Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) And válasza enginev3.0 (#48600) üzenetére


And
veterán

A hasznos linksebesség feleződése akkor történik meg, amikor a wifi-adatcsomagot bármilyen okból kétszer kell elküldeni (és nyilván fogadni) a kezdő- és a végpont között. A jelismétlés tipikusan ilyen helyzet, de pl. kliens -> AP -> kliens viszonylatban sincs ez másképp.
Ha a 2. számú eszközre (amely mondjuk repeater-híd módban üzemel és van LAN-portja) kábellel csatlakozol, akkor a kliens PC-nek szóló adat nem továbbítódik újra az éterben, és nincs sebességfelezés sem. Ilyenkor ugyanaz a felállás, mint a legegyszerűbb AP - kliens kapcsolatnál.

(#48602) Gubek-Einste válasza tgulyas (#48597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router admin felületén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48603) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#48598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48604) Gyurka6 válasza enginev3.0 (#48600) üzenetére


Gyurka6
őstag

Tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#48605) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, hogy mélyebb szinten is tisztába legyek a működéssel.
Néminemű tapasztalatom van, de ezidáig még ilyet nem csináltam.

Adott egy ingatlan ahol az egyik emeleten van WIFI amit le szeretnénk vinni a pincébe, természetesen kábelezés nélkül.
Én erre felépítettem, hogy rendelek egy WIFI repeatert de még beüzemelés elütt rendeltem hozzá 2db mini routert (repeater, access point egyben is).

Hozzáteszem jó pár óra alatt sikerült beüzemelni, de maradtak homályos foltok amikre keresem a választ.

- szerintem ha beállítok egy repeatert és akár az eredeti akár megadok neki egy új SSID név jelszó párost az eredeti routerre fog felcsatlakozni vagyis nem az eszköz szolgálja ki DHCP-n.
- nem sikerült beállítanom és nem értem miért, ha van a folyosón egy repeater (amin ugyan gyenge a jel, de megy az Internet!) nem tudom tovább erősíteni. Legalábbis nekem nem sikerült. kérdésem tehát, hogy csupán sugár irányba működik a dolog? Számomra logikus lenne, ha lent a pincébe egy újabb repeaterrel megkeresem a folyosón található (immár másik SSID-vel rendelkező) jelforrást és megpróbálok rácsatlakozni nem sikerült. Megmondom őszintén messze nem is értettem a dolgot.
Következő ötletem az volt, hogy a folyosóról bement egy UTP kábel a pincébe a repeater RS232 portjáról, mivel abban az Internet elérhető volt.
Ez belement egy router WAN portjába és be lett az eszköz konfigurálva. Nem is tudom működött e mivel tegnap sokáig csináltam, de a külső repeater helyére betettem a mini routert beállítottam mint repeater, minden jelszó stb...
kérdésem --> az gondolom teljesen normális, hogy ezek után nem értem el a routert?

Eszembe jutott azért tettem mindezt, hogy ne a fenti routerre, hanem a kis routerr adja a továbbiakban az IP címet, de nem működött, mivel egy sima repeaterként funkcionált amit nem tudtam már elérni (perse többször volt reset...)
Nos mint említettem volt még egy router amit szépen be is konfiguráltam más IP tartományba tettem , na itt jött a gondolat, hogy ha a 2. router IP címét reserválni szeretném akkor a "FŐ" routeren kell mindezt beállítani? Szerintem igen.

Mondjuk annyira nem releváns mivel dhcp-n kap IP-t és megy.
Amit nem értek még....
Ha átállítom a repeaterként működő router IP tartományát akko annak van bármi ráhatása a kiosztásra kerülő IP címből? Mert logikusan a fő router tartományából kellene osztani számára címet.
Vagy a repeaterre csatlakozna fel? Nem hinném.
Ha két router van a rendszerben más más tartománnyal, úgy vélem attól függetlenül feloldják egymás IP címtartománybeli eltéréseit és megtalálja az eszközt.
Odáig jutottam, hogy most már a pincébe a 2. router az 1repeaterként működő routertől kábelen megkapja a netet megy is és egy teljesen új WIFI-vel szolgáltat.

Nos nekem kicsit lassúnak tűnik.....

Mindezeknek érdekelne kicsit jobban a belső lelki világa.

