Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) Gubek-Einste válasza greenface (#48949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt akkor érdemes frissíteni, Intel driver-re?
Igen

Ez pedig talán a Channel mód (?), erre gondoltál?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48952) Gubek-Einste válasza Kal-El (#48950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen
Jók lesznek a 800-asok, az csak egy biztonsági érték.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48953) earthworm


earthworm
csendes tag

Sziasztok! Van egy Archer C2-es AC-s gigabites routerem Digi500-as nettel. Kábelen 400 Mbitet mérek, wifin 5 Ghz-en meg fixen 175 Mbitet bárhol a lakásban.
Kérdésem, hogy ez a 175 Mbit nem kevés? Wifin a router elvileg tudná a 400 Mbitet is 5 Ghz-en.
Mit lehetne beállítani, hogy gyorsabb legyen? Köszönöm a válaszokat!

(#48954) woodworm válasza earthworm (#48953) üzenetére


woodworm
veterán

A c2 verziótól fügően ac750/ac900-as, de mindenképpen 433Mbites linksebességet tud 5GHz-en. Ennek a linksebességnek kb. ennyi a hasznos átvitele.

(#48955) earthworm válasza woodworm (#48954) üzenetére


earthworm
csendes tag

Nekem ac750-em van. Akkor ilyen netnél tudnia kellene a 400 Mbitet!?

(#48956) woodworm válasza earthworm (#48955) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, nem kellene.
Az ac750 a gyártók által kitalált összesített linksebesség, amely adódik a 2,4 GHz-es 300Mbit-es és az 5Ghz-es 433 Mbites sebességből. A wifi protokollban rengeteg adat kapcsolódik a hasznos átvitel mellé, a mért sebesség nem is rossz eredmény. Ennyit várhatsz tőle.

[ Szerkesztve ]

(#48957) earthworm válasza woodworm (#48956) üzenetére


earthworm
csendes tag

Okés, köszi szépen!

(#48958) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy TP-link wr1043nd wifim. A PC-men viszont nincs wifi vevő egység. Illetve van egy régi d-link pendrive, de ez gondolom elavult lehet, mert laptopom sokkal jobban fogja ugyanott a jelet, mint a PC ezzel. Mit javasoltok, milyen vevő egységet, kütyüt érdemes venni?

(#48959) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#48958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48960) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Kérdeztem több helyen, de nem sikerült a problémát megoldani.

ASUS RT-N18U routerem van. A következő dolgok csatlakoznak hozzá:
- Tévé. lan
- HM. erősítő lan
- pc: lan
- pc: wifi
- laptop: wifi
Illetve mikor mennyi telefon wifin...1-3
Illetve egy Himedia Q10pro médiaplayer, amiben egy 3TB-os vinyó van.
A gondom az, ha a laptopról akarok a Himedia vinyójára másolni, akkor 12-13MB/S-el tudok csak. a Himedia fórumon ajánlottak egy samba patch-ot, de semmi nem változott, ugyanannyival másol.
A gépeken ha mérek egy sebességet, akkor a 34/4-es sebességet megközelítőleg hozza.

A lapos adapterbeállításánál ez van:

A lapos minden esetben wifin csatlakozott a routrhez, míg a Himedia-t wifivel, és lannal is próbáltam.
Egy 40-50Gb-os filmnél ez a másolás már eltart egy darabig.
Ha kábelen csatlakozik a lapos a routerhez, akkor elérhető az 50-60-70 MB/s
Más legalább 40MB/sec sebességről beszél, illetve látványos javulásról számolnak be a pathc alkalmazását követően.
Többen a routerben látják a hibát.
Több stock fw-el próbáltam, de javulás nem történt. Megvolt az nvram törlés is. A routerben csak felhasználónevet, és jelszót állítottam, minden más a gyári értékeken van.
Másik routert is próbáltam, de ott a kábeles csatlakozás esetén is alacsony volt a sebesség.
Másik gépről, ami szintén wifin csatlakozik a routerhez, szintén alacsony sebességgel másol, akárcsak ha két számítógép között másolok.

A gépeken w10 van.

