Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) jNk válasza speed3456 (#19400) üzenetére


jNk
senior tag

Azt kell akkor megnézni hogy ugyanúgy megkapod a routertől az ip címet kábelen és wifin keresztül is.:

Futtatás -> "cmd" -> "ipconfig"

Az "ipconfig -renew" paranccsal új ip-t kérhetsz a routertől.

(#19402) speed3456 válasza jNk (#19401) üzenetére


speed3456
aktív tag

igen megkapja a gép az ip-t szépen

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#19403) jNk válasza speed3456 (#19402) üzenetére


jNk
senior tag

Márpedig ha van ip, akkor van minden :D

ip, átjáró és dns szerver kell, ha ezek vannak és nincs net akkor helyette átverés van.

ping-re válaszol a router ? és a google dns szervere ? (8.8.8.8)

wifi csatlakozás után a routert eléred a böngészővel ?

(#19404) speed3456 válasza jNk (#19403) üzenetére


speed3456
aktív tag

[link]

ahogy látom kap ip-t de hátha te látsz vmi rendelleneset :D

UI: wifiről nem éri el a routert a 192.158.1.1 el

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#19405) speed3456 válasza jNk (#19403) üzenetére


speed3456
aktív tag

okés megvolt a probléma oka.... a laptop előző gazdája beállított egy egyedi IP-t... meg kellett volna néznem... sajnálom hogy ennyi fáradalmat okoztam a balgaságom miatt de minden segítséget nagyon szépen köszönök!! :W

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#19406) jNk válasza speed3456 (#19405) üzenetére


jNk
senior tag

Éreztem hogy valami ilyesmi gond lesz ;]

A lényeg hogy megoldódott és hátha valaki tanul majd ebből ha olvassa :D

(#19407) speed3456 válasza jNk (#19406) üzenetére


speed3456
aktív tag

Igen remélem mindenki tanul a hibámból :D Mindig hallgass az okosabbra! Nekem is ezt kellett volna és akkor nem tökölök ezzel ennyit xD De megy aza a lényeg! am át kellett álltítanom a mix sebességét is max 54 re és csak úgy megy Notin de tökéletes ez a lényeg :D

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#19408) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Van egy Zyxel g-220 usb eszközöm, amit ap-ként is lehet használni.
A saját softban csak át kell váltani és kész!
De nem küldi a netet szét. Valamit külön kell még állítani ? Win Xp rendszer.
Köszi.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#19409) jNk válasza Fagyi (#19408) üzenetére


jNk
senior tag

Az AP-ként funkcionáló eszköz alap esetben nem küldi a netet (nem routeol/NATol), csak hálózatot "teremt" a rá kötött gépek/telefonok/stb. között mint egy átlagos switch.
Az XP-nek kell megoldani az internetmegosztást.

(#19410) Fagyi válasza jNk (#19409) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Köszi.
Sejtettem, csak nem tudtam, hogyan. :)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#19411) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy házon belüli, de adott helyiségben instabil, szakadozó wifi jel megerősítésére alkalmasak ezek a holmik, vagy helytelenül asszociáltam a funckionalitásukra?

[link]

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#19412) jNk válasza Goatman (#19411) üzenetére


jNk
senior tag

Jól asszociáltál, ezekkel lehet kiterjeszteni a router wifi hatótávját. De mielőtt vásárolsz egyet, a routeren a wifi csatornát változtatva (3-ra vagy 9-re) lehet hogy stabilabb jelet fogsz kapni/használni, ha több hasonló hálózat is van a környékeden.

(#19413) ArchElf válasza Goatman (#19411) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha szakadozik szobán belül, nézd meg az étert inssider-rel és tedd át a csatornát egy kevésbé foglaltra. Itt keress rá a fórumban az inssider-re, és lesz bőven leírás róla, hogy kell ezt csinálni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19414) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

Most szeretném kiépíteni az otthoni wifi hálózatot, azonban az asztali gép sajnos nem rendelkezik az ehhez szükséges hálózati kártyával. Tudnátok ajánlani egy stabil, megbízható kártyát? Illetve mi a különbség az usb-s és a pci-os hálózati kártya között? Melyiket érdemesebb választani? Válaszotok előre is köszönöm.

Üdv: Maybourne

(#19415) Fecogame válasza Maybourne (#19414) üzenetére


Fecogame
veterán

Én a helyedben PCI-set vennék, annak erősebb az antennája ( illetve lehet hozzá venni erősebb antennát ), míg az USB-shez nem.

Pontos típust nem tudok ajánlani, nem használok ilyent.

Claude Leon: Érdekes, ilyent még nem láttam. Akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19416) Claude Leon válasza Fecogame (#19415) üzenetére


Claude Leon
senior tag

tp-link 722-esen miért nem cserélhetsz antennát?

