Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) krakateu10 válasza mezis (#49399) üzenetére


krakateu10
csendes tag

A tartalék router is WRT54GL. :) Soha nem cserélném le. Volt TP-Linkem, de az hetente fagyott le. Ez meg már kb. 4éve megy non-stop mióta szünetmentesről üzemel. Illetve a jelenlegi 10megás netemhez felesleges újabb típus, hisz nem használnám ki a "tudását". :D Hát ha 5 falat kibontok a ház tuti összedől. :DD Akkor marad az UTP. :)
Nova91: Igen, ugyanazon a frekin járatnám mindkettőt ha lehetne.

(#49402) And válasza Nova91 (#49400) üzenetére


And
veterán

A 40 MHz-es sávszél eleve csak 802.11n szabványnál érdekes és az vele a baj, hogy önmagában egyetlen ilyen széles spektrumú hálózat elfoglalja a 2,4 GHz-es sáv 2/3 részét. Vagyis két ilyen háló egy lefedettségi területen már el sem fér egymás zavarása nélkül. Tehát próbálkozhatsz azzal, hogy az egyiket 40 MHz-re állítod a sáv egyik végén - a másikat meg 20 MHz-esre a másik szélén -, de nem feltétlenül érsz el vele túlzott javulást. Zsúfolt 2,4 GHz-es sáv esetén kifejezetten ellenjavallt. A 20 MHz-esnél nagyobb spektrális szélességű linkek inkább az 5 GHz-es sávokra valók.

(#49403) Nova91 válasza And (#49402) üzenetére


Nova91
tag

Köszönöm a válaszod.

(#49404) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

5 ghz-el kapcsolatban lenne egy kérdésem. Tudom, hogy nem lehet pontosan megjósolni, de mégis egy tippet ha valaki adna, vagy tapasztalata alapján tudna segíteni az jó lenne.

Az emeltre kerülne egy router (családi ház), kb pont a fejem fölé 4 méterre cirka, csak hogy van egy 25 cm-es födém köztem és a router között. (Régi gyári ZTE telekom modem maxon adta a 2.4 ghz-es jelet ugyan innen.)

A kérdésem az lenne, hogy mennyire érheti meg beszerezni egy 5 ghz-es routert? Az a födém vajon vesz-e le annyit, hogy inkább jó áron 2.4 ghz-es routert (N18U) vegyek mert az 5 ghz valószínűleg úgy sem ér le, vagy nagyon gyengén? Netem: 1000gbps Digi.

(#49405) csixy válasza Nova91 (#49404) üzenetére


csixy
addikt

Az 5 ghz általában nem fal átjárásra van kitalálva. Pontosan az benne a jó, hogy nemigen tudod rajta zavarni a szomszédjaidat , sem azok téged.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49406) Gubek-Einste válasza Nova91 (#49404) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A födém valószínűleg alaposan csililaptanná az 5 GHz-s jelet így nem érdemes ezzel próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49407) krealon válasza Zaja2 (#49382) üzenetére


krealon
Topikgazda

"TL-WA850RE
[...]
Szerintetek már kuka?
"

Ha mar tenyleg 3 eve megy, akkor kiszilgalta az idejet.
Talalkoztam ilyen eszkozzel, de a megoldast csak a csere jelentette.

(#49408) Storms válasza Gubek-Einste (#49376) üzenetére


Storms
őstag

Tehát a dual band-es adapter az hatótávolság(vétel) szempontjából kevesebbet "tud" 2.4Ghz-en mint egy sima 2.4Ghz-t tudó adapter?
Tehát ha a Wf2190-et veszem és 2.4Ghz-en használnám az nem venné olyan erősen a jelet mint ha a WN822N-t veszem?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49409) Storms válasza Storms (#49408) üzenetére


Storms
őstag

Tehát ezek közül választani kellene leginkább 2.4Ghz-re :
Netis WF-2116[link]
Netis WF-2190[link]
Akkor melyiknek jobb a jelerőssége 2.4Ghz-en? Vagyis úgy is kérdezhetném, hogy az utóbbinak rosszabb-e 2.4Ghz-en az előbbinél a jelvételi erőssége?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49410) Diák66


Diák66
őstag

Üdv! Valaki már találkozott olyan jelenséggel, hogy az 5 GHz-en működő Wi-Fi eszközben van DFS és az állandóan váltogatja a használt csatornát, valamint vissza akar állni 2.4 GHz-re? (percenként villog a DFS ikon)

Mennyire lehet zavaró tényező az időjárási radar kb 60 km-es légvonalbeli távolsága? Más 5 GHz-es wifi / eszköz nem is dolgozik a környéken, így más zavaró tényezőt nem tudok hirtelen felfedezni. Esetleg a router firmware/hardver hibás?

