Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) mezis válasza freeman6 (#51800) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A routertől a jelismétlőig UTP kábelezés nem oldható meg ?

mezis

(#51802) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hála Istennek a költözés lezajlott de a fali aljzataim igaz fogadnak UTP kábel-t viszont azok csak telefonvonal miatt lettek kialakítva régebben, mikor a társasház épült, 2008-ban.

Adott egy jó router a nappaliban - ASUS AC87U - melyre az összes eszközöm csatlakozik.
2 helyre kellene netet varázsolnom:
1. Nappali fala mögötti szobába kellene net, mert asztali gépem van, 2 megoldást tudnék alkalmazni.
Nappali fala kb 10-15cm tégla, mögötte a gépbe egy wifi kártyát vagy powerline adaptert terveztem, mely Gigabites. amiket néztem oda, de 15k-nál többet nem szeretnék költeni:

MAX 500mbit:
Gigabites Adapter

Vagy Hálózati kártya : TP-Link Archer T6E => 13k (Ahogy néztem Asorck Z170 Extreme 4-es lapomba belemegy simán) => Elvileg ez a típus is az ajánlottak között van, amiket ajánlani szoktatok.

2. Hálószoba, mely Nappalitól keresztbe van hátrafele, 3méterre kb, tégla fal 10-15cm
Oda vagy 1 vagy 2 Ethernet portos powerline adapter kellene mert TV + Amlogic boxom lenne használva (Nasról filet néznék)

A lakásba 100-as netet tudtam köttetni.
Powerline adapter lényege az , ha jól olvastam, hogy azonos fázison legyenek a konnektorok, amiket remélem hogy azon lesznek :DDD , ha használni akarom.

Ezen kívül van más alternatíva melyet tudok használni ? (Falat már nem fúrok/vések mert már festettünk és tapétáztunk sajnos)

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51803) mezis válasza stigma (#51802) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A különböző fázisok esetén is lehet megoldás: [link], [link]

mezis

(#51804) Soma01 válasza freeman6 (#51800) üzenetére


Soma01
veterán

Én a Tenda-t venném, mert a TP-Link-et már ismert és nagyon érzékeny az antenna beállításra. Kipróbálnám a Tenda-t, még olcsóbb is.

(#51805) freeman6 válasza mezis (#51801) üzenetére


freeman6
újonc

Sajnos nem.

Soma01 nem lenne egyszerűbb a TP-LINK, ha a router is az?

[ Szerkesztve ]

(#51806) Gubek-Einste válasza freeman6 (#51805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz vele próbát ha úgy gondolod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51807) Soma01 válasza freeman6 (#51805) üzenetére


Soma01
veterán

Hát ez az! Valószínűleg teljesen mindegy. Nekem egy Asus routerrel van egy TP-Link jelerősítő. A márka egyezés itt annyira nem számít.

(#51808) Soma01 válasza freeman6 (#51805) üzenetére


Soma01
veterán

Azt vedd amelyikhez még érkeznek firmware frissítések és nem 2 éve jött ki rá az utolsó.

(#51809) freeman6 válasza Soma01 (#51808) üzenetére


freeman6
újonc

A TP-LINK-hez nem találok semmit, a TENDA-hoz 2018.05.18-én jött ki az utolsó. Szerintem a TENDA-t rendelem meg.

(#51810) kali válasza freeman6 (#51809) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az RE205 nem annyira régi típus, lehet, hogy még nem volt szükség hozzá frissítésre és azért nincs.
Azonos gyártójú router mellé azt venném inkább, jobb lehet az összhang, egyszerűbb a konfigurálás...stb.

(#51811) Soma01 válasza kali (#51810) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, meg kell nézni mióta van az a TP-Link.
Na, most jól meg lettél kavarva. :)

Ilyen jelismétlőnél mindegy, hogy milyen márka kapcsolódik milyenhez. Max akkor jönne jól, ha valami spec. WiFi gyorsítás szabványt használ a router és ehhez passzoló jelismétlő kellene.

(#51812) woodworm válasza Soma01 (#51811) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen gyorsításra gondolsz?
Gyakorlatilag ugyanazt használják, csak a broadcom levédett hozzá könnyen megjegyezhető neveket.

