Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49446) Diák66 válasza uriember (#49439) üzenetére


Diák66
őstag

Az Intel Centrino® Advanced-N 6200, Dual Band wifi kártyának az elméleti maximuma 300 Mbit/s. Arról viszont nem találtam információt, hogy ezt hogyan éri el a wfi kártya. Gyanítom MIMO lesz mögötte, vagyis 2 antenna, és 40 MHz sávszélesség kellene. Így az is lehet, hogy csak 150 Mbit/s az elméleti sebességed, ha csak 2,4 GHz-et és 20 MHz széles sávot használsz.

Amit érdemes megtenni: ki kell kapcsolni a wifi kártya energiatakarékos funkcióit. Ezt a vezérlőpultban találod az energiagazdálkodás alatt. Továbbá eszközkezelőben nézd át a wifi kártya beállításait. A Bandwidth (sávszélesség) maradhat auto értéken. (nem muszáj 20 MHz-re állítani.) Van még valami olyasmi is szerintem, hogy csökkentett sávszélesség hirdetése.... az legyen engedélyezve.

Én Intel Centrino Wireless N1030 Single Band-el szívok. makacs kis eszközök ezek. Nálam csak G üzemmódban, és letiltott Bluetooth esetén megy normálisan. Egyébként nagyon ingadozik a sebessége, vagy meg is szakad a kapcsolat.

Érdemes még beszerezni a legújabb drivereket, mert ezek a Draft-N-es eszközök csak a viszonylag friss driverekkel működnek megfelelően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.