Köszönöm.

(#49411) Gubek-Einste válasza Storms (#49409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre semmi biztosat nem lehet mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49412) Gubek-Einste válasza Diák66 (#49410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49413) Diák66 válasza Gubek-Einste (#49412) üzenetére


Diák66
őstag

Huawei E5787

De már rájöttem a problémára. 3G hálózat (900 MHz mindhárom szolgáltató ) esetén (valamint vodafone 800 MHz LTE) valamiért "összeakad" a mobil háló az 5 GHz wifi hálóval. (2G EDGE nem okoz problémát....pedig az is 900 MHz)

Ennek eredménye, hogy a router zavarjelet érzékel, vagy legalábbis azt hiszi.....

Lehet kifogtam egy hibás darabot, vagy firmware frissítés kellene.... esetleg tervezési hiba. (bár utóbbit kizárnám)

(#49414) DamianB


DamianB
őstag

Üdv Urak ! Rendeltem 30 $ ért xiaomi wifi 3G vélemény ? Mik vele a tapasztalatok ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#49415) woodworm válasza DamianB (#49414) üzenetére


woodworm
veterán

Mire vagy kíváncsi? A 30e Ft alatti kategória egyik legjobb vétele. Kevesen használjuk gyári fw-vel, általában padavant rakunk rá. Stabilan fut, tudja natolni a gigabitet, akár pppoe-n is. Kábelen 930 Mbitet, 2,4 GHz-en 160 Mbitet, 5 GHz-en pedig 430 Mbitet is mértünk.

Itt a topikja.

(#49416) DamianB válasza woodworm (#49415) üzenetére


DamianB
őstag

Pontosan egy ilyen írásra voltam kíváncsi köszönöm :R , maximum ettől a padawant ol tartok nem akarom téglási tani olvastam keveset róla.Telefonos appbol teljesen be lehet állítani?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#49417) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy két TP-LINK TL-WA7210N V2.1 Wireless Access Point terrel 4km (3700méter) távot áttudnék hidalni?
1db hozzám került de vennék egy másikat ha érdemes.
Ha nem ezekkel akkor mivel tudnám megoldani az átjátszát A-ból B-be (internetetr szeretném elérhetővé tenni a távoli helyen!

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49418) Gubek-Einste válasza bvvitya (#49417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg van a tiszta és zavar mentes rálátás a két helyszín között?
Elvileg megoldható vele de természetesen majd éles próba során fog kiderülni, hogy összejön-e a kapcsolat közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49419) Gyurka6 válasza bvvitya (#49417) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

A "szolgáltatótól" leszereltekkel lehet gond, közeli villámcsapás miatti érzékenység csökkenés, esetleg ez miatti csere nem kizárt.

Gyurka

(#49420) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Holnap meg jön az Asus N18u routerem.
Az lenne a kérdésem, hogy nagyvonalakban mit kell beallitani, hogy ezen a routeren és a ZTE F668 modemen is el lehessen érni az internetet? Szeretném ha mindkettő szórná a wifi-t és mindkettő LAN portján keresztül is adja a netet.

(#49421) Gubek-Einste válasza Nova91 (#49420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ZTE-n nagyon semmit, az Asus-t AP módba kellene tenni, ezt az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt lehet megtenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49422) Nova91 válasza Gubek-Einste (#49421) üzenetére


Nova91
tag

Köszönöm a válaszod. Az utp kábelt a zte egyik lan portjából az asus wan vagy szintén lan portjába kell dugni? DHCP-t nem kell állítani semelyiken?

(#49423) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok azt szeretném kérdezni,hogy egy Tplink WN822N-es eszközzel rendelkezem.ha USB hosszabbítóval (kb 3-5m) kötném a számítógéphez továbbra is működni fog?