Remélem érthető voltam:)

(#48606) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#48603) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm. Nem Igazán tudok angolul de megpróbálom!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48607) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#48603) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm sikerült.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48608) Gubek-Einste válasza ticzi01 (#48605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközök vannak használatban és mik a beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48609) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!

A feleségem szüleinél szeretnék javítani a wifis helyzeten, a következő a tényállás:

2 antennás TPlink router az emeleten, a nagyobbik fiú szobájában. A földszinten néha már attól megszakad a videobeszélgetés, hogy mozgatják a tabletet. Ha fenn vannak az emeleten (ami ritka, nem igazán ideális), akkor nincsenek ilyen problémáik.

Szóval szeretném megoldani, hogy a földszinten is legyen wifi, és ha lehet, akkor ugyanaz a wifis hálózat legyen, ne különálló. Erre plusz egy router repeater módban megfelelő lenne? (A két routert össze tudnám kötni etherneten, le tudom vezetni megfelelően.)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#48610) tgulyas válasza Gubek-Einste (#48602) üzenetére


tgulyas
senior tag

Kösz , sokat segítettél :R :R :R .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#48611) Gubek-Einste válasza kretenallat (#48609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, ez a megoldás a helyzetre de nem lehet egységes hálózat kezelés mivel nem lesz egy központi irányító eszköz a hálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48612) kretenallat válasza Gubek-Einste (#48611) üzenetére


kretenallat
senior tag

Az egységes kezeléshez milyen eszköz kellene?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#48613) krealon válasza kretenallat (#48612) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Az egységes kezeléshez milyen eszköz kellene?"

Nem egy eszkoz, hanem egy rendszer.

(#48614) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Felteszem még egyszer a kérdést Van egy ilyen kamerám [link] És egy ilyen antennát szeretnék hozzá venni [link] Az lenne a kérdésem hogy megfelelő lenne a kamerához egy 100 méterre lenne a kamera a routertől.

[ Szerkesztve ]

(#48615) bigrock válasza vadasz70 (#48614) üzenetére


bigrock
addikt

A routered nem fog kommunikálni a Nano-val.
Leegyszerűsítve:
Kell 1 Nano a kamerához, kábellel összekötve.
Kell 1 Nano a routeredhez, kábellel összekötve.
A két Nano között legyen vizuális rálátás.
(Az utolsó mondatodat remélem, jól értelmeztem...)

[ Szerkesztve ]

(#48616) Gyurka6 válasza vadasz70 (#48614) üzenetére


Gyurka6
őstag

Inkább a routerhez tenném, ha nem elég csak akkor kellene egy másik AP is. Ez nem csak antenna, 10-15 km re is jó kettő.

Gyurka

(#48617) bambano válasza vadasz70 (#48614) üzenetére


bambano
titán

ha ilyen vagy ilyen vagy ilyen antennáról tennéd fel a kérdést akár 500x is egymás után, akkor se fogsz választ kapni.

amíg nem vagy hajlandó megérteni, hogy amit te választottál, az nem antenna, addig nem fogsz tudni továbblépni. egyébként pedig magad is kikövetkeztetheted: vajon ha antennát keresel és amit választottál, az nem antenna, akkor jó lesz-e neked? hint: NEM.

ezt már többen is elmondták neked.

szerk: ja, és nincs olyan távolság, hogy egy 100 méter. A 100 méter nem si mértékegység.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48618) handbrake válasza bigrock (#48615) üzenetére


handbrake
csendes tag

A vizuális rálátás sem feltétlen szükséges. Csak ne egy betonbunkerbe legyen az egyik......

(#48619) bigrock válasza handbrake (#48618) üzenetére


bigrock
addikt

Ez azért vékony jég, ne menjünk rá... Én is használok Airgrid párost, egy fenyőfa soron lő keresztül, egyszerűen nem volt más megoldás... szerencsére csak egy mérőállomás adatai mennek át rajtuk, de semmi komolyabb adatátvitelre nem használnám és nem is javasolnám senkinek...

(#48620) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

#48560-ra valaki tud javasolni valamit?

B.Cs.

(#48621) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!

Hátha itt valaki már belefutott hasonlóba.