(#19417) admin4911


admin4911
tag

sziasztok!
egy tp-link poe adapterbe bármilyen router adapterét belehet dugni?

mert van egy wifi ap-om poe támogatással és azt szeretném ha ethernet kábelen kapná a áramot.

senao ap-ról lenne szó!

adapterje:
output:12V 1000mA
input:220V 50Hz 150mA

(#19418) Maybourne válasza Fecogame (#19415) üzenetére


Maybourne
tag

Köszi. Igazából cserélni nem szeretném az antennáját, éppen ezért kéne egy megfelelő erősségű kártya.

(#19419) jNk válasza Maybourne (#19418) üzenetére


jNk
senior tag

A PCI / PCIe kártya előnye a nagyobb nyereségű antenna, az USB stick pedig kábellel jobb wifi jellel rendelkező helyre "vihető" a házban, plusz bármikor kiveheted és átrakhatod másik gépbe.
Ha még routert sem vettél akkor érdemes 2 antennás / 300mbit/s-es N szabványú-t venni ahogy a kártyából / USB stick-ből is. Pl : TP-Link WR841N router és WN851N PCI kártya.

(#19420) Maybourne válasza jNk (#19419) üzenetére


Maybourne
tag

"az USB stick pedig kábellel jobb wifi jellel rendelkező helyre "vihető" a házban"

ez oké, de így éppen a wifi lényege veszik el, de legalábbis csorbul. A router már megvan: WR1043ND. A hálókártya terén pedig én is az általad felhozott TP-LINK-kel szimpatizálok.

(#19421) jNk válasza Maybourne (#19420) üzenetére


jNk
senior tag

A 40-50 centis falú lakások és fémszerkezetes épületek megviccelhetik a wifi hálózatokat, nem véletlenül csinált a TP-Link is külső antennás usb eszközt amihez másfél méteres usb kábelt is adnak.
Ha ki akarod használni a legnagyobb sebességet akkor minden dB számíthat a stabilitásban és hogy nagyobb Data Rate-en kapcsolódjanak egymáshoz a wireless eszközök.

(#19422) Maybourne válasza jNk (#19421) üzenetére


Maybourne
tag

Jól néz ki. A router elhelyezése lesz inkább a kulcspontja a dolognak, mert egyelőre még nincs a végleges helyén. Emeletes családi házban lakunk, szóval én a lépcsőfordulóban képzelem el, csak ott nincs a közelben konnektor. :DDD De majd valahogy meg lesz barkácsolva.

(#19423) mezis válasza Maybourne (#19414) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mindenképp levehető (kábellel kihosszabbítható) antennásat vegyél. A PC háza nagyon le tudja árnyékolni a kártyán lévő kis botantennát.

mezis

(#19424) jNk válasza Maybourne (#19422) üzenetére


jNk
senior tag

A helyedben én bekapcsolt router mellett végigmennék a házban egy wifis laptoppal/telefonnal és kipróbálnék pár helyet nézve a jelszintet / kapcsolódási sebességet.
A nyáron ismerősnek segítettem routert/usb wifit venni/beállítani (WR740N/WN721N) és a családi ház egyik sarkába helyezett routertől az átellenes irányban lévő téglagarázsban is megvolt a 10mbit/s-es net kapcsolat.
Amit ki akarok hozni belőle hogy valószínűleg nem lesz muszály a házatok mértani közepére raknod a routert :D

(#19425) Maybourne


Maybourne
tag

mezis: ha jól tudom a TP-Link TL-WN851N cserélhetős. Elég valószínű most már, hogy amellett döntök.

jNk: telefonnal terveztem én is végigmenni, de még nem jutottam el odáig. A családi ház emeletén sikerült elhelyezni vagy a földszinti részen? (feltéve hogy emeletes házról van szó.:))

(#19426) jNk válasza Maybourne (#19425) üzenetére


jNk
senior tag

A ház emeletes, a router a földszinten van. A garázsban gyenge jelszint mellett is pörgött a 10mbit/s, (az N szabvány és a kevésbé zajos vidék előnye) és nemrég az emeleten használva jó jelszintet mondott a gép, amivel lazán 20mbit fölé lehet menni.

(#19427) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

TP-Link WR1043ND-ra egy usb-s winyó van rádugva, amiről másolok a routerre kötött kliensre.
Miért van az, hogy vezetéken 100mbit-es sebesség fölé nem tudok menni? (Gyári firmware-t használok és a gépemben gigabites hálókari van)

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#19428) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Mit jelent egy wlan kártyánál, hogy IEEE 802.11n draft 2.0? Pontosabban ezzel a draft 2.0-val még nem találkoztam.

