Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) metaksza válasza Gubek-Einste (#50036) üzenetére


metaksza
tag

Laptopon (Lenovo G580, lassan 5 éves gép), de a totál új LG Smart TV is lassú, mint a bűn. Telefonon viszont tökéletes...

(#50052) Soma01 válasza dlaccc (#50049) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a probléma inkább a telefon témájába való. Ezzel a problémával ott nagyobb valószínűséggel találkoztak már.

(#50054) MaCS_70 válasza Soma01 (#50050) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint kali szerintem már elég egyértelműen megírta: a névleges sebesség fele már jó érték, fölötte minden bps ajándék!
A 60-70%-hoz baromi jó körülmények, eszközök és kis távolság kell, szóval számítani rá nem szabad.

És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a térerő a távolság négyzetével arányosan csökken!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50055) Soma01 válasza MaCS_70 (#50054) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm! Így teljesen rendben van. Ez nekem elég, hogy eldöntsem, hogy sikerült a kapcsolat illetve mi várható el maximum.

(#50056) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Lenovo G570 típusú laptoppba szeretnék erősebb wifi kártyát.
Hol érdemes beszerezni és milyen típusú kell bele?

(#50057) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!.

Össze lehet úgy "csatlakoztatni" 2 wifi-s routert, hogy az egyikbe van beudgva a net kábel, a másik router meg csak veszi a jelet (pár méterrel arrébb) az elsőtől és továbbítja?
A konstrukció célja a hatótáv megnövelése lenne.

(#50058) mezis válasza Pszihonaranc (#50057) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A "másik" WiFi router típusától függően vagy csak UTP kábellel, vagy repeater üzemmódban vagy akár WDS üzemmódban is.

mezis

(#50059) MasterMark válasza Pszihonaranc (#50057) üzenetére


MasterMark
titán

Pár méterrel arrébb inkább dugd rá kábelen.

Switch Tax

(#50060) Pszihonaranc válasza mezis (#50058) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Tekintettel arra, hogy nem értek hozzá -egy alap ráguglizással felvérteztem magam azért- elmondanád, hogy a "másod router" típusa melyiket teszi alkalmassá, illetve melyiket az egyszerűbb laikusként beállítani a wds vagy repeater üzemmódot?

(#50059) MasterMark :Tudom, hogy az lenne a legegyszerűbb, de sajnos nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#50061) MasterMark válasza Pszihonaranc (#50060) üzenetére


MasterMark
titán

Minden megoldható, csak akarni kell.

Switch Tax

(#50062) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Adott egy ilyen wifi erősítő.
Naponta egyszer ki kell húznom a konektorból majd újra bedugni hogy újra induljon mert nem csatlakozik ra egy idő utan egy teló sem.
Mi lehet a gond ?Az elődje is ugyanezt csinalta ag Amplifier 2. Az is jo lenne ha be lehetne allitani hogy automatikusan restartoljon napi 1szer.
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50063) Gubek-Einste válasza Olyasmi (#50056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen van benne?
Milyen router van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50064) Gubek-Einste válasza Pszihonaranc (#50060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú az másik eszköz?

Gyári firmware-rel csak a WDS elérhető de a WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
Repeter üzemmód CFW alatt lenne csak elérhető, milyen verziós az eszköz (mindkettő)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50065) Gubek-Einste válasza beci (#50062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú az elsődleges eszköz?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50066) beci válasza Gubek-Einste (#50065) üzenetére


beci
őstag

Upc wifis router.
A jelszó csupa nagy betű,ékezet nélkül.
Itt egy kép az 544 végű a upc router az 544 plus a wifi erositő.
1-10ig?Azt hol latom?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50067) Gubek-Einste válasza beci (#50066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg beállítani a 6-ost.
A HG admin felületén lehet állítani a csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50068) beci válasza Gubek-Einste (#50067) üzenetére


beci
őstag

HG?
Beléptem a routerbe azon belul ez hol van?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50069) Gubek-Einste válasza beci (#50068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik típusú szolgáltatói eszközök van?

HGW - HomeGateWay = szolgáltatótól kapott eszköz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50070) beci válasza Gubek-Einste (#50069) üzenetére


beci
őstag

Technicolor.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50071) Gubek-Einste válasza beci (#50070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi beállításoknál lehet a csatornát állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50072) beci válasza Gubek-Einste (#50071) üzenetére


beci
őstag

Átállitottam 6osra.Autómatikuson volt.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50073) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, lehet, hogy nem ide való, de megosztom, hátha mégis...:) Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy böngésző kinyitva (Chrome), több oldal megnyitva és kb 5 másodpercenként 1 mp-ig köröz a kis karika, mintha töltene be valamit (hozzáteszem, hogy Gigabites Digim van, tehát villámgyors betöltés...)? Nos nekem ez volt, az oldalak egymás utáni bezárásával kiderült, hogy a Gmail csinálja. Áttettem Firefox-ra, ott nem körözött a Gmail-en...Kiderült, hogy a Chrome legújabb frissítése okozta a problémát, visszatettem eggyel régebbi verzióra és megszűnt a "körözgetés". Hátha valakit érdekel. Wifin IS, hogy ide tartozzon :D .