Adott egy 2 éves TP Link Archer C5 ( V1.2 3 antennás). A múlt héten váltottam 240mbites netről 500mbit-re a UPC-nél, természetesen jött vele a Connect Box is. Eddig a 200-240mbit vígan jött a routeren ( modem bridge módban volt). Viszont amióta átkapcsoltak 500mbitre, azóta a routeren (connectbox modem módban) vezetéken is csak 150-170 mbit jön. Próbáltam a nap minden szakában, és 85%-ban 180mbitnél van a max. Néha napján bejön az 500mbit pár percig de aztán megint kuka. Csináltam teljes resetet, átvariáltam a hálózatot de nem javult a helyzet. Amikor a CB-t átkapcsolom a router módba, akkor azon keresztül jön az 500mbit folyamatosan, és az archer c5-ön keresztül is többnyire fasza a helyzet, viszont vannak időszakok amikor így is belassul. Van ötletetek mi lehet a baj? Én olvasgattam már minden fele, de nem hallottam még ilyenről. Mintha nem bírná az archer c5 az 500mbit-et kezelni.
A méréseket több különböző mérőoldalon próbáltam és több szerveren. Az nem lehet a ludas. A jelerősség megfelel a bevezetőben leírtaknak.
Jelenleg a Connectbox-ot használom és a tp link pihen, viszont szeretném a távoli elérést használni otthon, ahhoz meg kéne a tp link ddns modulja, illetve stabilabbnak is éreztem korábban a vezeték nélküli hálózatot, úgyhogy szeretnék rá visszatérni ha ez a probléma megoldható.

(#48622) Gubek-Einste válasza q2w3 (#48621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen meg van a sebesség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48623) q2w3 válasza Gubek-Einste (#48622) üzenetére


q2w3
senior tag

Ezek kábeles mérések voltak. Vezeték nélkül kb ugyan ez csak nagyobb a szórása lefele.

(#48624) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok! Van tippetek esetleg arra, hogy az Asus ac55u router esetében a mérhető átlagos letöltési sebességem 50Mbits körül van csak? 100/50-es Digi net van bekötve, kábelen kb. meg is van 80Mbits körül mérhető.
2,4/5ghz egy kutya.

Szóval sok mindent próbáltam, a készülékek is tudnak többet, de mintha direktbe le lenne korlátozva 50 körül. (speedtest, meg egyéb hasonló oldalakkal mertem csak).

Let's begin, de gozaimasu!

(#48625) ticzi01 válasza Gubek-Einste (#48608) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Szia!

Lenne egy sima fő router ami az Internetet szolgáltatja.
Most ezt szeretnénk az épület pincéjébe a legegyszerűbb módon lejuttatni.
Ehhez vásároltunk egy sima wifi repeatert és 2db mini routert ami egyben wifi repeater és access point is.
Ezek állnak rendelkezésre a megvalósításra.
Azt vettem észre, hogy a repeater mivel gyengén fogja a netet, ugyanakkor a sugárzása erős és más is aki használná a fő router netét neki is lassú.
Mintha nem szeretné, hogy ugyanaz a neve a repeater-nk is mint a fő routernek , pedig éppen ezért lenne logikus.
Remélem érthető voltam.

(#48626) Gubek-Einste válasza _ak_ (#48624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48627) thork


thork
csendes tag

Olyan problémám lenne, hogy 3 routert szeretnék wifin keresztül összekapcsolni. Pontosabban hogy a fő router jelét szórja tovább 2 másik router. Mind a 3 router tp-link-es, de más verziók. Mindegyik támogatja a WDS funkciót, be is állítottam mindent.
Van egy modemem , abból megy a kábel az 1. routerbe ( fő router, ip: 192.168.1.1), ennek az SSID-je mondjuk kiscica, pw-je kiskutya , wifi csatorna :4
A 2. router ( ip: 192.168.1.2) beállítottam rajta : DHCP - kikapcsolva , wifi csatorna - 4 ,SSID - kiscica , pw - kiskutya , WDS engedélyezve, és az 1. routerre csatlakozva.
A 3. router (ip: 192.168.1.3) beállítottam rajta : DHCP - kikapcsolva , wifi csatorna - 4 ,SSID - kiscica , pw - kiskutya , WDS engedélyezve, és az 2. routerre csatlakozva.

Ami miatt igazából kellene ez, az a 3. router által "lefedett" területen (legyen ennek a neve mondjuk "dolgozó szoba") lévő laptopok/telefonok internetre való csatlakozása.