(#51813) Soma01 válasza woodworm (#51812) üzenetére


Soma01
veterán

Ja, akkor semmi. Azokra a "Turbo" módokra gondoltam, amit egyes gyártók néhány termékre ráírnak. Meg esetleg a 600 Mbps-os, 2,4 GHz-es WiFi-re. Abból a szabványból is elég kevés jelismétlőt láttam még. Bár biztosan szabványos az is.

(#51814) freeman6 válasza Soma01 (#51811) üzenetére


freeman6
újonc

Szia!
Jól meg lettem kavarva! : :DD
Ilyen routerem van. Szerintem nincs turbo mód.
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c2-ac750-p230691883/#termek-leiras
Elég régi vétel.

Akkor tenda vagy tp-link? Ki mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#51815) woodworm válasza Soma01 (#51813) üzenetére


woodworm
veterán

A modulációt növelik a következő lépcsőre, amit egyébként az ac szabvány tartalmaz is. Ezért legtöbbször a dual módú chipsetek kiváltsága, szinte nem is tudok only n chipről, ami tudná. Az n18u egy öszvér ebből a szempontból, mivel dual wifi chip van benne 2,4GHz-es módra korlátozva.
A turboqamos repeaterek aranyárban vannak, még talán a konnektorba helyezhető TP-Link RE500 a legolcsóbb, nagy részüket nem is lehet kapni itthon. Hirtelen a TP-Link RE590T-t és a Netgear EX7000-ast találtam. Minden előnye mellett egy ac66u b1-es még jobb árban is van.

(#51816) freeman6


freeman6
újonc

Erről mi a véleményetek? D-LINK DAP-1635 AC1200 WiFi Range Extender with Power Passthrough

(#51817) Soma01 válasza freeman6 (#51814) üzenetére


Soma01
veterán

Van egy ötletem! Most használod valamire az 5 GHz-es sávot, be van egyáltalán kapcsolva?

(#51818) freeman6 válasza Soma01 (#51817) üzenetére


freeman6
újonc

Az egyik laptop azt használja.
Mi az ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#51819) Soma01 válasza freeman6 (#51818) üzenetére


Soma01
veterán

Hogy vegyél jelismétlőt, de úgy állítsd be, hogy 5 GHz-en vegyen és 2,4-en adjon. Így nem lassul majd (felére) az elérhető sebesség ezen a frekvencián. Már amennyire ez számít. Számít? De így viszont AC-s eszközt kell venned, egy AC750-est. (vagy ac1200-ast, de nem azt a Dlinket, inkább TP-Link-et)

[ Szerkesztve ]

(#51820) freeman6 válasza Soma01 (#51819) üzenetére


freeman6
újonc

Csak AC-s eszközben gondolkozom. Max 15.000-ig. Mese nézés az udvaron, illetve az emeleten. Kábelezés nem megoldható.

(#51821) woodworm válasza freeman6 (#51820) üzenetére


woodworm
veterán

Ha az udvaron jelet akarsz, akkor felejtsd el ezeket a konnektoros egységeket.

(#51822) freeman6 válasza woodworm (#51821) üzenetére


freeman6
újonc

A konnektoros fal 30cm szilikát +10cm nikecell +vakolat. Innen max 15m -re kell, hogy legyen jel.
Minimum 3m.

[ Szerkesztve ]

(#51823) Soma01 válasza freeman6 (#51820) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor rendben van, ac-s legyen. RE210 például. De szerintem az 5 GHz-et ne próbáld majd továbbítani, "erősíteni".

(#51824) freeman6 válasza Soma01 (#51823) üzenetére


freeman6
újonc

Köszönöm a segítséget! Akkor RE210!

(#51825) Soma01 válasza freeman6 (#51824) üzenetére


Soma01
veterán

RE305 van nekem, kb. ugyan ennyibe kerül és ac1200, nem ac750.
De ha most a routered 750-es, nem olyan nagy dolog ha nem 1200-ast veszel.