(#19429) jozsi966


jozsi966
csendes tag

Sziasztok!
A következő gondom akadt ddwrt-t használok Repeater bridge beállításban mert csak így tudom lefedni a kívánt felületet. A kérdésem az hogy hol tudom engedélyezni azt hogy a konfigurálását wifi-n is elérjem, ne keljen kábellel csatlakoznom.
Válaszokat előre is köszönöm.

Az élet nem fenékig habostorta Virág elvtárs

(#19430) And válasza jozsi966 (#19429) üzenetére


And
veterán

A Wireless / Advanced Settings ([link]) oldalon van egy Wireless GUI Access nevezetű opció, de alapesetben engedélyezve van. Sosem kellett külön erőfeszítéseket tennem azért, hogy DD-WRT-s repeater- vagy kliens-híd routerek webfelületét elérjem wifi-n csatlakozó gépről.

(#19431) Maybourne válasza jNk (#19426) üzenetére


Maybourne
tag

Nálunk egyelőre sajnos csak az 5Mbit szakít, szóval ilyen téren nem nagyon tudom feszegetni a korlátait a technológiának, de később hátha. :)

(#19432) Extremdigita


Extremdigita
tag

Sziasztok!

Egy olyanban kérem a segítségeteket, hogy:

Adott jelenleg egy edimax usb-s wlan stick, amin keresztül usb-n csatlakozik a géphez, és annyi csavar van, hogy a stick végén lóg egy 9dbi antenna, mert a közeli ingyenes netet így tudom jó jelerősséggel fogni.
Namost szeretném, ha lenne wifi-m a lakásban és nem úgy, hogy állandóan megy a gép, és mondjuk egy másik wifi hálokarin továbbítja a jelet, pont az lenne a lényeg, hogy a gép bekapcsolása nélkül is legyen netem.
Erre néztem azt, hogy egy repeaterre lenne szükségem, ami tudna venni is, és adni is egy időben.
Erre milyen 5letek, típusok lennének a legalkalmasabbak?

Ja igen, az ingyenes net routere egy Wrtg54

[ Szerkesztve ]

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#19433) And válasza Extremdigita (#19432) üzenetére


And
veterán

Ha csak vezetékes elérést szeretnél, akkor nem kell repeater, elegendő a kliens is. A repeater alkalmazása amúgy is a sávszélesség csökkenésével (nagyjából feleződésével) jár.
Hogy az eredeti router milyen, annak jelen esetben számodra nincs jelentősége.
Adni és venni meg mindegyik tud, ez nem repeater funkció, hanem alap wifi feature :U.

(#19434) jNk válasza Extremdigita (#19432) üzenetére


jNk
senior tag

A TP-Link rendelkezik 2 repeaterrel is ami jó neked (WA730RE / 830RE) , viszont ezt használva mások is kapcsolódhatnak majd hozzá a közelből, hiszen egy ingyenes wifi hatókörét növeled meg és nem egy saját titkosított wifi-t építesz magadnak.

(#19435) And válasza jNk (#19434) üzenetére


And
veterán

(Ezért jó a kliens + virtuális AP-val megvalósított repeater, pl. a DD-WRT-féle, mivel azon a VAP-ra akármilyen titkosítási algoritmus konfigurálható, függetlenül az eredeti ismétlendő AP-tól.)

(#19436) jNk válasza And (#19435) üzenetére


jNk
senior tag

Akkor jól emlékszem hogy láttam ilyet a most már klasszikus wap54g-ben amikor dd-wrt-t tettem rá nyáron, de ajánlani nem biztos hogy a legjobb dolog ezt valakinek aki csak a "kicsomagol és használ" módot szereti :D

Ezek után viszont a TP-Link WR741ND + DD-WRT firmware lenne a legjobb páros Extremdigita számára ;]

(#19437) Flashback


Flashback
addikt

Rendelkezem egy kiválló Linksys WRT54GL routerrel. Ez dupla antennás jószág.
A lehető legolcsóbban szeretném növelni a Wifi ható távolságát. Csak egy bizonyos irányban. Arra gondoltam rendelek az ebayről 2 darab 7dbi-s antennát.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19438) krealon válasza Flashback (#19437) üzenetére


krealon
Topikgazda

A legolcsobban igy tudod novelni a WiFi hatotavolsagat:
Ez-12 Parabolic Reflector Template
http://www.freeantennas.com/projects/template2/

vagy
Deep Dish Cylindrical Parabolic Template
http://www.freeantennas.com/projects/template/

Vagy keress ra a gugliban a "wifi reflector template" -re.