A beállítások végeztével a dolgozó szobában a laptopon van internet , azonban mobillal nem tudok csatlakozni a wifire, ha jól selytem akkor nem kap valamiért ip-t, látni látom a wifit, csak csatlakozni nem tud (2. router és fő(1) routerre tud csatlakozni). valamint egy idő után a laptopnál a wifi csatlakozásnál megjelenik (a már nagyon utált ) kis sárga háromszög, miszerint nincs internet ... és meghal a 3. router. Az 1. routeren van internet mindig.

Mi lehet ennek az oka ? Valamit nem jól állítottam be esetleg ? Próbáltam a routereket felcserélni, egy 4. routert betenni az egyik helyére, de semmi nem akar beválni ...

(#48628) _ak_ válasza Gubek-Einste (#48626) üzenetére


_ak_
addikt

[kép] [kép] [kép]

Ezek alapján a jelerősség nem probléma, amúgy panel max 1 fal választ el a routertől, de mindegy, hogy a router mellett mérek vagy egy másik szobában.

Ami leginkább bántja a szemem, hogy a feltöltés szinte mindenhol maxon megy, míg a letöltés változó, de ~50-60Mbits a teteje. A 3-ik kép egy S7-tel készült, de hasonló eredményt produkál a MacBook Pro is. 5ghz-en lógnak AC-val.

Let's begin, de gozaimasu!

(#48629) Gubek-Einste válasza thork (#48627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyik router-ben kölcsönösen meg kell adni egymás MAC címeit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48630) Garada


Garada
őstag

Szép napot!

TP-Link TL-WN722N V1-es verzióját képtelenség normálisan használatra bírni 10-es rendszer alatt, persze V2-től már van hozzá official driver... :( Van esetleg valami megoldás arra, hogy a V1-es verzió is zavartalanul működjön a rendszer alatt? Néha ingadozik a sebesség illetve óránként párszor megszakad a jel pár mp-re letöltésnél sűrűbben is előjön ez.

(#48631) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Kültéri AP (pl. TP-Link CPE510) GND pontját mire szokás kötni általában? Milyen funkciót tölt be a gyakorlatban?

(#48632) And válasza szabifotos (#48631) üzenetére


And
veterán

Mivel a célja a (másodlagos) villámvédelem megvalósítása, illene a földelő hálózathoz kötni. A manual szerint ugyanez a dedikált GND-pont bekötése nélkül is megvalósul, ha a LAN-kábelezés árnyékolt kivitelű és a tápfeladó POE-adaptert védővezetővel ('földeléssel)' ellátott 230V-os aljzatra csatlakoztatod. Ezektől függetlenül az sem árt, ha maga a tartó árboc is le van földelve, bár az adatlap erről nem említi, hogy kiválthatja az előző két védelmi módszer valamelyikét.

(#48633) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Le szeretném cserélni az Asus RT-AC56U routerem valami erősebbre :) 30k körül lenne a limit...
RT-AC66U B1-et néztem ki, de megkérdezném hogy van-e jobb választás!

500Mbit/s-es UPC-s csomagra váltottam és a jelenlegi AC56U "csak" 150-200Mbit-et tud stabilan a wifin...
Speedtesten eléri a 300at is, de a valós letöltésnél nem...

(#48634) szabifotos válasza And (#48632) üzenetére


szabifotos
senior tag

:R

(#48635) Joker88


Joker88
őstag

sziasztok

lenne egy Invitel szolgáltatótól kapott ZTE ZXHN–108L modem/router.

namost ennek a szépségnek eléggé tré a WiFI hatótávja,de van itthon a szekrényben egy Asus RT-AC51U router.

Namost az lenne a kérdésem,hogy a ZTE cuccot hogyan lehetne beállítani,hogy csak modemként funkcionáljon és az Asus lenne a WiFI-s routerem ?