Van ötletetek, hogy mi lehet a lassú sebesség oka?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48961) #19482368 válasza embe (#48960) üzenetére


#19482368
törölt tag

Próbáld meg úgy, hogy nincs internet kapcsolat. Ha akkor se javul, a helyzet akkor venned kell egy routert, ami nem Asus, tplink és megközelítőleg helyes képet látsz arról, mi a probléma

(#48962) embe válasza #19482368 (#48961) üzenetére


embe
nagyúr

Internetkapcsolat nélkül is ugyanez a helyzet.
Azért szerintem ez a modell nem egy rossz típus. Semmi más panaszom nincs rá...csak ez.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48963) #19482368 válasza embe (#48962) üzenetére


#19482368
törölt tag

Persze hogy nem rossz, nekem is itt áll a földön egy ilyen becsomagolva. Mert annyira de annyira ...

(#48964) embe válasza #19482368 (#48963) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a típus?

Te mit javasolsz akkor? Melyik márkát preferálod?
Egy riasztószerelő haver a Mikrotiket isteníti. Volt is nálam egy, de a kezelőfelülete nekem magas.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48965) #19482368 válasza embe (#48964) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nos az én megoldásom elsőre olvasásra hátraesel a székeden, mert olcsónak nem lehet mondani.

Routernek.

EdgeRouter X-SFP Gigabit Ethernet Router

Rövid leírás:
Gyors, költséghatékony, 5 Gigabit Ethernet és 1 SFP portos vezetékes router.

- 1x SFP port (SFP modul nélkül)
- 5x Gigabit Ethernet port
- Kompakt méret: 142 x 75 x 23 mm
- Dual-Core 880 MHz, MIPS1004Kc CPU
- 256 MB DDR3 RAM memória
- EdgeOS router szoftver

Ha wifit is akarsz akkor.
UAP-AC-LITE UniFi Access Point, AC Lite

Rövid leírás:
Otthon, irodában, publikus helyiségekben stb. kiválóan alkalmazható 2.4 és 5GHz-es WiFi access point.

- Kis méret 160 x 31.45 mm
- Falra vagy álmennyezetbe szerelhető
- Antennával egybeépített elérési pont
- 802.11a/b/g/n/ac
- 1x Gigabit Ethernet port
- 24V POE tápegység tartozék

Amit én használok.

USG UniFi Security Gateway/router
Rövid leírás:
UniFi rendszerbe integrálható nagy teljesítményű router. Az UniFi Security Gateway VPN szerverével egyszerűen köthetünk össze két telephelyet az interneten keresztül. Az UniFi kontroller szoftver segítségével áttekinthető felületen konfigurálhatjuk a routert és ellenőrizhetjük a bejövő és kimenő forgalmat. Készíthetünk szabályokat felhasználók és csoprtok számára. Nagy teljesítményű, 3 Gigabit portos router.

UniFiSwitch 8 port 60W Gigabit POE switch

Rövid leírás:
Menedzselhető, 8 portos, Gigabites switch 4 darab 802.3af POE porttal.

- 8x Gigabit Ethernet port
- 4 darab 802.3af port
- Switch kapacitás: 16Gbps
- Max. teljesítmény felvétel 12 Watt (POE kimenet nélkül)

UAP-AC-LITE UniFi Access Point, AC Lite

Rövid leírás:
Otthon, irodában, publikus helyiségekben stb. kiválóan alkalmazható 2.4 és 5GHz-es WiFi access point.

- Kis méret 160 x 31.45 mm
- Falra vagy álmennyezetbe szerelhető
- Antennával egybeépített elérési pont
- 802.11a/b/g/n/ac
- 1x Gigabit Ethernet port
- 24V POE tápegység tartozék

UniFi Cloud Key
Rövid leírás:
Integrállt UniFi Controller hardver, Private Cloud távoli eléréssel

- Quad-Core CPU
- 1GB DDR RAM
- 10/100/1000Mbps ethernet port
- 802.3af, passzív 48 Volt POE vagy 5 Volt Mico-USB táplálás
- 5 Watt teljesítmény felvétel

