Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!
Erről a típusról mi a véleményetek?
Sony KDL-48W585B
Hasonló árban van jobb alternatíva? 3D és "okos" funkciók nem lényeges szempont.Méret 46"-51".
üdv.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16202) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Több helyen olvastam hogy ma a BP-i Media Markt-okban Nightshopping van, ami annyit jelent hogy 20 órától 22-ig mindenre 10%-ot adnak...

(#16203) nightshadow válasza gyerecske (#16201) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha még nem láttad élőben, akkor előbb nézd meg. A legigénytelenebb műanyagból van összerakva az egész tévé. Én biztos, hogy nem adnék érte 200k-t.

(#16204) gyerecske válasza nightshadow (#16203) üzenetére


gyerecske
senior tag

Hűha, erre nem gondoltam volna egy Sony esetében,még nem láttam csak képen.
A másik alternatíva ez lenne Samsung UE48H5500A.
Erről esetleg valakinek infója?

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16205) nightshadow válasza gyerecske (#16204) üzenetére


nightshadow
veterán

Az is egy belépőkategóriás tévé. Ha lemondasz a Smartról meg a 3D-ről, akkor a jó képminőségről is lemondasz. Középkategóriás tévék mind Smartok és/vagy 3D-sek.

Alternatívák 200k körül pl: 48H6200, 48H6400, 47LB650

[ Szerkesztve ]

(#16206) gyerecske válasza nightshadow (#16205) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ez biztosan így van, de egy nem belépőkategóriás tv 200e alatt nem nagyon van, ahogy nézegetem őket.Annál többet pedig nem nagyon adnék érte, ha tudnék sem. :-)

Ok, köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16207) nightshadow válasza gyerecske (#16206) üzenetére


nightshadow
veterán

A 48H6200 [link], 47LB650 [link] 200k alatti tévék.

(#16208) gyerecske válasza nightshadow (#16207) üzenetére


gyerecske
senior tag

Köszönöm még1x.
Ezt a 2 gyártót preferálod egyébként?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16209) nightshadow válasza gyerecske (#16208) üzenetére


nightshadow
veterán

Én elsősorban a Sonyt preferálom, de az drága, 48"-50"-es méretben nincsen normális tévéje 200k-s áron.

[ Szerkesztve ]

(#16210) gyerecske válasza nightshadow (#16209) üzenetére


gyerecske
senior tag

Értem, rendben.
Sajnos meg kell húznom a határt, mert fölfelé a csillagos égig lehetne menni. :-)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16211) #94529552 válasza gyerecske (#16208) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az előbb ajánlott 47LB650-hez képest sokkal jobb vétel egy 671V. [link]

(#16212) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, TV-t vennék, kb. 100-120 cm között (kerek 3 méterről néznénk), Tv-zésre használnám, illetve laptopról filmek nézésére, illetve, ha nem érződne az input lagg, akkor 1-2 játék kirakására (nyilván nem profi FPS, hanem pl. 1-2 MMO, de az belefér, ha azt mondjátok, arra ilyen áron ne akarjam használni.
Keret: 120-150K.
3d, okosfunkciók nem motiválnak. (laptop képét kirakom, tudok netezni rajta...)
Miket ajánlanátok ezen célokra?
Alapvetően ilyen áron eddig LCD-ket láttam,
[LG 50PB660V]
Ez viszont megdöbbentett, nagyon jó árnak tűnik, ekkora méretet LCD-ből nem kapni nagyon ilyen áron normális gyártótól. Van valami trükk mögötte, vagy ez most abszolút best buy, és ebben a kategóriában veri a teljes mezőnyt?

Vagy maradjak inkább kisebb méretnél, de LCD tv-nél, pl Samsung UE40F6100?

(#16213) gyeniko válasza Dreadloord (#16212) üzenetére


gyeniko
őstag

Mer' ez plazma...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16214) Dreadloord válasza gyeniko (#16213) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Szerinted én erre nem jöttem rá? Ezért írtam a végén, hogy "vagy inkább maradjak kisebb, de LCD!!! tv-nél..."

(#16215) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Üdv mindenkinek!

Szeretnék a közeljövőben (1-2 hónapon belül) TV-t vásárolni, PlayStation 4-en való játék és filmezés céljából.
130-150 ezer forintos árfekvésben gondoltam választani, és eddig két olyan modell van, amikkel nagyon szemezek, de még nem tudtam döntésre jutni. Ebben kérném a segítségeteket.