(#49424) And válasza Csabi1984 (#49423) üzenetére


And
veterán

Az USB2.0 elvileg 5m-es passzívkábelhosszig használható, amit a válaszidő is limitál. Ezen felül az sem árt, ha a kábel megfelelő keresztmetszetű ereket is tartalmaz, főleg a nagyobb áramfelvételű eszközök esetén. Egy 3m-es toldóval jó esetben menni fog, ha nem valami cérnavékonyságú kábelből van készítve.

(#49425) bvvitya válasza Gubek-Einste (#49418) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Max fák vannak a két helyszín között. Képes lehet akkor ekkora távolság átjátszására?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49426) bvvitya válasza Gyurka6 (#49419) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Nem értem hogy mire célzól? AZ eszköz vadonat új most bontottam ki. Csak kérdés hogy jó lehet e nekem arra a célra ha veszek még egyett?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49427) And válasza bvvitya (#49425) üzenetére


And
veterán

"Max fák vannak a két helyszín között."
Az pont azt jelenti, hogy nincs meg a tiszta, akadálymentes rálátás a végpontok között. Innen kezdve a dolog legalábbis kétesélyes. A kitakaró fák méretétől függően teljesen meghiúsulhat a link létrejötte, vagy akár időjárásfüggő is lehet a hatás. Az is lehet, hogy a hatás csak minimális jelszintcsökkentés lesz, de ez annak a függvénye, hogy a terjedési zóna mennyire akadályozott. Magyarán 1-2 vékonyka fa árválkodik az útban kevés lombozattal, vagy egy egész sűrű erdő.

(#49428) bvvitya válasza And (#49427) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Erdőnek nem nevezném de van bőven fa :(
Akkor esetleg valami más erősebb megoldás vagy felejtsem el?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49429) Gyurka6 válasza bvvitya (#49426) üzenetére


Gyurka6
őstag

Használtra értettem. Már egy útban levő lombos fa is gond lehet, nedves időben közel nulla sebességre csökkenhet.

Gyurka

(#49430) And válasza bvvitya (#49428) üzenetére


And
veterán

Ha nem tudod kikerülni az akadályozó fák takarását (például magasabb árboc), és a takarás elég sűrű, vagy egyenesen átláthatatlan, akkor tényleg felejtős a dolog. Tapasztalatom szerint már egyetlen, nem is teljesen kitakaró, de a terjedési zónába alaposan belógó örökzöld is elég erős plusz csillapítást okoz.

(#49431) bvvitya válasza And (#49430) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Akkor sajnos elfelejthetem mert fa van bőven az útba :( Magasabb árbóccal se tudom megoldani

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49432) mezis válasza bvvitya (#49428) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezzel az eggyel tehetsz egy próbát. Felszereled és beállítod irányba, a másik ponton meg laptoppal, okossal megnézed, hogy megjelenik-e. Ha nem, akkor reménytelen.
(Kapcsolódni nem fogsz tudni, mert a laptopnak, okosnak sokkal kisebb a kisugárzása.)

mezis

(#49433) bvvitya válasza mezis (#49432) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Köszi megpróbálom

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#49434) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Van pár napja egy baromi idegesítő problémám. Synology RT1900ac routerem van, és az 5GHz-es hálózatot időnként eldobálja, csatlakoznak rá az eszközök, de nincs rajta internet. Ki kell kapcsolnom, és vissza az 5GHz-es wifit, akkor helyreáll. Ha átállok a 2,4GHz-es hálózatra, akkor az tökéletesen megy. Már a csatornákat állítgattam, az sem segített... Valakinek valami tippje van erre?

