Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Mr.Mercury válasza huby80 (#22300) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi! Megnézem! :R

Mercury

(#22302) hajbel


hajbel
addikt

Másodszor tört el a Cloud II kábele, szeretnék vezeték nélkülire váltani, hasonló minőségben. Ha lehet, kompatibilis legyen a PS-el is. G933-at néztem, vagy esetleg van a kategóriájában jobb is, maximum kicsit drágábban? Mondjuk cloud flighttal van valami tapasztalat? Esetleg olcsóbban Corsair VOID, vagy VOID PRO?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22303) otto1 válasza hajbel (#22302) üzenetére


otto1
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#22304) L4mie válasza hajbel (#22302) üzenetére


L4mie
veterán

Én is a 933 snow-ot nézem asszonynak de még használtan is drága.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22305) hajbel válasza L4mie (#22304) üzenetére


hajbel
addikt

Itt angliában A grade használt G933 £80, 2 év garanciával, a void pro wireless ugyanitt £62, a cloud flight viszont 100. ASTRO Gaming A50 Headsets + Mixamp TXD van még £75-ért esetleg. Van még jónéhány astro, de azokról kb. semmit sem tudok. Tekintve, hogy annakidején 65 volt a cloud II, annyira nem vészes az áruk, a cloud flighton kívül. Ezen közül melyik érné meg? Más opció esetleg?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22306) Don.Corleone válasza hajbel (#22302) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

ennyire sérülékeny a cloud II kábele? Épp most fontolgatom a vásárlását. :O

(#22307) bombibmw válasza Don.Corleone (#22306) üzenetére


bombibmw
veterán

Vigyázni kell rá és semmi baja nem lesz.
Olyan kábele van, mint bármelyik másik fejesnek.
Nálam sose történt még ilyen, pedig túl vagyok egy-két fejesen.

(#22308) hajbel válasza Don.Corleone (#22306) üzenetére


hajbel
addikt

Egyáltalán nem az. Két és fél éve vettem használtan. elkezdtem ki-be dugdosni ps controllerbe és jack hosszabbítóba, valamint mivel babzsákban ültem, szerintem egyébként is sokszor ráültem. Viszont amire kicserélték azon látszik, hogy valami ultragagyi kínai. Nem a kábellel van a baj, hanem velem. :)

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22309) Tempes


Tempes
tag

Adott egy Hyperx stinger core fejhallgató, amely elvileg konzolokhoz készült. Számítógéphez csatlakoztatva nem működik a mikrofonja. Nyilván a beállításokat ellenőriztem nem ott van a gond. Szerintem a számítógépen lévő jack csatlakózó nem kompatibilis a fülessen lévő több pólúsú jack csatival. Kérdésem az hogy működésre lehet-e valahogy bírni a fejhallgató mikrofonját?

(#22310) L4mie válasza Tempes (#22309) üzenetére


L4mie
veterán

Próbáld ki laptopban, vagy telefonon megy-e a miki.
Ha megy akkor lehet, hogy szgéphez lehet ilyen jack összehúzó modult venni, ami a miki-jack és füles-jacket összerakja eggyé... de ez csak ötletelés, de ma már annyiféle kütyü és átalakító létezik, hogy simán elképzelhető.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22311) Don.Corleone válasza hajbel (#22308) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Vagy úgy, értem. :) Ha már ilyen tapasztalt tulaj vagy a fejessel kapcsolatban, tudnál írni pár mondatot róla? Elsősorban gamerkedni tervezek vele de film + zenehallgatásra mennyire ajánlott? Olvasom hogy a basszus nem az igazi benne, ez mennyire helytálló? Illetve ez az 5.1 oder 7.1 mennyire reális egy ilyen fejes esetén? :)