1. Az egyik az LG 42LA660S. Az argep.hu-n ez a legkeresettebb TV, nem hiába, mert kiváló az ár/érték aránya, és akárhogy nézelődtem, 3D TV-k közül ez tűnt a legszimpatikusabbnak. LA620S-t, 641S-t, tehát kisebb számozású modellt azért nem vennék, mert azok még nem Cinema Screen-nel rendelkeznek. Az egyetlen aggályom a TV-vel kapcsolatban az esetleges felhősödés. Erről tud valaki mondani valamit? Esetleg valaki tapasztalt ilyet?
Ár: 141 ezer forint

2. A másik tv az LG 50PB5600, amire véletlenül találtam rá tegnap az aqua.hu akcióit böngészve (mellesleg közben kiderült, hogy máshol ennek ellenére olcsóbban kapható). Azért keltette fel nagyon az érdeklődésemet, mert a kijelzőméretéhez képest már-már nevetségesen olcsó. Utánanéztem, nem sokat írtak eddig még róla, tekintve, hogy új, 2014-es modell. Mindenesetre amit leszűrtem az alábbi videóból és az Amazon-on található felhasználói kritikából, hogy ez pont gamerek és filmesek számára kiváló választás. Méghozzá azért, mert plazma TV, és sokkal jobb a látószög, jobb a színmélység, életszerűbbek a színek, és természetesen itt a fekete is sokkal inkább feketének hat. Viszont ezzel a TV-vel is volna egy aggályom. Külföldi oldalakon olvastam erről a bizonyos image retention-ről. Tehát ha beleég valamilyen kép a kijelzőbe. Ez már csak azért is lehetséges probléma, mert a játékok java részében van valamilyen folyamatosan jelenlévő dolog (itt a HUD-ra gondolok, tehát életerőjelző csík, vagy éppen térkép, stb). Ezek, mivel folyamatosan a képernyőn vannak, beégést okozhatnak. Arról speciel nem tudok semmit, hogy külső adattárolóról olvas-e a készülék, mert nekem az is fontos volna, hogy MKV filmeket tudjak nézni.
Ár: 135 ezer forint

A kérdésem tehát az volna, hogy ti melyik TV-t választanátok a helyemben? Illetve ha van ebben az árfekvésben véleményetek szerint jobb lehetőség, akkor írjátok le nyugodtan, lehetőleg megindokolva. Köszi a válaszokat előre is. :D

(#16216) gyeniko válasza Dreadloord (#16214) üzenetére


gyeniko
őstag

Jajjj, nagyon felületesen olvastalak, bocsi!
Mentségemre szolgáljon, hogy közben nagy figyelmet igénylő munkát végeztem. :Y

Érdemben: nyilván ismered a plazma előnyeit-hátrányait, én szeretem őket, de csak sötétben. Az LG plazmák tesztjeiben a feketéjüket a VA paneles lcd-kéhez hasonlítjá, vagyis nem túl "bika". Nekem 5 évig volt régebbi LG plazmám, nagyon szerettem őt is és a képét is.
Sőt, nemrég 1 hétig gonolkodtam egy 60PB660 vásárlásán, nem sokon múlott...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16217) B-L-A-C-K válasza gyeniko (#16216) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem vetted meg végül? Annyi pénzért szerintem nem rossz, bár még nem láttam...

(#16218) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Hahó srácok, én is szeretnék választ kapni xD

(#16219) gyeniko válasza B-L-A-C-K (#16217) üzenetére


gyeniko
őstag

Mert hihetetlen áron az utamba akadt egy Panasonic 65VT60 és inkább azt választottam.
Így legalább nem kell tartanom attól, hogy ennek a site-nak egy másik fórumán leszólnak érte. :U

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16220) KisDre


KisDre
senior tag

Üdv!
Szerintetek megéri energia takarékosságból váltani régi katódcsöves TV-ből új LED-es vagy bármilyen vékonyabb fajta tévére? (Furcsálom kicsit hogy nincs itt 1. hsz, na mindegy)

