Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) adodaniel válasza #94529552 (#16849) üzenetére


adodaniel
őstag

Nekem ST60 van. Szüleimnek otthon van egy LW5590.

[ Szerkesztve ]

(#16852) nagyszegi


nagyszegi
tag

Heló!
Kéne egy kis segítség. Szeretnék tv-t venni és nem tudom, hogy melyik típust szabad megvenni mert hát mindegyiknél vannak negatív vélemények is. Aminek meg kéne felelnie a tv-nek az a full hd felbontás, 40"-42"-os méret, 400Hz-es frissítés (esetleg 200Hz ha a tv kifejezetten ajánlott egyéb tulajdonságai miatt) a 3d egyáltalán nem feltétel illetve a smart funkció sem. Főleg pc-ről hd filmek nézésére lesz használva. Amennyiben ezt adott készülék wifi-n is képes megoldani az előny de nem feltétel. A pénzügyi korlát 130 körül van de a használt készülékek is szóba jöhetnek! Mibe gondolkodjak?

(#16853) nightshadow válasza nagyszegi (#16852) üzenetére


nightshadow
veterán

40H6200 [link] ár: [link]

(#16854) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Van-e valakinek tapasztalata vagy infója erről a tv-ről, LG42LB671v és ha a MCi 700hz akkor mennyi a valós?Előre is köszönöm.

(#16855) nismoka válasza szkink (#16854) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem valós 200Hz, de majd egy LG szagértő megmondja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16856) nightshadow válasza nismoka (#16855) üzenetére


nightshadow
veterán

6-os sorozatú LG tévénél arra kicsi az esély. Az ára se tükrözi. A tavalyi 620 még a 100Hz-et se tudta.

[ Szerkesztve ]

(#16857) szkink válasza nightshadow (#16856) üzenetére


szkink
aktív tag

Na az szép!És ez honnan fog kiderülni és mikor,majd a tesztekből?Akkor mi a jó a.....nak ìrnak rá ekkora számot?Amúgy köszi.

(#16858) w.miki válasza apszi (#16824) üzenetére


w.miki
veterán

sajnos nincs energiamérő szerkezetem, így nem tudom, mik működnek az új TV-vel a szobámban...
de azért olvasnék olyan fórumot, ahol arról írnak, hogy mi történt MIUTÁN üzembehelyezték az új LED TV-t

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16859) nightshadow válasza szkink (#16857) üzenetére


nightshadow
veterán

Tesztekből, de még nincs teszt. A 100Hz viszont szinte biztosan borítékolható.

[ Szerkesztve ]

(#16860) blakey válasza nightshadow (#16856) üzenetére


blakey
titán

Spanyol oldalon:

(#16857) szkink
Amiatt ne fájjon a fejed, ha netán "csak" 100Hz-es.

(#16862) szkink
A 100Hz biztos, a tobbi egyelőre találgatás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16861) szkink válasza nightshadow (#16859) üzenetére


szkink
aktív tag

Remélem lesz minél előbb teszt.Webáruházakról van topic hogy honnan érdemes rendelni?AV Planet-ről van tapasztalat?

(#16862) szkink válasza blakey (#16860) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm.A 100hz nekem már megfelel,csak tudja.

(#16863) LucasGrant válasza szkink (#16854) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Valós 100Hz, LB730V-nél ugrik 200-ra.

(#16864) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

LED TV vásárlása előtt állok, 42" méretben gondolkodom.
3D nem nem kell, felesleges a számomra.
Max. 150kHuf -ban gondolkodom...

A képfrissítés mennyire kell, hogy magas legyen fullHD filmeknél?
100Hz az alap, de kell a 200Hz, vagy akár a magasabb frekvencia?

Találtam egy számomra megfelelő készüléket, lenne valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

LG 42LB630V

Esetleg ajánlanátok valamit, ha ez nem megfelelő?!

Előre is köszönöm!

(#16865) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy szlovák nyelvű az alábbi oldal amit linkelek:

A szűrőket beállítottam, hogy mekkora méretben és árban szeretnék TV-t venni

Tudnátok segíteni, hogy a kilistázott TV-k közül melyik lehet a a legjobb?

39" Sharp LC-39LE750V (Sharp Aquos-ról például még nem is hallottam, nem láttam üzletekben nagyon)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Privátban is írhattok :) :R

(#16866) jaklimakli válasza nightshadow (#16826) üzenetére


jaklimakli
csendes tag

Üdv! Köszi a választ, rápillantottam, egészen jókat írnak róla. A 3D-t nem dicsérik, de azt valószínűleg nem is túl gyakran használnám. A böngésző mennyire gyors rajta? Láttad már a képét esetleg? Sajna egy pici vidéki városban élek, ahol megnézni nincs lehetőségem, így csak mások véleménye alapján tudok vásárolni. Viszonylag gyakran (úgy 70%-ban) TV-t is néznénk rajta (szabadon fogható). Mennyire jó a képe így? Előre is köszi az infót!