(#22312) hajbel válasza Don.Corleone (#22311) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem van benne basszus, mivel én bassheadként is eleget találtam benne, de ha számodra nem elég, állíthatsz az EQ-n. Mondjuk én Asus Xonar U7-el használtam, a térhatás fantasztikus. Teljesen hallható, hogy honnan jön a hang, egyik ismerősöm mondta, hogy olyan meccset nézni vele, mintha a stadionban lenne, pedig elég gagyi stream volt bekapcsolva. Játékok alatt még jobb a helyzet, főleg sandboxnál (Wach Dogs 2, GTA V, Mad Max). Az alap 7.1 is meglepően jó, bár hangkártyával az igazi. Zenehallgatásra is kiválló. Nekem tényleg csak kényelmi szempontok miatt kéne másik fejes. Vezetéknélküliség + ha G933 lenne, a mikrofon némító gombnak és a hangerőszabályozónak is nagy hasznát venném.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22313) Don.Corleone válasza hajbel (#22312) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Köszi szépen az információkat illetve tapasztalatokat, eloszlattad a halvány kételyeimet, jó választás lesz. :) :R

(#22314) jozsi252


jozsi252
veterán

Van egy pár éves Logitech G633 fejhallgatóm. De most már nem is annyira használom mert kegyetlen módon nyikorog. Van esetleg olyan itt aki ugyanígy járt és valahogy meg tudta oldani? Van itthon WD-40, varrógépolaj ami nagyon finom, de fogalmam sincs hogy mit használjak. Mindkettő fele kegyetlen módon nyikorog.

:R

Lassan itt tartok -> https://www.youtube.com/watch?v=yR_VR0HH4jU

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22315) CsonkaImo válasza jozsi252 (#22314) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én mindig elborzadok az anyagminőség láttán, hogy valaki képes ezért a fejesért pénzt kiadni. :Y Ez nem ellened szól, gondolom ennyi pénzért nem ezt vártad te sem. Olajjal vigyázni, a műanyag nem szereti. WD40 passz, azzal talán nem lesz gond.

Szerk.: most jut eszembe a szilikonzsír, az biztos nem bántja a műanyagot. Van belőle spray is, szórófejjel.

[ Szerkesztve ]

(#22316) jozsi252 válasza CsonkaImo (#22315) üzenetére


jozsi252
veterán

Ne is mond, most próbálkoztam vele de nem sok sikerrel. Egy hangyafasznyival talán jobb lett, de inkább megfogtam beraktam egy szatyorba és bebasztam a sarokba az egészet. Komolyan csak felhúzom magam hogy adhatnak el ilyen szart. Közben a topicban keresgéltem és jó pár hozzászólást találtam akiknek ugyanez a gondjuk, valamint yt és logi fórumba is vannak ezzel kapcsolatban hozzászólások.
Elkezdtem keresgélni kicsit hogy mi lehet az alternatíva, de egyelőre nehéz dönteni. Hangzás terén szerintem baromi jó! De a körítés az..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22317) L4mie válasza jozsi252 (#22316) üzenetére


L4mie
veterán

Fura nekem csak a jobb oldala nyeszereg, majd kísérletezek vele, szólok mire jutottam.
BTW: asszonynak fejest tudtok ajánlani? :(

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22318) Lokids válasza L4mie (#22317) üzenetére


Lokids
addikt

Ennyiért lehet tennék egy próbát a creative BlasterX H5-el.
A valencia CF edition valamiért 13.5K Ha nincs különbség a sima H5-höz képest (festésen kívül nem láttam), akkor annyiért jó fejhallgató.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#22319) holozis_HUN válasza Lokids (#22318) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Van valami konkrét info, hogy ugyan az-e vagy nem? Mert azért ez a -10k úgy, hogy csak a festése más... Nem tudom, hogy mennyire lehet ugyan az a kettő hangzásra meg mikrofonra.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#22320) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#22319) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ahogy látom a driverben külön van C.F. Edition meg sima H5, szóval nem tudom, hogy mennyire lehet más a kettő...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#22321) jozsi252 válasza L4mie (#22317) üzenetére


jozsi252
veterán

Próbáltam gariztatni a Logitech-el de nem segítettek, mert lejárt a garancia. Csatoltam a videót nekik a hibáról! :D
https://www.youtube.com/watch?v=BsT5gwXAhoA

Szerintem bárkit felbaszna ha egy ilyen fülest kellene használnia.

