Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) LaySoft válasza And (#51298) üzenetére


LaySoft
tag

Az antenna valóban olcsó és kínai, de hogy mennyire "vacak" azt nem tudom, mivel csak ez van, összehasonlítani nem tudtam mással. Számomra a 800 méter (azért csak ennyi, mert vége volt az útnak) elég meggyőző ilyen egyszerű házi eszközökkel. Az igazság az, hogy ha lehetne nem is költenék többet rá, nem létfontosságú a project, csak szórakozás. Tulajdonképpen megkaptam a választ, miszerint többre jutok a rálátás pontosításával / akadálymentesítésével, mint a teljesítmény növelésével. Köszönöm a hozzászólásokat!

(#51302) csabyka666 válasza MasterMark (#51300) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint mi nem a kártyától függ? Mert szedtem már szét olyan notit, amiben alapból csak a fekete volt benne, de hogy melyikre volt dugva, nem tudom már. Persze a kártyán 2 csatlakozási lehetőség volt, csak a kijelző körül volt egyetlen vezeték.

Rendben, este megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51303) MasterMark válasza csabyka666 (#51302) üzenetére


MasterMark
titán

Az, hogy most szar a vételed, az nem a kártyától függ. Belerakhatod a világ legjobb kártyáját is, ha szar az antenna akkor az sem fog ugyanúgy venni semmit.

Switch Tax

(#51304) jenei1994


jenei1994
addikt

sziasztok!

Valaki tesztelt már vagy használ Mercusys MW325R routert.500 m2 lefedést ir .Ez igaz lenne ?

(#51305) csabyka666 válasza MasterMark (#51303) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de még mindig azt nem értem, hogyan lehet valamelyik notin alapból 1 antennacsatlakozó?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51306) MasterMark válasza csabyka666 (#51305) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy hogy van olyan laptop amit 1 antennával terveznek, akkor az olyan és úgy elhelyezett antenna, hogy jó legyen.

Van amit meg kettővel, és spórolásból egymást kiegészítve működik csak. Ezért kell forgatnod a gépet mikor nincs vétel, mert kiesett a másik antenna, ami azt fedné le.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#51307) Gubek-Einste válasza jenei1994 (#51304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől függően akár igaz is lehet de szerintem erős túlzás ez beltéren.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51308) szabifotos


szabifotos
senior tag

A Ubiquiti elmehet a fenébe a művemhez képest! :DD Garázs oldalára felfúrtam egy dobozkát. Most már jó a jel az egész telken. :))

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#51309) MaCS_70 válasza szabifotos (#51308) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tartós működésben én azért nem lennék olyan biztos...

Első sorban a lecsapódó pára okozhat gondot, de a nagy hideg sem lesz barátja -- már ha télen is használnád.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51310) t72killer válasza MaCS_70 (#51309) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hivatalosan kültéri egységek mennyire bírják ezt? (Pára, tél-nyár...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51311) MaCS_70 válasza t72killer (#51310) üzenetére


MaCS_70
félisten

Komoly tapasztalataim mondjuk nincsenek, de 25 éve működő kültéri rádiós egységeim vannak. Szerintem lakkozott NYÁK-okkal, tehát a kicsapódó pára nem korrodálja az áramköröket és nem okoz zárlatot.

Igazság szerint sok éve az eresz alatt működő beltéri router is van az ismeretségi körömben, de olyan is, ami augusztustól októberig élt.

Ha az ember nem sajnálja (pl. elfekvő darab), egy olcsó eszközzel persze nem sokat kockáztat.

És ne tudjon senki bemászni! Akár egy hülye pók is tönkreteheti a készülékeket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51312) t72killer válasza MaCS_70 (#51311) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Naigen, ha befészkel egy fecskecsalád és teliszarja, a routert, annak nem lesz jó vége ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51313) szabifotos válasza MaCS_70 (#51309) üzenetére


szabifotos
senior tag

Télen nem hiszem, hogy szükség lenne rá. A párát megpróbálom minimalizálni. Körben szilikonnal nyomtam ki a lehetséges réseket, (+Vízmentes dugók stb...), és eresz alatt is van.

Ja, igen, nem fogom sajnálni, mert elég régi darab, és ingyen is volt, ahogy a "SamKnows" matricából is látszik. (Még a legelső EU-s "méréshullám") Meghát ugye, aprón már 2 ezerért is kapni 741-et :D

[ Szerkesztve ]

(#51314) MaCS_70 válasza szabifotos (#51313) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre így jó lehet!
Fontos, hogy tedd árnyékba, hogy se nagy meleg, se nagy hőmérsékletesés ne érje.