(#16867) nismoka válasza nightshadow (#16856) üzenetére


nismoka
addikt

Itt valami 200Hz-ről hadoválnak dehát kitudja.. :) [link]

(#16868) Gicz válasza #94529552 (#16842) üzenetére


Gicz
addikt

Mutass nekem egyetlen tesztet ahol az idei LG-k mért kontrasztja nem 8-900:1, és a feketéje kevesebb mint 0,1cd/nm. ( mielőtt eltöltöd vele a napodat szólok h nem fogsz találni)

A samuk tudnak 2-3000:1 kontrasztot 0,04 feketével az említett st60 pedig 24.000:1 0,005cd feketét tud. ( nem gyári adat, hanem mért érték mindegyik.

Az idei LG pont olyan szar kontrasztban mint a többi. Az IPS az IPS marad akármilyen ledet teszel mögé.

(#16869) windlord válasza windlord (#16864) üzenetére


windlord
őstag

Kicsit utánaolvastam és látom, hogy az LG -k annyira nem ajánlott kategóriát képviselnek.

Szeretnék kérni Tőletek, tapasztaltaktól.

Ajánljatok kérlek 150.000 -ig Smart 42" -es tévét, amelynél nem kell, hogy 3D legyen.
Ha nincs ebben a sávban, akkor jöhet a drágább is.
Szeretnék nem mellélőni a vásárlásnál...

(#16870) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, ezt a két típust néztem ki magamnak:

LG Electronics 32LN5400 - 68 400 Ft
Samsung UE32F4000 - 66 900 Ft

Főként külső adathordozóról szeretnék fimet nézni rajta. Az LG mellett szól a fullHD felbontás, a Samsung meg számomra szimpatikusabb márka.
Én abszolút nem értek hozzá, a képminőség fontos. Ti melyiket választanátok, illetve van jobb ebben az árkategóriában (~70 körül)?
Köszi előre is.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#16871) w333 válasza windlord (#16869) üzenetére


w333
félisten

40H6400 vagy 42LB671, Sony -t majd mondanak mások ! :K

Én biztosan kicsivel drágábban egy 48H6400-t vennék ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16872) apszi válasza jaklimakli (#16866) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Én elég sok tévét nézegettem az utóbbi időben, és bár inkább voltam eddig Pana szimpatizáns mint Sony, de azt kell mondjam, hogy szerintem az idei SOny-nak szebb képe van mint a Panának. A 3D kérdés szubjektív, de ha az nem fontos, a kettő közül én a Sonyt venném. Böngészés tekintetében nem tudom mi a helyzet velük, de a Panának a menüjét próbálgattam MM-ben, hát azt kell mondjam, borzalom lassú volt, ebből kifolyólag többet nem várnék egyéb szoftveres funkcióitól sem. Amondó vagyok, bár Sonyval nincs ilyen irányú tapasztalatom, de ennyit, még ha esetleg "nagyon szar" is, a Sonynak is tudnia kell. Szóval a fentieket mérlegelve...remélem valamelyest segített a véleményem, ami szintén szubjektív. :)

[ Szerkesztve ]

(#16873) Mentiii


Mentiii
tag

Mi a véleményetek erről a TV-ről? :)

39" Panasonic TX-39AS500E

Esetleg ebben az árkategóriában van jobb nála? (méret változhat 39-40'' között)

Számomra ami fontos:

- Játssza le a fontos videó fájlokat (avi,mp4,mov,mkv, stb)
- Kezelje a feliratokat (srt főleg)
- van egy NAS-om, arról hálózaton keresztül tudja a fenti formátumok akadozás nélküli lejátszását
- ha lenne benne 3D az sem hátrány

Előre is kösz a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#16874) w333 válasza Mentiii (#16873) üzenetére


w333
félisten

Ilyen áron inkább 40H6200 ... multimédiában verhetetlen ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16875) Mentiii válasza w333 (#16874) üzenetére


Mentiii
tag

Néztem már, de az már túlmegy a keretemen :D

És ez? Samsung UE40F6340

(#16876) w333 válasza Mentiii (#16875) üzenetére


w333
félisten

Túl megy a kereten :F ... de hát csak 2000 Ft -al drágább Link :U

Nem értelek ... a UE40F6340 drágább a UE40H6200 -tól !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16877) Mentiii válasza w333 (#16876) üzenetére


Mentiii
tag

Jaj igen, bocsi :) Csak én külföldi oldalon nézem (Szlovákia), mert onnan tudok ÁFA nélkül dolgokat vásárolni.