De ez se rossz választás
RouterBOARD hEX SOHO router

- MT7621A dual 880 MHz CPU
- 256MB RAM memória
- USB 2.0
- IPsec hardveres gyorsítás

Tápigény:
- Az ether1 porton keresztül passzív POE-val: 8...30V DC
- DC tápcsatlakozón keresztül: 8...30V DC

De lehet olyat is csinálni, hogy a Mikrotik routert összekapcsolod a Unifi USW -vel, amire rá csatlakoztatod az AP/AP-kat. Természetesen akkor is kell UniFi Cloud Key, mert ez fogja össze az egész wireless rendszert. A UniFi Cloud Key telepíthető Windows,MAC, és Linux operációs rendszerekre. Ha van bérlet VPS szervered, akkor akár oda is. Bár..... fenntartásaim vannak, ami a biztonságot illeti. Mert ugye mégis csak egy XX-fél akinek ...

Ha érdekel a téma, akkor ajánlom ezeket a youtube összeállításokat, és eltudod dönteni, ér neked ennyit vagy nem.

Crosstalk Solutions
Willie Howe
Ben Pin

(#48966) embe válasza #19482368 (#48965) üzenetére


embe
nagyúr

Tyűűűűű!
Na ezt így hirtelen megemészteni. Munkaidőben. ;]
De szerintem nekem családi házba elég egy JÓ ac-s router is. Amit csak próba után veszek meg ezután.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48967) #19482368 válasza embe (#48966) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nézd meg az oktató videókat, és el tudod dönteni, mit kapsz valójában a pénzedért. Utána hasonlítsd össze azzal amit egyébként ki néztél magadnak.És látni fogod a különbségeket. Elég sűrűn adnak ki rájuk frissítést, ezt meg lehet tekinteni a web oldalukon.

(#48968) woodworm válasza #19482368 (#48965) üzenetére


woodworm
veterán

Mielőtt kidobatsz valakivel egy 20 ezer forintos routert, nem kellene meggyőződni róla, hogy biztos nem a zajos környezet vagy a gyenge kliens a laptopban a visszafogott teljesítmény oka? Mert az, hogy nem kapcsol át 40 MHz-es csatornaszélességre mindkettő okozhatja. Vagy csak több falra, messzi van a routertől (mellé zajos a környezet).

(#48969) embe válasza woodworm (#48968) üzenetére


embe
nagyúr

Egy helyiségben van a lapos a router.

Enyém a Vappali. Szerintem nem zavarja semmi.
Viszont nincs fix 40MHz-re állítva, csak automatára. na ezt még kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48970) mezis válasza embe (#48960) üzenetére


mezis
nagyúr

"Egy 40-50Gb-os filmnél ez a másolás már eltart egy darabig.
Ha kábelen csatlakozik a lapos a routerhez, akkor elérhető az 50-60-70 MB/s"

Pontosak a bit Byte mértékegység jelöléseid ? :F
(Mert az a 400 - 480 - 560 Mbps nem lenne rossz érték.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48971) embe válasza mezis (#48970) üzenetére


embe
nagyúr

Biztos hogy rosszak. Mindig keverem őket.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48972) #19482368 válasza woodworm (#48968) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nagyon szeretsz ferdíteni, senkivel nem dobatok ki semmit. Az Asus termékek piszok jó eszközök, kár hogy akinek volt hozzá szerencséje, utána messziről kerüli. És gyakorlatilag minden nép routernek nevezett eszközt.
Az a nagy helyzet, hogy mindenre jók, de legfőképp semmire. Ami meglepő, hogy ezzel te tisztszitában vagy.
Ennek ellenére ajánlod. Hogyan segítesz az embereknek? Úgy hogy olyan eszközöket ajánlsz, amik 1 fokkal jobbak mint a szolgáltatók által biztosított eszközök. Vagy azzal, hogy felhívod a figyelmet arra hogy igaz drágábban, de vannak sokkal jobb, megbízhatóbb eszközök a piacon, amik elsőre drágának tűnek, de hosszú távon nagyon is kifizetődő. Ilyen pl az EdgeMax routerek, amik véleményem szerint rendkívül felhasználó barátok. Vagy a unifi AP amiket mindenki csak dicsér, a megbízhatósága, stabilitása miatt. Vagy a mikortik, amire állítólag berepülő vizsga kell. Mind olyan eszközök, amik lényegesen több beállítási felületetett adnak, és lényegesen átláthatóbb a hálózaton történő események.
Persze ott a Asus, Tp-link, megveszed 20.000Ft-ért hogy utána rakjál rá CFW és így bukod a garanciát, a supportot. ne haragudj, azért ezeket is figyelembe kellene venni. Milyen eszköz az, amit megveszel, és utána CFW raksz rá, hogy elfogadható legyen? Mindegy is ....