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50074) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Hamarosan megérkezik az új alaplapom és azzal kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Róla lenne szó:
ASUS Maximus X Hero Wi-Fi AC

Ebben van gyárilag beépített antenna. A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan kell működésre bírni? Lesz egy letölthető driver, amit feltelepítek, majd utána, mint a laptopokban megjeleníti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat?
Windows 10 rendszert használok és a PC-től egy 3-4 méterre lévő ASUS RT-87U routerre kellene kapcsolódnia.
Tudom, hogy a vezetékes közeg szinte mindig nyerőbb, de ha nincsen semmilyen akadály a két eszköz között (fal, bútor, stb.) mennyire stabil ezeknek a működése?

Köszönöm a választ előre is!

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50075) Multibit válasza B4ndiBuild3r (#50074) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, hogy a vezetékes közeg szinte mindig nyerőbb
"Szinte" nélkül! ;]
A wifi egy kényszermegoldás. Mobil eszközök esetén még érthető is a használata. De asztali gép rádióval? Semmi értelme. A beépített 2x2 MIMO-s kliens pedig nem fogja kihasználni az AC87U wifi sebességét :N

(#50076) B4ndiBuild3r válasza Multibit (#50075) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Rendben, még időben vagyok, akkor maradok a normál verziónál, köszi! :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50077) Gubek-Einste válasza B4ndiBuild3r (#50074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben van gyárilag beépített antenna.
Wifi adapter van az alaplapra integrálva, az antennák a két csatlakozó keresztül kapcsolódnak az alaplapra.

A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan kell működésre bírni? Lesz egy letölthető driver, amit feltelepítek, majd utána, mint a laptopokban megjeleníti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat?
Pontosan így van.

ha nincsen semmilyen akadály a két eszköz között (fal, bútor, stb.) mennyire stabil ezeknek a működése?
Vannak nem látható zavaró tényezők is (más wifi hálózatok/vezeték nélküli eszközök) amelyek jelen lehetnek így előre nem lehet semmi biztosat mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is a helyzet de ilyen környezetben az elérhető max link sebesség (300/867 Mbps) könnyen összejöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50078) B4ndiBuild3r válasza Gubek-Einste (#50077) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszönöm a választ!

Vezeték nélküli egér, fejhallgató, kontroller, fülhallgató van a szobában. A telefon és a smart tv csatlakozna még egyidejűleg vezeték nélkül a routerhez a szobában (ezen kívül még egy másik telefon van egy másik szobában). Más hálózat nincsen, családi házról van szó és egy 15 méteres sugárban nincsen másik ház. 250mbites a maximális letöltési sebesség, nagyobb nem elérhető.

A helyszíni teszt kényes, mivel döntenem kell, hogy a sima vagy az antennával bővített verziót válasszam és ha necces, akkor inkább nem fizetem ki a felárat feleslegesen (+10 ezer).

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50079) Pszihonaranc válasza MasterMark (#50061) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Kajaak.. most, hogy mondod. Csak nem akartam eléggé, én hülye..

(#50080) Pszihonaranc válasza Gubek-Einste (#50064) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

A fő router típusa: ZTE ZXV10H201L (szolgáltató adta)
A másod router típusa TP-LINK TL-WR941ND

(#50081) MasterMark válasza Pszihonaranc (#50079) üzenetére


MasterMark
titán

Na, akkor mi az a végtelenül nem megoldható dolog? Valószínűleg az, hogy nem akarja valaki, valamiért.

Switch Tax

(#50082) Gubek-Einste válasza Pszihonaranc (#50080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tegyél a TP-Link-re verziótól függően valamilyen OpenWRT alapú CFW-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50083) Silverss


Silverss
aktív tag

Sziasztok!

Konnektor aljzatba csatlakoztatott WiFi Range Extender-nél normális az, hogy ha végigmentem a varázslón és kész a csatlakozás, akkor az admin menüjébe belépve az összeomlik? (egy katyvaszt mutat, nem használható az oldal)

Működni működik.

Reset után ismét elérhető a használható menü(és varázsló), de én a mentett beállítást szeretném módosítani és nem elölről kezdeni azt.

Két márkánál is ugyanezt tapasztalom, az egyik ASUS a másik TP-Link.

Firmware update megvolt, nem segített...

Ezek ilyenek vagy vigyem vissza? (az asus-t vettem most)

[ Szerkesztve ]

(#50084) Gubek-Einste válasza Silverss (#50083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a repeater-ek és az elsődleges eszköz?
Nem normális ez a működés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50085) Pszihonaranc válasza Gubek-Einste (#50082) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Még mielőtt elkezdek buherálni: Esetleg ez (vagy egy ehhez hasonló szerkezet) is meg tudja oldani a problémámat?

