Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Yahoo válasza Komorgó (#19800) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Sziasztok,

van egy ilyen router/modem együttesem. Pontos típusa: Huawei HG655b.
Routerként szeretném használni, elsősorban a wifi szórása lenne a cél.

Az a problémám, hogy az eszközön DSL bemenet van, ami ugye a hagyományos telefonvonal méretű dugóval rendelkezik, RJ45 csatlakozó csak a LAN1-4 portoknál van.

A modemem, ami használatban van(tehát amiről vinném a netet a Huawei-re) koaxon kapja a netet és LAN-on jön ki belőle.

Miként tudnám az eszközt routerként használni? Kicsit káosz van most a fejemben, hogy mire is van szánva ez a Huawei eszköz. Telefononvonalon keresztüli internethez kizárólag?

Megköszönném, ha valaki rendet tenne a fejemben és segítene a problémám megoldásában. Köszönöm

(#19802) Szajo


Szajo
őstag

Mitől lehet az, hogy ha újraindítom a gépet, soha sincs NET, mindig egy sárga felkiáltójel van a tálcán a netes ikon mellett (egy ikon csak erre vált) Aztán csak akkor lesz net, ha adapterbeállítás módosításánál -> Helyi kapcsolat -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll 4es verziója katt 2x, beírom: 192.168.1.2 alá alapból beírja a 255.255.255.0 -t asszem vagy valami ilyesmit, aztán indítok egy diagnosztikát és kiírja hogy DHCP nincs engedélyezve, alkalmazom a javítást és akkor lesz net, de ha újraindul a gép akkor megint meg kell ezt tennem? Mitől van ez ???? Régen jó volt semmit sem kellet babrálni a nettel.

Próbáltam már a routeren az UPNP-.t disabledre tenni meg enabled, egyik sem segít. nem is értem miért lett ez ilyen, mitől? Vírusirtóra gyanakodtam, de az sem mert tettem fel újat de az sem. Nagyon idegesít kérlek segítsetek!

(#19803) Yahoo válasza Yahoo (#19801) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Bocs, nem reply akart lenni...

(#19804) Superhun válasza Komorgó (#19800) üzenetére


Superhun
addikt

Köszi a tippet, közelebb vitt a megoldáshoz. :) Amúgy Win7-em van. Az eseménynél ez volt:

Fő ok:
A vezeték nélküli szolgáltatás ki van kapcsolva

Fő ok részletei:
Rádió kikapcsolva (szoftveres kapcsolóval)

Javítási lehetőség:
Vezeték nélküli hálózati szolgáltatások engedélyezése

Tehát vmi progi letiltsa windows login-nál az adapter rádiójelét. Elkezdtek kutakodni, hogy mi is lehet...

(#19805) Komorgó válasza Superhun (#19804) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Ez az, ilyesmire gondoltam, és ez már olyan támpont, amiből el lehet indulni :)

(#19806) Komorgó válasza Superhun (#19804) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Azt még megkérdezhetem, hogy ha ez laptop, ki gyártotta és mi a típusa és altípusa, illetve ha asztali PC, akkor ki és mi a WiFi-adapter gyártója és típusa, illetve, hogy 32 vagy 64 bites a Win7? Nem mindig egyszerű kideríteni a hiba okát. Persze csak akkor kellenének az adatok, ha nem jutsz előbbre, mert hátha a Google segít. (Nem csak rejtett partícióból előtelepített Windows-zal juthatsz érdekes WiFi-beállításokhoz.) Ha közben már rájöttél, akkor sztornó :)

(#19807) Superhun válasza Komorgó (#19806) üzenetére


Superhun
addikt

A saját laptopommal szarakodok, a típusa ott van az adatlapomon. Amúgy rájöttem, hogy az az Fn+F2 billkombináció pont ugyan ezt csinálja, az is csak a WLAN rádiójelét tiltja le vagy engedélyezi, és nem az adaptert. Kezdek az Asus utility-jére gyanakodni, mert az vezérli ezeket a parancsokat. De legalább már gyorsabban tudom engedélyezni, nem kell a diagnosztikát használni ;)

(#19808) Komorgó válasza Superhun (#19807) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Eszembe se jutott megnézni az adatlapot, aztán másfelé olvasgattam :)
Igyekszem utánanézni, milyen adaptert és segédprogramot használ.