(#48973) embe válasza #19482368 (#48972) üzenetére


embe
nagyúr

Én nem a bizonyítványt magyarázom. De ha a hiba oka az Ac hiánya, akkor ez nem ennek a routernek a hibája.
Hanem ennyit tud. Ezért lenne jó egy másik Asus, de ac-s routert kipróbálni, mert akkor kiderülne hogy mit ér.

Míg nem kellett, vagy nem akartam, így másolni, addig elégedetten használtam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48974) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e, de hátha valakinek van tapasztalata Unifi AP-kkal.

Adott egy irodai hálózat, MikroTik routerrel, MikroTik Switch-el és Unifi AC Lite APkkal.
A kérdésem az lenne, hogy az Unifi Guest Portal-ja tudja-e azt, hogy ugyan abba a subnetbe oszt IP-t, ami az irodai LAN, csak épp aki a Guest network-re csatlakozik, az nem lát semmit, az interneten kívül.
Ez így megoldható, vagy mindenképpen kell másik Subnet, VLAN, stb. ?

Kipróbáltam, mert ugye csak pár kattintás. Létrehoztam egy új Wifi networkot, más SSID-val, bekapcsoltam a guest policy-t, de valamiért mindenki lát mindent a Guest hálózatról is. Ping is megy mindenfele, stb.

Mi lehet a probléma? Illetve ez így megvalósítható-e egyáltalán, ahogy elképzeltem?

Köszönöm!
Üdv.,
almi

(#48975) krealon válasza almi (#48974) üzenetére


krealon
Topikgazda

"az Unifi Guest Portal-ja tudja-e azt, hogy ugyan abba a subnetbe oszt IP-t, ami az irodai LAN, csak épp aki a Guest network-re csatlakozik, az nem lát semmit, az interneten kívül.
Ez így megoldható, vagy mindenképpen kell másik Subnet, VLAN, stb. ?
"

Ha jot akarsz magadnak, kulon VLAN-ba teszed a Guest forgalmat.
Hogy utana benne milyen IP forgalom zajlik, teljesen mindegy.

(#48976) #19482368 válasza almi (#48974) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ez így megoldható, vagy mindenképpen kell másik Subnet, VLAN, stb.
Igen, ajánlott
Ha az iroda subnet 192.168.22.1/24 van, és oda rakod a Wifit, akkor egyértelmű hogy látják egymást. Kivétel ha Unifi switch lenne, és portonként ahol a kliens gépek vannak bekapcsolod a port izolácót. A SW port ahol be van kapcsolva, arra csatlakozott szervereket se érik el a kliens gépekl. Viszont ha az AP-t porton bekapcsolod, na azt nem tudom. De mindenképpen jobban jársz, ha külön VLAN-ba teszed.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#48977) almi válasza krealon (#48975) üzenetére


almi
senior tag

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!

Managelhető a MikroTik SW egyébként, szóval azon is tudnék port izolációt állítani, de akkor egyszerűbb lesz egy külön VLAN-ba tenni a Guest Wifit.

Köszi!
Üdv.

(#48978) woodworm válasza #19482368 (#48972) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs semmi baj!
Vetesd meg vele a 70-ezres készletet és tartsd a hátad, ha beüzemelés után kiderül, hogy a laptopos kliens rossz beállítása vagy gyenge tudása miatt produkált az átvitel ilyen gyenge eredményeket. A körülmények tisztázása előtt nem az új készülék vásárlása az első tanács.