(#50086) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Digi 100-as (nem ezres) netem lesz egy hét múlva. Érdemes lecserélnem a TP link TL- WR841N routerem vagy kb teljesen mindegy?

(#50087) Soma01 válasza tibbike01 (#50086) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem maradhat.
Mondjuk nem írtad le mi az igényed.

(#50088) Gubek-Einste válasza Pszihonaranc (#50085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
Olyan helyre kell tenni a repeater-t ahol az eredeti jel még viszonylag jó vehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50089) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#50086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes mert, hogy nem a router legyen a szűk keresztmetszet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50090) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#50089) üzenetére


tibbike01
őstag

Mitől lenne szűk keresztmetszet? 2 telefont meg egy laptopot kell kiszolgálnia amin fulldh filmeket töltök.

(#50091) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#50090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Max 94 Mbps-t tudna így maxra lenne járatva folyamatosan ami nem ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50092) Pszihonaranc válasza Gubek-Einste (#50088) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

a) Szóval, hogyha szerzek egy általad ajánlott asus RT-N12 D1 routert, az egy gombnyomásra képes repeater módban üzelemni, és nem kell semmi custom firmware, semmi mókolás, csak bedugom, megnyomom a gombot s kiterjeszti a ZTE ZXV10H201L routerem térerősségét?

b) WDS-sel egyáltalán megoldható lenne az összeköttetés a ZTE ZXV10H201L és a TP-LINK TL-WR941ND között? Ha igen ezen rövid leírást követve be tudom állítani?

c) Csak érdekesség képpen összekapcsoltam kábellel a fő (zte) és a másik (tp-link) routert. Wifi jel volt, internet nem. (tehát rá tudtam menni a wifi-re, de az internetet már nem tudtam elérni rajta.) Mit csináltam rosszul?

(#50093) MasterMark válasza Pszihonaranc (#50092) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz helyre dugtad / rosszul konfigoltad.

Switch Tax

(#50094) Gubek-Einste válasza Pszihonaranc (#50092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A; Be kell állítani rendesen, nincsen egy gomb nyomásos megoldás.

B; Próbálkozhatsz de a WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

C; Így kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50095) Silverss válasza Gubek-Einste (#50084) üzenetére


Silverss
aktív tag

A TP-Linket teljesen elengedtem....

Az ASUSon a csatornát szeretném átállítani, de nem enged vissza a menübe. Ha hazaértem azt is fotózom.
A Router az a huawei borzadalom amit a digi adott.
De a repeater mac címét hozzáadtam a DHCPhez fix IPvel.
Valamint a repeateren is megadtam a saját IPjét, mielőtt "bedőlt" a menü... Szóval ütközés kizárva. :(

(#50096) Silverss válasza Silverss (#50095) üzenetére


Silverss
aktív tag

Ennyi!

Ennyit tölt be..... Feljebb nem is lehet görgetni.
Számítógépen ugyanez.

Ha konfigurálatlan (resetelt) állapotban van, akkor minden tökéletes. Amint csatlakoztatom egy wifihez és elindítom mint extender funkciót, onnantól ilyen lesz a menüje....

(#50097) norbert1998


norbert1998
veterán

ali!
Van egy Asus RT-N12+ routerem, és van egy kis gondom vele.

Vettem egy S905W SoC-s médiaboxot, android 7.1.2-vel, és nem megy vele a wifi. Alig akar rá csatlakozni és nagyon lassú az internet vele, legötöbb esetben nem is működik.
Ezzel szemben mobilról osztott nettel tökéletesen működik.
A jelerősség jó, DHCP és statikus beállítások mellett is ezt csinálja. Volt mindennek reboot, de mégis.
Szintén 7.1.2-t futtató mobillal hiba nélkül hozza a szolgáltató által biztosított internet sebességet mind.(2,2MB/s rekord eddig, de ez mindennapos)

Van valami ötelt, mi lehet a gond?

(#50098) mezis válasza norbert1998 (#50097) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Médiabox-on IPv6 engedélyezve ?

mezis

(#50099) norbert1998 válasza mezis (#50098) üzenetére


norbert1998
veterán

Olyan funkció szerintem nincs androidon, mármint annak kapcsolgatasa.

[ Szerkesztve ]

(#50100) stifi82


stifi82
aktív tag

Van 1 macbook prom és wd külső vinyom 3,5colos usb 3 portal az a gond higy ez ntfs firmatumban van most arra gondoltam hogy ezt belekötném egy usb-s routerbe elérhető legyen rajta minden. Azért nem akarom exfatra tenni mert ugy tudom hogy ott van gb korlát. Ebben kérném a segítséget hog hog iszható ez meg a legolcsobban.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.