(#19809) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Van egy D Link DIR615 routerem, ami a ház középső szintjére van telepítve. Azon a szinten maximális a jelerősség, viszont eggyel lejjebb már már nincs megfelelő.
Ez az USB-s Wireless adapter a gépben jelenleg...
Nézegettem antennákat, PCI hálókártyákat, de jó lenne valami ötlet mivel kezdjem, hogy használható netem legyen azon a gépen is.

(#19810) Komorgó válasza Superhun (#19807) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Találtam itt egy nagyon hasonló hibajelenséget és megoldást. (Nem pont ugyanez a notebook típus, de ez most lényegtelen.) Azt írja le a fickó, hogy indulásnál, vagy élesztve a gépet mindig le volt tiltva a rádió, megpróbálta újratelepíteni a lent leírt segédprogramot, de az sem segített, végül leszedte végleg és a hiba nem jelentkezett többé.

Nem ismerem, hogy milyen módszerrel települtek fel az Asus utilityk (lehet, hogy automatikusan CD-ről vagy DVD-ről), de ha találsz a telepített programjaid közt valami olyasmit, hogy "ASUS Wireless Switch (Wireless Console3) Utility", akkor azt kellene eltávolítani, mert az okozhat ilyen gondokat. Ha a Wireless Console eltávolítása megoldja a problémát, ezután már csak az energiagazdálkodásra kell ügyelni, hogy csak az általad meghatározott feltételek teljesülésekor kapcsolhassa ki a wifit a Win7.

(#19811) mezis válasza southernsun (#19809) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Először az InSSIDer-el nézegesd, nincs-e véletlenül alkalmasabb hely a router antennájának, illetve az USB hosszabbítón lógó WiFi adapternek.

Lehet még házilag barkácsolni parabola tükröt az adapterez kevés polisztirolhab, kartonpapír, alu fólia segítségével...

mezis

(#19812) cintula187 válasza mezis (#19791) üzenetére


cintula187
addikt

Ma este leülők a kérdéses gép elé és legfeljebb belinkelek pár képet a beállításokról, hogy mi lehet a gáz.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19813) Superhun válasza Komorgó (#19810) üzenetére


Superhun
addikt

Nincs ilyen progi fent, csak a billkezelő, a webcam és a Power4Gear progikat telepítettem fel. Azért minden vackot én sem rakok fel, a windows is profin tudja kezelni a WLAN-t. :) Már nem tudok mit eltávolítani, ha a billkezelő progit törlöm, akkor nem működnek az Fn billkombinációk, ha meg a Power4Gear-t, akkor meg az energiagazdálkodás lesz gagyi :(
A WLAN adapter tulajdonságainál be van jelölve az, hogy a gép kikapcsolhatja az eszközt, hogy energiát takaríthasson meg, megpróbálom ezt kikapcsolni és meglátjuk mi lesz...

(#19814) Komorgó válasza Superhun (#19813) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Hm, ez érdekes. A segédprogramok telepítésében is igazad van, úgy tűnik, az ATK adja a bill. kombinációkat, ezért a Wireless Console nélkül is működik.
Akkor még olvasok a témában egy kicsit.

(#19815) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok, egy gyors kérdés! (Lehet amatőr lesz... :D)
Wifi kártyával a gépben lehet PC internetét szórni? Telefonra szeretnék így wifin keresztül internetet varázsolni.

(#19816) PonPon válasza CoRt3z (#19815) üzenetére


PonPon
senior tag

igen!

(#19817) CoRt3z válasza PonPon (#19816) üzenetére


CoRt3z
tag

Belekerestem itt a fórumba, aztán ezt a hozzászólást találtam:

[link]
Ezzel dolgozhatok? vagy ismertek valami másikat?