(#51826) Edorn


Edorn
aktív tag

WiFi antenna hosszabbítóval milyen messzire lehet arrébrakni az antennát? Milyen táv után érdemesebb a netkábelt kihúzni a végére külön wifiadót rakva?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#51827) betyarr


betyarr
veterán

hosszas gondolkodás után végül a unifi ac lite-ot vettem meg.meg is érkezett.szép és letisztult a felülete mind fizikailag,mind szoftveresen.tettem vele egy próbát,a lakásban egy központi helyre tettem.mindenütt van 5g-s jel,de egy picit elmarad a várttól,ugyanis (bár nem rossz),de a kritikus helyiségekben sok helyen "csak" 3-as erősségű.tudom,hogy talán szőrszálhasogatásnak tűnik (maximalista vagyok :U ),de ha az erősebbik verzióra becserélném,akkor az hozna javulást?erősebb lenne vajon az 5g jel?az erősebbikben ha jól látom,akkor külön van antenna a 2,4g-nek és külön az 5g-nek.
mi a véleményetek?

(#51828) MasterMark válasza betyarr (#51827) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy helyezted el? Plafonra, vagy oldalfalra? Alapjában véve egy ilyen fánk formában sugároz, szóval plafonra lenne jó tenni. Vagy máshova, de horizontálisan.

Switch Tax

(#51829) betyarr válasza MasterMark (#51828) üzenetére


betyarr
veterán

a plafontól vagy 20 centivel lejjebb volt.nagyjából függőlegesen.nekitámasztottam a falnak.
előtte meg nagyjából 160-170 centire volt a földtől.ott lefektettem.nem volt különbség a két elhelyezés között.

[ Szerkesztve ]

(#51830) rekop válasza betyarr (#51827) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, hozhat javulást, az AC LR-nek speciális “fractal” antennái vannak amivel elvileg jobb lefedettség érhető el, de biztosat nem lehet mondani. Az elhelyezést pedig ahogy előttem írták.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51831) MasterMark válasza betyarr (#51829) üzenetére


MasterMark
titán

Értem. Az 5 GHz-t eléggé árnyékolja bármi. Tedd egy fallal közelebb oda, ahol jobb jelet szeretnél. De egyébként ez nem csak AP-től függ, ugyebár vissza is kell tudnia küldeni a kliensnek a jelet. Ez pedig nem lesz jobb egy jobb AP-val.

szerk.: De egyébként a "3-as" jel stabil volt, elég gyors? Vagy van valami probléma így vele?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#51832) And válasza Edorn (#51826) üzenetére


And
veterán

Erre azért nem lehet konkrét választ adni, mert:
1.) Az antenna (koax-) kábel csillapítása nem csak a kábel hosszától, hanem a típusától is függ (katalógusadat: fajlagos, azaz hosszegységre eső csillapítás).
2.) A telepítési környezet erősen befolyásolja, hogy az áthelyezés mennyit hoz a konyhára, vagyis mekkora lesz a jelszint növekedése az új telepítési helyen az antenna eredeti helyéhez képest.
Általánosságban annyi, hogy ha a második pont pozitívuma nagyobb, mint az előtte említett kábelcsillapítás negatív hatása, akkor jól jársz a hosszabbítással / áthelyezéssel, ellenkező esetben pedig nem.

(#51833) betyarr válasza MasterMark (#51831) üzenetére


betyarr
veterán

és rekop:

ha közelebb teszem,akkor meg a lakás másik vége szenvedi meg.
a 3-as jel stabilnak tűnt,bár ~60-70 megabittel kevesebbet mértem,mint full jel mellett.
valójában azért "baj",hogy kisebb a jel,mert a fiam szobájában nincs vezetékes net (valszeg nem is lesz,mert elég macerás lenne kivitelezni) és gondolva a (közel)jövőre szeretnék egy vezeték nélküli megoldást neki.
illetve,mivel voip-telefonozok és változó,hogy melyik helyiségből telefonálok,ezért szeretném,ha mindenütt erős és stabil lenne a jel.
de lehet akkor így megelégszem a 2,4g-vel,ha szerintetek nem jobb az erősebbik tesó.

[ Szerkesztve ]

(#51834) MasterMark válasza betyarr (#51833) üzenetére


MasterMark
titán

5 Ghz-vel lehetetlen lefedni mindent, főleg ha 1 falnál távolabb van. Ez ilyen.

Ahol gyors netet szeretnél oda tedd közelebb. A másik végébe pedig a 2,4 Ghz simán el fog érni, és nincs gond.