De csak azt, ami fent van az oldalon (és ez a TV nincs sajnos). :(((

Időközben értekeztem hozzáértő emberrel (azt vallta magáról) és ez a kettő maradt:

Panasonic TX-39AS500E
Samsung UE40F6340

A Samsung van 120 860 HUF-ért a Panasonic 109 209 HUF-ért

[ Szerkesztve ]

(#16878) nightshadow válasza Mentiii (#16877) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsung jobb választás.

(#16879) w333 válasza Mentiii (#16877) üzenetére


w333
félisten

+1 Samsung ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16880) padzso


padzso
tag

Üdv az Uraknak! Sokszor olvasok erre, de ez az első hsz-om. Mi a vélemény az LG 32LB5610-ról? Csak MindigTv-re kell, szülőknek, szóval nagy elvárás nincs, csak egyszerű kezelhetőség, jó kép SD, HD. Vagy túl sokat kérek? :-) Digitalplaza-n most 65e gomb+ 2e posta. Köszi!

(#16881) Mentiii válasza nightshadow (#16878) üzenetére


Mentiii
tag

És w333 ... Köszönöm :) Eldőlt a kérdés

(#16882) gyeniko válasza windlord (#16869) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem, ebben a formában ez túl sarkos ítélet volna és nem is biztos, hogy a számodra legjobb döntéshez segítene....
Vannak előnyei és hátrányai, az biztos, hogy "magától" rosszabb a feketéje és a kontrasztja, mint bármelyik nem IPS paneles ketyerének. Felhősödik és/vagy bevilágít, mint az lcd TV-k mindegyike, ebben nem rosszabb, mint az átlag. Az értékelésnek sok szempontja létezik, ennek egyik eleme a kép, ezen belül is egy elem (bár hangsúlyos) a fekete megjelenítése és ebből eredően a kontraszt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16883) gyeniko


gyeniko
őstag

Kedves Fórumtársak, FIGYELEM!!! "Éles" kérdés, mely kissé tesztel is Titeket:

Exluzív tárgyalónkba vennék egy nagy TV-t, az alábbiak szerint:

Helyszín: 30 m2-es tárgyaló, 12 személyes tárgyaló asztal, tengelye a TV-re merőleges. A TV-t kizárólag a falra tudjuk szerelni, a lehető legjobba a falra "simítva". A helyiség elvileg teljesen sötétíthető, de nnyira "ütős" a helyiség maga és a világítás, hogy PR okokból kifejezetten nem cél a töksötétben vetítés. A tárgyalóban "belső" értekezletek, illetve "külső" - ügyfelekkel, partnerekkel folytatott - tárgyalások alatt merülhetnek fel igények arra, hogy képben is bemutassunk valamit (táblázatok, ingatlanok-projektek fényképei, esetleg rövid videók, értékesítést segítő anyagok).
A TV vezetékes belső hálózatra lesz kötve, a forrás anyag egy része a dolgozók laptopjáról érkezik.
A tárgyaló rendkívül reprezentatív, a TV -nek önmagában is van egy olyan feladata, hogy akár kikapcsolt állapotban is lenyűgözze a vendégeket.
Van igény a cégcsoporton belüli skype beszélgetésekre, illetve megbeszélések közben internetes böngészésre is (pl. konkurens cégek/termékek weboldalai)
Hangtechnika nem kerül a TV mellé.
A lehetséges méret 60-65".

No, ki mit javasol? :)

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16884) nismoka válasza gyeniko (#16883) üzenetére


nismoka
addikt

Samsung görbe tv! ;)

(#16885) gyeniko válasza nismoka (#16884) üzenetére


gyeniko
őstag

"A TV-t kizárólag a falra tudjuk szerelni, a lehető legjobba a falra "simítva". "
Ennek a szempontnak nem felel meg a görbe TV. :F

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16886) nismoka válasza gyeniko (#16885) üzenetére


nismoka
addikt

Kell egy kör alakú szoba is. ;) Sima lapos tv kinézetével szerintem már nehéz lenyűgözni valakit ha kikapcsolt állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#16887) padzso válasza gyeniko (#16883) üzenetére


padzso
tag

Ha ütős akarsz lenni, a falba simulás épp ellenkezőleg hat, a görbe inkább figyelmfelkeltő.