Azt tudom,hogy a ZTE menüjébe hogyan lehet belépni ....
Előre is köszönöm ! :)

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#48636) Gubek-Einste válasza golfvariant (#48633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48637) Gubek-Einste válasza Joker88 (#48635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Invitel-es topikban érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48638) thork válasza Gubek-Einste (#48629) üzenetére


thork
csendes tag

Próbáltam beállítgatni, de újabb problémába ütköztem. az 1. routeren minden jól működik, beállítottam rajta a 2. router mac címét és ip címét.
A 2. routeren beállítom az 1. router mac címét és ip-jét , valamint a 3. routerét is.
Ezt követően a 2. routerre tudok csatlakozni, és van is net, azonban valamennyi idő múlva (van hogy 1 óra, van hogy 1 nap) a 2 routerre ha csatlakozom akkor nincs rajta internet (sárga kis háromszög a laptop wifierősség mérőjénél), mobillal pedig nem tudok csatlakozni , mintha nem kapna ip címet. De az 1. routerre csatlakozva pedig van net.
Mi lehet ennek az oka ?

(#48639) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, PCIe-s AC-s kártyákból melyek ajánlottak 1300-as hálózathoz? Van különbség megbízhatóságban TP-Link és Asus között itt?

TP-Link T6E és Asus AC56, AC55BT, AC51 között nézelődök.

(#48640) Gubek-Einste válasza zsero (#48639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC51 csak AC750-s képességgel rendelkezik.
Az AC55BT nem csak wifi adapter, hanem Bluetooth is.
Általánosságban nincsen különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48641) rolko válasza vadasz70 (#48614) üzenetére


rolko
őstag

Az ellen oldali routerről és a környezetről nem írtál információt ( típus, helye, rajz, éteri viszonyok, LOS check stb), de optimális helyszínt feltételzve írok, úgy hogy 2.4 GHz kevésbé freki bajos. A NS2 is tud 802.11 et. Ha nem kapcsolod be rajta az Airmaxot akkor fog kommunikálni bármilyen 802.11 protokoltt támogató eszközzel. De ahogy előttem is írták ez egy integrált CPE eszköz, antenna és rádió egyben, nem egy passzív antenna sma/n aljzattal. A dolog működne, és értelme is lenne ha a kamerád 24V PoE-s, mert ez az eszköz is 24V ról üzemel és 24 voltot képes tovább is adni. A Te kamerád csak 5V ról üzemel. Így vagy nézel egy 24v poe képes kamerát pl. Unifi Video Camera vagy nem fogod kihasználni minden előnyét, de ugye ennek is külön áramellátás kell. Ha javítani szeretnél a kamera jelszintjén mert már most is ott van, akkor a legolcsóbb megoldas ha veszel egy 2.4GHz Yagi antennát és egy N to SMA kábelt ( 50cm-1m) és simán rácsavarod a kamera antenna helyére.
Én egyébként simán húznék/beásnék KPE csőve 100m kültéri CAT5e FTP kábelt vagy húznék légbe feszítős FTP-t ha vannak feszítési pontok. 110-120 méterig még jó vagy ezekkel a kábelekkel. Mert ugye biztonsági kamerát mindig távolról tápolunk meg, szünetmentesől, nem lokálba :N

(#48642) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#48603) üzenetére


zorzy4
őstag

Sajnos amit ajánlottál program, trial verziós. Ingyenes van esetleg?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48643) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#48642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a paracssoros beállítás kellene megcsinálni, a programok is lényegében azt használják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48644) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#48643) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm. És az hogy kell?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48645) zsero válasza Gubek-Einste (#48640) üzenetére


zsero
aktív tag

Na én is utánanéztem, az AC51 Realtek, az AC55BT egy Intel 7260 miniPCI kártya egy PCIe adapterben, az AC56 meg a T6E ugyanaz a Broadcom chipset, nekem ezek közül egyértelműen a Broadcom a választás, a kettő közül meg a TP-Link olcsóbb.

(#48646) woodworm válasza zsero (#48645) üzenetére


woodworm
veterán

De ugye ezt nem 3x3-as ac mimohoz akarod kliensnek (1300 Mbit linksebesség)? Mert ennek csak a két sávon az összsebessége 1300 Mbit (866+400).

(#48647) zsero válasza woodworm (#48646) üzenetére


zsero
aktív tag

Ha stabilan megy a 866 az nekem bőven elég.

(#48648) woodworm válasza zsero (#48647) üzenetére


woodworm
veterán

Rendben.
Az is meg van, hogy a gyakorlatban ez megközelítőleg 300 Mbit lesz?

(#48649) zsero válasza woodworm (#48648) üzenetére


zsero
aktív tag

Majd lemérem, de a 300 is bőven jó.

(#48650) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Mi a különbség a 2x2 MIMO és a 3x3 MIMO között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.