iPhone 13 Pro Max

(#22322) otto1 válasza holozis_HUN (#22320) üzenetére


otto1
tag

Nekem a CF edition van, a múlt héten vettem.
Szerintem annyiban különbözik a sima H5-től a CF, hogy a programban egy foci pálya van háttérnek.
A program nekem értelmetlennek tűnik, 5 percig volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#22323) holozis_HUN válasza otto1 (#22322) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Milyen vele a tapasztalatod? Bár már berendeltem :DDD :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#22324) otto1 válasza holozis_HUN (#22323) üzenetére


otto1
tag

Nem indult valami fényesen a kapcsolatunk.
Elindítottam a kedvenc zenémet, és először azt gondoltam, hogy ez xar.
A térérzet, részletek megvoltak, de nem szólt valami jól, furcsa volt az AKG-mhoz képest.
Elindítottam a PUBG-t na ott már jó volt, sőt nagyon jó, mindent hallottam, ki honnan jön, honnan lő.
A haverom csak nézett, hogy honnan tudom hogy hol van az ellenség.

Kb.1hét használat után, már egész jó zenére is , úgytűnik tényleg van valami ebben a bejáratásban.
Szóval, zenére nem a legjobb választás,13,5 K-ért játékra igen.
Az tuti, hogy 23-28 ezret nem ér meg sima H5.
Ez csak egy erősen szubjektív vélemény.

(#22325) CsonkaImo válasza otto1 (#22324) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Alaplapra van kötve a fejes?

(#22326) otto1 válasza CsonkaImo (#22325) üzenetére


otto1
tag

Nem egy x-fi titaniumra.

(#22327) L4mie válasza jozsi252 (#22321) üzenetére


L4mie
veterán

g633 befújtam silikonsprével nem segített ellenben szilikonszaga lett :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22328) davidian


davidian
csendes tag

Cloud Alphara jó-e a Creative Sound Blaster X-FI Surround 5.1 USB vagy a Sennheiser3D G4ME 1 ( [kép] ) usb-s hangkártya ?
Köszi

the bullet connects at last

(#22329) davidian válasza davidian (#22328) üzenetére


davidian
csendes tag

ne mindenki egyszerre :DDD

the bullet connects at last

(#22330) CsonkaImo válasza davidian (#22329) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jó, mindkettő. Amelyik nem 4 pólusú jack-es, tehát külön van a hang és mikrofon bemenet, ahhoz kell egy audio/mic spliter ha használni akarod a mikrofont is.

[ Szerkesztve ]

(#22331) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok..

Két termék közül melyiket érdemesebb beszerezni?SteelSeries Arctis Pro Wireless Astro Gaming A50 Wireless Dolby 7.1 Headset Köszönöm a válaszokat.

Vaskobak

(#22332) davidian válasza CsonkaImo (#22330) üzenetére


davidian
csendes tag

Köszi,
mindkettőn külön van a mikrofon és hang jack, viszont a fejeshez van egy hosszabbító kábel ami splitterként funkciónál.. amúgy fura, lehet hogy az én fülemmel van a gond vagy nem teszteltem megfelelően, de nem igazán érzékeltem különbséget az usb kártyákba dugva, vagy laptop kimeneti jack-jébe dugva.. (Realtek ALC3233)

the bullet connects at last

(#22333) CsonkaImo válasza davidian (#22332) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez valóban érdekes, kellene lennie különbségnek. Lehet a laptopodnak is van valamilyen fejhallgató erősítője.

(#22335) HAX


HAX
tag

Sziasztok!

Filmezéshez szeretnék surround hangzást elérni, jelenleg egy Hyperx Cloud 1-em van gamer alaplapi hangkártyáról hajtva.

Szerintetek vegyek egy hangkártyát hozzá? Creative SoundblasterX G6-ra gondoltam. (külső belső hangkártyák között van különbség? más amit tudtok ajánlani?)

Vagy inkább vegyek egy surround fejest? Logitech G933 vagy Plantronics RIG 800HD?

