozásút nem nagyon nézegettem mert azokhoz kell hangkártya ami + költség lenne + azokhoz sem értek :D
Kinézet annyira nem érdekel de a hangzás annál inkább :)

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#5295) MarcZ válasza aProPeti87 (#5294) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ha mindenképpen USB-s kell, akkor a G35 mindenképpen az egyik legjobb azok közt, de helyedben még mindig az Analóg + Hangkártya párossal próbálkoznék.

A man's got to do what a man's got to do.

(#5296) regener


regener
veterán

Sziasztok,
mi a véleményetek erről? ASUS Echelon

Itt találtam róla egy német tesztet ahol egész jó értékelést kapott, viszont érdekelne van-e valakinek személyes tapasztalata vele.

(#5297) Malanrion


Malanrion
tag

Hangkártya+fejes kombóra mit ajánlanátok? zárt rendszerű kellene. Játékra, filmre, zenére. kártyára és fülesre összesen 40-45öt szánnék.

Köszönöm!:)

(#5298) GERIlla83 válasza Malanrion (#5297) üzenetére


GERIlla83
tag

Nekem egy Asus Xonar DG-m és egy Steelseries Siberia V2-m van. Nagyon meg vagyok velük elégedve.
Újonnan 42k körül meg tudnád venni.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#5299) Malanrion válasza GERIlla83 (#5298) üzenetére


Malanrion
tag

Köszönöm szépen!!!

Gondolkozok még a Corsair Vengeance 1500-as fejesen, meg az Asus Xonar X1-en..

A DG jobb füleshez? mert később lenne még hozzákötve egy 5.1-es is:)

(#5300) RONEX válasza Tsebacsi (#5265) üzenetére


RONEX
csendes tag

Szia, azt meg tudnád mondani, hogy honnan rendelted?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.