[ Szerkesztve ]

(#19818) PonPon válasza CoRt3z (#19817) üzenetére


PonPon
senior tag

Ad-hoc internet megosztásra keress.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19819) CoRt3z válasza PonPon (#19818) üzenetére


CoRt3z
tag

Köszi, hamarosan begyüjtöm a wifi kártyát, aztán ha problémába ütközöm, akkor majd jelentkezem!
Üdvözlet, további szép napot! :)

(#19820) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen eszköz. AZ lenne a kérdés, hogy lehet-e ehhez repeater-ként hozzákapcsolni egy sima Wifi-s routert. Ha igen, akkor hogyan?

(#19821) Szajo válasza Szajo (#19802) üzenetére


Szajo
őstag

Sziasztok, nem nagyon akar még mindig jó lenni, most megint megcsináltam azt amit leírtam beírtam CMD be hogy ipconfig/all és DHCP nél azt írja nincs engedélyezve... mivan?????

(#19822) Szajo válasza Szajo (#19802) üzenetére


Szajo
őstag

Sziasztok, nem nagyon akar még mindig jó lenni, most megint megcsináltam azt amit leírtam beírtam CMD be hogy ipconfig/all és DHCP nél azt írja nincs engedélyezve... mivan?????

Pedig most engedélyzte, bár a Helyi kapcsolatnál azt írja engedélyezve van, de minden egyes gép restartnál újra engedélyeznem kell (routeren is engedélyezve van) plusz nem is észleli fel a diagnosztika, ha nem írom be a 192.168.1.2 IP címet a IPV4 hez helyi kapcsolatnál...
Driver probléma, vagy Windows 7 probléma vagy mitől lehet régen nem volt ilyen, minden gép restartnál működött, mit csináljak már nagyon idegesít!

(#19823) Nova96 válasza mezis (#19763) üzenetére


Nova96
őstag

Hát router feletti részt (második emelet) mert úgy router körül 10-15m legalább.

(#19824) Komorgó


Komorgó
csendes tag

Superhun, írtam pü-t, folytassuk inkább ott

[ Szerkesztve ]

(#19825) cintula187


cintula187
addikt

Jelentem megjavult a dolog. Valami bezavarhat a környéken az "N"-es hálózatoknak, mert az inssider "térképe" alapján mindenki 54mbps-en van (tehát nem n tipuson). Én is b/g mixedre állítottam a routert és így már a házban bárhol működik stabilan. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19826) mezis válasza Nova96 (#19823) üzenetére


mezis
nagyúr

Görbíts valami ilyesmit az antennád mögé és fordítsd az égnek.

(Mekkora a belmagasság nálatok, hogy a második emelet 10-15 m-re van a földszinttől ?)

[link]

mezis

(#19827) cintula187 válasza cintula187 (#19825) üzenetére


cintula187
addikt

Ennek a bezavarásnak mi lehet amúgy az oka?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19828) Superhun válasza cintula187 (#19827) üzenetére


Superhun
addikt

Nekem is autora kellett állítanom a Cisco routeremben a wifit, mert N-en nem működött stabilan. Valszeg nem képes folyamatosan leadni az N-es sebességet.

(#19829) cintula187 válasza Superhun (#19828) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor miért árulják "N" routernek? :W
Az a fura, hogy a mobilomon stabilan fogtam a "N" beállítással is a netet és a sebesség tesztek is jók voltak.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19830) kali válasza Superhun (#19828) üzenetére


kali
legenda

leadja az, persze csak megfelelő feltételek mellett!

cintula187; mert az! arról nem tehet a router gyártója, ha az ellenoldallal, vagy a környezeti tényezőkkel gond van, illetve a megfelelő beállítás is nagyon fontos!