(#19439) Flashback válasza krealon (#19438) üzenetére


Flashback
addikt

oké ezt ismerem, de kevés hozzá a hely... De amúgy egy antenna nem jobb?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19440) And válasza Flashback (#19439) üzenetére


And
veterán

Az is egy antenna, amelynek része a reflektor, mint a paraboloidoknak és grid-antennáknak általában. Amúgy a 7 dBi-s botokat elnézve az azokra megadott nyereségérték akár igaz is lehet (legalább nem 20 dBi-t vetítettek azokra a vacakokra), de eget rengető javulásra azért semmiképp ne számíts ettől a cserétől, főleg beltéren.

(#19441) admin4911


admin4911
tag

hello!
milyen irányított antennát ajánlotok?
TNC-csatlakozós legyen.
max 5000-ft ért

(#19442) And válasza admin4911 (#19441) üzenetére


And
veterán

Ez a kérdés így roppant kevés kiinduló infót ad:
- Milyen körülmények közé (kültér, beltér, időjárásálló, stb.)?
- Nagyjából mekkora nyereségértékkel (milyen távra, mi az ellenállomás)?
- Milyen karakterisztikával (kis nyílásszög vagy nagyobb, szektor, akármi)?
- Milyen alaptípus (bár ez a fentiek függvénye is lehet, nem feltétlenül specifikálandó): panel, yagi, paraboloid / grid, szektor, helix?
Az meg, hogy a csatlakozót specifikálod, egy vicc. Kültéri antennákon csak egy aljzat van, arra olyan kábelt és beltéri csatlakozót tesz az ember, amilyet akar. Ha meg egy beltéri antenna véletlenül fix kábellel és adott, nekünk nem megfelelő csatlakozóval szerelt, akkor szépen lecseréljük olyanra, amilyenre szükségünk van. Ha meg nem akarunk szerelni, akkor csatlakozó-átmenetet teszünk rá, ami wifihez mindenről mindenre létezik.

[ Szerkesztve ]

(#19443) admin4911 válasza And (#19442) üzenetére


admin4911
tag

beltéri antenna,
és kb 9 vagy 12dbi nyereséggel

kb 700-800 métert kéne áthidalnia.

(#19444) And válasza admin4911 (#19443) üzenetére


And
veterán

7-800 méter beltéren :F? Amúgy mondjuk ez: [link], ami persze kültéri kivitel, és ekkora távhoz oda is kell telepíteni. (A sávot már meg sem kérdeztem. Feltételezem, 2,4GHz-re kell.)

(#19445) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Szűz XP SP2 netbookon + Broadband wifi driver hivatalos honlapról.

Rákeresek wifi hálózatokra, megtalálom az otthonit, kapcsolódás, hálózati kulcs, beírom, utána a hálózat neve mellett az jelenik meg, hogy: Hálózati cím lekérése.
És jobb alsóba buborék: A windows nem talált tanusítványt, amellyel blabla..

Hogyan tudnék netet varázsolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#19446) krealon válasza engine88 (#19445) üzenetére


krealon
Topikgazda

Telepiteni kell a WPA2 fix-et, vagy az SP3-at.

szerk:
Persze butitani is lehet a WiFi titkositas merteket (WEP) rovod idore, amig a frissitesek telepulnek.

szerk2:
De legjobb, ha kabeles kapcsolatot hasznalsz a frissitesekhez. :R

[ Szerkesztve ]

(#19447) Tosee válasza engine88 (#19445) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Gondolom nincs frissítve az xp...
Illetve leírhattad volna, hogy milyen titkosítást használsz!
Ha esetleg WPA2 -őt akkor ellenőrizd, hogy a KB893357 számú frissítés fel van-e telepítve!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19448) engine88 válasza Tosee (#19447) üzenetére


engine88
aktív tag

Felraktam a fixet, de így se megy..
Az a baj már egy csomó mindent állítgattam összevissza tulajdonságokban.

Nem lehet elfelejtetni a hálózatot és előről kezdeni?

(#19449) jNk válasza engine88 (#19448) üzenetére


jNk
senior tag

Töröld ki a vezeték nélküli hálózatok beállításai fülnél a Preferált hálózatot vagy kábelen csatlakozva a routerhez módosítsd az SSID-it és a titkosítást WPA 1-re. Ezekkel kb előlről kezdheted a dolgot.

(#19450) kollargabo


kollargabo
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy TP-LINK WA730RE Reapeter-t.
Minden nagyon jól működik, de amint titkosítani szeretném a bejövő jelet nem tudok csatlakozni.
Hogyan lehet beállítani?
Azt szeretném elérni, amennyiben lehetséges, hogy a bejövő ingyenes wi-fi jelet, amit szép nagy távra továbbít :) lekódoljam, és átnevezzem.

Köszi

Gabo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.