Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Lpety


Lpety
csendes tag

Sziasztok!
Egy próblémám lenne.Van egy ozone strato evo 5.1 usb fülesem,de minden hallgatás közben(film,játék stb) serceg nem kicsit, alig lehet érteni a beszédet. Valaki találkozott már ilyen próblémával? Saját drivere van fent
Előre is köszi a segítséget.
LP

(#5202) zsoika válasza Lpety (#5201) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Nekem is ilyen fülesem van, de még nem tapasztaltam ilyen hibát (remélem nem is fogok).
Ki kéne szűrni melyik hangszóró és melyik oldalon recseg. Mindegyik USB csatlakozóban előjön a hiba? Próbáltad már másik sz.gépben(nem hiszem hogy bármin is változtat de hátha). Lehet esetleg vezeték törés/szakadás vagy potméterhiba. Ha kicsit tekergeted, mozgatod a potmétereket nem szakadozik a hang?

(#5203) Aullah


Aullah
tag

Sziasztok!

Ideje lecserélni a mostani fejesem, mert már elég sok hibája van.
-Másik topikban azt mondták, hogy nem nagyon éri meg 5.1-es fejhallgatót venni... mit mondtok erre?
-Nekem játékra, illetve filmnézésre kéne egy 5.1-es. Még nem volt ilyen és igazán kipróbálnám.
-Kell hozzá rendes hangkártya, vagy integrált is jó? Illetve más feltétele van?
-Erről van véleményetek? "Point Of View Gaming Headphone 5.1 USB"

Választ köszi is előre.

(#5204) Lpety válasza zsoika (#5202) üzenetére


Lpety
csendes tag

A füles 1hónapos,de nem változik ha tekergetem vagy a vezetéket mozgatom. Hát hogy melyik hangszóró azt nem tudom megállapútabi. De olyan mintha egy hangszíntnél jönne elő a sercegés. Még másik gépen kipróbálom. Köszi.

(#5205) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Fülest akarnék venni, játékokhoz +zenéhez és filmhez, tehát mikrofon is kellene rá! Olvasgattam és 3 gyártő között gondolkodok. Steelseries, Asus (ROG), Sennheiser, ezen belül még nem gondolkodtam. Ti mit/melyiket ajánlanátok, nem csak a felsoroltak közöl, hanem egyébként is:)

(#5206) Lpety válasza zsoika (#5202) üzenetére


Lpety
csendes tag

Megvan a próbláma! Úgy néz ki azt az USB3-as portot nem szerette. A másikban gyönyörűen szól!(-:

(#5207) zsoika válasza Lpety (#5206) üzenetére


zsoika
addikt

Hurrá!
Örülök hogy sikerült!

(#5208) emiki6 válasza Malanrion (#5205) üzenetére


emiki6
veterán

A siberia jó, viszont az ipon helyett ajánlom a pixel.hu-t

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5209) emiki6 válasza Aullah (#5203) üzenetére


emiki6
veterán

Ha USBs akkor nem kell hangkártya mivel bele van építve.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5210) Aullah válasza emiki6 (#5209) üzenetére


Aullah
tag

Köszi.
Az.

(#5211) Malanrion válasza emiki6 (#5208) üzenetére


Malanrion
tag

van valami negatív tapasztalatod az ipon-nal?

(#5212) cotag válasza Malanrion (#5211) üzenetére


cotag
senior tag

Nekem van...kuva szar a gariztatás!!!30-40 nap!

(#5213) Malanrion válasza cotag (#5212) üzenetére


Malanrion
tag

értem, nekem elég sok cuccom onnan van, és még nem volt vele semmi gondolom, lehet csak én vagyok a szerencsés, de én eddig megvagyok velük elégedve!

[ Szerkesztve ]

(#5214) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Van egy Speedlink Medusa 5.1 Home Edition fejhallgatóm. Még nincs egy éves sem és sajna a hátsó hangszórók hangerőszabájzója döglődik (nem értem hogy mert a bal hátsó normálisan szól és állítódik, de a jobb hátsó az nem, szinte mindig halk, néha ugrik normális hangerőre). Próbálom intézni a garanciát (de lehet nem lesz belőle semmi, mert agyon akciózva vettem, utolsó darab volt, lehet nincs rá 1 év gari...). Nem lehet ezt valahogy javítani? Ragasztva van a hangerőszabályzó része, szóval gondolom nem...De hátha van valami szaki, aki tud tanácsot adni. Szeretem, mert jól szól, van ennél sokkal jobb is, de szeretném megtartani... (ha garanciális, szerintem csak levásárolhatom az árát, mert olyan régi típus, meg nem is árulnak jelenleg hasonlót sem abban a boltban...). Köszi a választ! :R