Ötlet: macskaalom vagy gyári páracsapda a ház aljába.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51315) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy van egy ilyen routerem tp link archer c5.
Mobilnetet szeretnék venni az egész lakásba, mert sajnos más nem érhető el jelenleg.
Telenornak a mobilnetjét néztem ez a legnagyobb amit találtam 100GB/hó. (ha tudtok jobbat ne kíméljetek)
Szóval ha egy USB-s netet bele dugok ebbe a routerbe akkor tudja szorni a netet ugyan úgy mintha vezetéken dugtam volna bele?
Illetve ha igen, akkor a PC-m kap netet a routerből kijövő kábelen keresztül?

Előre is köszönöm
Laci

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#51316) MaCS_70 válasza Killerlaca (#51315) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az adott típust ugyan nem ismerem, de igen, ebben a kategóriában már sok router kezeli USB-ről a WAN-t, tehát egy 4G-s stickkel meg tudod oldani a netelérést. Én Asusszal évek óta így netezem.

Elófizetésügyben nézz be a mobilflottás topicba, ott találhatsz jobb lehetőséget!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51317) mezis válasza szabifotos (#51313) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha minden kábelt alól vezettél volna be, akkor nincs szükség vízmentes dugóra. Sőt, alól fúrj lyukakat, mert a víz úgyis bejut és akkor már jobb, ha ki is tud folyni és a szellőzésre (hűtésre) is szükség lenne. (ALU hátlap, doboz.)

Én az antennát is lefelé lógatnám ki.

mezis

(#51318) Killerlaca válasza MaCS_70 (#51316) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#51319) MaCS_70 válasza Killerlaca (#51318) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, azt még hozzá kell tennem, hogy a sebesség viszont kérdéses, mégpedig az USB-port/driver a szűk keresztmetszet.

És az Asus N18 és AC87-esen a generikusként kezelt DWM222-essel max. 35 Mbps-ot tudok elérni, holott van az ott 90 is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51320) Soma01 válasza Killerlaca (#51315) üzenetére


Soma01
veterán

Van azért korlátlan csomag is. Az nem érné meg jobban?

(#51321) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Az alábbi problémám van:

Samsung wifi nyomtató otthoni UPC újfajta routeren keresztül kapcsolódik laptopokhoz, telefonokhoz.

Amikor kikapcsolom a nyomtatót, meg a gépeket, mert végeztem a munkával, akkor abban a hitben alszom el, hogy minden rendben.

Másnap, mikor bekapcsolom a nyomtatót, nem hajlandó felcsatlakozni a routerre. Pedig az előző nap nem nyúltam semmilyen beállításhoz.
És most jön az érdekes:
Nem csinálok ismét semmit a beállításokban, viszont újraindítom a routert meg a nyomtatót, és érdekes módon felcsatlakozik a nyomtató a routerre. Ha csak a nyomtatót indítom újra, az nem segít.

Mi lehet a probléma?
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#51322) scott_free


scott_free
senior tag

WLAN WIFI repeater <-- ez ér valamit, vagy inkább egy repeater képes routert nézzek? (Ha ez utóbbi, akkor mi az ajánlott 30-50 megás nethez?)

(#51323) Soma01 válasza KengelRoland (#51321) üzenetére


Soma01
veterán

És ha csak a routert indítod újra?

(#51324) Killerlaca válasza Soma01 (#51320) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia!

Hol van korlátlan csomag?
Érdekelne!

Köszi.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#51325) Intruder2k5 válasza Killerlaca (#51324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mobil flották topikban tudnak segíteni.

(#51326) t72killer válasza scott_free (#51322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

30-50megás nethez ha jó a házban az elektromos hálózat, akkor inkább powerline-t ajánlanék, vagy egyenesen egy extra routert hálókábellel bekötve.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51327) KengelRoland válasza Soma01 (#51323) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Akkor sem csatlakozik, mert vagy csak egyszer próbál a nyomtató csatlakozni, vagy túl hosszú a csatlakozási próbálkozások közti idő. Így egyszerűbb újraindítani mindkettőt.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#51328) Gubek-Einste válasza scott_free (#51322) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy repeater képes router legyen, ezzel a típussal már többeknek volt gondja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51329) Lottheus


Lottheus
tag

Üdv,
Kernék egy kis segítséget.
Adott egy szolgáltatói router Huawei HG8245H( 30 megás net) ez kábellel van hozzákötve egy pc hez,én a mellette lévő szobában wifi stickel tp-link tl-wn722n keresztül használnám a netet egy win 10 es gépen.
Rendszeresen eldobja jelen szétkapcsol majd fél perc múlva ujracsatlakozik és ez az online tevékenységben elég zavaró.
Kérdésem az lenne hogy kezdésnek a wifi stickemet cserélném le valami másra,mert tervbe van az erősebb net beköttetése is (1000 megás) ebböl majd szeretném a maximumot kihozni ezért kérdem hogy ezt hogy lehetne megoldani usb stickel vagy vegyek pci-e hálókártyát?
És milyet ajánlanátok ezekből?