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#49435) Gubek-Einste válasza Nova91 (#49422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus WAN portjába megy a kábel.
A ZTE-n nem, az Asus-on az AP mód beállításával ki lesz kapcsolva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49436) Gubek-Einste válasza Brumi (#49434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A saját topikjában kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49437) Brumi válasza Gubek-Einste (#49436) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi, nem is gondoltam volna, hogy van saját topikja!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#49438) Gubek-Einste válasza Brumi (#49437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ph-n mindennek van, főleg ilyen eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49439) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, egy másik topikból irányítottak ide, talán tudtok segíteni. Előrebocsátom, hogy nem vagyok informatikus, csak egy amatőr...Szóval így viszonyuljatok hozzám. A problémám: 1000Mb/s Digi netem van, kábelen át is jön a szinte teljes sávszélesség, de wifin a laptopomon csak 20-30Mb, a telefonomon 42Mb(annak az is a maximuma) a letöltési sebesség. A lapi Fujitsu S760 i5 4GB RAM. Néztem a wifi kártyát (Intel Centrino Advanced-N 6200) és a beállításainál, az advanced settings-nél 2,4 Ghz-nél nincs más opció a sávszélre csak 20MHz illetve Auto. (Ugyanez az 5,2GHz-nél is) Tudja az N-es hálózatot. A kérdésem az, hogy a linkben szereplő kártyának elvileg kellene-e tudnia a 40MHz sávszélességet is? A laptopot használtan vettem, a régi tulaj lepucolta a vinyót, aztán telepítette újra a Win 7 Pro-t és a drivereket. Lehet, hogy nem a megfelelő wifi drivert tették fel? Már csak azért van ez az érzésem, mert a Gigabites hálókártya is fura dolgokat produkált, eldobálta a netet, fagyott, aztán miután kicseréltem a drivert, azóta jó. 64 bites a win7, lehet, hogy ami driver fenn van a wifihez, az csak 32 bites? A routerem egy tp link wr1043nd v2, azon van opció 20, 40 MHz és auto (ha ki van kapcsolva a speedboost). Szóval nem ott a gond, ráadásul a legfrissebb gyári fw van rajta, amin nem is szeretnék változtatni, nekem úgy jó, ahogy van...Csak egy kicsit combosabb wifit szeretnék, mivel a router 450Mb/s-ra képes elvileg, jó, tudom ez egy elméleti érték, én már 100-150Mb-el elégedett lennék. Köszi, ha válaszoltok, ti azért jobban otthon vagytok ebben a témában.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#49440) TriX2010 válasza uriember (#49439) üzenetére


TriX2010
tag

A routerben 40mhz-re állitod akkor az 40 mhz lesz. A gép részéről ezzel kapcsolatban nincs teendő.. A notiban levő kártya 2x2 mimo vagyis az n szabvány 150 mbit x2 vagyis 300 mbit amit tudsz vele hozni. Ebből a mért érték 150 mbit körül lehet. Ez egyébként nem sávszélesség, hanem frekvencia, de ezt csak úgy megjegyeztem, hogy tiszta legyen a dolog. :) További beállitás lenne a csatorna kiválasztása, de esetedben ez nem érdekes, tekintve hogy nem sürün lakott helyen élsz, ahol interferencia veszélye állna fenn.
Aztán ha sehogy sem megy a dolog, akkor majd januárban valamikor úgyis átugrom a dobozzal és akkor állitunk valamit :K

Ettől függetlenül nálam okosabbak hátha mondanak valami pluszt :)

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#49441) uriember válasza TriX2010 (#49440) üzenetére


uriember
aktív tag

Hali! Autora van állítva, jobb lenne CSAK 40MHz-re? Írtam h.a.-ra Ki tudja már, hogy routernél a MHz micsoda??? :) Egyébként elektroműszerész vagyok, tehát tudom, hogy a MHz az frekvencia :C

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#49442) TriX2010 válasza uriember (#49441) üzenetére


TriX2010
tag

Auto nem jó, mert akkor ő dönti el "okosan", és bizony nem elég okos a jó döntéshez :)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#49443) uriember válasza TriX2010 (#49442) üzenetére


uriember
aktív tag

Viszont, ha 40MHz-re állítom, akkor nincs speedboost. Ráadásul mondom, a wifi kártya beállításoknál nincs 40MHz opció, csak 20 és auto...Hogy fognak így találkozni???