Akkor ötlött a fejembe az energia hatékonyság amikor év elején vagy mikor kaptunk egy bazi nagy katódos tévét, tök jó meg minden amíg meg nem láttuk hátul a 150Watt -os fogyasztási irányértéket, míg a régi crt tv csak 50-60W, így azzal tovább is passzoltuk. Majd taszkóban körülnézve láttam hogy a legtöbbet fogyasztó "vékony tévé" is csak 70W-t fogyaszt. Ekkor elkezdtem gondolkozni, hogyha vajon a TV mérete változtatása nélkül (hagyományos 32" ? most nemtudom hirtelen fejből) egy új tévé, csupán a kevesebb fogyasztásból behozná-e az árát.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#16221) djsensore válasza PuMbA (#16200) üzenetére


djsensore
tag

Tehát akkor a Sony felé nézzek vagy az LG felé

Vagy mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#16222) B-L-A-C-K válasza gyeniko (#16219) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ú az már nem kicsi TV...:) Mennyi volt ha megszabad kérdeznem?

(#16223) viharkabat válasza djsensore (#16221) üzenetére


viharkabat
aktív tag

A Sony jó feketében, de 100 Hz-es panel csak a drágább modellekben van. Igaz, nekem is 50 Hz-es van és baromira nem is hiányzik a szappanopera effekt.
Az LG Ips-panelekkel dolgozik, jobb a betekintési szöge, de sötétebb szobában nem az igazi a feketeszintje.
Neked mi a fontos?

(#16224) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#16223) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt a betekintési szöget sose értem TV-nél miért fontos otthoni használatban, hiszen mindenki szemből nézi...:) Vagy vannak olyan elvetemültek hogy direkt oldalról akarják nézni? :)

(#16225) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#16224) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, de nem mindenki középről nézi, ha már többen nézik.

Switch Tax

(#16226) PuMbA válasza MasterMark (#16225) üzenetére


PuMbA
titán

Nálunk, ha 4 féle pozícióba ülök le a Samsung VA panel elé, akkor még nem torzulnak a színek (ugye jobbra-balra kb. 20 fok)...a mega következtetés: 4 embernek tuti elég a VA :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16227) gyeniko válasza B-L-A-C-K (#16222) üzenetére


gyeniko
őstag

PÜ.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#16228) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#16225) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze nem azt mondom mindenki középről nézze, de pl egy tv-t 3 méterről nézve jobbra-balra 5 méter távolságban semennyire se fog változni....

(#16229) gyerecske válasza #94529552 (#16211) üzenetére


gyerecske
senior tag

Azt hiszem ez lesz a kiválasztott :
Samsung UE48H6400

Elég jókat írnak róla a külföldi tesztekben is és még szűkösen ugyan, de belefér az ára is.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16230) Zsmester89 válasza B-L-A-C-K (#16224) üzenetére


Zsmester89
őstag

Azért jól jön a széles betekintési szög, pláne mikor haverokkal 5-6n összeülünk egy 3D-s filmre :) L alakú ülőgarnitúra fullon :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16231) Gicz válasza Zsmester89 (#16230) üzenetére


Gicz
addikt

Marha jó lehet annak az élmény aki a széleken ül. Ekkora társasággal inkább a mozi. Otthon max ketten nézünk filmet barátnőmmel, pedig nem befolyásol a betekintési szög mivel plazma, de egyszerűen nem nem jó nem szemből nézni a képernyőket szerintem.

(#16232) B-L-A-C-K válasza Gicz (#16231) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1

Otthoni környezetben max 3-4 ember...

(#16233) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Kicsi a baráti társaság :D akkor ne csak filmezés legyen, konzolon játék :) pl... és kell az a fránya jó betekintési szög :) 55' 2.3m-re van kb, azért van aki oldalról nézi és ips-el nem gond. :)

Tegyük hozzá, biztos kor függő :D én a 20as éveim közepén még igénylem a baráti társaságot :D 40 évesen már elég lesz 2esben filmezni :D

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16234) B-L-A-C-K válasza Zsmester89 (#16233) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért PS-esni is hatan szoktatok? :/

(#16235) Gicz válasza Zsmester89 (#16233) üzenetére


Gicz
addikt

25 vagyok én is. Baráti társasággal inkább sörözés, vagy mozi, mint otthon konzolozás :) játék meg csakis PC-n ( a kontroller egy egérhez képest vicc kategória ;] )

(#16236) B-L-A-C-K válasza Gicz (#16235) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én +3-mal több, de nekem se jutna eszembe hogy 6-an jászunk vagy filmezzünk itt...:) Amúgy én ha játék meg konzol, hamar meglehet szokni a joy-t, és azért egy TV-n nagyobb élmény mint egy PC-n (persze ha rá van kötve azonos...:) ).