[ Szerkesztve ]

(#19831) cintula187 válasza kali (#19830) üzenetére


cintula187
addikt

Ez a kérdéses laptop. Környezeti hatás lehet pl. a többi wifi hálózat a környéken? mert domborzatilag síkságról van szó :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19832) kali válasza cintula187 (#19831) üzenetére


kali
legenda

adott esetben a környezeti tényezők ; a router és az ellenoldal közötti távolság, esetleges falak milyensége és száma, nagyobb (fém)tárgyak, illetve még sok befolyásoló tényező, amik zavarhatják a wifi jelet; más wifi hálózatok, különböző műszaki eszközök, amik a működési frekvenciájuk, vagy technológiájuk miatt problémásak...stb!
a noti linkelt specifikációjából sajnos nem derül ki, hogy pontosan milyen típusú wifi modullal is szerelték, és bizony elég nagy a szórás - szabványon belül is...

[ Szerkesztve ]

(#19833) cintula187 válasza kali (#19832) üzenetére


cintula187
addikt

Értem köszi a választ. Megnézem majd még másik helyen ott mit művel "N" hálózaton a router.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19834) krealon válasza CoRt3z (#19815) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#19835) cintula187 válasza krealon (#19834) üzenetére


cintula187
addikt

Rossz tapasztalataim vannak vele!

Nem tudom, hogy azért mert FREE de kb. félpercenként megszakítja a kapcsolatot.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19836) Nova96 válasza mezis (#19826) üzenetére


Nova96
őstag

az én szobám csak 8m de tesómé pl. feljebb van mert van egy kis fenti rész (mi is a neve).
Ilyesmit nem lehet venni elég béna vagyok az ilyenekbe. :B

(#19837) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

A lakásunk egyik végében van egy wifi router. A problémám az hogy a lakás másik végében nem lehet fogni a jelet (gondolom a sok fal lehet az oka). Hogyan/mivel lehetne ezt a problémát kiküszöbölni?

A választ előre is köszönöm!

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#19838) jNk válasza Randall1017 (#19837) üzenetére


jNk
senior tag

Elegáns megoldás 1.: Erősebb wifi router használata
Elegáns megoldás 2.: wifi repeater használata kb. a lakás közepén
Agresszív megoldás: Ütvefúró + utp kábelezés ;]

(#19839) Fecogame válasza Randall1017 (#19837) üzenetére


Fecogame
veterán

Használj erősebb antennákat. Gondolom az alap antennák nem erősebbek 5dbi-nél.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19840) Randall1017 válasza Fecogame (#19839) üzenetére


Randall1017
tag

És esetleg tudnál ajánlani nekem valami erősebb antennát?

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#19841) And válasza Randall1017 (#19837) üzenetére


And
veterán

Legjobb volna a routert a mostani helyéről a lakás közepére áttelepíteni. Amúgy meg repeater (oda, ahol még jól vehető a router jele), vagy egy újabb AP a túlvégre (de ez kábelezéssel jár). Nagyobb nyereségű antenna is szóba jöhet, de az itteni tapasztalatok alapján attól túlzott javulás nem várható. Kerüld a noname és gyanúsan nagy nyereségűnek feltüntetett olcsó körsugárzókat.
#19838: "Elegáns megoldás 1.: Erősebb wifi router használata"
Nem feltétlenül jó módszer, mert ugye attól, hogy hangosabban kiabálunk, a hallásunk még nem fog javulni. Vagyis ilyenkor hiába veszik a kliensek nagyobb térerővel a routert, fordítva ez nem lesz igaz.

(#19842) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Nekem is egy kicsit hasonló a problémám, mint Randall-nek. Elég messze vagyok a lakás wifi-forrásától és gondok vannak a vétellel. Az érdekesség számomra az, hogy valamikor tökéletesen veszem a jelet, valamikor viszont nem hajlandó felismerni- Ez telefonnal van.
Laptoppal folyamatosan ugyan gyenge, de 2-3 csíknyi jelet lát, mégsem képes csatlakozni, azonnal ledob. Aztán ha végre csatlakozik, akkor hasít 4-es jelerősséggel és semmi baja.

Ez minek a hibája? Ez normális?