Switch Tax

(#51835) rekop válasza betyarr (#51833) üzenetére


rekop
senior tag

Az LR a Lite-hoz képest megnövelt adóteljesítménnyel rendelkezik mindkét sávon, illetve ehhez jön még az antenna kialakítás amit a gyártó kifejezetten a kis teljesítményű mobil kliensekhez(telefon,tablet) tervezett.
Hogy ezekkel mennyit profitálnál az nem kalkulálható, de valószínű ez a nyereség jobban realizálódna 2.4G-n.
Én is megpróbálnám azt a lehetőséget, hogy ahol jobban számít a sebesség, oda helyezni az AP-t, ha ez rendben van, utána végignézni a lakás többi részét. Ha így lesz olyan hely ahol esetleg még a 2.4G-is kevés, akkor meg lehetne próbálni az AC LR-t, ellenkező esetben én maradnék a Lite-nál.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51836) Soma01 válasza rekop (#51835) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy két darab Lite-nál...

(#51837) betyarr válasza rekop (#51835) üzenetére


betyarr
veterán

2,4 az mindenütt fullon van.az 5g a problémás.még megnézem azt,hogy mi a helyzet ha csatornát váltok (melyik a javasolt?).
a sugárzás erősségét már próbáltam high-ra állítani az auto helyett,de nem változott semmi.

Soma01: na azt már végképp nem vállalom be :N annyit már tényleg nem ér az ügy.sőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#51838) MasterMark válasza betyarr (#51837) üzenetére


MasterMark
titán

Az 5 Ghz-t egyszerűen leárnyékolják a falak. Másik csatornától nem lesz erősebb. Hacsak nincs valaki aki ugyanazon a csatornán van mint te.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#51839) rekop válasza Soma01 (#51836) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, ha az 5G lefedettség az elsődleges szempont és a költségvetés is megengedi, ez lenne a legjobb.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51840) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok.

Probálom megoldani, a problémámat, de sehogy nem sikerült, csak az időm meg az idegeim mennek rá! :DDD
Kérlek segítsetek.
A történet a következő, családi ház két szintjén osztottam meg a netet egy Asus RT-N18U router segítségével, ami rá volt kötve a szolgáltató által adott D-link DCM-704 monden és egyben routerra. Szóval a D-linken ki volt kapcsolva a wifi és az Asus gyönyörűen szorta a 120-as netet. Most viszont gyorsabb netet kértünk. Kaptunk egy új monden és egyben routert is, egy Sagemcom márkájú nem tudom milyen típusút. A lényeg, hogy kikötöttem a régit, beraktam az újjat és sehogy sem akar a letöltési sebesség emelkedni. Sőt, amióta reseteltem az Asus routert csak rosszabb lett. Milyen módszerrel tudom megoldani ezt a problémát, hogy tudjam wifin keresztül élvezni a 240 es netet?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#51841) Intruder2k5 válasza Mazka05 (#51840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

240Mbps netet az ASUS RT-N18U n szabványú WiFi-jén nem fogod élvezni. Azon jellemzően 100-120Mbps-t lehet áttolni, kivételes esetekben, ideális körülmények közt és csak egy-egy kliens eszközzel néha elérhető a 150-200Mbps, de ez szerintem 100-ból 1 esetben valósul meg.

(#51842) Mazka05 válasza Intruder2k5 (#51841) üzenetére


Mazka05
őstag

Milyen routert javasolsz hozzá?

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#51843) Intruder2k5 válasza Mazka05 (#51842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen AC szabványost, de azzal is csak akkor leszel előrébb, ha azt a kliensek is támogatják, vagy pedig azokat is cserélned kell. Bővebben itt: Milyen routert?

(#51844) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok
A problémám az lenne hogy a diginet nem jön tp- link routeren keresztül. Pppoe kapcsolaton. Viszont ha a gepbe dugom akkor van net. Csak routeren keresztül nincs net. Az egesz 1 villamlassal kezdodott. A digi annnyit mondott naluk nincs hiba ha a számítogépen keresztül van net. Rossz a router. Ok. Elovettem a régit rádugtam szintén tp link. Es szinten nincs net. Nem lap ip cimet. Minden nullán áll. Reset megvolt ujra beallitottam mindent nincs net. Ami feltünt hogy ugye pppoe lenne a kapcsolat na most a kezelöben van rajta egy auto detect gomb amit ha megnyomok nem pppoe kapcsolatot jelez amit kellene hanem static ip. Valakinek valami ötlet esetleg napok ota harcolok a digivel.