[ Szerkesztve ]

(#16237) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Akkor pöstiek vagytok :D vidéken a vén ....ok közé kimenni sörözni nem móka :D Ps-en meg simán 2v2 mortal pl :) és váltottunk.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16238) bul07 válasza w333 (#16031) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm az ajánlásodat be is vásároltam egy ilyen LG 32LB5610 tv-t
Egyenlőre csak gyorsan összeállítottam , majd jön a finomhangolás, de eddig bejön a képe
Amúgy nem az emag-ból rendeltem mert ott kifogyott , de találtam jó áron a aqua.hu-n 67e Ft-ért, ez volt a legolcsóbb üzlet ami még vállalható szerintem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16239) w333 válasza bul07 (#16238) üzenetére


w333
félisten

Ennyiért tényleg nagyon jó kis vétel volt ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16240) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ehhez mit szóltok? Vagy olcsó húsnak híg a leve?

(#16241) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Áhh, már annyi TV-t néztem, már nagyon össze vagyok kavarodva. Túl sok a variáció, túl sok tényező.
Legyen szíves, valaki segítsen:
Maximum 150.000 forintig bezárólag melyik a legjobb TV játékra és filmezésre? Tehát olyan TV kellene, ami külső adattárolóról, például pendrive-ról olvas filmet.

Vegyek Sony-t a kis input lag miatt?
Vegyek LG-t a jó ár/érték arány és a 3D miatt?
Vegyek Oriont, vagy Hyundai TV-t, mert olcsók, és nagyobb képátlót kapok ugyanazért a pénzért?
Vegyek Panasonicot?

Annyi mindent néztem már, a fejemben most már teljes a káosz, szóval megköszönném, ha valaki tudna e téren segítséget nyújtani.

Tulajdonképpen nekem nem fontosak ezek a okostévés funkciók, meg a 3D se annyira, ha jobban belegondolok. Egyszerűen minél nagyobb képet akarok kihozni ebből a pénzből, de úgy, hogy ne menjen a minőség rovására (szóval se a kép ne legyen sz*r, se a tévé).

[ Szerkesztve ]

(#16242) Zsmester89 válasza DaemonX (#16241) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én az első kettő javaslom :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16243) v450


v450
tag

Sziasztok!

47-55 inch átmérő körüli TV-t szeretnék venni. Néztem neten minden TV-t, most már össze vagyok zavarodva. Nem tudom melyik a jó TV aminek kiváló képminősége van, csak filmnézésre fogok használni, pc-re kötve. :D
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Üdv.
v450

[ Szerkesztve ]

(#16244) DaemonX válasza Zsmester89 (#16242) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ha linkelnél valami konkrét modellt, azt megköszönném :D

(#16245) B-L-A-C-K válasza v450 (#16243) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy keretösszeg nem ártana...:)

(#16246) v450 válasza B-L-A-C-K (#16245) üzenetére


v450
tag

500 000 Ft

(#16247) Salex1


Salex1
senior tag

Segítséget kérnék!
A laptop VGAout-ra kötöttem egy 32"LED TV-t, de valamiért a felbontást nem lehet 1024*768-nál fentebb állítani. Mi lehet a gond?
Klónt és kiterjesztést is próbáltam váltani, a frekit is átállítottam, hátha, de az sem segített. A TV hivatalosan HD-ready, azaz 1380*768-at tudnia kellene. A Laptopot meg már használtam másik TV-vel, és ott ment rendesen.

(#16248) gyerecske válasza v450 (#16246) üzenetére


gyerecske
senior tag

Samsung UE55F8000SL

[link]

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#16249) B3ny00


B3ny00
aktív tag

hello
segitseg kellene hálóba szeretnék 1 tv-t ,neztem már sok félét ,de képtelen vagyok donteni. olyan 80ezer kornyéke lenne az árkategoria .tudnatok nekem ebbe segiteni ?

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#16250) viharkabat válasza B-L-A-C-K (#16224) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ha kifejezetten tévét nézni ülök le, akkor nyilván a tévé elé ülök. De van úgy, hogy háttérként megy csak és másfelé vagyok, viszont néha belenézek mondjuk ha sportközvetítés megy. Ilyenkor számít.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.