Köszönöm szépen! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19843) mezis válasza Lmh (#19842) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez normális.

mezis

(#19844) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy linksys wifi router és egy emelettel lentebb levő (kb. 25méter) asztali pc amibe egy asus pci-os wifi kártya van. Sajnos nagyon gyengén fogja a jelet max. 1es a jelerősség. Az lenne a kérdésem, hogy venni szeretnék a wifi kártyához erősebb antennát, az ilyenkor mindegy, hogy milyen? Vagy inkább a routerra vegyek nagyobbat? Ezt néztem ki...

Battletag: Myth#1775

(#19845) mezis válasza Myth (#19844) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Először is nyomd fel a PC-dre az InSSIDer ingyenes verzióját. Aztán vegyél max 3 m-es antennahosszabbító kábelt. (WiFi-hez valót !) Azzal hozd ki azt a kis botantennácskát a PC fémházának takarásából. Közben sasold erősen, mit mutat az InSSIDer Time Graph-ja.

Lehet, hogy így is találsz megfelelő (-65 dB-nél magasabb) térerőt. (+-5 cm is sokat jelenthet !)

Lehet, hogy mást nem is kell már venned.

mezis

(#19846) Chris16


Chris16
csendes tag

Sziasztok!

Két épületet között szeretnék kialakítani WLAN hálózatot.
A két épület között a távolság kb 2 km.
A kérdésem az volna, hogy pontosan milyen eszközök kellenek a hálózat létrehozásához?

Most úgy van az itteni hálózat, hogy van a DSL modem és ahhoz van csatlakoztatva egy TL-WR841N router. A többi gép ehhez a routerhez csatlakozik.
A másik épületben nincs semmilyen számítógép, hálózat. Ott csupán 4 db IP kamera lesz és azért kellene oda kialakítani valamilyen hálózatot, hogy az első épületben láthassuk a kamerák képeit.
Készítettem egy egyszerű ábrát....

Kérem segítségeteket!

Chris

(#19847) Nova96


Nova96
őstag

Olyan antenna hosszabbító van e hogy:
-két antenna része van , egyik lent lenne a másik antenna fent

(#19848) jNk válasza Chris16 (#19846) üzenetére


jNk
senior tag

Kelleni fog 2 db wireless eszköz beépített vagy külön antennákkal a két épület közötti kapcsolathoz és egy switch a 2. épületbe hogy a kamerák egy hálózatban legyenek (az 1. épülettel is.)
A kérdés az hogy mekkora a keret erre, mekkora sávszélesség kell a 4 kamerának és mennyire kell üzembiztosnak lennie.

(#19849) And válasza Chris16 (#19846) üzenetére


And
veterán

Ha a tiszta optikai rálátás a két pont között megvan, akkor megoldható: AP-kliens, 2x bridge / WDS-, illetve bármilyen más linkkel, amellyel két wlan-eszköz csatlakoztatható. Természetesen külső, lehetőleg irányított antennák is szükségesek. Ha nincs rálátás, akkor felejtős a dolog, vagy legalábbis - a kitakarás jellegétől függően - erősen kétesélyes a megvalósíthatóság. Olyan eszközök is vannak, amelyek direkt kültéri kivitelre, pont-pont kapcsolathoz készültek, többfunkciósak, integrált paraboloid-antennájuk van, és elegendően nagy sávszélt is tudnak biztosítani. A kamerákhoz szükséges lehet még egy switch, ha a kliens-eszköz nem többportos, de az nem tétel.
#19847: Ilyen nincs. Tisztességesen csak két AP-vel oldható meg.

(#19850) Chris16 válasza And (#19849) üzenetére


Chris16
csendes tag

Rendben, tehát akkor kell 2 db AP 2 kültéri antennával és 1 switch.

A külső antennáról kértem árajánlatot az egyik cégtől ,elírtam a paramétereket...
Amit viszont én össze tudok állítani:

- 2x TP-LINK TL-WA801ND AP
- 1x TP-LINK TL-SF1005D switch

Az AP-okat bridge módban kell beállítani.

Ugye jól értem?

Chris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.