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#49444) TriX2010 válasza uriember (#49443) üzenetére


TriX2010
tag

Privátra válaszoltam

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#49445) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Raspberry PI2-re kötött TL-WN822N adapter, illetve egy TL-1043ND v4 router. A gondom az, hogy sikerült panelbe elérnem 100-120 Mbit/s sebességet (iperf3-al mérve), viszont ez egyik pillanatról a másikra leesik 3-5Mbit/s-re és innét ezt tartja fixen. Mindeközben a többi wifi-s eszközzel semmi probléma (telefon,laptop). Ha újraindítom a router-t vagy a Rpi2-t megjavul, van hogy akár 1 napra is és simán nézek NAS-ról 1080p-s filmeket. Kérdésem az, hogy ezt esetleg okozhatja az, hogy az adapter nem kap megfelelő tápellátást Rpi2-ről? Vagy lehet hogy hibás adaptert fogtam ki? A routert, illetve adaptert is most vettem. Köszönöm előre is és kellemes ünnepeket!

Peti

(#49446) Diák66 válasza uriember (#49439) üzenetére


Diák66
őstag

Az Intel Centrino® Advanced-N 6200, Dual Band wifi kártyának az elméleti maximuma 300 Mbit/s. Arról viszont nem találtam információt, hogy ezt hogyan éri el a wfi kártya. Gyanítom MIMO lesz mögötte, vagyis 2 antenna, és 40 MHz sávszélesség kellene. Így az is lehet, hogy csak 150 Mbit/s az elméleti sebességed, ha csak 2,4 GHz-et és 20 MHz széles sávot használsz.

Amit érdemes megtenni: ki kell kapcsolni a wifi kártya energiatakarékos funkcióit. Ezt a vezérlőpultban találod az energiagazdálkodás alatt. Továbbá eszközkezelőben nézd át a wifi kártya beállításait. A Bandwidth (sávszélesség) maradhat auto értéken. (nem muszáj 20 MHz-re állítani.) Van még valami olyasmi is szerintem, hogy csökkentett sávszélesség hirdetése.... az legyen engedélyezve.

Én Intel Centrino Wireless N1030 Single Band-el szívok. makacs kis eszközök ezek. Nálam csak G üzemmódban, és letiltott Bluetooth esetén megy normálisan. Egyébként nagyon ingadozik a sebessége, vagy meg is szakad a kapcsolat.

Érdemes még beszerezni a legújabb drivereket, mert ezek a Draft-N-es eszközök csak a viszonylag friss driverekkel működnek megfelelően.

(#49447) Gubek-Einste válasza Petike168 (#49445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49448) uriember válasza Diák66 (#49446) üzenetére


uriember
aktív tag

"Így az is lehet, hogy csak 150 Mbit/s az elméleti sebességed, ha csak 2,4 GHz-et és 20 MHz széles sávot használsz." Használnék én 40MHz-t, de nincs opcióban... Valószínű öreg kártya, csak 20MHz-t tud, reszelgethetem, de több nem jön ki belőle. Én se találtam adatot róla, hogy tudja-e 2,4GHz-en a 40MHz sáv.
Mindenesetre köszönöm a tippeket, de valószínű ez a max, ami kijön belőle.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#49449) TriX2010 válasza uriember (#49448) üzenetére


TriX2010
tag

Megnéztem, nekem is csak Auto vagy 20Mhz ami beállitható az eszközkezelőben a wifi kártyánál, pedig teljesen egyértelmü, hogy nálam 40Mhz-en megy a 2,4 G és 80Mhz-en az 5G... Szóval az ott legyen mindenképpen auto-ra állitva! Tudnia kell a 40Mhz-et! A router pedig legyen fixen 40 mhz-re állitva, vagy ha bepipálod SpeedBoost-ot, akkor is 40-en lesz!
Illetve nálam van olyan opció is hogy "átviteli sebesség növelés" azt is engedélyezd ha Neked is van. (Ezt én is most próbáltam hogy engedélyezem, és mintha fürgébb lenne a net... Mondjuk számokkal nem tudom alátámasztani, de olyan érzésem van, hogy gyorsabb...)

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#49450) uriember válasza TriX2010 (#49449) üzenetére


uriember
aktív tag

"A router pedig legyen fixen 40 mhz-re állitva, vagy ha bepipálod SpeedBoost-ot, akkor is 40-en lesz!" Ha 40MHz-re állítom a routert, az "enable speedboost" pipánál visszaugrik auto-ra...Nincs opció az "átviteli sebesség növelés"-re.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.