(#5215) zsoika válasza atomeec (#5214) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Jobban jársz a gariztatással mert ha tényleg ragasztva van akkor csak barbár munkával lehet a potméterhez jutni amit ekkor már bármelyik elektroműszerész fazon ki tud cserélni feltéve hogy talál helyettesítő terméket a potméterek között és akkor még ott van az összeszerelés(ragasztás) ugyebár.
Alternatíva lehet ha egy ugyan ilyen hibás/törött (de nem a hangerőszabályzó része) fülest veszel meg olcsón és a kettőből egyet elvet követve hajtod végre a javítást.
Apám mondása "Emberek rakták ezt össze fiam" miszerint mindent meg lehet javítani csak kérdés hogy mennyi időd, pénzed és türelmed van a sziszifuszi melóhoz ill. alkatrészkereséshez.
Ha ezek után még mindig azt gondolod hogy nekifogsz a javításnak mert minden áron kell neked ez a füles és a gari befuccsolt akkor sok türelmet kívánok!
Zsoika

(#5216) atomeec válasza zsoika (#5215) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi! :R Már írtam nekik, nem akarok potyára odamenni, ha nem garis...ha nem garis lehet nekiesek valamikor de még meggondolom... :DDD

(#5217) Tonti


Tonti
tag

Mi a véleményetek a razer tiamat 2.2 ről?

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#5218) RichieTri válasza Tonti (#5217) üzenetére


RichieTri
senior tag

volta felyemen mikor a SS Siberia V2-t vettem.
ugyanott kipróbáltam roccat kave-t, tiamatot,5h-t
tiamatnak picit szebb a hangja mint a roccatnak, de fele annyi magas sincs benne mint a SS-be.
nekem nagyon mély orientált a hangja.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#5219) ricshard444


ricshard444
veterán

Siófok közelében van valaki akinek lenne kedve leugrani megmutatni milyen egy rendes 5.1 füles ? :) ( Lehet akármilyen csak valós legyen ne virtuális / dolby )

Vannak dolgok...

(#5220) Kobe


Kobe
veterán

Hali

Olyan max ,10 k korul letezik olyan minosegi darab ami skypera, ventrilora, jatekra idealis es meg mondjuk zenet is lehet hallgatni rola?

(#5221) Malanrion válasza Kobe (#5220) üzenetére


Malanrion
tag

Ez megfelelne a célnak.
Egy teszt is van hozzá:)

[ Szerkesztve ]

(#5222) dav<3


dav<3
tag

Miért nem érzékelni egy indulásnál sem a gépem az USB-s hangeszközöm? (USB-s füles)

Minden egyes induláskor ki kell húzni és vissza kell dugni mikor már felállt a windows mert különben nem érzékeli. Kihúzás és vissza dugás után természetesen tökéletesen működik. Az eszközkezelőben megkerestem az usb eszközt ott van a kis felkiáltójel rányomta hogy hiba keresése azt írta hogy az usb kompozit eszköz nem használható. Valaki pls segítsem elég idegesítő mindig ki-be dugdosni.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#5223) Aullah


Aullah
tag

Hipersebességgel megérkezett az új 5.1 fejesem. (kevesebb, mint 24 óra telt el a rendelés és a vidéki kiszállítás között).
Tudom, hogy nincs egy univerzális beállítás, de esetleg segíthettek, hogy milyen viszonyban kéne lenniük a hangerő szabályozóknak. Surround, Front, Center, Woofer szabályzó van. A fejes egy Point of View. Jó nehéz, viszont nagyon jól rámegy a nagy fejemre.
(ha lehet, akkor a fikázásokat nem kérném.)

(#5224) atomeec válasza Aullah (#5223) üzenetére


atomeec
senior tag

Szia. Akkor most ketten örülünk, mert az én hibás fejhallgatóm meg kicserélték (nem tudom hogy lehetséges, de volt nekik raktáron - pedig én hoztam el az utolsót tavaly harmad áron...).

Na jó ez gondolom mást nem tölt el úgy örömmel mint engem :DDD

Nekem is gondot okozott, sőt okoz is a beállítás, nem találok sehol segítséget. Viszont már nagyjából sikerült belőni, itt van egy kép róla, miként van nálam. Tehát a szoba korrekció mindenképp kell, anélkül a hátsók marhára nem szólnak...Én még a mélyhang-kezelést is engedélyeztem (így még rezeg is :) ) Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5225) tilla23


tilla23
csendes tag

Sziasztok!