Véleményt szeretnék kérni, hogy szerintetek melyikkel járnék jobban?

Üdv.

(#22336) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy mikrofonos fülest (kb. 25-30K). A különböző mikrofon kialakítási megoldásokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Elvileg a felhajtható vagy visszatolható mikrofon megoldások a praktikusak, de az ajánlott jó minőségű füleseknél (SoundblasterX, HyperX Cloud 1,2) levehető és hajlítható a mikrofon. Kérdés, hogy ha ez napi szintem le van véve többször, vagy ha nincs levéve, de oda vissza van hajlítgatva hogy ne zavarjon, akkor nem fog gyorsan tönkremenni? A visszatolható kivitelezés mennyire strapabíró?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv, gjohnny

(#22337) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a sennheiser g4me one és zero-ról?
Logitech g430-am van, aminek elkezdtek jelentkezni apróbb betegségei. Kipróbálnék más márkát is, sennheiser az egy elég jó márka szerintem, több fülhallgatóm is volt tőlük. Persze más márka is érdekel. Jack dugós. Játékra lenne 50E forintig.

(#22338) FoLey-v válasza otto1 (#22324) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szóval 14k-ért játékra és beszélgetésre is megéri? Mert tervezek valami 17k környékén fejest venni. Zenehallgatásra nekem ez tökéletes Sony STR-GX315+Sony SS-H2500. ;]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22339) otto1 válasza FoLey-v (#22338) üzenetére


otto1
tag

Szerintem megéri a 14K-t.

(#22340) FoLey-v válasza otto1 (#22339) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor majd fizukor megrendelem ha ebben az árkategóriában tényleg ez a jobb. :C
H5 és H5 CF között hangzásban van különbség? H3 rosszabb hangzásban mint ezek?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22341) CsonkaImo válasza FoLey-v (#22340) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nincs különbség. Rosszabb.

(#22342) FoLey-v válasza CsonkaImo (#22341) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor majd jövőhónap elején meg is rendelem. Bár jobban örültem volna Juventusos kinézetnek. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22343) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

PUBG, WOT és Youtube, néha 1-2 film, vagy zene, de ez nem jellemző

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

20k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Mindegy, inkább vezetékes.

(4) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

Stereo

(7) Milyen csatlakozású legyen?

mindegy

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált 1220-as, de erősítős (jóval szebben szól, mint az összes korábbi integrált, amit hallottam)

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)

Nem kell csicsa

(#22344) #42044160 válasza Vaskobak (#22331) üzenetére


#42044160
törölt tag

Szia!

Küldtem privát üzenetet.

(#22345) bombibmw


bombibmw
veterán

Volt már, vagy csak én maradtam le róla, hogy kapható Magyarországon is? :) [link]

Szerk:
Látom már, hogy csak én maradtam le róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#22346) CsonkaImo válasza bombibmw (#22345) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud után ez a design nevetséges.

(#22347) bombibmw válasza CsonkaImo (#22346) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem nincs vele gondom.
Az anyaghasználatot nem mondják valami jónak, de viszont a hang és a kényelem elsőosztályú a review-k alapján.
Lehet, hogy nemsokára benevezek egyre, csak most mások a prioritások. :)

[ Szerkesztve ]

(#22348) CsonkaImo válasza bombibmw (#22347) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Épp ez az. A Cloud széria azért ennyire sikeres, mert jó áron kínálnak jó minőséget minden téren. Lehet velem van a gond, de egy 50k-s fejhallgatónál elfogadhatatlannak tartom ezt az anyaghasználatot. Még egy 15 ezres fejhallgatónál elmegy, de itt... :(

(#22349) lkristóf


lkristóf
senior tag

Szerintetek amazonon átverhetnek ezzel? [link]

Furán olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#22350) Lokids válasza lkristóf (#22349) üzenetére


Lokids
addikt

Tényleg furán olcsó. És a legfurcsább, hogy az amazon még ad rá -15 euró kedvezményt ezen felül nekem. Így szállítással, mindennel lenne 14 euró...

If you chase two rabbits you will lose them both.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.