(#48979) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#48959) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

És melyik a jobb, a pcie vagy az usbs megoldás, vagy tökmindegy?

(#48980) #19482368 válasza woodworm (#48978) üzenetére


#19482368
törölt tag

Csak részben van igazad. És ezzel te is tisztában vagy. Ez benne a legrosszabb.
De attól hogy valakinek felkelted az érdeklődését minőségibb, megbízhatóbb eszközökre nem jelenti azt hogy meg is veszi. Ugyanakkor egy olyan érvet hoztál fel, ami itt ebben a fórumban tudomásom szerint senki nem kérdezett meg, eddig senkitől, többek között tőled se lehet ezt a kérdést olvasni Hogy milyen típusú eszköz mikori kiadás stb... Ugyanakkor szabad megjegyeznem ha a Wifi kliens oldali probléma merül fel, még mindig orvosolható akár USB wifi kliensel. De ha idős eszközről van szó, akkor ott több probléma is felmerülhet. És előbb vagy utóbb cserélni fogják. De az állatlan javasolt eszközt használja valaki, rögtön kiderül hogy kliens oldali a probléma. Hiszen ezek az eszközök tudják azt, amit napjainkban kell, és igény van rá. Nem utolsó sorban a megbízhatóságuk, és stabilitásuk. Ami ép olyan fontos lakossági szinten is. Arról nem is beszélve, hogy átláthatóbb, képet adnak a hálózatodról. Ami hibakeresés esetén, rengeteg plusz munkát, időt tud megspórolni.
Ezt mindenkinek el kell döntenie, hogy belefér hosszú távon, vagy nem. Én magam is apránként vásároltam meg ezeket, céltudatosan, mert egyben nem fért volna bele. És közben érdeklődtem különböző külföldi csatornákon, akár youtube hogy még is mi ez, mi az amit nyújt. Miközben más IT szakmai fórumokon dicsérik ezeket az eszközöket.

(#48981) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#48979) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Illetve ha veszek ilyen tplink antennát külön, állót, ebből szinte 2 darab kell, vagy elég egy, a másik maradhat az eredeti, kisebb, amit a vevoegyseghez adtak? Vagy mindenképp 2 profi, álló antenna javasolt?

(#48982) embe válasza #19482368 (#48980) üzenetére


embe
nagyúr

Én megköszönöm a tájékoztatást.
Legalább ebbe az irányba is műveltem/művelem egy kicsit.
Valszeg nekem egy hagyományos, de remélem jobb wifis, a-s router lesz a megfelelő.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48983) embe


embe
nagyúr

Na egy ilyen Mikrotik hap ac lite router landolt nálam.
Kíváncsi vagyok mit produkál.
Csak sajna holnap leszek otthon, akkor fogom tudni kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48984) #19482368 válasza embe (#48983) üzenetére


#19482368
törölt tag

De azt ugye észre vetted hogy 10/100 Ethernet portok vannak benne.
RAM 64 MB
Storage size 16 MB
CPU QCA9531 650 MHz

[ Szerkesztve ]

(#48985) Intruder2k5 válasza embe (#48983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router? Egész biztos nem Access Point?

(#48986) #19482368 válasza Intruder2k5 (#48985) üzenetére


#19482368
törölt tag

yes

hAP ac lite

The hAP ac lite is a Dual-concurrent Access Point, that provides Wifi coverage for 2.4GHz and 5GHz frequencies at the same time.

Unit is equipped with a 650MHz CPU, 64MB RAM, five 10/100Mbps Ethernet ports (PoE output on port #5), dual-chain 802.11b/g/n 2.4GHz wireless, single chain 802.11ac 5GHz wireless, USB port for 3G/4G modem and a RouterOS L4 license.

[ Szerkesztve ]

(#48987) woodworm válasza embe (#48983) üzenetére


woodworm
veterán

Azért nem minden arany, ami kijön a mikrotik neve alatt. Általában pont a hasonló hardverektől szoktak ódzkodni az ajánlásokban. Egy viszonylag gyenge hardver megdobva egy szimpla 5GHz-es rádióval. Úgy látom ez egy access point, tehát routolni is kell valaminek még előtte.