(#51845) krealon válasza morgonc83 (#51844) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ez nem wifi problema.
A digi topikban vagy a routered szaktopikjaban elobb talalhatsz megoldast.

(#51846) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link Archer C5 AC 1200 ([link]) típusú router és egy TP-Link Archer T9UH ([link]) típusú USB-s adapter.
Az USB-s adapter EU/V1-es verziószámú, a drivert feltelepítettem.
A rendszer indulásakor látszik, hogy van Wifi kapcsolat, majd pár másodperc után megszűnik. Adapter lehúz, visszadug, van net, majd kis idő után megint nincs. Amikor van net, akkor az nagyon lassú.
Több USB-s porton kipróbáltam, s mindegyiknél ez a hiba. Az alaplapon az USB3-as portba is próbáltam.
A rendszer: Asus P8Z68-V Pro, i5-2500K, Win10 64 bit.

Valakinek hasonló tapasztalata, ötlete, hogy mi lehet a gond?

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#51847) mezis válasza gameresboy (#51846) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#51848) hsrasus válasza mezis (#8410) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Hali,

Nekem is van egy BR01G-m még a régi időkből. Volt jó időszaka, meg kevésbé jó is. Ma már csak elfekvőben, mert egy asus ac56u tesz mindennapi szolgálatot. viszont azt találtam ki, h a fészerbe is tök jó lenne, ha lenne net, de egyáltalán nem akarok kábelt vezetni és ha már van ez a Gigabyte, ami elviekben tud WDS-t, akkor nem lenne rossz, h ha ki tudnám terjeszteni legalább a 2.4-es csatornát még ha csak fél sebességgel is. Látom még aktív vagy itt és minden bizonnyal azóta már jobban is értesz a dologhoz sőt talán még a régi gigabyte is megvan neked, ezért arra gondoltam, h megkérdem, esetleg ebben tudnál-e segíteni?

Ugyanis a gigabytenak a WDS beállításaiban csak egy MAC address-t lehet megadni, meg, h enabled. Az asusban beállítottam, az AP módot hybridre és hozzáadtam a listához a gigabytetot. utána a gigabyton beállítottam a csatornát 4-esre (azon van az asus) és ott is beadtam a mac address-t a WDS menübe és enableztem, de semmi nem történik :(
a Gigabytban a DHCP-t kikapcsoltam előtte, viszont olvastam korábban, h a DNS-nek meg kellene adni az asus IP címét, viszont azt sehogy sem tudom ezen beállítani.

Gondoltam nézek egy alternatív firmware-t erre, de nem találtam semmit. azt is nagynehezen találtam meg, hogy elviekben 8MB RAM és 1MB flash (!!!! ez szinte hihetetlen) memória van benne és egy RDC R2600 chip. (sztm már ez is SOC, de nem a mai értelemben) Szóval tartok tőle nincs rá alternatív firmware, amit használni is lehetne így a sajátjával kellene valahogy összehozni a WDS-t, de nem tudom mit csináljak.

Természetesen bárkinek a segítségét nagyon szívesen veszem, aki ismeri ezt a jószágot és/vagy tudja mit kellene csinálnom, h működjön.

Köszönöm! :R

(#51849) Gubek-Einste válasza hsrasus (#51848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez már egy nagyon öreg router és csak G-s így érdemes lenne valamilyen modernebb típusra cserélni.
WEP titkosítást kellene beállítani mert a régiek csak azt támogatták.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51850) #56627712


#56627712
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy egy olyan problémám, hogy tegnap kötötték be az optikai 100 megás netünket. Ezt rögtön megemeltettem 250 megásra. Viszont a sebesség maradt speedtesten 95 mega körül. A telekom szerint minden rendben, nálam van a hiba. Egy Toshiba C70-D-A11 lapost használok, ez elméletileg wifin 150 megát is tudna. Ja, és a 10 mega is egy rákötött Tenda N301 (300 megás) routerrel [link] van csak meg, a Sagemcom wifi jó ha 30 megát átad.
Köszi előre is minden segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.