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#51330) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. PS4-hez nyitogatok portokat mert nem kell UPNP.

External és Internal port között mi a különbség azon kívül, hogy egyik külső, másik belső? Ha csak egy eszköz számára szeretnék portot nyitni, akkor az externalt nem kell beírni, igaz?

PSN ID: marquuard

(#51331) mezis válasza Lottheus (#51329) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kezdetnek: [link]

A WN722N nem egy mai darab. Csoda, hogy működik a Win10-el.

Semmiképp nem kártya. Gondod lenne az antennák megfelelőm helyzetbe hosszabbításával.

Más vezeték nélküli eszköz (füles, egér, ...) működik a közelben ?

mezis

(#51332) Lottheus válasza mezis (#51331) üzenetére


Lottheus
tag

Hello köszi a választ.
Igen kicsit ügyeskedni kellett a driverrel.
Kontrollerek szoktak üzemelni mellette :DDD gondoltam rá hogy a bluetooth zavar be de csinálta vezeték mentes eszközök használata nélkül is.
A teszt progikkal meg fogok akkor egy pár kört futni.
Usb stickek közül mit ajánlanál Archer t4u esetleg vagy egy masik verziója?

[ Szerkesztve ]

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#51334) Gubek-Einste válasza EnterR (#51330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van arra lehetőség, hogy más legyen a külső és a más a belső port, ebben az esetben kell mindkettőt megadni de ugyan lesz a kettő akkor elég a külsőt megadni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51335) Gubek-Einste válasza Lottheus (#51332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-sekből ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51336) NeverGone


NeverGone
tag

Sziasztok!

Nem találtam infót arról, hogy egy „normál” cantenna (parabola nélkül) kb. milyen szögben sugároz és milyen távolságra lő el 2.4 GHz-es hálózaton? Ha három antennás a router, akkor lehet rá kötni három cantennát egy irányban (pl. háromszög alakban elrendezve), vagy az hülyeség?

Nincs semmi konkrét célom, csak felszabadult a TP-Link 1043-as routerem OpenWRT-vel és találtam itthon egy kicsit rozsdás, de amúgy hibátlan tésztaszűrőt :)

(#51337) mezis válasza NeverGone (#51336) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- A tészta szűrő ugyan egy helyben (nem pontban) tartja a tésztát, görbe is, de nem parabola. :D

- Cantenna nénen ilyenekkel szokás kísérletezni.

- A routerek kicsi botantennája közel gömbsugárzó (és vevő).

mezis

(#51338) NeverGone válasza mezis (#51337) üzenetére


NeverGone
tag

Szia!

A tésztaszűrő innen jutott eszembe: http://www.huwico.hu/node/363 :)
A cantenna alatt pontosan arra gondoltam, mint talán a legkönnyebben megépíthető, de mégis hatékony irányított antenna. Esetleg szembefordítani a parabolával/szűrővel. :)

[ Szerkesztve ]

(#51339) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Kellene csinálnom egy wifi linket.
A táv 300m, zárt yagi vagy helikális antennában gondolkozok.
Az egyik antennába szeretnék beépíteni egy UTP-s aktív eszközt mert nagy a táv az antenna meg a PC közt, túl hosszú koax kellene. USB kábel ugyanezen okból szintén kizárt.
Olyan cucc kellene, amit be tudok eszkábálni az antennába és AP-ként tud működni. AZ UTP kábelen POE vagy külön érpáron menne fel a táp.

Tudna valaki ajánlani valami egyszerű és olcsó megoldást erre a kütyüre?

[ Szerkesztve ]

(#51340) MaCS_70 válasza Kenderice (#51339) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hacsak nem vagy profi antennaméretezésben és analóg/digitális elektronikában, szerintem sokkal jobban jársz kész eszközök (= kültéri Access Pointok) használatával. Igénytől függően egy pár TP-Link már 25e Ft környékén megvan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51341) Kenderice válasza MaCS_70 (#51340) üzenetére


Kenderice
senior tag

Antennát már építettem, nem is egyet, működött évekig.
Csak az egyik oldalra kell ilyen megoldás.
Ezek a beleépített panel antennák nagy nyílásszögűek.
Láttam fotókat-videókat az általam leírtakról, csak nem tudom milyen kütyüket használtak.

(#51342) MaCS_70 válasza Kenderice (#51341) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor viszont valamilyen elektronikai fórumon kellene keresgélned, mert az eszközépítés szerintem nem igazán ennek a topicnak a specialitása.