Sok keresgélés után két 5.1-es headset tetszett meg:

Tritton PC 510 HDA
Tetszik benne:
-a Neodymium mágnes a jó hangzásért (persze lehet reklámfogás, de úgy olvastam van értelme). De az is lehet, hogy már mind ilyen mágnesből vannak. Nem tudom.
-118 db
-20Hz - 30KHz
Nem tetszik:
-a fül, mert szerintem abba könnyen bele fogok izzadni a fülem.
-lehet mire megvenném már nem is lesz kapható sehol

MEDUSA NX 5.1 Surround Headset
Tetszik benne:
-a fül párnázott bolyhos így talán kényelmesebb

És itt elakadtam ugyanis nem találok olyan részletes specifikációkat, mint a trittonnál. Esetleg tudtok ebben segíteni? Lehet, én nem kerestem jól és nem láttam specifikációkat. Melyiket ajánljátok? Max. 15 000-ig mennék el.

VIA VT1708S 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek van az alaplapomon. Nem tudom ez mennyire lesz elég. Remélem jó lesz neki. Ha nem akkor veszek hangkarit is.
Köszönöm.

(#5226) kabipeti85


kabipeti85
csendes tag

Sziasztok!

x360 / PC kompatibilis, mikrofonos, vezeték nélküli fejhallgatót tervezek venni 30-40e Ft közötti kategóriában. Elsősorban játékra kell, másodsorban filmnézésre. Hosszadalmas keresgélés és teszt olvasgatások után végül 2 fejhallgató közül nem jutok dűlőre.

Creative Sound Blaster Tactic 3D Omega és SteelSeries SPECTRUM 7XB

Nektek mi a véleményetek? Van valakinek esetleg tapasztalata valamelyikkel?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#5227) MarcZ válasza kabipeti85 (#5226) üzenetére


MarcZ
senior tag

Miért pont vezeték nélkülit?

A man's got to do what a man's got to do.

(#5228) kabipeti85 válasza MarcZ (#5227) üzenetére


kabipeti85
csendes tag

A vezeték nélküliséggel járó kényelmet nem szeretném feladni.

(#5229) MarcZ válasza kabipeti85 (#5228) üzenetére


MarcZ
senior tag

Hidd el, nem kell a neked.

A man's got to do what a man's got to do.

(#5230) dav<3 válasza tilla23 (#5225) üzenetére


dav<3
tag

Helló! Mindenképpen a Trittont vedd! Hát a hangcucc a gépedben elmegy de igazából egy ASUS XONAR DX/XD-vel lenne az igazi. Remélem segítettem.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#5231) tilla23 válasza dav<3 (#5230) üzenetére


tilla23
csendes tag

Igen. Köszi. Valahogy én is így látom. Habár a tritton kezd eltűnni. Az újabb modellek meg nagyon drágák.

Továbbá elgondolkodtam, hogy lehet jobb lesz nekem a virtuális. Mert jobbára filmezés és zene miatt lenne és másodlagos a játékbeli 5.1 élmény számomra. Filmnél is azért, hogy ne ordítson már a sok effekt miközben a beszédet alig hallom az 5.1 lekeverés miatt. Ott meg jobban szerepel egy jobb sztereo szerintem. Ezen még agyalok.

De ha valódi akkor marad a tritton ha még találok.

(#5232) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Szeretnég egy kis segítséget kérni. Olcsó gamer headset kéne nekem. Most egy Logitech G35 headsetem van ami elvileg nagyon minőségi, de gyakorlatilag csak a hangja jó. Maga a szivacs ami a fülhöz ér, az kb 5-7 hónapig bírta, és elkezdett hámlani, és büdösödni. Vart a csajom rá valódi bőrt, és még bírta 2 évig, de már vagy 3 helyen eltört MAGÁTÓL, nem leejtéstől a műanyag része is. Szóval nem értem, hogy egy drága, és nagyon minőségi fülesen hogyan lehet pár apróságon spórolni... Szóval ezúttal valami olcsó kell, amitős nem is várok többet. Az a lényeg, hogy a tányérja ne a fülemen üljön, hanem a fejemen, és minél nagyobb annál jobb!
Előre is köszönöm!

(#5233) zsoca74


zsoca74
csendes tag

Sziasztok akit esetleg érdekelne 1 Razer Carharias fejhallgató az írjon :)

(#5234) gregus021 válasza zsoca74 (#5233) üzenetére


gregus021
tag

- A Hardveraprón szabad hirdetni, a fórumban nem!