(#16888) gyeniko válasza nismoka (#16886) üzenetére


gyeniko
őstag

OK, de pl. egy jó kis széles keretes Samu PS65F8000 hogyan mutatna? :Y

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16889) w333 válasza gyeniko (#16888) üzenetére


w333
félisten

Basszus ... megelőztél pont ezt akartam Linkelni :C

És igen ... kb. így mutatna (gyönyörű) :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16890) gyeniko válasza padzso (#16887) üzenetére


gyeniko
őstag

Azért kell, hogy a falra simuljon, mert az ajtón belépő vendégek - mielőtt elbotorkálnak a helyükre - először oldalról fogják látni a TV-t. Hidd el, oldalról egyáltalán nem néz ki jól a "Curved" Samu (van otthon, ezért tudom ilyen jól), sőt, kifejezetten előnytelen, ha finoman szeretnék fogalmazni...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16891) nismoka válasza gyeniko (#16890) üzenetére


nismoka
addikt

LG OLED? Jah az is görbe... :W

[ Szerkesztve ]

(#16892) gyeniko válasza w333 (#16889) üzenetére


gyeniko
őstag

Én erre gondoltam, csak több mindent elírtam benne ;]
Az általad linkelt UE65F8000 jól mutatna, csak ennek még nehézkes a Magic Remote-ja, ellenben van beépített kamerája. Ő egy igazi jelölt!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16893) nismoka válasza gyeniko (#16892) üzenetére


nismoka
addikt

Ez is csak a talpa miatt különleges, a falon már nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#16894) smekone


smekone
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék egy TV-t vásárolni aminek jó a képminősége és 80 ezer forint rá a keret nagyon sok TV van és nem tudom melyiket válasszam. Segítségeteket előre köszönöm!

(#16895) w333 válasza gyeniko (#16892) üzenetére


w333
félisten

Falon ez kimondotta sz*rul mutatna ... a vastag káva miatt ódivatú ! :D

Szerintem ez sokkal jobban mutat :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16896) gyeniko válasza nismoka (#16891) üzenetére


gyeniko
őstag

A dolog azért nagyon érdekes, mert eléggé összetettek az igények és egyáltalán nem könnyű a választás.
Pl:
- Mi van, ha jönnek a milliárdos parnerek tárgyalni és snassz nekik a Samu, vagy LG? Azt hiszik, hogy nem volt pénz "rendes" TV-re, a tulajdonos pedig pirulva magyarázkodik?
- Mi van, ha a weboldalunkkal szeretnénk dicsekedni, a "homokóra" pedig csak pörög-forog, az ügyfél pedig ásítozgat közben?
- Mi van, ha 15 percig tart begépelni egy weboldalt a böngészőbe, közben háromszor kell visszalépni javítani, mert a távirányítóval kissé nehézkes a dolog?
- Mi van, ha a statikus kép kis pimasz ghostakat "felejt" a kijelzőn?
- Mi van, ha a vendég által hozott pendrive-n lévő anyagra a TV azt feleli, hogy "this format is not supported"?
- Mi van, ha a vendég a mobilján lévő mittudoménmit szeretné a TV-n megnézni, de nem lehet őket összepárosítani?
- Mi van, ha a tulajdonos egy kedves, szintén rendkívül csóró barátjával szeretné megnézni a legközelebbi BL döntőt nagyban?
- Esetleg a milliárdos barát szeretne megmutatni valamit a YT-ról, vagy streamelni a kedvenc sorozatának egy epizódját?

Akkor jön a tulajdonos és megkérdezi, hogy miért pont ezt a TV-t választottam? :((

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16897) gyeniko válasza nismoka (#16893) üzenetére


gyeniko
őstag

Persze, hogy nem, hacsak nem a "retro" széles kerete miatt... :B
Ezt - nem megbántva az ilyen masinát birtoklókat - iróniának szántam.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16898) padzso válasza gyeniko (#16896) üzenetére


padzso
tag

Háát, ha ennyi minden kell, én még 1 (ht)pc-t is tennék a tv alá. Szép meg jó az okos ezmegaz, de ha praktikusságròl, kompatibilitásról van szó, a jó öreg pc+billenyűzet+egér kombó verhetetlen.

(#16899) apszi válasza gyeniko (#16896) üzenetére


apszi
őstag

Vagy mindenki hozza magával az otthon megszokott "szutyok" kis vacak tévéjét, ami mos-főz-takarít, és még a titkárnőt is meg lehet spórolni :DDD :R

(#16900) gyeniko válasza padzso (#16898) üzenetére


gyeniko
őstag

Erre nincs szükség, hiszen bármelyikünk tud a laptopjáról csatlakozni hálózaton belül. Az viszont valószínű, hogy a vendégeket nem engedjük fel a hálózatra, ők csak közvetlenül a TV-re csatlakozhatnak a ketyeréikkel (laptop/vinyó/pendrive/mobil).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.