Egyébként sok sikert a megvalósításhoz, nagyra becsülöm az ilyen projekteket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51343) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!

Adott 2 darab PowerBeam 5AC Gen2 eszköz. A távolság 600 méter.
Az Airview képét kimentettem.
Ez néz a "sugárzó" (AP) oldalról:

Ez pedig a "vevő" (Station) oldalról:

Mi mit jelent az ábrán?
Hogyan állítsam be?
Melyik csatornát használjam?
Mire figyeljek beállításkor?

(#51344) Endii válasza MaCS_70 (#51246) üzenetére


Endii
tag

Sajnos még nem tudtam kimenni megnézni.
Amennyire kívülről ismerem, egy hangár szerű gépműhely. Az egyik részén gondolom ki van alakítva egy iroda rész. A tárgyalóban már nem igazán van hálózat. Nem hinném, hogy túl sok kliens lenne. Szerintem max 8-10.
Így látatlanban ilyesmire gondoltam: [link]
De ki fogok menni megnézni persze.

(#51345) MaCS_70 válasza Endii (#51344) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez erre való (feltéve, hogy nincs valami extrém körülmény), de a paraméterek nagyon nem mellékesek. Az irány mindenesetre tökéletes!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51346) And válasza kircsike (#51343) üzenetére


And
veterán

Ezek a képek valódi spektrális eloszlást mutatnak, mivel erre az AirOS képes - ellentétben a tisztán szoftveres 'wifi-analizátorokkal', amelyek szép színes görbéket tudnak rajzolni, csak az ábráiknak nem feltétlenül van közük a reális spektrumhoz. Van itt valósidejű spektrum, illetve időbeli eloszlás meg perces ablakban mért csúcsérték is.
Nyilván azt a csatornát kell választani, amelyik a lehető legtisztább. Az AP oldalán a pillanatfelvételen szinte sehol nincs a zajhatárt (-90 dBm) meghaladó jel, de 5,2 GHz körül azért előfordul erősebb jel, a visszamenőleges csúcsértékeket mutató alsó ábrán. A kliens felől nagyobb forgalom látszik, kevesebb a tiszta sávrész, de az 5,4...5,5 GHz-es tartomány szinte teljesen szabadnak tűnik, viszont ez a tartomány elvileg nem használható kültéri linkhez. Erre a célra mifelénk az 5,5...5,7 GHz-es sávrész való, ebből nagyjából az 5590 ... 5650 MHz-es tartomány látszik kellően nyugodtnak (legalábbis az általad 20-25 percen keresztül végzett analízis alapján).

(#51347) kircsike válasza And (#51346) üzenetére


kircsike
tag

:R Köszönöm
Akkor egy 5610 (DFS) frekvenciával majd megpróbálkozom.
És a színek mit jelentrnek? Gondolom a piros a rossz, de a többi?
Mi a tiszta?

[ Szerkesztve ]

(#51348) mezis válasza Kenderice (#51339) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az egyik antennába szeretnék beépíteni egy UTP-s aktív eszközt..."

Mekkora lesz a maximális hőmérséklet abban az antennában ?
(Messze vagyunk még a kánikulától, az almúlt napokban 45C-fokot mértem egy szűk padlástérben.)

mezis

(#51349) And válasza kircsike (#51347) üzenetére


And
veterán

"És a színek mit jelentrnek? Gondolom a piros a rossz, de a többi?"
Nem, itt nincs rossz meg . A felső (valósidejű) ábrán az előfordulás valószínűségét, az alsó két diagramon pedig a teljesítményt - pontosabban az 1 MHz sávszélességre eső teljesítménysűrűséget - jelzik a színek, az ábrák feletti skálázásoknak megfelelően. Akkor lehet 'tisztának' tekinteni egy sávrészt, ha az abban előforduló teljesítmény (-sűrűség) kellően alacsony a wifi-eszköz által igényelt vételi jelszintekhez képest. Utóbbi érték - a beállítható rádiós sávszélesség függvényében - nagyságrendileg minimum -60...70 dBm körüli, a zajhatár pedig normál körülmények között -90 dBm környékén van. Ha az analizátoron látható szint a zajhatárnál is kisebb, akkor örülhetsz, mert sok ráhatása nem lesz a te rádiós linkedre. Más szavakkal: törekedni kell a minimum 25..30 dB-es jel/zaj viszony elérésére, mert akkor nem lesz problémás a kapcsolat, és úgy el lehet érni az eszközök által biztosított maximális sávszélességet. Ezek az értékek különben üzem közben szépen láthatóak az AirOS webfelületén.

(#51350) Kenderice válasza mezis (#51348) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, erre én is gondoltam.
De vannak gyárilag aktív antennák és időjárásállóak.
Szerintem megoldható...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.