(#5235) tilla23


tilla23
csendes tag

És erről mi a vélemény?
Artic P531

Elég jókat írnak róla. Már amennyire ki tudtam venni. Ráadásul front hangszórója 40 mm-es 32 ohmos 20-20000-ig tehát egész jó. Gondolom sztereó esetén azokat használja.

Talán hátrány, hogy nem neodínium a mágnes, de úgy látom ttól még jó, mert nem hordták le. 80%-os értékeket kapott. Esetleg valaki tud róla valamit?

Itt van egy másik nagyon jó: Rosewill RHTS-8206

Top award-ot kapott a newegg-nél ahogy nézem. Viszont sehol nem látom Magyarországon.
Kint 60 dollár (13 000 Ft). Szerintetek lesz itthon?

(#5236) Aullah


Aullah
tag

Próbálgatom beállítani a fejesem, de még kicsit fura. Lenne egy kérdésem:
-Szóval van az 5 hangszoró, CENTER, LEFT-RIGHT FRONT, LEFT-RIGHT SURROUND, HA tegyük fel, hogy a CENTER hangerő=1.0, akkor milyen hangosnak kéne lennie az oldalsóknak? Gondolom valamennyivel kisebbnek, ugye?

(#5237) SirAlo válasza megint én (#5232) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Kelett volna gariztatnod amikor elsonek levalt a bor, en is nemreg vettem G35ot, lehet tudni hogy a mostaniakat mar uj borrel adjak es erosebb-e a hajlatoknal a muanyag vagy ez is fel fog bomlani- elfog torni ido utan ?

(#5238) tilla23 válasza tilla23 (#5235) üzenetére


tilla23
csendes tag

Közben még jobban kutakodtam a neodynium ferrit közötti különbségről. Állítólag mindkettőből lehet jót is meg rosszat is csinálni. Neodynium erősebb ezért kisebb súllyal elérhető ugyanaz. Csak hát ugye a többi paraméter sem elhanyagolható és a teljesnek a minőségét minden együtt véve határozza meg szóval kár a mágnes típussal annyit vergődni, mint én tettem :) Egyenlőre tetszik az Artic P531 azok alapján amiket néztem róla. Mondjuk nem analóg hanem saját hangkártyás, de letettem már a nagy minőség mániámról. Nem vagyok annyira vájt fülű. Csak szóljon szépen és ne recsegjen, de azért ne is essen szét 1 év múlva :)

Aullah: Valahogy én ezt így képzelem el: mikor összerakják a hangszórót letesztelik többen többféleképpen, hogy melyik milyen hangerővel legyen 1-es szinten.
Ha valaki ezután filmet játékot stb. készít ami 5.1-es akkor gondolom ők is nekiugranak és többféle hangfalrendszert kipróbálva megpróbálják a zajok stb. hangját meghatározni ha szükséges egyáltalán bár nem hiszem.

Vagyis azt akarom kihámozni ebből, hogy nincs olyan, hogy lentebb kell venni akármelyiket is. Alapból nem. Viszont mindenki másképp hall és a komfortérzet is különbözik egyénenként lehet állítgatni kell neked. De nem hinném, hogy akad beállítás ami mindenkinek jó. Én például nem szeretem a basszust akármiben is szól más meg imádja. Lehet kapsz majd értékeket, de szerintem jobban jársz ha kísérletezel és megpróbálod kitalálni neked mi a jó.

(#5239) hEngi válasza SirAlo (#5237) üzenetére


hEngi
tag

A szivacson elvileg javítottak. A törékenységéről nincs infom :)

(#5240) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tisztelet!

Kb. 5 perce törött el szeretett, imádott Creative Sound Blaster Lilve Arena fülesem, hogy ro**na el ahol van :DDD 2 éve van meg, és anyagfáradás miatt pukk, a bal füles része eltörött az illesztésnél...

Mivel septiben szeretnék új fejhallgatót venni, a segítségeteket kérném.
Ez egy zárt füles volt, anno azért ez lett véve, mert még a családdal éltem, és nem örültem, ha behallatszik valami zaj a zenébe-filmbe-játékba. Mivel azonban önálló(ülő/fekvő) lettem, már a nyitottakra szavaznék, hogyha csönget a postás, meghalljam, plusz előnyös a szellőzés is :D

Szóval: Zene-Játék lenne a felhasználás, van, hogy órákig a buksimon hordom. Mikrofon követelmény, a creative ráadásul usb-s volt, az is jó lenne. Árban mondjuk 20k, de lehet feljebb is, lejebb is. Jó minőséget, szépen hangzó valamit szeretnék, nem csilivili csicsás divatmarhaságot.