[ Szerkesztve ]

(#48988) embe


embe
nagyúr

Nem vettem, kölcsönkaptam.
Arra vagyok kíváncsi, hogy az említett másolási problémámat hogyan kezeli.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48989) #19482368 válasza embe (#48983) üzenetére


#19482368
törölt tag

Egyébként nem erre gondoltál, csak rosszat linkeltél véletlen?

RouterBOARD hAP ac SOHO wireless router
Rövid leírás:
Kisebb irodába, otthonra kiváló megoldás. 2.4 és 5 GHz-es rádió, gigabit ethernet port, 802.11ac támogatás, USB, SFP port.
- Triple-chain 2.4 GHz rádió (802.11b/g/n)
- Triple-chain 5 GHz rádió (802.11a/n/ac)
- 5x Gigabit Ethernet port
- 1x SFP port
- 1x USB 2.0 port (3G/4G modem számára)
- 720 MHz CPU
- 128 MB RAM memória
- Beépített antenna nyereség: 2/2.5 dBi
- Passzív POE megtáplálhatóság az 1. ethernet porton (11 - 57 V, DC)
- DC tápcsatlakozón keresztül 11 - 57 V, DC
- MikroTik RouterOS Level 4 licenc
- Max. teljesítmény felvétel 17 Watt
Br. 38.800 Ft

[ Szerkesztve ]

(#48990) woodworm válasza embe (#48988) üzenetére


woodworm
veterán

A 100-as lan miatt a másolási sebességed 11-12 MByte/s környékén tetőzik. Tehát most nem a wifi, hanem a lan lesz a korlátozó tényező.

(#48991) embe


embe
nagyúr

Behoztam a csomagtartóból, megnéztem. Cikkszám szerint ez.

Most nem a lanra vagyok kíváncsi, hanem a wifin keresztüli másolásra. Hátha választ kapok arra hogy miért olyan lassú a másolás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48992) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Emeleti szobában van fent a UPC connect box nevezetű routere. A földszinten még elég jó a wifi térerő, kivéve a leghátsó szobát, oda már nem ér el. Hogyan tudnám a legegyszerűbben oda eljuttatni a jelet? Ezek a konnektoros cuccok jók lehetnek erre vagy mit javasoltok? Köszi előre is!

(#48993) Doky586 válasza oba (#48992) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+

[ Szerkesztve ]

(#48994) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#48979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Illetve ha veszek ilyen tplink antennát külön, állót, ebből szinte 2 darab kell, vagy elég egy, a másik maradhat az eredeti, kisebb, amit a vevoegyseghez adtak? Vagy mindenképp 2 profi, álló antenna javasolt?
Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48995) Gubek-Einste válasza oba (#48992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48996) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#48994) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítséget! Ha jól értem, akkor adatátvitel szempontjából az nem számít, nem az a szűk kereszmetszet, hogy USB-n vagy alaplapos kártyán keresztül megy, ugye?

(#48997) Opa


Opa
tag

Sziasztok.

Egy UPC-s modem/router és egy TP-Link wr841nd között lehetséges "wireless bridge"-t létrehozni? :F
Ez egy régebbi upc-s eszköz (nem az evw3226), ezt a képet kaptam róla.

(#48998) krealon válasza Opa (#48997) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy UPC-s modem/router és egy TP-Link wr841nd között lehetséges "wireless bridge"-t létrehozni?"

Lehetseges.
Persze gyari firmware-rel nem.

(#48999) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van egy problémám.
Tud valaki segíteni?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49000) oba válasza Gubek-Einste (#48995) üzenetére


oba
addikt

Köszi a választ! Sajnos a kábelezés nem megoldható. Rendeltem egy N12 D1 -et, remélem segíteni fog a problémán. Amúgy a 120 mbites net lent a nappaliban 40 megabittel megy wifin keresztül, onnan kéne az odébb lévő szobába a reapeternek küldeni a jelet. Ha már a fele átmegy az is bőven jó, kisgyerek akar smart tv -n mesét nézni youtube -on :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.