Előre is köszi a segítséget!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5241) tilla23 válasza Tsebacsi (#5240) üzenetére


tilla23
csendes tag

Ragasztásban gondolkodtál. Roccat kave-nál olvasgattam a véleményeket. A fülénél tört el az is majdnem mindenkinek. De az egyik megragasztotta pillanatragasztóval és 1 éve jó neki úgy.
Úgy látszik népbetegség, hogy törnek.

(#5242) Malanrion


Malanrion
tag

Fülest keresnék 20-25k körül, lehetőleg 5.1 vagy 7.1-es játékra filmre és zenére is lenne, szeretném hogy szépen szóljon, asus xonar d1-es kártyába lesz majd használva.

(#5243) Tsebacsi válasza tilla23 (#5241) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értek kicsit a ragasztáshoz, a kollégák mégjobban, ez sajna menthetetlen mindenki szerint, illetve túl sok munka lenne beleölve. :(
Nézegettem az újabb Creative-okat, illetve Siberia V2 USB-t is, de nem merek már semmibe belevágni, ezt az Arenát imádtam, mert szerintem nagyon jól szólt, kényelmes is volt, jól nézett ki, stb.

Azért ha van ötletetek azt szívesen fogadom, de csak USB-s vonalon gondolkodom, és ha lehet, 5.1. Max. 30k Ft-ért.

Malanrion: Sokak szerint ha van Xonar, nem éri meg az 5.1-7.1 mert rosszabbul szólnak, mint egy komolyabb füles. Én azt mondanám, nézz hozzá valami kényelmes és jól szóló hi-fi fülest, és lehugyozod a lábad :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5244) Malanrion válasza Tsebacsi (#5243) üzenetére


Malanrion
tag

Még nincs Xonar, csak következő beruházás lenne egy hangkártya és egy fejes. Ötleteket is szívesen fogadok erre a kettő kombójára, ki szeretnék belőle jönni 40k-ból max, gondolom ebből már elég jó lehet (nem profi, de célnak megfelelő..) Amire kellene: film, zene, játék, skype. A hangkártya pedig azért, mert 5.1-es rendszer is lesz rákötve a gépbe, hol ez, hol az fog szólni, de ha van ötleted, hogy ezeket az igényeket máshogy is megoldjam szívesen hallgatnám.:)

(#5245) Tsebacsi válasza Malanrion (#5244) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ó ennyire én se vagyok spíler benne :) A milyen fejhallgatót vegyek topicban vannak hozzáértők a hangkártya+füles témában. Ők szokták javasolni a xonar+hi-fi füles kombót csíptetős microfonnal. Bár a többpontos füleseket alapból elítélik. :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5246) hEngi válasza Tsebacsi (#5245) üzenetére


hEngi
tag

Nem ítélik el de ebben az árkategóriában (20-30k) választani kell a jó hangszóró vagy a sok pont egy között :)

(#5247) skatebab


skatebab
tag

sziasztok van egy headsetem de a notin csak egy jack van s a kis logó mellette egy headset mikrofonnal.
de ha bedugom a mikrofon jack-et akkor nem érzékeli a gép,van erre megoldás pl. átalakító ?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#5248) dudika10 válasza skatebab (#5247) üzenetére


dudika10
veterán

Van átalakító. [link]
Azt kell megtudni, hogy milyen a lábkiosztása a laptopnak, és keresni kell egy olyan kiosztásút a linken látható átalakítóból.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5249) skatebab válasza dudika10 (#5248) üzenetére


skatebab
tag

HU köszi szépen! azt hogy tudom meg hogy milyen? nem értek hozzá :U
ill. a képen lévőnek mi a pontos neve?

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#5250) dudika10 válasza skatebab (#5249) üzenetére


dudika10
veterán

"XY notebook trrs pinout" vagy valami hasonló kifejezéssel meg lehet keresni, de ha van a Ph!-n topikja a laptopodnak, akkor ott is érdemes keresni és utána kérdezni. Angol tudás előny.

Hogy ennek mi a pontos neve?
Adapter. :)
2x TRS female to TRRS male adapter vagy valami hasonló. Ezeknek az átalakítóknál nem nagyon van általában konkrét nevük.
Nem olyan cucc, amiért csak úgy besétálsz a boltba, és leveszed a polcról. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.